Μητροπολίτης Σερβίων""Γυναίκες επιστρέψτε στο πλύσιμο των πιάτων και στην ανατροφή των παιδιών "

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41092
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Μητροπολίτης Σερβίων""Γυναίκες επιστρέψτε στο πλύσιμο των πιάτων και στην ανατροφή των παιδιών "

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 22 Απρ 2024, 09:40

ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Απρ 2024, 09:34
Αρίστος έγραψε:
22 Απρ 2024, 09:28
Και στην τελικη μιας και το εστιαζετε το προβλημα σε μενα, ο γαμος δεν εγινε για να προστατευσει τον αντρα αλλα για να προστατευσει τη γυναικα.

Εγω μια χαρα μπορω και χωρις γαμο.

Για τις γυναικες ειναι το προβλημα.
.
Μα οι γυναίκες που δουλεύουν μπορούν και μετά το διαζύγιο να ζήσουν χωρίς άντρες. :lol:

Αυτές που δεν δουλεύουν, έχουν πρόβλημα.

Αν δεν έχουν στήριξη από την οικογένεια τους ή δεν εξασφαλίσουν μεγάλη διατροφή.


Ο γαμος εγινε για τη στηριξη της γυναικας μαρη και οχι το αντιθετο.

Εσεις γκρινιαζετε για την κουλουρα οχι εμεις.

Εγω ΠΟΤΕ μου δεν ηθελα να ακουσω ουτε για γαμο ουτε για παιδια.

.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13759
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Μητροπολίτης Σερβίων""Γυναίκες επιστρέψτε στο πλύσιμο των πιάτων και στην ανατροφή των παιδιών "

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 22 Απρ 2024, 09:41

Αρίστος έγραψε:
22 Απρ 2024, 09:37
Ναύτης έγραψε:
22 Απρ 2024, 09:33

Ρε μπούρδα, δεν ήθελες ποτέ να κάνεις οικογένεια, έκανες δυο γάμους από συγκατάβαση (sic), οι οποίοι προφανώς διαλύθηκαν, αλλά έχεις άποψη για την οικογένεια και κουνάς και το δάχτυλο.
Καταλαβαίνεις πόσο τελειωμένος πίτουρας είσαι;


Φυσικα και εχω αποψη γιατι θεωρω οτι η οικογενεια που μεγαλωσα ηταν μια ιδιαιτερα πετυχημενη οικογενεια. Και το ιδιο εχω να πω για ολες τις οικογενειες των συγγενων των γονιων μου.

Δεν ισχυει βεβαια για τις οικογενειες των παιδιων και των εγγονιων τους που οι περισσοτερες διαλυθηκαν.

Και αυτη ειναι η εικονα της συγχρονης Ελλαδας.

.
Μπα, δεν ήταν. Αν ήταν, θα σού είχε μάθει να σέβεσαι τις γυναίκες και τώρα, ενδεχομένως, θα είχες τη δική σου οικογένεια (λέω ενδεχομένως γιατί είναι και θέμα τύχης).

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41092
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Μητροπολίτης Σερβίων""Γυναίκες επιστρέψτε στο πλύσιμο των πιάτων και στην ανατροφή των παιδιών "

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 22 Απρ 2024, 09:41

ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Απρ 2024, 09:38
Αρίστος έγραψε:
22 Απρ 2024, 09:33
ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Απρ 2024, 09:27


Δεν είναι καν συκοφαντία αυτά που γράφεις. Αστεία είναι. :lol:
Τελικα σχετιζεται η διαλυση της νεανικης εγκληματικοτητας με τη διαλυση της οικογενειας;

ΝΑΙ η ΟΧΙ;

Η θελετε εσυ και ο ΙΑνος να ξεσπασετε σε μενα γιατι δεν πηρατε τα χαπια σας σημερα;
.
Ποιος ξεσπάει σε σένα βρε; Εσύ άρχισες τα κηρύγματα για το πότε είναι ευτυχισμένες οι γυναίκες και για τα ότι φταίνε οι διαλυμένες οικογένειες για την εγκληματικότητα.

Ενώ έχεις χωρίσει μία ή δύο φορές (δεν θυμάμαι) και δεν έκανες ούτε ένα παιδί.

Αν αυτό δεν είναι ο απόλυτος παραλογισμός, τί είναι; :lol:


ΕΖΗΣΑ σε ευτυχισμενη οικογενεια με παιδια και το ιδιο ευτυχισμενες ηταν οι οικογενειες των συνομηλικων μου παιδιων.

Μπορω λοιπον να κανω τη συγκριση με τις οικογενειες του τοτε και τις οικογενειες του σημερα.

.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41092
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Μητροπολίτης Σερβίων""Γυναίκες επιστρέψτε στο πλύσιμο των πιάτων και στην ανατροφή των παιδιών "

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 22 Απρ 2024, 09:42

Ναύτης έγραψε:
22 Απρ 2024, 09:41
Αρίστος έγραψε:
22 Απρ 2024, 09:37
Ναύτης έγραψε:
22 Απρ 2024, 09:33

Ρε μπούρδα, δεν ήθελες ποτέ να κάνεις οικογένεια, έκανες δυο γάμους από συγκατάβαση (sic), οι οποίοι προφανώς διαλύθηκαν, αλλά έχεις άποψη για την οικογένεια και κουνάς και το δάχτυλο.
Καταλαβαίνεις πόσο τελειωμένος πίτουρας είσαι;


Φυσικα και εχω αποψη γιατι θεωρω οτι η οικογενεια που μεγαλωσα ηταν μια ιδιαιτερα πετυχημενη οικογενεια. Και το ιδιο εχω να πω για ολες τις οικογενειες των συγγενων των γονιων μου.

Δεν ισχυει βεβαια για τις οικογενειες των παιδιων και των εγγονιων τους που οι περισσοτερες διαλυθηκαν.

Και αυτη ειναι η εικονα της συγχρονης Ελλαδας.

.
Μπα, δεν ήταν. Αν ήταν, θα σού είχε μάθει να σέβεσαι τις γυναίκες και τώρα, ενδεχομένως, θα είχες τη δική σου οικογένεια (λέω ενδεχομένως γιατί είναι και θέμα τύχης).


Φυσικα και σεβομαι τις γυναικες και γι' αυτο υποχωρησα στο θεμα του γαμου παροτι το θεωρουσα μεγιστη καταπιεση για μενα. Και φυσικα και εζησα σε ευτυχισμενη οικογενεια οπως και οι συμμαθητες και τα ξαδελφια μου. Δεν περιμενουμε εσενα να το αξιολογησεις αυτο.

.

.

Άβαταρ μέλους
decadent
Δημοσιεύσεις: 261
Εγγραφή: 28 Μαρ 2023, 12:57

Re: Μητροπολίτης Σερβίων""Γυναίκες επιστρέψτε στο πλύσιμο των πιάτων και στην ανατροφή των παιδιών "

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από decadent » 22 Απρ 2024, 09:45

Αρίστος έγραψε:
22 Απρ 2024, 07:37
Ειναι ευτυχισμενες οταν μεγαλωνουν μαζι με τα παιδια τους.

Και το αντιθετο...

Ειναι απολυτα δυστυχισμενες οταν μετα τα 40 καταληγουν μονες τους.

.

Δεν υπάρχει πιο θλιβερό από το να ετεροπροσδιορίζεται όλη η ζωή σου, να ζεις μέσα από αυτά που θα σου προσφέρουν άλλοι άνθρωποι, να κινείσαι και να σκέφτεσαι μέσα από τις δικές τους επιτάξεις.
Για αυτό και όταν δεν είσαι καταλαγιασμένος μέσα σου οδηγείσαι στο διαζύγιο. Όχι γιατί δεν ήθελες οικογένεια ή το έκανες από συγκατάβαση αλλά γιατί επέτρεψες να ορίσει τη ζωή σου ο περίγυρος.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13759
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Μητροπολίτης Σερβίων""Γυναίκες επιστρέψτε στο πλύσιμο των πιάτων και στην ανατροφή των παιδιών "

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 22 Απρ 2024, 09:48

Αρίστος έγραψε:
22 Απρ 2024, 09:42
Ναύτης έγραψε:
22 Απρ 2024, 09:41
Αρίστος έγραψε:
22 Απρ 2024, 09:37




Φυσικα και εχω αποψη γιατι θεωρω οτι η οικογενεια που μεγαλωσα ηταν μια ιδιαιτερα πετυχημενη οικογενεια. Και το ιδιο εχω να πω για ολες τις οικογενειες των συγγενων των γονιων μου.

Δεν ισχυει βεβαια για τις οικογενειες των παιδιων και των εγγονιων τους που οι περισσοτερες διαλυθηκαν.

Και αυτη ειναι η εικονα της συγχρονης Ελλαδας.

.
Μπα, δεν ήταν. Αν ήταν, θα σού είχε μάθει να σέβεσαι τις γυναίκες και τώρα, ενδεχομένως, θα είχες τη δική σου οικογένεια (λέω ενδεχομένως γιατί είναι και θέμα τύχης).


Φυσικα και σεβομαι τις γυναικες και γι' αυτο υποχωρησα στο θεμα του γαμου παροτι το θεωρουσα μεγιστη καταπιεση για μενα.

.
Ρε σού λέω, είσαι άμπαλος και μυρουδιάς, τόσο σε ό,τι αφορά τις γυναίκες, όσο και σε ό,τι αφορά γάμο και οικογένεια, είσαι σαν κάτι τύπους που ψάχνουν τη μαμά τους για να παντρευτούν, δεν τη βρίσκουν, και μετά τους φταίνε όλες οι γυναίκες για τα πανταόλα.
Δεν θα ήταν αναγκαστικά κακό αυτό, δυστυχώς οι περισσότερες μαμάδες κακομαθαίνουν τα αγοράκια και μετά προκύπτουν μπουνταλάδες, αν δεν παρίστανες και τον προφέσορα στα θέματα αυτά, μιλάμε είναι γελοία η κατάσταση.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41092
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Μητροπολίτης Σερβίων""Γυναίκες επιστρέψτε στο πλύσιμο των πιάτων και στην ανατροφή των παιδιών "

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 22 Απρ 2024, 09:49

decadent έγραψε:
22 Απρ 2024, 09:45
Αρίστος έγραψε:
22 Απρ 2024, 07:37
Ειναι ευτυχισμενες οταν μεγαλωνουν μαζι με τα παιδια τους.

Και το αντιθετο...

Ειναι απολυτα δυστυχισμενες οταν μετα τα 40 καταληγουν μονες τους.

.

Δεν υπάρχει πιο θλιβερό από το να ετεροπροσδιορίζεται όλη η ζωή σου, να ζεις μέσα από αυτά που θα σου προσφέρουν άλλοι άνθρωποι, να κινείσαι και να σκέφτεσαι μέσα από τις δικές τους επιτάξεις.
Για αυτό και όταν δεν είσαι καταλαγιασμένος μέσα σου οδηγείσαι στο διαζύγιο. Όχι γιατί δεν ήθελες οικογένεια ή το έκανες από συγκατάβαση αλλά γιατί επέτρεψες να ορίσει τη ζωή σου ο περίγυρος.


Αυτα ακριβως πιστευα κι εγω και γι' αυτο δεν ηθελα να παντρευτω, ωστοσο το εκανα για το λογο οτι σεβαστηκα τις αναγκες του προσωπου που αγαπουσα. Τωρα εχω μετανοιωσει που χωρισα ειδικα στο δευτερο γαμο μου.

.

Άβαταρ μέλους
decadent
Δημοσιεύσεις: 261
Εγγραφή: 28 Μαρ 2023, 12:57

Re: Μητροπολίτης Σερβίων""Γυναίκες επιστρέψτε στο πλύσιμο των πιάτων και στην ανατροφή των παιδιών "

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από decadent » 22 Απρ 2024, 09:51

Αρίστος έγραψε:
22 Απρ 2024, 09:49
decadent έγραψε:
22 Απρ 2024, 09:45
Αρίστος έγραψε:
22 Απρ 2024, 07:37
Ειναι ευτυχισμενες οταν μεγαλωνουν μαζι με τα παιδια τους.

Και το αντιθετο...

Ειναι απολυτα δυστυχισμενες οταν μετα τα 40 καταληγουν μονες τους.

.

Δεν υπάρχει πιο θλιβερό από το να ετεροπροσδιορίζεται όλη η ζωή σου, να ζεις μέσα από αυτά που θα σου προσφέρουν άλλοι άνθρωποι, να κινείσαι και να σκέφτεσαι μέσα από τις δικές τους επιτάξεις.
Για αυτό και όταν δεν είσαι καταλαγιασμένος μέσα σου οδηγείσαι στο διαζύγιο. Όχι γιατί δεν ήθελες οικογένεια ή το έκανες από συγκατάβαση αλλά γιατί επέτρεψες να ορίσει τη ζωή σου ο περίγυρος.


Αυτα ακριβως πιστευα κι εγω και γι' αυτο δεν ηθελα να παντρευτω, ωστοσο το εκανα για το λογο οτι σεβαστηκα τις αναγκες του προσωπου που αγαπουσα. Τωρα εχω μετανοιωσει που χωρισα ειδικα στο δευτερο γαμο μου.

.
Δεν γίνεται να πιστεύεις αυτό ακριβώς και ταυτόχρονα να θεωρείς ότι οι γυναίκες είναι ευτυχισμένες μόνο μέσα από τα παιδιά και τον άντρα τους.
Make it make sense.
Έχεις μετανιώσει γιατί χώρισες ή δεν αντέχεις να είσαι μόνος; Έχει διαφορά.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41092
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Μητροπολίτης Σερβίων""Γυναίκες επιστρέψτε στο πλύσιμο των πιάτων και στην ανατροφή των παιδιών "

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 22 Απρ 2024, 09:53

Ναύτης έγραψε:
22 Απρ 2024, 09:48

Ρε σού λέω, είσαι άμπαλος και μυρουδιάς, τόσο σε ό,τι αφορά τις γυναίκες, όσο και σε ό,τι αφορά γάμο και οικογένεια, είσαι σαν κάτι τύπους που ψάχνουν τη μαμά τους για να παντρευτούν, δεν τη βρίσκουν, και μετά τους φταίνε όλες οι γυναίκες για τα πανταόλα.
Δεν θα ήταν αναγκαστικά κακό αυτό, δυστυχώς οι περισσότερες μαμάδες κακομαθαίνουν τα αγοράκια και μετά προκύπτουν μπουνταλάδες, αν δεν παρίστανες και τον προφέσορα στα θέματα αυτά, μιλάμε είναι γελοία η κατάσταση.


Εγω μια χαρα βρηκα γυναικες που αγαπησα και που μια χαρα περασαμε μαζι οσο κρατησε. Εσυ τι ζορι τραβας και γιατι εχεις τοση αναγκη να προσωποποιησεις το κοινωνικο προβλημα της χωρας στο προσωπο μου;


.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71040
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Μητροπολίτης Σερβίων""Γυναίκες επιστρέψτε στο πλύσιμο των πιάτων και στην ανατροφή των παιδιών "

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 22 Απρ 2024, 09:55

Αρίστος έγραψε:
22 Απρ 2024, 09:41
ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Απρ 2024, 09:38
Αρίστος έγραψε:
22 Απρ 2024, 09:33


Τελικα σχετιζεται η διαλυση της νεανικης εγκληματικοτητας με τη διαλυση της οικογενειας;

ΝΑΙ η ΟΧΙ;

Η θελετε εσυ και ο ΙΑνος να ξεσπασετε σε μενα γιατι δεν πηρατε τα χαπια σας σημερα;
.
Ποιος ξεσπάει σε σένα βρε; Εσύ άρχισες τα κηρύγματα για το πότε είναι ευτυχισμένες οι γυναίκες και για τα ότι φταίνε οι διαλυμένες οικογένειες για την εγκληματικότητα.

Ενώ έχεις χωρίσει μία ή δύο φορές (δεν θυμάμαι) και δεν έκανες ούτε ένα παιδί.

Αν αυτό δεν είναι ο απόλυτος παραλογισμός, τί είναι; :lol:
ΕΖΗΣΑ σε ευτυχισμενη οικογενεια με παιδια και το ιδιο ευτυχισμενες ηταν οι οικογενειες των συνομηλικων μου παιδιων.

Μπορω λοιπον να κανω τη συγκριση με τις οικογενειες του τοτε και τις οικογενειες του σημερα.
.
Κι εγώ έζησα ευτυχισμένα παιδικά χρόνια. So what?

Παντρεύτηκα, έκανα παιδί, χώρισα χωρίς καν να πάρω τη διατροφή και μια χαρά "οικογένεια" είμαστε και οι τρεις, ακόμη και σήμερα.

Kαι δεν είμαι η μόνη περίπτωση που ξέρω από χωρισμένα ζευγάρια με παιδιά. Δεν σπάνε οι οικογενειακές σχέσεις σε ό,τι αφορά το ενδιαφέρον των γονιών για τα παιδιά με τα διαζύγια. Ούτε αλλάζουν οι χαρακτήρες των ανθρώπων.

Αναφορικά δε με την εγκληματικότητα, τί να πω; Με τη λογική σου θα έπρεπε να ήταν μηδενική στα παιδιά των ρομά.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41092
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Μητροπολίτης Σερβίων""Γυναίκες επιστρέψτε στο πλύσιμο των πιάτων και στην ανατροφή των παιδιών "

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 22 Απρ 2024, 09:55

decadent έγραψε:
22 Απρ 2024, 09:51


Δεν γίνεται να πιστεύεις αυτό ακριβώς και ταυτόχρονα να θεωρείς ότι οι γυναίκες είναι ευτυχισμένες μόνο μέσα από τα παιδιά και τον άντρα τους.
Make it make sense.
Έχεις μετανιώσει γιατί χώρισες ή δεν αντέχεις να είσαι μόνος; Έχει διαφορά.


Νομιζω οτι οι γυναικες εχουν μεγαλυτερη αναγκη να δινουν και να παιρνουν αγαπη σε σχεση με τον αντρα. Γι' αυτο η μοναξια στη γυναικα ειναι πιο επωδυνη απο του ανδρα.

.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9478
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Μητροπολίτης Σερβίων""Γυναίκες επιστρέψτε στο πλύσιμο των πιάτων και στην ανατροφή των παιδιών "

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 22 Απρ 2024, 09:56

Ναύτης έγραψε:
22 Απρ 2024, 09:38
Isildur έγραψε:
22 Απρ 2024, 09:35
Ναύτης έγραψε:
22 Απρ 2024, 09:28

Ε τότε βγάλε τον σκασμό κι άσε να μιλήσουν όσοι κατάφεραν να φτιάξουν και να κρατήσουν οικογένεια στη ζωή τους και το έκαναν από αγάπη κι όχι από συγκατάβαση.
Ωχ, άμα λες κάτι τέτοια βλέπω να σου την πέφτει ο ευφυής φίλος σου που δεν αντέχει τέτοιες ερωτήσεις. Αυτό να δω μόνο βέβαια, τον μονόροδο να υπερασπίζεται τον Αρίστο, και τι στον κόσμο...
Μην είσαι τσούχτρα ρε. :lol:
Κάτσε να μας πει ο Αρίστος την συνταγή για μια επιτυχημένη, παραδοσιακή οικογένειας, μιλά εκ πείρας ο άνθρωπος.
Τσούχτρα εγώ;

Εσύ που τα λες όλα αυτά, παντρεύτηκες για να προστατέψεις την ευάλωτη γυναίκα σου και να κάνεις ένα ευάλωτο παιδί να έχεις να προστατεύεις μετά, ή απλά είσαι μαλάκας;
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41092
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Μητροπολίτης Σερβίων""Γυναίκες επιστρέψτε στο πλύσιμο των πιάτων και στην ανατροφή των παιδιών "

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 22 Απρ 2024, 09:58

ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Απρ 2024, 09:55


Κι εγώ έζησα ευτυχισμένα παιδικά χρόνια. So what?

Παντρεύτηκα, έκανα παιδί, χώρισα χωρίς καν να πάρω τη διατροφή και μια χαρά "οικογένεια" είμαστε και οι τρεις, ακόμη και σήμερα.

Kαι δεν είμαι η μόνη περίπτωση που ξέρω από χωρισμένα ζευγάρια με παιδιά. Δεν σπάνε οι οικογενειακές σχέσεις σε ό,τι αφορά το ενδιαφέρον των γονιών για τα παιδιά με τα διαζύγια. Ούτε αλλάζουν οι χαρακτήρες των ανθρώπων.

Αναφορικά δε με την εγκληματικότητα, τί να πω; Με τη λογική σου θα έπρεπε να ήταν μηδενική στα παιδιά των ρομά.



Που θες να καταληξεις δεν ξερω.

Δηλαδη δεν σχετιζεται η νεανικη εγκληματικοτητα στην Ελλαδα με τη διαλυση της οικογενειας;

.

Άβαταρ μέλους
decadent
Δημοσιεύσεις: 261
Εγγραφή: 28 Μαρ 2023, 12:57

Re: Μητροπολίτης Σερβίων""Γυναίκες επιστρέψτε στο πλύσιμο των πιάτων και στην ανατροφή των παιδιών "

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από decadent » 22 Απρ 2024, 09:59

Αρίστος έγραψε:
22 Απρ 2024, 09:55
decadent έγραψε:
22 Απρ 2024, 09:51


Δεν γίνεται να πιστεύεις αυτό ακριβώς και ταυτόχρονα να θεωρείς ότι οι γυναίκες είναι ευτυχισμένες μόνο μέσα από τα παιδιά και τον άντρα τους.
Make it make sense.
Έχεις μετανιώσει γιατί χώρισες ή δεν αντέχεις να είσαι μόνος; Έχει διαφορά.


Νομιζω οτι οι γυναικες εχουν μεγαλυτερη αναγκη να δινουν και να παιρνουν αγαπη σε σχεση με τον αντρα. Γι' αυτο η μοναξια στη γυναικα ειναι πιο επωδυνη απο του ανδρα.

.
Τι σημαίνει νομίζω; που ακριβώς το στηρίζεις; σε στατιστικά; σε επιστημονικά δεδομένα; ή μήπως είναι κάτι που σου έμαθαν να το σκέφτεσαι έτσι γιατί βολεύει το αφήγημα;

Δεν είναι δυνατόν να έχετε τόσο απόλυτες τοποθετήσεις και το βασικό επιχείρημα να είναι η αίσθηση σας.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41092
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Μητροπολίτης Σερβίων""Γυναίκες επιστρέψτε στο πλύσιμο των πιάτων και στην ανατροφή των παιδιών "

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 22 Απρ 2024, 10:01

decadent έγραψε:
22 Απρ 2024, 09:59
Αρίστος έγραψε:
22 Απρ 2024, 09:55
decadent έγραψε:
22 Απρ 2024, 09:51


Δεν γίνεται να πιστεύεις αυτό ακριβώς και ταυτόχρονα να θεωρείς ότι οι γυναίκες είναι ευτυχισμένες μόνο μέσα από τα παιδιά και τον άντρα τους.
Make it make sense.
Έχεις μετανιώσει γιατί χώρισες ή δεν αντέχεις να είσαι μόνος; Έχει διαφορά.


Νομιζω οτι οι γυναικες εχουν μεγαλυτερη αναγκη να δινουν και να παιρνουν αγαπη σε σχεση με τον αντρα. Γι' αυτο η μοναξια στη γυναικα ειναι πιο επωδυνη απο του ανδρα.

.
Τι σημαίνει νομίζω; που ακριβώς το στηρίζεις; σε στατιστικά; σε επιστημονικά δεδομένα; ή μήπως είναι κάτι που σου έμαθαν να το σκέφτεσαι έτσι γιατί βολεύει το αφήγημα;

Δεν είναι δυνατόν να έχετε τόσο απόλυτες τοποθετήσεις και το βασικό επιχείρημα να είναι η αίσθηση σας.


Δεν το νομιζω, το εχω ζησει. Η γυναικα ειναι σσαφως πιο συναισθηματικη απο τον αντρα.

Εξαλλου οι ιδιες οι γυναικες δεν λενε πως οι αντρες ειναι γουρουνια; :lol:

.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών