Μητροπολίτης Σερβίων""Γυναίκες επιστρέψτε στο πλύσιμο των πιάτων και στην ανατροφή των παιδιών "

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13916
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Μητροπολίτης Σερβίων""Γυναίκες επιστρέψτε στο πλύσιμο των πιάτων και στην ανατροφή των παιδιών "

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 22 Απρ 2024, 11:52

Αρίστος έγραψε:
22 Απρ 2024, 11:35
Ναύτης έγραψε:
22 Απρ 2024, 11:29
Αρίστος έγραψε:
22 Απρ 2024, 11:21




Στο νημα για το Ιραν εγραψα τουλαχιστον τρεις φορες οτι η ΣΗΜΕΡΙΝΗ Δυση και το Ιραν ειναι τα δυο ακρα σε σχεση με την οικογενειακη κατασταση και το ιδανικο για μενα ειναι οι οικογενειες της Δυσης απο 60'ς μεχρι 80'ς.

Συνεπως εσυ λες καταφωρα ψεματα η μπορει και να εχεις παθει αρνηση πραγματικοτητας επειδη τελικα εχεις εμμονες μαζι μου. Εμμονες που πηγαζουν απο το οτι δεν ανεχεσαι να στην βγαινει καποιος με επιχειρηματα γι' αυτο που εσυ αισθανεσαι σαν ανωτεροτητα των ταχα προοδευτικων σου αποψεων.

.
Παπαριές μαρίτσαμ' ακόμα και σ' αυτό το νήμα τά 'γραψες:
Αρίστος έγραψε:
22 Απρ 2024, 06:48
Σωστα τα λεει και επιπλεον οι γυναικες ετσι βρισκουν και την ευτυχια.
Όπερ μεθερμηνευόμενον, όταν κάθονται σαν τις κλώσσες μέσα στο σπίτι να μεγαλώνουν τα παιδιά τους και περιμένουν να τις προστατεύσει ο άντρας-κουβαλητής-μουστερής.
Ε, μαλακίες λες.
btw εσύ πού το ξέρεις, γυναίκα είσαι;


Το ξερω γιατι γνωρισα καλα τη μανα μου, τις θειες μου και τις φιλες τους.

Μια χαρα δεμενες οικογενειες ειχαν και μια χαρα περασαν.

Και δεν ξερω ουτε μια να πεθανε με ψυχολογικα προβληματα η μονη της.

Ουτε επισης ξερω καποιο παιδι τους να μπλεχτηκε με συμμοριες και μαχαιρωματα.

.
Ναι, δεν είναι η μάνα σου -η μάνα του καθενός μας- το ασφαλές κριτήριο για να καταλήξεις σε βέβαια συμπεράσματα για το θέμα αυτό. Στο είπα και πρωτύτερα.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41817
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Μητροπολίτης Σερβίων""Γυναίκες επιστρέψτε στο πλύσιμο των πιάτων και στην ανατροφή των παιδιών "

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 22 Απρ 2024, 11:54

decadent έγραψε:
22 Απρ 2024, 11:51
Αρίστος έγραψε:
22 Απρ 2024, 11:28
Εχω απαντησει νομιζω σε ολα και αν μου ξεφυγε κατι υποδειξε το.

Δεν υποστηριξα ποτε οτι ειμαι αυθεντια.

Χρησιμοποιω κατι σαν παραδειγμα που οι ιδιες οι γυναικες το λενε διαχρονικα.

Δεν σου εκλεψα κανενα χρονο, προσπαθω να απανταω σε ολα και να ειμαι οσο πιο ευγενικος και σαφης γινεται.

Εσυ ομως δειχνεις ιδιαιτερα εκνευρισμενη και θεωρεις οτι μας κανεις και χαρη που μας αφιερωνεις χρονο.

.
Εκνευρισμένη από έναν άγνωστο στα ιντερνετς; :lol:

Με ενοχλεί η προσπάθεια -μέσω υποκριτικής ευγένειας- να φανείς ανώτερος. Ναι μου κλέβεις χρόνο γιατί το βαριέμαι αυτό το παιχνιδάκι. Όταν ο άλλος σου δίνει δεδομένα και τα αγνοείς γιατί ενδεχομένως δεν είσαι σε θέση να ανταπεξέλθεις (που καθόλου κακό δεν είναι, κανείς δεν τα ξέρει όλα) και επαναλαμβάνεις τα δικά σου διαστρεβλώνοντας τον απέναντι προσπαθώντας να ανακατευθύνεις την κουβέντα εκεί που νιώθεις ασφάλεια, δεν μπορεί να υπάρξει διάλογος. Οπότε ναι χάρη σου κάνω που σου εξηγώ τα αυτονόητα.


Ποια δεδομενα μου εδωσες; Για θυμησε μου για να μην σε αδικω.

.

nemo
Δημοσιεύσεις: 7580
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Μητροπολίτης Σερβίων""Γυναίκες επιστρέψτε στο πλύσιμο των πιάτων και στην ανατροφή των παιδιών "

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 22 Απρ 2024, 11:54

ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Απρ 2024, 11:45
nemo έγραψε:
22 Απρ 2024, 11:37
σημερα ακουμε απο γεροντοκορες και νεες το εξης -γιατι να παντρευτω; για να ειμαι υπηρετρια
στον αντρα; ...αν νιωθουν χαμαλικι τον γαμο ας σαπισουν μονες ουτως ή αλλως το χαμαλικι
δεν το γλιτωνουν ειτε με διαφορους γκομενους ειτε με δεκα γατες και τρεις σκυλους
ισως να ακουγομαι καπως αλλα ειναι μια αληθεια
Παπαριές μαρίτσα μ, είναι.

Εκτός αν δεν ξέρεις γέρους που σαπίζουν μόνοι τους. Ή ξέρεις πολλούς που να ξεσκατίζουν και να φροντίζουν τις γυναίκες τους, αν κάτσει η στραβή.
κοιτα δεν ριχνω τα παντα στην γυναικα -ενα μερος ευθυνες εχουν και οι σημερινοι φλωροι
και ναι εχω δει πολλες περιπτωσεις που οι αντρες ξεσκατωνουν τις γυναικες
το αντιθετο σημερα σπανιζει ....σημερα μια νεα κοπελα εχει μεγαλες απαιτησεις απο την ζωη της
ζητει τα παντα απο εναν αντρα -πραγμα αδυνατον να το εχει και πολλες το καταλαβαινουν
και συμβιβαζονται αφου αντικρυζουν καταματα την πραγματικοτητα

ενας γαμος προυποθετει τις ιδιες υποχρεωσεις και απο τα δυο μερη

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41817
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Μητροπολίτης Σερβίων""Γυναίκες επιστρέψτε στο πλύσιμο των πιάτων και στην ανατροφή των παιδιών "

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 22 Απρ 2024, 11:56

Ναύτης έγραψε:
22 Απρ 2024, 11:52
Αρίστος έγραψε:
22 Απρ 2024, 11:35
Ναύτης έγραψε:
22 Απρ 2024, 11:29

Παπαριές μαρίτσαμ' ακόμα και σ' αυτό το νήμα τά 'γραψες:



Όπερ μεθερμηνευόμενον, όταν κάθονται σαν τις κλώσσες μέσα στο σπίτι να μεγαλώνουν τα παιδιά τους και περιμένουν να τις προστατεύσει ο άντρας-κουβαλητής-μουστερής.
Ε, μαλακίες λες.
btw εσύ πού το ξέρεις, γυναίκα είσαι;


Το ξερω γιατι γνωρισα καλα τη μανα μου, τις θειες μου και τις φιλες τους.

Μια χαρα δεμενες οικογενειες ειχαν και μια χαρα περασαν.

Και δεν ξερω ουτε μια να πεθανε με ψυχολογικα προβληματα η μονη της.

Ουτε επισης ξερω καποιο παιδι τους να μπλεχτηκε με συμμοριες και μαχαιρωματα.

.
Ναι, δεν είναι η μάνα σου -η μάνα του καθενός μας- το ασφαλές κριτήριο για να καταλήξεις σε βέβαια συμπεράσματα για το θέμα αυτό. Στο είπα και πρωτύτερα.


Ειναι ομως οι στατιστικες κριτιριο, ελαχιστα τα διαζυγια τοτε, ελαχιστη και η εγκληματικοτητα των εφηβων, ποιοτικα και ποσοτικα, σε σχεση με το σημερα.

.

Άβαταρ μέλους
decadent
Δημοσιεύσεις: 318
Εγγραφή: 28 Μαρ 2023, 12:57

Re: Μητροπολίτης Σερβίων""Γυναίκες επιστρέψτε στο πλύσιμο των πιάτων και στην ανατροφή των παιδιών "

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από decadent » 22 Απρ 2024, 12:00

Αρίστος έγραψε:
22 Απρ 2024, 11:31
Αυτο ομως δεν σημαινει οτι τωρα που βλεπουμε τα αποτελεσματα του προβληματος, δηλαδη την τετρατωδη αυξηση της νεανικης εγκληματικοτητας και τη μοναξια με τα αντικαταθλιπτικα στις μεγαλες ηλικιες, δεν πρεπει να προτεινουμε αλλαγη πορειας.

.
Αλλαγή πορείας δεν είναι να ξαναγυρίσει η γυναίκα στην κουζίνα της.
Αλλαγή πορείας είναι να σταματήσουν οι τράγοι να ασχολούνται με το τι θα κάνει η γυναίκα (και οι άντρες).
Αλλαγή πορείας είναι να σταματήσουν οι άνθρωποι να ζουν επιδερμικά και να ασχολούνται και λίγο παραπάνω με την ουσία.
Αλλαγή πορείας είναι η υπευθυνότητα. Όταν κάποιος αποφασίζει να γίνει γονιός να μην το βλέπει διεκπεραιωτικά.
Αλλαγή πορείας είναι να σταματήσει η αποσάθρωση της παιδείας, της υγείας, κάθε πτυχής της ζωής.
Και άλλα πολλά.
Αρίστος έγραψε:
22 Απρ 2024, 11:54
Ποια δεδομενα μου εδωσες; Για θυμησε μου για να μην σε αδικω.

.
Να ξαναδιαβάσεις τον διάλογο. Τα ανέφερα και σε άλλον.

nemo
Δημοσιεύσεις: 7580
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Μητροπολίτης Σερβίων""Γυναίκες επιστρέψτε στο πλύσιμο των πιάτων και στην ανατροφή των παιδιών "

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 22 Απρ 2024, 12:01

οτι και να λεμε η γη γυριζει ...και ο κοσμος μεγαλωνει βλεποντας και τις απαντησεις των αρσενικων
θα ξαναπω το η μητριαρχια σκοτωνει τον γαμο αλλα και ανδρισμο των παιδιων

αφου τις σιγονταρουν σε οποια μλκ - αργοτερα παραπονιουνται πως δεν βρισκουν γυναικα για γαμο

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13916
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Μητροπολίτης Σερβίων""Γυναίκες επιστρέψτε στο πλύσιμο των πιάτων και στην ανατροφή των παιδιών "

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 22 Απρ 2024, 12:01

Αρίστος έγραψε:
22 Απρ 2024, 11:56
Ναύτης έγραψε:
22 Απρ 2024, 11:52
Αρίστος έγραψε:
22 Απρ 2024, 11:35




Το ξερω γιατι γνωρισα καλα τη μανα μου, τις θειες μου και τις φιλες τους.

Μια χαρα δεμενες οικογενειες ειχαν και μια χαρα περασαν.

Και δεν ξερω ουτε μια να πεθανε με ψυχολογικα προβληματα η μονη της.

Ουτε επισης ξερω καποιο παιδι τους να μπλεχτηκε με συμμοριες και μαχαιρωματα.

.
Ναι, δεν είναι η μάνα σου -η μάνα του καθενός μας- το ασφαλές κριτήριο για να καταλήξεις σε βέβαια συμπεράσματα για το θέμα αυτό. Στο είπα και πρωτύτερα.


Ειναι ομως οι στατιστικες κριτιριο, ελαχιστα τα διαζυγια τοτε, ελαχιστη και η εγκληματικοτητα των εφηβων, ποιοτικα και ποσοτικα, σε σχεση με το σημερα.

.
Ήταν ελάχιστα τα διαζύγια επειδή, αφενός, οι περισσότερες γυναίκες ήσαν -περνούσαν δεν περνούσαν καλά- ουσιαστικά όμηροι και αφετέρου γιατί το διαζύγιο ήταν στην πράξη κοινωνικός στιγματισμός. Άσε που ήταν γολγοθάς οι διαδικασίες.
Αλλά η λύση δεν μπορεί να είναι αυτή, δηλαδή να παραμένει μια γυναίκα στον γάμο οπωσδήποτε (και πώς θα φύγει απ' αυτόν όταν δεν διαθέτει τους πόρους για να είναι ανεξάρτητη, γιατί αυτό περίπου γράφεις), αλλά να είναι υγιείς οι σχέσεις, τόσο του ζευγαριού μεταξύ τους, όσο και των γονέων με τα παιδιά τους.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71665
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Μητροπολίτης Σερβίων""Γυναίκες επιστρέψτε στο πλύσιμο των πιάτων και στην ανατροφή των παιδιών "

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 22 Απρ 2024, 12:01

Αρίστος έγραψε:
22 Απρ 2024, 11:43

Θα εχεις ομως φιλες η εστω γνωστες που υποφερουν λογω μοναξιας.
.
Τώρα μάλιστα. Ούτε μία. :lol:

Να υποφέρουν γιατί; Τη δουλειά ή τη σύνταξη τους την έχουν, παρέες έχουν, συντρόφους που περνάνε καλά μαζί τους μπορούν να έχουν, ακόμη και εγγόνια μπορεί να έχουν και ανάγκη κανέναν δεν έχουν.

Από μοναξιά υποφέρει όποιος δεν μπορεί να περνάει καλά τόσο με τον εαυτό του όσο και με τους άλλους.

Η αναγκαστική συμβίωση με κάποιον που βαριέσαι... για να μη νοιώθεις μοναξιά :lol: είναι πολύ χειρότερη.
Gavalas for President! :grfl:

nemo
Δημοσιεύσεις: 7580
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Μητροπολίτης Σερβίων""Γυναίκες επιστρέψτε στο πλύσιμο των πιάτων και στην ανατροφή των παιδιών "

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 22 Απρ 2024, 12:04

αν σημερα η γυναικα ειναι το δοχειο μιας νυχτας φταινε και οι ανδρες αλλα περισσοτερο η γυναικα

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41817
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Μητροπολίτης Σερβίων""Γυναίκες επιστρέψτε στο πλύσιμο των πιάτων και στην ανατροφή των παιδιών "

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 22 Απρ 2024, 12:06

ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Απρ 2024, 12:01
Αρίστος έγραψε:
22 Απρ 2024, 11:43

Θα εχεις ομως φιλες η εστω γνωστες που υποφερουν λογω μοναξιας.
.
Τώρα μάλιστα. Ούτε μία. :lol:

Να υποφέρουν γιατί; Τη δουλειά ή τη σύνταξη τους την έχουν, παρέες έχουν, συντρόφους που περνάνε καλά μαζί τους μπορούν να έχουν, ακόμη και εγγόνια μπορεί να έχουν και ανάγκη κανέναν δεν έχουν.

Από μοναξιά υποφέρει όποιος δεν μπορεί να περνάει καλά τόσο με τον εαυτό του όσο και με τους άλλους.

Η αναγκαστική συμβίωση με κάποιον που βαριέσαι... για να μη νοιώθεις μοναξιά :lol: είναι πολύ χειρότερη.


Οκευ, μας λες δηλαδη οτι επειδη εσυ δεν εχεις καμια φιλη μονη και δεν γνωριζεις παιδια που να μπλεξαν με συμμοριες, δεν υπαρχει και το προβλημα;

.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41817
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Μητροπολίτης Σερβίων""Γυναίκες επιστρέψτε στο πλύσιμο των πιάτων και στην ανατροφή των παιδιών "

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 22 Απρ 2024, 12:09

Ναύτης έγραψε:
22 Απρ 2024, 12:01

Ήταν ελάχιστα τα διαζύγια επειδή, αφενός, οι περισσότερες γυναίκες ήσαν -περνούσαν δεν περνούσαν καλά- ουσιαστικά όμηροι και αφετέρου γιατί το διαζύγιο ήταν στην πράξη κοινωνικός στιγματισμός. Άσε που ήταν γολγοθάς οι διαδικασίες.
Αλλά η λύση δεν μπορεί να είναι αυτή, δηλαδή να παραμένει μια γυναίκα στον γάμο οπωσδήποτε (και πώς θα φύγει απ' αυτόν όταν δεν διαθέτει τους πόρους για να είναι ανεξάρτητη, γιατί αυτό περίπου γράφεις), αλλά να είναι υγιείς οι σχέσεις, τόσο του ζευγαριού μεταξύ τους, όσο και των γονέων με τα παιδιά τους.



Δεν μπορουν να υπαρχουν υγιεις σχεσεις σε κοινωνια με λανθασμενα προτυπα και χτισμενη σε αδικη βαση. Το λανθασμενα προτυπα περιλαμβανει σημερα και το προτυπο της απαξιωσης της οικογενειας χαριν ενος εφημερου ευδαιμονισμου που αντικειμενικα αντεχει μεχρι την ηλικια των 40.

.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Αρίστος την 22 Απρ 2024, 12:11, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71665
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Μητροπολίτης Σερβίων""Γυναίκες επιστρέψτε στο πλύσιμο των πιάτων και στην ανατροφή των παιδιών "

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 22 Απρ 2024, 12:09

nemo έγραψε:
22 Απρ 2024, 12:04
αν σημερα η γυναικα ειναι το δοχειο μιας νυχτας φταινε και οι ανδρες αλλα περισσοτερο η γυναικα
Καλώς τα.

Για νυμφευμένους ή ανύμφευτους, nemo μου;

Γιατί υπάρχει και μία κατηγορία "οικογενειαρχών" που θεωρεί ότι τα δοχεία νυκτός είναι κάτι σαν παραδοσιακό αντρικό κεκτημένο για τη διατήρηση της οικογενειακής γαλήνης. :lol:
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71665
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Μητροπολίτης Σερβίων""Γυναίκες επιστρέψτε στο πλύσιμο των πιάτων και στην ανατροφή των παιδιών "

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 22 Απρ 2024, 12:13

Αρίστος έγραψε:
22 Απρ 2024, 12:06
ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Απρ 2024, 12:01
Αρίστος έγραψε:
22 Απρ 2024, 11:43

Θα εχεις ομως φιλες η εστω γνωστες που υποφερουν λογω μοναξιας.
.
Τώρα μάλιστα. Ούτε μία. :lol:

Να υποφέρουν γιατί; Τη δουλειά ή τη σύνταξη τους την έχουν, παρέες έχουν, συντρόφους που περνάνε καλά μαζί τους μπορούν να έχουν, ακόμη και εγγόνια μπορεί να έχουν και ανάγκη κανέναν δεν έχουν.

Από μοναξιά υποφέρει όποιος δεν μπορεί να περνάει καλά τόσο με τον εαυτό του όσο και με τους άλλους.

Η αναγκαστική συμβίωση με κάποιον που βαριέσαι... για να μη νοιώθεις μοναξιά :lol: είναι πολύ χειρότερη.
Οκευ, μας λες δηλαδη οτι επειδη εσυ δεν εχεις καμια φιλη μονη και δεν γνωριζεις παιδια που να μπλεξαν με συμμοριες, δεν υπαρχει και το προβλημα;
.
Ρε συ και φίλες που ζουν μόνες έχω. Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι ότι οι άντρες θεωρούν ότι οι γυναίκες υποφέρουν αν δεν πάνε μόνιμο πακετάκι με κάποιον άντρα, που θα τους κάνει την τιμή να τις επιλέξει ως οικιακές βοηθούς χωρίς καν να τις πληρώνει.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
metaxoskolikas
Δημοσιεύσεις: 3718
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 17:38

Re: Μητροπολίτης Σερβίων""Γυναίκες επιστρέψτε στο πλύσιμο των πιάτων και στην ανατροφή των παιδιών "

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από metaxoskolikas » 22 Απρ 2024, 12:14

nemo έγραψε:
22 Απρ 2024, 12:04
αν σημερα η γυναικα ειναι το δοχειο μιας νυχτας φταινε και οι ανδρες αλλα περισσοτερο η γυναικα
αυτό έχει τις ρίζες του στο φεμινισμό που έχει ξεκινήσει αρκετά νωρίτερα και προέρχεται ουσιαστικά από την εγκαθίδρυση της γυναικείας ψήφου και της εισόδου της γυναίκας στην πολιτική.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9675
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Μητροπολίτης Σερβίων""Γυναίκες επιστρέψτε στο πλύσιμο των πιάτων και στην ανατροφή των παιδιών "

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 22 Απρ 2024, 12:15

Ναύτης έγραψε:
22 Απρ 2024, 12:01
Αρίστος έγραψε:
22 Απρ 2024, 11:56
Ναύτης έγραψε:
22 Απρ 2024, 11:52

Ναι, δεν είναι η μάνα σου -η μάνα του καθενός μας- το ασφαλές κριτήριο για να καταλήξεις σε βέβαια συμπεράσματα για το θέμα αυτό. Στο είπα και πρωτύτερα.


Ειναι ομως οι στατιστικες κριτιριο, ελαχιστα τα διαζυγια τοτε, ελαχιστη και η εγκληματικοτητα των εφηβων, ποιοτικα και ποσοτικα, σε σχεση με το σημερα.

.
Ήταν ελάχιστα τα διαζύγια επειδή, αφενός, οι περισσότερες γυναίκες ήσαν -περνούσαν δεν περνούσαν καλά- ουσιαστικά όμηροι και αφετέρου γιατί το διαζύγιο ήταν στην πράξη κοινωνικός στιγματισμός. Άσε που ήταν γολγοθάς οι διαδικασίες.
Αλλά η λύση δεν μπορεί να είναι αυτή, δηλαδή να παραμένει μια γυναίκα στον γάμο οπωσδήποτε (και πώς θα φύγει απ' αυτόν όταν δεν διαθέτει τους πόρους για να είναι ανεξάρτητη, γιατί αυτό περίπου γράφεις), αλλά να είναι υγιείς οι σχέσεις, τόσο του ζευγαριού μεταξύ τους, όσο και των γονέων με τα παιδιά τους.
Θέλει η κουφάλα να κρυφτεί, μα η χαρά δεν την αφήνει... :003:


(:oops: )
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών