Ο Ράμα στο Γαλάτσι.Οι ΝΔΑκρατες μονο για sms στην Eurovision.

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 23876
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Ο Ράμα στο Γαλάτσι.Οι ΝΔΑκρατες μονο για sms στην Eurovision.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 13 Μάιος 2024, 15:57

με αυτο τον ΥΠΕΞ και αυτη την ΠΔ αυτο θα εχετε ... ηπιες φιλικες γειτονικες σχεσεις ... μην μας πουνε εθνικιστες και πατριωτες
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Aitwlos
Δημοσιεύσεις: 3096
Εγγραφή: 13 Ιαν 2024, 12:01

Re: Ο Ράμα στο Γαλάτσι.Οι ΝΔΑκρατες μονο για sms στην Eurovision.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aitwlos » 13 Μάιος 2024, 15:58

nostromos έγραψε:
13 Μάιος 2024, 15:57
με αυτο τον ΥΠΕΞ και αυτη την ΠΔ αυτο θα εχετε ... ηπιες φιλικες γειτονικες σχεσεις ... μην μας πουνε εθνικιστες και πατριωτες

Η ΠΔ είναι μια γλάστρα. Πάντα έτσι ήταν και έτσι πρέπει να συνεχίσει να είναι.
Juno έγραψε:
15 Μάιος 2024, 23:50
Τελικά όλο δεξιούς πολιτικούς δολοφονούν παγκοσμίως. Έχουν δολοφονήσει κανέναν αριστερό;

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 23876
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Ο Ράμα στο Γαλάτσι.Οι ΝΔΑκρατες μονο για sms στην Eurovision.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 13 Μάιος 2024, 15:59

Aitwlos έγραψε:
13 Μάιος 2024, 15:58
nostromos έγραψε:
13 Μάιος 2024, 15:57
με αυτο τον ΥΠΕΞ και αυτη την ΠΔ αυτο θα εχετε ... ηπιες φιλικες γειτονικες σχεσεις ... μην μας πουνε εθνικιστες και πατριωτες

Η ΠΔ είναι μια γλάστρα. Πάντα έτσι ήταν και έτσι πρέπει να συνεχίσει να είναι.
ο Στεφανοπουλος δεν ηταν καθολου γλαστρα ... και αρκετοι ακομη βεβαια ... αλλα να μην σας χαλαμε τον υπνο ... συνεχιστε ελευθερα
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Aitwlos
Δημοσιεύσεις: 3096
Εγγραφή: 13 Ιαν 2024, 12:01

Re: Ο Ράμα στο Γαλάτσι.Οι ΝΔΑκρατες μονο για sms στην Eurovision.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aitwlos » 13 Μάιος 2024, 16:03

nostromos έγραψε:
13 Μάιος 2024, 15:59
Aitwlos έγραψε:
13 Μάιος 2024, 15:58
nostromos έγραψε:
13 Μάιος 2024, 15:57
με αυτο τον ΥΠΕΞ και αυτη την ΠΔ αυτο θα εχετε ... ηπιες φιλικες γειτονικες σχεσεις ... μην μας πουνε εθνικιστες και πατριωτες

Η ΠΔ είναι μια γλάστρα. Πάντα έτσι ήταν και έτσι πρέπει να συνεχίσει να είναι.
ο Στεφανοπουλος δεν ηταν καθολου γλαστρα ... και αρκετοι ακομη βεβαια ... αλλα να μην σας χαλαμε τον υπνο ... συνεχιστε ελευθερα
Κανέναν ύπνο δεν μου /μας χαλάς. Στεφανόπουλο ήμουν μικρούλης. Δεν τον θυμάμαι σαν προεδρο
Juno έγραψε:
15 Μάιος 2024, 23:50
Τελικά όλο δεξιούς πολιτικούς δολοφονούν παγκοσμίως. Έχουν δολοφονήσει κανέναν αριστερό;

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38102
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Ο Ράμα στο Γαλάτσι.Οι ΝΔΑκρατες μονο για sms στην Eurovision.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 13 Μάιος 2024, 16:03

Beria έγραψε:
13 Μάιος 2024, 15:46
πατησιωτης έγραψε:
13 Μάιος 2024, 14:55
Beria έγραψε:
13 Μάιος 2024, 14:23
Η διαφωνία μου είναι ότι του έδωσαν δικαίωμα να κάνει προεκλογική συγκέντρωση στην Αθήνα χωρίς να βάλουν ζήτημα απελευθέρωσης του Μπελέρη. Αυτό ήταν τεράστιο φάουλ
Το παιγνίδι παίζεται σε ευρωπαικό επίπεδο.Ο Ράμα ισχυρίζεται ότι δεν έχει σχέση και ότι η αλβανική δικαιοσύνη είναι ανεξάρτητη και το θέμα δεν είναι τι ισχυρίζεται αυτός αλλά ότι η ΕΕ δεν θέλει να του δημιουργήσει πρόβλημα και κάνει ότι τον πιστεύει.Άλλωστε η σύμβουλος Αλεξάνδρα Παπαδοπούλου που την κατηγορούν οι εθνικιστές δεν τον ήθελε και είχε προειδοποιήσει ότι κουβαλάει "σκιές" (ΜΑΒΗ κλπ).Φυσικά έχει αθωωθεί από την "ανεξάρτητη δικαιοσύνη" για την υπόθεση της ΜΑΒΗ.Έτσι αποφάσισαν να τον βάλουν στο ευρωψηφοδέλτιο για να αναγκάσουν την ΕΕ να ασχοληθεί θέλει δεν θέλει διότι με έναν ευρωβουλευτή φυλακισμένο δεν μπορεί να παρά να ασχοληθεί.
Σε αντίπραξη ο Ράμα ζήτησε τη συγκέντρωση υπολογίζοντας ότι εάν του την απαγορεύσουν θα πει ότι δεν τον αφήνει η Ελλάδα να επικοινωνήσει με τους ψηφοφόρους του και αυτή παραβιάζει δημοκρατία και κράτος δικαίου.Αυτό θα έλεγε εάν δεν τον άφηναν στην επερχόμενη συζήτηση για τον Μπελέρη στην ΕΕ.
Ρε συ Πατησιώτη, αυτά είναι προφάσεις εν αμαρτίαις
Η αλβανική δικαιοσύνη έχει φυλακισμένο έναν έλληνα μειονοτικό που έχει εκλεγεί δήμαρχος σε πόλη της Βορείου Ηπείρου
Ε δεν αφήνεις τον πρωθυπουργό της Αλβανίας να κάνει προεκλογική συγκέντρωση χωρίς να κερδίσεις τουλάχιστον την απελευθέρωσή του, αν όχι την αναγνώριση του ως δήμαρχο. Τι να λέμε τώρα;

Αυτά τα περί ανεξάρτητης δικαιοσύνης είναι για να τα λέμε στις συνεντεύξεις
Εάν έγραφα εδώ πέρα, ακριβώς κάτω από αυτό το σχόλιο ότι όλα αυτά που λες είναι αυτονόητα θα ήμουν πραγματικά ένας κανονικός φασίστας. ΔΕΝ είναι αυτονόητα, το αυτονόητο είναι φασισμός ανάμεσά σε τόσους πολλούς ηλίθιους αθρώποι.
Όσον αφορά τώρα στον σχολιασμό σου:
:smt038:smt023:goodpost::bravo::+1:
Εύγε νέε μου.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sys3x την 13 Μάιος 2024, 16:06, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 23876
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Ο Ράμα στο Γαλάτσι.Οι ΝΔΑκρατες μονο για sms στην Eurovision.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 13 Μάιος 2024, 16:05

Aitwlos έγραψε:
13 Μάιος 2024, 16:03
nostromos έγραψε:
13 Μάιος 2024, 15:59
Aitwlos έγραψε:
13 Μάιος 2024, 15:58



Η ΠΔ είναι μια γλάστρα. Πάντα έτσι ήταν και έτσι πρέπει να συνεχίσει να είναι.
ο Στεφανοπουλος δεν ηταν καθολου γλαστρα ... και αρκετοι ακομη βεβαια ... αλλα να μην σας χαλαμε τον υπνο ... συνεχιστε ελευθερα
Κανέναν ύπνο δεν μου /μας χαλάς. Στεφανόπουλο ήμουν μικρούλης. Δεν τον θυμάμαι σαν προεδρο
και τωρα μικρος εισαι ... περα απο ποκοπικο και το σημερινο παλιο ταγαρι δεν νομιζω να προλαβες κανενα αλλο να εχεις αποψη
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Aitwlos
Δημοσιεύσεις: 3096
Εγγραφή: 13 Ιαν 2024, 12:01

Re: Ο Ράμα στο Γαλάτσι.Οι ΝΔΑκρατες μονο για sms στην Eurovision.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aitwlos » 13 Μάιος 2024, 20:40

nostromos έγραψε:
13 Μάιος 2024, 16:05
Aitwlos έγραψε:
13 Μάιος 2024, 16:03
nostromos έγραψε:
13 Μάιος 2024, 15:59


ο Στεφανοπουλος δεν ηταν καθολου γλαστρα ... και αρκετοι ακομη βεβαια ... αλλα να μην σας χαλαμε τον υπνο ... συνεχιστε ελευθερα
Κανέναν ύπνο δεν μου /μας χαλάς. Στεφανόπουλο ήμουν μικρούλης. Δεν τον θυμάμαι σαν προεδρο
και τωρα μικρος εισαι ... περα απο ποκοπικο και το σημερινο παλιο ταγαρι δεν νομιζω να προλαβες κανενα αλλο να εχεις αποψη


Ο πρώτος πρόεδρος Δημοκρατίας που πρόλαβα από όταν έφτασα σε ηλικία που ασχολούμαι, ήταν ο Παπούλιας. 3 γλάστρες από τότε (απλά συναγωνίζεται ο ένας τον άλλο σε γραφικότητα). Ο Στεφανόπουλος τι παραπάνω έκανε;
Juno έγραψε:
15 Μάιος 2024, 23:50
Τελικά όλο δεξιούς πολιτικούς δολοφονούν παγκοσμίως. Έχουν δολοφονήσει κανέναν αριστερό;

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 23876
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Ο Ράμα στο Γαλάτσι.Οι ΝΔΑκρατες μονο για sms στην Eurovision.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 14 Μάιος 2024, 01:00

Aitwlos έγραψε:
13 Μάιος 2024, 20:40
nostromos έγραψε:
13 Μάιος 2024, 16:05
Aitwlos έγραψε:
13 Μάιος 2024, 16:03


Κανέναν ύπνο δεν μου /μας χαλάς. Στεφανόπουλο ήμουν μικρούλης. Δεν τον θυμάμαι σαν προεδρο
και τωρα μικρος εισαι ... περα απο ποκοπικο και το σημερινο παλιο ταγαρι δεν νομιζω να προλαβες κανενα αλλο να εχεις αποψη


Ο πρώτος πρόεδρος Δημοκρατίας που πρόλαβα από όταν έφτασα σε ηλικία που ασχολούμαι, ήταν ο Παπούλιας. 3 γλάστρες από τότε (απλά συναγωνίζεται ο ένας τον άλλο σε γραφικότητα). Ο Στεφανόπουλος τι παραπάνω έκανε;
δεν έχει νόημα να συζητάμε ρε φίλε...
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Aitwlos
Δημοσιεύσεις: 3096
Εγγραφή: 13 Ιαν 2024, 12:01

Re: Ο Ράμα στο Γαλάτσι.Οι ΝΔΑκρατες μονο για sms στην Eurovision.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aitwlos » 14 Μάιος 2024, 01:01

nostromos έγραψε:
14 Μάιος 2024, 01:00
Aitwlos έγραψε:
13 Μάιος 2024, 20:40
nostromos έγραψε:
13 Μάιος 2024, 16:05


και τωρα μικρος εισαι ... περα απο ποκοπικο και το σημερινο παλιο ταγαρι δεν νομιζω να προλαβες κανενα αλλο να εχεις αποψη


Ο πρώτος πρόεδρος Δημοκρατίας που πρόλαβα από όταν έφτασα σε ηλικία που ασχολούμαι, ήταν ο Παπούλιας. 3 γλάστρες από τότε (απλά συναγωνίζεται ο ένας τον άλλο σε γραφικότητα). Ο Στεφανόπουλος τι παραπάνω έκανε;
δεν έχει νόημα να συζητάμε ρε φίλε...
Ok. Νόμιζα θα μου έλεγες έκανε αυτό και αυτό παραπάνω από τους 3 που ανεφερα
Juno έγραψε:
15 Μάιος 2024, 23:50
Τελικά όλο δεξιούς πολιτικούς δολοφονούν παγκοσμίως. Έχουν δολοφονήσει κανέναν αριστερό;

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 23876
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Ο Ράμα στο Γαλάτσι.Οι ΝΔΑκρατες μονο για sms στην Eurovision.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 14 Μάιος 2024, 01:52

Aitwlos έγραψε:
14 Μάιος 2024, 01:01
nostromos έγραψε:
14 Μάιος 2024, 01:00
Aitwlos έγραψε:
13 Μάιος 2024, 20:40




Ο πρώτος πρόεδρος Δημοκρατίας που πρόλαβα από όταν έφτασα σε ηλικία που ασχολούμαι, ήταν ο Παπούλιας. 3 γλάστρες από τότε (απλά συναγωνίζεται ο ένας τον άλλο σε γραφικότητα). Ο Στεφανόπουλος τι παραπάνω έκανε;
δεν έχει νόημα να συζητάμε ρε φίλε...
Ok. Νόμιζα θα μου έλεγες έκανε αυτό και αυτό παραπάνω από τους 3 που ανεφερα
σιγα μην κανω κατι τετοιο ...
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21597
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Ο Ράμα στο Γαλάτσι.Οι ΝΔΑκρατες μονο για sms στην Eurovision.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 14 Μάιος 2024, 19:53

"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 35213
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Ο Ράμα στο Γαλάτσι.Οι ΝΔΑκρατες μονο για sms στην Eurovision.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 14 Μάιος 2024, 20:30

https://www.iefimerida.gr/kosmos/albani ... troy-fieri


Ο Κλάιντι Μάρκου παραιτήθηκε από τη θέση που κατείχε ως διευθυντής του θεάτρου Bylis, στο Φιέρι της Αλβανίας. Με δήλωσή του στα ΜΜΕ, είπε την εκδοχή του για το βίντεο που έγινε viral στα κοινωνικά δίκτυα.

Ο ίδιος λέει ότι η συμμετοχή του στην ομιλία του Ράμα στην Αθήνα στις 12 Μαΐου ήταν σύμπτωση, αφού ο θίασος βρισκόταν στην Κόρινθο, όπου συμμετείχε στο Διεθνές Φεστιβάλ αρχαίων θεάτρων για νέους.

Ο Κλάιντι Μάρκου δήλωσε ότι το σχόλιό του ήταν ένα αστείο, το οποίο χρησιμοποιήθηκε για κακόβουλους σκοπούς από το άτομο που κατέγραψε το βίντεο, σύμφωνα με όσα αναφέρει το himara.gr.

Σε βίντεο που αναρτήθηκε τη Δευτέρα, φαίνεται ο Κλάιντι Μάρκου στην ομιλία τού Έντι Ράμα στο Γαλάτσι, να μιλά με άγνωστο και να του λέει, μεταξύ άλλων, ότι «έχει έρθει όλο το Φιέρι», ενώ, χαμογελώντας, αφήνει αιχμές πως δεν ήρθαν όλοι με τη θέλησή τους.

Δείτε το βίντεο:




Μάρκου: «Περηφάνια μου που ήμουν μέρος αυτής της ιστορικής συνάντησης, έστω και κατά τύχη»
«Υποκινούμενος από ένα βίντεο που δημοσιεύθηκε στα κοινωνικά δίκτυα, νιώθω την ηθική υποχρέωση να κάνω μια διευκρίνιση για όλα τα ΜΜΕ. Είναι αλήθεια ότι ήμουν παρών στη συνάντηση του πρωθυπουργού της χώρας στην Αθήνα στις 12 Μαΐου και δεν κρύβω την περηφάνια μου που ήμουν μέρος αυτής της ιστορικής συνάντησης, έστω και κατά τύχη. Ναι, συμμετείχα στη δραστηριότητα, αλλά ήμουν με τον θίασο που συμμετείχε στη δραστηριότητα στην Κόρινθο, δώσαμε παράσταση στις 11 Μαΐου. Στις 12, η ομάδα ήθελε να δει τη δραστηριότητα, οπότε πήγαμε.

»Διευκρινίζω σήμερα για όλα τα ΜΜΕ και την κοινή γνώμη, για όλους όσους με γνωρίζουν και για όλους όσους προσπαθούν να το χρησιμοποιήσουν πολιτικά. Επρόκειτο για συνομιλία σε μορφή αστείου με τον άγνωστο που έκανε την θρασύτατη ηχογράφηση και ο οποίος είχε κακόβουλες προθέσεις.

»Είμαι ηθοποιός και σκηνοθέτης εδώ και πολλά χρόνια στο θέατρο Bylis και με αυτή τη θέση και με αυτήν την υποχρέωση δεν δεσμεύομαι από καμία κομματική υποχρέωση και υπό αυτές τις προϋποθέσεις αφαιρούμαι διοικητικά και νομικά από τη θέση του σκηνοθέτη, παραιτούμαι για να διατηρήσω την προσωπική μου εικόνα και του καλλιτέχνη», είπε ο Marku.

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21597
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Ο Ράμα στο Γαλάτσι.Οι ΝΔΑκρατες μονο για sms στην Eurovision.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 15 Μάιος 2024, 16:49

"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 23876
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Ο Ράμα στο Γαλάτσι.Οι ΝΔΑκρατες μονο για sms στην Eurovision.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 16 Μάιος 2024, 16:38

ετσουξε πολυ η υποψηφιοτητα Μπελερη ... περαστικα σας
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών