Θρίλερ στη Ρόδο με το πτώμα φοιτήτριας – Ποιος την ήθελε νεκρή;

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Θρίλερ στη Ρόδο με το πτώμα φοιτήτριας – Ποιος την ήθελε νεκρή;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 02 Δεκ 2018, 11:05

Σε εξέλιξη βρίσκονται από τις αρμόδιες υπηρεσίες οι έρευνες για την υπόθεση με το πτώμα νεαρής φοιτήτριας που εντοπίστηκε στη θαλάσσια περιοχή «Φώκια», στους Πεύκους της Λίνδου.

Σύμφωνα με αρχικές εκτιμήσεις των αρμόδιων αρχών, ο θάνατος της 21χρονης φοιτήτριας από το Διδυμότειχο οφείλεται σε εγκληματική ενέργεια, καθώς δεν υπάρχουν οι οποιεσδήποτε ενδείξεις για ατύχημα ή αυτοχειρία.

Αυτό προκύπτει και από την ιατροδικαστική εξέταση, το πόρισμα της οποίας παραδόθηκε στις διωκτικές αρχές του νησιού. Τα όποια σημαντικά στοιχεία έχουν ανακύψει από αυτό, τα εξετάζει το Κεντρικό Λιμεναρχείο Ρόδου το οποίο και διενεργεί τη σχετική προανάκριση για τη διαλεύκανση της υπόθεσης.

Η άτυχη 21χρονη φοιτήτρια σπούδαζε στο Πανεπιστήμιο Αιγαίου στη Ρόδο, ενώ η αναγνώρισή της έγινε από το τατουάζ που έφερε στη γάμπα του δεξιού της ποδιού, ένα τριαντάφυλλο σε χρώμα μαύρο και κόκκινο.

Συγγενείς της έφθασαν μάλιστα στο νησί και επιβεβαίωσαν επίσημα την ταυτότητά της.

Συγκλονισμένοι οι γονείς, αλλά και οι συγγενείς της άτυχης κοπέλας αδυνατούν να πιστέψουν αυτό που έχει συμβεί στο παιδί τους και ζητούν απαντήσεις.

https://www.newsbomb.gr/ellada/news/sto ... hele-nekri

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: Θρίλερ στη Ρόδο με το πτώμα φοιτήτριας – Ποιος την ήθελε νεκρή;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 02 Δεκ 2018, 11:06

Το τελευταίο που γνωρίζουν είναι ότι ενώ μίλαγε σε μία φίλη της στο τηλέφωνο είπε: «Θα σου κλείσω τώρα το τηλέφωνο γιατί κάποιος μου χτυπάει την πόρτα». Εκτοτε χάθηκε για πάντα!
Με συγκλονιστικό τρόπο περιγράφει τις στιγμές που έχει ζήσει από τη στιγμή που έμαθε ότι η κόρη του, που είχε πάει στη Ρόδο για να σπουδάσει, έπεσε -όπως όλα δείχνουν- θύμα δολοφονίας!

«Mίλησα με τον ιατροδικαστή και μου είπε ότι ο θάνατος προήλθε από πνιγμό αλλά είχε εμφανή σημάδια στραγγαλισμού στο λαιμό της το κοριτσάκι μου! Ολα αυτά μου τα είπε προφορικά ο ιατροδικαστής και τώρα περιμένω τις τοξικολογικές εξετάσεις. Την πέταξαν στη θάλασσα και πνίγηκε από τη στιγμή που μπήκε νερό στους πνεύμονες. Την πέταξαν 50 χλμ μακριά από τη Ρόδο» είπε ο κ. Ιωάννης, ο πατέρας της 21χρονης φοιτήτριας μιλώντας αποκλειστικά στο protothema.gr.

«Το μόνο που γνωρίζω ως πληροφορία από το Λιμεναρχείο είναι ότι την Τρίτη το βράδυ, η κόρη μου μιλούσε με μια φίλη της στο facebook και η Ελένη είπε στη φίλη της "θα σου κλείσω τώρα το τηλέφωνο γιατί κάποιος μου χτυπάει την πόρτα". Προφανώς σε κάποιον άνοιξε την πόρτα, δεν ξέρω πραγματικά τι να πω. Από εκείνο το βράδυ δεν ξαναμίλησε με κανέναν. Την ψάχναμε κι εγώ και η μητέρα της, αλλά μάταια. Την Τετάρτη το πρωί παίρναμε τηλέφωνο κάποιες φιλενάδες της, αλλά δεν γνώριζαν τίποτα. Μετά ανέλαβε η αστυνομία και το Λιμεναρχείο ώσπου τη βρήκαμε νεκρή.

Και συνεχίζει ο πατέρας της κοπέλας: «Δεν είχε κάποια μόνιμη σχέση αλλά είχε τις παρέες της με τις φίλες της. Ό,τι στοιχεία είχα εγώ και η σύζυγός μου, τα δώσαμε στην αστυνομία για να συνεχίσουν τις έρευνες. Δεν μπορώ να γνωρίζω αν αυτός που δολοφόνησε την κόρη μου, ήταν γνωστός της ή άγνωστος. Μακάρι να γνώριζα και να προλάβαινα το κακό. Προσπαθώ να σταθώ στα πόδια μου με όσες δυνάμεις μου έχουν απομείνει για να μπορέσω να βρω το δολοφόνο του παιδιού μου».

Το χρονικό της υπόθεσης
Η άτυχη 21χρονη φοιτήτρια από το Διδυμότειχο βρέθηκε δολοφονημένη πριν από μερικές ημέρες στην περιοχή "Φώκια" στους Πεύκους της Λίνδου. Η άτυχη κοπέλα εντοπίστηκε νεκρή από άντρες του Λιμενικού Σώματος γυμνή, έχοντας μονάχα το στηθόδεσμό της.

Ο πατέρας της Ελένης, ο οποίος είναι δάσκαλος στο επάγγελμα και αντιδήμαρχος στο Διδυμότειχο, μόλις ενημερώθηκε για τη δολοφονία της κόρης του, ήταν από τους πρώτους ανθρώπους που έφτασε στο νησί προκειμένου να αναγνωρίσει τη σορό του παιδιού του. Το τατουάζ σε σχήμα τριαντάφυλλο, χρώματος μαύρο και κόκκινο που έφερε στη γάμπα του δεξιού της ποδιού η άτυχη Ελένη, ήταν ένα από τα στοιχεία που επιβεβαίωσαν την ταυτότητά της.

«Tους ανθρώπους να τους μετράς στο τέλος. Στην αρχή όλοι καλοί φαίνονται» έγραφε στη σελίδα του facebook της 21χρονη φοιτήτρια.

Η άτυχη Ελένη σπούδαζε τα τελευταία τρία χρόνια στο Πανεπιστήμιο Αιγαίου στο Τμήμα Μεσογειακών Σπουδών, στη Ρόδο. Είχε άριστες σχέσεις με την οικογένειά της, με την οποία ήταν ιδιαίτερα δεμένη και είχε τακτική επικοινωνία.

Η είδηση του θανάτου της έχει προκαλέσει σοκ και λύπη σε όσους τη γνώριζαν. Οι συμφοιτητές της Ελένης αδυνατούν να πιστέψουν αυτό που έχει συμβεί στην άτυχη κοπέλα και ζητούν απαντήσεις στα χιλιάδες ερωτήματα που προκύπτουν.

«Έχουμε συγκλονιστεί από τη δολοφονία της Ελένης. Ήταν ένα πολύ αγαπητό παιδί, πολύ φιλική με εμάς τους συμφοιτητές της, συνεπής στα μαθήματά της και στο Πανεπιστήμιο και γενικότερα δεν είχε δώσει ποτέ κανένα δικαίωμα όλα αυτά τα χρόνια που σπούδαζε στο νησί» λένε συμφοιτητές της στο protothema.gr.

Σύμφωνα με όλα τα στοιχεία που έχουν στα χέρια τους οι διωκτικές αρχές του νησιού και το κεντρικό λιμεναρχείο της Ρόδου πρόκειται για στυγερή δολοφονία, ενώ τα ερωτήματα που έχουν προκύψει ζητούν επιτακτικά απάντηση.

https://www.protothema.gr/greece/articl ... ggalismou/

Άβαταρ μέλους
paul25
Δημοσιεύσεις: 6583
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 12:43

Re: Θρίλερ στη Ρόδο με το πτώμα φοιτήτριας – Ποιος την ήθελε νεκρή;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από paul25 » 02 Δεκ 2018, 16:37

<<Την πέταξαν 50 χλμ μακριά από τη Ρόδο»
Μεσα στη θαλασσα; Αν ναι, τοτε χλωμο να ειναι αλλοδαπος.

«Tους ανθρώπους να τους μετράς στο τέλος. Στην αρχή όλοι καλοί φαίνονται» έγραφε στη σελίδα του facebook της 21χρονη φοιτήτρια.
Γιατι ολα τα κοριτσια αυτης της ηλικιας γραφουν τετοια πραγματα στο facebook; Το εχετε παρατηρησει και εσεις; Ολοι τις κακομεταχειριζονται;
«Μνημείο περιβαλλοντικού χάους, αρρώστιας και ανθρώπινου πόνου».
Για τον ΧΥΤΑ ΦΥΛΗΣ η Επιτροπη Αναφορων του Ευρωπαικου Κοινοβουλιου.

run
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
Phorum.gr user: ran
Τοποθεσία: sterea ellada

Re: Θρίλερ στη Ρόδο με το πτώμα φοιτήτριας – Ποιος την ήθελε νεκρή;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 02 Δεκ 2018, 17:33

ρε δεν πατε καλα

να βρεθουν τα πως κι τα γιατι και να πιαστεί ο,οι δολοφονος
αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24337
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Θρίλερ στη Ρόδο με το πτώμα φοιτήτριας – Ποιος την ήθελε νεκρή;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 02 Δεκ 2018, 17:41

paul25 έγραψε:
02 Δεκ 2018, 16:37
«Tους ανθρώπους να τους μετράς στο τέλος. Στην αρχή όλοι καλοί φαίνονται» έγραφε στη σελίδα του facebook της 21χρονη φοιτήτρια.
Γιατι ολα τα κοριτσια αυτης της ηλικιας γραφουν τετοια πραγματα στο facebook; Το εχετε παρατηρησει και εσεις; Ολοι τις κακομεταχειριζονται;
Δεν είναι μόνο τα κορίτσια. Και 50άρες και 60 άρες βλέπω με τέτοιες αναρτήσεις. Μόδα είναι. Και είναι πιο εύκολο να ανεβάσεις κάτι τέτοιο άμα δεν ξέρεις να κάνεις edit σε φωτογραφία ή video.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24337
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Θρίλερ στη Ρόδο με το πτώμα φοιτήτριας – Ποιος την ήθελε νεκρή;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 02 Δεκ 2018, 17:42

run έγραψε:
02 Δεκ 2018, 17:33
να βρεθουν τα πως κι τα γιατι και να πιαστεί ο,οι δολοφονος
Αυτό ακριβώς. Δεν φτάνει στους γονείς που 'χάσαν παιδί σε τέτοια ηλικία, θα έχουν και τον κάθε καθυστερημένο να κάνει πολιτική σπέκουλα!

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16178
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Θρίλερ στη Ρόδο με το πτώμα φοιτήτριας – Ποιος την ήθελε νεκρή;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 02 Δεκ 2018, 17:44

ST48410 έγραψε:
02 Δεκ 2018, 17:42
run έγραψε:
02 Δεκ 2018, 17:33
να βρεθουν τα πως κι τα γιατι και να πιαστεί ο,οι δολοφονος
Αυτό ακριβώς. Δεν φτάνει στους γονείς που 'χάσαν παιδί σε τέτοια ηλικία, θα έχουν και τον κάθε καθυστερημένο να κάνει πολιτική σπέκουλα!
+1 καλό κουράγιο στους γονείς της αυτο μονο
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: Θρίλερ στη Ρόδο με το πτώμα φοιτήτριας – Ποιος την ήθελε νεκρή;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 02 Δεκ 2018, 17:47

ST48410 έγραψε:
02 Δεκ 2018, 17:41
paul25 έγραψε:
02 Δεκ 2018, 16:37
«Tους ανθρώπους να τους μετράς στο τέλος. Στην αρχή όλοι καλοί φαίνονται» έγραφε στη σελίδα του facebook της 21χρονη φοιτήτρια.
Γιατι ολα τα κοριτσια αυτης της ηλικιας γραφουν τετοια πραγματα στο facebook; Το εχετε παρατηρησει και εσεις; Ολοι τις κακομεταχειριζονται;
Δεν είναι μόνο τα κορίτσια. Και 50άρες και 60 άρες βλέπω με τέτοιες αναρτήσεις. Μόδα είναι. Και είναι πιο εύκολο να ανεβάσεις κάτι τέτοιο άμα δεν ξέρεις να κάνεις edit σε φωτογραφία ή video.
Σωστά, δε νομίζω ότι σημαίνει κατ' ανάγκη τίποτα το γεγονός ότι ανέβασε αυτό.
Είναι απλώς οι δήθεν "ψαγμένες" αναρτήσεις, υπάρχουν κιόλας αρκετές σελίδες στο fb με εικόνες συνοδευόμενες από διάφορα "αποστάγματα σοφίας",οι οποίες κοινοποιούνται κατά κόρον.

Άβαταρ μέλους
paul25
Δημοσιεύσεις: 6583
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 12:43

Re: Θρίλερ στη Ρόδο με το πτώμα φοιτήτριας – Ποιος την ήθελε νεκρή;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από paul25 » 02 Δεκ 2018, 17:51

Highlander έγραψε:
02 Δεκ 2018, 17:47

Σωστά, δε νομίζω ότι σημαίνει κατ' ανάγκη τίποτα το γεγονός ότι ανέβασε αυτό.
Είναι απλώς οι δήθεν "ψαγμένες" αναρτήσεις, υπάρχουν κιόλας αρκετές σελίδες στο fb με εικόνες συνοδευόμενες από διάφορα "αποστάγματα σοφίας",οι οποίες κοινοποιούνται κατά κόρον.
Εγω παλι θεωρω πως ειναι ενας ψαγμενος και μοδατος τροπος να εκφρασεις ομως καποιο αληθινο αρνητικο συναιαθηματικο γεγονος.
«Μνημείο περιβαλλοντικού χάους, αρρώστιας και ανθρώπινου πόνου».
Για τον ΧΥΤΑ ΦΥΛΗΣ η Επιτροπη Αναφορων του Ευρωπαικου Κοινοβουλιου.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24337
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Θρίλερ στη Ρόδο με το πτώμα φοιτήτριας – Ποιος την ήθελε νεκρή;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 02 Δεκ 2018, 17:59

paul25 έγραψε:
02 Δεκ 2018, 17:51
Highlander έγραψε:
02 Δεκ 2018, 17:47

Σωστά, δε νομίζω ότι σημαίνει κατ' ανάγκη τίποτα το γεγονός ότι ανέβασε αυτό.
Είναι απλώς οι δήθεν "ψαγμένες" αναρτήσεις, υπάρχουν κιόλας αρκετές σελίδες στο fb με εικόνες συνοδευόμενες από διάφορα "αποστάγματα σοφίας",οι οποίες κοινοποιούνται κατά κόρον.
Εγω παλι θεωρω πως ειναι ενας ψαγμενος και μοδατος τροπος να εκφρασεις ομως καποιο αληθινο αρνητικο συναιαθηματικο γεγονος.
Νομίζω πως για να το πεις αυτό θα πρέπει να έχεις εξετάσει συχνότητα εμφάνισης παρόμοιων μηνυμάτων, αν ήταν δικό της ή προώθηση τρίτου και άλλες τέτοιες λεπτομέρειες.
Εντάξει σε αυτές τις ηλικίες όλοι υποψιαζόμαστε μια ερωτική απογοήτευση αλλά μπορεί να να στράβωσε και μια φιλία με μια κολλητή. Πάντως αν ισχύει ότι την βρήκαν σχεδόν γυμνή όπως αναφέρουν δημοσιεύματα κάτι πρέπει να δείχνει σαν στοιχείο.

Άβαταρ μέλους
paul25
Δημοσιεύσεις: 6583
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 12:43

Re: Θρίλερ στη Ρόδο με το πτώμα φοιτήτριας – Ποιος την ήθελε νεκρή;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από paul25 » 02 Δεκ 2018, 20:02

Τι σκατοψυχος κοσμος υπαρχει ρε γαμωτο....

Ακροδεξιοί στάζουν χολή με αφορμή τον θάνατο της φοιτήτριας στη Ρόδο

https://www.zougla.gr/greece/article/ak ... s-sti-rodo

ΥΓ: Ωραιο κοριτσακι φαινεται απο τη φωτο...κριμα!
«Μνημείο περιβαλλοντικού χάους, αρρώστιας και ανθρώπινου πόνου».
Για τον ΧΥΤΑ ΦΥΛΗΣ η Επιτροπη Αναφορων του Ευρωπαικου Κοινοβουλιου.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29355
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Θρίλερ στη Ρόδο με το πτώμα φοιτήτριας – Ποιος την ήθελε νεκρή;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 02 Δεκ 2018, 20:07

Yochanan έγραψε:
02 Δεκ 2018, 14:41
run έγραψε:
02 Δεκ 2018, 14:34
κνιτες μαοικοι χοτζικοι

τι σκατοψυχιά ρε γμτ

πηγε το παιδι σα το σκυλι στα αμπελι
+1, κρίμα το κοριτσι
Δεν έδωσα σημασία στο κνιτες κλπ του run, αλλά είδα που βάζεις κι εσύ +1
Τι παίχτηκε και το λέει αυτό;


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16178
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Θρίλερ στη Ρόδο με το πτώμα φοιτήτριας – Ποιος την ήθελε νεκρή;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 02 Δεκ 2018, 21:02

Otto Weininger έγραψε:
02 Δεκ 2018, 20:07
Yochanan έγραψε:
02 Δεκ 2018, 14:41
run έγραψε:
02 Δεκ 2018, 14:34
κνιτες μαοικοι χοτζικοι

τι σκατοψυχιά ρε γμτ

πηγε το παιδι σα το σκυλι στα αμπελι
+1, κρίμα το κοριτσι
Δεν έδωσα σημασία στο κνιτες κλπ του run, αλλά είδα που βάζεις κι εσύ +1
Τι παίχτηκε και το λέει αυτό;
για το τελευταιο ηθελα να συμφωνησω βασικα, τα υπολοιπα καλυτερ να τα εξηγησει ο ιδιος
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Θρίλερ στη Ρόδο με το πτώμα φοιτήτριας – Ποιος την ήθελε νεκρή;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 02 Δεκ 2018, 21:17

παρακαλατε να ειναι ελληνας γιατι αλλιως...

Άβαταρ μέλους
Λευκός Λύκος
Δημοσιεύσεις: 3497
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:06
Phorum.gr user: Λευκός Λύκος
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη-Μακεδονία

Re: Θρίλερ στη Ρόδο με το πτώμα φοιτήτριας – Ποιος την ήθελε νεκρή;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λευκός Λύκος » 02 Δεκ 2018, 21:18

Απο που προκύπτει ότι την σκότωσε αλλοδαπός;

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών