Θρίλερ στη Ρόδο με το πτώμα φοιτήτριας – Ποιος την ήθελε νεκρή;

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 28546
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Θρίλερ στη Ρόδο με το πτώμα φοιτήτριας – Ποιος την ήθελε νεκρή;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 05 Δεκ 2018, 23:24

Στην εσθηρ θα απαντησεις η να παω για υπνο;
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20334
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Θρίλερ στη Ρόδο με το πτώμα φοιτήτριας – Ποιος την ήθελε νεκρή;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 05 Δεκ 2018, 23:26

GoBack έγραψε:
05 Δεκ 2018, 23:24
Στην εσθηρ θα απαντησεις η να παω για υπνο;
Στην ποιά;
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 28546
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Θρίλερ στη Ρόδο με το πτώμα φοιτήτριας – Ποιος την ήθελε νεκρή;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 05 Δεκ 2018, 23:27

Στον,στο;Δεν με νοιαζει.Πες ομως γιατι δανειστικα λιγο ποπ κορν του αγι
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20334
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Θρίλερ στη Ρόδο με το πτώμα φοιτήτριας – Ποιος την ήθελε νεκρή;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 05 Δεκ 2018, 23:27

GoBack έγραψε:
05 Δεκ 2018, 23:27
Στον,στο;Δεν με νοιαζει.Πες ομως γιατι δανειστικα λιγο ποπ κορν του αγι
Ρε δεν καταλαβαίνω τι λες.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7953
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Θρίλερ στη Ρόδο με το πτώμα φοιτήτριας – Ποιος την ήθελε νεκρή;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 05 Δεκ 2018, 23:28

ST48410 έγραψε:
05 Δεκ 2018, 23:19
Antares έγραψε:
05 Δεκ 2018, 23:16
ST48410 έγραψε:
05 Δεκ 2018, 22:59

Δεν γράφει για σένα. Προφανώς αναφέρεται στην ανάρτηση μέσα στο spoiler του Αlekhine.
Σ' αυτό αναφέρομαι. Στην ανάρτηση του θείου στο facebook. Κατά τα άλλα είναι λογική η άποψη ότι δεν μπαίνεις σε βαν με άνδρα που δεν γνωρίζεις καλά. Μόνο αμερικανικά θρίλερ να έχεις δει φτάνει. :102:
Λογικό για σένα και για μένα. Για νέα φοιτήτρια που μπορεί και ως άτομο να είναι κάπως πιο αθώο, λίγο ο ενθουσιασμός, λίγο κάποια ψέματα μπορεί να την παρέσυραν.
Δεν ξέρουμε τι ακριβώς έγινε πρώτα πρώτα. Αν είχε και κάποια σχέση με τον έναν από τους δύο που να πάει το μυαλό της. Δεν μοιάζουν για βιαστές και δολοφόνοι.

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 28546
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Θρίλερ στη Ρόδο με το πτώμα φοιτήτριας – Ποιος την ήθελε νεκρή;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 05 Δεκ 2018, 23:30

Cecily Anne έγραψε:
05 Δεκ 2018, 23:27
GoBack έγραψε:
05 Δεκ 2018, 23:27
Στον,στο;Δεν με νοιαζει.Πες ομως γιατι δανειστικα λιγο ποπ κορν του αγι
Ρε δεν καταλαβαίνω τι λες.
Δεν θελω να παιξω το ρολο της κατινας αλλα οκ.Γυρνα μια σελιδα πισω και διαβασε τα ποστ της εσθηρ.Τα μισα να μου λεγε.
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20334
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Θρίλερ στη Ρόδο με το πτώμα φοιτήτριας – Ποιος την ήθελε νεκρή;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 05 Δεκ 2018, 23:30

GoBack έγραψε:
05 Δεκ 2018, 23:30
Cecily Anne έγραψε:
05 Δεκ 2018, 23:27
GoBack έγραψε:
05 Δεκ 2018, 23:27
Στον,στο;Δεν με νοιαζει.Πες ομως γιατι δανειστικα λιγο ποπ κορν του αγι
Ρε δεν καταλαβαίνω τι λες.
Δεν θελω να παιξω το ρολο της κατινας αλλα οκ.Γυρνα μια σελιδα πισω και διαβασε τα ποστ της εσθηρ.Τα μισα να μου λεγε.
Ε αφού τη διαβάζεις απάντησέ της, εμένα τι με μπλέκεις;
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

User_601

Re: Θρίλερ στη Ρόδο με το πτώμα φοιτήτριας – Ποιος την ήθελε νεκρή;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από User_601 » 05 Δεκ 2018, 23:31

GoBack έγραψε:
05 Δεκ 2018, 23:30
Cecily Anne έγραψε:
05 Δεκ 2018, 23:27
GoBack έγραψε:
05 Δεκ 2018, 23:27
Στον,στο;Δεν με νοιαζει.Πες ομως γιατι δανειστικα λιγο ποπ κορν του αγι
Ρε δεν καταλαβαίνω τι λες.
Δεν θελω να παιξω το ρολο της κατινας αλλα οκ.Γυρνα μια σελιδα πισω και διαβασε τα ποστ της εσθηρ.Τα μισα να μου λεγε.
Δεν θελω να παιξω τον ρολο της κατινας,ΑΛΛΑ ΤΟΝ ΠΑΙΖΩ.Οντως ΤΟΝ παιζεις φιλαραμ.

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 28546
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Θρίλερ στη Ρόδο με το πτώμα φοιτήτριας – Ποιος την ήθελε νεκρή;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 05 Δεκ 2018, 23:37

Νομιζα οτι ειχες ορεξη για επικοδομητικο διαλογο.Για το καλο της συζητησης το εκανα.
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

User_601

Re: Θρίλερ στη Ρόδο με το πτώμα φοιτήτριας – Ποιος την ήθελε νεκρή;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από User_601 » 05 Δεκ 2018, 23:38

GoBack έγραψε:
05 Δεκ 2018, 23:37
Νομιζα οτι ειχες ορεξη για επικοδομητικο διαλογο.Για το καλο της συζητησης το εκανα.
Ναι ρε................το καταλαβαμε! Κατινααααααααααα! :p3::p3::p3:

Άβαταρ μέλους
Pam
Δημοσιεύσεις: 1487
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2018, 01:10

Re: Θρίλερ στη Ρόδο με το πτώμα φοιτήτριας – Ποιος την ήθελε νεκρή;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pam » 05 Δεκ 2018, 23:41

Antares έγραψε:
05 Δεκ 2018, 21:23
Έχει γραφεί ότι πήγε μόνο με τον ένα που ίσως τον θεωρούσε αγόρι της και μετά εμφανίσθηκε και ο άλλος. Επίσης παρακαλούσε να την πάνε στο νοσοκομείο παρά τα όσα έκαναν.
Κακώς που έμπλεξε με τέτοιο άτομο, χάθηκε ένας συμφοιτητής; Δεν είναι δυνατόν όμως να ήξερε για το ποιόν αυτού του άνδρα ή τις παρέες του. Ούτε ότι θα έφταναν σε αυτό το σημείο.
Αλήθεια, τι πίστευε; Ότι και καλά δύο μαντράχαλοι θα την πάνε στο χώρο τους για να ακούσουν μόνο μουσική; Και αν αρνηθεί να συνουσιαστεί μαζί τους θα την γυρίσουν ασφαλή σπίτι της;
Με έναν πήγε. Όταν εμφανίζεται και άλλος και η κοπέλα αρνείται ναι πρέπει να την πάνε ασφαλή σπίτι της. Όπως και σε κάθε άρνηση δηλαδή.
Από πότε σκοτώνουν γυναίκες επειδή αρνήθηκαν και θεωρείται φυσιολογικό;
Το θέμα είναι ποιος από τους δύο ήταν το αγόρι της;Ο Αλβανός ή ο Ροδίτης;Σε κάθε περίπτωση το τραγικό αυτό συμβάν είναι απαράδεκτο και οι δύο είναι ένοχοι εφόσον συμμετείχαν σε όλο αυτό και πρέπει η δικαιοσύνη να εξαντλήσει την αυστηρότητα της και δεν πρέπει σε καμία περίπτωση αυτή η δολοφονία να γίνει αντικείμενο εκμαιταλευσης για άσκηση πολιτικής Αλβανίας ή Ελλάδας όπως έχει αρχίσει να γίνεται ήδη με παρόμοιες και πρόσφατες περιπτώσεις: https://www.protothema.gr/politics/arti ... po-alvano/ .
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Pam την 05 Δεκ 2018, 23:43, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Τάδε έφη Αρίστος:
ΧΑ και ΚΚΕ θα παρουν μαζι 20%.

Συριζα και ΝΔ θα παρουν μαζι 65%.

Θα μεινουν εκτος Βουλης κομματα που πηραν ψηφους 15%.

Άβαταρ μέλους
Μετανάστρια
Δημοσιεύσεις: 561
Εγγραφή: 03 Ιουν 2018, 15:32
Phorum.gr user: Μετανάστρια

Re: Θρίλερ στη Ρόδο με το πτώμα φοιτήτριας – Ποιος την ήθελε νεκρή;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μετανάστρια » 05 Δεκ 2018, 23:43

Ρε σεις πάτε καλά; Δηλαδή πρέπει να θεωρούμε ότι κάθε άνδρας που γνωρίζουμε είναι βιαστής μέχρι αποδείξεως του εναντίου; Και το λέτε και άνδρες αυτό; Τι να σας πω; Εγώ όταν έκανα το μεταπτυχιακό μου συγκατοικούσα με δύο άνδρες τους οποίους,
όταν πήρα το δωμάτιο (από αγγελία στο πανεπιστήμιο το βρήκα), δεν τους ήξερα καθόλου. Τι έπρεπε να σκεφτώ; "Α αυτοί αποκλείεται να ψάχνουν για συγκάτοικο, βιαστές είναι στα σίγουρα"; Συγκατοικήσαμε ένα χρόνο και το χειρότερο που έχω να τους προσάψω είναι ότι βλέπανε μπάλα το βράδυ και μετά αφήνανε κουτιά από πίτσες και μπύρες και μπανανόφλουδες και διάφορα τετοια στον καναπέ και πήγαιναν για ύπνο. Έλεος δηλαδή!
Νομίζεις ότι το αφεντικό σου σ'αγαπάει;

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20334
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Θρίλερ στη Ρόδο με το πτώμα φοιτήτριας – Ποιος την ήθελε νεκρή;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 05 Δεκ 2018, 23:43

perseus έγραψε:
05 Δεκ 2018, 22:12
ας μην παρεξηγηθω αλλα τελικα μηπως ειναι καλυτερα να κανεις τον μαλακα σε αυτες τις καταστασεις ? μετα πας στην αστυνομια.
Πρώτον δεν παίζανε μπιρίμπα, για να κάνει το μαλάκα. Δεύτερον, έστω ότι καταφέρνεις να τον κάνεις, μου φαίνεται αδιανόητο το πως, αλλά ας πάρουμε το ενδεχόμενο ότι γίνεται σε ένα παράλληλο σύμπαν, έτσι όπως είναι η νομοθεσία, την άλλη μέρα το πρωί της καταγγελίας, το πιο πιθανό να πουν ότι τα ήθελε ο πωπός σου και να μην τιμωρηθεί ποτέ κανείς.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Pam
Δημοσιεύσεις: 1487
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2018, 01:10

Re: Θρίλερ στη Ρόδο με το πτώμα φοιτήτριας – Ποιος την ήθελε νεκρή;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pam » 05 Δεκ 2018, 23:44

Μετανάστρια έγραψε:
05 Δεκ 2018, 23:43
Ρε σεις πάτε καλά; Δηλαδή πρέπει να θεωρούμε ότι κάθε άνδρας που γνωρίζουμε είναι βιαστής μέχρι αποδείξεως του εναντίου; Και το λέτε και άνδρες αυτό; Τι να σας πω; Εγώ όταν έκανα το μεταπτυχιακό μου συγκατοικούσα με δύο άνδρες τους οποίους,
όταν πήρα το δωμάτιο (από αγγελία στο πανεπιστήμιο το βρήκα), δεν τους ήξερα καθόλου. Τι έπρεπε να σκεφτώ; "Α αυτοί αποκλείεται να ψάχνουν για συγκάτοικο, βιαστές είναι στα σίγουρα"; Συγκατοικήσαμε ένα χρόνο και το χειρότερο που έχω να τους προσάψω είναι ότι βλέπανε μπάλα το βράδυ και μετά αφήνανε κουτιά από πίτσες και μπύρες και μπανανόφλουδες και διάφορα τετοια στον καναπέ και πήγαιναν για ύπνο. Έλεος δηλαδή!
Χρειάζεται προσοχή σε τέτοιες περιπτώσεις γιατί ποτέ δεν ξέρεις τον άλλο. Το κακό γίνεται σε μία μόνο στιγμή.
Τάδε έφη Αρίστος:
ΧΑ και ΚΚΕ θα παρουν μαζι 20%.

Συριζα και ΝΔ θα παρουν μαζι 65%.

Θα μεινουν εκτος Βουλης κομματα που πηραν ψηφους 15%.

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 31008
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Θρίλερ στη Ρόδο με το πτώμα φοιτήτριας – Ποιος την ήθελε νεκρή;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 05 Δεκ 2018, 23:46

Από Yannis Androulidakis:
“Από την ιστορία της απόπειρας βιασμού μετά φόνου στη Ρόδο, θέλω να σταθώ σε δύο πολύ σημαντικές λεπτομέρειες που ορθά αναδεικνύονται σε επανάληψη από τα ρεπορτάζ των συναδέλφων μου δημοσιογράφων και οι οποίες είναι κεφαλαιώδεις για να καταλάβουμε τι ακριβώς συνέβη.

Το πρώτο είναι ότι το θύμα η κοπέλα, ήταν -όπως τονίζουν τα ρεπορτάζ- ήσυχο κορίτσι, δεν προκαλούσε, δεν είχε πολλές σχέσεις με αγόρια και δεν έβγαινε πολύ. Αυτό είναι πάρα πολύ σπουδαίο, γιατί μας δείχνει ότι βιάστηκε κάποια αθώα, έτσι; Όχι καμιά σαν αυτές που βγαίνουν και έχουν σχέσεις με αγόρια και όσο να 'ναι εκ των πραγμάτων τα θέλει ο κώλος τους. Βιασμός από βιασμό διαφέρει και καλά κάνουν και το διευκρινίζουν οι συνάδελφοι, για να το έχουμε υπόψη μας.

Το δεύτερο είναι ότι οι δολοφόνοι βιαστές είναι ένας Έλληνας και ένας Αλβανός, αλλά ανάμεσα στους δύο ο Έλληνας έμπλεξε ουσιαστικά χωρίς να το καταλάβει. Αυτό βέβαια ήταν αυτονόητο, αλλά ακόμα και τα αυτονόητα πρέπει να λέγονται μερικές φορές. Αν δεις Έλληνα να βιάζει, Αλβανός τον παρέσυρε -αυτό το ξέρουν και οι πέτρες.

Δηλαδή, και να βιάσει ο Έλληνας, θα το κάνει σε κάποια που να βγαίνει και να έχει σχέσεις με αγόρια, δεν θα πάει έτσι στα κουτουρού σε κάποια που δεν προκαλούσε. Έτσι πιστεύω εγώ τουλάχιστον.

Πιστεύω επίσης ότι ένα κανονικό συνδικάτο Τύπου θα έπρεπε από καιρό να κηρύξει απεργία ως διαμαρτυρία για τον τρόπο που καλύπτονται οι ειδήσεις στην Ελλάδα. Αλλά δεν έχουμε τέτοιο, οπότε δεν ξέρω κιόλας. Δεν θέλω να προκαλώ.”
Наше дело правое - победа будет за нами!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών