Πώς να ταπώσετε έναν άθεο μέσα σε ένα λεπτό;

Θρησκείες, Θεοί και παραδόσεις.

Συντονιστής: ΟΥΤΙΣ

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11637
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Πώς να ταπώσετε έναν άθεο μέσα σε ένα λεπτό;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 06 Δεκ 2018, 16:12

Όταν χρόνια τους έχεις να ζουν στην εξαθλίωση και στην μιζέρια χρηματοδοτώντας τις θρησκευτικές τους οργανώσεις κάποια στιγμή αναμενόμενο ήταν να ξεφύγει το θέμα.

Αλλά δεν μασάνε. Θα πέσει ζεστό χρήμα..το θέμα είναι αν θα είναι δυτικό ή βόρειο ή...ανατολικό.

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Πώς να ταπώσετε έναν άθεο μέσα σε ένα λεπτό;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 06 Δεκ 2018, 16:14

taliban έγραψε:
06 Δεκ 2018, 16:12
Όταν χρόνια τους έχεις να ζουν στην εξαθλίωση και στην μιζέρια χρηματοδοτώντας τις θρησκευτικές τους οργανώσεις κάποια στιγμή αναμενόμενο ήταν να ξεφύγει το θέμα.

Αλλά δεν μασάνε. Θα πέσει ζεστό χρήμα..το θέμα είναι αν θα είναι δυτικό ή βόρειο ή...ανατολικό.
Στην αρχή τους τροφοδότησε η Δύση και για να γίνουμε πιο ακριβείς η Αμερική για να σηκώσουν κεφάλι και να τους το κόψει. Τώρα τους τροφοδοτεί η Ρωσία για να χαλάσει τα σχέδια της παγκοσμιοποίησης που φυσικά δεν τα θέλει.
the end

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11637
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Πώς να ταπώσετε έναν άθεο μέσα σε ένα λεπτό;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 06 Δεκ 2018, 16:16

Καλά για το τελευταίο μην είσαι και τόσο σίγουρος.
Το ότι δεν γουστάρουν δυτική πολιτική-παγκοσμιοποίηση δεν σημαίνει πως και αυτοί δεν επιδιώκουν την δική τους παγκόσμια εξουσία με δικούς τους στόχους.

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Πώς να ταπώσετε έναν άθεο μέσα σε ένα λεπτό;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 06 Δεκ 2018, 16:17

Εννοείται, το θέμα είναι ποιος θα έχει το πάνω χέρι. Άλλωστε με την σοβιετική ένωση αυτό ήταν ξεκάθαρο.

Να το θέσω αλλιώς και πιο σωστά, δεν θέλουν την δυτική παγκοσμιοποίηση.
the end

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 26961
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Πώς να ταπώσετε έναν άθεο μέσα σε ένα λεπτό;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 06 Δεκ 2018, 16:32

Πάνας έγραψε:
06 Δεκ 2018, 16:04
Νάδρε όλα αυτά που γράφεις πρεσβεύει η παγκοσμιοποίηση και αυτοί που την προωθούν και που ειρωνικά μίλησες πιο πάνω για ιλουμινάτι και συνωμοσιολογίες.

Ξέρεις πολύ καλά που δεν ψηφίζουν οι γυναίκες που καταπιέζονται που είναι αναλφάβητοι και που είναι υποανάπτυκτοι. Αυτό σου δείχνει και τον δρόμο ποιους πρέπει να πολεμήσεις. Και αυτοί δεν είναι οι χριστιανοί.
Πόσες φορές ρε πστη μου θα επαναλάβω πως ο κύκλος μου (συγγενείς, φίλοι, γνωστοί) είναι χριστιανοί της ανάστασης, των γάμων, κηδειών και βαπτισιών και ΔΕΝ τους πολεμάω;
Πόσες φορές ρε πστη μου θα επαναλάβω ότι ενοχλούμαι από τους κάθε είδους ταλιμπάνους, θρησκευτικούς, πολιτικούς, συνωμοσιολόγους, γουατέβερ και η συμπεριφορά μου μου είναι ανάλογη με την δική τους;
Πόσες φορές ρε πστη μου θα επαναλάβω ότι ενοχλούμαι από τους κάθε είδους μαλάκες που προσβάλουν την νοημοσύνη μας και νομίζουν πως εμείς είμαστε οι μαλάκες;
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Ju-87
Δημοσιεύσεις: 4624
Εγγραφή: 19 Μάιος 2018, 14:16

Re: Πώς να ταπώσετε έναν άθεο μέσα σε ένα λεπτό;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ju-87 » 06 Δεκ 2018, 16:47

Nandros έγραψε:
06 Δεκ 2018, 15:35
bluerose έγραψε:
06 Δεκ 2018, 15:28
Ju-87 έγραψε:
06 Δεκ 2018, 12:20
Η δουλειά μου είναι να σας πω την αλήθεια και να σας οδηγήσω στην αλήθεια, είτε σας αρέσει είτε όχι!
Πήρες ευλογία για αυτό;
Εάν δε θέλουν, δεν μιλάς, παρά να λες τις απόψεις σου, όπως κι εκείνοι φυσικά
Για καλο στο γράφω
Φαντασιώνεται πως είναι ιεροεξεταστής και ανεβάζει τους άπιστους στην πυρά! :smt005:
.
Τα περι ιεροεξεταστων μπορεις να τα πεις στους καθολικους χριστιανους μιας και στην Ορθοδοξια δεν υπηρξαν ποτε ιερες εξετασεις, κυριε νανδρε!
Δημοκράτης έγραψε:
31 Αύγ 2021, 14:42
Από εκεί και πέρα είναι φανερό ότι ψήφισα μαλακα
AlienWay έγραψε:
05 Οκτ 2021, 22:00
Η ΝΔ είναι βαθιά δεξιά.

Επαναλαμβάνω, η ΝΔ είναι βαθιά δεξιά.

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11637
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Πώς να ταπώσετε έναν άθεο μέσα σε ένα λεπτό;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 06 Δεκ 2018, 16:48

Nandros έγραψε:
06 Δεκ 2018, 16:32
Πάνας έγραψε:
06 Δεκ 2018, 16:04
Νάδρε όλα αυτά που γράφεις πρεσβεύει η παγκοσμιοποίηση και αυτοί που την προωθούν και που ειρωνικά μίλησες πιο πάνω για ιλουμινάτι και συνωμοσιολογίες.

Ξέρεις πολύ καλά που δεν ψηφίζουν οι γυναίκες που καταπιέζονται που είναι αναλφάβητοι και που είναι υποανάπτυκτοι. Αυτό σου δείχνει και τον δρόμο ποιους πρέπει να πολεμήσεις. Και αυτοί δεν είναι οι χριστιανοί.
Πόσες φορές ρε πστη μου θα επαναλάβω πως ο κύκλος μου (συγγενείς, φίλοι, γνωστοί) είναι χριστιανοί της ανάστασης, των γάμων, κηδειών και βαπτισιών και ΔΕΝ τους πολεμάω;
Πόσες φορές ρε πστη μου θα επαναλάβω ότι ενοχλούμαι από τους κάθε είδους ταλιμπάνους, θρησκευτικούς, πολιτικούς, συνωμοσιολόγους, γουατέβερ και η συμπεριφορά μου μου είναι ανάλογη με την δική τους;
Πόσες φορές ρε πστη μου θα επαναλάβω ότι ενοχλούμαι από τους κάθε είδους μαλάκες που προσβάλουν την νοημοσύνη μας και νομίζουν πως εμείς είμαστε οι μαλάκες;
.
Όσες φορές και να το κάνεις διαδικτυακά, no point.
Σαν να προσπαθείς να μιλήσεις σε τοίχο και να πάρεις απάντηση.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32127
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Πώς να ταπώσετε έναν άθεο μέσα σε ένα λεπτό;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 06 Δεκ 2018, 17:42

Πάνας έγραψε:
06 Δεκ 2018, 15:25
Αυτοί που προωθούν την παγκοσμιοποίηση, πόσο μυαλό χρειάζεται ρε Νάδρε;
ολοι προωθουν την παγκοσμιοποιηση. και οι παπαδες, και οι μουλαδες, και ολοι. απλως καθενας θα ηθελε ολο τον πλανητη κατω απο τις δικιες του διαταγες.

η παγκοσμιοποιηση απο μονη της, ειναι οτι καλυτερο μπορει να συμβει στον πλανητη, αν εφαρμοστει δημοκρατικα και φιλελευθερα. κακη ειναι μονο αν εφαρμοστει βιαως απο παρανοικους ολιγαρχες.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Πώς να ταπώσετε έναν άθεο μέσα σε ένα λεπτό;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 06 Δεκ 2018, 19:07

Ασέβαστος έγραψε:
06 Δεκ 2018, 17:42
Πάνας έγραψε:
06 Δεκ 2018, 15:25
Αυτοί που προωθούν την παγκοσμιοποίηση, πόσο μυαλό χρειάζεται ρε Νάδρε;
ολοι προωθουν την παγκοσμιοποιηση. και οι παπαδες, και οι μουλαδες, και ολοι. απλως καθενας θα ηθελε ολο τον πλανητη κατω απο τις δικιες του διαταγες.

η παγκοσμιοποιηση απο μονη της, ειναι οτι καλυτερο μπορει να συμβει στον πλανητη, αν εφαρμοστει δημοκρατικα και φιλελευθερα. κακη ειναι μονο αν εφαρμοστει βιαως απο παρανοικους ολιγαρχες.
Από την στιγμή που υπάρχουν αντίθετα συμφέροντα μόνο με ένα παγκόσμιο πόλεμο μπορεί να εφαρμοστεί. Το πάνε λάου λάου για να μη γίνει αλλά δεν θα κάτσει.
the end

Άβαταρ μέλους
Alphabet
Δημοσιεύσεις: 1639
Εγγραφή: 18 Οκτ 2018, 11:13
Phorum.gr user: Alphabet

Re: Πώς να ταπώσετε έναν άθεο μέσα σε ένα λεπτό;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Alphabet » 06 Δεκ 2018, 20:37

Ju-87 έγραψε:
06 Δεκ 2018, 12:20
Διάβασε την Αγία Γραφή και θα σου συμβεί ο,τι τονίζεται στο Κατά Ιωάννη 8:31,32 <<Θα γνωρίσετε την αλήθεια και η αλήθεια θα σας ελευθερώσει>>
Εσυ την εχεις διαβασει;
Τουλαχιστον εγω, αυτο εκανα αρκετες φορες.
...και σταματησα να ειμαι χριστιανος.

Αλλοι την διαβαζουν και λιωνουν και αλλοι την διαβαζουν και φευγουν. :lol:
Δυο πραγματα ειναι αχωριστα απο το ψεμα, οι πολλες υποσχεσεις και οι πολλες δικαιολογιες.

User_601

Re: Πώς να ταπώσετε έναν άθεο μέσα σε ένα λεπτό;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από User_601 » 06 Δεκ 2018, 21:24

Η δουλειά μου είναι να σας πω την αλήθεια και να σας οδηγήσω στην αλήθεια, είτε σας αρέσει είτε όχι! Μετά εσείς κάντε ο,τι θέλετε, αλλά εγώ όταν θα σταθώ μπροστά στον Δημιουργό θα μπορώ να σηκώσω το κεφάλι ψηλά να πω: "Άνοιξα τα μάτια των τυφλών, λέγοντας τους την αλήθεια που δεν ήθελαν να ακούσουν"!
Και Αυτος ξες τι θα σου πει φιλαρακο;
''Εγω τεκνον μου,διδαξα την ταπεινοτητα και οταν κανεις μια ευεργεσια,το ενα χερι σου να δινει και το αλλο να μην το ξερει.Δεν διδαξα να μπαινεις σαν ουφο στα φορα ,να τους το παιζεις διδασκαλος,να τους το παιζεις φωστηρας,να τους λεες οτι ΕΣΥ θα τους σωσεις και να το παιζεις θεουλης,να τους προσβαλλεις και να τους μειωνεις,ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ.
Με ποιο δικαιωμα εσυ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ,προσβαλλεις,προκαλεις,σηκωνεις δαχτυλο,και λες οτι παπαντζα σου κατεβει;
Ποσους απομακρυνεις με αυτην σου την σταση απο ΕΜΕΝΑ,διχνοντας τοσο μισος,τοσο εγωισμο και τοση απαξιωση στους συνανθρωπους σου;''
Αυτα μαλλον θα σου πει φιλαραμ,διοτι ο Χριστος διδαξε αγαπη,ταπεινοτητα και ολα τα συναφη,ασχετα το αν ειναι Θεος η οχι,ασχετα τι κανουν οι παπαδες,η εκκλησια και οι θρηκοληπτοι.Ακομα και να μην υπηρξε,οπως πολλοι πιστευουν,δενε χει καμια σημασια,ΕΣΥ λες οτι πιστευεις,μονο που ΚΑΘΟΛΟΥ δεν ακολουθεις το κηρυγμα του,αλλα το ακριβως αντιθετο.
Αν λοιπον δεν τρολαρεις ,αλλα τα πιστευεις αυτα,κατσε και σκεψου οτι κανεις το ακριβως αντιθετο απο αυτα που ειπε Αυτος που ΕΣΥ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ.

Αν παλι δεν τα πιστευεις και τρολαρεις,θα βαλω παλι γιατι καποιοι τρολαρουν στα φορα,μιας και μου το ζητησε και ενας φιλος παραπανω.Απο αλλη πηγη τωρα,ετσι για πλουραλισμο ενα πραγμα.
Έρευνα: Όσοι «τρολάρουν» στο Ίντερνετ είναι ναρκισσιστές, ψυχοπαθείς και σαδιστές
Οι συγγραφείς της έρευνας τόνισαν πως όσοι «τρολάρουν», νιώθουν μια σαδιστική ευτυχία με τη θλίψη των άλλων
Την εποχή μας, ολοένα και περισσότεροι άνθρωποι με βήμα το διαδίκτυο «τρολάρουν», δηλαδή συμμετέχουν σε συζητήσεις με μοναδικό σκοπό να προσβάλλουν, να κοροϊδέψουν ή απλώς να εκνευρίσουν άλλα άτομα. Μια νέα έρευνα, ωστόσο, αποφάσισε να μελετήσει αυτήν την συμπεριφορά και κατέληξε στο συμπέρασμα πως τα άτομα που τρολάρουν στο ίντερνετ είναι ναρκισσιστές, ψυχοπαθείς και σαδιστές.

Η μελέτη, η οποία δημοσιεύθηκε στο «Personality and Individual Differences», διενεργήθηκε από Καναδούς ερευνητές, οι οποίοι μελέτησαν δύο διαδικτυακές έρευνες.
Σε αυτές τις έρευνες μελετήθηκαν τεστ προσωπικότητας 1.200 ανθρώπων, τα οποία έδειξαν πως όσοι αρέσκονταν στο να τρολάρουν στο διαδίκτυο, εμφάνιζαν έντονα ναρκισσιστικά, ψυχοπαθή και σαδιστικά στοιχεία της προσωπικότητας τους.

Όπως τόνισαν οι συγγραφείς της μελέτης: «Τόσο όσοι τρολάρουν όσο και οι σαδιστές νιώθουν μια σαδιστική ευτυχία με τη θλίψη των άλλων. Οι σαδιστές θέλουν απλώς να διασκεδάσουν και το διαδίκτυο είναι η παιδική χαρά τους».
https://www.protothema.gr/zoi/article/8 ... -sadistes/
:wave:

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11637
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Πώς να ταπώσετε έναν άθεο μέσα σε ένα λεπτό;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 06 Δεκ 2018, 21:32

Η αμήχανη στιγμή που οι χριστιανοταλιμπάν διδάσκαλοι ιεραπόστολοι του θρησκευτικού μίσους συνηδeιτοποιούν πως οι άθεοι πλησιάζουν πιο κοντά την νοοτροπία του χριστού απ ότι οι ίδιοι:

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Πώς να ταπώσετε έναν άθεο μέσα σε ένα λεπτό;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 06 Δεκ 2018, 21:42

taliban έγραψε:
06 Δεκ 2018, 21:32
Η αμήχανη στιγμή που οι χριστιανοταλιμπάν διδάσκαλοι ιεραπόστολοι του θρησκευτικού μίσους συνηδeιτοποιούν πως οι άθεοι πλησιάζουν πιο κοντά την νοοτροπία του χριστού απ ότι οι ίδιοι:

Εικόνα
Είναι πολύ μικρό και είναι αδύνατον να διαβαστεί..
the end

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11637
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Πώς να ταπώσετε έναν άθεο μέσα σε ένα λεπτό;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 06 Δεκ 2018, 21:44

Δεν χρειάζεται να διαβαστεί ντε..blue screen of death ειναι.
Νιάναρα είστε, δεν προλάβατε τα windows xp? :lol:

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 28702
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Πώς να ταπώσετε έναν άθεο μέσα σε ένα λεπτό;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 06 Δεκ 2018, 22:05

Ju-87 έγραψε: Η δουλειά μου είναι να σας πω την αλήθεια και να σας οδηγήσω στην αλήθεια, είτε σας αρέσει είτε όχι!
Εικόνα


Εικόνα

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Θρησκειολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών