Η διαφορά μεταξύ φλερτ κ παρενόχλησης

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Η διαφορά μεταξύ φλερτ κ παρενόχλησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 12 Δεκ 2018, 18:47

Αγις έγραψε:
12 Δεκ 2018, 18:33
Naida έγραψε:
12 Δεκ 2018, 18:24
Αγις έγραψε:
12 Δεκ 2018, 18:18


Η σε πόλη μακρια απο κάθε γνωστό - εμφανιζεται στην πορτα καποια που απλά καθόταν στο τραπέζι με πολλούς άλλους σε συγκέντρωση πριν μέρες - εμαθε την διεύθυνση κ δεν δεχόταν οχι ανεξάρτητα αν θα γινόταν της κόλασης με τον αρραβωνιαστικό της η με τους συγγενεις της συναδέλφους μου και την εργασια μου .
Κατά τα άλλα δεν έχουμε τπτ να φοβηθούμε.. :003:
Υπάρχουν και τρελές. Αλλά στους άντρες εκτός από ψυχάκηδες είναι και νοοτροπία αυτή που βοηθάει να εκδηλώνονται τέτοιες συνπεριφορές, όχι σε όλους ευτυχώς. Αντρες κυνηγοί, το όχι της γυναίκας είναι ναι, τα θέλει ο κώλος της αφού έχει προκλητικό ντύσιμο κτλ κτλ
Η ιδια νοοτροπία υπάρχει και στις γυναίκες - εστω και αν προσπαθησες να τις αποκαλέσεις ΄΄τρελες'' και να καθαρίσεις.
Κινδυνοι υπάρχουν πολλοί και ας μην τους καταλαβαίνει ο Γραφικός .
Καμία σχέση και το ξέρεις. Δε νομίζω να εχετε πολλά παραδείγματα από γυναίκες που σας την έπεσαν επιθετικά ή σας φόβισαν.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 26197
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Η διαφορά μεταξύ φλερτ κ παρενόχλησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 12 Δεκ 2018, 18:48

Γραφικός έγραψε:
12 Δεκ 2018, 18:42
hellegennes έγραψε:
12 Δεκ 2018, 18:37
Κι επειδή ξέχασα να απαντήσω σε αυτό, όχι. Οι πιθανότητες να είσαι βιαστής είναι περίπου 0 με τέτοιο μπάσιμο. Χυδαίος, βλάκας που κάνει την πλάκα του, ναι. Αλλά βιαστής όχι και το ξέρουν μια χαρά αυτό οι γυναίκες. Δεν συμπεριφέρονται έτσι οι βιαστές. Βασικά αν πεις «γεια χαρά, με λένε τάδε», έχεις μεγαλύτερες πιθανότητες να είσαι βιαστής. Πάλι οι πιθανότητες είναι κοντά στο μηδέν. Ξέρεις, έχουμε 150-300 βιασμούς και απόπειρες τον χρόνο, σε πληθυσμιακό δείγμα 10 εκατομμυρίων. Οι πιθανότητες να πέσεις σε βιαστή είναι σχεδόν μηδέν.
Να τοποθετηθούν αι γυναίκαι, από εδώ και μπρος θα λέω Α και θα λες Β δεν έχει νόημα.
Αγις έγραψε:
12 Δεκ 2018, 18:33
Κινδυνοι υπάρχουν πολλοί και ας μην τους καταλαβαίνει ο Γραφικός .
Κίνδυνοι υπάρχουν για τους άνδρες κατά τη διάρκεια της σχέσης και μετά, δεν σκέφτεται ποτέ κανείς αν κινδυνεύει να τον παρενοχλήσουν γυναίκες αν βγει να πιει ένα ποτό μόνος του.
Ελα ομως που υπάρχουν πριν απο οτιδήποτε και πολύ εύκολα καποια μπορει να δημιουργήσει προβληματα κ κινδυνους οταν πας εστω να πιεις ενα ποτό μόνος σου .
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41104
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Η διαφορά μεταξύ φλερτ κ παρενόχλησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 12 Δεκ 2018, 18:53

blackpaint έγραψε:
12 Δεκ 2018, 18:47
hellegennes έγραψε:
12 Δεκ 2018, 18:37
Ξέρεις, έχουμε 150-300 βιασμούς και απόπειρες τον χρόνο, σε πληθυσμιακό δείγμα 10 εκατομμυρίων. Οι πιθανότητες να πέσεις σε βιαστή είναι σχεδόν μηδέν.
Οτι να ναι γραφεις: τοσοι ειναι μονο οι καταγγελομενοι βιασμοι, τα αληθινα νουμερα ειναι στις 4500-5500.
Ποιος το λέει αυτό; Η φαντασία σου;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41104
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Η διαφορά μεταξύ φλερτ κ παρενόχλησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 12 Δεκ 2018, 18:58

Naida έγραψε:
12 Δεκ 2018, 18:47
Καμία σχέση και το ξέρεις. Δε νομίζω να εχετε πολλά παραδείγματα από γυναίκες που σας την έπεσαν επιθετικά ή σας φόβισαν.
Έχω πολλά παραδείγματα από επιθετικά πεσίματα και όχι, δεν με φόβισαν ποτέ, γιατί by default δεν φοβάμαι τον κάθε άγνωστο. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν είμαι επιφυλακτικός και δεν αναγνωρίζω ότι υπάρχει η πιθανότητα κινδύνου, αλλά δεν θα ζω την ζωή μου μέσα στον φόβο γιατί γύρω μου οι άνθρωποι είναι άγνωστοι (άσε που οι περισσότεροι βιασμοί γίνονται από γνωστούς). Αν εσύ φοβάσαι κάθε άγνωστο που σ΄την πέφτει είναι γιατί σού έμαθαν να φοβάσαι. Αυτό είναι δυστύχημα, αλλά ο φόβος σου δεν έχει βάση. Όχι μόνο το θεωρώ παράλογο να φοβάσαι κάθε άγνωστο επειδή είναι άντρας, αλλά το βρίσκω και προσβλητικό σαν άντρας. Το βρίσκω προσβλητικό μια γυναίκα να με βλέπει σαν πιθανό, επίδοξο βιαστή, επειδή είμαι άντρας.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41104
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Η διαφορά μεταξύ φλερτ κ παρενόχλησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 12 Δεκ 2018, 19:00

blackpaint έγραψε:
12 Δεκ 2018, 18:44
hellegennes έγραψε:
12 Δεκ 2018, 18:21
..σε καμμιά περίπτωση δεν θα καλούσε άγνωστος άντρας έναν άλλον άντρα για καφέ στο δωμάτιό του.
αμα σου λεω πως εισαι αβγαλτος :c020:
Ρε φίλε, οι μόνες δυο περιπτώσεις θα ήταν να είναι γκέι ή γκάνγκστερ. Στην περίπτωση της γυναίκας δεν σημαίνει τίποτα απ' τα δυο.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: Η διαφορά μεταξύ φλερτ κ παρενόχλησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 12 Δεκ 2018, 19:05

hellegennes έγραψε:
12 Δεκ 2018, 18:53
blackpaint έγραψε:
12 Δεκ 2018, 18:47
hellegennes έγραψε:
12 Δεκ 2018, 18:37
Ξέρεις, έχουμε 150-300 βιασμούς και απόπειρες τον χρόνο, σε πληθυσμιακό δείγμα 10 εκατομμυρίων. Οι πιθανότητες να πέσεις σε βιαστή είναι σχεδόν μηδέν.
Οτι να ναι γραφεις: τοσοι ειναι μονο οι καταγγελομενοι βιασμοι, τα αληθινα νουμερα ειναι στις 4500-5500.
Ποιος το λέει αυτό; Η φαντασία σου;
Το λεει ο πρόεδρος της Ελληνικής Ιατροδικαστικής Εταιρείας, Γρηγόρης Λέων. Ο προεδρος των Ελληνων ιατροδικαστων δηλαδη. Τα περιστατικά βιασμών υπολογίζονται στη χώρα μας σε 5000 ετησίως, ωστόσο μόνο 150 από αυτά πιστοποιούνται και ακολουθούν τη νομική οδό και αυτό όπως σημειώνει η ΕΙΕ, είναι αποτέλεσμα της έλλειψης ιατροδικαστικών δομών, αφού, «οι μισοί τουλάχιστον νομοί της χώρας μας δεν διαθέτουν ούτε ένα ιατροδικαστή».
Αναφέρει επισης ότι σωματική βία έχει υποστεί το 24% των γυναικών (18% από σύντροφο και 10% από άλλο αντρα), ενώ σεξουαλική βία αναφέρεται από το 6% των γυναικών (5% από σύντροφο και 1% από άλλο άτομο).

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: Η διαφορά μεταξύ φλερτ κ παρενόχλησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 12 Δεκ 2018, 19:10

βλεπεις hellegennes εγω δεν εχω την πολυτελεια να βγαζω πραγματα απο το κεφαλι μου, ουτε να δημοσιευω ψευτικες ειδησεις. Δεν ισχυριζομαι ποτε τιποτα χωρις να το διπλοτσεκαρω πρωτα, γιατι αυτα που υποστηριζω εδω ειναι μειοψηφικα και το περιβαλλον απροκαλυπτα εχθρικο. Αυτα που λες ειναι προνομιο και ευχερεια της δεξιας που λειτουργει πλεον σαν θρησκευτικη σεχτα.

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: Η διαφορά μεταξύ φλερτ κ παρενόχλησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 12 Δεκ 2018, 19:11

Naida έγραψε:
12 Δεκ 2018, 17:37
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
12 Δεκ 2018, 17:31
1.Πινω σε γνωστο πλεουμενο after μου κανει νοημα καποια και μου λεει:Θελω να με Π_ _ _ _ εις

Πληρώσεις; Ήταν η σερβιτόρα;
:lol::lol:
Εγραψες.Τον αποστομωσες τον καραγκιοζη.Παιζει βεβαια και το ενδεχομενο να μην του τα εχουνε πει αλλα να τα εβγαλεαπο το μυαλο του.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Η διαφορά μεταξύ φλερτ κ παρενόχλησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 12 Δεκ 2018, 19:16

hellegennes έγραψε:
12 Δεκ 2018, 18:58
Naida έγραψε:
12 Δεκ 2018, 18:47
Καμία σχέση και το ξέρεις. Δε νομίζω να εχετε πολλά παραδείγματα από γυναίκες που σας την έπεσαν επιθετικά ή σας φόβισαν.
Έχω πολλά παραδείγματα από επιθετικά πεσίματα και όχι, δεν με φόβισαν ποτέ, γιατί by default δεν φοβάμαι τον κάθε άγνωστο. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν είμαι επιφυλακτικός και δεν αναγνωρίζω ότι υπάρχει η πιθανότητα κινδύνου, αλλά δεν θα ζω την ζωή μου μέσα στον φόβο γιατί γύρω μου οι άνθρωποι είναι άγνωστοι (άσε που οι περισσότεροι βιασμοί γίνονται από γνωστούς). Αν εσύ φοβάσαι κάθε άγνωστο που σ΄την πέφτει είναι γιατί σού έμαθαν να φοβάσαι. Αυτό είναι δυστύχημα, αλλά ο φόβος σου δεν έχει βάση. Όχι μόνο το θεωρώ παράλογο να φοβάσαι κάθε άγνωστο επειδή είναι άντρας, αλλά το βρίσκω και προσβλητικό σαν άντρας. Το βρίσκω προσβλητικό μια γυναίκα να με βλέπει σαν πιθανό, επίδοξο βιαστή, επειδή είμαι άντρας.
Το τραβάς από τα μαλλιά. Δεν είπα να φοβάσαι τον κάθε άντρα που θα σε πλησιάσει, ούτε τον κάθε άνθρωπο. Ούτε εγώ φοβάμαι εύκολα ούτε άντρες, ούτε γυναίκες. Φοβάμαι τα φίδια, τ' αδέσποτα και τα φαντάσματα.
Αλλά το να μου εξισώνετε τα δυο φύλα στο θέμα των παρενοχλήσεων ότι είμαστε στο ίδιο επίπεδο ε λίγο υπερβάλλετε.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 26197
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Η διαφορά μεταξύ φλερτ κ παρενόχλησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 12 Δεκ 2018, 19:22

Naida έγραψε:
12 Δεκ 2018, 19:16
hellegennes έγραψε:
12 Δεκ 2018, 18:58
Naida έγραψε:
12 Δεκ 2018, 18:47
Καμία σχέση και το ξέρεις. Δε νομίζω να εχετε πολλά παραδείγματα από γυναίκες που σας την έπεσαν επιθετικά ή σας φόβισαν.
Έχω πολλά παραδείγματα από επιθετικά πεσίματα και όχι, δεν με φόβισαν ποτέ, γιατί by default δεν φοβάμαι τον κάθε άγνωστο. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν είμαι επιφυλακτικός και δεν αναγνωρίζω ότι υπάρχει η πιθανότητα κινδύνου, αλλά δεν θα ζω την ζωή μου μέσα στον φόβο γιατί γύρω μου οι άνθρωποι είναι άγνωστοι (άσε που οι περισσότεροι βιασμοί γίνονται από γνωστούς). Αν εσύ φοβάσαι κάθε άγνωστο που σ΄την πέφτει είναι γιατί σού έμαθαν να φοβάσαι. Αυτό είναι δυστύχημα, αλλά ο φόβος σου δεν έχει βάση. Όχι μόνο το θεωρώ παράλογο να φοβάσαι κάθε άγνωστο επειδή είναι άντρας, αλλά το βρίσκω και προσβλητικό σαν άντρας. Το βρίσκω προσβλητικό μια γυναίκα να με βλέπει σαν πιθανό, επίδοξο βιαστή, επειδή είμαι άντρας.
Το τραβάς από τα μαλλιά. Δεν είπα να φοβάσαι τον κάθε άντρα που θα σε πλησιάσει, ούτε τον κάθε άνθρωπο. Ούτε εγώ φοβάμαι εύκολα ούτε άντρες, ούτε γυναίκες. Φοβάμαι τα φίδια, τ' αδέσποτα και τα φαντάσματα.
Αλλά το να μου εξισώνετε τα δυο φύλα στο θέμα των παρενοχλήσεων ότι είμαστε στο ίδιο επίπεδο ε λίγο υπερβάλλετε.
Δεν είμαστε το ιδιο - είσαστε πολυ πιο επιμονες - δεν μάθατε να δεχεστε το οχι και την απόρριψη - και συνεχίζετε ακάθεκτες να παρενοχλείτε επι χρόνια οποιον βαζετε στο στοχαστρο - γιατι ναι κυνηγάτε με φανατισμό .
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Η διαφορά μεταξύ φλερτ κ παρενόχλησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 12 Δεκ 2018, 19:31

Αγις έγραψε:
12 Δεκ 2018, 19:22

Δεν είμαστε το ιδιο - είσαστε πολυ πιο επιμονες - δεν μάθατε να δεχεστε το οχι και την απόρριψη - και συνεχίζετε ακάθεκτες να παρενοχλείτε επι χρόνια οποιον βαζετε στο στοχαστρο - γιατι ναι κυνηγάτε με φανατισμό .
Αγόρι μου μιλάς για περιπτώσεις psyco. Μιλάμε για παρενόχληση. Μη μου πεις τώρα ότι οι γυναίκες παρενοχλούν περισσότερο σεξουαλικά τους άντρες απ' ότι οι άντρες τις γυναίκες. Έλα τώρα θα μας βαφτίσετε το άσπρο- μαύρο.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 26197
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Η διαφορά μεταξύ φλερτ κ παρενόχλησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 12 Δεκ 2018, 19:37

Naida έγραψε:
12 Δεκ 2018, 19:31
Αγις έγραψε:
12 Δεκ 2018, 19:22

Δεν είμαστε το ιδιο - είσαστε πολυ πιο επιμονες - δεν μάθατε να δεχεστε το οχι και την απόρριψη - και συνεχίζετε ακάθεκτες να παρενοχλείτε επι χρόνια οποιον βαζετε στο στοχαστρο - γιατι ναι κυνηγάτε με φανατισμό .
Αγόρι μου μιλάς για περιπτώσεις psyco. Μιλάμε για παρενόχληση. Μη μου πεις τώρα ότι οι γυναίκες παρενοχλούν περισσότερο σεξουαλικά τους άντρες απ' ότι οι άντρες τις γυναίκες. Έλα τώρα θα μας βαφτίσετε το άσπρο- μαύρο.

Κυρία μου
Μιλάω για το συνηθισμένο - ξαναδιαβασε τι εγραψα - δεν είναι λιγες και σάικο η οτι αλλη μπουρδοδικαιολογια - ετσι λειτουργειτε
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Η διαφορά μεταξύ φλερτ κ παρενόχλησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 12 Δεκ 2018, 19:40

Αγις έγραψε:
12 Δεκ 2018, 19:37


Κυρία μου
Μιλάω για το συνηθισμένο - ξαναδιαβασε τι εγραψα - δεν είναι λιγες και σάικο η οτι αλλη μπουρδοδικαιολογια - ετσι λειτουργειτε
Άσε βρε Άγις που είναι και το συνηθισμένο.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 26197
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Η διαφορά μεταξύ φλερτ κ παρενόχλησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 12 Δεκ 2018, 19:41

Naida έγραψε:
12 Δεκ 2018, 19:40
Αγις έγραψε:
12 Δεκ 2018, 19:37


Κυρία μου
Μιλάω για το συνηθισμένο - ξαναδιαβασε τι εγραψα - δεν είναι λιγες και σάικο η οτι αλλη μπουρδοδικαιολογια - ετσι λειτουργειτε
Άσε βρε Άγις που είναι και το συνηθισμένο.
Λάθος μου - είναι ΠΟΛΥ συνηθισμένο.
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Η διαφορά μεταξύ φλερτ κ παρενόχλησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 12 Δεκ 2018, 19:44

Αγις έγραψε:
12 Δεκ 2018, 19:41

Λάθος μου - είναι ΠΟΛΥ συνηθισμένο.
Ναι ξέρω δε μπορείτε να κυκλοφορήσετε.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών