γιναμε...φαρ ουεστ !!!!!

Υποθέσεις εγκλημάτων και περιστατικά ποινικής φύσης (σοβαρά), όπως δολοφονίες, απαγωγές, υπεξαιρέσεις, ληστείες κ.ά., στην ελληνική κοινωνία.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
run
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
Phorum.gr user: ran
Τοποθεσία: sterea ellada

Re: γιναμε...φαρ ουεστ !!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 13 Δεκ 2018, 19:02

https://www.pronews.gr/amyna-asfaleia/e ... -ena-vrady


δυο δολοφονιες μια στο μοσχατο ελληνας το θυμα,η άλλη στην ομονοια αλβανος το θυμα
αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

run
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
Phorum.gr user: ran
Τοποθεσία: sterea ellada

Re: γιναμε...φαρ ουεστ !!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 13 Δεκ 2018, 19:39



ρεσαλτο του λιμενικου στην κρητη σε πλιο με σημαια συριας

βρεθηκαν 6 τονοι χασισι και ένα κοντέινερ με ναρκωτικα χαπια που λεγονται το ναρκωτικο των τζιχαντιστων
αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

run
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
Phorum.gr user: ran
Τοποθεσία: sterea ellada

Re: γιναμε...φαρ ουεστ !!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 16 Δεκ 2018, 21:46

https://www.newsit.gr/topikes-eidhseis/ ... a/2679232/


Το τριπλό έγκλημα στη Θάσο είχε συγκλονίσει τη χώρα. Ένα αντικείμενο στο φέρετρο ενός εκ των θυμάτων αποκάλυπτε τον ένοχο. Ο γρίφος λύθηκε σχεδόν δύο δεκαετίες μετά. Τα στοιχεία που οδήγησαν στα ίχνη του δολοφόνου.
Ένα από τα διασημότερα εγκλήματα της χώρας που έμεναν ανεξιχνίαστα, βρήκε τον δολοφόνο του, μετά από 18 χρόνια!

Πρόκειται για το τριπλό φονικό της Θάσου αλλά και μία δολοφονία έναν χρόνο αργότερα στην Καβάλα, εγκλήματα που παρέμεναν άλυτα από το 2001. Ο βασικός κατηγορούμενος είχε αθωωθεί στον πρώτο βαθμό. Όμως, η έφεση ενός εισαγγελέα και οι ανατροπές στην ακροαματική διαδικασία «υπέδειξαν» τον δράστη, που καταδικάστηκε σε τέσσερις φορές ισόβια.

Η χτένα στο φέρετρο έδειξε τον δολοφόνο

Μια χτένα που είχε αφήσει στο φέρετρο ενός εκ των θυμάτων ένας γείτονας είχε «δείξει» από την αρχή τον υπεύθυνο του τριπλού φονικού. Πρόκειται για έναν 60χρονο επιχειρηματία -το επίθετο του οποίου έχει σχέση με χτένα- ο οποίος πλέον καταζητείται για να εκτίσει την ποινή που του επιβλήθηκε, αλλά και για κάποιες προηγούμενες από άλλες υποθέσεις. «Μαφιόζικη εκτέλεση με φόντο την πολεοδομία» έγραφαν τα πρωτοσέλιδα των εφημερίδων τον Ιούνιο του 2001, μια μέρα μετά την αποκάλυψη του μακελειού σε μια βίλα στην Καλλιράχη της Θάσου.

Οι οικογένειες των θυμάτων είχαν αρχίσει να αναζητούν τους τρεις φίλους που θα περνούσαν το Σαββατοκύριακο στην εξοχή και είχαν πάψει να απαντούν στα τηλέφωνά τους. Η Αστυνομία έφτασε τα ξημερώματα της 17ης Ιουνίου στο εξοχικό, όταν το πρώτο πτώμα τούς «υποδέχτηκε» στη βεράντα. Ήταν το άψυχο κορμί του 48χρονου Γιάννη Κουλούση, υπαλλήλου της Πολεοδομίας Καβάλας και ιδιοκτήτη του σπιτιού. Δίπλα του ήταν ο 55χρονος Γιώργος Χαλκίδης, υπάλληλος της Τοπογραφικής Υπηρεσίας, ενώ ο τρίτος βρέθηκε στο ελαιώνα του οικοπέδου, όπου είχε τρέξει για να σωθεί, χωρίς όμως επιτυχία.


18 χρονια μα τον εβαλλαν μεσα
αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

run
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
Phorum.gr user: ran
Τοποθεσία: sterea ellada

Re: γιναμε...φαρ ουεστ !!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 23 Δεκ 2018, 10:25

https://www.protothema.gr/greece/articl ... s-athinas/


Άγρια δολοφονία Αφγανού στο κέντρο της Αθήνας για ξεκαθάρισμα λογαριασμών.

Λίγο μετά τις 20:30 το θύμα βρισκόταν στη συμβολή των οδών Σοφοκλέους και Μενάνδρου όταν τον πλησίασε μια μηχανή στην οποία επέβαιναν δύο άτομα και πριν προλάβει να αντιδράσει ο ένας κατεβηκε και τον μαχαίρωσε στην καρδιά.
Στη συνέχεια χάθηκαν με τον συνεργό του στα σκοτεινά στενά της περιοχής.

Ο άνδρας που σύμφωνα με πληροφορίες ειναι Αφγανός άφησε την τελευταία του πνοή στην άσφαλτο.

Οι δράστες εκτιμάται οτι ειναι αλβανικής καταγωγής ενώ η άγρια δολοφονία οφείλεται σε ξεκαθάρισμα λογαριασμών με φόντο υποθέσεις ναρκωτικών.
αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21046
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: γιναμε...φαρ ουεστ !!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 23 Δεκ 2018, 11:07

Ευτυχώς δεν πέθανε κανένας Έλληνας...

run
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
Phorum.gr user: ran
Τοποθεσία: sterea ellada

Re: γιναμε...φαρ ουεστ !!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 23 Δεκ 2018, 14:33

https://www.naftemporiki.gr/story/14274 ... on-iroinis


Ποσότητα ηρωίνης μεγαλύτερη των 8 κιλών κατασχέθηκε σε επιχείρηση της αστυνομίας κατά την οποία συνελήφθη ένα ανδρόγυνο, που φέρεται να κατείχε και να διακινούσε τις ναρκωτικές ουσίες.

Πρόκειται για έναν άνδρα 33 ετών και μία γυναίκα 30 ετών, που η αστυνομία εκτιμά ως ηγετικά μέλη κυκλώματος κατοχής, μεταφοράς, αποθήκευσης και διακίνησης μεγάλων ποσοτήτων ηρωίνης στο πολεοδομικό συγκρότημα της Θεσσαλονίκης.
Χθες το μεσημέρι οι αστυνομικοί εντόπισαν το ζευγάρι να εισέρχεται με αυτοκίνητο σε χωματόδρομο στην περιοχή της Μενεμένης. Σε έρευνα που έγινε στο χώρο, καθώς και σε έναν ακόμη χωματόδρομο στην περιοχή των Διαβατών, με τη συνδρομή αστυνομικών σκύλων ανίχνευσης ναρκωτικών βρέθηκαν θαμμένα και κατασχέθηκαν συνολικά δεκαεπτά δέματα ηρωίνης συνολικού βάρους 8 κιλών και 14 γραμμαρίων.

Οι συλληφθέντες, με τη δικογραφία που σχηματίσθηκε σε βάρος τους, θα οδηγηθούν στον αρμόδιο Εισαγγελέα.


θαμμενη η ηρωινη...
αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

run
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
Phorum.gr user: ran
Τοποθεσία: sterea ellada

Re: γιναμε...φαρ ουεστ !!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 24 Δεκ 2018, 14:18

συνεληφθη αλβανος για τη δολοφονια του αφγανου
αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8434
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: γιναμε...φαρ ουεστ !!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 24 Δεκ 2018, 19:49

run έγραψε:
24 Δεκ 2018, 14:18
συνεληφθη αλβανος για τη δολοφονια του αφγανου
Ρατσιστικό το έγκλημα - ρατσιστικό!!!
Που είναι οι αριστεροί να σχίσουν τα στρίγκ τους και τις φωτογραφίες του Κουτσούμπα!!!

.

run
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
Phorum.gr user: ran
Τοποθεσία: sterea ellada

Re: γιναμε...φαρ ουεστ !!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 27 Δεκ 2018, 14:25

https://www.cnn.gr/news/kosmos/story/15 ... on-draston


Σε εξέλιξη βρίσκεται αστυνομικό θρίλερ στον Πειραιά. Ένας 50χρονος επιχειρηματίας απήχθη σήμερα, Πέμπτη την ώρα που έβγαινε από το σπίτι του.


Διαβάστε επίσης


Θρίλερ στον Πειραιά: Απαγωγή γνωστού επιχειρηματία
Θρίλερ στον Πειραιά: Απαγωγή γνωστού επιχειρηματία



Ρεπορτάζ Ευδοκία Μύτιλη

Σύμφωνα με τις αναφορές αυτόπτων μαρτύρων, οι απαγωγείς, που ήταν συνολικά τέσσερις, ανάγκασαν τον 50χρονο να επιβιβαστεί με τη βία σε ένα όχημα μεγάλου κυβισμού και στη συνέχεια εξαφανίστηκαν.

Οι απαγωγείς – κατά πληροφορίες – έφεραν στα ρούχα τους διακριτικά της ΕΚΑΜ.

Η οικονόμος της οικογένειας του απαχθέντα ειδοποίησε την Αστυνομία, άνδρες της οποίας διεξάγουν έρευνες για τον εντοπισμό του.

Η μητέρα του 50χρονου επιχειρηματία προσπαθεί από το πρωί να επικοινωνήσει μαζί του, ωστόσο, το κινητό του είναι κλειστό, ενώ οι απαγωγείς δεν έχουν κάνει κανένα τηλεφώνημα για να ζητήσουν λύτρα.

Ο επιχειρηματίας, που διατηρεί μεγάλη κάβα ποτών στον Πειραιά, φέρεται να είχε απαχθεί ξανά πριν από δύο χρόνια.
αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

run
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
Phorum.gr user: ran
Τοποθεσία: sterea ellada

Re: γιναμε...φαρ ουεστ !!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 31 Δεκ 2018, 15:25

http://www.enikos.gr/society/616395/sok ... tin-evvoia


καταγγελια για βιασμο 14χρονου αγοριου αλβανικης καταγωγης από ελληνα και ινδο
αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

run
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
Phorum.gr user: ran
Τοποθεσία: sterea ellada

Re: γιναμε...φαρ ουεστ !!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 01 Ιαν 2019, 11:06

αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

run
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
Phorum.gr user: ran
Τοποθεσία: sterea ellada

Re: γιναμε...φαρ ουεστ !!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 12 Ιαν 2019, 17:49

https://www.iefimerida.gr/news/471204/s ... i-kori-tis

Συγκλονίζει καταγγελία ότι μητέρα εκδίδει την κόρη της, σε νησί των Σποράδων.

Η Εισαγγελία Πρωτοδικών Βόλου διέταξε τη διενέργεια προκαταρκτικής εξέτασης για την υπόθεση με θύμα μια 18χρονη κοπέλα. Ολα ξεκίνησαν όταν κάτοικοι του νησιού στο οποίο διαμένει η οικογένεια κατήγγειλε στην Εισαγγελία ότι η μητέρα εκδίδει την κόρη έναντι αμοιβής, σύμφωνα με την ιστοσελίδα thenewspaper.




Ο πατέρας δεν γνώριζε τίποτα για το ζήτημα, σύμφωνα με την καταγγελία


Πηγή: Σοκαριστική καταγγελία στις Σποράδες: Μητέρα εκδίδει τη 18χρονη κόρη της | iefimerida.gr




καλα παμε...
αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

run
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
Phorum.gr user: ran
Τοποθεσία: sterea ellada

Re: γιναμε...φαρ ουεστ !!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 15 Ιαν 2019, 22:14

http://www.thestival.gr/society/police/ ... -tis-polis

στο κεντρο της θεσσαλονικης ληστεια φαρμακειου με κουμπουρι
αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

run
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
Phorum.gr user: ran
Τοποθεσία: sterea ellada

Re: γιναμε...φαρ ουεστ !!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 28 Ιαν 2019, 15:53

https://www.newsbeast.gr/society/drugs/ ... a-syllipsi


Συνελήφθη πρωί στους Μελιγγούς Ιωαννίνων, μετά από αστυνομική καταδίωξη, ένας 22χρονος Αλβανός, ο οποίος μετέφερε με αυτοκίνητο μεγάλη ποσότητα ινδικής κάνναβης, περισσότερα από 122 κιλά, τα οποία κατασχέθηκαν.
Ο νεαρός, σε βάρος του οποίου εκκρεμεί, όπως διαπιστώθηκε, ένταλμα σύλληψης για παραβάσεις της νομοθεσίας περί εξαρτησιογόνων ουσιών και περί αλλοδαπών, δεν σταμάτησε, το πρωί στην Εγνατία Οδό, στο ύψος της Τύριας, στο σήμα των αστυνομικών για έλεγχο στο αυτοκίνητο που οδηγούσε και ανέπτυξε ταχύτητα, προκειμένου να διαφύγει. Ακολούθησε καταδίωξη και λίγο αργότερα, στην περιοχή των Μελιγγών Ιωαννίνων, ο 22χρονος εγκατέλειψε το αυτοκίνητο και επιχείρησε να διαφύγει πεζός, όμως συνελήφθη από τους αστυνομικούς.
Σε έρευνα που πραγματοποιήθηκε στο αυτοκίνητο, βρέθηκαν στα καθίσματα και στον χώρο των αποσκευών 66 συσκευασίες ακατέργαστης κάνναβης, συνολικού βάρους 122 κιλών και 150 γραμμαρίων, τα οποία κατασχέθηκαν. Το αυτοκίνητο ανήκει σε εταιρεία ενοικιάσεως αυτοκινήτων και το είχε μισθώσει ένας άλλος 22χρονος Αλβανός, ο οποίος αναζητείται.

Σε βάρος του συλληφθέντα σχηματίσθηκε δικογραφία για μεταφορά και διακίνηση μεγάλης ποσότητας κάνναβης, καθώς και για παράνομη είσοδο στη χώρα. Προανάκριση για την υπόθεση διενεργείται από το Τμήμα Δίωξης Ναρκωτικών της Υποδιεύθυνσης Ασφάλειας Ιωαννίνων, ενώ ο συλληφθείς θα οδηγηθεί στον εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Ιωαννίνων.

Η διακίνηση ναρκωτικών από την Αλβανία προς τη χώρα μας έχει γίνει πονοκέφαλος για την αστυνομία στην Ήπειρο.

Οι επιχειρήσεις των αστυνομικών είναι καθημερινές, όπως και οι κατασχέσεις μεγάλων ποσοτήτων ινδικής κάνναβης, που φτάνουν παράνομα από την ελληνοαλβανική μεθόριο σε διάφορες περιοχές της Ηπείρου.

Σημειώνεται, πως την περασμένη χρονιά οι αστυνομικοί στην Ήπειρο κατέσχεσαν περίπου 6 τόνους χασίς.

αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

run
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
Phorum.gr user: ran
Τοποθεσία: sterea ellada

Re: γιναμε...φαρ ουεστ !!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 30 Ιαν 2019, 16:24

https://www.in.gr/2019/01/30/greece/agr ... -ysterisi/

Ένας 65χρονος συνελήφθη από τις αστυνομικές αρχές με την κατηγορία της αρπαγής και κατάχρησης σε ασέλγεια μιας 17χρονης κοπέλας με νοητική υστέρησΤο περιστατικό κατήγγειλε στο αστυνομικό τμήμα Θέρμου η μητέρας της κοπέλας, όπως αποκάλυψε στο OPEN TV.

«Το παιδί μου έμπλεξε με αυτόν στο Facebook και την αποπλάνησε. Με αυτόν τον τρόπο κατάφερε και την πήρε και την είχε μαζί του. Όταν είδα ότι η κόρη μου έλειπε και δεν είχε γυρίσει στο σπίτι μέχρι αργά το βράδυ, εγώ κατάλαβα ότι έφυγε και πήγε μαζί του» είπε χαρακτηριστικά η μητέρα της 17χρονης.

«Εμείς το ανακαλύψαμε από το Facebook. Είδα ότι μιλάει με αυτόν τον άγνωστο και αναρωτήθηκα σαν μάνα και εγώ, πως γίνεται να μιλάει με έναν άνθρωπο τόσο χρονών, τι να ζητάει και τι να θέλει» πρόσθεσε και συνέχισε: «Τι ζήλεψε μία κοπέλα 17 ετών από αυτόν τον άνθρωπο; Tι να του ζήλεψε;».

«Αν ήταν νεαρός, θα πεις εντάξει, τον ερωτεύτηκε, τον αγάπησε και πήγε μαζί του» είπε ενώ συνέχισε λέγοντας πως «το μεσημέρι μίλησα με την κόρη μου και μου είπε «μαμά είμαι καλά, ξέρω ότι αυτός ο άνθρωπος δεν ήταν καλός»». «Αυτός ο άνθρωπος έχει βάλει στο προφίλ του ότι δήθεν είναι μουσικός και έτσι αποπλάνησε την κόρη μου» κατέληξε.
]

αποπλανηση κοριτσιού με νοητικη υστερηση...
αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εγκληματικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών