NOVARTIS Tο Τελος της Σκευωρίας

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 26961
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: NOVARTIS Tο Τελος της Σκευωρίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 03 Ιαν 2019, 23:04

Ripper έγραψε:
03 Ιαν 2019, 22:50
Nandros έγραψε:
03 Ιαν 2019, 22:49
Υδράργυρος έγραψε:
03 Ιαν 2019, 22:45
Παιρνετε ορκο για ατομα σαν τον μανιαδακη και τον σαμαρα; και ο τσοχατζοπουλος για σκευωρια μιλαγε.
Κανείς - νομίζω - δεν παίρνει όρκο. Όμως όλοι γελάμε με την ξεφτίλα των ζαίων που προσπαθούν να κάνουν ντάματζ κοντρόλ! :smt077:
Eχεις καταλάβει ότι ένας άλλος άριστος της ΝΔ κατηγορείται για δωροδοκία;
Υδράργυρος έγραψε:
03 Ιαν 2019, 22:52
Ειχε εταιρια στο ονομα της γυναικας του και επαιρνε λεφτα απο τη νοβαρτις και σεις ακουτε τον πορδοσαλτε; :smt005:
Μα αυτός δεν απεκλήθη ήρωας από τον Αλ6;
Έχω καταλάβει πως κάποιοι πάνε να ξεπεράσουν τον Αρίστο. Εκείνος ανταμείφθηκε με καρέκλα, αλλά έχασε την ελάχιστη αξιοπρέπεια που είχε και ΔΕΝ είναι πια ανώνυμος, αφού ξέρουμε το who iw who του.
Και ο νοών νοείτω!
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Uppercut

Re: NOVARTIS Tο Τελος της Σκευωρίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 03 Ιαν 2019, 23:05

brb και tyt έγραψε:
03 Ιαν 2019, 23:01
Uppercut έγραψε:
03 Ιαν 2019, 22:56
Το ότι αρνήθηκε να καταθέσει είναι από κάτι διαρροές του Σαράκη. Δεν αποδεικνύεται από πουθενά.
Το είπε ο ίδιος, μετά το 4.15.

Ενδιαφέρον. Άρα αρχικά δε γνώρισε και δε μπορούσε να πει, μετά έγινε μάρτυρας άρα γνώριζε κι είχε να πει. Αυτό το κάνει ακόμα χειρότερο.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 26961
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: NOVARTIS Tο Τελος της Σκευωρίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 03 Ιαν 2019, 23:09

Lord Brum έγραψε:
03 Ιαν 2019, 23:04
Ripper έγραψε:
03 Ιαν 2019, 22:50
Nandros έγραψε:
03 Ιαν 2019, 22:49

Κανείς - νομίζω - δεν παίρνει όρκο. Όμως όλοι γελάμε με την ξεφτίλα των ζαίων που προσπαθούν να κάνουν ντάματζ κοντρόλ! :smt077:
. Η
Οι συριζαιο και ο πρωθυπουργός ονόμαζαν ήρωα τον συγκεκριμένο άριστο οπότε καλύτερα λιγότερη ειρωνία, μην ξανακάνουν κωλοτουμπα τον ξαναπούν άριστο κιλαι βρεθείς εκτός γραμμης
Eχεις καταλάβει ότι ένας άλλος άριστος της ΝΔ κατηγορείται για δωροδοκία;
Φτιάξε την παράθεση σε παρακαλώ.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nandros την 03 Ιαν 2019, 23:10, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Uppercut

Re: NOVARTIS Tο Τελος της Σκευωρίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 03 Ιαν 2019, 23:09

Ripper έγραψε:
03 Ιαν 2019, 23:02
Αναξιοπιστος ο Μανιαδάκης επειδή είναι κατηγορούμενος άρα αθώοι οι υπόλοιποι
Uppercut speaking
Παρτα
Το ξέρεις ότι αυτοί που κατηγορύνται κατηγορούνται βάσει των μαρτύρων, έτσι μποτάκι;

Perp
Δημοσιεύσεις: 479
Εγγραφή: 08 Σεπ 2018, 14:51
Phorum.gr user: Perp

Re: NOVARTIS Tο Τελος της Σκευωρίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Perp » 03 Ιαν 2019, 23:13


Professor
Δημοσιεύσεις: 602
Εγγραφή: 28 Αύγ 2018, 01:43

Re: NOVARTIS Tο Τελος της Σκευωρίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Professor » 03 Ιαν 2019, 23:20

Lord Brum έγραψε:
03 Ιαν 2019, 22:39
Uppercut έγραψε:
03 Ιαν 2019, 22:31
brb και tyt έγραψε:
03 Ιαν 2019, 20:19
Είπε ο Μανιαδάκης ότι τον πίεζαν να πει για τον Σαμαρά, τον Στουρνάρα και τον Γεωργιάδη.

Γιατί δεν βγήκε να το καταγγείλει αμέσως και το έκανε τώρα που τον κατηγόρησαν;
Προφανώς γιατί ως τότε συναλλασόταν μαζί τους και τώρα που βγήκε στη φόρα έχει κλάσει μέντες. Δεν έχει την παραμικρή σημασία όμως. Αυτό που έχει σημασία είναι ότι παρανόμως ήταν μάρτυρας κι ότι αυτός που τα λέει αυτά θεωρούταν αξιόπιστος από την αξιότιμη εισαγγελέα.
κάτι δε μου κολλαει. Για 120000 γίνεται όλη η ιστορία με τον Μανιαδάκη? Σιγά το ποσόν. Επίσης αν θες να φύγεις δεν πας σε χώρα της ΕΕ που σε εκδίδει με συνοπτικές διαδικασίες. Β ανεξάρτητη ελληνική δικαιοσύνη γράφει νέες σελίδες δόξας. Η παρουσία της Θάνου στο πρωθυπουργικό γραφείο εγγυάται την ανεξαρτησία της δικαιοσύνης και δημιουργεί ένα ωραίο προηγούμενο για επόμενες κυβερνήσεις
Στην περίπτωση του Μανιαδάκη είχε αναφερθεί ότι είχε βρεθεί παράνομος πλουτισμός, νομίζω κι ο Τέλλογλου στο ΣΚΑΙ είπε για 'αρκετές εκατοντάδες χιλιαδες' (;). Αλλού είδα για πρόστιμο (;) 300 ή 500 χιλιάδες. Ο ίδιος έλεγε χθες ότι το ΣΔΟΕ τον είχε ελέγξει και δεν είχε βρεθεί τίποτα.

Επίσης, το άτομο που αναφέρει το συγκεκριμένο ποσό προς τον Μανιαδάκη είναι η 'Μάξιμος Σαράφης'. Εγώ την θεωρώ σχετικά αξιόπιστη. Είχε πρόσβαση στα ηλεκτρονικά μηνύματα, τους υπολογιστές του Φρουζή, διαχειριζόταν ενδεχομένως και το email του Φρουζή. Ίσως έκανε και ηλεκτρονικές πληρωμές.

Ο άλλος, ο 'Αικατερίνη Κελέση' έχει πει τα πιο περίεργα πράγματα (αυτά με τα βαλιτσάκια στο Μαξίμου π.χ., που και βαλιτσάκια να υπήρχαν γιατί να τα πάνε στο Μαξίμου;). Τώρα πιο είναι το κίνητρό του, δεν μπορώ να πω. Έχω σκεφτεί διάφορα σενάρια (κάποια είναι αρκετά σύνθετα, συνομωσιολογικά). Θα ήθελα να μάθω αν παρουσιάστηκε αυτοβούλως και ζήτησε να ενταχθεί στο πρόγραμμα. Είχε κάποια θέση στη Νοβάρτις στην Ελλάδα, αν καταλαβαίνω σωστά (κυρίως με βάση αυτά που είπε ο Άδωνις), αλλά είχε γραφτεί κάποια στιγμή ότι δεν διαχειριζόταν μεγάλο προϋπολογισμό (;). Σε αυτή την κατάθεση νομίζω υπάρχουν οι περισσότερες αντιφάσεις.

brb και tyt
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6812
Εγγραφή: 17 Οκτ 2018, 15:11

Re: NOVARTIS Tο Τελος της Σκευωρίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από brb και tyt » 03 Ιαν 2019, 23:22

Uppercut έγραψε:
03 Ιαν 2019, 23:05
Ενδιαφέρον. Άρα αρχικά δε γνώρισε και δε μπορούσε να πει, μετά έγινε μάρτυρας άρα γνώριζε κι είχε να πει. Αυτό το κάνει ακόμα χειρότερο.
Δεν έχω ασχοληθεί μ' αυτή την υπόθεση αλλά μου φαίνεται πολύ σοβαρή. Αν και πιστεύω ότι θα την πληρώσει κάποιο μικρό στέλεχος και θα την θάψουν.
Ο Λεωνίδας, ο Κολοκοτρώνης και οι Ταγματασφαλίτες
Γάταρος έγραψε:
05 Φεβ 2019, 15:27

Uppercut

Re: NOVARTIS Tο Τελος της Σκευωρίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 03 Ιαν 2019, 23:31

brb και tyt έγραψε:
03 Ιαν 2019, 23:22
Uppercut έγραψε:
03 Ιαν 2019, 23:05
Ενδιαφέρον. Άρα αρχικά δε γνώρισε και δε μπορούσε να πει, μετά έγινε μάρτυρας άρα γνώριζε κι είχε να πει. Αυτό το κάνει ακόμα χειρότερο.
Δεν έχω ασχοληθεί μ' αυτή την υπόθεση αλλά μου φαίνεται πολύ σοβαρή. Αν και πιστεύω ότι θα την πληρώσει κάποιο μικρό στέλεχος και θα την θάψουν.
Το τι συνέβη είναι προφανές εδώ. Έγινε κάποιος προστατευόμενος ενώ είχε εμπλοκή. Επιπλέον, φαίνεται ότι πλέον ξέρουμε και τους άλλους δύο κι είναι επίσης εμπλεκόμενοι. Είναι αυτό που είχε πει ο Πολάκης από την αρχή. Ο Πολάκης που θυμίζω είχε πει πως τους ξέρει, ότι έχουν πιαστεί οι ίδιοι και συναλλάσσονται και τα μάζεψε μετά ο Κοντωνής. Τελικά αποδεικνύεται ότι όντως ήξερε γιατί είναι όπως τα είπε κι ο ίδιος έδωσε το Μανιαδάκη. Το ότι ήξερε πρώτον είναι παράνομο και δεύτερον δείχνει ότι για να ήξερε ο υπουργός, προφανέστατα είχε εμπλοκή η κυβέρνηση. Μιλάμε για τον Πολάκη που έχει πει ότι πρέπει να κλείσουν κάποιους φυλακή για να κερδίσουν τις εκλογές και το συζητάμε ακόμα;

Άρα, το προφανές συμπέρασμα είναι ότι πολιτικοί και τουλάχιστον μία εισαγγελέας προσπάθησαν να στήσουν κάποιες διώξεις. Το ποιος θα την πληρώσει μένει να το δούμε, η γνώμη μου είναι ότι θα την πληρώσουν πολλοί και ψηλά ιστάμενοι.

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25473
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: NOVARTIS Tο Τελος της Σκευωρίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 03 Ιαν 2019, 23:54

Αρα συμφωνουμε οτι το σκανδαλο νοβαρτις δεν αφορα μονο σε γιατρους, ακουμπαει και συμβουλους υπουργων. Προχωραμε

Uppercut

Re: NOVARTIS Tο Τελος της Σκευωρίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 03 Ιαν 2019, 23:56

Υδράργυρος έγραψε:
03 Ιαν 2019, 23:54
Αρα συμφωνουμε οτι το σκανδαλο νοβαρτις δεν αφορα μονο σε γιατρους, ακουμπαει και συμβουλους υπουργων. Προχωραμε
Ακουμπάει τους ψευδομάρτυρες βάσει των οποίων κατηγορούσατε τους υπουργούς. Προχωράμε.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Uppercut την 03 Ιαν 2019, 23:57, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Ripper
Δημοσιεύσεις: 344
Εγγραφή: 17 Δεκ 2018, 20:55

Re: NOVARTIS Tο Τελος της Σκευωρίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ripper » 03 Ιαν 2019, 23:57

Uppercut έγραψε:
03 Ιαν 2019, 23:56
Υδράργυρος έγραψε:
03 Ιαν 2019, 23:54
Αρα συμφωνουμε οτι το σκανδαλο νοβαρτις δεν αφορα μονο σε γιατρους, ακουμπαει και συμβουλους υπουργων. Προχωραμε
Ακουμπάει τους ψευδομάρτυερες βάσει των οποίων κατηγορούσατε τους υπουργούς. Προχωράμε.
Προσπάθησε να μάθεις ορθογραφία

Uppercut

Re: NOVARTIS Tο Τελος της Σκευωρίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 03 Ιαν 2019, 23:59

Ripper έγραψε:
03 Ιαν 2019, 23:57
Uppercut έγραψε:
03 Ιαν 2019, 23:56
Υδράργυρος έγραψε:
03 Ιαν 2019, 23:54
Αρα συμφωνουμε οτι το σκανδαλο νοβαρτις δεν αφορα μονο σε γιατρους, ακουμπαει και συμβουλους υπουργων. Προχωραμε
Ακουμπάει τους ψευδομάρτυερες βάσει των οποίων κατηγορούσατε τους υπουργούς. Προχωράμε.
Προσπάθησε να μάθεις ορθογραφία
Ξέρω πολύ καλά. Εν τω μεταξύ, ακόμα περιμένω να μου πεις γιατί κατηγορείς τον ήρωα μάρτυρα.

Άβαταρ μέλους
Ελβετός Τραπεζίτης
Δημοσιεύσεις: 4557
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:31
Τοποθεσία: Geneva, Los Angeles, St Lucia

Re: NOVARTIS Tο Τελος της Σκευωρίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ελβετός Τραπεζίτης » 04 Ιαν 2019, 00:28

Ripper έγραψε:
03 Ιαν 2019, 23:57
Uppercut έγραψε:
03 Ιαν 2019, 23:56
Υδράργυρος έγραψε:
03 Ιαν 2019, 23:54
Αρα συμφωνουμε οτι το σκανδαλο νοβαρτις δεν αφορα μονο σε γιατρους, ακουμπαει και συμβουλους υπουργων. Προχωραμε
Ακουμπάει τους ψευδομάρτυερες βάσει των οποίων κατηγορούσατε τους υπουργούς. Προχωράμε.
Προσπάθησε να μάθεις ορθογραφία
Προσπάθησε να μαθεις απο Λογική. Προχωράμε.
Success is not an end-of-the-road game, it's a never-ending-road game.

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27042
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: NOVARTIS Tο Τελος της Σκευωρίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 04 Ιαν 2019, 09:24

https://www.nytimes.com/aponline/2019/0 ... probe.html

Ζαίοι, παλτά, ξυλοσχίστες, ρεντίκολα της οικουμένης. Αρλεκίνοι, μπονόμπο, χιμπατζήδες
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
μίστερ μαξ
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 9289
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 11:18

Re: NOVARTIS Tο Τελος της Σκευωρίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από μίστερ μαξ » 04 Ιαν 2019, 09:30

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
04 Ιαν 2019, 09:24
https://www.nytimes.com/aponline/2019/0 ... probe.html

Ζαίοι, παλτά, ξυλοσχίστες, ρεντίκολα της οικουμένης. Αρλεκίνοι, μπονόμπο, χιμπατζήδες
Δεν παιρνουν θεση οι ΝΥΤ. :wink
Αντι-Πουτιν, Αντι-Ζελενσκυ
Τα κράτη ματώνουν της γειτονιας τον χάρτη

Κλειδωμένο


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών