Θα έπρεπε η αθεΐα να είναι ποινικό αδίκημα;

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14049
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: Θα έπρεπε η αθεΐα να είναι ποινικό αδίκημα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 06 Ιαν 2019, 13:38

Yochanan έγραψε:
06 Ιαν 2019, 02:02
Mole έγραψε:
06 Ιαν 2019, 00:41
Το να δηλώνει κάνεις εντυπωσιασμενος από τον μπαναλ κοσμοπολιτισμο ενός Ντουμπάι, παραβλεποντας το πλαισιο στο οποίο έχει διαμορφωθει, απλά-και-μονο για να την πει στους ur-ψεκασμενους, πρέπει να είναι το πιο κωμικό-τραγικό πράγμα που μπορεί να διανοηθεί κάνεις σήμερα.
καλώς τον μετα-μετακαράμπαμπα τον καραμπαμπουζουκλή. εχεις πάει ρε;
Εγώ πήγα πριν πολλά χρόνια (2000) και είδα τα εξής:
- Ο ιδιοκτήτης του ξενοδοχείου που έμενα ήταν Πακιστανός Ζωροάστρης και μέσα στον χώρο του ξενοδοχείου είχε ζωροαστρικό παρεκκλήσι.
- Δημόσιοι υπάλληλοι (τελωνειακοί και αστυνομικοί) μαύροι και Ουζμπέκοι.
- Παρασκευή ώρα προσευχής, γεμάτοι οι δρόμοι και οι πλατείες με Πακιστανούς που προσευχόταν δημοσίως.
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16179
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Θα έπρεπε η αθεΐα να είναι ποινικό αδίκημα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 06 Ιαν 2019, 13:40

νύχτα έγραψε:
06 Ιαν 2019, 13:37
Yochanan έγραψε:
06 Ιαν 2019, 00:33
αλλα πολυ ρατσονια οι ντουμπαιανοι. ειδικα με τους τους ινδοπακιζ και φιλιπινεζες
αυτό ισχύει στ αλήθεια ή το λες ειρωνικά;
Εγω ετσι το βιωσα οσο ημουν εκει και απο φιλους που εχουν ζησει χρονια το ακουω . Πολύ ρατσισμος και απο φιλους που εχουνε μεγαλωσει εκει το εχω ακουσει (εξπατς). Ακομα και απο πακιστανο εδω στο ΗΒ εχω ακουσει ιστοριες για το ποσο ρατς ειναι οι Αραβες του κολπου απεναντι τους.Στο ντουπμαι πανε ευρωπαιοι για υψηλα αμοιβομενες δουλειες (λευκοι) και ινδοπακιζ για κατασκευες (οικοδοομη) και φιλιπινοζ για χαμηλα αμοιβομενες υπερεσιες. Υπάρχει αυστηρη διαστρωματωση φυλετικη.
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

νύχτα

Re: Θα έπρεπε η αθεΐα να είναι ποινικό αδίκημα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από νύχτα » 06 Ιαν 2019, 13:48

Yochanan έγραψε:
06 Ιαν 2019, 13:40

Εγω ετσι το βιωσα οσο ημουν εκει και απο φιλους που εχουν ζησει χρονια το ακουω . Πολύ ρατσισμος και απο φιλους που εχουνε μεγαλωσει εκει το εχω ακουσει (εξπατς). Ακομα και απο πακιστανο εδω στο ΗΒ εχω ακουσει ιστοριες για το ποσο ρατς ειναι οι Αραβες του κολπου απεναντι τους.Στο ντουπμαι πανε ευρωπαιοι για υψηλα αμοιβομενες δουλειες (λευκοι) και ινδοπακιζ για κατασκευες (οικοδοομη) και φιλιπινοζ για χαμηλα αμοιβομενες υπερεσιες. Υπάρχει αυστηρη διαστρωματωση φυλετικη.
έχω προβληματιστεί μήπως υπάρχει περίπτωση να είναι κάτι που
τους έχουν μεταδώσει οι δυτικοί επισκέπτες

ή ίσως τελικά ισχύει το αντιστροφο

(γιατί όσοι φίλοι έχουν πάει, είχαν εκφράσει τεράστια δυσαρέσκεια
με την ύπαρξη των ινδοπακιστανών :roll:

δεν τους ταίριαζαν προφανώς στην εικόνα, εντός χλιδάτου πλαισίου,
αν και απολάμβαναν τις υπηρεσίες τους που τους έκαναν να αισθάνονται
σχεδόν πριγκηπικά :lol: )

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 20839
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Θα έπρεπε η αθεΐα να είναι ποινικό αδίκημα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 06 Ιαν 2019, 14:04

Yochanan έγραψε:
06 Ιαν 2019, 13:40
νύχτα έγραψε:
06 Ιαν 2019, 13:37
Yochanan έγραψε:
06 Ιαν 2019, 00:33
αλλα πολυ ρατσονια οι ντουμπαιανοι. ειδικα με τους τους ινδοπακιζ και φιλιπινεζες
αυτό ισχύει στ αλήθεια ή το λες ειρωνικά;
Εγω ετσι το βιωσα οσο ημουν εκει και απο φιλους που εχουν ζησει χρονια το ακουω . Πολύ ρατσισμος και απο φιλους που εχουνε μεγαλωσει εκει το εχω ακουσει (εξπατς). Ακομα και απο πακιστανο εδω στο ΗΒ εχω ακουσει ιστοριες για το ποσο ρατς ειναι οι Αραβες του κολπου απεναντι τους.Στο ντουπμαι πανε ευρωπαιοι για υψηλα αμοιβομενες δουλειες (λευκοι) και ινδοπακιζ για κατασκευες (οικοδοομη) και φιλιπινοζ για χαμηλα αμοιβομενες υπερεσιες. Υπάρχει αυστηρη διαστρωματωση φυλετικη.
Που να δεις στο Ισραήλ. Απαρχάιντ σκέτο.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Θα έπρεπε η αθεΐα να είναι ποινικό αδίκημα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 06 Ιαν 2019, 14:05

Yochanan έγραψε:
06 Ιαν 2019, 13:40
νύχτα έγραψε:
06 Ιαν 2019, 13:37
Yochanan έγραψε:
06 Ιαν 2019, 00:33
αλλα πολυ ρατσονια οι ντουμπαιανοι. ειδικα με τους τους ινδοπακιζ και φιλιπινεζες
αυτό ισχύει στ αλήθεια ή το λες ειρωνικά;
Εγω ετσι το βιωσα οσο ημουν εκει και απο φιλους που εχουν ζησει χρονια το ακουω . Πολύ ρατσισμος και απο φιλους που εχουνε μεγαλωσει εκει το εχω ακουσει (εξπατς). Ακομα και απο πακιστανο εδω στο ΗΒ εχω ακουσει ιστοριες για το ποσο ρατς ειναι οι Αραβες του κολπου απεναντι τους.Στο ντουπμαι πανε ευρωπαιοι για υψηλα αμοιβομενες δουλειες (λευκοι) και ινδοπακιζ για κατασκευες (οικοδοομη) και φιλιπινοζ για χαμηλα αμοιβομενες υπερεσιες. Υπάρχει αυστηρη διαστρωματωση φυλετικη.
Εικόνα
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16179
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Θα έπρεπε η αθεΐα να είναι ποινικό αδίκημα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 06 Ιαν 2019, 14:07

νύχτα έγραψε:
06 Ιαν 2019, 13:48
Yochanan έγραψε:
06 Ιαν 2019, 13:40

Εγω ετσι το βιωσα οσο ημουν εκει και απο φιλους που εχουν ζησει χρονια το ακουω . Πολύ ρατσισμος και απο φιλους που εχουνε μεγαλωσει εκει το εχω ακουσει (εξπατς). Ακομα και απο πακιστανο εδω στο ΗΒ εχω ακουσει ιστοριες για το ποσο ρατς ειναι οι Αραβες του κολπου απεναντι τους.Στο ντουπμαι πανε ευρωπαιοι για υψηλα αμοιβομενες δουλειες (λευκοι) και ινδοπακιζ για κατασκευες (οικοδοομη) και φιλιπινοζ για χαμηλα αμοιβομενες υπερεσιες. Υπάρχει αυστηρη διαστρωματωση φυλετικη.
έχω προβληματιστεί μήπως υπάρχει περίπτωση να είναι κάτι που
τους έχουν μεταδώσει οι δυτικοί επισκέπτες

ή ίσως τελικά ισχύει το αντιστροφο

(γιατί όσοι φίλοι έχουν πάει, είχαν εκφράσει τεράστια δυσαρέσκεια
με την ύπαρξη των ινδοπακιστανών :roll:

δεν τους ταίριαζαν προφανώς στην εικόνα, εντός χλιδάτου πλαισίου,
αν και απολάμβαναν τις υπηρεσίες τους που τους έκαναν να αισθάνονται
σχεδόν πριγκηπικά :lol: )
:D κι εργατικά ατυχήματα καργα σε ολες αυτες τις οικοδομικες δραστηριοτητες - οπου φτωχος κι η μοιρα του
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16179
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Θα έπρεπε η αθεΐα να είναι ποινικό αδίκημα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 06 Ιαν 2019, 14:08

Dwarven Blacksmith έγραψε:
06 Ιαν 2019, 14:05
Yochanan έγραψε:
06 Ιαν 2019, 13:40
νύχτα έγραψε:
06 Ιαν 2019, 13:37


αυτό ισχύει στ αλήθεια ή το λες ειρωνικά;
Εγω ετσι το βιωσα οσο ημουν εκει και απο φιλους που εχουν ζησει χρονια το ακουω . Πολύ ρατσισμος και απο φιλους που εχουνε μεγαλωσει εκει το εχω ακουσει (εξπατς). Ακομα και απο πακιστανο εδω στο ΗΒ εχω ακουσει ιστοριες για το ποσο ρατς ειναι οι Αραβες του κολπου απεναντι τους.Στο ντουπμαι πανε ευρωπαιοι για υψηλα αμοιβομενες δουλειες (λευκοι) και ινδοπακιζ για κατασκευες (οικοδοομη) και φιλιπινοζ για χαμηλα αμοιβομενες υπερεσιες. Υπάρχει αυστηρη διαστρωματωση φυλετικη.
Εικόνα
:lol::lol::lol:
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Mole
Δημοσιεύσεις: 1310
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:14

Re: Θα έπρεπε η αθεΐα να είναι ποινικό αδίκημα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Mole » 06 Ιαν 2019, 14:13

Χαίρομαι που η παρέμβασή μου έφερε καρπούς, δημιουργώντας τη βάση για μια πιο κριτική ενασχόληση με το ζήτημα.
So hab ich dich schon unbedingt

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16179
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Θα έπρεπε η αθεΐα να είναι ποινικό αδίκημα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 06 Ιαν 2019, 14:19

Mole έγραψε:
06 Ιαν 2019, 14:13
Χαίρομαι που η παρέμβασή μου έφερε καρπούς, δημιουργώντας τη βάση για μια πιο κριτική ενασχόληση με το ζήτημα.
Πειράζει που δικαιώθηκα πάλι; Χθες το βράδυ ο Τραμπ πέταξε στα σκουπίδια την Ατζέντα 2030. VIDEO
https://www.el.gr/nea-taxh-2/peirazeiis ... 030-video/
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8147
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Θα έπρεπε η αθεΐα να είναι ποινικό αδίκημα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 11 Ιαν 2019, 08:38

Pam έγραψε:
05 Ιαν 2019, 11:19
Στη Ντουμπαι έχω συγγενή μου καθώς εκεί βρίσκεται μια αρκετά μεγάλη ελληνική κοινότητα. Ωστόσο στο Ντουμπάι η πλειοψηφία (80%) των κατοίκων είναι ξένης καταγωγής.Στο Ντουμπαι υπάρχουν και δουλεύουν και άθεοι και αγνωστικιστές και δεν συλλαμβάνονται.Παράνομο δεν είναι να είναι κάποιος άθεος,παράνομο είναι να βγεί και να προσβάλει την θρησκευτική πίστη με διάφορους τρόπους.Στο Ντουμπάι υπάρχουν τζαμιά, εκκλησίες και ινδουιστικοί ναοί κοντά χωρίς να υπάρχουν προβλήματα επιθέσεων σε χώρους λατρείας ή δολοφονίες ατόμων για θρησκευτικούς λόγους(η αστυνομία στο Ντουμπάι είναι πολύ αυστηρή απέναντι στον θρησκευτικό εξστρεμισμο). Συνεπώς αυτό είναι το μοντέλο που πρέπει να ακολουθεί μια χώρα. Να υπάρχει ανεξιθρησκεία αλλά να επιβάλεται σεβασμός στα θρησκευτικά πιστεύω από όλους τους πολίτες ανεξάρτητα θρησκείας(στην Ελλάδα από όσο ξέρω υπάρχει ήδη νόμος περί βλασφημίας).

.
Ναί φίλε ....υπάρχει .... αλλά λέμε μήπως έπαυε νά υπάρχει .... όπως έπαψαν κάπως καί οι Ιεροεξεταστές .....

Γιατί όπως υποτιμά ό Θεικός τήν νοημοσύνη τού Αθεου .... έτσι πρέπει καί ο Αλλος .... δέν είναι ανάγκη να

Σκοτωθούμε .... γιατί άν ένας βλασφημάει συνέχεια ..... θά πρέπει νά περάσει όλη του τή ζωή στή φυλακή ;;;

Γιά συγκεντρωθείτε .....

Ο νηματοθέτης κάνει γιά Γενικός Εισαγγελέας καί Νομοθέτης ..... στή στάνη του .....

Τί θά ζήσουμε ακόμα .... :102:
.
.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Θα έπρεπε η αθεΐα να είναι ποινικό αδίκημα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 09 Οκτ 2019, 18:06

enaon έγραψε:
03 Ιαν 2019, 22:38
όποιος θέλει να χρησιμοποιεί την λέξη θεός, να πληρώνει ένα τέλος και να το κάνει. Στους ένθεους τσοντάρει ο μεγάλος, θα τα δώσουν στην επόμενη ζωή. Οι άθεοι που δεν θέλουν θα λέγονται α, έστω aghhh για να ακούγεται καλά.
Εγώ θέλω να χρησιμοποιώ τη λέξη "θεός" και είμαι πρόθυμη να πληρώσω το χρέος από την τσέπη μου γιατί δεν πιστεύω στην επόμενη ζωή. Με τον όρο να πληρώνουν διπλό ή τριπλό πρόστιμο όσοι "άθεοι" υποστηρίζουν ή ανέχονται άλλες θρησκείες, πλην αυτής που τους φέρνει αλλεργία.

Άσε που πιστεύω ότι μεγαλύτερο παραμύθι μασάνε όσοι επικαλούνται την επίγεια "γη της επαγγελίας".
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14631
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Θα έπρεπε η αθεΐα να είναι ποινικό αδίκημα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 09 Οκτ 2019, 19:06

Μην πει κανένας σας, τύποι, να γίνουμε σαν την Ολλανδία και ξυπνήσω αύριο σε καμμία βιτρίνα φορώντας γυναικεία εσώρουχα, την βάψατε!
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Θα έπρεπε η αθεΐα να είναι ποινικό αδίκημα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 09 Οκτ 2019, 19:10

Αδίκημα όχι, αλλά θα έπρεπε να αναγράφεται στις ταυτότητες εφ' όσον ο κάτοχος το επιθυμεί.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22341
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Θα έπρεπε η αθεΐα να είναι ποινικό αδίκημα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 10 Οκτ 2019, 02:05

ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Οκτ 2019, 18:06
enaon έγραψε:
03 Ιαν 2019, 22:38
όποιος θέλει να χρησιμοποιεί την λέξη θεός, να πληρώνει ένα τέλος και να το κάνει. Στους ένθεους τσοντάρει ο μεγάλος, θα τα δώσουν στην επόμενη ζωή. Οι άθεοι που δεν θέλουν θα λέγονται α, έστω aghhh για να ακούγεται καλά.
Εγώ θέλω να χρησιμοποιώ τη λέξη "θεός" και είμαι πρόθυμη να πληρώσω το χρέος από την τσέπη μου γιατί δεν πιστεύω στην επόμενη ζωή. Με τον όρο να πληρώνουν διπλό ή τριπλό πρόστιμο όσοι "άθεοι" υποστηρίζουν ή ανέχονται άλλες θρησκείες, πλην αυτής που τους φέρνει αλλεργία.

Άσε που πιστεύω ότι μεγαλύτερο παραμύθι μασάνε όσοι επικαλούνται την επίγεια "γη της επαγγελίας".
προσπάθησα να καταλάβω γιατί το έγραψα αυτό πριν καταλάβω τι μου απαντάς, πολλαπλής δυσκολίας παράθεση. :lol:

Μου φάνηκε αστείο το νήμα μάλλον, δεν καταλαβαίνω την έννοια του άθεου αλλιώς θα καταλάβαινα και του θεού, μάλλον το πρότεινα για να μου προσφέρω μία λύση, δεν θα πλήρωνα το τέλος. :003:

εσύ είσαι πιο δύσκολη, ποιους εννοείς;

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 26961
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Θα έπρεπε η αθεΐα να είναι ποινικό αδίκημα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 10 Οκτ 2019, 18:56

wooded glade έγραψε:
09 Οκτ 2019, 19:10
Αδίκημα όχι, αλλά θα έπρεπε να αναγράφεται στις ταυτότητες εφ' όσον ο κάτοχος το επιθυμεί.
Η αναγραφή στην ταυτότητα και αλλού του θρησκεύματος έχει καταργηθεί αφού ΔΕΝ είναι στοιχείο που ταυτοπροσωπεί τον κάτοχο, όπως ύψος, χρώμα ματιών, δακτυλικό αποτύπωμα. Το θρήσκευμα κάποιου μπορεί να αλλάξει.
Για ποιον λόγο λοιπόν να αναγράφεται η αθεΐα στην ταυτότητα; Για στοχοποίηση;
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών