NOVARTIS Tο Τελος της Σκευωρίας

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: NOVARTIS Tο Τελος της Σκευωρίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 06 Ιαν 2019, 23:07

Η μεγαλύτερη φόλα της διακυβερνήσεως Σύριζα νομίζω ότι ήταν.
Κανένας μέχρι στιγμής δεν ήταν τόσο άχρηστος ώστε να μην μπορεί να κάνει μία σωστή σκευωρία.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Professor
Δημοσιεύσεις: 602
Εγγραφή: 28 Αύγ 2018, 01:43

Re: NOVARTIS Tο Τελος της Σκευωρίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Professor » 06 Ιαν 2019, 23:13

Ripper έγραψε:
06 Ιαν 2019, 22:46

Μόνο 15 ακίνητα απέκτησε
Στις καλλιέργειες είναι +1500τμ
Για τα 'άλλα ακίνητα-κληρονομια και αγοραπωλησίες' (14), αν αυτός ο πίνακας είναι αληθής, πρέπει πρώτα να αφαιρέσεις αυτά που είναι από κληρονομιά. Και μετά να δεις τι ακριβώς είναι τα άλλα ακίνητα και σε ποια τιμή αγοράστηκαν.

Πάντως διαμερίσματα ήταν δύο, σωστά;

Spiros252
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 11581
Εγγραφή: 13 Μαρ 2018, 19:22
Phorum.gr user: Spiros252
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: NOVARTIS Tο Τελος της Σκευωρίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Spiros252 » 06 Ιαν 2019, 23:15

Ripper έγραψε:
06 Ιαν 2019, 22:39
Εικόνα
Τα χρέη φαίνονται μη βιώσιμα. Έχει εγκλωβιστεί σε πληρωμή μόνο τόκων σχεδόν επί δεκαετία;
Τα ακίνητα δε γράφει τι αξία έχουν;
«Η παρουσία μας επιλέγει από ένα τεράστιο σύνολο μόνο σύμπαντα συμβατά με την ύπαρξή μας.
Αν και είμαστε μικροί και ασήμαντοι σε κοσμικό επίπεδο, αυτό μας κάνει κατά κάποιο τρόπο, κύριους της δημιουργίας»
.
Stephen Hawking

Keyser Soze
Δημοσιεύσεις: 2807
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 15:22

Re: NOVARTIS Tο Τελος της Σκευωρίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Keyser Soze » 06 Ιαν 2019, 23:23



:003:

Professor
Δημοσιεύσεις: 602
Εγγραφή: 28 Αύγ 2018, 01:43

Re: NOVARTIS Tο Τελος της Σκευωρίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Professor » 06 Ιαν 2019, 23:36

wooded glade έγραψε:
06 Ιαν 2019, 21:21
Με το χέρι στην καρδιά (hand auf herz) αν έβγαινε αλήθεια το σκάνδαλο και αν γινόντουσαν δίκες θα ψηφίζατε Σύριζα μετά.
Εννοώ όσοι δεν είσαστε ζαίοι αλλά ή είσαστε άλλο ή αμφιταλαντεύεστε.
Αλλά και να ζούσατε την εποχή του σκανδάλου τάμπυ και είσαστε όκιο ψηφίσατε άλλο μετά ;
Δεν είμαι προκλητικός, απλά θέλω να δω αν ένα αντιπολιτευτικό σκάνδαλο επηρεάζει το ίδιο όπως και ένα κυβερνητικό.
Θα ήθελα Αβραμόπουλο σε δίκη γιατί ήταν προκλητικός. Για τους άλλους δεν με νοιάζει τόσο. Τον Άδωνι τον συμπαθώ.

Εγώ μπορεί να ψήφιζα αν έκαναν το εξής άνοιγμα: Παπαχριστόπουλος, Κουντουρά (ΑΝΕΛ<ΝΔ), Δανέλλης (Ποτάμι<ΠΑΣΟΚ<ΣΥΝ), Λυκούδης (Ποτάμι<ΔΗΜΑΡ<ΣΥΝ) και, αν μπορεί να γίνει Θεοδωράκης, Μαυρωτάς (Ποτάμι).

Γιατί. Γιατί πιστεύω ότι αυτό που η Ελλάδα χρειάζεται ακόμα και σήμερα είναι αστικός εκσυγχρονισμός. Στο ΣΥΡΙΖΑ υπάρχουν αγκυλώσεις, βέβαια, αλλά το καταλαβαίνουν σιγά σιγά στην πράξη.

Και μια συνεργασία ΣΥΡΙΖΑ-ΝΔ καλή θα μου φαίνονταν προσωπικά. Αν και καλύτερα είναι να πάμε σε διπολικό σύστημα.

Υπάρχουν άτομα στο ΣΥΡΙΖΑ που δεν εμπιστεύομαι (π.χ. Παππάς, ο συνεργαζόμενος Σπίρτζης), αλλά και στη ΝΔ παραμένουν αρκετοί.

Αλλά εγώ η αλήθεια είναι ότι είμαι κοντά, μη λέω ψέμματα. Είχα περάσει από τον ευρύτερο χώρο αλλά είχα απομακρυνθεί από το 2012. (βλάκας δεν ήμουν ποτέ σαν τους κοινούς 'αντιμνημονιακούς', η Ζωή είναι φασίστω, ο Λαφαζάνης συμπαθής βλάκας, ο Βαρουφάκης πανέξυπνος πράκτορας)

Ο πατέρας μου που βλέπει μέσα που στηρίζουν κυρίως τη ΝΔ πώς θα το εκλάμβανε αν έλεγαν όλη μέρα για 'σκευωρία' και 'απόπειρα εκτροπής του πολιτεύματος' και μετά τις διώξεις και ενδεχόμενη παραπομή σε δίκη; Δεν νομίζω να ψήφιζε ΣΥΡΙΖΑ ποτέ.

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: NOVARTIS Tο Τελος της Σκευωρίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 06 Ιαν 2019, 23:36

Keyser Soze έγραψε:
06 Ιαν 2019, 23:23


:003:
Για την πρόσκληση σε ληστές τραπεζών δεν την ρωτάει ;
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
alekhine
Δημοσιεύσεις: 12465
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:36
Phorum.gr user: alekhine
Τοποθεσία: Highway to ΚΤΕΛ

Re: NOVARTIS Tο Τελος της Σκευωρίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alekhine » 06 Ιαν 2019, 23:41

Πρετεντέρης έγραψε:
06 Ιαν 2019, 19:20
Ο Μανιαδάκης είχε φορολογικά θέματα και πιθανότατα είναι μπλεγμένος στην υπόθεση. Παρουσιάστηκε λοιπόν από μόνος του και έδωσε μαρτυρίες, για να καλυφθεί.
αρα πηγε και εδωσε καποιους απο μονος του? :smt017
και αν ναι, τι να εδωσε αραγε? :smt017
μηπως "εδωσε" (εστω και χωρις στοιχεια) αυτους που βγηκε προχτες στον ΣΚΑΙ και ειπε οτι "με πιεζαν να τους δωσω"? :smt017

Πρετεντέρης έγραψε:
06 Ιαν 2019, 19:20
Το πρόβλημα είναι πώς έγινε προστατευόμενος, αφού από την πρώτη στιγμή υπήρχε μαρτυρία σε βάρος του και άρα δεν μπορούσε να είναι τέτοιος. Και εδώ η ΝΔ έχει δίκιο να μιλάει για σκευωρία, αφού ένας κατηγορούμενος με ανοιχτά θέματα είναι εκβιάσιμος.
αν κατεθεσε απο μονος του οτι πηρε φραγκα σε συνεννοηση με πολιτικα προσωπα λογικο ειναι να μπει σε καθεσως προστασιας
μην ξεχνας οτι απο την στιγμη που ανακοινωθηκε οτι υπηρχαν προστατευομενοι μαρτυρες εκτοξευτηκαν καθαρες απειλες απο στελεχη της αντιπολιτευσης για το τι θα γινει οταν πεσει το καθεστως προστασιας
Εικόνα
Πρετεντέρης έγραψε:
06 Ιαν 2019, 19:20
Ένα άλλο ζήτημα είναι τι επαφές είχε και με ποιους από την κυβέρνηση και από τους κατηγορουμένους, αφότου έφτασε η υπόθεση στη Βουλή
για τους κυβερνητικους δεν εχω δει να αναφερεται επαφες με καποιον επωνυμα
για τους της ΝΔ υπηρξε παραδοχη του αδωνι οτι ειχαν επαφες και μετα την παραπομπη της υποθεσης στην βουλη
Πρετεντέρης έγραψε:
06 Ιαν 2019, 19:20
Είναι λογικό να δουλευε τους ζαίους λέγοντάς τους ότι έχει καυτά στοιχεία και να καθησύχαζε ταυτόχρονα τους κατηγορουμένους ότι δε δίνει κάποιο επιβαρυντικό στοιχείο. Σε κάθε περίπτωση, κοίταζε να καλυφθεί.
ειναι πιθανο αλλα καποια στιγμη τελειωσε μαλλον ο χρονος και για αυτο πιθανως να προσπαθησε να την κοπανησει

Πρετεντέρης έγραψε:
06 Ιαν 2019, 19:20
Ένα άλλο θέμα είναι τι στοιχεία έχουν οι Αμερικανοί. Τα στοιχεία που είχαν τα έδωσαν στις ελληνικές αρχές και παρουσιάστηκαν στη Βουλή, αλλά δε φαίνεται να υπήρχε κάτι για πολιτικούς. Από το άνοιγμα των λογαριασμών δε φαίνεται να υπάρχει τίποτα. Έχω όμως την εντύπωση ότι οι Αμερικανοί συνεχίζουν την έρευνα. Μπορούν όμως να στείλουν νέα στοιχεία, αν προκύψουν;
λογικα αν ειναι ανοιχτη η ερευνα θα μπορουν να τα στειλουν
αν και καπου πηρε το ματι μου οτι οι αμερικανοι διεκοψαν την συνεργασια με τις ελληνικες αρχες
Πρετεντέρης έγραψε:
06 Ιαν 2019, 19:20
Πάντως, χωρίς διαδρομές χρήματος δε στέκει τίποτα.
αυτο ειναι το ρεζουμε που εχω πει απο την πρωτη ωρα


να πω εδω οτι μου φαινεται πολυ ερασιτεχνινκος χειρισμος αυτο που ειπωθηκε για το προστιμο που πληρωσε ο μανιαδακης για να νομιμοποιησει τα λεφτα που βρεθηκαν και δεν μπορουσε να δικαιολογησει
θα ειχε περισσοτερη λογικη αν του λεγανε "πας μεσα αυριο το πρωι για ξεπλυμα, εκτος αν μας πεις χαρτι και καλαμαρι πως βρεθηκαν αυτα τα λεφτα"

επισης δεν νομιζω οτι υπαρχουν σοβαρα στοιχεια για να κατηγορηθει πολιτικο προσωπο, με πιθανη εξαιρεση τον στουρναρα για τον οποιο εχει ακουστει οτι βρεθηκε μαυρο χρημα σε λογαριασμο της γυναικας του
πατησιωτης έγραψε:
10 Μαρ 2021, 20:59
Ο Σημίτης είναι η συνέχεια του Κωνσταντίνου Καραμανλή,στην Ευρώπη,στα ελληνοτουρκικά,στο ανήκομεν εις την Δύσιν,στην οικονομία,παντού.

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: NOVARTIS Tο Τελος της Σκευωρίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 06 Ιαν 2019, 23:43

Professor έγραψε:
06 Ιαν 2019, 23:36
wooded glade έγραψε:
06 Ιαν 2019, 21:21
Με το χέρι στην καρδιά (hand auf herz) αν έβγαινε αλήθεια το σκάνδαλο και αν γινόντουσαν δίκες θα ψηφίζατε Σύριζα μετά.
Εννοώ όσοι δεν είσαστε ζαίοι αλλά ή είσαστε άλλο ή αμφιταλαντεύεστε.
Αλλά και να ζούσατε την εποχή του σκανδάλου τάμπυ και είσαστε όκιο ψηφίσατε άλλο μετά ;
Δεν είμαι προκλητικός, απλά θέλω να δω αν ένα αντιπολιτευτικό σκάνδαλο επηρεάζει το ίδιο όπως και ένα κυβερνητικό.
Θα ήθελα Αβραμόπουλο σε δίκη γιατί ήταν προκλητικός. Για τους άλλους δεν με νοιάζει τόσο. Τον Άδωνι τον συμπαθώ.

Εγώ μπορεί να ψήφιζα αν έκαναν το εξής άνοιγμα: Παπαχριστόπουλος, Κουντουρά (ΑΝΕΛ<ΝΔ), Δανέλλης (Ποτάμι<ΠΑΣΟΚ<ΣΥΝ), Λυκούδης (Ποτάμι<ΔΗΜΑΡ<ΣΥΝ) και, αν μπορεί να γίνει Θεοδωράκης, Μαυρωτάς (Ποτάμι).

Γιατί. Γιατί πιστεύω ότι αυτό που η Ελλάδα χρειάζεται ακόμα και σήμερα είναι αστικός εκσυγχρονισμός. Στο ΣΥΡΙΖΑ υπάρχουν αγκυλώσεις, βέβαια, αλλά το καταλαβαίνουν σιγά σιγά στην πράξη.

Και μια συνεργασία ΣΥΡΙΖΑ-ΝΔ καλή θα μου φαίνονταν προσωπικά. Αν και καλύτερα είναι να πάμε σε διπολικό σύστημα.

Υπάρχουν άτομα στο ΣΥΡΙΖΑ που δεν εμπιστεύομαι (π.χ. Παππάς, ο συνεργαζόμενος Σπίρτζης), αλλά και στη ΝΔ παραμένουν αρκετοί.

Αλλά εγώ η αλήθεια είναι ότι είμαι κοντά, μη λέω ψέμματα. Είχα περάσει από τον ευρύτερο χώρο αλλά είχα απομακρυνθεί από το 2012. (βλάκας δεν ήμουν ποτέ σαν τους κοινούς 'αντιμνημονιακούς', η Ζωή είναι φασίστω, ο Λαφαζάνης συμπαθής βλάκας, ο Βαρουφάκης πανέξυπνος πράκτορας)

Ο πατέρας μου που βλέπει μέσα που στηρίζουν κυρίως τη ΝΔ πώς θα το εκλάμβανε αν έλεγαν όλη μέρα για 'σκευωρία' και 'απόπειρα εκτροπής του πολιτεύματος' και μετά τις διώξεις και ενδεχόμενη παραπομή σε δίκη; Δεν νομίζω να ψήφιζε ΣΥΡΙΖΑ ποτέ.
Δεν ρώτησα τι ψηφίζεις τώρα.
Πάντως με τάμπυ το πασόκ έχασε -αρχικά- 6 μονάδες, αλλά λογικά είχε χάσει ήδη πολύ (προ του σκανδάλου είχε χάσει τους τρεις μεγάλους δήμους).
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: NOVARTIS Tο Τελος της Σκευωρίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 06 Ιαν 2019, 23:47

alekhine έγραψε:
06 Ιαν 2019, 23:41
θα ειχε περισσοτερη λογικη αν του λεγανε "πας μεσα αυριο το πρωι για ξεπλυμα, εκτος αν μας πεις χαρτι και καλαμαρι πως βρεθηκαν αυτα τα λεφτα"
Πιθανόν ήταν νομίμως αποκτηθέντα αλλά φοροδιαφευχθέντα τα λεφτά.
Αλλοιώς πως ;
Αλλά και τα 120 που λένε ότι πήρε είναι για ένα καφέ.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
Ελβετός Τραπεζίτης
Δημοσιεύσεις: 4557
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:31
Τοποθεσία: Geneva, Los Angeles, St Lucia

Re: NOVARTIS Tο Τελος της Σκευωρίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ελβετός Τραπεζίτης » 07 Ιαν 2019, 04:11

Spiros252 έγραψε:
06 Ιαν 2019, 23:15
Ripper έγραψε:
06 Ιαν 2019, 22:39
Εικόνα
Τα χρέη φαίνονται μη βιώσιμα. Με ποία κριτήρια κρίνονται Μη-Βιώσιμα ;. Δείχνει να έχει αρκετα Εισοδήματα για να εξυπηρετεί τα δάνεια.

Έχει εγκλωβιστεί σε πληρωμή μόνο τόκων σχεδόν επί δεκαετία; Αγνωστο. Δεν γνωρίζουμε τους όρους των Δανείων που έχει λάβει. Ομως φαίνεται οτι αποπληρώνει Κεφάλαιο διότι η συνολικλη αξία των δανειακού κεφαλαίου μειώνεται.

Τα ακίνητα δε γράφει τι αξία έχουν; Τα ακίνητα απο οτι δείχνει ειναι απο Κληρονομιά. Ομως μπορεί να είναι μερίδια επι ακινήτου και οχι ολόκληρο το ακίνητο ή να είναι μια μικρή αποθήκη ή μια γκαρσονιέρα, που ενω δείχνουν σαν μονάδες εν τουτοις ειναι αμελητέας αξίας,
Αυτα που δειχνει η εικόνα δεν λένε πολλά πράγματα αλλά μόνοι οι συριζο μπαμπουϊνοι που το βλέπουν νομίζουν οτι « έπιασαν λαχείο » . :lol:


Ουτε λιγο ουτε πολύ λέει οτι απο το 2012 μεχρι το 2016 το Μεικτό Εισόδημα αυξηθηκε κατα €14186, περίπου €3546,5 ανα έτος. Τιποτα περίεργο για ανδρόγυνο που έχει έσοδα απο επιχειρήσεις συν έσοδα απο την καλλιέργεια των οικοπέδων που δηλώνει συν την αύξηση στο βουλευτικο μισθο. :lol: Ο Μισθος Βουλευτή στα €7000, ήτοι €84000 ετησίως συν Εσοδα απο Επιτροπές συν έσοδα συζύγου συν Εσοδα απο Επιχειρήσεις, δικαιολογουν άνετα το ποσό που δηλώνει.

Οι Καταθέσεις για το ανδρόγυνο το ιδιο διάστημα αυξήθηκαν κατα €4749, ήτοι 1187,25 ετησιως - σιγα τα ωά ανετα δικαιολογείται η αύξηση. :lol:
Success is not an end-of-the-road game, it's a never-ending-road game.

Άβαταρ μέλους
μίστερ μαξ
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 9289
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 11:18

Re: NOVARTIS Tο Τελος της Σκευωρίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από μίστερ μαξ » 07 Ιαν 2019, 08:22

Ελβετός Τραπεζίτης έγραψε:
07 Ιαν 2019, 04:11
Spiros252 έγραψε:
06 Ιαν 2019, 23:15
Ripper έγραψε:
06 Ιαν 2019, 22:39
Εικόνα
Τα χρέη φαίνονται μη βιώσιμα. Με ποία κριτήρια κρίνονται Μη-Βιώσιμα ;. Δείχνει να έχει αρκετα Εισοδήματα για να εξυπηρετεί τα δάνεια.

Έχει εγκλωβιστεί σε πληρωμή μόνο τόκων σχεδόν επί δεκαετία; Αγνωστο. Δεν γνωρίζουμε τους όρους των Δανείων που έχει λάβει. Ομως φαίνεται οτι αποπληρώνει Κεφάλαιο διότι η συνολικλη αξία των δανειακού κεφαλαίου μειώνεται.

Τα ακίνητα δε γράφει τι αξία έχουν; Τα ακίνητα απο οτι δείχνει ειναι απο Κληρονομιά. Ομως μπορεί να είναι μερίδια επι ακινήτου και οχι ολόκληρο το ακίνητο ή να είναι μια μικρή αποθήκη ή μια γκαρσονιέρα, που ενω δείχνουν σαν μονάδες εν τουτοις ειναι αμελητέας αξίας,
Αυτα που δειχνει η εικόνα δεν λένε πολλά πράγματα αλλά μόνοι οι συριζο μπαμπουϊνοι που το βλέπουν νομίζουν οτι « έπιασαν λαχείο » . :lol:


Ουτε λιγο ουτε πολύ λέει οτι απο το 2012 μεχρι το 2016 το Μεικτό Εισόδημα αυξηθηκε κατα €14186, περίπου €3546,5 ανα έτος. Τιποτα περίεργο για ανδρόγυνο που έχει έσοδα απο επιχειρήσεις συν έσοδα απο την καλλιέργεια των οικοπέδων που δηλώνει συν την αύξηση στο βουλευτικο μισθο. :lol: Ο Μισθος Βουλευτή στα €7000, ήτοι €84000 ετησίως συν Εσοδα απο Επιτροπές συν έσοδα συζύγου συν Εσοδα απο Επιχειρήσεις, δικαιολογουν άνετα το ποσό που δηλώνει.

Οι Καταθέσεις για το ανδρόγυνο το ιδιο διάστημα αυξήθηκαν κατα €4749, ήτοι 1187,25 ετησιως - σιγα τα ωά ανετα δικαιολογείται η αύξηση. :lol:
Ενας μαθητης που δινει εισαγωγικες για νομικη θα εβρησκε καλυτερες δικαιολογιες.
Αντι-Πουτιν, Αντι-Ζελενσκυ
Τα κράτη ματώνουν της γειτονιας τον χάρτη

Άβαταρ μέλους
Saliveros
Δημοσιεύσεις: 4884
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08
Phorum.gr user: Saliveros
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: NOVARTIS Tο Τελος της Σκευωρίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saliveros » 07 Ιαν 2019, 09:11

μίστερ μαξ έγραψε:
07 Ιαν 2019, 08:22
Ενας μαθητης που δινει εισαγωγικες για νομικη θα εβρησκε καλυτερες δικαιολογιες.
Ένας απόφοιτος νηπιαγωγείου θα έβρισκε καλύτερες κατηγορίες αδικαιολογητου "πλουτισμού" :fp:
    Σας κάναμε ανθρώπους.
    Πάνος Σκουρλέτης

    Άβαταρ μέλους
    μίστερ μαξ
    Μέλη που αποχώρησαν
    Δημοσιεύσεις: 9289
    Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 11:18

    Re: NOVARTIS Tο Τελος της Σκευωρίας

    Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από μίστερ μαξ » 07 Ιαν 2019, 09:28

    Saliveros έγραψε:
    07 Ιαν 2019, 09:11
    μίστερ μαξ έγραψε:
    07 Ιαν 2019, 08:22
    Ενας μαθητης που δινει εισαγωγικες για νομικη θα εβρησκε καλυτερες δικαιολογιες.
    Ένας απόφοιτος νηπιαγωγείου θα έβρισκε καλύτερες κατηγορίες αδικαιολογητου "πλουτισμού" :fp:
    Ενα μωρό που ακόμη δεν μιλάει θα μπορουσε να αρθρώσει καλύτερα επιχειρήματα για να ξεπλύνει την ΝΔ. :fp::fp:
    Αντι-Πουτιν, Αντι-Ζελενσκυ
    Τα κράτη ματώνουν της γειτονιας τον χάρτη

    Άβαταρ μέλους
    wooded glade
    Δημοσιεύσεις: 29284
    Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

    Re: NOVARTIS Tο Τελος της Σκευωρίας

    Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 07 Ιαν 2019, 09:39

    Θα μπορούσε υπό τας οιασδήποτε συνθήκας το "σκάνδαλο Novartis" να βοηθήσει τον ΣΥΡΙΖΑ ;
    δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

    Άβαταρ μέλους
    Πορφύριος Εξαρχίδης
    Δημοσιεύσεις: 9706
    Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
    Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

    Re: NOVARTIS Tο Τελος της Σκευωρίας

    Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 07 Ιαν 2019, 09:55

    Για να καταλάβω. Αρχικά ο μάρτυρας υποσχέθηκε στους συριζαίους ότι θα τους δώσει τον άδωνη και μετά τους έδωσε τα αρχίδια του και οι συριζαίοι πήραν τα αρχίδια του μάρτυρα και τα βάπτισαν άδωνη;

    Κλειδωμένο


    • Παραπλήσια Θέματα
      Απαντήσεις
      Προβολές
      Τελευταία δημοσίευση

    Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

    Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών