Επιθεση πατριωτων εναντιον ανεπιθυμητων μεταναστων

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16762
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Επιθεση πατριωτων εναντιον ανεπιθυμητων μεταναστων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 07 Ιαν 2019, 21:53

the_black_planet έγραψε:
30 Δεκ 2018, 21:55
Juno έγραψε:
30 Δεκ 2018, 15:23
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
25 Δεκ 2018, 14:58
Σε μετανάστες που διατηρούν εστιατόριο επιτέθηκαν φασίστες προκαλώντας υλικές ζημιές τραυματίζοντας υπαλλήλους και εκτοξεύοντας ρατσιστικό οχετό.

Ο λόγος για το ελληνικό εστιατόριο All Greek Street Food UK που βρίσκεται στο Μπέρμιγχαμ της Βρετανίας με τους ανθρώπους που το τρέχουν να έχουν μπει στο στόχαστρο ρατσιστών την περασμένη εβδομάδα.


https://spasmenoparathyro.me/ratsistiki ... 5snIgZZNcQ
Ναι, δύο φορές μέσα σε έναν μήνα και με τόση αραπιά στο Μπέρμιγχαμ, οι Έλληνες είναι που προκαλούν. Δεν είναι επίθεση λόγω καθυστέρησης "πληρωμής" ή από κανέναν αλλαχμπαράκη που προσπαθεί μάταια να πουλήσει πιτόγυρο με κρέας αρνιού :078:
Ξεχνάς ότι για τους βόρειους ρατσιστές και εμείς στην αραπιά ανήκουμε κοπελιά...
Σωστά, γιατί να πειράξουν τους αλλαχμπαράκηδες που φέρνουν σε Ευρωπαίους; :str8jack:




the_black_planet έγραψε:
30 Δεκ 2018, 21:55
...άσε που οι Έλληνες έχουν κάνει σίγουρα ζημιά στην αγγλική οικονομία ενώ οι Ασιάτες, Αφρικανοί μαλλον περισσότερο έχουν προσφέρει από όποια ζημιά έχουν κάνει..
Θες να πεις ότι οι περισσότεροι παραμένουν στο πάτο από όπου ξεκίνησαν, ενώ πολλοί Έλληνες πετυχαίνουν και τους χαλάνε την εικόνα του αποικιοκράτη vs ιθαγενή; Δηλαδή λες ότι αυτό φταίει;
Και αποκλείεται να είναι καθυστέρηση "πληρωμής" ή οργισμένος ανταγωνιστής που δεν πιάνει να μαγειρέψει χοιρινό και προσπαθεί να πείσει ότι και το πιτόγυρο με κρέας αρνιού, τρώγεται; :078:
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 20838
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Επιθεση πατριωτων εναντιον ανεπιθυμητων μεταναστων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 07 Ιαν 2019, 22:49

Golden Age έγραψε:
27 Δεκ 2018, 18:42

Ποιος σου είπε ότι οι Βρεττανοί εθνικιστές έχουνε πρόβλημα με τους Πολωνούς; :lol:

Θα σου πω κάτι και προσπάθησε να το πάρεις όσο πιο ψύχραιμα γίνεται. Το εθνικιστικό κίνημα στη Βρεττανία, το στελεχώνουν ως ένα βαθμό Έλληνες και Πολωνοί!
Εθνικιστικό κίνημα της Βρετανίας το στελεχώνουν Έλληνες και Πολωνοί.

Θα ρωτήσω αρκετά κόσμια. Έχετε χαζέψει; Σας ψεκάζουν τίποτε αεροπλάνα;

the_black_planet
Δημοσιεύσεις: 1170
Εγγραφή: 24 Μάιος 2018, 13:54
Phorum.gr user: the_black_planet

Re: Επιθεση πατριωτων εναντιον ανεπιθυμητων μεταναστων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the_black_planet » 10 Ιαν 2019, 16:42

Juno έγραψε:
07 Ιαν 2019, 21:53
the_black_planet έγραψε:
30 Δεκ 2018, 21:55
Juno έγραψε:
30 Δεκ 2018, 15:23


Ναι, δύο φορές μέσα σε έναν μήνα και με τόση αραπιά στο Μπέρμιγχαμ, οι Έλληνες είναι που προκαλούν. Δεν είναι επίθεση λόγω καθυστέρησης "πληρωμής" ή από κανέναν αλλαχμπαράκη που προσπαθεί μάταια να πουλήσει πιτόγυρο με κρέας αρνιού :078:
Ξεχνάς ότι για τους βόρειους ρατσιστές και εμείς στην αραπιά ανήκουμε κοπελιά...
Σωστά, γιατί να πειράξουν τους αλλαχμπαράκηδες που φέρνουν σε Ευρωπαίους; :str8jack:




the_black_planet έγραψε:
30 Δεκ 2018, 21:55
...άσε που οι Έλληνες έχουν κάνει σίγουρα ζημιά στην αγγλική οικονομία ενώ οι Ασιάτες, Αφρικανοί μαλλον περισσότερο έχουν προσφέρει από όποια ζημιά έχουν κάνει..
Θες να πεις ότι οι περισσότεροι παραμένουν στο πάτο από όπου ξεκίνησαν, ενώ πολλοί Έλληνες πετυχαίνουν και τους χαλάνε την εικόνα του αποικιοκράτη vs ιθαγενή; Δηλαδή λες ότι αυτό φταίει;
Και αποκλείεται να είναι καθυστέρηση "πληρωμής" ή οργισμένος ανταγωνιστής που δεν πιάνει να μαγειρέψει χοιρινό και προσπαθεί να πείσει ότι και το πιτόγυρο με κρέας αρνιού, τρώγεται; :078:
Πάρτο απ' την αρχή πάλι, δεν νομίζω ότι οι Έλληνες πετυχαίνουν περισσότερο από τον μέσο όρο, στο πανεπιστήμιο που ήμουν εγώ οι Αφρικανοί και οι Ασιάτες ήταν από τους καλύτερους φοιτητές. Εν τέλει σε γενικές γραμμές οι Άγγλοι μας βλέπουν το ίδιο με τους Άραβες και πολλές φορές μας μπερδεύουν μεταξύ μας, εμένα πχ με έκαναν για Άραβα αρκετές φορές και δεν είμαι μελαμψός, και ομολογώ ότι μου φαίνεται απόλυτα λογικό, με τους Αραβες-Συρους έχουν πολλοί Ελληνες κοινά μορφολογικά χαρακτηριστικά ενώ αυτοί που μοιάζουν με Βορειοευρωπαιους είναι ελάχιστοι, ομοίως και στον τρόπο ζωής είμαστε ίσως κάπου στη μέση αλλά πιο κοντά στους ανατολικούς λαούς. Για το κεμπάπ που λες τώρα, γούστα είναι αυτά φυσικά, και εγώ το αρνίσιο κεμπάπ δεν το πολυετρωγα αλλά το chicken donner ήταν η κόλαση η ίδια, μπροστά του για μένα τα πιτογυρα δεν λένε μια και ευτυχώς γιατί από τότε που γύρισα από Αγγλία το '08 έκοψα μαχαίρι να τρώω από έξω και από 115 κιλά που ήμουν τότε τώρα είμαι σταθερά 63-67 κιλά.
Ζωγράφισε έναν ήλιο στο ταβάνι, μίλησε με τ’ αγέρι της νυχτιάς
και χόρεψε μαζί με τη σκιά σου στους ήχους μιας αδύναμης καρδιάς.
Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου ή βγες ξανά στον δρόμο της φωτιάς
πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου ή βγες ξανά στον δρόμο της φωτιάς

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16762
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Επιθεση πατριωτων εναντιον ανεπιθυμητων μεταναστων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 10 Ιαν 2019, 17:29

the_black_planet έγραψε:
10 Ιαν 2019, 16:42
Πάρτο απ' την αρχή πάλι, δεν νομίζω ότι οι Έλληνες πετυχαίνουν περισσότερο από τον μέσο όρο, στο πανεπιστήμιο που ήμουν εγώ οι Αφρικανοί και οι Ασιάτες ήταν από τους καλύτερους φοιτητές. Εν τέλει σε γενικές γραμμές οι Άγγλοι μας βλέπουν το ίδιο με τους Άραβες και πολλές φορές μας μπερδεύουν μεταξύ μας, εμένα πχ με έκαναν για Άραβα αρκετές φορές και δεν είμαι μελαμψός, και ομολογώ ότι μου φαίνεται απόλυτα λογικό, με τους Αραβες-Συρους έχουν πολλοί Ελληνες κοινά μορφολογικά χαρακτηριστικά ενώ αυτοί που μοιάζουν με Βορειοευρωπαιους είναι ελάχιστοι, ομοίως και στον τρόπο ζωής είμαστε ίσως κάπου στη μέση αλλά πιο κοντά στους ανατολικούς λαούς. Για το κεμπάπ που λες τώρα, γούστα είναι αυτά φυσικά, και εγώ το αρνίσιο κεμπάπ δεν το πολυετρωγα αλλά το chicken donner ήταν η κόλαση η ίδια, μπροστά του για μένα τα πιτογυρα δεν λένε μια και ευτυχώς γιατί από τότε που γύρισα από Αγγλία το '08 έκοψα μαχαίρι να τρώω από έξω και από 115 κιλά που ήμουν τότε τώρα είμαι σταθερά 63-67 κιλά.
Αυτό το οι Άγγλοι μας βλέπουν το ίδιο, θα πήγαινε τέλεια στις απίστευτες @@ριές, δεν είσαι ο μόνος που σπούδασε εκεί, ξέρουμε τι συμβαίνει.
Με δύο αδέλφια να έχουν σπουδάσει εκεί, είχα κυκλοφορήσει και μόνη μου στα φοιτητικά στέκια και ποτέ κανείς δεν μου είπε σαλάμαλέκομ. Για Ιταλίδα με έκαναν, σπάνια για Ισπανίδα, αλλά ποτέ για αλλαχμπαράκισσα. Μου έδινε στα νεύρα που έλεγαν «Ελληνίδα» με την τρίτη ή και την τέταρτη, αλλά ποτέ δεν έριξαν το επίπεδο όσο θα ήθελες.
Μια φορά ένας με ρώτησε αν είμαι Τουρκάλα :078::078::078: , αλλά με πρόλαβε η αδελφή μου πριν μου δημιουργηθούν ψυχολογικά και μου είπε πως αυτός που το είπε, ήταν Τούρκος και έτσι έσωσε την κατάσταση. Θα'θελε ο κακομοίρης...

Και ξαναδιάβασέ το από την αρχή: δεν είναι μόνον ότι επιτέθηκαν σε Έλληνες, αλλά ότι τους επιτέθηκαν δύο φορές μέσα σε ένα μήνα και θα ήθελα να ξέρω πόσες φορές επιτέθηκαν σε οποιονδήποτε άλλο από νότια ή νοτιοανατολικά μέσα σε εκείνον το μήνα. Γι' αυτό φαίνεται να είναι ή για προστασία ή για προσωπικούς λόγους.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Χουργιατς
Δημοσιεύσεις: 6700
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 02:06

Re: Επιθεση πατριωτων εναντιον ανεπιθυμητων μεταναστων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χουργιατς » 10 Ιαν 2019, 17:33

Μαυροβασίλης έγραψε:
25 Δεκ 2018, 15:01
λελ, υπάρχουν ακόμη μπρουμιζ στο χαλιφάτο;



Aυτό. Πιθανότατα κεμπαμπιστές του δίπλα δρόμου είναι, ο σύριζα φυσικά δε μπορεί παρά να τους ονομάσει νεοναζί για ιδίους σκοπούς

the_black_planet
Δημοσιεύσεις: 1170
Εγγραφή: 24 Μάιος 2018, 13:54
Phorum.gr user: the_black_planet

Re: Επιθεση πατριωτων εναντιον ανεπιθυμητων μεταναστων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the_black_planet » 11 Ιαν 2019, 15:00

Juno έγραψε:
10 Ιαν 2019, 17:29
the_black_planet έγραψε:
10 Ιαν 2019, 16:42
Πάρτο απ' την αρχή πάλι, δεν νομίζω ότι οι Έλληνες πετυχαίνουν περισσότερο από τον μέσο όρο, στο πανεπιστήμιο που ήμουν εγώ οι Αφρικανοί και οι Ασιάτες ήταν από τους καλύτερους φοιτητές. Εν τέλει σε γενικές γραμμές οι Άγγλοι μας βλέπουν το ίδιο με τους Άραβες και πολλές φορές μας μπερδεύουν μεταξύ μας, εμένα πχ με έκαναν για Άραβα αρκετές φορές και δεν είμαι μελαμψός, και ομολογώ ότι μου φαίνεται απόλυτα λογικό, με τους Αραβες-Συρους έχουν πολλοί Ελληνες κοινά μορφολογικά χαρακτηριστικά ενώ αυτοί που μοιάζουν με Βορειοευρωπαιους είναι ελάχιστοι, ομοίως και στον τρόπο ζωής είμαστε ίσως κάπου στη μέση αλλά πιο κοντά στους ανατολικούς λαούς. Για το κεμπάπ που λες τώρα, γούστα είναι αυτά φυσικά, και εγώ το αρνίσιο κεμπάπ δεν το πολυετρωγα αλλά το chicken donner ήταν η κόλαση η ίδια, μπροστά του για μένα τα πιτογυρα δεν λένε μια και ευτυχώς γιατί από τότε που γύρισα από Αγγλία το '08 έκοψα μαχαίρι να τρώω από έξω και από 115 κιλά που ήμουν τότε τώρα είμαι σταθερά 63-67 κιλά.
Αυτό το οι Άγγλοι μας βλέπουν το ίδιο, θα πήγαινε τέλεια στις απίστευτες @@ριές, δεν είσαι ο μόνος που σπούδασε εκεί, ξέρουμε τι συμβαίνει.
Με δύο αδέλφια να έχουν σπουδάσει εκεί, είχα κυκλοφορήσει και μόνη μου στα φοιτητικά στέκια και ποτέ κανείς δεν μου είπε σαλάμαλέκομ. Για Ιταλίδα με έκαναν, σπάνια για Ισπανίδα, αλλά ποτέ για αλλαχμπαράκισσα. Μου έδινε στα νεύρα που έλεγαν «Ελληνίδα» με την τρίτη ή και την τέταρτη, αλλά ποτέ δεν έριξαν το επίπεδο όσο θα ήθελες.
Μια φορά ένας με ρώτησε αν είμαι Τουρκάλα :078::078::078: , αλλά με πρόλαβε η αδελφή μου πριν μου δημιουργηθούν ψυχολογικά και μου είπε πως αυτός που το είπε, ήταν Τούρκος και έτσι έσωσε την κατάσταση. Θα'θελε ο κακομοίρης...

Και ξαναδιάβασέ το από την αρχή: δεν είναι μόνον ότι επιτέθηκαν σε Έλληνες, αλλά ότι τους επιτέθηκαν δύο φορές μέσα σε ένα μήνα και θα ήθελα να ξέρω πόσες φορές επιτέθηκαν σε οποιονδήποτε άλλο από νότια ή νοτιοανατολικά μέσα σε εκείνον το μήνα. Γι' αυτό φαίνεται να είναι ή για προστασία ή για προσωπικούς λόγους.
Στα λόγια μου έρχεσαι, Ιταλοί και πιο πολύ Ισπανοί ίδια φάρα με εμάς είναι, με μεγαλο ποσοστό αραβικού αίματος. Εσείς οι γυναίκες ξεχωρίζετε πιο εύκολα λόγω ντυσίματος ότι δεν είσαστε μουσουλμάνες, για τον Τούρκο που μου λες πραγματικά Τούρκοι και Έλληνες είμαστε ουσιαστικά ίδια φυλή μορφολογικά. Και για τις πολιτισμικές διαφορές, μπορεί να υπάρχουν μεν αλλά στα μάτια των Βορειευρωπαιων που εχουν εντελώς διακριτή κουλτούρα, περνάνε σχεδόν απαρατήρητες. Τσπ ξέρω πως ο,τι και να σου πω δεν θα έχει αντίκρισμα γιατί έχεις μεγάλο κόλλημα να το παραδεχτείς, πίστευε ο,τι θέλεις να μη στη χαλάσω καλυτερα. :D Για την αιτία του σκηνικού τώρα φυσικά και μπορεί να εχει να κάνει με μαγικές κτλ αλλά δεν αποκλείεται και η περίπτωση ρατσιστικών κινήτρων, τόσα έχουν γίνει έτσι και αλλιώς στην Γερμανία πχ, δεν είναι κάτι πρωτόγνωρο για να μας φαίνεται απίθανο. Αλλωστε αυτά, μπραβιλικια-μπιζνες και πατριωταρα πάνε μαζί κάποιες φορές, και εδώ και στην Αγγλία υπάρχουν μαφιόζοι της φάσης πατρίς θρησκεία οικογένεια, βλέπε Λαγός κτλ.
Ζωγράφισε έναν ήλιο στο ταβάνι, μίλησε με τ’ αγέρι της νυχτιάς
και χόρεψε μαζί με τη σκιά σου στους ήχους μιας αδύναμης καρδιάς.
Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου ή βγες ξανά στον δρόμο της φωτιάς
πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου ή βγες ξανά στον δρόμο της φωτιάς

Άβαταρ μέλους
Tigrayan
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 05 Ιαν 2019, 22:44

Re: Επιθεση πατριωτων εναντιον ανεπιθυμητων μεταναστων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tigrayan » 11 Ιαν 2019, 15:11

Γάταρος έγραψε:
25 Δεκ 2018, 15:16
Η Βρετανία ανήκει στους Βρετανούς και η Ελλάδα ανήκει στους Έλληνες. Όποιος θέλει τ' αναρχοκομμουνισταριά και τους νεοδημοκράτες μπιντέδες τους που έχουν διαφορετική άποψη να τους πάρει στο σπίτι του.
Δεν υπάρχει Βρετανικό έθνος. Η Βρετανία κατοικείται από διαφορετικές εθνικές ομάδες(Αγγλοι,Σκωτσέζοι,Ουαλοί, Ιρλανδοί κτλ) και σε αυτές αν προστεθούν οι διαφορετικές εθνικές ομάδες των μεταναστών τότε μιλάμε για ένα σωρό εθνικότητες.Η επίθεση εναντίον μεταναστών αν οι μετανάστες δεν ενοχλούν κανένα και δεν δημιουργούν προβλήματα είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ.Αν μία χώρα δεν θέλει μετανάστες μπορεί να κλείσει τα σύνορα της και η απόφαση της πρέπει να γίνει σεβαστή αλλά από τη στιγμή που έχει επιλέξει να δέχεται μετανάστες τότε τέτοιες συμπεριφορές είναι αισχρες αν οι άνθρωποι (οι μετανάστες) δεν ενοχλούν κανένα και σέβονται τη χώρα και τους νόμους της.

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16762
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Επιθεση πατριωτων εναντιον ανεπιθυμητων μεταναστων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 15 Φεβ 2019, 16:42

the_black_planet έγραψε:
11 Ιαν 2019, 15:00
Juno έγραψε:
10 Ιαν 2019, 17:29
the_black_planet έγραψε:
10 Ιαν 2019, 16:42
Πάρτο απ' την αρχή πάλι, δεν νομίζω ότι οι Έλληνες πετυχαίνουν περισσότερο από τον μέσο όρο, στο πανεπιστήμιο που ήμουν εγώ οι Αφρικανοί και οι Ασιάτες ήταν από τους καλύτερους φοιτητές. Εν τέλει σε γενικές γραμμές οι Άγγλοι μας βλέπουν το ίδιο με τους Άραβες και πολλές φορές μας μπερδεύουν μεταξύ μας, εμένα πχ με έκαναν για Άραβα αρκετές φορές και δεν είμαι μελαμψός, και ομολογώ ότι μου φαίνεται απόλυτα λογικό, με τους Αραβες-Συρους έχουν πολλοί Ελληνες κοινά μορφολογικά χαρακτηριστικά ενώ αυτοί που μοιάζουν με Βορειοευρωπαιους είναι ελάχιστοι, ομοίως και στον τρόπο ζωής είμαστε ίσως κάπου στη μέση αλλά πιο κοντά στους ανατολικούς λαούς. Για το κεμπάπ που λες τώρα, γούστα είναι αυτά φυσικά, και εγώ το αρνίσιο κεμπάπ δεν το πολυετρωγα αλλά το chicken donner ήταν η κόλαση η ίδια, μπροστά του για μένα τα πιτογυρα δεν λένε μια και ευτυχώς γιατί από τότε που γύρισα από Αγγλία το '08 έκοψα μαχαίρι να τρώω από έξω και από 115 κιλά που ήμουν τότε τώρα είμαι σταθερά 63-67 κιλά.
Αυτό το οι Άγγλοι μας βλέπουν το ίδιο, θα πήγαινε τέλεια στις απίστευτες @@ριές, δεν είσαι ο μόνος που σπούδασε εκεί, ξέρουμε τι συμβαίνει.
Με δύο αδέλφια να έχουν σπουδάσει εκεί, είχα κυκλοφορήσει και μόνη μου στα φοιτητικά στέκια και ποτέ κανείς δεν μου είπε σαλάμαλέκομ. Για Ιταλίδα με έκαναν, σπάνια για Ισπανίδα, αλλά ποτέ για αλλαχμπαράκισσα. Μου έδινε στα νεύρα που έλεγαν «Ελληνίδα» με την τρίτη ή και την τέταρτη, αλλά ποτέ δεν έριξαν το επίπεδο όσο θα ήθελες.
Μια φορά ένας με ρώτησε αν είμαι Τουρκάλα :078::078::078: , αλλά με πρόλαβε η αδελφή μου πριν μου δημιουργηθούν ψυχολογικά και μου είπε πως αυτός που το είπε, ήταν Τούρκος και έτσι έσωσε την κατάσταση. Θα'θελε ο κακομοίρης...

Και ξαναδιάβασέ το από την αρχή: δεν είναι μόνον ότι επιτέθηκαν σε Έλληνες, αλλά ότι τους επιτέθηκαν δύο φορές μέσα σε ένα μήνα και θα ήθελα να ξέρω πόσες φορές επιτέθηκαν σε οποιονδήποτε άλλο από νότια ή νοτιοανατολικά μέσα σε εκείνον το μήνα. Γι' αυτό φαίνεται να είναι ή για προστασία ή για προσωπικούς λόγους.
Στα λόγια μου έρχεσαι, Ιταλοί και πιο πολύ Ισπανοί ίδια φάρα με εμάς είναι, με μεγαλο ποσοστό αραβικού αίματος. Εσείς οι γυναίκες ξεχωρίζετε πιο εύκολα λόγω ντυσίματος ότι δεν είσαστε μουσουλμάνες, για τον Τούρκο που μου λες πραγματικά Τούρκοι και Έλληνες είμαστε ουσιαστικά ίδια φυλή μορφολογικά. Και για τις πολιτισμικές διαφορές, μπορεί να υπάρχουν μεν αλλά στα μάτια των Βορειευρωπαιων που εχουν εντελώς διακριτή κουλτούρα, περνάνε σχεδόν απαρατήρητες. Τσπ ξέρω πως ο,τι και να σου πω δεν θα έχει αντίκρισμα γιατί έχεις μεγάλο κόλλημα να το παραδεχτείς, πίστευε ο,τι θέλεις να μη στη χαλάσω καλυτερα. :D Για την αιτία του σκηνικού τώρα φυσικά και μπορεί να εχει να κάνει με μαγικές κτλ αλλά δεν αποκλείεται και η περίπτωση ρατσιστικών κινήτρων, τόσα έχουν γίνει έτσι και αλλιώς στην Γερμανία πχ, δεν είναι κάτι πρωτόγνωρο για να μας φαίνεται απίθανο. Αλλωστε αυτά, μπραβιλικια-μπιζνες και πατριωταρα πάνε μαζί κάποιες φορές, και εδώ και στην Αγγλία υπάρχουν μαφιόζοι της φάσης πατρίς θρησκεία οικογένεια, βλέπε Λαγός κτλ.
Όχι χρυσό μου, δεν κάναμε εμείς παιδομαζώματα για γενίτσαρους και χαρέμια, αυτοί έκαναν. Αυτοί έχουν μεγάλο ποσοστό ευρωπαϊκού αίματος.
Ή μήπως τους πρώτους που ήρθαν από τη στέπα της Ασίας και εκεί τριγύρω τους κόβεις ίδιους με τα σημερινά μουσλίμια;


Δες εδώ Σελτζούκους

Εικόνα



και Άραβες

Εικόνα

... από έργα εκείνης της εποχής.

Για εμάς, δες αγάλματα υπαρκτών προσώπων και όχι θεών που έδειχναν εξιδανικευμένες μορφές. ΕικόναΕικόναΕικόνα


-------------------------------------
edit: κάτσε να βάλω και αυτήν για το αρχείο.

Εικόνα
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών