Πειστε με να ψηφισω Κασιδιαρη

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Dorian
Δημοσιεύσεις: 2681
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 22:13

Re: Πειστε με να ψηφισω Κασιδιαρη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dorian » 10 Ιαν 2019, 19:06

-71 έγραψε:
10 Ιαν 2019, 18:31
Καλά ορέστη,μου φαίνεται έχεις μεγάλη ιδέα για τον εαυτό σου.Κοσμοπολίτης εσύ που μετράς τα κέρματα για να πας διακοπές ή να αγοράσεις ένα ζευγάρι παπούτσια και τελικά δεν κάνεις τίποτα από τα παραπάνω;Εδώ μέσα έχει πολλούς χαραμοφάηδες με μπόλικη τύχη να είναι ρουτλεςς κοσμοπόλιταν,εσένα το προφίλ σου πάντως δεν έχει μεγάλο αϊντέντιτυ ματς προμπαμπίλιτυ άνω του 3%...Εγώ δε θα σου προτείνω να ψηφίσεις Κασιδιάρη,μιας και δεν ανήκω στο Δήμο Αθηναίων.Πάντως θα σε συμβούλευα να ψηφίσεις αντιμητσοτακικά στον πρώτο γύρο και να σκεφτείς τι θα κάνεις στο δεύτερο ανάλογα του τι θα βγάλει ο πρώτος.Με την καμία πάντως μη ψηφίσεις τη σπορά του σατανά.
Όσο για τα άλλα που λες ότι σου κάνανε κατά φαντασία οι "αριστεροί" δεν έχουν και πολλή σχέση με την πραγματικότητα.Ναρκωτικά και χασίσια πιο πολλά κάνουν στις καλές αντικειμενικές αξίες των αθηνών παρά στα χαμόσπιτα-τρύπες στα προσφυγικά.Έχεις εντελώς εσφαλμένενη αντίληψη για πολλά πράγματα,διότι απλά είσαι κλεισμένος στο καβούκι και αρνείσαι να βοηθήσεις τον εαυτό σου.

ΒΟΗΘΗΣΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΑΚΟΜΑ ΝΕΟΣ.
Ναι Ορέστη θυσιάσου, για την μεγάλη κομμουνιστική επανάσταση και μετά θα περνάς μπέικα, εγγυημένα :smt005: . μετάφραση: φάε κορόιδο το κεφάλι σου για να γίνω εγώ κάτι σε κομισάριος, και αν στραβώσει η δουλέιά (σίγουρα) σε κάνα δυό γενιές οι φυσικοί απόγονοί μου θα είναι οι νέα ελίτ ακόμα πιο διεφθαρμένων ολιγαρχών. Μην είσαι κορόιδο Ορέστη, μεγάλη ευκαιρία
https://youtu.be/-VhIL6Ld9qI?t=1166 Πράξη ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ Κατσαφάδου Κωνσταντίνου, Μιχαηλίδου Δόμνας, Βλαχάκου Νικολάου http://tinyurl.com/4hwb2kra

Ορέστης 35

Re: Πειστε με να ψηφισω Κασιδιαρη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 10 Ιαν 2019, 19:08

-71 έγραψε:
10 Ιαν 2019, 18:31
Καλά ορέστη,μου φαίνεται έχεις μεγάλη ιδέα για τον εαυτό σου.Κοσμοπολίτης εσύ που μετράς τα κέρματα για να πας διακοπές ή να αγοράσεις ένα ζευγάρι παπούτσια και τελικά δεν κάνεις τίποτα από τα παραπάνω;Εδώ μέσα έχει πολλούς χαραμοφάηδες με μπόλικη τύχη να είναι ρουτλεςς κοσμοπόλιταν,εσένα το προφίλ σου πάντως δεν έχει μεγάλο αϊντέντιτυ ματς προμπαμπίλιτυ άνω του 3%...Εγώ δε θα σου προτείνω να ψηφίσεις Κασιδιάρη,μιας και δεν ανήκω στο Δήμο Αθηναίων.Πάντως θα σε συμβούλευα να ψηφίσεις αντιμητσοτακικά στον πρώτο γύρο και να σκεφτείς τι θα κάνεις στο δεύτερο ανάλογα του τι θα βγάλει ο πρώτος.Με την καμία πάντως μη ψηφίσεις τη σπορά του σατανά.
Όσο για τα άλλα που λες ότι σου κάνανε κατά φαντασία οι "αριστεροί" δεν έχουν και πολλή σχέση με την πραγματικότητα.Ναρκωτικά και χασίσια πιο πολλά κάνουν στις καλές αντικειμενικές αξίες των αθηνών παρά στα χαμόσπιτα-τρύπες στα προσφυγικά.Έχεις εντελώς εσφαλμένενη αντίληψη για πολλά πράγματα,διότι απλά είσαι κλεισμένος στο καβούκι και αρνείσαι να βοηθήσεις τον εαυτό σου.

ΒΟΗΘΗΣΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΑΚΟΜΑ ΝΕΟΣ.
1. Δεν ειπα οτι κανω ταξιδια. Προφανως δινω αλλη εννοια στο κοσμοπολιτης.
2. Δεν ξερω τι γινεται στις καλες συνοικιες. Ξερω οτι απο το 15 εχει χειροτερευσει η κατασταση και με τους χασικληδες. Εκτος αν καινε λιβανι οι γριες.
3. Το τι μου εχουν κανει προφανως ειμαι σε θεση να το γνωριζω εγω και κανεις αλλος. Οσο για τα κινητρα των εμπλεκομενων μονο υποθεσεις μπορω να κανω, δε βρισκομαστε σε δικαστηριο για να τεκμηριωσω κατηγορια, αλλα σε πολιτικο θρεντ. Το γενικο συμπερασμα, συναρθροιζοντας τις εμπειριες μου και δινοντας ολα τα δυνατα ελαφρυντικα, ειναι οτι ο ΣΥΡΙΖΑ πηρε το βουρκο των ΠΑΣΟΚ-ΝΔ και τον εκανε αποπατο. Επι Σαμαρα κυκλοφορουσαν τουλαχιστον η Δελτα και η Διας, απο το 15 εξαφανιζολ και αυτοι. Το χειροτερο ειναι η αλλαγη της κοινωνιας: Κοινωνια διχασμενη, που αναζητει προφασεις για να εκτονωθει στον αδυναμο: "ειναι χρυσαυγιτης", "ειναι πρεζακιας", ¨ειναι πουστης", ¨ειναι τρελος¨. Μια κοινωνια που ποτε δεν υποστηριζε το δικαιο, αλλα ειχε καποια ταμπου. Αδιαφορει για το εγκλημα: Μπροστα στα ματια μου χτυπουσαν καποιον με λαβες παλης (σουπλεξ), μερα μεσημερι, και προσπερναγαν ολοι αδιαφοροι. Καποτε οι Ελληνες εβαζαν και μια φωνη --τι γινετε εδω ρε! Διολισθαινουμε ηθικα σε κοινωνια πρωην ανατολικου μπλοκ. Η ζωη φτηναινει και μαθαινουμε να συμβιωνουμε με την κτηνωδια. Δε μας σοκαρει.

Ναι η εξουσια εχει ευθυνη για ολα αυτα! Οι νομοι εχουν λογο υπαρξης. Νιωθω οτι ζω σε ενα failed state, καθε τοσο μου ερχεται η αισθηση απο τα "δεκεμβριανα" του 2008.

-71
Δημοσιεύσεις: 1251
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2018, 21:53

Re: Πειστε με να ψηφισω Κασιδιαρη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από -71 » 10 Ιαν 2019, 19:09

Dorian έγραψε:
10 Ιαν 2019, 19:06
-71 έγραψε:
10 Ιαν 2019, 18:31
Καλά ορέστη,μου φαίνεται έχεις μεγάλη ιδέα για τον εαυτό σου.Κοσμοπολίτης εσύ που μετράς τα κέρματα για να πας διακοπές ή να αγοράσεις ένα ζευγάρι παπούτσια και τελικά δεν κάνεις τίποτα από τα παραπάνω;Εδώ μέσα έχει πολλούς χαραμοφάηδες με μπόλικη τύχη να είναι ρουτλεςς κοσμοπόλιταν,εσένα το προφίλ σου πάντως δεν έχει μεγάλο αϊντέντιτυ ματς προμπαμπίλιτυ άνω του 3%...Εγώ δε θα σου προτείνω να ψηφίσεις Κασιδιάρη,μιας και δεν ανήκω στο Δήμο Αθηναίων.Πάντως θα σε συμβούλευα να ψηφίσεις αντιμητσοτακικά στον πρώτο γύρο και να σκεφτείς τι θα κάνεις στο δεύτερο ανάλογα του τι θα βγάλει ο πρώτος.Με την καμία πάντως μη ψηφίσεις τη σπορά του σατανά.
Όσο για τα άλλα που λες ότι σου κάνανε κατά φαντασία οι "αριστεροί" δεν έχουν και πολλή σχέση με την πραγματικότητα.Ναρκωτικά και χασίσια πιο πολλά κάνουν στις καλές αντικειμενικές αξίες των αθηνών παρά στα χαμόσπιτα-τρύπες στα προσφυγικά.Έχεις εντελώς εσφαλμένενη αντίληψη για πολλά πράγματα,διότι απλά είσαι κλεισμένος στο καβούκι και αρνείσαι να βοηθήσεις τον εαυτό σου.

ΒΟΗΘΗΣΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΑΚΟΜΑ ΝΕΟΣ.
Ναι Ορέστη θυσιάσου, για την μεγάλη κομμουνιστική επανάσταση και μετά θα περνάς μπέικα, εγγυημένα :smt005: . μετάφραση: φάε κορόιδο το κεφάλι σου για να γίνω εγώ κάτι σε κομισάριος, και αν στραβώσει η δουλέιά (σίγουρα) σε κάνα δυό γενιές οι φυσικοί απόγονοί μου θα είναι οι νέα ελίτ ακόμα πιο διεφθαρμένων ολιγαρχών. Μην είσαι κορόιδο Ορέστη, μεγάλη ευκαιρία
Τι γράφεις ρε;Ο άνθρωπος είναι ευπαθής κοινωνική ομάδα.Διάβασέ τον τι γράφει.

Άβαταρ μέλους
Drexler
Δημοσιεύσεις: 8047
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 11:43

Re: Πειστε με να ψηφισω Κασιδιαρη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Drexler » 10 Ιαν 2019, 19:10

Cavaliere έγραψε:
10 Ιαν 2019, 18:41
Στο πρόγραμμα της ΧΑ για τον δήμο είναι τάγματα οπλοφορούντων μελών της ΧΑ πληρωμένα από τους Αθηναίους.
Αναβιωση των Ραβδουχων της αρχαιοτητας.
Με λογισμό και μ' όνειρο τσακίζουμε το ημιπρολεταριάτο!

-71
Δημοσιεύσεις: 1251
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2018, 21:53

Re: Πειστε με να ψηφισω Κασιδιαρη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από -71 » 10 Ιαν 2019, 19:14

Ορέστης 35 έγραψε:
10 Ιαν 2019, 19:08
-71 έγραψε:
10 Ιαν 2019, 18:31
Καλά ορέστη,μου φαίνεται έχεις μεγάλη ιδέα για τον εαυτό σου.Κοσμοπολίτης εσύ που μετράς τα κέρματα για να πας διακοπές ή να αγοράσεις ένα ζευγάρι παπούτσια και τελικά δεν κάνεις τίποτα από τα παραπάνω;Εδώ μέσα έχει πολλούς χαραμοφάηδες με μπόλικη τύχη να είναι ρουτλεςς κοσμοπόλιταν,εσένα το προφίλ σου πάντως δεν έχει μεγάλο αϊντέντιτυ ματς προμπαμπίλιτυ άνω του 3%...Εγώ δε θα σου προτείνω να ψηφίσεις Κασιδιάρη,μιας και δεν ανήκω στο Δήμο Αθηναίων.Πάντως θα σε συμβούλευα να ψηφίσεις αντιμητσοτακικά στον πρώτο γύρο και να σκεφτείς τι θα κάνεις στο δεύτερο ανάλογα του τι θα βγάλει ο πρώτος.Με την καμία πάντως μη ψηφίσεις τη σπορά του σατανά.
Όσο για τα άλλα που λες ότι σου κάνανε κατά φαντασία οι "αριστεροί" δεν έχουν και πολλή σχέση με την πραγματικότητα.Ναρκωτικά και χασίσια πιο πολλά κάνουν στις καλές αντικειμενικές αξίες των αθηνών παρά στα χαμόσπιτα-τρύπες στα προσφυγικά.Έχεις εντελώς εσφαλμένενη αντίληψη για πολλά πράγματα,διότι απλά είσαι κλεισμένος στο καβούκι και αρνείσαι να βοηθήσεις τον εαυτό σου.

ΒΟΗΘΗΣΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΑΚΟΜΑ ΝΕΟΣ.
1. Δεν ειπα οτι κανω ταξιδια. Προφανως δινω αλλη εννοια στο κοσμοπολιτης.
2. Δεν ξερω τι γινεται στις καλες συνοικιες. Ξερω οτι απο το 15 εχει χειροτερευσει η κατασταση και με τους χασικληδες. Εκτος αν καινε λιβανι οι γριες.
3. Το τι μου εχουν κανει προφανως ειμαι σε θεση να το γνωριζω εγω και κανεις αλλος. Οσο για τα κινητρα των εμπλεκομενων μονο υποθεσεις μπορω να κανω, δε βρισκομαστε σε δικαστηριο για να τεκμηριωσω κατηγορια, αλλα σε πολιτικο θρεντ. Το γενικο συμπερασμα, συναρθροιζοντας τις εμπειριες μου και δινοντας ολα τα δυνατα ελαφρυντικα, ειναι οτι ο ΣΥΡΙΖΑ πηρε το βουρκο των ΠΑΣΟΚ-ΝΔ και τον εκανε αποπατο. Επι Σαμαρα κυκλοφορουσαν τουλαχιστον η Δελτα και η Διας, απο το 15 εξαφανιζολ και αυτοι. Το χειροτερο ειναι η αλλαγη της κοινωνιας: Κοινωνια διχασμενη, που αναζητει προφασεις για να εκτονωθει στον αδυναμο: "ειναι χρυσαυγιτης", "ειναι πρεζακιας", ¨ειναι πουστης", ¨ειναι τρελος¨. Μια κοινωνια που ποτε δεν υποστηριζε το δικαιο, αλλα ειχε καποια ταμπου. Αδιαφορει για το εγκλημα: Μπροστα στα ματια μου χτυπουσαν καποιον με λαβες παλης (σουπλεξ), μερα μεσημερι, και προσπερναγαν ολοι αδιαφοροι. Καποτε οι Ελληνες εβαζαν και μια φωνη --τι γινετε εδω ρε! Διολισθαινουμε ηθικα σε κοινωνια πρωην ανατολικου μπλοκ. Η ζωη φτηναινει και μαθαινουμε να συμβιωνουμε με την κτηνωδια. Δε μας σοκαρει.

Ναι η εξουσια εχει ευθυνη για ολα αυτα! Οι νομοι εχουν λογο υπαρξης. Νιωθω οτι ζω σε ενα failed state, καθε τοσο μου ερχεται η αισθηση απο τα "δεκεμβριανα" του 2008.
Καλά επειδή σε διαβάζω καιρό,τα προβλήματά σου θέλουν παρακολούθηση και μάλιστα γιατρού.Οι άνθρωποι που βρίζεις έχουν δωρεάν υγεία ακόμα και για σένα που δεν έχεις ένα ένσημο και είσαι φτωχός.Όσο για την στάση της κοινωνίας και το περιστατικό με το ξύλο,δε φώναξε κανείς όπως δε φώναξες και συ.

Γραφικός

Re: Πειστε με να ψηφισω Κασιδιαρη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γραφικός » 10 Ιαν 2019, 19:14

Ορέστης 35 έγραψε:
10 Ιαν 2019, 19:08
Η μυρωδιά του χόρτου δεν έχει καμία σχέση με το λιβάνι. Έγραψε μια μαλακία ο Καβαδίας στην βάρδια, κι από τότε θεωρείται σωστό. Αν σου μυρίζει λιβάνι, τότε είναι λιβάνι.

Άβαταρ μέλους
Λευκός Λύκος
Δημοσιεύσεις: 3497
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:06
Phorum.gr user: Λευκός Λύκος
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη-Μακεδονία

Re: Πειστε με να ψηφισω Κασιδιαρη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λευκός Λύκος » 10 Ιαν 2019, 19:21

Cavaliere έγραψε:
10 Ιαν 2019, 18:41
Στο πρόγραμμα της ΧΑ για τον δήμο είναι τάγματα οπλοφορούντων μελών της ΧΑ πληρωμένα από τους Αθηναίους.
Που το λέει αυτό;

Ορέστης 35

Re: Πειστε με να ψηφισω Κασιδιαρη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 10 Ιαν 2019, 19:22

-71 έγραψε:
10 Ιαν 2019, 19:09
Dorian έγραψε:
10 Ιαν 2019, 19:06
-71 έγραψε:
10 Ιαν 2019, 18:31
Καλά ορέστη,μου φαίνεται έχεις μεγάλη ιδέα για τον εαυτό σου.Κοσμοπολίτης εσύ που μετράς τα κέρματα για να πας διακοπές ή να αγοράσεις ένα ζευγάρι παπούτσια και τελικά δεν κάνεις τίποτα από τα παραπάνω;Εδώ μέσα έχει πολλούς χαραμοφάηδες με μπόλικη τύχη να είναι ρουτλεςς κοσμοπόλιταν,εσένα το προφίλ σου πάντως δεν έχει μεγάλο αϊντέντιτυ ματς προμπαμπίλιτυ άνω του 3%...Εγώ δε θα σου προτείνω να ψηφίσεις Κασιδιάρη,μιας και δεν ανήκω στο Δήμο Αθηναίων.Πάντως θα σε συμβούλευα να ψηφίσεις αντιμητσοτακικά στον πρώτο γύρο και να σκεφτείς τι θα κάνεις στο δεύτερο ανάλογα του τι θα βγάλει ο πρώτος.Με την καμία πάντως μη ψηφίσεις τη σπορά του σατανά.
Όσο για τα άλλα που λες ότι σου κάνανε κατά φαντασία οι "αριστεροί" δεν έχουν και πολλή σχέση με την πραγματικότητα.Ναρκωτικά και χασίσια πιο πολλά κάνουν στις καλές αντικειμενικές αξίες των αθηνών παρά στα χαμόσπιτα-τρύπες στα προσφυγικά.Έχεις εντελώς εσφαλμένενη αντίληψη για πολλά πράγματα,διότι απλά είσαι κλεισμένος στο καβούκι και αρνείσαι να βοηθήσεις τον εαυτό σου.

ΒΟΗΘΗΣΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΑΚΟΜΑ ΝΕΟΣ.
Ναι Ορέστη θυσιάσου, για την μεγάλη κομμουνιστική επανάσταση και μετά θα περνάς μπέικα, εγγυημένα :smt005: . μετάφραση: φάε κορόιδο το κεφάλι σου για να γίνω εγώ κάτι σε κομισάριος, και αν στραβώσει η δουλέιά (σίγουρα) σε κάνα δυό γενιές οι φυσικοί απόγονοί μου θα είναι οι νέα ελίτ ακόμα πιο διεφθαρμένων ολιγαρχών. Μην είσαι κορόιδο Ορέστη, μεγάλη ευκαιρία
Τι γράφεις ρε;Ο άνθρωπος είναι ευπαθής κοινωνική ομάδα.Διάβασέ τον τι γράφει.
Πεστο αντρικια. Τρελος ο Ορεστης! Κανονικα δεν θα επρεπε να ψηφιζει. Μα αυτος τα εβαλε με την κοινωνια. Ειναι δυνατον ολη η κοινωνια να ειναι στραβη; Σαν να βριζει και εμας μαζι. Εγραψε και κατι πολυ επιβαρυντικο για ενα γιατρο. Τοτε δεν υπαρχει αμφιβολια: ή τρελος ή μας τρολαρει!

Ορέστης 35

Re: Πειστε με να ψηφισω Κασιδιαρη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 10 Ιαν 2019, 19:24

-71 έγραψε:
10 Ιαν 2019, 19:14


Καλά επειδή σε διαβάζω καιρό,τα προβλήματά σου θέλουν παρακολούθηση και μάλιστα γιατρού.Οι άνθρωποι που βρίζεις έχουν δωρεάν υγεία ακόμα και για σένα που δεν έχεις ένα ένσημο και είσαι φτωχός.Όσο για την στάση της κοινωνίας και το περιστατικό με το ξύλο,δε φώναξε κανείς όπως δε φώναξες και συ.
Εγω φωναξα. Ακομα φωναζω.

-71
Δημοσιεύσεις: 1251
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2018, 21:53

Re: Πειστε με να ψηφισω Κασιδιαρη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από -71 » 10 Ιαν 2019, 19:28

Ορέστης 35 έγραψε:
10 Ιαν 2019, 19:22
-71 έγραψε:
10 Ιαν 2019, 19:09
Dorian έγραψε:
10 Ιαν 2019, 19:06


Ναι Ορέστη θυσιάσου, για την μεγάλη κομμουνιστική επανάσταση και μετά θα περνάς μπέικα, εγγυημένα :smt005: . μετάφραση: φάε κορόιδο το κεφάλι σου για να γίνω εγώ κάτι σε κομισάριος, και αν στραβώσει η δουλέιά (σίγουρα) σε κάνα δυό γενιές οι φυσικοί απόγονοί μου θα είναι οι νέα ελίτ ακόμα πιο διεφθαρμένων ολιγαρχών. Μην είσαι κορόιδο Ορέστη, μεγάλη ευκαιρία
Τι γράφεις ρε;Ο άνθρωπος είναι ευπαθής κοινωνική ομάδα.Διάβασέ τον τι γράφει.
Πεστο αντρικια. Τρελος ο Ορεστης! Κανονικα δεν θα επρεπε να ψηφιζει. Μα αυτος τα εβαλε με την κοινωνια. Ειναι δυνατον ολη η κοινωνια να ειναι στραβη; Σαν να βριζει και εμας μαζι. Εγραψε και κατι πολυ επιβαρυντικο για ενα γιατρο. Τοτε δεν υπαρχει αμφιβολια: ή τρελος ή μας τρολαρει!
Και γω είμαι άρρωστος και χρειάζομαι υποστήριξη.Δεν είπα ότι είσαι τρελός.Να σε βοηθήσω προσπαθώ.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 22915
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Πειστε με να ψηφισω Κασιδιαρη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 10 Ιαν 2019, 19:30

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
10 Ιαν 2019, 18:34
Ερμής έγραψε:
10 Ιαν 2019, 13:29
Ποτέ δεν ημουν ΧΑτης. Βλάκα.
κ.Λέον Ντεγκρελ εσείς;
Το ότι είχα μια φράση του Λ.Ντεγκρελ σαν υπογραφή πάει να πει ότι είμαι ΧΑ; πρώτα από όλα τι σχέση έχει η ΧΑ με τον Ε/Σ. Σαφέστατα κ την στηρίζω ακόμη σα φράση, οι δεξιά είναι αυτή που μας φόρτωσε τα βοθρολυματα της μεταπολίτευσης. Όχι η δεξιά της επταετίας(που είχε πιο διεθνιστικές θέσεις από ΣΥΡΙΖΑ) αλλά η μεταπολεμική. Σαφέστατα και δεν υπήρχε περίπτωση να ψηφισω ποτέ το Καραμανλικο σκυλολόι που σιχαίνομαι περισσότερο από την ανταρσυα. Θα στηρίξω μάλλον Μητσοτάκη πολύ απλά μήπως συνεχίσει κάτι από το έργο του πατέρα του. Δυστυχώς το 1981 και το 1993 υπήρξαν χρόνια που έφεραν την Ελλάδα αιώνες πίσω. Μελανά σημεία της νεότερης ιστορίας. Μετάνιωσα που δε ψήφισα τη ΝΔ επί Σαμαρά Όχι διότι πιστεύω στον Σαμαρά και το σαμαρικο μπλοκ(γελάμε εδω) αλλά διότι το 2013 ήταν η μόνη χρόνια που υπήρξε μια ελπίδα στην αγορά. Μετά ήρθαν οι Βαρουφακηδες με τη γνωστή κατάληξη.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7761
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Πειστε με να ψηφισω Κασιδιαρη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 10 Ιαν 2019, 19:36

Η αγορά σήμερα βρίσκεται σε επίπεδα προ κρίσης και ίσως και καλύτερα ακόμα.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 22915
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Πειστε με να ψηφισω Κασιδιαρη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 10 Ιαν 2019, 19:40

Golden Age έγραψε:
10 Ιαν 2019, 19:05
μίστερ μαξ έγραψε:
10 Ιαν 2019, 18:56
Ερμής έγραψε:
10 Ιαν 2019, 13:29
Ποτέ δεν ημουν ΧΑτης. Βλάκα.
:smt122:smt122:smt122

Ετσι οπως παμε....σε πεντε χρονια ουτε ο γκολντεν θα παραδεχεται πως ηταν ΧΑνος... :smt005:
Ο Ερμής δεν ήταν ποτέ ΧΑ. Τουναντίον, μια ζωή απέναντι τον θυμαμαι. Τις (επι μέρους) ιδεολογίες τις άλλαζε, τον αντιχρυσαυγιτισμό του όχι. Τώρα πχ αβαντάρει τον υποψήφιο του κλεοφτοΠΑΣΟΚ - πρώην υπουργό του ΓΑΠ, επειδή τον ξέρουν ή τον συμπαθούν κάποιοι γνωστοί του.
Ιδεολογία δεν άλλαξα ποτέ. Κομμματικα Υπήρξα μονο στέλεχος του ΛάΟΣ και έχω μετανιώσει πικρά για το πόσο μλκ με έπιασαν τότε οι πουλημένοι καραγκιοζοφερηδες. Για το Δήμο δεν επιλέγω ιδεολογικά αλλά για το ποιος πιστεύω θα βοηθήσει και αυτός είναι ο Μπακογιαννης. Για Γερουλάνο είπα ότι μου περνάει από το μυαλό διότι είδα ότι τον στηρίζουν πολλοί γνωστοί μου σοβαροί άνθρωποι από όλο το πολιτικό φάσμα, δεν είπα ότι Εγώ να ψηφοφόρος του.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Πειστε με να ψηφισω Κασιδιαρη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 10 Ιαν 2019, 19:41

Λευκός Λύκος έγραψε:
10 Ιαν 2019, 19:21
Που το λέει αυτό;
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
Drexler
Δημοσιεύσεις: 8047
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 11:43

Re: Πειστε με να ψηφισω Κασιδιαρη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Drexler » 10 Ιαν 2019, 19:41

Ορεστη δεν ξερω αν θα σε πεισει αυτος.

Με λογισμό και μ' όνειρο τσακίζουμε το ημιπρολεταριάτο!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών