Υπερ πάντων αγών για να μην κερδίσει ο κουλης

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14088
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: Υπερ πάντων αγών για να μην κερδίσει ο κουλης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 11 Ιαν 2019, 13:20

Ripper έγραψε:
11 Ιαν 2019, 13:04
Φίλος μου ψήφισε Σαμαρά γιατί ήταν άνεργος και του υποσχέθηκαν θέση στο μουσείο της Ακρόπολης. Δεν έγινε η πρόσληψη και τώρα θα ψηφίσει Συριζα γιατί στη διακυβέρνηση του βρήκε εργασία με αρκετά χρήματα.
H αλήθεια είναι πως έχω και έκτο φίλο που επί Σαμαρά δούλευε κλητήρας στον "Τιτάνα". Τώρα, χάρις στην ανάπτυξη που επιτεύχθηκε επί ΣΥΡΙΖΑ, είναι CEO σε μεγάλη πολυεθνική που εγκαταστάθηκε πρόσφατα στην Ελλάδα, το όνομα τής οποίας δεν μπορώ να αναφέρω γιά να μη φωτογραφίσω τον φίλο μου. Αυτός ψήφιζε ΠΑΣΟΚ, τώρα βέβαια θα ψηφίσει ΣΥΡΙΖΑ.
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25092
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Υπερ πάντων αγών για να μην κερδίσει ο κουλης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 11 Ιαν 2019, 13:20

Leporello έγραψε:
11 Ιαν 2019, 13:20
Ripper έγραψε:
11 Ιαν 2019, 13:04
Φίλος μου ψήφισε Σαμαρά γιατί ήταν άνεργος και του υποσχέθηκαν θέση στο μουσείο της Ακρόπολης. Δεν έγινε η πρόσληψη και τώρα θα ψηφίσει Συριζα γιατί στη διακυβέρνηση του βρήκε εργασία με αρκετά χρήματα.
H αλήθεια είναι πως έχω και έκτο φίλο που επί Σαμαρά δούλευε κλητήρας στον "Τιτάνα". Τώρα, χάρις στην ανάπτυξη που επιτεύχθηκε επί ΣΥΡΙΖΑ, είναι CEO σε μεγάλη πολυεθνική που εγκαταστάθηκε πρόσφατα στην Ελλάδα, το όνομα τής οποίας δεν μπορώ να αναφέρω γιά να μη φωτογραφίσω τον φίλο μου. Αυτός ψήφιζε ΠΑΣΟΚ, τώρα βέβαια θα ψηφίσει ΣΥΡΙΖΑ.
Ρε συ φίλε πολλούς φίλους ΠΑΣΟΚους έχεις
Το έχεις κοιτάξει;
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
μίστερ μαξ
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 9289
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 11:18

Re: Υπερ πάντων αγών για να μην κερδίσει ο κουλης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από μίστερ μαξ » 11 Ιαν 2019, 13:22

Beria έγραψε:
11 Ιαν 2019, 13:20
Leporello έγραψε:
11 Ιαν 2019, 13:20
Ripper έγραψε:
11 Ιαν 2019, 13:04
Φίλος μου ψήφισε Σαμαρά γιατί ήταν άνεργος και του υποσχέθηκαν θέση στο μουσείο της Ακρόπολης. Δεν έγινε η πρόσληψη και τώρα θα ψηφίσει Συριζα γιατί στη διακυβέρνηση του βρήκε εργασία με αρκετά χρήματα.
H αλήθεια είναι πως έχω και έκτο φίλο που επί Σαμαρά δούλευε κλητήρας στον "Τιτάνα". Τώρα, χάρις στην ανάπτυξη που επιτεύχθηκε επί ΣΥΡΙΖΑ, είναι CEO σε μεγάλη πολυεθνική που εγκαταστάθηκε πρόσφατα στην Ελλάδα, το όνομα τής οποίας δεν μπορώ να αναφέρω γιά να μη φωτογραφίσω τον φίλο μου. Αυτός ψήφιζε ΠΑΣΟΚ, τώρα βέβαια θα ψηφίσει ΣΥΡΙΖΑ.
Ρε συ φίλε πολλούς φίλους ΠΑΣΟΚους έχεις
Το έχεις κοιτάξει;
Χμ, μην δουμε τον Be-e-e-e-eria να 'ναι κανας CEO ετσι οπως το παει ο Leporello....
Αντι-Πουτιν, Αντι-Ζελενσκυ
Τα κράτη ματώνουν της γειτονιας τον χάρτη

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14088
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: Υπερ πάντων αγών για να μην κερδίσει ο κουλης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 11 Ιαν 2019, 13:22

Ripper έγραψε:
11 Ιαν 2019, 12:46
H βουβη πλειοψηφία είναι με τον Αλέξη. Αυτοδυναμη αριστερή κυβέρνηση είναι στα σκαριά.
Δεν είναι τόσο βουβή. Εχω ακούσει κι'εγώ γιά την επερχόμενη νίκη του ΣΥΡΙΖΑ. Το αποκάλυψε κρυφή δημοσκόπηση τής πρεσβείας τής Μαδαγασκάρης, που κρύβουν τα βοθροκάναλα τής διαπλοκής.
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14088
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: Υπερ πάντων αγών για να μην κερδίσει ο κουλης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 11 Ιαν 2019, 13:24

Beria έγραψε:
11 Ιαν 2019, 13:20
Leporello έγραψε:
11 Ιαν 2019, 13:20
Ripper έγραψε:
11 Ιαν 2019, 13:04
Φίλος μου ψήφισε Σαμαρά γιατί ήταν άνεργος και του υποσχέθηκαν θέση στο μουσείο της Ακρόπολης. Δεν έγινε η πρόσληψη και τώρα θα ψηφίσει Συριζα γιατί στη διακυβέρνηση του βρήκε εργασία με αρκετά χρήματα.
H αλήθεια είναι πως έχω και έκτο φίλο που επί Σαμαρά δούλευε κλητήρας στον "Τιτάνα". Τώρα, χάρις στην ανάπτυξη που επιτεύχθηκε επί ΣΥΡΙΖΑ, είναι CEO σε μεγάλη πολυεθνική που εγκαταστάθηκε πρόσφατα στην Ελλάδα, το όνομα τής οποίας δεν μπορώ να αναφέρω γιά να μη φωτογραφίσω τον φίλο μου. Αυτός ψήφιζε ΠΑΣΟΚ, τώρα βέβαια θα ψηφίσει ΣΥΡΙΖΑ.
Ρε συ φίλε πολλούς φίλους ΠΑΣΟΚους έχεις
Το έχεις κοιτάξει;
Δύο στους 6, δηλαδή 33,3% κάτω από ό,τι έπερνε το ΠΑΣΟΚ στον γενικό πληθυσμό.
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21399
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Υπερ πάντων αγών για να μην κερδίσει ο κουλης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 11 Ιαν 2019, 13:36

Ripper έγραψε:
11 Ιαν 2019, 13:17
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
11 Ιαν 2019, 13:15
φίλος μου επι σαμαρά είχε καλή δουλειά σε μεγάλη εταιρεία, με συριζα η εταιρεία τα μάζεψε και έφυγε λόγω πολιτικής αστάθειας και αύξησης φορολογίας και συνεπώς έμεινε άνεργος
θα ψηφίσει νδ για να έρθουν επενδύσεις μπας και βρει δουλειά
Αεργος κοπριτης είναι που τέσσερα χρόνια δεν έχει βρει εργασία
οι φίλοι σου που επί συριζα βρήκαν δουλειά είναι δουλευταράδες ενώ οι φίλοι των άλλων που επι συριζα έχασαν τη δουλειά τους είναι άεργοι κοπρίτες
μάλιστα
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14088
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: Υπερ πάντων αγών για να μην κερδίσει ο κουλης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 11 Ιαν 2019, 14:03

skartados έγραψε:
11 Ιαν 2019, 02:44
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
10 Ιαν 2019, 23:59
Οχι ότι έχουν διαφορές στό πόσο μπουνταλόπαιδα καί τζιτζιφιόγκοι είναι οι ΤσιπροΚοόληδες ....

Αλλά σάν τό Βρυκόλακα καί ο γυιός του .... νομίζω ότι θά ξεπουλήσει γιά μιά χτεσινή τυρόπιτα όλη τή Χώρα .....

Τό βλέπεις άλλωστε καί στό πρόσωπό του ..... μαριονέτα Κουκλοθέατρου στό Θέατρο Σκιών ....

Αντί τού Μητσοτάκη .... προτείνω τόν άπαιχτο Μητσικώστα ..... καί μήν πεί κανένας αν είναι Πολιτικό τό άτομο .....
Τουλάχιστον οι πασοκοι είχαν ένα πρεστίζ,έπαιρναν εκατομμύρια,αυτός για τη ζημενς έκανε την δουλειά για 2 τοστιέρες και 3 ανεμιστηρες στο γραφείο του.
Σωστό κι'αυτό. Τον Μητσοτάκη τον ελέγχει πλήρως η Siemens που τον εκβιάζει με ένα τηλεφωνικό κέντρο που πήρε κάποτε, αξία €15.000. Μέσω τής Siemens που ελέγχουν πλήρως, ελέγχουν και τον Μητσοτάκη η Μέρκελ, ο Σόρος, ο Ρότσιλντ και ο Ρόκεφέλερ.
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

Άβαταρ μέλους
SuperRogue
Δημοσιεύσεις: 1854
Εγγραφή: 13 Απρ 2018, 19:22
Phorum.gr user: SuperRogue

Re: Υπερ πάντων αγών για να μην κερδίσει ο κουλης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SuperRogue » 11 Ιαν 2019, 17:52

Leporello έγραψε:
11 Ιαν 2019, 12:34
Πέμπτος φίλος...
Εγώ πάντως το μόνο γνωστό που πραγματικά έχω που ψήφισε Σύριζα, ήταν της γραμμής "εδώ που φτάσαμε τουλάχιστον να φύγουν οι κλέφτες". Τώρα δεν μιλάει πολύ, ειδικά με τις πρέσπες. Ναι είναι και (νοτιο)μακεδόνας.

Άβαταρ μέλους
Πρετεντέρης
Δημοσιεύσεις: 11684
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 14:13
Phorum.gr user: Φωτιά στα τόπια
Τοποθεσία: Μακεδονία ξακουστή

Re: Υπερ πάντων αγών για να μην κερδίσει ο κουλης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πρετεντέρης » 11 Ιαν 2019, 19:00

Φίλος μου ψήφιζε Πασόκ και έβριζε τον Καραμανλή. Τώρα θα το ρίξει ΝΔ, γιατί έχει απηυδήσει με τους ζαίους.

Γνωστός μου καταστηματάρχης δεν το είχε ρίξει ποτέ ΝΔ, αλλά θα το κάνει τώρα, για να φύγει ο Τσίπρας.

Η ΝΔ καβαλάει το αντικυβερνητικό κύμα. Μένει να δούμε πόσο μεγάλο είναι.
Ο χρήστης που γκρέμισε τον Τσιπρισμό.

Άβαταρ μέλους
SuperRogue
Δημοσιεύσεις: 1854
Εγγραφή: 13 Απρ 2018, 19:22
Phorum.gr user: SuperRogue

Re: Υπερ πάντων αγών για να μην κερδίσει ο κουλης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SuperRogue » 11 Ιαν 2019, 19:04

Πρετεντέρης έγραψε:
11 Ιαν 2019, 19:00
Η ΝΔ καβαλάει το αντικυβερνητικό κύμα.
Το πολιτικό αντίστοιχο του: "κλέβει εκκλησία".

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18493
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Υπερ πάντων αγών για να μην κερδίσει ο κουλης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 11 Ιαν 2019, 19:13

Πρετεντέρης έγραψε:
11 Ιαν 2019, 19:00
Φίλος μου ψήφιζε Πασόκ και έβριζε τον Καραμανλή. Τώρα θα το ρίξει ΝΔ, γιατί έχει απηυδήσει με τους ζαίους.

Γνωστός μου καταστηματάρχης δεν το είχε ρίξει ποτέ ΝΔ, αλλά θα το κάνει τώρα, για να φύγει ο Τσίπρας.

Η ΝΔ καβαλάει το αντικυβερνητικό κύμα. Μένει να δούμε πόσο μεγάλο είναι.
Η πεθερα μου ηταν πασοκ.Απο αριστερη οικογενεια.Παντα της ελεγα οτι οι αριστεροι ειναι επικινδυνοι και καταστροφη.
Δεν με πιστευε.Βεβαια δεν τους ψηφισε ποτε αλλα ειχε κι αυτη φαει τον προλογο οτι μπορει να κανουν κατι.
Το μαγαζι της την τετραετια 15-19 ηταν μονιμως σε επιπεδα 10-11.Καταστροφη.
Το κραταγε ανοιχτο για να συμπληρωσει τα χρονια και να βγει στη συνταξη.Πλεον χαρη σε αυτους θα παρει και 30% μικροτερη συνταξη.
Τωρα τους βριζει χειροτερα κι απο εμενα.ΝΔ φανατικα πλεον.
Ο θειος μου μια ζωη πασοκ.
Το 12 μου λεει τι θα ψηφισεις ; ΝΔ του λεω.
Δεν το πιστευε.
Πλεον ΝΔ φανατικα κι αυτος.
Ο γαμπρος του,παλιος συμμαθητης μου,το επαιζε αναρχια και ζωη,εξαρχεια και επαναστα.Τωρα που εχει δικο του μαγαζι ΝΔ φανατικα.

Σε γενικες γραμμες υπαρχουν πολλοι πασοκοι που δεν πηγαν ποτε στον συριζα και τους μισουν πολυ περισσοτερο και απο εμας τους Δεξιους.
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

-71
Δημοσιεύσεις: 1251
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2018, 21:53

Re: Υπερ πάντων αγών για να μην κερδίσει ο κουλης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από -71 » 11 Ιαν 2019, 23:45

under έγραψε:
11 Ιαν 2019, 19:13
Πρετεντέρης έγραψε:
11 Ιαν 2019, 19:00
Φίλος μου ψήφιζε Πασόκ και έβριζε τον Καραμανλή. Τώρα θα το ρίξει ΝΔ, γιατί έχει απηυδήσει με τους ζαίους.

Γνωστός μου καταστηματάρχης δεν το είχε ρίξει ποτέ ΝΔ, αλλά θα το κάνει τώρα, για να φύγει ο Τσίπρας.

Η ΝΔ καβαλάει το αντικυβερνητικό κύμα. Μένει να δούμε πόσο μεγάλο είναι.
Η πεθερα μου ηταν πασοκ.Απο αριστερη οικογενεια.Παντα της ελεγα οτι οι αριστεροι ειναι επικινδυνοι και καταστροφη.
Δεν με πιστευε.Βεβαια δεν τους ψηφισε ποτε αλλα ειχε κι αυτη φαει τον προλογο οτι μπορει να κανουν κατι.
Το μαγαζι της την τετραετια 15-19 ηταν μονιμως σε επιπεδα 10-11.Καταστροφη.
Το κραταγε ανοιχτο για να συμπληρωσει τα χρονια και να βγει στη συνταξη.Πλεον χαρη σε αυτους θα παρει και 30% μικροτερη συνταξη.
Τωρα τους βριζει χειροτερα κι απο εμενα.ΝΔ φανατικα πλεον.
Ο θειος μου μια ζωη πασοκ.
Το 12 μου λεει τι θα ψηφισεις ; ΝΔ του λεω.
Δεν το πιστευε.
Πλεον ΝΔ φανατικα κι αυτος.
Ο γαμπρος του,παλιος συμμαθητης μου,το επαιζε αναρχια και ζωη,εξαρχεια και επαναστα.Τωρα που εχει δικο του μαγαζι ΝΔ φανατικα.

Σε γενικες γραμμες υπαρχουν πολλοι πασοκοι που δεν πηγαν ποτε στον συριζα και τους μισουν πολυ περισσοτερο και απο εμας τους Δεξιους.
Στο μπούτσο μας και συ και όλο σου το σόι.

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18493
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Υπερ πάντων αγών για να μην κερδίσει ο κουλης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 12 Ιαν 2019, 01:14

-71 έγραψε:
11 Ιαν 2019, 23:45
Στο μπούτσο μας και συ και όλο σου το σόι.
Οντα σαν εσενα δεν εχουν τσουτσουνα φιλε.
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14088
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: Υπερ πάντων αγών για να μην κερδίσει ο κουλης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 12 Ιαν 2019, 03:29

Ripper έγραψε:
11 Ιαν 2019, 12:46
H βουβη πλειοψηφία είναι με τον Αλέξη. Αυτοδυναμη αριστερή κυβέρνηση είναι στα σκαριά.
Αφού η πλειοψηφία είναι με τον Αλέξη, τότε πώς θα εκλεγεί αριστερή κυβέρνηση;
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών