Γιατί πολλοί άντρες...

Ψυχή και άνθρωπος.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22342
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 11 Ιαν 2019, 04:28

περιγράφει την υπερδύναμη της αφουγκράσεως. Όσο πιο φρικτά ακούσεις χωρίς να σαλτάρεις, τόσο πιο δυνατός. Προσπαθούσαμε να τον πλασάρουμε στα κορίτσια πάντως, δεν μας ένοιαζε, δικό τους πρόβλημα.

δεν έχει σημασία μετά το μισ, σκέψου το μίσα/αντιμίσα.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32523
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 11 Ιαν 2019, 09:00

Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
10 Ιαν 2019, 22:34
οι γυναικες απλα εκμεταλλευονται το γονιμο εδαφος που τους στρωνουν οι καζινοκαπιταλιστες
λοιπον, αεναον, νομιζω βρηκα πλευρα. λεω να ειμαι καζινοκαπιταλιστης. ακουγεται καλο. και σεξιστης, λιγο.

α, και ολοκληρογυνης. μιση γυναικα τι να την κανω; :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 11 Ιαν 2019, 09:06

Ασέβαστος έγραψε:
11 Ιαν 2019, 09:00
Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
10 Ιαν 2019, 22:34
οι γυναικες απλα εκμεταλλευονται το γονιμο εδαφος που τους στρωνουν οι καζινοκαπιταλιστες
λοιπον, αεναον, νομιζω βρηκα πλευρα. λεω να ειμαι καζινοκαπιταλιστης. ακουγεται καλο. και σεξιστης, λιγο.

α, και ολοκληρογυνης. μιση γυναικα τι να την κανω; :102:
Είσαι σεξιστης ούτως ή άλλως και φαλλοκράτης.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32523
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 11 Ιαν 2019, 09:08

Cecily Anne έγραψε:
11 Ιαν 2019, 01:28
hellegennes έγραψε:
11 Ιαν 2019, 01:20
να της φτιάξω τον υπολογιστή .
:c020:
Αυτό που σας ζητάει η κάθε άσχετη χάρη και τρέχετε να την εκπληρώσετε με ξεπερνάει.
ειμαστε καλοι ανθρωποι, γιαυτο. :a108:

και σε αντρες προσφερουμε βοηθεια αν μας ζητηθει. :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32523
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 11 Ιαν 2019, 09:16

Naida έγραψε:
11 Ιαν 2019, 09:06
Ασέβαστος έγραψε:
11 Ιαν 2019, 09:00
Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
10 Ιαν 2019, 22:34
οι γυναικες απλα εκμεταλλευονται το γονιμο εδαφος που τους στρωνουν οι καζινοκαπιταλιστες
λοιπον, αεναον, νομιζω βρηκα πλευρα. λεω να ειμαι καζινοκαπιταλιστης. ακουγεται καλο. και σεξιστης, λιγο.

α, και ολοκληρογυνης. μιση γυναικα τι να την κανω; :102:
Είσαι σεξιστης ούτως ή άλλως και φαλλοκράτης.
λιγο.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 11 Ιαν 2019, 10:01

Ασέβαστος έγραψε:
11 Ιαν 2019, 09:16
Naida έγραψε:
11 Ιαν 2019, 09:06
Ασέβαστος έγραψε:
11 Ιαν 2019, 09:00


λοιπον, αεναον, νομιζω βρηκα πλευρα. λεω να ειμαι καζινοκαπιταλιστης. ακουγεται καλο. και σεξιστης, λιγο.

α, και ολοκληρογυνης. μιση γυναικα τι να την κανω; :102:
Είσαι σεξιστης ούτως ή άλλως και φαλλοκράτης.
λιγο.
Ε καλά λίγο συγχωρείται.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69554
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 11 Ιαν 2019, 12:21

Η απάντηση που χρωστάω. :)
Ίφιδα έγραψε:
11 Ιαν 2019, 00:36
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Ιαν 2019, 13:18
Εγώ νομίζω ότι οι μισογύνηδες είναι ελάχιστοι.
Ο κύριος όγκος παίζει στο επίπεδο υποτίμησης τύπου "όσα δεν φτάνει η αλεπού, τα κάνει κρεμαστάρια".
Αυτό δεν είναι τραγικό, είναι αστείο.

Και στην τελική βρε μάτια μου, τι σημαίνει "μιλάω ανοιχτά υπέρ των γυναικών ή των ανδρών"; Αφού αυτό που καθορίζει τις συμπεριφορές δεν είναι το φύλο αλλά ο χαρακτήρας των ανθρώπων. Και αυτός δεν επιδέχεται τρανς επεμβάσεις.

Εσύ εκτιμάς όλες τις γυναίκες; Εγώ όχι. Γιατί να τις υπερασπίσω μαζικά αν δεν γουστάρω το συνολικό πακέτο;
Γιατί να δικαιολογώ τις κακές γυναικείες συμπεριφορές βάζοντας πάντα στο τραπέζι το άλλοθι της καταπίεσης που υφίστανται διαχρονικά;

Ή θεωρείς ότι μια σκάρτη γκόμενα ή γκόμενος θα είναι σωστοί στις άλλες τους σχέσεις και ειδικώς με τα πρόσωπα του δικού τους φύλου;
Με τα ίδια γυαλιά τους βλέπουν όλους.
Αφού λοιπόν η υποτίμηση και η απαξίωση των γυναικών δεν ειναι μισογυνισμός για σένα, να υποθέσω ότι μισογύνιδες θεωρείς μόνο όσους σφάζουν-βιάζουν και ξυλοκοπούν τις γυναίκες τους. Ενώ η πλήρης απαξίωση και η υποτίμηση των γυναικών σου φαίνεται αστεία! Εμένα πάλι καθόλου.
Δε βρίσκω τίποτα αστείο σ αυτό. Τίποτα αστείο σ έναν άντρα που έχει ανάγκη να υποτιμήσει τις γυναίκες για να νιώσει αυτός καλύτερα.

Οκ, χρησιμοποίησα λάθος λέξη. Δεν είναι αστείο, είναι γελοίο. Γιατί λειτουργεί τελείως αντίστροφα. Όποιος άντρας θεωρεί προσωπική καταξίωση την υποτίμηση και την απαξίωση των γυναικών, ουσιαστικώς απαξιώνει τον εαυτό του γιατί στην τελική το να κατακτάς κάτι που υποτιμάς δεν είναι και κάτι σημαντικό, έτσι δεν είναι;

Από εκεί και πέρα, οι σφαγές, οι βιασμοί και τα ξυλοκοπήματα των γυναικών, είναι ένα μέρος των εκδηλώσεων βίας που εκφράζεται από τον περιστασιακά δυνατό στον αδύνατο, σε ένα συγκεκριμένο πλαίσιο που του παρέχεται αυτή η δυνατότητα. Και τα παιδιά σφάζονται και βιάζονται και οι γέροι σφάζονται ή ξυλοκοπούνται (σε ειρηνικές ή πολεμικές περιόδους) αλλά κανείς δεν θα χαρακτηρίσει αυτές τις πράξεις ως μισοπαιδικές ή μισογεροντικές.



Κι όπως δεν εκτιμάω όλες τις γυναίκες, έτσι δεν εκτιμάω κι όλους τους άντρες. Τις γυναίκες όμως τις κράζεις ως μίσανδρες αν υποτιμήσουν τους άντρες ενώ οι άντρες "έλα μωρέ είναι αστείοι". Χα χΑ γελάσαμε!

Έχω γράψει πολλές φορές ότι δεν κρίνω με βάση το φύλο αλλά τις αντιδράσεις. Και νομίζω ότι "κράζω" τόσο τους άντρες όσο και τις γυναίκες. Κατά τα άλλα, πότε έχω γράψει "έλα μωρέ είναι αστείοι" για περιπτώσεις βιασμών κλπ; Αστείους βρίσκω τους ανώνυμους επιβήτορες του πληκτρολογίου.

Εντωμεταξύ σου κάνει κακή εντύπωση που θα θιχτεί κάποια αν την πούν μαλακισμένη κι αντιδράσει αλλά η αντίδραση του άντρα που δεν τον εχει πειράξει καμιά εδώ μέσα αλλά αποφάσισε να ξεράσει την σαπίλα του, να του χαιδέψουμε το κεφαλάκι του καημένου, πείσματα κάνει, να του ταίσουμε γαλατάκι το ψυχούλι, να το ξεψειρίσουμε, αγάπη και προδέρμ γιατί ποιός ξέρει τί τράβηξε! Αυτό που τα καημένα τα αγοράκια θα τα φερθούμε σα μανούλες τους γιους κανακεύοντας τα και τα κοριτσάκια αντιστοίχως σας μανούλες που πρέπει να τα σκληραγωγήσουμε, με ξεπερνά.

Αυτό για το "μαλακισμένη" το έγραψα στον enaon σε φάση που βρισκόμασταν αμφότεροι σε φάση ευθυμίας και το εξέλαβε ακριβώς όπως το εννοούσα. Κατά τα άλλα, καλό θα ήταν να μου θυμίσεις τις φορές που χάϊδεψα, νανούρισα και ξεψείρισα τα πεισματωμένα αγοράκια... :D

Μωρ δε με παρατάτε λέω γω με τα δυο μέτρα και δυο σταθμά σας;

Όχι, δεν σε παρατάμε. :P

Και θέλουμε να μείνεις όπως είσαι. Όταν φουρτουνιάζεις, είσαι υπέροχη.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 11 Ιαν 2019, 13:10

under έγραψε:
09 Ιαν 2019, 13:32
Gherschaagk έγραψε:
09 Ιαν 2019, 13:29
Οι άντρες είναι καλύτεροι ή χειρότεροι των γυναικών;
Πανω σε αυτο εχω να πω οτι εβλεπα χθες ενα καναλι στο youtube με τις πιο γνωστες υποθεσεις που εχουν αναδειχθει απο το Φως στο Τουνελ.
Αν εξαιρεσουμε τα οικονομικα εγκληματα,οι γυναικες υπερτερουσαν στις δολοφονιες σε σχεση με τους αντρες.
Τί εννοείς υπερτερούσαν; Φαντάζομαι όχι σε αριθμό μιας που ότι στατιστική έχω βρει (Ελληνικά στατιστικά δε βρήκα για τους θύτες αν βρει κάποιος καλό θα είναι) το 93% των δολοφόνων είναι άντρες. Στα εγκλήματα πάθους το ποσοστό των γυναικών ανεβαίνει λιγάκι αλλά η συντριπτική πλειονότητα παραμένουν άντρες. Η διαφορά είναι πως οι γυναίκες κάνουν φόνο εκ προμελέτης και σε ήρεμη κατάσταση (συνήθως).

ΑΠό κει και πέρα ακόμα και στο θέμα των δολοφονιών οι γυναίκες κρίνονται αυστηρότερα απ την κοινωνία. Π.χ σε μια παιδοκτονία σου ακούγεται πιο άσχημο το "μάνα σκότωσε τα 3 παιδιά της" απ το "πατέρας σκότωσε τα 3 παιδιά του" και δεν βγάζω τον εαυτό μου απ έξω.
Δεν έχει να κάνει όμως με την αγριότητα του φόνου απλώς δεν είμαστε τόσο συνηθισμένοι σε γυναίκες δολοφόνους όσο σε άντρες.

Οι ανοησίες του Ασέβαστου και του Χέλι πως το 90 ή το 99,999% των γυναικών δεν έχει βιώσει ποτέ βία είναι εξοργιστικές. 1 στις 3 γυναίκες έχει δεχθεί σεξουαλική ή σωματική βία
ΓΙα την ακρίβεια η ενδοοικογενειακή βία ξεπερναει ως αιτια θανατου στις γυναικες ,τα ατυχηματα και τον…καρκινο…. Οι άντρες είναι η πρώτη αιτία θανάτου των γυναικών!

Κατά τα άλλα Ασέβαστοςκαι hellegennes, σας ζήτησα να μου βρείτε μια μίσανδρη τύπου Έθνι ή Άγι, δηλαδή το 99,9% των δημοσιευμάτων της να είναι μίσανδρα αλλά μετά απο πολύ ψάξιμο και άλλα λόγια να αγαπιόμαστε και "θυμάμαι μία στο άλλο φόρουμ που..." καταλήξατε στη Ναίδα. Στη Ναίδα ρε! :lol: Που το μόνο που κάνει είναι ενίοτε να σας βγάζει γλώσσα και να μην ακολουθεί τον δρόμο της γλυκούλας-μανούλας αλλά να σας τα λέει χύμα απλώς και μόνο εκφράζοντας διαφορετική απ τη μισογύνικη άποψη. Την Εσθήρ! Την Γαλή ρε; :lol:

Εδώ δεν μιλάμε για "ενίοτε" ούτε για δηλώσεις "όλοι οι άντρες είναι γουρούνια". Σας ρωτάω αν υπάρχει μια γυναίκα εδώ μέσα που το 99,9% των δημοσιεύσεών της να είναι "Οι άντρες είναι κατώτερα όντα, πιο άχρηστοι κι απο κουνάβια, τους νοιάζει μόνο να γαμάνε,να διαβάζεις για την 3χρονη που την έσφαξε ζωντανή ο πατέρας της και την έβρασε και να γράφεις αυτή είναι η μισάνθρωπη ανδρική φύση, οι άντρες ξέρουν μόνο να καταστρέφουν και να γίνονται βάρος στις γυναίκες τους, το μόνο που αξίζει στους άντρες είναι ότι το σπέρμα τους δημιουργεί παιδιά" κι άλλες τέτοιες βλακείες. ΚΑΜΙΑ. ΟΥΤΕ ΜΙΑ.

Cecily Anne μακάρι να είχα γνωρίσει μόνο έναςν μισογύνη απο κοντά.
Gherschaagk έγραψε:
09 Ιαν 2019, 14:50
Νέτα - σκέτα.

Εσύ δεν θυμάσαι πως τη λένε, εμείς δεν θυμόμαστε πως τη λένε αλλά δω μέσα έχει πιαστεί το χέρι μου να σβήνω μηνύματα από συγκεκριμένους χρήστες που είναι προσβλητικά, υβριστικά, υποτιμητικά, μειωτικά απέναντι στις γυναίκες.

Είναι μισογύνιδες αυτοί ή όχι;
Όχι μωρέ, δεν είναι, αστειάκια κάνουν τα πουλάκια μου. Πάω να φτιάξω κρεμούλες να φάνε
Naida έγραψε:
10 Ιαν 2019, 13:38
Το να εκφράσεις την άποψη σου πχ για την βία κατά των γυναικών ή τον σεξισμό είναι μισανδρία.
Ακριβώς, τόσο καλομαθημένα τα ψυχούλια που κι αρνητική άποψη να εκφράσεις θα πρέπει να το βουλώσεις, γυναίκα αφού, δεν μας ταιριάζει να εναντιωνόμαστε. \

Το ότι πέσατε όλοι, μισογύνιδες και μη να την πείτε στον blackpaint λέει πάρα πολλά

Ο Χουργιατς δε, μας έφερε φεισμπουκοπόστς, 2-3 που χρησιμοποιούν κατα κόρον τα μαγκάου κι οι μισογύνιδες, τα οποία πολύ αμφιβάλλω αν τα έγραψαν γυναίκες αλλά ακόμα κι αν το έκαναν μιλάμε για ψυχιατρικές περιπτώσεις που χρειάζονται εγκλεισμό κι έτσι αντιμετωπίζονται απ το 99,999999999999% των γυναικών.
Μπαιδεγουέι ο θηλασμός αυξάνεται παγκοσμίως χωρίς καμία διάκριση στο φύλο, απ την άλλη πάλι αυξάνεται ο mgtwoισμός.
Ασέβαστος έγραψε:
10 Ιαν 2019, 18:23
blackpaint έγραψε:
10 Ιαν 2019, 18:08

yesallmen ειναι σεξιστες, οχι μισογυνηδες (εχει διαφορα).
Νοιωθεις μηπως καταπιεσμενος λογω του φυλου σου και της περιρεουσας μισανδριας; Φοβασαι να κυκλοφορησεις τη νυχτα στον δρομο μην τυχον σε βιασει και σκοτωσει καποια γυναικα; Φοβασαι πως αν πεις οχι σε μια θα θιχτει ο γυναικειος της εγωισμος και θα σε βιασει και σπασει στο ξυλο; Σ εχουν χουφτωσει στο λεωφορειο ή εχουν παιξει το μουνι τους μπροστα σου;
Οταν σου συμβουν ολα αυτα, ξαναελα να μου μεις για μισανδρια.
αυτα που περιγραφεις, σημερα, δεν συμβαινουν στο 99.9% των γυναικων.
Ρε συ Ασέβαστε πού ζεις; Να ρθω κι εγώ;
Sid Vicious έγραψε:
10 Ιαν 2019, 19:49
Από τη μια λουγκουμπουτου από την άλλη μουγκουτουγου, παίδες δεν παίζω θα φτιάξω δικιά μου ομάδα ανεξάρτητη εγώ.
Δηλώνω μέλος απο τώρα
lolek1 έγραψε:
10 Ιαν 2019, 21:50
οι γυναικες απο την παιδικη τους ηλικια μισουν τους αντρες γιατι αυτοι εχουν πουλι ενω αυτες οχι.
ο μεγαλος φροιντ το εχει ονομασει φθονο του πεους
Διάβασε πρώτα τι εστί φθόνος του πέους και ξαναέλα μετά. Στο έχω ξεκαθαρίσει κι άλλη φορά αλλά φαίνεται ότι μαθαίνεις δύσκολα.
Bipsco έγραψε:
10 Ιαν 2019, 22:05
Οι γυναίκες μεγαλώνουν με την ιδέα ότι όλα περιστρέφονται γύρω τους.
Μεγάλωσες κι εσύ μαθαίνοντας όλα όσα πρέπει για να μας υπηρετείς καλύτερα ε; Μεγάλωσες κι εσύ μαθαίνοντας ότι είσαι ο τελευταίος στην αλυσίδα και προτεραιότητα θα έχει πάντα η ικανοποίηση της γυναίκας σου και το μεγάλωμα των παιδιών σου και το καθαρό σπιτάκι σου.
Ε ρε τί τραβάτε και δε το μαρτυράτε. Γω συμπάσχω
hellegennes έγραψε:
10 Ιαν 2019, 23:10
Μου έχει συμβεί με γυναίκα που μου την έπεφτε απροκάλυπτα και ο ίδιος γούσταρα, αλλά με ξενέρωσε με κάτι που έκανε και την έκανα πέρα (πηγαίναμε μαζί σε δημόσιο ΙΕΚ). Στις αρχές βρήκε έναν κακομοίρη και ερχόταν όλο δίπλα μου και χαμουρεύονταν, για να μου την σπάσει κι έτσι. Στην συνέχεια άρχισε να διαδίδει φήμες και στο τέλος έγινε επιθετική. Πιστεύω ότι αν είχα αυτοκίνητο θα το έβρισκα κάποια στιγμή χαραγμένο.
Όχι πως δεν είναι εντελώς μαλακισμένη αυτή η συμπεριφορά αλλά μέχρι να σου ρίξει κρότου λάμψης στο μπαλκόνι, να σου σπάσει τη τζαμαρία του μαγαζιού σου, να γράφει στην πολυκατοικία σου κάθε μέρα "εδώ μένει ο πούτανος Χέλι", να τηλεφωνεί στη μάνα σου λέγοντάς της πως σε παρακολουθεί με 4 Αλβανούς που θα σε βιάσουν και θα την βάλει (την μάνα σου) να σ ακούει να σφαδάζεις, μέχρι να ρθούν να σε μαζέψουν μπάτσοι γιατί αυτοτραυματίστηκε στο λαιμό κι είπε οτι το έκανες εσύ, έχεις καιρό. Κι επειδή θα ακούσω "δεν γίνονται αυτά " τράβα στο Α.ΤΑ Θεσσαλονίκης και διάβασε για περιστατικά βίας κάπου στο 2000 θα σε δώσω και όνομα με π.μ

Πάντως δεν ήταν μισογύνης το παλικάρι, πληγωμένη ψυχούλα ήταν, δεν έφταιγε αυτός, η κάρχια που τον χώρισε έφταιγε.
Dorian έγραψε:
11 Ιαν 2019, 02:57
Ίφιδα έγραψε:
11 Ιαν 2019, 00:36
μεταξύ Dorian, Lolek, finest και Άγι. Ή μπορείς και στο "Έλληνες-Ελληνίδες" του Γάταρου.
Και γαμώ το παρεάκι ακούγεται. brothers from other mothers. πρέπει να τσεκάρω και το άλλο νήμα του συναγωνιστή.
΄'Εχει κι άλλα, έχω κοτσάρει 10 λινκ απ τις πρώτες σελίδες των ενεργών θεμάτων, πάνε να γουστάρεις
ΓΑΛΗ έγραψε:
11 Ιαν 2019, 12:21
Κατά τα άλλα, καλό θα ήταν να μου θυμίσεις τις φορές που χάϊδεψα, νανούρισα και ξεψείρισα τα πεισματωμένα αγοράκια... :D
Έτσι μου φάνηκε, αφού απόρησα μήπως παραείμαι σκληρή..... :lol:

ΓΑΛΗ έγραψε:
11 Ιαν 2019, 12:21
Όχι, δεν σε παρατάμε. :P

Και θέλουμε να μείνεις όπως είσαι. Όταν φουρτουνιάζεις, είσαι υπέροχη.
Δεν το καταλαβαίνω αυτό λέμε, μού το χουν πει κι άλλοι αλλά δεν καταλαβαίνω το γιατί, άσε που μου στοιχίζει. Χαλιέμαι εγώ και διασκεδάζει ο κόσμος, κατάλαβες τί ζω;

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69554
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 11 Ιαν 2019, 13:33

Ίφιδα έγραψε:
11 Ιαν 2019, 13:10
ΓΑΛΗ έγραψε:
11 Ιαν 2019, 12:21
Όχι, δεν σε παρατάμε. :P

Και θέλουμε να μείνεις όπως είσαι. Όταν φουρτουνιάζεις, είσαι υπέροχη.
Δεν το καταλαβαίνω αυτό λέμε, μού το χουν πει κι άλλοι αλλά δεν καταλαβαίνω το γιατί, άσε που μου στοιχίζει. Χαλιέμαι εγώ και διασκεδάζει ο κόσμος, κατάλαβες τί ζω;
Αν το καταλάβεις, θα το χάσεις.

Και πάω στοίχημα ότι συμφωνούν πολλοί από αυτούς τους κατάπτυστους, εμετικούς, απαράδεκτους μισογύνηδες (καλά το πάω;) μαζί μου. :P
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69554
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 11 Ιαν 2019, 13:40

enaon έγραψε:
11 Ιαν 2019, 04:28
περιγράφει την υπερδύναμη της αφουγκράσεως. Όσο πιο φρικτά ακούσεις χωρίς να σαλτάρεις, τόσο πιο δυνατός. Προσπαθούσαμε να τον πλασάρουμε στα κορίτσια πάντως, δεν μας ένοιαζε, δικό τους πρόβλημα.

δεν έχει σημασία μετά το μισ, σκέψου το μίσα/αντιμίσα.
Α, δε θέλω τέτοια.

Το Μίσα το έχω καπαρώσει εγώ για το γατί μου. Θέτω βέτο.

Δεκτή και σύνθετη ονομασία αλλά σκέτο να το ξεχάσεις. :003:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20215
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 11 Ιαν 2019, 13:47

Πάντως Ίφιδα, επειδή σε ενοχλεί δηλαδή και γι'αυτό μόνο θα το σχολιάσω, καταλαβαίνω την δυσφορία σου για την εξέλιξη τη γενικότερη φορουμιτών που μπορεί κατά καιρούς εκδηλώνουν αισθήματα κατά του γυναικείου φύλου ή ό,τι άλλο, αλλά μεταξύ μας, δεν καταλαβαίνω, γιατί να μπεις στη διαδικασία να ασχολείσαι μαζί τους, να απαντάς, να τους δίνεις περιθώρειο διαλόγου, να ανοίγεις νήμα ανάλογο σχολιασμού και να χαλιέσαι ακόμα περισσότερο με τις απαντήσεις που παίρνεις;

Το λέω συχνά και για διάφορους λόγους, αλλά αφού σε χαλάει, μην ασχολείσαι. Δεν είσαι υποχρεωμένη να κάνεις διάλογο με τους πάντες εδώ μέσα, εσύ αποφασίζεις με ποιον θα συνομιλήσεις. Ακόμα και σε κουότ δεν είσαι υποχρεωμένη να απαντάς, μπορείς κιόλας να μπλοκάρεις και να μη διαβάζεις καν, αν κάτι σε ενοχλεί.

Επίσης, είναι προφανές ότι δε θα αλλάξει ο χρήστης ή το περιεχόμενο του γραπτού, οπότε εφόσον άλλη λύση δεν προβλέπεται και εφόσον πάντα κρατάμε σα δεδομένο ότι χαλιέσαι, μην χαλάς τη ζαχαρένια σου.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32523
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 11 Ιαν 2019, 13:47

Ίφιδα έγραψε:
11 Ιαν 2019, 13:10


Οι ανοησίες του Ασέβαστου και του Χέλι πως το 90 ή το 99,999% των γυναικών δεν έχει βιώσει ποτέ βία είναι εξοργιστικές. 1 στις 3 γυναίκες έχει δεχθεί σεξουαλική ή σωματική βία
σωματικη βια εχουν δεχτει 3 στους 3 αντρες. (απο αλλους αντρες) :102: επισης 3 στους 3 εχουν δεχτει ψυχολογικη βια απο γυναικες.. επισης 2 στους 3 εχουν δεχτει παντοφλα απο τη μανα τους.
αλλα δεν ειπαμε αυτο. ειπαμε και οτι 99.9% των γυναικων μπορουν να κυκλοφορουν το βραδυ χωρις να φοβουνται, οπου κυκλοφορει και αντρας χωρις να φοβαται. δηλαδη οχι στο ζεφυρι.

Κατά τα άλλα Ασέβαστοςκαι hellegennes, σας ζήτησα να μου βρείτε μια μίσανδρη τύπου Έθνι ή Άγι, δηλαδή το 99,9% των δημοσιευμάτων της να είναι μίσανδρα αλλά μετά απο πολύ ψάξιμο και άλλα λόγια να αγαπιόμαστε και "θυμάμαι μία στο άλλο φόρουμ που..." καταλήξατε στη Ναίδα. Στη Ναίδα ρε! :lol: Που το μόνο που κάνει είναι ενίοτε να σας βγάζει γλώσσα και να μην ακολουθεί τον δρόμο της γλυκούλας-μανούλας αλλά να σας τα λέει χύμα απλώς και μόνο εκφράζοντας διαφορετική απ τη μισογύνικη άποψη. Την Εσθήρ! Την Γαλή ρε; :lol:

Εδώ δεν μιλάμε για "ενίοτε" ούτε για δηλώσεις "όλοι οι άντρες είναι γουρούνια". Σας ρωτάω αν υπάρχει μια γυναίκα εδώ μέσα που το 99,9% των δημοσιεύσεών της να είναι "Οι άντρες είναι κατώτερα όντα, πιο άχρηστοι κι απο κουνάβια, τους νοιάζει μόνο να γαμάνε,να διαβάζεις για την 3χρονη που την έσφαξε ζωντανή ο πατέρας της και την έβρασε και να γράφεις αυτή είναι η μισάνθρωπη ανδρική φύση, οι άντρες ξέρουν μόνο να καταστρέφουν και να γίνονται βάρος στις γυναίκες τους, το μόνο που αξίζει στους άντρες είναι ότι το σπέρμα τους δημιουργεί παιδιά" κι άλλες τέτοιες βλακείες. ΚΑΜΙΑ. ΟΥΤΕ ΜΙΑ.
δν υπαρχει. αλλα ουτε και αντρας υπαρχει, αντε, εστω εκτος απο εναν. δηλαδη επειδη εκατσε ενας ζαβος εδωπερα κανουμε ολη αυτη τη συζητηση;
Ρε συ Ασέβαστε πού ζεις; Να ρθω κι εγώ;
αληθεια τωρα, φοβασαι να κυκλοφορησεις το βραδυ μονη σου, και σε εχουν δειρει και βιασει ολοι οσους εχεις αποριψει; που ζεις να μη ρθω; :smt005:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20215
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 11 Ιαν 2019, 13:52

Ασέβαστε και 15 ζαβοί να είναι, εφόσον δεν υπάρχει κάποια "πολιτική εναντίον" τους εδώ και πολλά χρόνια και εφόσον έχουν το ελεύθερο και γράφουν σε νόμιμα πλαίσια, δεν βλέπω, γιατί τους δίνετε "βάθρο" με τέτοια νήματα. Για μένα χειρότερα γίνεται όσο μπαίνετε σε διαδικασία αντιπαράθεσης, όσοι τεσπα μπαίνετε.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32523
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 11 Ιαν 2019, 13:59

Cecily Anne έγραψε:
11 Ιαν 2019, 13:52
Ασέβαστε και 15 ζαβοί να είναι, εφόσον δεν υπάρχει κάποια "πολιτική εναντίον" τους εδώ και πολλά χρόνια και εφόσον έχουν το ελεύθερο και γράφουν σε νόμιμα πλαίσια, δεν βλέπω, γιατί τους δίνετε "βάθρο" με τέτοια νήματα. Για μένα χειρότερα γίνεται όσο μπαίνετε σε διαδικασία αντιπαράθεσης, όσοι τεσπα μπαίνετε.
αυτο κανουμε εδω. κοροιδευουμε τους ζαβους. οπως κανουμε και με τους ζαιους, αβγους, κνιτες, ψεκασμενους, κλπκλπ...
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40645
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 11 Ιαν 2019, 14:05

Ίφιδα έγραψε:
11 Ιαν 2019, 13:10
Κατά τα άλλα Ασέβαστοςκαι hellegennes, σας ζήτησα να μου βρείτε μια μίσανδρη τύπου Έθνι ή Άγι, δηλαδή το 99,9% των δημοσιευμάτων της να είναι μίσανδρα αλλά μετά απο πολύ ψάξιμο και άλλα λόγια να αγαπιόμαστε και "θυμάμαι μία στο άλλο φόρουμ που..." καταλήξατε στη Ναίδα. Στη Ναίδα ρε! :lol: Που το μόνο που κάνει είναι ενίοτε να σας βγάζει γλώσσα και να μην ακολουθεί τον δρόμο της γλυκούλας-μανούλας αλλά να σας τα λέει χύμα απλώς και μόνο εκφράζοντας διαφορετική απ τη μισογύνικη άποψη. Την Εσθήρ! Την Γαλή ρε; :lol:

Εδώ δεν μιλάμε για "ενίοτε" ούτε για δηλώσεις "όλοι οι άντρες είναι γουρούνια". Σας ρωτάω αν υπάρχει μια γυναίκα εδώ μέσα που το 99,9% των δημοσιεύσεών της να είναι "Οι άντρες είναι κατώτερα όντα, πιο άχρηστοι κι απο κουνάβια, τους νοιάζει μόνο να γαμάνε,να διαβάζεις για την 3χρονη που την έσφαξε ζωντανή ο πατέρας της και την έβρασε και να γράφεις αυτή είναι η μισάνθρωπη ανδρική φύση, οι άντρες ξέρουν μόνο να καταστρέφουν και να γίνονται βάρος στις γυναίκες τους, το μόνο που αξίζει στους άντρες είναι ότι το σπέρμα τους δημιουργεί παιδιά" κι άλλες τέτοιες βλακείες. ΚΑΜΙΑ. ΟΥΤΕ ΜΙΑ.
Ούτε το αντίστοιχο του Έθνι υπάρχει στον πραγματικό κόσμο. Το ότι βρέθηκε εδώ μέσα ένα τέτοιο άτομο σημαίνει είτε ότι απλά είναι συμπτωματικό είτε ότι τρολάρει.

Π.χ. εγώ την Εσθήρ την είχα λιώσει στο τρολάρισμα μετά από κάτι μισανδριές που εκτοξεύτηκαν από το πληκτρολόγιό της.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Κλειδωμένο


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ψυχολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών