Αγέλες με αδέσποτα παντού

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 13981
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Αγέλες με αδέσποτα παντού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 11 Ιαν 2019, 14:16

Dorian έγραψε:
10 Ιαν 2019, 18:43
κυριος Μακης έγραψε:
10 Ιαν 2019, 17:27

ανεξαρτητα παντως το ποια λυση θα γραφτει,
ε τι μαγική λύση να εφεύρουμε δηλαδή; ότι κάνουν οι δυτικοευρωπαϊκές χώρες και ΗΠΑ. υπηρεσίες με μπόγια με το που εμφανίζεται αδέσποτο να το μαζεύουν, καταφύγια σκύλων που αν γεμίσουν με ένα σύστημα σε κάποιο χρονικό διάστημα και δεν ζητηθεί το ζώο να γίνεται ευθανασία. Όταν μειωθεί το ποσοστό των αδέσποτων μπορεί να επεκταθεί το χρονικό διάστημα και ίσως κάποτε αν εξαλειφθεί το φαινόμενο να μην γίνεται καθόλου. Στο δεύτερο βίντεο του ΟΠ, εμμέσως πλήν σαφώς αυτό λέει ο ειδικός, ΄'ασχετα που φοβάται να το πει ξεκάθαρα, έχει δημιουργηθεί κλίμα τρομοκρατίας, μοιάζει λίγο το θέμα με το λαθρομεταναστευτικό που κάποτε έλεγαν οι αριστεροί δεν συζητάω για την λαθρομετανάστευση. Να απαγορευθεί να έχει κανείς σκυλιά χωρίς να διαθέτει κατάλληλο ικανοποιητικό περιφραγμένο κήπο, κτήμα κλπ ώστε να μειωθεί ο αριθμός που παίρνουν σκύλο για 1-2 μήνες για να κάνουν πλάκα τα παιδιά. Ποινές για εγκατάλειψη, τι άλλο δηλαδή μπορέί να γίνει;
Συμφωνω, αλλα και να ζητηθεί να πρέπει να πληρώσεις 100+ ευρώ για να το ξαναπαρεις πισω για να μαθεις να μην το παρατας οπου βρεις.

the_black_planet
Δημοσιεύσεις: 1170
Εγγραφή: 24 Μάιος 2018, 13:54
Phorum.gr user: the_black_planet

Re: Αγέλες με αδέσποτα παντού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the_black_planet » 11 Ιαν 2019, 14:36

OANNHSEA έγραψε:
10 Ιαν 2019, 17:12
the_black_planet έγραψε:
10 Ιαν 2019, 17:00
Κοίτα μεγάλε, για να μην γίνουμε κωλος τώρα, αν θες μιλά σοβαρά αλλιώς να αρχίσω και εγώ να λέω για κρεμάλες στους φασίστες να δεις πώς θα σου αρέσει. Λοιπόν τι προτείνεις;;
Πρώτον, εάν νομίζεις ότι οι κόπροι έχουν τα ίδια δικαιώματα με τους ανθρώπους, τότε χρειάζεσαι ψυχίατρο...
Δεύτερον η πρόταση μου είναι απλή: οι Κινέζοι τρώνε τους σκύλους - μαζεύουμε λοιπόν τα αδέσποτα, τα σφάζουμε και τα εξάγουμε στην Κίνα με τη βούλα του υγειονομικού. Προστιθέμενη αξία και εξαγωγές σε κάτι που είναι εντελώς άχρηστο στην Ελλάδα!!!

.
Αυτό για τον ψυχίατρο που λες ποιος το κρίνει;; Γιατί για μένα εσύ χρειάζεσαι ψυχίατρο και οποιος θεωρεί την πάρτη του σημαντικότερη από κάποια άλλη ζωή, κάτι που ναι μεν στέκει νομικά, με βάση τους νόμους που ισχύουν αυτή τη στιγμή αλλά από λογικής άποψης είναι εντελώς αυθαίρετο. Και εσύ άλλωστε και οι όμοιοι σου είσαστε άχρηστοι για την Ελλάδα, να σκεφτώ προτάσεις;; :011:
Ζωγράφισε έναν ήλιο στο ταβάνι, μίλησε με τ’ αγέρι της νυχτιάς
και χόρεψε μαζί με τη σκιά σου στους ήχους μιας αδύναμης καρδιάς.
Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου ή βγες ξανά στον δρόμο της φωτιάς
πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου ή βγες ξανά στον δρόμο της φωτιάς

the_black_planet
Δημοσιεύσεις: 1170
Εγγραφή: 24 Μάιος 2018, 13:54
Phorum.gr user: the_black_planet

Re: Αγέλες με αδέσποτα παντού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the_black_planet » 11 Ιαν 2019, 14:40

κυριος Μακης έγραψε:
10 Ιαν 2019, 17:27
εκτρεφουν συγκεκριμενα σκυλια στην Κινα, αλλα δεν ειμαι και σιγουρος.
ανεξαρτητα παντως το ποια λυση θα γραφτει, στην ελ επαρχια λυσεις εχουν βρεθει για τα σκυλια που αφηνουν ελευθερα στα χωραφια, απο Λανεητ μεχρι καραμπινα, μετα σε πλαστικη σακουλα λιπασματος και πεταμα στο ρεμα.
Να υποθέσω ότι και εσύ θεωρείς άχρηστα τα αδέσποτα και για κάποιον λόγο που δεν μπορώ να φανταστώ πιο χρήσιμα για την κοινωνία τα άτομα που εφαρμόζουν τις πρακτικές που λες. Θα μπορούσες να το εξηγήσεις να μας ανοίξεις τα μάτια;; Μπράβο πάντως οφείλω να πω στον χελωνο, έχει πιο πολύ μυαλό και λιγότερο τουπε από κάποιους άλλους εδώ μέσα...
Ζωγράφισε έναν ήλιο στο ταβάνι, μίλησε με τ’ αγέρι της νυχτιάς
και χόρεψε μαζί με τη σκιά σου στους ήχους μιας αδύναμης καρδιάς.
Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου ή βγες ξανά στον δρόμο της φωτιάς
πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου ή βγες ξανά στον δρόμο της φωτιάς

Άβαταρ μέλους
Chainis
Δημοσιεύσεις: 21282
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:39
Phorum.gr user: Chainis

Re: Αγέλες με αδέσποτα παντού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chainis » 11 Ιαν 2019, 14:42

Υδράργυρος έγραψε:
11 Ιαν 2019, 08:25
Otto Weininger έγραψε:
10 Ιαν 2019, 21:37
Μόνο ο Kauldron έκανε μια σωστή πρόταση. Βέβαια τα τσοπανοσκυλα είναι άλλη φάση από τα αδέσποτα σε πόλεις.
Και αυτα πληγη ειναι. Πολλαπλασιαζονται αναξρλεγκτα και τροφοδοτουν τα χωρια και κωμοπολεις με αδεσποτα. Αντιδρουσαν οι τσοπανηδες οταν τους βσλανε και αυτους να τσιπαρουνε
Τι γράφετε ρε;

Πως πολλαπλασιάζονται ανεξέλεγκτα, δεν έχουν αφεντικό;
Κάθε τσοπάνος άμα του γεννήσει σκύλα κρατάει 1-2 και αν και τα υπόλοιπα τα σκοτώνει ο ίδιος για να μην τα ταΐζει ή δίνει και κανένα αν του ζητήσουν.
Επίσης συνήθως κρατάνε αρσενικά γι' αυτό τον λόγο και μπορεί να έχουν μόνο μια σκύλα αν τους ενδιαφέρει η ράτσα της.

Αν ταΐζονται τα σκυλιά δεν φεύγουν από την στάνη, πρέπει να τα αφήνει κάποιος μέρες νηστικά για να εγκαταλείψουν το κοπάδι και να αγριέψουν.

Το ότι μπορεί να γίνουν επικίνδυνα όταν είναι πολλά και ελεύθερα με το κοπάδι για κάποιον διερχόμενο άσχετο είναι σωστό και εδώ είναι η κύρια ευθύνη του τσοπάνου αλλά αυτό δεν έχειν καμία σχέση με το θέμα "αδέσποτα".
Όπου δεν κατάφερε να επικρατήσει ο ΕΛΑΣ εξοντωνοντας τις άλλες αντιστασιακες οργανώσεις δεν υπήρξαν και τάγματα ασφαλείας

Μάργκαρετ Θάτσερ:
Ο σοσιαλισμός είναι πολύ καλός μέχρι να τελειώσουν τα λεφτά των αλλων

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Αγέλες με αδέσποτα παντού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 11 Ιαν 2019, 14:55

Εντάξει, πήγα με το παιδί μου την άλλη φορά σε πάρκο βόλτα, και τρία κωλόσκυλα αδέσποτα τρέχανε πέρα-δώθε, πού ξέρω εγώ τι αρρώστιες έχουν, και τι καπνό φουμάρουν; Τι είμαστε, Αφρική, να έχουμε άγρια σκυλιά στον δρόμο; Απαράδεκτο. Φέτος πάλι, σταμάτησα να ανάψω σε μια εκκλησία ένα κεράκι, πάλι σκάνε μύτη τα παλιόσκυλα, αισθανόμουν σαν τον Gregory Peck στην Προφητεία, στην σκηνή του νεκροταφείου.
Ordem e Progresso.

Αρρηνmax41postspermonth
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: 30 Μάιος 2018, 18:31
Phorum.gr user: Μητσάκος

Re: Αγέλες με αδέσποτα παντού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρρηνmax41postspermonth » 11 Ιαν 2019, 17:05

Chainis έγραψε:
11 Ιαν 2019, 14:42
Υδράργυρος έγραψε:
11 Ιαν 2019, 08:25
Otto Weininger έγραψε:
10 Ιαν 2019, 21:37
Μόνο ο Kauldron έκανε μια σωστή πρόταση. Βέβαια τα τσοπανοσκυλα είναι άλλη φάση από τα αδέσποτα σε πόλεις.
Και αυτα πληγη ειναι. Πολλαπλασιαζονται αναξρλεγκτα και τροφοδοτουν τα χωρια και κωμοπολεις με αδεσποτα. Αντιδρουσαν οι τσοπανηδες οταν τους βσλανε και αυτους να τσιπαρουνε
Τι γράφετε ρε;

Πως πολλαπλασιάζονται ανεξέλεγκτα, δεν έχουν αφεντικό;
Κάθε τσοπάνος άμα του γεννήσει σκύλα κρατάει 1-2 και αν και τα υπόλοιπα τα σκοτώνει ο ίδιος για να μην τα ταΐζει ή δίνει και κανένα αν του ζητήσουν.
τώρα το να τα σκότωσει είναι παράνομο και σκέφτομαι να μιλήσω ελεύθερα όπως το νιώθω ,τα καλά σε ένα ολοκληρωτικό καθεστώς λχ το σοβιετικό μπλοκ ειναιότι υπάρχει συλλογικότητα δεν υπάρχει δεν ξέρω δεν είδα ,δεν ξέρω αυτό τους το αναγνωρίζω δηλαδή αν ένας βοσκός σκοτώσει τον καλείς να παραδοθεί αλλιώς όποιος ξέρει να μιλήσει ειδάλλως κηρύσσεις το χωριό αντιδραστικό και άμα δε βρεθεί τους κύρησσεις ταξικούς εχθρούς και λύνεται το θέμα,
μεγάλη υπόθεση η πειθαρχημένη κοινωνία γιατί αλλιώς δε διορθώνεται το πράγμα .. βέβαια με τη λογική του κάνω ότι γουστάρω θα μπορούσε να υποστηρίξει κάνεις και το παιδί μου να περνάει μάθημα ή τις εξετάσεις όπως γουστάρω εγώ γιατί έτσι το νομίζω και να έχουμε γενικά νοοτροπία τσοπάνη...
η χειρότερη αμορφωσιά βέβαια είναι στο μαθηματικό κομμάτι άμα δεν τα στείρωσεις θα αναπαράγονται δηλαδή θα το σκοτώνεις; αφού δεν είναι αγριόσκυλα δεν είναι ντίνγκο,πως θα αποφύγεις τις γεννήσεις ...όπως η γυναίκα κάνει αντισύλληψή, παλιά τα πετούσανε τα παιδιά ενίοτε ,ναι πετούσαν τα παιδιά και το θεωρούσαν φυσιολογικό παρ' ότι ητανε παιδάκι κι είχε αθάνατη ψυχούλα.
θα μου πεις ακτιβιστής του πληκτρολογίου είσαι ;ναι ρε παιδιά μέχρι εκεί φτάνουν οι δυναμεις μου ,του πληκτρολόγιο και του παρασκηνίου ενίοτε ..
το άδικο είναι ότι εγώ έχω τις ενοχές που δεν μπορώ να βοηθήσω και όχι εσεις που λέτε τα... δικά σας
Aράζω ξάπλα oλημερίς
και κάνω μαύρες σκέψεις:
Mην πεις για τoν Mελιγαλά,
Aρ(ρ)η(ν) (!!!!), γιατί θα μπλέξεις...

brb και tyt
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6812
Εγγραφή: 17 Οκτ 2018, 15:11

Re: Αγέλες με αδέσποτα παντού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από brb και tyt » 11 Ιαν 2019, 17:26

Οι μόνες αγέλες σκύλων που με κυνήγησαν ήταν ενός βοσκού όπου τα έδιωξα απειλώντας τα με μία κόσα και ενός άλλου βοσκού όπου ανέβηκα σε μία καρυδιά για να γλιτώσω. Δυστυχώς ήταν γνωστός ο δεύτερος και δεν τον πλάκωσα. Μου είπε ότι δεν δάγκωναν αλλά δάγκωσαν έναν συγγενή λίγο αργότερα.

Κατά τα άλλα στο χωριό καταγωγής ήταν κάποιοι σαν τον λεβέντη νηματοθέτη που θα με πλάκωναν για΄τι τάιζα αδέσποτα. Η αιτία ήταν ότι δάγκωναν. Ήταν μία σκύλα και τα 7 κουταβάκια της. Η σκύλα ούτε γάβγιζε. Τελικά ο αστυνόμος που έφεραν μου είπε ότι έχω δικαίωμα να ταΐζω ότι θέλω κι όπου θέλω αρκεί να μην αφήνω σκουπίδια και ότι θα τους έκανε παρατήρηση να με αφήσουν ήσυχο όπως και έγινε.

Τα 5 από τα κουτάβια κατέληξαν σε έναν τσοπάνη, η σκύλα και ένα κουτάβι πέθαναν και το κουτάβι που έμεινε έγινε μία σκυλίτσα που την στείρωσαν και με θυμήθηκε μετά από έναν χρόνο.

Στην Ποτίδαια στην ψαρόσκαλα παρατάνε σκυλιά όταν τελειώνουν οι διακοπές. Μία εκεί τα δηλητηρίαζε κάθε χρόνο γιατί ΄φοβόταν μην την δαγκώσουν,. Σκυλιά που ήταν σπιτιού και καθόλου επιθετικά.

Η πρόταση μου είναι να στειρώνουν οι κρατικές υπηρεσίες τα θηλυκά και να τα αφήνουν ελεύθερα.
Ο Λεωνίδας, ο Κολοκοτρώνης και οι Ταγματασφαλίτες
Γάταρος έγραψε:
05 Φεβ 2019, 15:27

Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8313
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: Αγέλες με αδέσποτα παντού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 11 Ιαν 2019, 17:30

Otto Weininger έγραψε:
10 Ιαν 2019, 22:01
OANNHSEA έγραψε:
10 Ιαν 2019, 21:50
Otto Weininger έγραψε:
10 Ιαν 2019, 21:37
Μόνο ο Kauldron έκανε μια σωστή πρόταση. Βέβαια τα τσοπανοσκυλα είναι άλλη φάση από τα αδέσποτα σε πόλεις.
Είστε συντηριτικούρες - όπως πάντα δηλαδή...
Το μέλλον θα με δικαιώσει.
Και όχι μόνο...
Σε λιγότερα από 20 χρόνια, το κρέας σκύλου θα είναι νόμιμο στην Ελλάδα - και στο τραπέζι πολλών από εσάς...

.
Το χεις χάσει τελείως;
Δυστυχώς για εσάς όχι!!! :smt005:
Βάλε τα γραφόμενα μου στο μυαλό σου, γράψτο κάπου, και θα με θυμηθείς όταν έρθει η ώρα... :smt077

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8313
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: Αγέλες με αδέσποτα παντού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 11 Ιαν 2019, 17:32

the_black_planet έγραψε:
11 Ιαν 2019, 14:36
OANNHSEA έγραψε:
10 Ιαν 2019, 17:12
the_black_planet έγραψε:
10 Ιαν 2019, 17:00
Κοίτα μεγάλε, για να μην γίνουμε κωλος τώρα, αν θες μιλά σοβαρά αλλιώς να αρχίσω και εγώ να λέω για κρεμάλες στους φασίστες να δεις πώς θα σου αρέσει. Λοιπόν τι προτείνεις;;
Πρώτον, εάν νομίζεις ότι οι κόπροι έχουν τα ίδια δικαιώματα με τους ανθρώπους, τότε χρειάζεσαι ψυχίατρο...
Δεύτερον η πρόταση μου είναι απλή: οι Κινέζοι τρώνε τους σκύλους - μαζεύουμε λοιπόν τα αδέσποτα, τα σφάζουμε και τα εξάγουμε στην Κίνα με τη βούλα του υγειονομικού. Προστιθέμενη αξία και εξαγωγές σε κάτι που είναι εντελώς άχρηστο στην Ελλάδα!!!

.
Αυτό για τον ψυχίατρο που λες ποιος το κρίνει;; Γιατί για μένα εσύ χρειάζεσαι ψυχίατρο και οποιος θεωρεί την πάρτη του σημαντικότερη από κάποια άλλη ζωή, κάτι που ναι μεν στέκει νομικά, με βάση τους νόμους που ισχύουν αυτή τη στιγμή αλλά από λογικής άποψης είναι εντελώς αυθαίρετο. Και εσύ άλλωστε και οι όμοιοι σου είσαστε άχρηστοι για την Ελλάδα, να σκεφτώ προτάσεις;; :011:
Α δηλαδή η ζωή των ανθρώπων έχει την ίδια αξία με αυτή των αμοιβάδων...
ΟΚ - καλά πας...
Ελπίζω μόνο να μην τρως κανένα πλάσμα της φύσης, γιατί τότε όντως χρειάζεσαι ψυχίατρο...

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7761
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Αγέλες με αδέσποτα παντού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 11 Ιαν 2019, 18:34

brb και tyt έγραψε:
11 Ιαν 2019, 17:26
Στην Ποτίδαια στην ψαρόσκαλα παρατάνε σκυλιά όταν τελειώνουν οι διακοπές. Μία εκεί τα δηλητηρίαζε κάθε χρόνο γιατί ΄φοβόταν μην την δαγκώσουν,. Σκυλιά που ήταν σπιτιού και καθόλου επιθετικά.

Η πρόταση μου είναι να στειρώνουν οι κρατικές υπηρεσίες τα θηλυκά και να τα αφήνουν ελεύθερα.
Η δική μου πρόταση είναι να στειρώνουν όποιον ρίχνει φόλες αλλά θα σκούζετε για ναζί και τέτοια.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

brb και tyt
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6812
Εγγραφή: 17 Οκτ 2018, 15:11

Re: Αγέλες με αδέσποτα παντού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από brb και tyt » 11 Ιαν 2019, 18:39

Γάταρος έγραψε:
11 Ιαν 2019, 18:34
brb και tyt έγραψε:
11 Ιαν 2019, 17:26
Στην Ποτίδαια στην ψαρόσκαλα παρατάνε σκυλιά όταν τελειώνουν οι διακοπές. Μία εκεί τα δηλητηρίαζε κάθε χρόνο γιατί ΄φοβόταν μην την δαγκώσουν,. Σκυλιά που ήταν σπιτιού και καθόλου επιθετικά.

Η πρόταση μου είναι να στειρώνουν οι κρατικές υπηρεσίες τα θηλυκά και να τα αφήνουν ελεύθερα.
Η δική μου πρόταση είναι να στειρώνουν όποιον ρίχνει φόλες αλλά θα σκούζετε για ναζί και τέτοια.
Χάσαμε στην Χαλκιδική μία σκύλα ανθρωπάκι από φόλα.
Ο Λεωνίδας, ο Κολοκοτρώνης και οι Ταγματασφαλίτες
Γάταρος έγραψε:
05 Φεβ 2019, 15:27

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7761
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Αγέλες με αδέσποτα παντού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 11 Ιαν 2019, 18:45

Κάποτε στάθηκε έξω από το σπίτι μου μια αγέλη σκύλων και το πεκινουά που είχα εκείνο τον καιρό πήδηξε από το μπαλκόνι και πήρε όλη την αγέλη στο κυνήγι. Δύσκολο να εξηγηθεί αυτό.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Φρούραρχος
Δημοσιεύσεις: 1829
Εγγραφή: 06 Σεπ 2018, 19:41
Phorum.gr user: Φρούραρχος Γατάκης

Re: Αγέλες με αδέσποτα παντού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Φρούραρχος » 11 Ιαν 2019, 18:51

Kauldron έγραψε:
10 Ιαν 2019, 01:57


Κι εδώ χαρακτηριστικό βίντεο.
Ο τσοπάνος που έρχεται και πετάει μαλακίες "δεν τρώνε", είναι ένα πολύ καλό παράδειγμα για ποιό λόγο δεν πρέπει να παντρεύονται μεταξύ τους συγγενείς πρώτου βαθμού.
Και ο κάγκουρας με το ποδήλατο, βάζει τις φωνές εξασφαλίζοντας ότι θα τραβήξει περισσότερο την προσοχή. Μόλις ρίχνει τον τόνο της φωνής ξαφνικά αρχίζει και πέφτει και η ένταση των ζωντανών.

Μου θύμισε ένα μαλάκα στην Πανεπιστημιούπολη που έκανε τζόγκινγκ. Ήρθε από πίσω μου και πέρασε στο μισό μέτρο δίπλα, με όλο το πλάτος του δρόμου δικό του. Φυσικά η σκύλα πήγε να του αρπάξει το πόδι που πέρασε τρέχοντας δίπλα της. Κακώς δεν με κάλυπτε ο νόμος και τη στραγγάλισα για να τη μαζέψω. Έφτεπε να τον αφήσει μονόφτερνο για να ισιώσει χαρακτήρα.

Στα του βίδεον.
Μέχρι το 0,20 βλέπει στο δρόμο ξαπλωμένα σκυλιά. Μαλακία πρώτη δεν κόβει, να κατέβει και να περάσει αργά περπατώντας.
Στο 0,20 αρχίζει να ουρλιάζει ήσυχα. όσο δυνατότερα φωνάζει, τόσο εξαγριώνει τα σκυλιά.
Στο 1,01 που έχει σταματήσει να φωνάζει και είναι σχεδόν ακίνητος, έχει γίνει Κόπερφιλντ και τα σκυλιά δε μιλάνε, δε λαλάνε.
Στο 1,28 λέει την ψεμματάρα ότι σε χωματόδρομο, στο πουθενά έχει πινακίδα για ποδηλάτη.
Και στο 150. Τερματίζει είμαι αστυνομικός.

Αρχίδια είναι εκεί, θα του έλεγα: στο πέος μου τι είσαι. Δείξε ταυτότητα, αλλιώς θα σου κάνω εγώ μήνυση για αντιποίηση αρχής.

Κατά τα λοιπά κάντε ποδήλατο και πάρτε ξύλα σε μέρη που υπάρχουν στάνες, και περνάτε τρέχοντας. Θήραμα για τα σκυλιά και προπόνηση.
Εμ δε φταίει ο σκύλος. Εσύ φταις που θα σε κάνει κομμάτια, ΛΑΛΑΚΑ άσχετε.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Φρούραρχος την 11 Ιαν 2019, 19:02, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7761
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Αγέλες με αδέσποτα παντού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 11 Ιαν 2019, 18:59

Φρούραρχος έγραψε:
11 Ιαν 2019, 18:51
Και ο κάγκουρας με το ποδήλατο, βάζει τις φωνές εξασφαλίζοντας ότι θα τραβήξει περισσότερο την προσοχή. Μόλις ρίχνει τον τόνο της φωνής ξαφνικά αρχίζει και πέφτει και η ένταση των ζωντανών.
Κι εγώ έτσι σκέφτηκα στην αρχή αλλά αν παρατήρησες εκείνη την ώρα ακριβώς φτάνει ο τσοπάνης, οπότε πιθανότατα αυτό είναι που τα ηρέμησε κι όχι το ότι έριξε τον τόνο της φωνής του.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 22929
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Αγέλες με αδέσποτα παντού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 11 Ιαν 2019, 19:00

Πρώτα από όλα θα έπρεπε να έχεις ισιωσει χαρακτήρα στη σκύλα σου να μην προσπαθεί να αρπάξει ότι περνάει από δίπλα της, αν δε μπορείς να το κάνεις αυτό θα έπρεπε να της έχεις φίμωτρο. Δεν είναι λογική πως απαγορεύεται να υπάρχει οτιδήποτε έμβιο σε ακτίνα μισού μέτρου από το σκυλί μας.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών