Αγέλες με αδέσποτα παντού

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Pirate7G
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 27 Δεκ 2018, 19:21

Re: Αγέλες με αδέσποτα παντού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pirate7G » 11 Ιαν 2019, 20:19

Kauldron έγραψε:
10 Ιαν 2019, 01:21
κτηνοβάτες (αυτούς που αγαπούν τα ζώα, δηλαδή),
:smt005:
Δεν έχω καταλάβει γιατί εκεί στην ΧΑ μισείτε τόσο την ελληνική γλώσσα, όπως κι οτιδήποτε ελληνικό.
Ο διαβάτης τι σημαίνει, δηλαδή, στα χρυσαυγίτικα αιλοιννυκκα σας; Αυτός που αγαπάει τον Δία;
Δεν τσακιζω το φρύδι μου

brb και tyt
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6812
Εγγραφή: 17 Οκτ 2018, 15:11

Re: Αγέλες με αδέσποτα παντού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από brb και tyt » 11 Ιαν 2019, 20:21

Pirate7G έγραψε:
11 Ιαν 2019, 20:19
Kauldron έγραψε:
10 Ιαν 2019, 01:21
κτηνοβάτες (αυτούς που αγαπούν τα ζώα, δηλαδή),
:smt005:
Δεν έχω καταλάβει γιατί εκεί στην ΧΑ μισείτε τόσο την ελληνική γλώσσα, όπως κι οτιδήποτε ελληνικό.
Ο διαβάτης τι σημαίνει, δηλαδή, στα χρυσαυγίτικα αιλοιννυκκα σας; Αυτός που αγαπάει τον Δία;
Ίσως μεταφράζουν από την γλώσσα του Φύρερ τους. :D
Ο Λεωνίδας, ο Κολοκοτρώνης και οι Ταγματασφαλίτες
Γάταρος έγραψε:
05 Φεβ 2019, 15:27

Άβαταρ μέλους
Φρούραρχος
Δημοσιεύσεις: 1829
Εγγραφή: 06 Σεπ 2018, 19:41
Phorum.gr user: Φρούραρχος Γατάκης

Re: Αγέλες με αδέσποτα παντού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Φρούραρχος » 11 Ιαν 2019, 20:25

Εγώ λέω δε πατε στα νήματα της πολιτικής. Για τα 2 ορφανά του Μαρξ λέω από πάνω.
Μήπως να πάρω κανά Καγκάλ και να μου φύγει τυχαία σε διαδήλωση δενΠΑΜΕ; :003:
Εσπασε το λουρί κύριε πρόεδρε. Είδε και κόκκινε σημαίες και αφήνιασε!!!

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 13980
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Αγέλες με αδέσποτα παντού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 11 Ιαν 2019, 20:26

Φρούραρχος έγραψε:
11 Ιαν 2019, 20:13
panos291 έγραψε:
11 Ιαν 2019, 20:06
Ασχετη ερώτηση μια που βλέπω οτι ασχολειστε με σκυλια. Εχω δει στην ζωη μου 2 ντογκο απο κοντα, και φαινονται εξαιρετικά σκυλια. Επίσης τυχαια στο ίντερνετ μια τουρκικη ρατσα, τα Κανγκαλ. Τι γνωμη εχετε για αυτες τις ρατσες?
Εντελώς πληροφοριακα ρωταω.
Προς αποφυγή.
Ράτσες που θέλουν πολύ έμπειρο χειριστή. Επειδή μάλιστα μιλάμε για σκυλιά βάρους 60 και 70 κιλά πλας, πρέπει μέχρι να γίνουν 7, 8 μηνών να έχουν πάρει θέση στην αγέλη κάτω από τον ιδιοκτήτη τους. Αλλιώς δεν νομίζω ότι μπορείς να τα κάνεις καλά.
Ντόγκο θα ήθελα, αλλά δεν θα πάρω μάλλον ποτέ. Δεν νομίζω ότι θα μπορώ να το έχω υπό έλεγχο. Αλλά εξαιρετικά προστατευτικά για τον χώρο και τους ιδιοκτήτες τους. Για Καγκάλ ούτε που θα το συζήταγα.
Το αυτό θα έλεγα και για καθαρό Μαλινουά, ή τσέχικο που δεν πλησιάζουν σε όγκο, αλλά θέλουν επίσης εμπειρία μεγάλη. Τα δύο τελευταία τα γράφω γιατί είναι λατρεία!!! :g094:
Ο ενας ντογκο που εχω γνωρισει καλυτερα ειναι εξαιρετικό ζωο. Ενω ειναι προστατευτικος, ειναι παραλληλα και εξαιρετικά φιλικος με παιδιά και οποιον παει πανω του (παρουσια του αφεντικου του) με καλη προθεση. Εχω την εντύπωση πως ειναι και πανέξυπνος.
Ισως βέβαια να ειναι και θεμα αφεντικου.
Οσο για τα κανγκαλ γιατι λες πως ουτε που θα το συζηταγες?

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48015
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Αγέλες με αδέσποτα παντού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 11 Ιαν 2019, 20:32

Φρούραρχος έγραψε:
11 Ιαν 2019, 19:51
Kauldron έγραψε:
11 Ιαν 2019, 19:48
Και ο κάγκουρας με το ποδήλατο, βάζει τις φωνές εξασφαλίζοντας ότι θα τραβήξει περισσότερο την προσοχή. Μόλις ρίχνει τον τόνο της φωνής ξαφνικά αρχίζει και πέφτει και η ένταση των ζωντανών.
Ρε μαν, δεν ξέρουν, και δεν είναι υποχρεωμένοι να ξέρουν όλοι πώς να φερθούν γύρω από σκύλο ή σκύλους. Το θέμα είναι οτι από τη στιγμή που έχει ο άλλος στάνη και έχει τόσα πολλά/τόσο μεγάλα σκυλιά, αυτά πρέπει να βρίσκονται σε ΠΕΡΙΦΡΑΓΜΕΝΟ χώρο, οχι χύμα και όποιον πάρει ο χάρος.

Υπόψη, ο κάθε σκύλος έχει δική του προσωπικότητα, και δεν ισχύει "αν κάνεις αυτό δε σου ορμάνε, αν κάνεις το άλλο ορμάνε".
Στο μόνο που μπορώ να συμφωνήσω είναι ότι έχει πάρα, μα πάρα πολλά. Όμως η δουλειά τους είναι να περιφρουρούν το κοπάδι. Αυτό δε γίνεται σε περιφραγμένο χώρο. :lol:
Όταν βγαίνει για βοσκή το κοπάδι και είναι παρών και ο τσουμπάν, τότε βέβαια θα είναι μαζί και οι σκύλοι. Αλλά σ' αυτή την περίπτωση, αν πάνε να επιτεθούν σε άνθρωπο, τότε θα πρέπει να τα σταματήσει (και μπορεί, φυσικά) ο τσουμπάν. Υπόψη, πάρα πολλοί τσομπάνηδες είναι τόσο μαλάκαροι, που μπορεί να σου επιτεθεί η αγέλη τους, και αυτοί να κοιτάνε και να γελάνε.
Όταν το κουπάδ' είναι μέσα στη στάν' τότε οφείλει η αγέλη των σκυλιών να βρίσκεται εντός του περιφραγμένου χώρου στον οποίο βρίσκεται η στάν'. Ακόμα και αν η στάν' μεγάλωσε μέσα στην αλητεία.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48015
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Αγέλες με αδέσποτα παντού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 11 Ιαν 2019, 20:33

Pirate7G έγραψε:
11 Ιαν 2019, 20:19
Kauldron έγραψε:
10 Ιαν 2019, 01:21
κτηνοβάτες (αυτούς που αγαπούν τα ζώα, δηλαδή),
:smt005:
Δεν έχω καταλάβει γιατί εκεί στην ΧΑ μισείτε τόσο την ελληνική γλώσσα, όπως κι οτιδήποτε ελληνικό.
Ο διαβάτης τι σημαίνει, δηλαδή, στα χρυσαυγίτικα αιλοιννυκκα σας; Αυτός που αγαπάει τον Δία;
brb και tyt έγραψε:
11 Ιαν 2019, 20:21
Pirate7G έγραψε:
11 Ιαν 2019, 20:19
Kauldron έγραψε:
10 Ιαν 2019, 01:21
κτηνοβάτες (αυτούς που αγαπούν τα ζώα, δηλαδή),
:smt005:
Δεν έχω καταλάβει γιατί εκεί στην ΧΑ μισείτε τόσο την ελληνική γλώσσα, όπως κι οτιδήποτε ελληνικό.
Ο διαβάτης τι σημαίνει, δηλαδή, στα χρυσαυγίτικα αιλοιννυκκα σας; Αυτός που αγαπάει τον Δία;
Ίσως μεταφράζουν από την γλώσσα του Φύρερ τους. :D
Εγώ αυτό που έχω παρατηρήσει είναι οτι εσείς οι αριστεράτζες δεν αντιλαμβάνεστε πότε κάποιος μιλάει σοβαρά, και πότε κάνει πλάκα.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Φρούραρχος
Δημοσιεύσεις: 1829
Εγγραφή: 06 Σεπ 2018, 19:41
Phorum.gr user: Φρούραρχος Γατάκης

Re: Αγέλες με αδέσποτα παντού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Φρούραρχος » 11 Ιαν 2019, 20:35

panos291 έγραψε:
11 Ιαν 2019, 20:26
Φρούραρχος έγραψε:
11 Ιαν 2019, 20:13
panos291 έγραψε:
11 Ιαν 2019, 20:06
Ασχετη ερώτηση μια που βλέπω οτι ασχολειστε με σκυλια. Εχω δει στην ζωη μου 2 ντογκο απο κοντα, και φαινονται εξαιρετικά σκυλια. Επίσης τυχαια στο ίντερνετ μια τουρκικη ρατσα, τα Κανγκαλ. Τι γνωμη εχετε για αυτες τις ρατσες?
Εντελώς πληροφοριακα ρωταω.
Προς αποφυγή.
Ράτσες που θέλουν πολύ έμπειρο χειριστή. Επειδή μάλιστα μιλάμε για σκυλιά βάρους 60 και 70 κιλά πλας, πρέπει μέχρι να γίνουν 7, 8 μηνών να έχουν πάρει θέση στην αγέλη κάτω από τον ιδιοκτήτη τους. Αλλιώς δεν νομίζω ότι μπορείς να τα κάνεις καλά.
Ντόγκο θα ήθελα, αλλά δεν θα πάρω μάλλον ποτέ. Δεν νομίζω ότι θα μπορώ να το έχω υπό έλεγχο. Αλλά εξαιρετικά προστατευτικά για τον χώρο και τους ιδιοκτήτες τους. Για Καγκάλ ούτε που θα το συζήταγα.
Το αυτό θα έλεγα και για καθαρό Μαλινουά, ή τσέχικο που δεν πλησιάζουν σε όγκο, αλλά θέλουν επίσης εμπειρία μεγάλη. Τα δύο τελευταία τα γράφω γιατί είναι λατρεία!!! :g094:
Ο ενας ντογκο που εχω γνωρισει καλυτερα ειναι εξαιρετικό ζωο. Ενω ειναι προστατευτικος, ειναι παραλληλα και εξαιρετικά φιλικος με παιδιά και οποιον παει πανω του (παρουσια του αφεντικου του) με καλη προθεση. Εχω την εντύπωση πως ειναι και πανέξυπνος.
Ισως βέβαια να ειναι και θεμα αφεντικου.
Οσο για τα κανγκαλ γιατι λες πως ουτε που θα το συζηταγες?
Γιατί μία φορά να μην ακούσει, θα πάρει παραμάζωμα και αφεντικό και θήραμα (ότι βάλει στο μυαλό του για θήραμα) και δε σε γλιτώνει ούτε πνίχτης ούτε τίποτα. Μιλάμε για θηρίο που δεν έχω εμπιστοσύνη ότι μπορώ να ελέγξω μα με το καλό, μα με το στραβό.

brb και tyt
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6812
Εγγραφή: 17 Οκτ 2018, 15:11

Re: Αγέλες με αδέσποτα παντού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από brb και tyt » 11 Ιαν 2019, 20:42

Kauldron έγραψε:
11 Ιαν 2019, 20:33
Pirate7G έγραψε:
11 Ιαν 2019, 20:19
Kauldron έγραψε:
10 Ιαν 2019, 01:21
κτηνοβάτες (αυτούς που αγαπούν τα ζώα, δηλαδή),
:smt005:
Δεν έχω καταλάβει γιατί εκεί στην ΧΑ μισείτε τόσο την ελληνική γλώσσα, όπως κι οτιδήποτε ελληνικό.
Ο διαβάτης τι σημαίνει, δηλαδή, στα χρυσαυγίτικα αιλοιννυκκα σας; Αυτός που αγαπάει τον Δία;
brb και tyt έγραψε:
11 Ιαν 2019, 20:21
Pirate7G έγραψε:
11 Ιαν 2019, 20:19


:smt005:
Δεν έχω καταλάβει γιατί εκεί στην ΧΑ μισείτε τόσο την ελληνική γλώσσα, όπως κι οτιδήποτε ελληνικό.
Ο διαβάτης τι σημαίνει, δηλαδή, στα χρυσαυγίτικα αιλοιννυκκα σας; Αυτός που αγαπάει τον Δία;
Ίσως μεταφράζουν από την γλώσσα του Φύρερ τους. :D
Εγώ αυτό που έχω παρατηρήσει είναι οτι εσείς οι αριστεράτζες δεν αντιλαμβάνεστε πότε κάποιος μιλάει σοβαρά, και πότε κάνει πλάκα.
Πας μη Νεονάζουλας Χρυσαυγίτης, αριστεράντζα.
Ο Λεωνίδας, ο Κολοκοτρώνης και οι Ταγματασφαλίτες
Γάταρος έγραψε:
05 Φεβ 2019, 15:27

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 22908
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Αγέλες με αδέσποτα παντού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 11 Ιαν 2019, 20:51

Για να έχεις κανγκαλ θέλει να έχεις και κανα δύο στρέμματα κήπο. Κάποια στιγμή που σκεφτόμουν να πάρω για φύλακα είχε πέσει κ η ιδέα για Κανγκαλ καθώς και για ένα γιαπωνέζικο, τα Τόσα Ινου. Τελικά δε πήραμε κάτι άλλο εκτός από το ήδη υπάρχων πιτ
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Ορέστης 35

Re: Αγέλες με αδέσποτα παντού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 11 Ιαν 2019, 20:55

Για να παρεις Κανγκαλ θελεις κοπαδι με προβατα.

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 16833
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Αγέλες με αδέσποτα παντού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 11 Ιαν 2019, 21:14

Kauldron έγραψε:
11 Ιαν 2019, 20:32
Φρούραρχος έγραψε:
11 Ιαν 2019, 19:51
Kauldron έγραψε:
11 Ιαν 2019, 19:48


Ρε μαν, δεν ξέρουν, και δεν είναι υποχρεωμένοι να ξέρουν όλοι πώς να φερθούν γύρω από σκύλο ή σκύλους. Το θέμα είναι οτι από τη στιγμή που έχει ο άλλος στάνη και έχει τόσα πολλά/τόσο μεγάλα σκυλιά, αυτά πρέπει να βρίσκονται σε ΠΕΡΙΦΡΑΓΜΕΝΟ χώρο, οχι χύμα και όποιον πάρει ο χάρος.

Υπόψη, ο κάθε σκύλος έχει δική του προσωπικότητα, και δεν ισχύει "αν κάνεις αυτό δε σου ορμάνε, αν κάνεις το άλλο ορμάνε".
Στο μόνο που μπορώ να συμφωνήσω είναι ότι έχει πάρα, μα πάρα πολλά. Όμως η δουλειά τους είναι να περιφρουρούν το κοπάδι. Αυτό δε γίνεται σε περιφραγμένο χώρο. :lol:
Όταν βγαίνει για βοσκή το κοπάδι και είναι παρών και ο τσουμπάν, τότε βέβαια θα είναι μαζί και οι σκύλοι. Αλλά σ' αυτή την περίπτωση, αν πάνε να επιτεθούν σε άνθρωπο, τότε θα πρέπει να τα σταματήσει (και μπορεί, φυσικά) ο τσουμπάν. Υπόψη, πάρα πολλοί τσομπάνηδες είναι τόσο μαλάκαροι, που μπορεί να σου επιτεθεί η αγέλη τους, και αυτοί να κοιτάνε και να γελάνε.
Όταν το κουπάδ' είναι μέσα στη στάν' τότε οφείλει η αγέλη των σκυλιών να βρίσκεται εντός του περιφραγμένου χώρου στον οποίο βρίσκεται η στάν'. Ακόμα και αν η στάν' μεγάλωσε μέσα στην αλητεία.
:smt018:smt018:smt018
Oχι,δεν ειναι υποχρεωμενος να τα εχει σε περιφραγμενο χωρο.
Αν διαβασες για το περιστατικο που εγραψα παραπανω,μου ειχε πει ο τσομπανος-μιας και βρισκονται στα δικαστηρια με τον "φιλοζωο"-οτι ο νομος δινει το δικαιωμα στον τσομπανο τα σκυλια του να κυκλοφορουν ελευθερα γυρω απο το μαντρι σε καποια ακτινα.
Μου ειχε πει την αποσταση αλλα δεν την θυμαμαι τωρα.
Εκει ακριβως θα παιχτει και το αποτελεσμα της δικης οπως του ειπε ο δικηγορος.
Αν δηλαδη το σκυλι το σκοτωσαν εντος της ακτινας που επιτρεπει ο νομος,αρα δεν θα του κανουν τιποτα, ή εκτος ακτινας.

Pirate7G
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 27 Δεκ 2018, 19:21

Re: Αγέλες με αδέσποτα παντού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pirate7G » 11 Ιαν 2019, 21:44

Kauldron έγραψε:
11 Ιαν 2019, 20:33
Pirate7G έγραψε:
11 Ιαν 2019, 20:19
Kauldron έγραψε:
10 Ιαν 2019, 01:21
κτηνοβάτες (αυτούς που αγαπούν τα ζώα, δηλαδή),
:smt005:
Δεν έχω καταλάβει γιατί εκεί στην ΧΑ μισείτε τόσο την ελληνική γλώσσα, όπως κι οτιδήποτε ελληνικό.
Ο διαβάτης τι σημαίνει, δηλαδή, στα χρυσαυγίτικα αιλοιννυκκα σας; Αυτός που αγαπάει τον Δία;
brb και tyt έγραψε:
11 Ιαν 2019, 20:21
Pirate7G έγραψε:
11 Ιαν 2019, 20:19


:smt005:
Δεν έχω καταλάβει γιατί εκεί στην ΧΑ μισείτε τόσο την ελληνική γλώσσα, όπως κι οτιδήποτε ελληνικό.
Ο διαβάτης τι σημαίνει, δηλαδή, στα χρυσαυγίτικα αιλοιννυκκα σας; Αυτός που αγαπάει τον Δία;
Ίσως μεταφράζουν από την γλώσσα του Φύρερ τους. :D
Εγώ αυτό που έχω παρατηρήσει είναι οτι εσείς οι αριστεράτζες δεν αντιλαμβάνεστε πότε κάποιος μιλάει σοβαρά, και πότε κάνει πλάκα.

Και Καλά τώρα πλάκα κι έτσι.....
Όχι μόνο δεν έκανες πλάκα, αλλά έβγαλες όλο σου το μίσος για τους ζωόφιλους.
Επίσης δεν είμαι αριστερός. Ο τυπικός Έλληνας είμαι, που σε κάποια θέματα είναι αριστερός και σε άλλα δεξιός. Ελληνάρας δηλαδή. Και γουστάρω τρελά
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Pirate7G την 11 Ιαν 2019, 21:47, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Δεν τσακιζω το φρύδι μου

Pirate7G
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 27 Δεκ 2018, 19:21

Re: Αγέλες με αδέσποτα παντού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pirate7G » 11 Ιαν 2019, 21:46

Kauldron έγραψε:
11 Ιαν 2019, 20:33
Pirate7G έγραψε:
11 Ιαν 2019, 20:19
Kauldron έγραψε:
10 Ιαν 2019, 01:21
κτηνοβάτες (αυτούς που αγαπούν τα ζώα, δηλαδή),
:smt005:
Δεν έχω καταλάβει γιατί εκεί στην ΧΑ μισείτε τόσο την ελληνική γλώσσα, όπως κι οτιδήποτε ελληνικό.
Ο διαβάτης τι σημαίνει, δηλαδή, στα χρυσαυγίτικα αιλοιννυκκα σας; Αυτός που αγαπάει τον Δία;
brb και tyt έγραψε:
11 Ιαν 2019, 20:21
Pirate7G έγραψε:
11 Ιαν 2019, 20:19


:smt005:
Δεν έχω καταλάβει γιατί εκεί στην ΧΑ μισείτε τόσο την ελληνική γλώσσα, όπως κι οτιδήποτε ελληνικό.
Ο διαβάτης τι σημαίνει, δηλαδή, στα χρυσαυγίτικα αιλοιννυκκα σας; Αυτός που αγαπάει τον Δία;
Ίσως μεταφράζουν από την γλώσσα του Φύρερ τους. :D
Εγώ αυτό που έχω παρατηρήσει είναι οτι εσείς οι αριστεράτζες δεν αντιλαμβάνεστε πότε κάποιος μιλάει σοβαρά, και πότε κάνει πλάκα.

Και Καλά τώρα πλάκα κι έτσι.....
Όχι μόνο δεν έκανες πλάκα, αλλά έβγαλες όλο σου το μίσος για τους ζωόφιλους.
Επίσης δεν είμαι αριστερός. Ο τυπικός Έλληνας είμαι, που σε κάποια θέματα είναι αριστερός και σε άλλα δεξιός. Ελληνάρας δηλαδή. Και γουστάρω τρελά
Δεν τσακιζω το φρύδι μου

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29353
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Αγέλες με αδέσποτα παντού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 11 Ιαν 2019, 21:47

Γάταρος έγραψε:
11 Ιαν 2019, 18:34
brb και tyt έγραψε:
11 Ιαν 2019, 17:26
Στην Ποτίδαια στην ψαρόσκαλα παρατάνε σκυλιά όταν τελειώνουν οι διακοπές. Μία εκεί τα δηλητηρίαζε κάθε χρόνο γιατί ΄φοβόταν μην την δαγκώσουν,. Σκυλιά που ήταν σπιτιού και καθόλου επιθετικά.

Η πρόταση μου είναι να στειρώνουν οι κρατικές υπηρεσίες τα θηλυκά και να τα αφήνουν ελεύθερα.
Η δική μου πρόταση είναι να στειρώνουν όποιον ρίχνει φόλες αλλά θα σκούζετε για ναζί και τέτοια.
+ 10000


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48015
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Αγέλες με αδέσποτα παντού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 11 Ιαν 2019, 21:49

Αν διαβασες για το περιστατικο που εγραψα παραπανω,μου ειχε πει ο τσομπανος-μιας και βρισκονται στα δικαστηρια με τον "φιλοζωο"-οτι ο νομος δινει το δικαιωμα στον τσομπανο τα σκυλια του να κυκλοφορουν ελευθερα γυρω απο το μαντρι σε καποια ακτινα.
500 μέτρα? Σε κάθε περίπτωση, αν είναι έτσι, τότε ο τσοπάνος πρέπει να έχει εκπαιδεύσει το σκύλο του να σταματάει στα 500 μέτρα και να μην πηγαίνει πιο πέρα. Αυτό βέβαια είναι αδύνατον, οπότε εφόσον έχουμε να κάνουμε με μεγάλα ζώα, καλό είναι να βρίσκονται σε περιφραγμένο χώρο.
Σε κάθε περίπτωση, το περιφραγμένο κτήμα μου, βρίσκεται εντός αυτής της ακτίνας. Αν μου επιτεθεί σκύλος μέσα στο κτήμα μου, που βρίσκεται μέσα στα 500 μέτρα, έχω δικαίωμα να ρίξω ή οχι? Νομίζω είναι μεγάλο θέμα, και το καλύτερο είναι ο καθένας να βρίσκεται στο χώρο του.
Επίσης δεν είμαι αριστερός.
Πας μη Νεονάζουλας Χρυσαυγίτης, αριστεράντζα.
Καταλαβαίνω οτι ντρέπεστε να το πείτε. :c020:
Ρε μπαγλαμάδες, σκυλιάσατε μέσα σ' αυτό το νήμα και διαδάκνετε μπάς και τσιμπήσει κανένας, αλλά το μόνο που καταφέρνετε είναι να δείχνετε την εμπάθειά σας. Καλά τους είπα, και από την αντίδρασή σας φαίνεται οτι σας έτσουξε. Πάνε να μας βγάλουν οτι είναι ευαισθητούληδες, ενώ στην πραγματικότητα δε δίνουν δεκάρα για τα ζώα.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών