Γιατί πολλοί άντρες...

Ψυχή και άνθρωπος.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
νύχτα

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από νύχτα » 11 Ιαν 2019, 23:04

lolek1 έγραψε:
11 Ιαν 2019, 23:03

Εικόνα



:smt038
φίλε εσύ έχεις ένα, εγώ μάντεψε :lol:

lolek1
Δημοσιεύσεις: 2059
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 15:27

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lolek1 » 11 Ιαν 2019, 23:05

για τα κοριτσια του φορουμ μπας και ξεστραβωθουν, που δεν το πιστευω δηλαδη αλλα εγω εκανα το καθηκον μου προς την επιστημη
https://www.newsbeast.gr/woman/arthro/2 ... to-twitter

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32738
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 12 Ιαν 2019, 08:57

Ίφιδα έγραψε:
11 Ιαν 2019, 21:45

κι αφού σε ότι σ ενοχλεί κι ότι είναι λάθος, η σωστή συμπεριφορά είναι να μην ασχολείσαι καθόλου, να το κανακεύεις, να κάνεις τα στραβά μάτια, να κάνεις ότι δεν υπάρχει, να σφυρίζεις αδιάφορα, να κάνεις ότι κοιμάσαι, να κάνεις την πεθαμένη
μπορεις να δειχνεις με το δαχτυλο και να γελας κοροιδευτικα. :D

Μισογυνισμός είναι το μίσος και η δυσαρέσκεια απέναντι στις γυναίκες και τα κορίτσια. Ο μισογυνισμός μπορεί να εκδηλωθεί με πολυάριθμους τρόπους, μεταξύ των οποίων η σεξουαλική διάκριση (όχι σεξισμός), η εχθρότητα, οι αντιλήψεις περί ανδρικής υπεροχής, η υποτίμηση των γυναικών, η βία κατά των γυναικών και η σεξουαλική αντικειμενοποίηση των γυναικών.
με αυτο τον ορισμο, το 80% των ποστ του πχορουμ, ειναι μισο-κατι. μισοπασοκικα, μισοζαιικα, μισανδρα, μισολυμπιακα, μισοχαμουτζιδικα, μισοχριστιανικα, μισανθρωπα, μισελληνικα, μισευρωπαικα.......

so be it. :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22579
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 12 Ιαν 2019, 09:41

Ίφιδα έγραψε:
11 Ιαν 2019, 21:45
έτσι απλά να υπάρχει (γελάω που βλέπετε μόνο έναν μισογύνη στο φόρουμ) και να ευχαριστήσω θερμά όσους όσες μπήκαν στη διαδικασία να απαντήσουν σοβαρά χωρίς μίσος.

Στα υπόλοιπα τρόλια και μισογύνιδες να τα ευχαριστήσω κι εκείνα που απέδειξαν τα λεγόμενά μου και καλή συνέχεια τους εύχομαι, ο φορουμοδρόμος ανοιχτός και τα σκυλιά δεμένα.
έτσι όπως τα λες δεν ήξερα ποιο απο τα δυο να διαλέξω, τα έκανα και τα δύο :)

νομίζω πάντως οτι δεν δέχεσαι ότι υπάρχουν πολλές πραγματικότητες ταυτόχρονα. Ο λόλεκ τρολάρει, ο άγις πίνει το κρασί του με κυνισμό τριπλής απόσταξης, ο έθνι κάνει αγνό μαυρο χιούμορ, απο την δική μου οπτική πάντα, που είναι μία πραγματική όμως και έχει πλάκα.

τρέμω την ημέρα που αυτό θα το πούμε μισογύνικο. :)
Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
11 Ιαν 2019, 18:02
οι παραδοσιοκρατες καπιταλιστες χανετε εδαφος απο τους γυναικοκεντρικους στο πεδιο του οικονομικου ανταγωνισμου

εξυπηρετειτε το ιδιο αδιεξοδο γυναικοκεντρικο συστημα με το να αποδεχεστε τις καπιταλιστικες νορμες
κανέναν από τους τρεις που λες δεν τους βλέπω σαν αυτό που πολεμάς, καταλαβαίνω τι λες αλλά δεν το νιώθω. Νομίζω για παράδειγμα οτι η Naida γελάει που την λέω κακιά δανάη, καταλαβαίνει οτι μιλάμε υποθετικά, ξέρει ότι ξέρω ότι δεν θα την πιάσουν. :003:

αφήνω και αυτό εδώ :)
enaon έγραψε:
15 Μάιος 2018, 19:50
πάντως ρε παιδιά, δίκιο είχε ο γιάννης, και τότε με το θέμα του μοντεράτινγ, και τώρα που λέει για τους κανόνες.

Οπότε το ζήτημα ειναι το εξής:
Όταν κάποιος έχει δίκιο, πρέπει να κάνουμε αυτό που μας ζητάει;

Έστω οτι είμαστε μαζεμένοι σε ένα πάρτυ και γελάμε, και έρχετε ένας και μας λέει οτι τα ποτά χαλάνε το συκώτι, το γέλιο ενοχλεί τους δίπλα, πεταμένα λεφτά που δεν πήγαν να ταίσουν τους φτωχούς, γενικά ειμαστε μαλάκες.

Τί κάνουμε; όχι στα γυναικεία κάστομ :003:

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22579
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 12 Ιαν 2019, 09:58

ο χελης για παράδειγμα, γιατί να πούμε ότι είναι μισογύνης; Δεν στερεί απο τον ήρωα το βάθος; Παντού το κάνει μερικές φορές αυτό που κάνει, δεν έχει σχέση με γυναίκες. Γιατί να μην αφήσουμε την φαντασία ελεύθερη, γιατί να την κλείσουμε σε μία λέξη; θα μπορούσε να είναι κάτι ιδιαίτερο, μοναδικό, να γράφει στο φόρουμ όταν κολλάει η μηχανή για παράδειγμα, αντί γαμωσταυρ΄δια.

Καλύτερα να μην βάζουμε ταμπέλες στην τρέλα που μας δέρνει νομίζω, χάνει την μαγεία.

νύχτα

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από νύχτα » 12 Ιαν 2019, 10:03

ο τελευταίος ρομαντικός :D

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 12 Ιαν 2019, 10:05

Πιο μισογύνιδες πεθαίνεις, το ότι τους δικαιολογείτε κι όλας enaonδείχνει και πόσο αρρωστάκια είστε.
Κι εγώ ετσι νόμιζα στην αρχή ότι κάνουν πλάκα και τους συμπαθούσα κι όλας. Όταν τελικά συνειδητοποιείς ότι κάποιος που βριζει τις γυναίκες στο 99% των δημοσιευμάτων ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΠΛΑΚΑ, τότε είσαι στο σωστό δρόμο, να αφήσεις δηλαδή τις μπούρδες και να δεις την πραγματικότητα.
Είναι σαν τα κωλόπαιδα στη Ρόδο, που αν είχαν ευκαιρία θα έκαναν ότι αρρωστημένο υπήρχε στο κεφάλι τους. Το ότι σας φαίνεται χαχαμπούχα όλο αυτό για μένα απλώς λέει ότι ανήκετε στην ίδια κατηγορία.
Εσύ όχι, δεν έκανες και τα δύο, έκανες μόνο το ένα, όπως πάντα, τον τσιρλίντερ του κάθε μαλάκα.

Το καλό είναι πως μ αυτό το νήμα ξεχωρισε η ηρα απ το στάρι
Γιατί μισογυνιδες τελικά δεν ειναι μόνο ο Εθνι ο Αγις ο Λολεκ ο φάινεστ, ο ριτζερι κλπ, υπάρχουν κι άλλοι
κι η μαγεία έχει χαθεί απο τότε που χάσατε το μέτρο και το ξεφτιλίσατε...αρρωστάκι,

δε σας φταίνε γυναίκες και γι αυτο
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Ίφιδα την 12 Ιαν 2019, 21:48, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Athina__P
Δημοσιεύσεις: 2479
Εγγραφή: 28 Μάιος 2018, 23:01

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athina__P » 12 Ιαν 2019, 10:09

Ίφιδα, νόμιζα ότι διάβαζα την Εσθήρ, τι έγινε; :o

Βρε πουλάκι μου μιλάμε για το συμβάν στη Ρόδο που καταδικάστηκε αμέριστα από όλους, τι είναι αυτά τα σενάρια ότι υπάρχουν και άλλοι που θα έκαναν τα ίδια αν τους δινόταν η ευκαιρία; Σε αυτή τη χώρα όχι ακόμα, ευτυχώς, διατηρούμε μια κάποια ανθρωπιά.

Νομίζω αυτή η τάση στο ιντερνετ του τσουβαλιάσματος έχει τραβήξει πολύ.

Τους μισογύνηδες τους καταλαβαίνω κατά κάποιον τρόπο, είναι η άμυνά τους σε ένα παιχνίδι που δεν ξέρουν να παίξουν ή δεν τους έκατσε όπως ήθελαν. Αυτοί που έχουν βρει πάνω κάτω αυτά που θέλουν από τη ζωή δεν ασχολούνται με αυτά. Οι σημερινές γυναίκες πάνω κάτω δεν σηκώνουν πολλή καταπίεση, είναι πολύ ειδικές περιπτώσεις αυτές που το δέχονται.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22579
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 12 Ιαν 2019, 10:10

επίσης να πω οτι ο ασέβαστος έχει σίγουρα πρόγονο Γάλλο.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22579
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 12 Ιαν 2019, 10:14

Ίφιδα έγραψε:
12 Ιαν 2019, 10:05
Πιο μισογύνιδες πεθαίνεις, το ότι τους δικαιολογείτε κι όλας enaonδείχνει και πόσο αρρωστάκια είστε.
καλά σταματάω γιατί αλήθεια όσο και να μου έχεις φτιάξει την ημέρα όπως το βλέπω, δεν θέλω να σου χαλάσω την δική σου όπως το βλέπεις.

δεν το βλέπουμε ίδια πάντως, αυτό αν θες δέξου το και μετά βλέπουμε αν γίνεται :)

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 12 Ιαν 2019, 10:17

Αν χρειάζεται η ομοιοπαθητική για να καταλάβετε ότι το τσουβάλιασμα έχει τραβήξει πολύ
αν χρειάζεται να μιλάω με τον ίδιο τρόπο για τους άντρες για να νιώσετε αηδία ας είναι.


υ.γ. πλάκα κάνω μωρε, χαχαμπούχα, δεν εχετε χιούμορ;

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 12 Ιαν 2019, 10:20

Μεγάλη ιδέα εχεις για τον εαυτό σου ατενσιονχοράκι που νομιζεις οτι θα μου χαλάσεις την ημέρα.
Ίσα ίσα, συνέχισε

για οσους εχουν αμφιβολια ας διαβασουν απόψεις των δραστών στη Ρόδο κι ας ερθουν μετά εδώ να παίξουν το "βρες τις διαφορές"

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22579
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 12 Ιαν 2019, 10:25

Ίφιδα έγραψε:
12 Ιαν 2019, 10:05
Όταν τελικά συνειδητοποιείς ότι κάποιος που βριζει τις γυναίκες στο 99% των δημοσιευμάτων ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΠΛΑΚΑ
βάζω και αυτό για το τεχνικό της υπόθεσης. Ας πάρουμε τον έθνι που τον διαβάζω χρόνια, απο τότε που έφτιαχνε εικόνες ασύλληπτες, σε έβαζε στην παιδική χαρά να κάνεις κουνια και όταν χαλάρωνες γύρναγες και σε κούναγε ο μιτσοτάκης, φρίκη. Εχω γελάσει όσο λίγους με τον έθνι εδώ μέσα.

παρόλα αυτά, πολλά δεν τα πιάνω. Γελάω με την χαρά του που ξέρει οτι θα μας κάνει το μυαλό γιρλάντα, και προσπαθώ. Εσύ έχεις αλήθεια καταλάβει το 99.9 απο όσα έχει γράψει;

υγ. πάντως εγώ δεν είμαι βαρύς και ασήκωτος, με εχει μπερδέψει, δεν ειναι υποχρεωτικό να γίνεις εσύ, μπορούμε και οι δύο σαν γυναίκες αν νομίζεις οτι ειναι γυναικείο χωρίς μαγκιές, δεν με ενοχλέι.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος enaon την 12 Ιαν 2019, 10:28, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 12 Ιαν 2019, 10:27

Σ αυτη τη χώρα, μόνο για τους βιασμούς που καταγγέλονται, μιλάμε για 1 βιασμό ανα 2,5 μέρες, εγκληματολόγος δε τις υπολογίζει συνολικα σε 4000 το χρόνο, τζαστ σέινγκ, που νομίζετε ότι είμαστε καλά σ αυτη τη χώρα

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 12 Ιαν 2019, 10:30

Σε αντίθεση με το χαμηλό αντρικό αικιού σου, (εντάξει δε φταις εσυ, ετσι σας κανει η φυση), τα καταλαβαινω όλα και δεν κανω οτι δεν βλέπω, ουτε τα θεωρω αυθαίρετα ως πλάκα

Κλειδωμένο


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ψυχολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών