Γιατί πολλοί άντρες...

Ψυχή και άνθρωπος.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 22912
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 12 Ιαν 2019, 10:30

4000 βιασμοί το χρονο; συμπεριλαμβάνει κ τις φυλακές σε αυτό το νούμερο; τα hotspots; Γιατί μου κάνει μεγάλη εντύπωση να γίνονται μ.ο. 10 βιασμοί τη μέρα.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22341
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 12 Ιαν 2019, 10:32

ναι αλλά τι σχέση έχει το αικιού μου και η ρόδος με το γεγονός οτι μας έχεις πάρει απο την κοτσίδα, εμάς, εδώ;

lolek1
Δημοσιεύσεις: 2059
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 15:27

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lolek1 » 12 Ιαν 2019, 10:34

Athina__P έγραψε:
12 Ιαν 2019, 10:09
Ίφιδα, νόμιζα ότι διάβαζα την Εσθήρ, τι έγινε; :o

:P στραβοξυπνησε στις 10

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22341
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 12 Ιαν 2019, 10:36

Ίφιδα έγραψε:
12 Ιαν 2019, 10:30
Σε αντίθεση με το χαμηλό αντρικό αικιού σου, (εντάξει δε φταις εσυ, ετσι σας κανει η φυση), τα καταλαβαινω όλα και δεν κανω οτι δεν βλέπω, ουτε τα θεωρω αυθαίρετα ως πλάκα
όχι ίφιδα, διαφωνώ, δεν καταλαβαίνεις τον έθνι. Ίσως αυτό σε ενοχλεί, δεν τον καταλαβαίνεις αρα είναι κακός. Άλλα όχι, δεν τον καταλαβαίνεις, δεν το δέχομαι έτσι απλά, εκτός αν είσαι πάρα πολύ πιο έξυπνη απο εμένα. Αλλά θέλω ένα νούμερο να δώ πλέον για να αποδεχθώ, τα πράγματα σοβαρεύουν, με είπες ηλίθιο. :003::smt005:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος enaon την 12 Ιαν 2019, 10:37, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Athina__P
Δημοσιεύσεις: 2479
Εγγραφή: 28 Μάιος 2018, 23:01

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athina__P » 12 Ιαν 2019, 10:36

Α, δεν διάβασα το τόπικ, για τον Έθνι μιλάτε; Δεν τον είχα πάρει ποτέ στα σοβαρά... Έχει ρεύμα αυτό τώρα; Είναι κάτι διεθνές και οι ορισμοί αυτοί είναι μεταφρασμένοι από διεθνή ορολογία;

Η εποχή μας είναι παράξενη, υπάρχει μια ψευδαίσθηση επικοινωνίας και κοινωνικότητας, υπάρχουν περισσότεροι άνθρωποι από παλιά που δεν έχουν πραγματική επικοινωνία ούτε με γυναίκες, ούτε με άντρες. Και εκεί βρίσκεται έδαφος να συμβαίνουν πολλά και διάφορα παράξενα της εποχής μας. Δεν μπορώ να το πάρω όλο αυτό στα σοβαρά, αλλά αν πρέπει να απαντηθεί μάλλον πρέπει, γιατί διάφορα χαζά διασπείρονται, το βλέπεις γύρω, ο κόσμος έχει αρχίσει να μη βλέπει πού ζει γιατί ζει μέσα από τον υπολογιστή και το σμαρτφον και το έξω γίνεται κάπως παράξενο.

Δηλαδή το ιντερνετ έχει το ενδιαφέρον ότι μπορείς να συνομιλείς με ανθρώπους που μάλλον στην πραγματική ζωή δεν θα είχες την ευκαιρία και κάθεσαι και τα λέτε, γιατί στο γραπτό λόγο υπάρχει πράγματι ένα ενδιαφέρον στη ροή της κουβέντας.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Athina__P την 12 Ιαν 2019, 10:38, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22341
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 12 Ιαν 2019, 10:38

Athina__P έγραψε:
12 Ιαν 2019, 10:36
Α, δεν διάβασα το τόπικ, για τον Έθνι μιλάτε; Δεν τον είχα πάρει ποτέ στα σοβαρά...
για προσπάθησε να σε δώ, όλοι έτσι λέμε, έλα μωρέ. :smt005::003:

για τον έθνι τον λόκελ και τον άγι, τους τρείς μισογύνηδες, εγώ ειμαι ο τραρτανιάν.

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 12 Ιαν 2019, 10:40

Ερμής έγραψε:
12 Ιαν 2019, 10:30
4000 βιασμοί το χρονο; συμπεριλαμβάνει κ τις φυλακές σε αυτό το νούμερο; τα hotspots; Γιατί μου κάνει μεγάλη εντύπωση να γίνονται μ.ο. 10 βιασμοί τη μέρα.
Δε ξερω πως το εβγαλε Ερμή, οι καταγγελθέντες βιασμοί το 15 ήταν 1 ανα 2,5 μερες, πολύ λιγότερες δηλαδή απ αυτες που λέει ο εγκλματολόγος και οχι δεν είχε τετοια στατιστικά. Αν ξαναβρω το αρθρο θα το φέρω

Το αικιου σου enaon επειδή εισαι άντρας κι ειναι εκ φυσεως χαμηλό, σα τον ανικανο και αχρηστο καραγκιοζάκο πιο κάτω που νομιζει οτι γραφουμε στο φλορουμ με το που ανοιξουμε τα ματια μας, σε δυσκολευει απ το να καταλάβεις το 100% των ποστ του καθε μισογύνη κι επειδη δυσκολεύεσαι, το μεταφράζεις ώς πλάκα.
Και όχι, δεν ειμαι καθόλου βαριά, ειμαι λιγο ελαφρυτερη απ τους μισογυνιδες που γλύφεις και χειροκροτάς...δε σ αρεσει τώρα;

Athina__P
Δημοσιεύσεις: 2479
Εγγραφή: 28 Μάιος 2018, 23:01

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athina__P » 12 Ιαν 2019, 10:41

Γραφικός έγραψε:
11 Ιαν 2019, 03:09
Nasos Miltiadis έγραψε:
11 Ιαν 2019, 03:00
Σήμερα μια γύρα που έκανα Θεσσαλονίκη, βλέπεις όλο δυάδες ανδρών η γυναικών,τώρα τι γίνεται? Χάθηκε η εμπιστοσύνη?
Είσαι με τον φίλο σου, ντάξ; Βλέπετε μία δυάδα με ωραίες κοπέλες. Πάει ο ένας από τους δύο να δώσει συστάσεις σκεπτόμενος "το χειρότερο που μπορεί να συμβεί είναι να μου πούνε "ευχαριστούμε, όχι"". Και σε βλέπουν σαν να είσαι ο πιο τελευταιολευταίος του σύμπαντος. Νιώθεις ένοχος, σα να έχεις κάνει κάποιο ασυγχώρητο έγκλημα. Σχεδόν περιμένεις να το εκφράσουν για να απαντήσεις "το πιο τελευταίο πράγμα που έχω κάνει στην ζωή μου είναι που προσέγγισα εσάς τις φόλες" Αλλά ούτε το εκφράζουν, ούτε τίποτα. Απλά μένεις για λίγο άβολα και φεύγεις σαν κλέφτης. Θα το ξανακάνεις;
Εγώ θα ζοριστώ πολύ να το ξανακάνω. Καλύτερα να πίνω τις μπίρες με τον φίλο μου.
Φίλος φίλου που είναι 40+ και κοιτάει να βρει παρέα του άλλου φύλου, λέει ότι αν βγεις έξω στην Αθήνα δεν κοιτάνε οι γυναίκες τους άντρες καν, όσο εμφανίσιμοι και να είναι. Κοιτάνε λένε τα τηλέφωνά τους.

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 12 Ιαν 2019, 10:47

Το ίδιο ακριβψς "ελα μωρέ" ελεγαν κι οι γονεις των βιαστών μαζι με την κοινωνία της Ρόδου

Athina__P
Δημοσιεύσεις: 2479
Εγγραφή: 28 Μάιος 2018, 23:01

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athina__P » 12 Ιαν 2019, 10:49

Ναι, αλλά η κοινωνία της Ρόδου το είχε το παληκάρι στη μπούκα, και δεν μιλάμε για το παλικάρι που λόγω εθνικοτητας πήγε το μυαλό των Αθηναίων πρώτα, για αυτό και άνοιξαν γρήγορα πολλά στόματα, γιατί ο κόσμος στην πραγματικότητα δεν το έβλεπε ως καλό τη συγκάλυψη που υπήρχε μέχρι τότε. Στο φινάλε, αν γίνονται τέτοια, δεν ξέρεις αν η επόμενη θα είναι μια ανυπεράσπιστη ξένη φοιτήτρια ή η αδερφή σου...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Athina__P την 12 Ιαν 2019, 10:50, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22341
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 12 Ιαν 2019, 10:50

Ίφιδα έγραψε:
12 Ιαν 2019, 10:40

Το αικιου σου enaon επειδή εισαι άντρας κι ειναι εκ φυσεως χαμηλό, σα τον ανικανο και αχρηστο καραγκιοζάκο πιο κάτω που νομιζει οτι γραφουμε στο φλορουμ με το που ανοιξουμε τα ματια μας, σε δυσκολευει απ το να καταλάβεις το 100% των ποστ του καθε μισογύνη κι επειδη δυσκολεύεσαι, το μεταφράζεις ώς πλάκα.
Και όχι, δεν ειμαι καθόλου βαριά, ειμαι λιγο ελαφρυτερη απ τους μισογυνιδες που γλύφεις και χειροκροτάς...δε σ αρεσει τώρα;
δεν με ενοχλεί να μιλάς όπως θες, πολυ με παραξενεύει που νομίζεις οτι αυτό θίγει για εμένα, σαν τους άλλους στην πολιτική που μου λένε για αδελφές, τεσπα απλά στο λέω, καταλαβαίνω γιατί το κάνεις αλλά δεν με ενοχλεί, είμαι μεγάλο παιδί.

κατά τα άλλα αν θες δέξου σαν υπόθεση εργασίας, οτι σου γράφω με καλή διάθεση, να σου πω οτι αλήθεια ο έθνι σε έναν κόσμο πραγματικό, γράφει στην πολιτική χρόνια, με το ίδιο στίλ, που δεν έχει να κάνει με γυναίκες, και έχει οδηγήσει στο πραγματικό νήμα που όλοι του ευχήθηκαν τα καλύτερα, πολύ συγκινητικό νήμα. Μια άλλη οπτική, πραγματική.

νύχτα

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από νύχτα » 12 Ιαν 2019, 11:29

να υπενθυμίσω πως όλα αυτά συμβαίνουν σ ένα φόρουμ που καλωσορίζουμε
με θέρμη νεοναζί και φασίστες, και εκφράζουμε πόσο μας έχουν λείψει, ε;

fagano3

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fagano3 » 12 Ιαν 2019, 11:32

Υπαρχουν δυο κατηγοριες ανδρων που υποτιμουν τις γυναικες.

Η πρωτη κατηγορια ειναι αυτη που εχουν να πιασουν βυζι απο τον καιρο που βυζαιναν.

Η δευτερη ειναι αυτη εκεινων που εχουν επιτυχια με τις γυναικες.

Φιλοφεμινιστες ειναι συνηθως β αρσενικα που προσπαθουν να τσιμπησουν κανενα ψιχουλο.

Ο λογος αυτου του φαινομενου ειναι οτι οι γυναικες κατα μεσο ορο ειναι καλυτερες απο τον μεσο ανδρα σε θεματα ευφιας ,μορφωσης κλπ αλλα οι καλυτεροι ανδρες ειναι εξυπνοτεροι,ικανοτεροι απο τις αντιστοιχες καλυτερες γυναικες.

Μονο οι εντελως αποτυχημενοι ανδρες ειναι μισογυνηδες ομως.Οι εξυπνοι ναι μεν τις υποτιμουν,οπου υποτιμηση απλα η περιγραφη της πραγματικοτητας, αλλα συγχρονως τις λατρευουν οπως ακριβως κανουν με τα παιδια τους.

Αντιστοιχα και οι γυναικες ψαχνουν αντρα που θεωρουν ανωτερο τους.

Φεμινιστικες κρισεις εχω παρατηρησει μονο σε δυο κατηγοριες γυναικων.

ΣΤις εντελως σαβουρες που χρησιμοποιουν το χαρτι της πατριαρχιας οπως οι αποτυχημενοι μεταναστες το χαρτι του ρατσισμου

και αυτες που εχουν γκομενο ή ακομα χειροτερα παντρευτηκαν αντρα κατωτερο τους.

Μεγαλη πικρα το τελευταιο.Να πρεπει να αναλαβει η γυναικα το ρολο του ανδρα.

Εχω καναδυο τετοιες φιλες και μου σφιγγεται η ψυχη.

Αντιθετα τι ευτυχια νιωθουν οταν να βρισκονται υπο την καθοδηγηση του ανδρος και να του ετοιμαζουν φαγητουλι.*

*οσο πιο καριεριστρια ειναι μια γυναικα τοσο πιο ευτυχισμενη γινεται οταν της δειξεις την ηδονη του να ετοιμαζεις φαγακι για τον καλο της.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22341
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 12 Ιαν 2019, 11:35

νύχτα έγραψε:
12 Ιαν 2019, 11:29
να υπενθυμίσω πως όλα αυτά συμβαίνουν σ ένα φόρουμ που καλωσορίζουμε
με θέρμη νεοναζί και φασίστες, και εκφράζουμε πόσο μας έχουν λείψει, ε;
σωστά, αλλά αν είναι αλήθεια νεοναζί και φασίστες, και τους καλωσορίζουμε και μας έχουν λείψει, και μετά φταίνε εκείνοι και είναι το πρόβλημα, οκ, νομίζω λέμε το ίδιο πράγμα.

αλήθεια όμως παιδιά, έτυχε και πετύχαμε τον άνθρωπο, εγω την περσόνα του έθνι την έχω ζωγραφίσει με χρώματα παιδικής χαράς, νομίζω ειναι πολύ ευγενής άνθρωπος, δεν ξέρω γιατί. Με ενδιαφέρει που λέτε έχω πέσει τόσο έξω, συμφωνούν και άλλοι με την ίφιδα, έχουν καταλάβει τον έθνι και είναι μισογύνης;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος enaon την 12 Ιαν 2019, 11:38, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32119
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 12 Ιαν 2019, 11:36

enaon έγραψε:
12 Ιαν 2019, 10:10
επίσης να πω οτι ο ασέβαστος έχει σίγουρα πρόγονο Γάλλο.
Εικόνα
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Κλειδωμένο


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ψυχολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών