Θάνος Τζήμερος

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 14671
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Θάνος Τζήμερος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 12 Ιαν 2019, 00:10

-71 έγραψε:
12 Ιαν 2019, 00:08
Lord Brum έγραψε:
11 Ιαν 2019, 23:55
-71 έγραψε:
11 Ιαν 2019, 23:51


ΒΠς είναι το ίνδαλμά σου και είχε αρκετό χρόνο να ασχολείται με τα κομματικά σα φοιτητής.Άσε τις ιστορίες με το βασίλη καίλα άδωνι για κάνα χάπατο εδώ δεν περνάνε αυτά.Όσο για τη γυναίκα του,προσωπικά με αφήνει παγερά αδιάφορο,άσε που έχω αρχή να μην έχω σε εκτίμηση άνδρες που πηδάνε μεταχειρισμένες μάνες.Είναι νωρίς να κρίνεις και να φτιάξεις ανδριάντα στον οποιοδήποτε προτού δεις το τέλος του.

Βιβλιοπώλης είναι, μπόρεσε στα 19 του να αναλάβει και να κρατήσει μια μικρομεσαία επιχείρηση ενώ οι συνομίληκοί του ψωλαρμενίζανε στη μύκονο και στην αράχωβα ή καυλαντίζανε με μαρξ και αγγελάκα στα φεστιβαλ της ΚΝΕ. Πόσοι ξεκινούν την εργασία στα 19 τους? Εδώ μέχρι τα 30 ένα σωρό μαντράχαλοι μένουν με τους γονείς τους.
Ρίξε μια ματια στη βουλή και βρες μου έναν πιο επιτυχημένο από τον άδωνι λαμβάνοντας υπόψην και από πού ξεκίνησε.
Καλά εσύ είσαι ιδεολόγος ηλίθιος,δεν παίρνεις από λόγια.
Απλά δε συμφωνώ με ο,τι μαλάκια λέει κάθε φανατικός
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14398
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Θάνος Τζήμερος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 12 Ιαν 2019, 00:49

Lord Brum έγραψε:
11 Ιαν 2019, 23:55
-71 έγραψε:
11 Ιαν 2019, 23:51
Lord Brum έγραψε:
11 Ιαν 2019, 19:47


καλά καλά, ορφανός και στην εργασία από τα 19 του, χωρίς πολιτική οικογένεια από πίσω του, κατορθώνει στα mid forties να έχει συμπληρώσει 12 ετή παρουσία στο κοινοβούλιο και με διαρκώς αυξανόμενα ποσοστά, να έχει παντρευτεί έναν υπερμούναρο και να έχει μια χαρά οικογένεια, να είναι αντιπρόεδρος του μεγαλύτερου εν ελλάδι κόμματος και να ετοιμάζεται σίγουρα για υπουργική και σε καμία 12ετία και για πρωθυπουργική θητεία. Να συγκρίνουμε από πού ξεκίνησε ο γεωργιάδης και από πού ο σώγαμπρος του μπακατσέλου/μητσοτάκης/τσίπρας και πού έφτασε ο καθένας?
ΒΠς είναι το ίνδαλμά σου και είχε αρκετό χρόνο να ασχολείται με τα κομματικά σα φοιτητής.Άσε τις ιστορίες με το βασίλη καίλα άδωνι για κάνα χάπατο εδώ δεν περνάνε αυτά.Όσο για τη γυναίκα του,προσωπικά με αφήνει παγερά αδιάφορο,άσε που έχω αρχή να μην έχω σε εκτίμηση άνδρες που πηδάνε μεταχειρισμένες μάνες.Είναι νωρίς να κρίνεις και να φτιάξεις ανδριάντα στον οποιοδήποτε προτού δεις το τέλος του.

Βιβλιοπώλης είναι, μπόρεσε στα 19 του να αναλάβει και να κρατήσει μια μικρομεσαία επιχείρηση ενώ οι συνομίληκοί του ψωλαρμενίζανε στη μύκονο και στην αράχωβα ή καυλαντίζανε με μαρξ και αγγελάκα στα φεστιβαλ της ΚΝΕ. Πόσοι ξεκινούν την εργασία στα 19 τους? Εδώ μέχρι τα 30 ένα σωρό μαντράχαλοι μένουν με τους γονείς τους.
Ρίξε μια ματια στη βουλή και βρες μου έναν πιο επιτυχημένο από τον άδωνι λαμβάνοντας υπόψην και από πού ξεκίνησε.
Μην το παραχεσουμε, γονος πλουσιας ευκαταστατης οικογενειας ηταν.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

brb και tyt
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6812
Εγγραφή: 17 Οκτ 2018, 15:11

Re: Θάνος Τζήμερος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από brb και tyt » 12 Ιαν 2019, 00:53

Lord Brum έγραψε:
11 Ιαν 2019, 23:55
Βιβλιοπώλης είναι, μπόρεσε στα 19 του να αναλάβει και να κρατήσει μια μικρομεσαία επιχείρηση ενώ οι συνομίληκοί του ψωλαρμενίζανε στη μύκονο και στην αράχωβα ή καυλαντίζανε με μαρξ και αγγελάκα στα φεστιβαλ της ΚΝΕ. Πόσοι ξεκινούν την εργασία στα 19 τους? Εδώ μέχρι τα 30 ένα σωρό μαντράχαλοι μένουν με τους γονείς τους.
Ρίξε μια ματια στη βουλή και βρες μου έναν πιο επιτυχημένο από τον άδωνι λαμβάνοντας υπόψην και από πού ξεκίνησε.
Πιο πετυχημένος βιβλιοπώλης δεν υπάρχει στη Βουλή. Επίσης είναι ο πιο επιτυχημένος στις τηλεπωλήσεις νανογιλέκων. Σαν πολιτικός είναι τραγικός για την Ελλάδα.

Δες σ' αυτό το νήμα περί τι αδαούς πρόκειται. Εννοείται ότι κι αυτός έιναι δημιούργημα των ΜΜΕ.
ΑΔΩΝΙΣ ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΕΝΑΝΤΙΩΝ ΑΡΙΣΤΕΡΩΝ
Ο Λεωνίδας, ο Κολοκοτρώνης και οι Ταγματασφαλίτες
Γάταρος έγραψε:
05 Φεβ 2019, 15:27

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40328
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Θάνος Τζήμερος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 12 Ιαν 2019, 01:20

ΓΑΛΗ έγραψε:
11 Ιαν 2019, 23:02
Έχει παντρευτεί ωραία, τσαχπίνα και καλλιεργημένη γυναίκα
Καλλιέργεια:

Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7761
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Θάνος Τζήμερος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 12 Ιαν 2019, 11:54

-71 έγραψε:
11 Ιαν 2019, 23:51
έχω αρχή να μην έχω σε εκτίμηση άνδρες που πηδάνε μεταχειρισμένες μάνες.
Δηλαδή αν χωρίσει μια γυναίκα με παιδί πρέπει να τελειώσει η ζωή της και όποιος άντρας την ερωτευτεί είναι ξεφτίλας;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Γάταρος την 12 Ιαν 2019, 14:00, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29355
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Θάνος Τζήμερος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 12 Ιαν 2019, 12:01

hellegennes έγραψε:
12 Ιαν 2019, 01:20
ΓΑΛΗ έγραψε:
11 Ιαν 2019, 23:02
Έχει παντρευτεί ωραία, τσαχπίνα και καλλιεργημένη γυναίκα
Καλλιέργεια:

Φυσικά και είναι καλλιεργημένη. Δεν πήγε εκείνη να παίξει στο παιχνίδι. Το παρουσίαζε. Και πληρωνόταν αδρά για κάθε επεισόδιο.
Και εγώ πήγαινα να το παρουσιάσω, σιγά.

Ακόμα και τα παρατράγουδα της Πανια θα έκανα αν μου έδιναν αυτά που ζητούσα.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


fagano3

Re: Θάνος Τζήμερος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fagano3 » 12 Ιαν 2019, 12:04

Δεν ειναι λογικη αυτη.Αν ειναι να παμε να σπρωχνουμε και πρεζα.Δεν ειμαστε εμεις πρεζονια,αυτοι ειναι πρεζονια και τους δινουμε αυτο που θελουν.

Η μΑΝΩΛΙΔΟΥ ειναι κατωτατου επιπεδου και η επιλογη της συζυγου,αν ηταν απλως γκομενα δεν θα πειραζε μιας και ειναι μιλφ για πολλα γουστα, δειχνει πολλα για τον χαρακτηρα του Αδωνη.

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7761
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Θάνος Τζήμερος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 12 Ιαν 2019, 13:57

Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7761
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Θάνος Τζήμερος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 12 Ιαν 2019, 13:58

Μια χαρά είναι η Μανωλίδου. Τα συγγενικά πρόσωπα των πολιτικών μας αντιπάλων δε μας αφορούν εκτός αν εμπλέκονται σ' εγκληματικές δραστηριότητες.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7761
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Θάνος Τζήμερος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 12 Ιαν 2019, 13:59

Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 14671
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Θάνος Τζήμερος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 12 Ιαν 2019, 14:06

fagano3 έγραψε:
12 Ιαν 2019, 12:04
Δεν ειναι λογικη αυτη.Αν ειναι να παμε να σπρωχνουμε και πρεζα.Δεν ειμαστε εμεις πρεζονια,αυτοι ειναι πρεζονια και τους δινουμε αυτο που θελουν.

Η μΑΝΩΛΙΔΟΥ ειναι κατωτατου επιπεδου και η επιλογη της συζυγου,αν ηταν απλως γκομενα δεν θα πειραζε μιας και ειναι μιλφ για πολλα γουστα, δειχνει πολλα για τον χαρακτηρα του Αδωνη.
προσωπικές επιλογές είναι αυτές. Δεν μας κουβάλησε ο άδωνις τη μανωλίδου να το παίζει γιατρός ή καθηγήτρια πανεπιστημίου όπως έκαναν ο κωστάκης και ο τσίπρας με τις γυναίκες τους. Τι εμπάθεια είναι αυτή?
Ούτε μασάει κρατικά χρήματα όπως η γυναίκα του στρουρνάρα
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 14671
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Θάνος Τζήμερος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 12 Ιαν 2019, 14:09

Επίσης να ξεκαθαρίσουμε κάτι:
μας αφορούν τα μέλη των οικογενειών των πολιτικών ή όχι.
Γιατί αν μας ξινίζει η μανωλίδου απλά και μόνο επειδή τη θεωρούμε κατωτάτου επιπέδου τι να πούμε για την πρεζού κόρη του δραγασάηκη,τον ληστή γιο του βούτση και τον κουφοντινόφιλο γιο του σκουρλέτη?
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Θάνος Τζήμερος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 12 Ιαν 2019, 14:36

fagano3 έγραψε:
12 Ιαν 2019, 12:04
Δεν ειναι λογικη αυτη.Αν ειναι να παμε να σπρωχνουμε και πρεζα.Δεν ειμαστε εμεις πρεζονια,αυτοι ειναι πρεζονια και τους δινουμε αυτο που θελουν.

Η μΑΝΩΛΙΔΟΥ ειναι κατωτατου επιπεδου και η επιλογη της συζυγου,αν ηταν απλως γκομενα δεν θα πειραζε μιας και ειναι μιλφ για πολλα γουστα, δειχνει πολλα για τον χαρακτηρα του Αδωνη.
Ασ' το fagano, γιατί και με τις ανωτάτου όπως η Μαρέβα υπάρχει πρόβλημα. Με τίποτα δεν είναι ευχαριστημένοι. :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

-71
Δημοσιεύσεις: 1251
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2018, 21:53

Re: Θάνος Τζήμερος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από -71 » 12 Ιαν 2019, 16:25

Γάταρος έγραψε:
12 Ιαν 2019, 11:54
-71 έγραψε:
11 Ιαν 2019, 23:51
έχω αρχή να μην έχω σε εκτίμηση άνδρες που πηδάνε μεταχειρισμένες μάνες.
Δηλαδή αν χωρίσει μια γυναίκα με παιδί πρέπει να τελειώσει η ζωή της και όποιος άντρας την ερωτευτεί είναι ξεφτίλας;
Σε παραπέμπω στο δαρβινισμό που είναι άτυπα η επίσημη του νεοφιλελευθερισμού.Μη ξεχνάς ότι το πραγματικό σύνθημα ήταν δεν υπάρχουν κοινωνίες μόνο άτομα,και το γυρίσανε για τα κουτορνήθια που ψηφίζαν συντηρητικούς στο δεν υπάρχουν κοινωνίες μόνο οικογένειες.Εντελώς ψυχρά να το δεις η συμπεριφορά του άτριχου αστού ακροδεξιού και κρυπτοφασίστα παραπέμπει σε αρσενικό β' κατηγορίας.Το τι θα κάνει κάθε χωρισμένη 40άρα και αν κάποιος τη βρίσκει με αυτές,δε με απασχολεί.Ούτε και αυτούς ή τρίτους η δική μου γνώμη.Αυτοί έχουν τη ζωή τους και γω τη δική μου.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 26961
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Θάνος Τζήμερος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 12 Ιαν 2019, 16:58

fagano3 έγραψε:
12 Ιαν 2019, 12:04
Δεν ειναι λογικη αυτη.Αν ειναι να παμε να σπρωχνουμε και πρεζα.Δεν ειμαστε εμεις πρεζονια,αυτοι ειναι πρεζονια και τους δινουμε αυτο που θελουν.

Η μΑΝΩΛΙΔΟΥ ειναι κατωτατου επιπεδου και η επιλογη της συζυγου,αν ηταν απλως γκομενα δεν θα πειραζε μιας και ειναι μιλφ για πολλα γουστα, δειχνει πολλα για τον χαρακτηρα του Αδωνη.
Έχοντας ξεκινήσει μαθήματα πιάνο από την ηλικία των πέντε ετών, φοίτησε στην Σχολή Τζούλιαρντ της Νέας Υόρκης οπού σπούδασε μουσική σύνθεση υπό τον συνθέτη Ντάρον Χάγκεν και διεύθυνση ορχήστρας με τον ιδρυτή της New York Grand Opera Company, Βίνσεντ Λα Σέλβα, ενώ συγχρόνως συνέχισε σπουδές πιάνο υπό την σολίστρια Τζούλι Τζόρνταν. Το τελευταίο της έτος στο Τζούλιαρντ ηχογράφησε το πρώτο της έργο Σημασίες Και Σύμβολα, βασισμένο σε 14 μύθους της Αρχαίας Ελλάδας, το οποίο κυκλοφόρησε στην Ελλάδα το 1999. Επέστρεψε στην Ευρώπη το 1998, για μεταπτυχιακές σπουδές υπό τον Βέλγο συνθέτη και μαέστρο Ρόμπερτ Γιάνσσενς στο Βασιλικό Ωδείο των Βρυξελλών, όπου συνέθεσε και διηύθηνε το μπαλέτο Γαία, που παρουσιάστηκε στο Βούπερταλ από τον θίασο Tanztempel, χωρογραφία της Λίντα Κάλντερ.

Τον Ιούλιο του 2000, έκανε την πρώτη της εμφάνιση σε Ελληνικό κοινό στο Θέατρο Απόλλων της Ερμούπολης, όπου διηύθηνε την Ορχήστρα των Χρωμάτων με σοπράνο την Χαρά Κεφάλα και τενόρο τον Κωνσταντίνο Παλιατσάρα. Το ίδιο έτος έκανε πρεμίερα στο Brahms-Saal του Μουζικφεράιν της Βιέννης με την Συμφωνική Ορχήστρα Δβόρακ, όπου εντυπωσίασε τον πρόεδρο του Μουζικφεράιν ο οποίος της ζήτησε να μελοποιήσει τα ποιήματα του Ράινερ Μαρία Ρίλκε, έργο το οποίο παρουσίασε το 2002 στην ίδια αίθουσα. Το 2001 κυκλοφόρησε ο δεύτερός της δίσκος Ελληνικοί Ύμνοι, ηχογραφημένος στην Τσεχία και βασισμένος σε δέκα Ορφικούς Ύμνους. Το 2004 συνέθεσε την μουσική για το ντοκιουμαντέρ Μέγας Αλέξανδρος: Μύθοι και Πραγματικότητα και κυκλοφόρησαν οι δίσκοι της Αρχέτυπον και Γαία. Το 2006, η πρώτη της όπερα Έπος βραβέυτηκε με τη δεύτερη διάκριση του Διεθνούς Διαγωνισμού Σύνθεσης Όπερας Nancy van de Vate, ενώ η δεύτερη της όπερα La Pisanella βραβεύτηκε στο Φεστιβάλ Bartok Plus, το 2014.

Στο πλαίσιο των Ολυμπιακών Αγώνων του Πεκίνου, συνέθεσε την συμφωνία Δύο Πολιτισμοί, Ένα Πνεύμα, την οποία παρουσίασε, διευθύνοντας την Ορχήστρα του Εθνικού Θεάτρου Όπερας και Δραματικού Χωρού της Κίνας με τη σοπράνο Χαρά Κεφάλα και τον παίκτη παραδοσιακού κινεζικού λάουτου Cài Jǐn, υπό την αιγίδα της Ολυμπιακής Επιτροπής, στην Αίθουσα Συναυλιών του Πεκίνου.


Πολύ κατώτατο επίπεδο.
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών