Γιατί πολλοί άντρες...

Ψυχή και άνθρωπος.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14417
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 12 Ιαν 2019, 11:36

νύχτα έγραψε:
12 Ιαν 2019, 11:29
να υπενθυμίσω πως όλα αυτά συμβαίνουν σ ένα φόρουμ που καλωσορίζουμε
με θέρμη νεοναζί και φασίστες, και εκφράζουμε πόσο μας έχουν λείψει, ε;
ε οι κοκκινοι φασιστες ειναι λιγακι πιο γουτσου γουτσου.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32144
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 12 Ιαν 2019, 11:37

Ερμής έγραψε:
12 Ιαν 2019, 10:30
4000 βιασμοί το χρονο; συμπεριλαμβάνει κ τις φυλακές σε αυτό το νούμερο; τα hotspots; Γιατί μου κάνει μεγάλη εντύπωση να γίνονται μ.ο. 10 βιασμοί τη μέρα.
μετραει και το ποσες φορες βιαζεται η λογικη στο πχορουμ;
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22341
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 12 Ιαν 2019, 11:39

Ασέβαστος έγραψε:
12 Ιαν 2019, 11:36
enaon έγραψε:
12 Ιαν 2019, 10:10
επίσης να πω οτι ο ασέβαστος έχει σίγουρα πρόγονο Γάλλο.
Εικόνα
πιο πολύ για την υπερήφανη σημαία μάχης που σήκωσες το λέω, κάτσε να γυρίσει ο άγις απο τα μπάνια και θα συζητήσουμε αν το λευκό είναι το πολέμου :)

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 12 Ιαν 2019, 11:41

Athina__P έγραψε:
12 Ιαν 2019, 10:49
Ναι, αλλά η κοινωνία της Ρόδου το είχε το παληκάρι στη μπούκα, και δεν μιλάμε για το παλικάρι που λόγω εθνικοτητας πήγε το μυαλό των Αθηναίων πρώτα, για αυτό και άνοιξαν γρήγορα πολλά στόματα, γιατί ο κόσμος στην πραγματικότητα δεν το έβλεπε ως καλό τη συγκάλυψη που υπήρχε μέχρι τότε. Στο φινάλε, αν γίνονται τέτοια, δεν ξέρεις αν η επόμενη θα είναι μια ανυπεράσπιστη ξένη φοιτήτρια ή η αδερφή σου...
Εσύ δεν είσαι που μας έλεγες για το κείμενο που είχαν βγάλει ένα κείμενο οι φεμινίστριες στη Μυτιλήνη," ναι αλλά για το ατύχημα με το κότερο στην Αίγινα δεν διαμαρτυρήθηκαν"
Πολλές γυναίκες βάζετε τρικλοποδιά στις υπόλοιπες μη τυχόν και διαταράξουν τις ισορροπίες; Ξεψολέψουν νοοτροπίες; Δε ξέρω τι αλλά το έχω δει να γίνεται πολλές φορές.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

fagano3

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fagano3 » 12 Ιαν 2019, 11:46

Ερμής έγραψε:
12 Ιαν 2019, 10:30
4000 βιασμοί το χρονο; συμπεριλαμβάνει κ τις φυλακές σε αυτό το νούμερο; τα hotspots; Γιατί μου κάνει μεγάλη εντύπωση να γίνονται μ.ο. 10 βιασμοί τη μέρα.
Η Ελλαδα ειναι απο τις πιο ασφαλεις χωρες του κοσμου για τις γυναικες.Πολυ πιο ασφαλης και απο τις περισσοτερες χωρες της δυτικης ευρωπης με τα αλαχμπαρακια.

Επισης η Ελλαδα ειναι η πιο μουνοδουλη χωρα του κοσμου.Ειναι γελοιο και μονο η υπαρξη ενος τετοιου νηματος στα ελληνικα.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 12 Ιαν 2019, 11:54

fagano3 έγραψε:
12 Ιαν 2019, 11:46
Ερμής έγραψε:
12 Ιαν 2019, 10:30
4000 βιασμοί το χρονο; συμπεριλαμβάνει κ τις φυλακές σε αυτό το νούμερο; τα hotspots; Γιατί μου κάνει μεγάλη εντύπωση να γίνονται μ.ο. 10 βιασμοί τη μέρα.
Η Ελλαδα ειναι απο τις πιο ασφαλεις χωρες του κοσμου για τις γυναικες.Πολυ πιο ασφαλης και απο τις περισσοτερες χωρες της δυτικης ευρωπης με τα αλαχμπαρακια.

Επισης η Ελλαδα ειναι η πιο μουνοδουλη χωρα του κοσμου.Ειναι γελοιο και μονο η υπαρξη ενος τετοιου νηματος στα ελληνικα.
τι εννοείς με αυτόν τον όρο;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Anonymous343

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Anonymous343 » 12 Ιαν 2019, 11:56

fagano3 έγραψε:
12 Ιαν 2019, 11:46


Επισης η Ελλαδα ειναι η πιο μουνοδουλη χωρα του κοσμου.Ειναι γελοιο και μονο η υπαρξη ενος τετοιου νηματος στα ελληνικα.
Φαγανε, δεν παει σε σενα το σχολιο μου, η Ελλαδα ειναι αυτο που λες απο τη στιγμη που οι ιδιοι οι ανδρες τα περιμενουν ολα ετοιμα απο τη γυναικα "να εχει σπιτι, να εχει δουλεια, να μου κανει παιδια". Ε, οι ιδιοι οι ανδρες τη σπρωχνουν στο να αναλαβει αυτη το ρολο του αρσενικου-αρχηγου στο σπιτι.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22341
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 12 Ιαν 2019, 11:57

Naida έγραψε:
12 Ιαν 2019, 11:54
fagano3 έγραψε:
12 Ιαν 2019, 11:46
Ερμής έγραψε:
12 Ιαν 2019, 10:30
4000 βιασμοί το χρονο; συμπεριλαμβάνει κ τις φυλακές σε αυτό το νούμερο; τα hotspots; Γιατί μου κάνει μεγάλη εντύπωση να γίνονται μ.ο. 10 βιασμοί τη μέρα.
Η Ελλαδα ειναι απο τις πιο ασφαλεις χωρες του κοσμου για τις γυναικες.Πολυ πιο ασφαλης και απο τις περισσοτερες χωρες της δυτικης ευρωπης με τα αλαχμπαρακια.

Επισης η Ελλαδα ειναι η πιο μουνοδουλη χωρα του κοσμου.Ειναι γελοιο και μονο η υπαρξη ενος τετοιου νηματος στα ελληνικα.
τι εννοείς με αυτόν τον όρο;
antimisa@+ εννοεί

fagano3

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fagano3 » 12 Ιαν 2019, 11:58

Portia έγραψε:
12 Ιαν 2019, 11:56
fagano3 έγραψε:
12 Ιαν 2019, 11:46


Επισης η Ελλαδα ειναι η πιο μουνοδουλη χωρα του κοσμου.Ειναι γελοιο και μονο η υπαρξη ενος τετοιου νηματος στα ελληνικα.
Φαγανε, δεν παει σε σενα το σχολιο μου, η Ελλαδα ειναι αυτο που λες απο τη στιγμη που οι ιδιοι οι ανδρες τα περιμενουν ολα ετοιμα απο τη γυναικα "να εχει σπιτι, να εχει δουλεια, να μου κανει παιδια". Ε, οι ιδιοι οι ανδρες τη σπρωχνουν στο να αναλαβει αυτη το ρολο του αρσενικου-αρχηγου στο σπιτι.
Δεν σημαινει αυτο μουνοδουλος.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22341
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 12 Ιαν 2019, 12:04

το κοιτάς απο άλλη οπτική γωνία, πιο νωρίς εσύ, καλά λέει η πορτια. Στο τέλος είναι εκείνος που ρωτάει, γυναίκα, τι χρώμα να έχει το άλογο στο γνωστό ανέκδοτο :)

νομίζω καλύτερα το misa@+, δεν θα έχει πρόβλημα και η γαλή.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68644
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 12 Ιαν 2019, 12:11

enaon έγραψε:
12 Ιαν 2019, 12:04
το κοιτάς απο άλλη οπτική γωνία, πιο νωρίς εσύ, καλά λέει η πορτια. Στο τέλος είναι εκείνος που ρωτάει, γυναίκα, τι χρώμα να έχει το άλογο στο γνωστό ανέκδοτο :)

νομίζω καλύτερα το misa@+, δεν θα έχει πρόβλημα και η γαλή.
Mερικές φορές τον λέω και Γουργούρη.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 12 Ιαν 2019, 12:14

Βιασμό της λογικής φανταζομαι θα εννοείται περσόνες που σε κάθε τους πίξελ εκφράζουν μισογυνισμό αλλά οι υπόλοιποι άντρες δε το παραδέχονται, έτσι;

Βιασμός λογικής να θεωρούνται οι άντρες καλύτεροι σε όλα χωρίς να υπάρχουν οι ίδιες συνθηκες για ολους ωστε να βγει και το ανάλογο συμπέρασμα.

Βιασμος λογικής να θεωρούνται οι άντρες εξυπνότεροι τη στιγμή που τα παιδια παίρνουν την εξυπνάδα, ΛΕΕΙ Η ΕΠΙΣΤΗΜΗ, απ τη μανούλα :romance-hearteyes:

Κατα τ άλλα, τα κωλόπαιδα της Ρόδου είναι κλασσικο παράδειγμα μισογυνισμου και δε θα μου έκανε καθολου εντύπωση αν ειχαν ως ευαγγέλιο τις καθυστεριές των μαγκάου μισογυνιδων

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22341
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 12 Ιαν 2019, 12:18

Ίφιδα έγραψε:
12 Ιαν 2019, 12:14
που σε κάθε τους πίξελ εκφράζουν μισογυνισμό
ίσως να υπερβάλλεις ελάχιστα, αυτό μόνο για αρχή.

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 12 Ιαν 2019, 12:20

Ισως και να κανεις οτι δεν βλέπεις γιατι ετσι συμφέρει

fagano3

Re: Γιατί πολλοί άντρες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fagano3 » 12 Ιαν 2019, 12:21

Ίφιδα έγραψε:
12 Ιαν 2019, 12:14
Βιασμό της λογικής φανταζομαι θα εννοείται περσόνες που σε κάθε τους πίξελ εκφράζουν μισογυνισμό αλλά οι υπόλοιποι άντρες δε το παραδέχονται, έτσι;

Βιασμός λογικής να θεωρούνται οι άντρες καλύτεροι σε όλα χωρίς να υπάρχουν οι ίδιες συνθηκες για ολους ωστε να βγει και το ανάλογο συμπέρασμα.

Βιασμος λογικής να θεωρούνται οι άντρες εξυπνότεροι τη στιγμή που τα παιδια παίρνουν την εξυπνάδα, ΛΕΕΙ Η ΕΠΙΣΤΗΜΗ, απ τη μανούλα :romance-hearteyes:

Κατα τ άλλα, τα κωλόπαιδα της Ρόδου είναι κλασσικο παράδειγμα μισογυνισμου και δε θα μου έκανε καθολου εντύπωση αν ειχαν ως ευαγγέλιο τις καθυστεριές των μαγκάου μισογυνιδων
Δεν ισχυει αυτο που λες.

https://qph.fs.quoracdn.net/main-qimg-6 ... e4fcca87d5

Οι αντρες καταλαμβανουν σε πολυ μεγαλυτερο ποσοστο τις ακραιες τιμες ειτε προς το καλυτερο ειτε προς το χειροτερο.

Οι πολυ εξυπνοι αντρες ειναι πολυ περισσοτεροι απο τις πολυ εξυπνες γυναικες

οπως και οι πολυ προβληματικοι ή ηλιθιοι αντρες πολυ περισσοτεροι απο τις αντιστοιχες προβληματικες ή ηλιθιες γυναικες.

Η απουσια πολεμων και η θεσμοθετηση της μονογαμιας εχει φερει μεγαλα προβληματα στις σχεσεις των δυο φυλων μιας και αναγκαζεται η μεση γυναικα να ψαχνει αντρα συχνα κατωτερο της αντι για ανωτερο της οπως συνεβαινε παλια οπου οι καλυτεροι παιρναν σχεδον ολες τις γυναικες και ο μεσος αντρας απλα πεθαινε ή ηταν σκλαβος.

Κλειδωμένο


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ψυχολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών