Πεσίματα

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Γραφικός

Re: Πεσίματα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γραφικός » 12 Ιαν 2019, 16:04

Αυτό με την μεγάλη οικονομική διαφορά μεταξύ των ζευγαριών έχει κι άλλη εξήγηση που -ναι πάλι- έχει βάση σε κοινωνικά πρότυπα. Όταν ένα ζευγάρι έχει μεγάλη οικονομική διαφορά, αναπόφευκτα, ο έχων ή η έχουσα πληρώνει για κάποια από τα έξοδα της μη εχούσης ή του μη έχοντος.
1.Θα σου πει: "πάμε διακοπές Μύκονο"; θα της πεις:" το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις;" Θα σου πει "σιγά μωρέ, πληρώνω εγώ". Το ότι είναι μαζί σου δεν πάει να πει ότι θα σε ακολουθήσει στην μιζέρια σου, ειδικά άμα είναι διατεθειμένη να την καταπολεμήσει. Ό,τι και να σκέφτεται κάποιος που δεν το έχει ζήσει, όταν το ζεις είναι πολύ μειωτικό. Το ξέρουν όλοι: το ξέρουν οι παρέες σας, το ξέρουν οι γονείς της, το ξέρουν οι γονείς σου. Ως άνδρας είναι πολύ δύσκολο να το δεχθείς, όσο ανοιχτή και να είναι αυτή.
2. Αναπόφευκτα κάποια στιγμή θα έρθει η απορία : "μπας και με πήρε για τα λεφτά μου;" Δεν υπάρχει περίπτωση να μην περάσει από το μυαλό του πλούσιου μέλους του ζευγαριού. Μία γυναίκα δεν θα μπορούσε ποτέ να δεχθεί αυτή την πιθανότητα, οπότε κατευθείαν πηγαίνει με άντρες ίσης περιουσίας ή πλουσιότερούς της. Ο άνδρας το θεωρεί και γόητρο το να έχει κάποια καύλα δίπλα του επειδή βγάζει πολλούς παράδες, οπότε δεν έχει πρόβλημα να κάνει έναν τέτοιο γάμο.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Πεσίματα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 12 Ιαν 2019, 16:19

Γραφικός έγραψε:
12 Ιαν 2019, 16:04
Αυτό με την μεγάλη οικονομική διαφορά μεταξύ των ζευγαριών έχει κι άλλη εξήγηση που -ναι πάλι- έχει βάση σε κοινωνικά πρότυπα. Όταν ένα ζευγάρι έχει μεγάλη οικονομική διαφορά, αναπόφευκτα, ο έχων ή η έχουσα πληρώνει για κάποια από τα έξοδα της μη εχούσης ή του μη έχοντος.
1.Θα σου πει: "πάμε διακοπές Μύκονο"; θα της πεις:" το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις;" Θα σου πει "σιγά μωρέ, πληρώνω εγώ". Το ότι είναι μαζί σου δεν πάει να πει ότι θα σε ακολουθήσει στην μιζέρια σου, ειδικά άμα είναι διατεθειμένη να την καταπολεμήσει. Ό,τι και να σκέφτεται κάποιος που δεν το έχει ζήσει, όταν το ζεις είναι πολύ μειωτικό. Το ξέρουν όλοι: το ξέρουν οι παρέες σας, το ξέρουν οι γονείς της, το ξέρουν οι γονείς σου. Ως άνδρας είναι πολύ δύσκολο να το δεχθείς, όσο ανοιχτή και να είναι αυτή.
2. Αναπόφευκτα κάποια στιγμή θα έρθει η απορία : μπας και με πήρε για τα λεφτά μου;" Δεν υπάρχει περίπτωση να μην περάσει από το μυαλό του πλούσιου μέλους του ζευγαριού. Μία γυναίκα δεν θα μπορούσε ποτέ να δεχθεί αυτή την πιθανότητα, οπότε κατευθείαν πηγαίνει με άντρες ίσης περιουσίας ή πλουσιότερούς της. Ο άνδρας το θεωρεί και γόητρο το να έχει κάποια καύλα δίπλα του επειδή βγάζει πολλούς παράδες, οπότε δεν έχει πρόβλημα να κάνει έναν τέτοιο γάμο.
Από τη στιγμή που θα δεχτείς κάτι τέτοιο έχεις γίνει ο/η ακόλουθος.
Αν δεν έχεις δεν πας. Αν έχεις λίγα θα υπάρξει μια μέση λύση. Αυτά εφόσον έχετε διαφορετικά νοικοκυριά. Βασικά και κοινό να έχετε να συνεισφέρεις με ότι έχεις και ας βγάζει ο άλλος τα δεκαπλάσια από σένα.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20205
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Πεσίματα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 12 Ιαν 2019, 16:20

sys3x έγραψε:
12 Ιαν 2019, 15:40
Cecily Anne έγραψε:
12 Ιαν 2019, 15:39
sys3x έγραψε:
12 Ιαν 2019, 15:38

Στο τέλος δεν παντρεύονται.
:P
Τον Σιφρέντι τον ξέρεις; :lol:
Είμαστε φίλοι από παλιά, μαζί μεγαλώσαμε.
:D
Αρα ξέρεις ότι έχει κάνει με τη γυναίκα του τσόντα. :lol:
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Γραφικός

Re: Πεσίματα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γραφικός » 12 Ιαν 2019, 17:43

Juno έγραψε:
11 Ιαν 2019, 20:49
:lol: Δεν θα μπορούσα να βρεθώ και όχι ότι δεν πλησίασα.
Όπως έχω ξαναπεί, μου έχει αρέσει κουμούνι δύο φορές (δύο διαφορετικά κουμούνια, σε δύο διαφορετικές στιγμές της ζωής μου). Ειδικά ο ένας, μαύρα μαλλιά, σηκωμένα σαν του Robert των Cure, σκούρα μπλε μάτια, κόλαση. Και να την πέφτει αυτός.
Μόλις άνοιξαν το στόμα τους αμφότεροι και το κατάλαβα, μου πέρασε αμέσως. Επί τόπου.
Κουμούνι να προσποιείται τον δεξιό για να με ρίξει, ευτυχώς δεν μου έτυχε. Δεν ξέρω τι θα έκανα μετά.
Οπ, αυτό τώρα το είδα!
Τι είναι αυτά τα πράματα Τζούνο; Οι γονείς σου το ξέρουν;
Με απογοητεύεις :011:

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37595
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Πεσίματα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 12 Ιαν 2019, 17:52

Cecily Anne έγραψε:
12 Ιαν 2019, 16:20
sys3x έγραψε:
12 Ιαν 2019, 15:40
Cecily Anne έγραψε:
12 Ιαν 2019, 15:39


Τον Σιφρέντι τον ξέρεις; :lol:
Είμαστε φίλοι από παλιά, μαζί μεγαλώσαμε.
:D
Αρα ξέρεις ότι έχει κάνει με τη γυναίκα του τσόντα. :lol:
Είδες ρε, καλά το κατάλαβα, έχεις στρεβλή εικόνα για τις ερωτικές - καλλιτεχνικές ταινίες, σκοπός δεν είναι να παντρευτούν στο τέλος, έλεος δλδ, και αυτή η απίστευτη η αγγλίδα η ντηπθρόατ με μονοκάμερα με τον σύζυγό ξεκίνησε αλλά φευ.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37595
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Πεσίματα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 12 Ιαν 2019, 17:56

Juno έγραψε:
11 Ιαν 2019, 20:49
:lol: Δεν θα μπορούσα να βρεθώ και όχι ότι δεν πλησίασα.
Όπως έχω ξαναπεί, μου έχει αρέσει κουμούνι δύο φορές (δύο διαφορετικά κουμούνια, σε δύο διαφορετικές στιγμές της ζωής μου). Ειδικά ο ένας, μαύρα μαλλιά, σηκωμένα σαν του Robert των Cure, σκούρα μπλε μάτια, κόλαση. Και να την πέφτει αυτός.
Μόλις άνοιξαν το στόμα τους αμφότεροι και το κατάλαβα, μου πέρασε αμέσως. Επί τόπου.
Κουμούνι να προσποιείται τον δεξιό για να με ρίξει, ευτυχώς δεν μου έτυχε. Δεν ξέρω τι θα έκανα μετά.
Τζουν οι πιο επικίνδυνοι είναι οι δεξιοί που το παίζουν κοθμούνια κ όχι αναγκαστικά για να σε ρίξουν.
Τζαστ σέηνγκ ε.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Γραφικός

Re: Πεσίματα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γραφικός » 12 Ιαν 2019, 18:03

sys3x έγραψε:
12 Ιαν 2019, 17:56
Τζουν οι πιο επικίνδυνοι είναι οι δεξιοί που το παίζουν κοθμούνια κ όχι αναγκαστικά για να σε ρίξουν.
Τζαστ σέηνγκ ε.
Αυτοί γίνονται κυβέρνηση κι ύστερα δεν τους απασχολεί να μας ρίξουν. Μας γαμούν είτε το θέλουμε είτε όχι.

Ορέστης 35

Re: Πεσίματα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 12 Ιαν 2019, 18:11

Γραψτε για πεσιματα σε τουριστριες ειδικα αν σας εκαναν αυτες.

Γραφικός

Re: Πεσίματα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γραφικός » 12 Ιαν 2019, 18:19

Ορέστης 35 έγραψε:
12 Ιαν 2019, 18:11
Γραψτε για πεσιματα σε τουριστριες ειδικα αν σας εκαναν αυτες.
Δεν μου έχει τύχει, αλλά αν θες σκαρφίζομαι κάτι για την πάρτη σου. Με εσένα πρωταγωνιστή κιόλας.

Ορέστης 35

Re: Πεσίματα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 12 Ιαν 2019, 18:23

Γραφικός έγραψε:
12 Ιαν 2019, 18:19
Ορέστης 35 έγραψε:
12 Ιαν 2019, 18:11
Γραψτε για πεσιματα σε τουριστριες ειδικα αν σας εκαναν αυτες.
Δεν μου έχει τύχει, αλλά αν θες σκαρφίζομαι κάτι για την πάρτη σου. Με εσένα πρωταγωνιστή κιόλας.
Προτιμω να ζω μεσα απο τις ιστοριες των αλλων. Αυτο που προτεινεις δε μου κανει.

Γραφικός

Re: Πεσίματα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γραφικός » 12 Ιαν 2019, 18:25

Ορέστης 35 έγραψε:
12 Ιαν 2019, 18:23
Προτιμω να ζω μεσα απο τις ιστοριες των αλλων. Αυτο που προτεινεις δε μου κανει.
Θα σου το στείλω σε πουμού μεθαύριο κι αν δεν το εγκρίνεις, δεν μπαίνει.
Πάει;

Άβαταρ μέλους
κουλούρι Θεσσαλονίκης
Δημοσιεύσεις: 11589
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:39
Phorum.gr user: κουλούρι Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Πεσίματα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από κουλούρι Θεσσαλονίκης » 12 Ιαν 2019, 18:25

Γραφικός έγραψε:
12 Ιαν 2019, 18:19
Ορέστης 35 έγραψε:
12 Ιαν 2019, 18:11
Γραψτε για πεσιματα σε τουριστριες ειδικα αν σας εκαναν αυτες.
Δεν μου έχει τύχει, αλλά αν θες σκαρφίζομαι κάτι για την πάρτη σου. Με εσένα πρωταγωνιστή κιόλας.
:+1:
για να μην σου πώ ότι γίνεται και ξεχωριστό νήμα!
(✿ ♥‿♥)
Je suis Αγις
Je suis Χαοτικός

the comet the course the tail

Re: Πεσίματα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 12 Ιαν 2019, 18:28

Γραφικός έγραψε:
12 Ιαν 2019, 18:25
Ορέστης 35 έγραψε:
12 Ιαν 2019, 18:23
Προτιμω να ζω μεσα απο τις ιστοριες των αλλων. Αυτο που προτεινεις δε μου κανει.
Θα σου το στείλω σε πουμού μεθαύριο κι αν δεν το εγκρίνεις, δεν μπαίνει.
Πάει;
:lol:

γαμάτο άβαταρ....

Ορέστης 35

Re: Πεσίματα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 12 Ιαν 2019, 18:29

Κατα φαντασιαν εραστης γινομαι και μονος μου. Αληθινες ιστοριες εχει κανεις να διηγηθει;

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16183
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Πεσίματα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 12 Ιαν 2019, 18:29

κουλούρι Θεσσαλονίκης έγραψε:
12 Ιαν 2019, 18:25
Γραφικός έγραψε:
12 Ιαν 2019, 18:19
Ορέστης 35 έγραψε:
12 Ιαν 2019, 18:11
Γραψτε για πεσιματα σε τουριστριες ειδικα αν σας εκαναν αυτες.
Δεν μου έχει τύχει, αλλά αν θες σκαρφίζομαι κάτι για την πάρτη σου. Με εσένα πρωταγωνιστή κιόλας.
:+1:
για να μην σου πώ ότι γίνεται και ξεχωριστό νήμα!
:bravo::goodpost:

Εχω και τίτλο: Γραφικού Ορεστηάδα
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών