ΝΒΑ

Αθλητικά νέα, ομάδες, αγωνιστικές, αποτελέσματα.
Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 9686
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: ΝΒΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 11 Ιαν 2019, 21:10

Τσικό.
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: ΝΒΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 11 Ιαν 2019, 21:22

Ποια παραμυθια ρε Νταχε? ο καλυτερος παικτης της γιουρολιγκ ειναι τελευταια αλλαγη στο Νβα και ο η υτελευταια αλλαγη του Νβα ειναι υπερπαικτης στην ευρωπη.

Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: ΝΒΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 12 Ιαν 2019, 02:29

μεχρι και ο Μπιθιλ εχε αντιμετωπισει σουπερσταρ.

οι πουστρες οι Γουιζαρντς εβαλαν και αντρες χορευτες μαζι απο τις κοπελλες.

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 9686
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: ΝΒΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 12 Ιαν 2019, 02:37

θα πάρουμε μπροστά στο δεύτερο
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: ΝΒΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 12 Ιαν 2019, 04:14

κλασσικη κλοπη αλλα δεν πειραζει αυτα ειναι μαθηματα για τα πλευοφφς.

Άβαταρ μέλους
Birdy
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: 31 Δεκ 2018, 13:51

Re: ΝΒΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Birdy » 12 Ιαν 2019, 12:56

Daje έγραψε:
11 Ιαν 2019, 15:56
Σου αρεσουν δηλαδη τα παραμυθια και οι γυμναστικες επιδειξεις. Δεκτον.
Καποτε ηταν μια που δεν μπορουσε να ερθει σε οργασμο αν δεν υπηρχε ο κινδυνος να την ανακαλυψουν οτι απατουσε το συζυγο της. Μονο ετσι ενοιωθε αδρεναλινη. Λειτουργουσε μονο υπο απειλη ξυλου.
Ετσι κι εσυ.
Θελεις να φαντασιωνεσαι οτι αυτοι οι γεροδεμενοι αντρες θα τα καταφερναν να βαζουν 30-40 ποντους και σε πραγματικες αμυνες.
Φτιαχνεσαι ρε παιδι μου. Σου αρεσει.
Δεκτον.
Daje κι εμένα μου αρέσει η τακτική και τα συστήματα και το passing game αλλα το μπάσκετ δεν είναι σκάκι, η αθλητικότητα μετράει πάρα πολύ. Κι όταν οι καλύτεροι παίχτες της ευρώπης παίζουν στο ΝΒΑ και στην ευρωλίγκα παίζουν οι τρίτες αλλαγές και οι συνταξιούχοι του ΝΒΑ ο ναπολέων και ο μέγας αλέξανδρος να προπονούν το αποτέλεσμα δεν θα είναι τόσο ενδιαφέρον. Με πράσα και με ρύζι πρασόρυζο θα φτιάξεις δεν πα να χεις 3 αστέρια μισελέν.

30 χρόνια κατεβαίνουν οι αμερικάνοι και παίζουν και με κανόνες ΦΙΜΠΑ και τι έγινε; Πέραν από δυο τρεις περιπτώσεις ψωλιάζουν τον πλανήτη (κι όσες φορές έχασαν δεν κατέβηκαν και με την τοπ ομάδα τους)

ΥΓ.
Να το κοιτάξεις αυτό με τις σεξουαλικές παρωμοιώσεις :003:

the_black_planet
Δημοσιεύσεις: 1170
Εγγραφή: 24 Μάιος 2018, 13:54
Phorum.gr user: the_black_planet

Re: ΝΒΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the_black_planet » 12 Ιαν 2019, 13:43

Daje πάντως γίνονται κάποια ασύλληπτα ρεκορ στο NBA, στο ματς των Σπερς με OKC οι Σπερς είχαν 16/19 τρίποντα σε ματς 2 παρατάσεων, κάτι που σιγουρα αποδεικνύει ότι έπαιξαν πολύ οργανωμένα και συγκεντρωμένα και ξεκίνησαν με 14/14!!!! Είναι κάποια πράγματα που δεν τα χωράει ο νους και δεν μπορείς παρά να βγάλεις το καπέλο στον Ποπς! :blm:
Και ο Aldridge έκανε οργια με 56 πόντους(να οι παρομοιώσεις που έλεγες :P ) βέβαια πέρα από τα εύσημα η αλήθεια είναι ότι δεν έχουν την σταθερότητα για να διεκδικήσουν τίτλο/τελικό.
Ζωγράφισε έναν ήλιο στο ταβάνι, μίλησε με τ’ αγέρι της νυχτιάς
και χόρεψε μαζί με τη σκιά σου στους ήχους μιας αδύναμης καρδιάς.
Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου ή βγες ξανά στον δρόμο της φωτιάς
πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου ή βγες ξανά στον δρόμο της φωτιάς

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14507
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: ΝΒΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 12 Ιαν 2019, 13:50

Eγω το μονο που ζηταω ειναι πραγματικες αμυνες και πραγματικους κανονες.
Να επιτρεπεται η ζωνη, να μην γινονται 800 αγωνες εκ των οποιων μονο οι 50 εχουν σημασια, να σφυριζονται τα βηματα και τα φαουλ και γενικα να γινει πραγματικο μπασκετ, ετσι ωστε να δουμε ποιοι ειναι πραγματικα οι καλυτεροι και οχι απλα ποιοι ειναι οι καλυτεροι αθλητες.
Ααα, μην το ξεχασω, θελω και πραγματικες εδρες.

Ειναι σαν να μου λετε να προτιμησω λατινοαμερικο απο ευρωπαικο ποδοσφαιρο, μονο και μονο επειδη οι λατινοαμερικανοι ειναι καλυτεροι τεχνιτες. (και αναφερομαι κυριως στις προηγουμενες δεκαετιες και οχι μονο στην τωρινη κατασταση)
Η πχ. να βλεπω τον CR7 να βαζει 50 γκολ στην Λιγκα και να πιστευω οτι θα εβαζε τα ιδια στην Serie A...
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

Άβαταρ μέλους
Birdy
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: 31 Δεκ 2018, 13:51

Re: ΝΒΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Birdy » 12 Ιαν 2019, 16:03

Daje έγραψε:
12 Ιαν 2019, 13:50
Eγω το μονο που ζηταω ειναι πραγματικες αμυνες και πραγματικους κανονες.
Να επιτρεπεται η ζωνη, να μην γινονται 800 αγωνες εκ των οποιων μονο οι 50 εχουν σημασια, να σφυριζονται τα βηματα και τα φαουλ και γενικα να γινει πραγματικο μπασκετ, ετσι ωστε να δουμε ποιοι ειναι πραγματικα οι καλυτεροι και οχι απλα ποιοι ειναι οι καλυτεροι αθλητες.
Ααα, μην το ξεχασω, θελω και πραγματικες εδρες.

Ειναι σαν να μου λετε να προτιμησω λατινοαμερικο απο ευρωπαικο ποδοσφαιρο, μονο και μονο επειδη οι λατινοαμερικανοι ειναι καλυτεροι τεχνιτες. (και αναφερομαι κυριως στις προηγουμενες δεκαετιες και οχι μονο στην τωρινη κατασταση)
Η πχ. να βλεπω τον CR7 να βαζει 50 γκολ στην Λιγκα και να πιστευω οτι θα εβαζε τα ιδια στην Serie A...
Στο παράδειγμα που δίνεις τα λατινοαμερικάνικα πρωταθλήματα είναι τα ευρωπαϊκά του μπάσκετ και το κόπα λιμπερνταδόρες η ευρωλίγκα. Η αφρόκρεμα της λατινικής αμερικής (και του υπόλοιπου ντουνιά) παίζει ευρώπη

Δεν διαφωνώ ότι το ΝΒΑ έχει μειονεκτήματα, κι εμένα με εξοργίζει που έχει γίνει μη μου άπτου, που κάνουν 5 βήματα και οι διαιτητές κλείνουν τα μάτια, που φωνάζει ο ντι τζέι "make some noise" κι ο κάθε αντιτουριστικός μασαμπουκώνει νάτσος. Για το τελευταίο δεν μπορείς να κάνεις κάτι, αλλά για τις άμυνες σκέψου ότι το ΝΒΑ πέρασε και μια περίοδο - από τότε που έφυγε ο τζόρνταν από τους μπουλς - συνεχής πτωτικής τάσης, ειδικά όταν επέτρεψαν τη ζώνη αλλά είχαν μείνει κολλημένοι στα παλιά συστήματα και τις σκλήρές άμυνες με αποτέλεσμα τα σκορ να μένουν χαμηλά και το θέαμα να είναι χαμηλότερης ποιότητας. Τώρα που τα συστήματα και ο τρόπος παιχνιδιού έχουν προσαρμοστεί θα πρέπει να ξανασφίξει λίγο και η διαιτησία.

Το σύστημα των πλευ οφφ είναι επίσης χαζό για μένα, πολλά ματς χωρίς λόγο, και κόλλημα με την παράδοση όσον αφορά το ανατολή δύση. Θα μπορούσαν να παίζουν σταυρωτά (1ος δυσης vs 8ος ανατολής) και best of three

Αλλά βλέπουμε παιχταράδες και παιχνιδάρες τα τελευταία χρόνια, η ευρωλίγκα απλά έχει ατμόσφαιρα (λόγω εθνικισμού/τοπικισμού ας μην κοροϊδευόμαστε) και τακτική (λόγω έλλειψης σουπερσταρ)

the_black_planet
Δημοσιεύσεις: 1170
Εγγραφή: 24 Μάιος 2018, 13:54
Phorum.gr user: the_black_planet

Re: ΝΒΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the_black_planet » 12 Ιαν 2019, 16:40

Daje έγραψε:
12 Ιαν 2019, 13:50
Eγω το μονο που ζηταω ειναι πραγματικες αμυνες και πραγματικους κανονες.
Να επιτρεπεται η ζωνη, να μην γινονται 800 αγωνες εκ των οποιων μονο οι 50 εχουν σημασια, να σφυριζονται τα βηματα και τα φαουλ και γενικα να γινει πραγματικο μπασκετ, ετσι ωστε να δουμε ποιοι ειναι πραγματικα οι καλυτεροι και οχι απλα ποιοι ειναι οι καλυτεροι αθλητες.
Ααα, μην το ξεχασω, θελω και πραγματικες εδρες.

Ειναι σαν να μου λετε να προτιμησω λατινοαμερικο απο ευρωπαικο ποδοσφαιρο, μονο και μονο επειδη οι λατινοαμερικανοι ειναι καλυτεροι τεχνιτες. (και αναφερομαι κυριως στις προηγουμενες δεκαετιες και οχι μονο στην τωρινη κατασταση)
Η πχ. να βλεπω τον CR7 να βαζει 50 γκολ στην Λιγκα και να πιστευω οτι θα εβαζε τα ιδια στην Serie A...
Μακάρι να ίσχυε μόνο στο NBA αυτό, εγώ βλέπω τώρα τον Άρη με το Ρέθυμνο και με το που θα τους κοιτάξουμε τα κοράκια σφυρίζουν :011:
Ζωγράφισε έναν ήλιο στο ταβάνι, μίλησε με τ’ αγέρι της νυχτιάς
και χόρεψε μαζί με τη σκιά σου στους ήχους μιας αδύναμης καρδιάς.
Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου ή βγες ξανά στον δρόμο της φωτιάς
πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου ή βγες ξανά στον δρόμο της φωτιάς

Στρακαστρουκας
Δημοσιεύσεις: 10987
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 17:48
Phorum.gr user: Στρακαστρουκας

Re: ΝΒΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στρακαστρουκας » 12 Ιαν 2019, 17:51

Daje έγραψε:
12 Ιαν 2019, 13:50
Eγω το μονο που ζηταω ειναι πραγματικες αμυνες και πραγματικους κανονες.
Να επιτρεπεται η ζωνη, να μην γινονται 800 αγωνες εκ των οποιων μονο οι 50 εχουν σημασια, να σφυριζονται τα βηματα και τα φαουλ και γενικα να γινει πραγματικο μπασκετ, ετσι ωστε να δουμε ποιοι ειναι πραγματικα οι καλυτεροι και οχι απλα ποιοι ειναι οι καλυτεροι αθλητες.
Ααα, μην το ξεχασω, θελω και πραγματικες εδρες.

Ειναι σαν να μου λετε να προτιμησω λατινοαμερικο απο ευρωπαικο ποδοσφαιρο, μονο και μονο επειδη οι λατινοαμερικανοι ειναι καλυτεροι τεχνιτες. (και αναφερομαι κυριως στις προηγουμενες δεκαετιες και οχι μονο στην τωρινη κατασταση)
Η πχ. να βλεπω τον CR7 να βαζει 50 γκολ στην Λιγκα και να πιστευω οτι θα εβαζε τα ιδια στην Serie A...
Οι 800 αγωνες υπαρχουν για να τσεκαρετε και η αντοχη των παικτων
"Δεν ειμαι ΝΔλης αλλα..."

the_black_planet
Δημοσιεύσεις: 1170
Εγγραφή: 24 Μάιος 2018, 13:54
Phorum.gr user: the_black_planet

Re: ΝΒΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the_black_planet » 13 Ιαν 2019, 01:36

Στρακαστρουκας έγραψε:
12 Ιαν 2019, 17:51
Daje έγραψε:
12 Ιαν 2019, 13:50
Eγω το μονο που ζηταω ειναι πραγματικες αμυνες και πραγματικους κανονες.
Να επιτρεπεται η ζωνη, να μην γινονται 800 αγωνες εκ των οποιων μονο οι 50 εχουν σημασια, να σφυριζονται τα βηματα και τα φαουλ και γενικα να γινει πραγματικο μπασκετ, ετσι ωστε να δουμε ποιοι ειναι πραγματικα οι καλυτεροι και οχι απλα ποιοι ειναι οι καλυτεροι αθλητες.
Ααα, μην το ξεχασω, θελω και πραγματικες εδρες.

Ειναι σαν να μου λετε να προτιμησω λατινοαμερικο απο ευρωπαικο ποδοσφαιρο, μονο και μονο επειδη οι λατινοαμερικανοι ειναι καλυτεροι τεχνιτες. (και αναφερομαι κυριως στις προηγουμενες δεκαετιες και οχι μονο στην τωρινη κατασταση)
Η πχ. να βλεπω τον CR7 να βαζει 50 γκολ στην Λιγκα και να πιστευω οτι θα εβαζε τα ιδια στην Serie A...
Οι 800 αγωνες υπαρχουν για να τσεκαρετε και η αντοχη των παικτων
Επίσης η ζώνη έτσι και αλλιως δεν επιτρεπόταν και τις χρυσές εποχές του NBA(δεκαετίες '80-'90) και πιστεύω καλά έκαναν. Δεν ξέρω καν πώς τους ήρθε να την επιτρέψουν, ίσως ήταν στα πλαίσια των κανονισμών για να περιορισθεί ο Σακίλ; Θυμάται κανείς;; Για μένα καλά το πάνε οι Αμερικανοί, είχε παραγινει το κακό με τις άμυνες στην Ευρώπη, το μπάσκετ θέλει και τα 2, αν δίνεις όλο το focus στην άμυνα αναγκαστικά πέφτει πολύ το θέαμα και γίνεται απωθητικό. Και μεγάλη σημασία έχει σίγουρα και η απόσταση του τριποντου για να υπάρχουν χώροι να κινηθούν οι παίχτες. Άσε που πλέον με την ευστοχία που έχουν στα τρίποντα ακόμα και οι ψηλοί η ζώνη και δεν θα απέδιδε, και το παιχνίδι θα γινόταν διαγωνισμός τριπόντων 100%, ήδη έτσι και αλλιώς για εκεί το πάνε κάτι Ρόκετς πχ...

Για μένα το σημαντικότερο μειονέκτημα στο NBA είναι ότι δεν υπάρχουν πολλοι περισσότεροι προπονητές επιπέδου Ποπς και το μεγάλο κρίμα για παίχτες όπως ο Λεμπρον, ο Χαρντεν κτλ είναι που δεν τους ανέλαβε ένας προπονητής όπως ο Πόποβιτς ή ο Φιλ Τζάκσον. Τα υπόλοιπα για τις διαιτησίες κτλ, αυτά που έχουν δει τα μάτια μας από τα δικά μας κοράκια ειδικά την περίοδο της παντοδυναμίας του βαζελου μέχρι πριν μερικά χρόνια δεν νομίζω ότι έχουν να ζηλέψουν σε τίποτα από αυτά που γίνονται στο NBA...
Ζωγράφισε έναν ήλιο στο ταβάνι, μίλησε με τ’ αγέρι της νυχτιάς
και χόρεψε μαζί με τη σκιά σου στους ήχους μιας αδύναμης καρδιάς.
Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου ή βγες ξανά στον δρόμο της φωτιάς
πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου ή βγες ξανά στον δρόμο της φωτιάς

Άβαταρ μέλους
lafkiotis
Δημοσιεύσεις: 4447
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 01:08

Re: ΝΒΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lafkiotis » 13 Ιαν 2019, 07:23

Μιλωντας σαν θεατης του αθληματος, προτιμω να βλεπω εντυπωσιακα καρφωματα, τριποντα και μυωδεις παιχτες παρα το νταπα ντουπα του μεσηλικα φαλακρα λαπα Σπανουλη.

Μεχρι και οι μουναρες τσιρλιντερς στο ΝΒΑ, δεν συγκρινονται με τα αγελαστα σκουποξυλα που βλεπεις στα ευρωπαικα γηπεδα.

Αμ αυτες οι γυναικαρες "δημοσιογραφινες" που παιρνουν συνεντευξεις μεσα απο το γηπεδο? Πως θα τολμησουμε να τις συγκρινουμε με το Βαγγελακα τον Ιωαννου και την Χατζηπουστρα.

Το ολο προιον ειναι σαν να εχω να διαλεξω αναμεσα σε ταινια του Καμερον και του Σπηλμπεργκ, με ταινια του Αγγελοπουλου.

Ε οχι ρε φιλε. Δε θα παρω.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος lafkiotis την 13 Ιαν 2019, 09:22, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
"Να πάτε να πνιγείτε. Δεν κάνετε ούτε για χαρτιά υγείας στον Ρέντη."

"Με τη Ντιναμό σαν κότες, με τη Λαμία με έπαρση, πλέον θα μας βρείτε μπροστά σας"

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14507
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: ΝΒΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 13 Ιαν 2019, 08:36

Αρκει να γνωριζει κανεις τι βλεπει και κανενα προβλημα περι ορεξεως.
Υπαρχουν γυναικες που γουσταρουν να τις βαρανε στο σεξ, υπαρχουν ανδρες που γουσταρουν το κρεας στον πισινο, υπαρχω κι εγω που ειμαι φυσιολογικος.
Αρκει να ξερει κανεις που ανηκει και ολα ειναι εν ταξει.

Η δικη μου σταυροφορια εχει να κανει με εκεινους που νμιζουν οτι επειδη πχ ο Harden βαζει 50 ποντους στα playground του nba, θα τους εβαζε και στους σημαντικους ευρωπαικους αγωνες...
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

Άβαταρ μέλους
lafkiotis
Δημοσιεύσεις: 4447
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 01:08

Re: ΝΒΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lafkiotis » 13 Ιαν 2019, 09:05

E ναι ρε συ δεν διαφωνουμε.

Περι ορεξεως κολοκυθοπιτα, και το τι ποντους θα εβαζε ο ενας και ο αλλος δεν εχει καμια σχεση με την μπασκετικο προιον που βλεπουμε

Οπως θεωρητικα ο Χαρντεν δεν θα εβαζε 50 ποντους στο Ευρωπαικο μπασκετ, ετσι και ο φαλακρολαπας ο Βασιλαρος μυριζε τις πορδες των παγκιτων οταν δοκιμασε το ΝΒΑ.

Δεν υπαρχει συγκριση λεμε.
"Να πάτε να πνιγείτε. Δεν κάνετε ούτε για χαρτιά υγείας στον Ρέντη."

"Με τη Ντιναμό σαν κότες, με τη Λαμία με έπαρση, πλέον θα μας βρείτε μπροστά σας"

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών