Παρατηρητήριο Μισογυνισμού

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: Παρατηρητήριο Μισογυνισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 13 Ιαν 2019, 01:45

Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
13 Ιαν 2019, 01:36
αυτο το νημα αποδεικνυει ποσο φουσκα ειναι η παραδοσιοκρατικη αντιληψη που οδηγει παλι στην γυναικοκρατια

το ιδιο συστημα με διαφορετικο προσωπειο
Προτείνω αλλαγή νικ νειμ σε "Μισογυνοκοινωνιστής ντούρασελ"

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Παρατηρητήριο Μισογυνισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 13 Ιαν 2019, 01:45

Ίφιδα έγραψε:
13 Ιαν 2019, 01:42
Χαοτικός έγραψε:
13 Ιαν 2019, 01:29
Ίφιδα έγραψε:
13 Ιαν 2019, 01:21


Α ναι; :lol: Με καμιά τους δε μάλωνες απ όσο θυμάμαι, μαζί μου τα χες βάλει που δε θεωρούσα το θανατο του Κωστόπουλου ως προμελετημένη δολοφονία λόγω σεξουαλικού προσανατολισμού του. Εδωσα και αριθμό σελίδας, όποιος ενδιαφέρεται να μάθει δεν εχει παρά να διαβάσει λίγο πριν την σελίδα 277

Πάντως ακόμα και για άλλη να το γραψες, που δεν ηταν για άλλη, η δηθενιά περί "εγώ δεν , δεν είναι το στυλ μου" απέθανε. Ξαναδοκίμασε αύριο
Έλα ρε κακόμοιρο, προχώρα τώρα. Έγραψες μαλακία για μένα και κοιτάς τώρα να τη βγεις κι από πάνω γιατί έτσι. Θα μου πεις και να ξαναδοκιμάσω αύριο. Δεν μ' ενδιαφέρει καθόλου η αντίληψή σου του τι είναι δηθενιά και απέθανε και μαλακίες. Γραμμένη σ' έχω γιατί να ασχοληθώ μαζί σου. Το ποστ είναι πειραχτικό για άτομο που μου εμπνέει τέτοιο φιλικό πείραγμα και τελικά ήταν για τη Ναιδα.

Για τον Ζακ λέγατε μαλακίες και παίρνατε τις απαντήσεις σας, μην μπερδεύεις τα θέματα. Εσύ όπως και τώρα με τη λαλημένη αντίληψή σου με έβριζες γιατί και καλά κατηγορούσα το γέρο και εκφραζόμουν άσχημα ενώ συνέβαινε ακριβώς το αντίθετο και το σχολίαζε και η Εσθήρ.Ό,τι έλεγα πως δεν πρέπει γέρος άνθρωπος να έχει δικαστήρια και φυλακές κι ότι το καταλαβαίνω.

Αλλά είπαμε... Αντίληψη :011:
Ααα πείραζες την φιλενάδα σου δηλαδή ως ανήθικη ότι ποιος ξέρει τί έκανε με τον Οττο και τον Άγι :smt005: έτσι, για την πλάκα σου.

Εντάξει βρε, παρεξήγησα, είμαι περιορισμένης αντίληψης ως γυναίκα με διαφορετικό πολιτικό προσανατολισμό απ τον δικό σου. Συνέχισε τον οχετο και θα μας πείσεις σε λίγο

Είναι πάντως εντος θέματος ο σεξισμος-μισογυνισμος του προοδευτικού :lol: Χαοτικούλη μας κατά της Ναιδας
Οχετός είναι η ψυχή σου και μην το τραβάς άλλο.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16178
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Παρατηρητήριο Μισογυνισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 13 Ιαν 2019, 01:49

Μεγάλη ανακατώστρα η ΓΑΛΗ.
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: Παρατηρητήριο Μισογυνισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 13 Ιαν 2019, 01:50

Εννοείται Χαοτικούλη, κυρίως γιατι ειμαι γυναίκα και κατηγορώ τις γυναίκες που διαφωνούν πολιτικά μαζί μου ως ανήθικες που ποιος ξερει τί κάνουν με άλλους φορουμίτες για να διαφωνουν-συμφωνουν μαζί τους.

Πάντως, δε θελω να σε εκνευρίσω, αλλά αυτό υο νήμα δε το χαλάς...το φτιάχνεις :003:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Ίφιδα την 13 Ιαν 2019, 01:52, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

Nasos85
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: 11 Ιαν 2019, 02:43

Re: Παρατηρητήριο Μισογυνισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nasos85 » 13 Ιαν 2019, 01:50

Gherschaagk έγραψε:
13 Ιαν 2019, 01:43
Nasos Miltiadis έγραψε:
13 Ιαν 2019, 01:42
Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
13 Ιαν 2019, 01:36
αυτο το νημα αποδεικνυει ποσο φουσκα ειναι η παραδοσιοκρατικη αντιληψη που οδηγει παλι στην γυναικοκρατια

το ιδιο συστημα με διαφορετικο προσωπειο
Τα πιστεύεις αυτά που γράφεις?
Όχι
:)

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Παρατηρητήριο Μισογυνισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 13 Ιαν 2019, 01:51

Χαοτικός έγραψε:
13 Ιαν 2019, 01:44

Το ποστ δεν υπάρχει όπως βλέπω. Το είχε αναφέρει γιατί νόμιζε ότι ήταν γι αυτήν αφού πρώτα τράβηξε σκρινσοτ και το φύλαγε για μελλοντική χρήση :003: κάτι είχε πει η YOLO και σε υποστήριζε αλλά δεν θυμάμαι τώρα και τι ακριβώς και εκεί πάνω έκανα εγώ αυτό το ποστ.

Μη μου λες μαλακίες για σεξισμούς εμένα. Σε έκραζα γιατί συμμετείχες στα νήματα για Ιβάνκες και μαλακίες. Σε κάθε τέτοιο νήμα μπαίνω και κράζω κι αν μπορώ το χαλάω.
Ρε συ τώρα μη μου λες @@ άλλο να κάνεις χαβαλέ σε ένα νήμα κι άλλο να γράφεις σεξιστικές μαλακίες στα σοβαρά. Είσαι φάουλ φουλ. Το κόβω εδώ γιατί δεν ξέρω τι είναι αυτό το ποστ αν και αυτό με την Καββαδία κάτι μου θυμίζει από σένα προς εμένα αλλά δε μπορώ να το προσδιορίσω.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Παρατηρητήριο Μισογυνισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 13 Ιαν 2019, 01:56

Naida έγραψε:
13 Ιαν 2019, 01:51
Χαοτικός έγραψε:
13 Ιαν 2019, 01:44

Το ποστ δεν υπάρχει όπως βλέπω. Το είχε αναφέρει γιατί νόμιζε ότι ήταν γι αυτήν αφού πρώτα τράβηξε σκρινσοτ και το φύλαγε για μελλοντική χρήση :003: κάτι είχε πει η YOLO και σε υποστήριζε αλλά δεν θυμάμαι τώρα και τι ακριβώς και εκεί πάνω έκανα εγώ αυτό το ποστ.

Μη μου λες μαλακίες για σεξισμούς εμένα. Σε έκραζα γιατί συμμετείχες στα νήματα για Ιβάνκες και μαλακίες. Σε κάθε τέτοιο νήμα μπαίνω και κράζω κι αν μπορώ το χαλάω.
Ρε συ τώρα μη μου λες @@ άλλο να κάνεις χαβαλέ σε ένα νήμα κι άλλο να γράφεις σεξιστικές μαλακίες στα σοβαρά. Είσαι φάουλ φουλ. Το κόβω εδώ γιατί δεν ξέρω τι είναι αυτό το ποστ αν και αυτό με την Καββαδία κάτι μου θυμίζει από σένα προς εμένα αλλά δε μπορώ να το προσδιορίσω.
Αφού έχει τη Καββαδία βρε μαλάκα τι είναι το "στα σοβαρά"; Και μάλιστα πρέπει να ήταν βίντεο μόνο με την ατάκα "την ξέρουμε δα".
Τώρα άμα είσαι σε περίεργη θέση να υποστηρίξεις την άλλη μην το γαμάς με καμενιές. Σου λέει ο άλλος ότι κάνει πλάκα και λε ότι είναι φάουλ επειδή τα λέει σοβαρά;
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11813
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Παρατηρητήριο Μισογυνισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 13 Ιαν 2019, 01:58

Naida έγραψε:
13 Ιαν 2019, 01:36
Sid Vicious έγραψε:
13 Ιαν 2019, 01:26
Naida έγραψε:
13 Ιαν 2019, 01:10
Μιας και μιλήσατε για υποκρισία κύριε Σιντ θα ήθελα να μου δείξετε μια θεϊκή παρέμβασή σας στα άπειρα σεξιστικά σχόλια που έχουν γραφτεί κατά καιρούς από διαφορους χρήστες κατά του γυναικείου φύλου,
μιας και νιώσατε απόψε ειδικά τον πόνο να αναφερθείτε στον μισογυνισμό που έχουν βιώσει τα δύο μέλη, φυσικά από χρηστες αντίθετης πολιτικής ιδεολογίας από εσάς.
Η δικιά σου ανακαλουθία (αν νιώθεις ότι έχεις την μύγα) δεν αναιρείται από το τι κανω ή δεν κάνω εγώ.
Εμένα δεν με νοιάζει είτε μισογύνη είτε φεμινιστή να με ετεροπροσδιορίσουν .
(Αν θέλεις άνοιξε ξεχωριστό νήμα για μένα,δε με νοιάζει τι πιστεύουν και τιγράφουν για μένα στην 15η σελίδα αρκεί να βρίσκομαι στο εξώφυλλο όπως είπε και ο Μικ Τζαγγερ κάποτε. Ταπεινή μου πρόταση το νήμα να το ονομάσεις Sidelicious - ο νόστιμος Sid δηλαδή)
Δεν αναφέρομαι σε μισογύνης προς το πρόσωπο σου. Απλά ήταν λίγο αστείο να αναφέρεσαι σε υποκρισία όταν είσαι απών απ' ολα τα σεξιατικά,μισογύνικα σχόλια και ποστ(γεμάτο το φόρουμ) και τσουπ εμφανίζεσαι στο νήμα της Γαλή για να μας πεις "τα χειρότερα σεξιστικά σχόλια τα έχω δει προς τα δύο αυτά μέλη"(από ιδεολογικούς τους αντιπάλους άρα αριστερούς, συμπληρώνω εγώ).
Αποτίναξε τον ρόλο του σαπορτ και σου τείνω χείρα φιλίας να καταδικάσουμε τον μισογυνισμό απ' όπου κι αν προέρχεται.
Μα δεν με ενδιαφέρει να μπω σε ομάδες καταδίκης, δεν ασχολούμαι με τα αυτονόητα. Ο μισογυνισμός είναι μια ανωμαλία ψυχολογική (το ίδιο ισχύει και για τον μισανδρισμό όταν υπάρχει).
Ιδεολογικές προεκτάσεις στο θέμα άλλοι επιχειρήσαν να προσδωσουν. Αριστερους θα τους ονομάσω έτσι γενικά για να καταλαβαινόμαστε αλλα πιστευω ότι ορθότερος ορος είναι το ιτιαιτιαλουλουδιασμενη. Και αυτό που έχει αποδειχτεί πολλάκις και συνεχώς είναι ότι οι ιτιαιτιαλουλουδιασμενοι μπορει να καταδικάσουν τον μισογυνισμό από οπου κι αν προέρχεται αλλά δυσκολεύονται να τον καταδικάσουν "όπου κι αν στρέφεται". Το ίδιο ισχύει και σε άλλα θέματα.

Αναμένω να με ανοίξεις το νήμα μου, Sidelicious είπαμε.
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: Παρατηρητήριο Μισογυνισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 13 Ιαν 2019, 02:01

Χαοτικός έγραψε:
13 Ιαν 2019, 01:44

Το ποστ δεν υπάρχει όπως βλέπω. Το είχε αναφέρει γιατί νόμιζε ότι ήταν γι αυτήν αφού πρώτα τράβηξε σκρινσοτ και το φύλαγε για μελλοντική χρήση :003:
Έτσι κάνουμε εμείς οι παλιές στο κουρμπέτι, τραβαμε σκρινσοτ για να μη το παίζετε τρελίτσα μετά "εγώ δεν ξέρω, δεν είδα, λες ψέμματα, δεν ειναι του στύλ μου" και το πετάμε σα διπλοπέλεκυ στο δόξα πατρι σε σινγκλ κομπατ :lol:

Όλα τα φυντάνια φακελωμένα σας έχω, να το ξετε, πες το και στους δίπλα :wink

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Παρατηρητήριο Μισογυνισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 13 Ιαν 2019, 02:02

οι παραδοσιοκρατικες χανουν το εδαφος κατω απο τα ποδια τους μαζι με τις φεμινιστριες

τελος το καπιταλιστικο και γυναικοκεντρικο συστημα εκμεταλλευσης

λιγα χρονια υπομονη
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Παρατηρητήριο Μισογυνισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 13 Ιαν 2019, 02:04

Χαοτικός έγραψε:
13 Ιαν 2019, 01:56
Naida έγραψε:
13 Ιαν 2019, 01:51
Χαοτικός έγραψε:
13 Ιαν 2019, 01:44

Το ποστ δεν υπάρχει όπως βλέπω. Το είχε αναφέρει γιατί νόμιζε ότι ήταν γι αυτήν αφού πρώτα τράβηξε σκρινσοτ και το φύλαγε για μελλοντική χρήση :003: κάτι είχε πει η YOLO και σε υποστήριζε αλλά δεν θυμάμαι τώρα και τι ακριβώς και εκεί πάνω έκανα εγώ αυτό το ποστ.

Μη μου λες μαλακίες για σεξισμούς εμένα. Σε έκραζα γιατί συμμετείχες στα νήματα για Ιβάνκες και μαλακίες. Σε κάθε τέτοιο νήμα μπαίνω και κράζω κι αν μπορώ το χαλάω.
Ρε συ τώρα μη μου λες @@ άλλο να κάνεις χαβαλέ σε ένα νήμα κι άλλο να γράφεις σεξιστικές μαλακίες στα σοβαρά. Είσαι φάουλ φουλ. Το κόβω εδώ γιατί δεν ξέρω τι είναι αυτό το ποστ αν και αυτό με την Καββαδία κάτι μου θυμίζει από σένα προς εμένα αλλά δε μπορώ να το προσδιορίσω.
Αφού έχει τη Καββαδία βρε μαλάκα τι είναι το "στα σοβαρά"; Και μάλιστα πρέπει να ήταν βίντεο μόνο με την ατάκα "την ξέρουμε δα".
και τώρα άμα είσαι σε περίεργη θέση να υποστηρίξεις την άλλη μην το γαμάς με καμενιές. Σου λέει ο άλλος ότι κάνει πλάκα και λε ότι είναι φάουλ επειδή τα λέει σοβαρά;
Υποστηρίζω τη φύση μου αρχικά. Δέχομαι αστεία ακόμα και σεξιστικά και κάνω αστεία.
Για φάουλ δεν αναφέρομαι στο βιντεάκι, σου λέω δεν το θυμάμαι καν τι είχε ειπωθεί. Κι άλλη φορά μου έχεις απευθύνει χαριτολογώντας χαζημαρούλες δεν με ενοχλησαν.
Αλλά επειδή συζητάμε εδώ για τον σεξισμό και επειδή έχεις αναφερθεί κι άλλη φορά,αν θυμάμαι καλά στο νήμα για τις πόρνες, υποτιμητικα για τις γυναίκες και στην είχα πει αν θύμασαι γι' αυτό αναφέρομαι σε φάουλ.
Μισογυνισμό δε μπορώ να σου χρεώσω εγω προσωπικά γιατί δεν έχω παρατηρήσει κάτι τετοιο.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: Παρατηρητήριο Μισογυνισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 13 Ιαν 2019, 02:07

Ρε συ Έθνι, ώρες ώρες σε πονάει η ψυχή μου, να το ξες.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Παρατηρητήριο Μισογυνισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 13 Ιαν 2019, 02:07

Sid Vicious έγραψε:
13 Ιαν 2019, 01:58
Naida έγραψε:
13 Ιαν 2019, 01:36
Sid Vicious έγραψε:
13 Ιαν 2019, 01:26

Η δικιά σου ανακαλουθία (αν νιώθεις ότι έχεις την μύγα) δεν αναιρείται από το τι κανω ή δεν κάνω εγώ.
Εμένα δεν με νοιάζει είτε μισογύνη είτε φεμινιστή να με ετεροπροσδιορίσουν .
(Αν θέλεις άνοιξε ξεχωριστό νήμα για μένα,δε με νοιάζει τι πιστεύουν και τιγράφουν για μένα στην 15η σελίδα αρκεί να βρίσκομαι στο εξώφυλλο όπως είπε και ο Μικ Τζαγγερ κάποτε. Ταπεινή μου πρόταση το νήμα να το ονομάσεις Sidelicious - ο νόστιμος Sid δηλαδή)
Δεν αναφέρομαι σε μισογύνης προς το πρόσωπο σου. Απλά ήταν λίγο αστείο να αναφέρεσαι σε υποκρισία όταν είσαι απών απ' ολα τα σεξιατικά,μισογύνικα σχόλια και ποστ(γεμάτο το φόρουμ) και τσουπ εμφανίζεσαι στο νήμα της Γαλή για να μας πεις "τα χειρότερα σεξιστικά σχόλια τα έχω δει προς τα δύο αυτά μέλη"(από ιδεολογικούς τους αντιπάλους άρα αριστερούς, συμπληρώνω εγώ).
Αποτίναξε τον ρόλο του σαπορτ και σου τείνω χείρα φιλίας να καταδικάσουμε τον μισογυνισμό απ' όπου κι αν προέρχεται.
Μα δεν με ενδιαφέρει να μπω σε ομάδες καταδίκης, δεν ασχολούμαι με τα αυτονόητα. Ο μισογυνισμός είναι μια ανωμαλία ψυχολογική (το ίδιο ισχύει και για τον μισανδρισμό όταν υπάρχει).
Ιδεολογικές προεκτάσεις στο θέμα άλλοι επιχειρήσαν να προσδωσουν. Αριστερους θα τους ονομάσω έτσι γενικά για να καταλαβαινόμαστε αλλα πιστευω ότι ορθότερος ορος είναι το ιτιαιτιαλουλουδιασμενη. Και αυτό που έχει αποδειχτεί πολλάκις και συνεχώς είναι ότι οι ιτιαιτιαλουλουδιασμενοι μπορει να καταδικάσουν τον μισογυνισμό από οπου κι αν προέρχεται αλλά δυσκολεύονται να τον καταδικάσουν "όπου κι αν στρέφεται". Το ίδιο ισχύει και σε άλλα θέματα.

Αναμένω να με ανοίξεις το νήμα μου, Sidelicious είπαμε.

Όλως τυχαίως όμως αυτήν την μαλακία οι δεξιοί την φέρατε στο νήμα όχι εμείς. Το κάνετε για κάθε θέμα.
Σεξιστικά σχόλια δεν υπάρχουν. ας σας βοηθήσει κάποιος των θετικών επιστημών αλλά και της φιλοσοφίας να καταλάβετε ότι δεν υπάρχουν στιγμιότυπα στη ζωή που έχουν τη δική τους αυτοτέλεια. Τα σχόλια είναι πακέτα που εξωτερικεύουν σκέψεις, λογικές και διαθέσεις. Αν θες να βρίσεις σε νοιάζει να χρησιμοποιήσεις οτιδήποτε μπορεί να πλήξει τον άλλον. Ο σεξισμός φαίνεται στον τρόπο ζωής αλλά και στα φιλά γράμματα της καθημερινότητας μας. Δεν χρειάζεται να περιμένεις να ελέγξεις τι μπινελίκια θα χρησιμοποιήσει ο άλλος.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Παρατηρητήριο Μισογυνισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 13 Ιαν 2019, 02:09

Ίφιδα έγραψε:
13 Ιαν 2019, 02:07
Ρε συ Έθνι, ώρες ώρες σε πονάει η ψυχή μου, να το ξες.
για εσας δουλευουμε αλλα δεν το καταλαβαινετε :g030:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Παρατηρητήριο Μισογυνισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 13 Ιαν 2019, 02:11

Sid Vicious έγραψε:
13 Ιαν 2019, 01:58
Naida έγραψε:
13 Ιαν 2019, 01:36
Sid Vicious έγραψε:
13 Ιαν 2019, 01:26

Η δικιά σου ανακαλουθία (αν νιώθεις ότι έχεις την μύγα) δεν αναιρείται από το τι κανω ή δεν κάνω εγώ.
Εμένα δεν με νοιάζει είτε μισογύνη είτε φεμινιστή να με ετεροπροσδιορίσουν .
(Αν θέλεις άνοιξε ξεχωριστό νήμα για μένα,δε με νοιάζει τι πιστεύουν και τιγράφουν για μένα στην 15η σελίδα αρκεί να βρίσκομαι στο εξώφυλλο όπως είπε και ο Μικ Τζαγγερ κάποτε. Ταπεινή μου πρόταση το νήμα να το ονομάσεις Sidelicious - ο νόστιμος Sid δηλαδή)
Δεν αναφέρομαι σε μισογύνης προς το πρόσωπο σου. Απλά ήταν λίγο αστείο να αναφέρεσαι σε υποκρισία όταν είσαι απών απ' ολα τα σεξιατικά,μισογύνικα σχόλια και ποστ(γεμάτο το φόρουμ) και τσουπ εμφανίζεσαι στο νήμα της Γαλή για να μας πεις "τα χειρότερα σεξιστικά σχόλια τα έχω δει προς τα δύο αυτά μέλη"(από ιδεολογικούς τους αντιπάλους άρα αριστερούς, συμπληρώνω εγώ).
Αποτίναξε τον ρόλο του σαπορτ και σου τείνω χείρα φιλίας να καταδικάσουμε τον μισογυνισμό απ' όπου κι αν προέρχεται.
Μα δεν με ενδιαφέρει να μπω σε ομάδες καταδίκης, δεν ασχολούμαι με τα αυτονόητα. Ο μισογυνισμός είναι μια ανωμαλία ψυχολογική (το ίδιο ισχύει και για τον μισανδρισμό όταν υπάρχει).
Ιδεολογικές προεκτάσεις στο θέμα άλλοι επιχειρήσαν να προσδωσουν. Αριστερους θα τους ονομάσω έτσι γενικά για να καταλαβαινόμαστε αλλα πιστευω ότι ορθότερος ορος είναι το ιτιαιτιαλουλουδιασμενη. Και αυτό που έχει αποδειχτεί πολλάκις και συνεχώς είναι ότι οι ιτιαιτιαλουλουδιασμενοι μπορει να καταδικάσουν τον μισογυνισμό από οπου κι αν προέρχεται αλλά δυσκολεύονται να τον καταδικάσουν "όπου κι αν στρέφεται". Το ίδιο ισχύει και σε άλλα θέματα.

Αναμένω να με ανοίξεις το νήμα μου, Sidelicious είπαμε.

Ναι σωστά η Γαλή επιχείρησε να δώσει ιδεολογικές προεκτάσεις. Στο άλλο νήμα και στη συνέχεια και εδώ.
Αφού ο μισογυνισμός είναι μια ανωμαλία ψυχογικγ ποιος ο λόγος ν' ασχοληθείς σήμερα με τις περιπτώσεις των δύο συγκεκριμένα; Λόγω ότι οι ψυχασθενείς μισογύνηδες ήταν αριστεροί; Δεν προέχει εκεί η ψυχολογική ανωμαλία; Προέχει η πολιτική ταυτότητα; Δηλαδή όταν είναι δεξιοί μισογύνηδες κλείνουμε τα μάτια και ξυπνάμε στους αριστερούς; Not fair my dear.

Θα μπορούσα να σου ανοίξω νήμα για το πόσο υπέροχος είσαι και την ανώτερη ευγενική σου φύση αλλά δε θέλω.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών