Παρατηρητήριο Μισογυνισμού

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Ορέστης 35

Re: Παρατηρητήριο Μισογυνισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 13 Ιαν 2019, 02:13

Yochanan έγραψε:
13 Ιαν 2019, 01:49
Μεγάλη ανακατώστρα η ΓΑΛΗ.
Υπαρχει σχεδιο.

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11813
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Παρατηρητήριο Μισογυνισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 13 Ιαν 2019, 02:13

Χαοτικός έγραψε:
13 Ιαν 2019, 02:07
Όλως τυχαίως όμως αυτήν την μαλακία οι δεξιοί την φέρατε στο νήμα όχι εμείς.
Κάνεις λάθος, δες και το προηγούμενο νήμα. Και δεν είμαι δεξιός, ή είμαι ακραίος κεντρώος ή είμαι εκτός κλίμακας δεξιάς-αριστεράς.
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: Παρατηρητήριο Μισογυνισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 13 Ιαν 2019, 02:14

Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
13 Ιαν 2019, 02:09
Ίφιδα έγραψε:
13 Ιαν 2019, 02:07
Ρε συ Έθνι, ώρες ώρες σε πονάει η ψυχή μου, να το ξες.
για εσας δουλευουμε αλλα δεν το καταλαβαινετε :g030:
Για την εξαφάνισή μας ε; Δε πειράζει ρε συ, καλή καρδια. Η δική μας εξαφάνιση θα σημάνει και τη δική σας και θα εξαλειφθεί η παρασιτική ανθρωπότητα απο τούτη την ευλογημένη Γη

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Παρατηρητήριο Μισογυνισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 13 Ιαν 2019, 02:15

Naida έγραψε:
13 Ιαν 2019, 02:04
Χαοτικός έγραψε:
13 Ιαν 2019, 01:56
Naida έγραψε:
13 Ιαν 2019, 01:51


Ρε συ τώρα μη μου λες @@ άλλο να κάνεις χαβαλέ σε ένα νήμα κι άλλο να γράφεις σεξιστικές μαλακίες στα σοβαρά. Είσαι φάουλ φουλ. Το κόβω εδώ γιατί δεν ξέρω τι είναι αυτό το ποστ αν και αυτό με την Καββαδία κάτι μου θυμίζει από σένα προς εμένα αλλά δε μπορώ να το προσδιορίσω.
Αφού έχει τη Καββαδία βρε μαλάκα τι είναι το "στα σοβαρά"; Και μάλιστα πρέπει να ήταν βίντεο μόνο με την ατάκα "την ξέρουμε δα".
και τώρα άμα είσαι σε περίεργη θέση να υποστηρίξεις την άλλη μην το γαμάς με καμενιές. Σου λέει ο άλλος ότι κάνει πλάκα και λε ότι είναι φάουλ επειδή τα λέει σοβαρά;
Υποστηρίζω τη φύση μου αρχικά. Δέχομαι αστεία ακόμα και σεξιστικά και κάνω αστεία.
Για φάουλ δεν αναφέρομαι στο βιντεάκι, σου λέω δεν το θυμάμαι καν τι είχε ειπωθεί. Κι άλλη φορά μου έχεις απευθύνει χαριτολογώντας χαζημαρούλες δεν με ενοχλησαν.
Αλλά επειδή συζητάμε εδώ για τον σεξισμό και επειδή έχεις αναφερθεί κι άλλη φορά,αν θυμάμαι καλά στο νήμα για τις πόρνες, υποτιμητικα για τις γυναίκες και στην είχα πει αν θύμασαι γι' αυτό αναφέρομαι σε φάουλ.
Μισογυνισμό δε μπορώ να σου χρεώσω εγω προσωπικά γιατί δεν έχω παρατηρήσει κάτι τετοιο.
Για τις πόρνες εγώ είμαι ο μόνος που έχει δηλώσει εδώ μέσα ότι άμα η κόρη μου γινόταν πουτάνα δεν άλλαζε τίποτα μέσα μου. Κι έτσι είναι. Και τότε ο Μηχανικός είχε πει να ξεκινήσει τη δουλειά με τους συγγενής τότε για να την ενισχύσουν - να τη βοηθήσουν στη δουλειά. Του είπα για τη μάνα του και φυσικά αυτός έχαιρε καθημερινού ποσταρίσματος ενώ εγώ τα ξέρεις.
Ρε μη μου λες μαλακίες. Στο νήμα με τα μοντέλα συμμετείχες;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Χαοτικός την 13 Ιαν 2019, 02:21, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Ορέστης 35

Re: Παρατηρητήριο Μισογυνισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 13 Ιαν 2019, 02:16

Πιστευω και το θρεντ για το GNTM ηταν μισογυνικο.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Παρατηρητήριο Μισογυνισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 13 Ιαν 2019, 02:16

Ίφιδα έγραψε:
13 Ιαν 2019, 02:14
Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
13 Ιαν 2019, 02:09
Ίφιδα έγραψε:
13 Ιαν 2019, 02:07
Ρε συ Έθνι, ώρες ώρες σε πονάει η ψυχή μου, να το ξες.
για εσας δουλευουμε αλλα δεν το καταλαβαινετε :g030:
Για την εξαφάνισή μας ε; Δε πειράζει ρε συ, καλή καρδια. Η δική μας εξαφάνιση θα σημάνει και τη δική σας και θα εξαλειφθεί η παρασιτική ανθρωπότητα απο τούτη την ευλογημένη Γη
οχι για να ξανακαταστει λειτουργικη η κοινωνια :g030:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
κουλούρι Θεσσαλονίκης
Δημοσιεύσεις: 11589
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:39
Phorum.gr user: κουλούρι Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Παρατηρητήριο Μισογυνισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από κουλούρι Θεσσαλονίκης » 13 Ιαν 2019, 02:19

Ορέστης 35 έγραψε:
13 Ιαν 2019, 02:16
Πιστευω και το θρεντ για το GNTM ηταν μισογυνικο.
ήταν τότε που έλειπα.
τόσο πολύ ξεπέσατε και βλέπατε νεξτ τοπ μόντελ...
:011:
(✿ ♥‿♥)
Je suis Αγις
Je suis Χαοτικός

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Παρατηρητήριο Μισογυνισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 13 Ιαν 2019, 02:20

Sid Vicious έγραψε:
13 Ιαν 2019, 02:13
Χαοτικός έγραψε:
13 Ιαν 2019, 02:07
Όλως τυχαίως όμως αυτήν την μαλακία οι δεξιοί την φέρατε στο νήμα όχι εμείς.
Κάνεις λάθος, δες και το προηγούμενο νήμα. Και δεν είμαι δεξιός, ή είμαι ακραίος κεντρώος ή είμαι εκτός κλίμακας δεξιάς-αριστεράς.
Έλα ρε σε θυμάμαι στο χρυσαυγίτικο τύπου :smt017

Και δεν μπορώ τώρα να δω άλλο νήμα γιατί εδώ υπερασπίζομαι την τιμή μου από φασιστικές επιθέσεις.

Πάντως σεξισμό μην περιμένεις να δεις από αγνό αριστερό και συνειδητοποιημένο αναρχικό ή κομμουνιστή επαναστάτη. Πως θα το κάνουμε; Βασικά αυτός είναι και ο λόγος που ακολουθούμε τέτοια ιδεολογία. κατά της καταπίεσης και της απαξίωσης της ζωής και της προσωπικότητας. και μην μπερδεύουμε επαναλαμβάνω τα μπινελίκια.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11813
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Παρατηρητήριο Μισογυνισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 13 Ιαν 2019, 02:21

Naida έγραψε:
13 Ιαν 2019, 02:11
Sid Vicious έγραψε:
13 Ιαν 2019, 01:58
Naida έγραψε:
13 Ιαν 2019, 01:36


Δεν αναφέρομαι σε μισογύνης προς το πρόσωπο σου. Απλά ήταν λίγο αστείο να αναφέρεσαι σε υποκρισία όταν είσαι απών απ' ολα τα σεξιατικά,μισογύνικα σχόλια και ποστ(γεμάτο το φόρουμ) και τσουπ εμφανίζεσαι στο νήμα της Γαλή για να μας πεις "τα χειρότερα σεξιστικά σχόλια τα έχω δει προς τα δύο αυτά μέλη"(από ιδεολογικούς τους αντιπάλους άρα αριστερούς, συμπληρώνω εγώ).
Αποτίναξε τον ρόλο του σαπορτ και σου τείνω χείρα φιλίας να καταδικάσουμε τον μισογυνισμό απ' όπου κι αν προέρχεται.
Μα δεν με ενδιαφέρει να μπω σε ομάδες καταδίκης, δεν ασχολούμαι με τα αυτονόητα. Ο μισογυνισμός είναι μια ανωμαλία ψυχολογική (το ίδιο ισχύει και για τον μισανδρισμό όταν υπάρχει).
Ιδεολογικές προεκτάσεις στο θέμα άλλοι επιχειρήσαν να προσδωσουν. Αριστερους θα τους ονομάσω έτσι γενικά για να καταλαβαινόμαστε αλλα πιστευω ότι ορθότερος ορος είναι το ιτιαιτιαλουλουδιασμενη. Και αυτό που έχει αποδειχτεί πολλάκις και συνεχώς είναι ότι οι ιτιαιτιαλουλουδιασμενοι μπορει να καταδικάσουν τον μισογυνισμό από οπου κι αν προέρχεται αλλά δυσκολεύονται να τον καταδικάσουν "όπου κι αν στρέφεται". Το ίδιο ισχύει και σε άλλα θέματα.

Αναμένω να με ανοίξεις το νήμα μου, Sidelicious είπαμε.

Ναι σωστά η Γαλή επιχείρησε να δώσει ιδεολογικές προεκτάσεις. Στο άλλο νήμα και στη συνέχεια και εδώ.
Αφού ο μισογυνισμός είναι μια ανωμαλία ψυχογικγ ποιος ο λόγος ν' ασχοληθείς σήμερα με τις περιπτώσεις των δύο συγκεκριμένα; Λόγω ότι οι ψυχασθενείς μισογύνηδες ήταν αριστεροί; Δεν προέχει εκεί η ψυχολογική ανωμαλία; Προέχει η πολιτική ταυτότητα; Δηλαδή όταν είναι δεξιοί μισογύνηδες κλείνουμε τα μάτια και ξυπνάμε στους αριστερούς; Not fair my dear.

Θα μπορούσα να σου ανοίξω νήμα για το πόσο υπέροχος είσαι και την ανώτερη ευγενική σου φύση αλλά δε θέλω.
Όχι δε το επιχειρησε η Γαλή, το επιχειρησαν ιτιαιτιαλουλουδιασμενοι πρωτυτερα, μη λες πραγματα που δεν ισχυουν.
Εγω ασχολουμαι λογω της υποκρισιας (παρεμπιπτόντως θεωρώ και τον αριστερισμό ψυχολογική ανωμαλία αλλά αυτό είναι άλλο θέμα). Και βεβαια δεν κλεινουμε τα ματια οπως λες, την ειχα πει και σε δεξιο χρηστη που εγραφε κατι ανεκδιήγητα στο νημα για την δολοφονια στη Ρόδο.
Ρε έλεος τόσα χρόνια εδώ μέσα και με έχετε για δεξιό, είστε άσχετοι, τι να πω. Είμαι η φωνή της λογικής και του καλού.

Σέβομαι την αρνηση σου να ανοιξεις το φωτεινο νημα Sidelicious και δίδω την ευχή μου και την αγαπη μου.
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Παρατηρητήριο Μισογυνισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 13 Ιαν 2019, 02:25

Χαοτικός έγραψε:
13 Ιαν 2019, 02:20
Βασικά αυτός είναι και ο λόγος που ακολουθούμε τέτοια ιδεολογία. κατά της καταπίεσης και της απαξίωσης της ζωής και της προσωπικότητας.
Kι εγώ αυτό ακριβώς του είπα, αλλά αυτός είναι ουγκ και δεν καταλαβαίνει.

Μόνον εγώ σας νοιώθω.
ΓΑΛΗ έγραψε:
13 Ιαν 2019, 00:37
Νομίζω ότι τους έχεις παρεξηγήσει. Το ίδιο πίστευα κι εγώ αλλά αν το δεις λίγο πιο "ανοιχτά" θα πρέπει να παραδεχτείς ότι αυτή η φαινομενικά φτηνή και επαναλαμβανόμενη συμπεριφορά έχει ένα βαθύτερο επίπεδο όπου η λάμψη της ατσάλινης ιδεολογίας και της συγκροτημένης σκέψης του επαναστάτη, που κινείται στο επέκεινα της ηθικής του μικροαστισμού, είναι εκτυφλωτική. Αλλά αυτά είναι πολύ ψιλά γράμματα για το ευτελές επίπεδο σου, εσύ κινείσαι ακόμα στο νεαντερτάλειο πεδίο του πρωτόγονου φασισμού.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΓΑΛΗ την 13 Ιαν 2019, 02:31, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11813
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Παρατηρητήριο Μισογυνισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 13 Ιαν 2019, 02:26

Χαοτικός έγραψε:
13 Ιαν 2019, 02:20
Βασικά αυτός είναι και ο λόγος που ακολουθούμε τέτοια ιδεολογία. κατά της καταπίεσης και της απαξίωσης της ζωής και της προσωπικότητας.
:lol:

Ναι βέβαια, στρατόπεδα αγάπης, ελευθερίας και αξιοπρέπειας τα γκούλαγκ :smt005:
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Παρατηρητήριο Μισογυνισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 13 Ιαν 2019, 02:27

Sid Vicious έγραψε:
13 Ιαν 2019, 02:21

Όχι δε το επιχειρησε η Γαλή, το επιχειρησαν ιτιαιτιαλουλουδιασμενοι πρωτυτερα, μη λες πραγματα που δεν ισχυουν.
Εγω ασχολουμαι λογω της υποκρισιας (παρεμπιπτόντως θεωρώ και τον αριστερισμό ψυχολογική ανωμαλία αλλά αυτό είναι άλλο θέμα). Και βεβαια δεν κλεινουμε τα ματια οπως λες, την ειχα πει και σε δεξιο χρηστη που εγραφε κατι ανεκδιήγητα στο νημα για την δολοφονια στη Ρόδο.
Ρε έλεος τόσα χρόνια εδώ μέσα και με έχετε για δεξιό, είστε άσχετοι, τι να πω. Είμαι η φωνή της λογικής και του καλού.

Σέβομαι την αρνηση σου να ανοιξεις το φωτεινο νημα Sidelicious και δίδω την ευχή μου και την αγαπη μου.
Πολύ ωραία θα ήταν αν με παραπέμψεις και εμένα να το δω. Θα μου έκανες την τιμή αγαπημένε μου;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Παρατηρητήριο Μισογυνισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 13 Ιαν 2019, 02:28

Ορέστης 35 έγραψε:
13 Ιαν 2019, 02:13
Yochanan έγραψε:
13 Ιαν 2019, 01:49
Μεγάλη ανακατώστρα η ΓΑΛΗ.
Υπαρχει σχεδιο.
:g030:

τα σεβη μου φιλε Χαοτικε :wave:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Παρατηρητήριο Μισογυνισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 13 Ιαν 2019, 02:36

Naida έγραψε:
13 Ιαν 2019, 02:27
Sid Vicious έγραψε:
13 Ιαν 2019, 02:21

Όχι δε το επιχειρησε η Γαλή, το επιχειρησαν ιτιαιτιαλουλουδιασμενοι πρωτυτερα, μη λες πραγματα που δεν ισχυουν.
Εγω ασχολουμαι λογω της υποκρισιας (παρεμπιπτόντως θεωρώ και τον αριστερισμό ψυχολογική ανωμαλία αλλά αυτό είναι άλλο θέμα). Και βεβαια δεν κλεινουμε τα ματια οπως λες, την ειχα πει και σε δεξιο χρηστη που εγραφε κατι ανεκδιήγητα στο νημα για την δολοφονια στη Ρόδο.
Ρε έλεος τόσα χρόνια εδώ μέσα και με έχετε για δεξιό, είστε άσχετοι, τι να πω. Είμαι η φωνή της λογικής και του καλού.

Σέβομαι την αρνηση σου να ανοιξεις το φωτεινο νημα Sidelicious και δίδω την ευχή μου και την αγαπη μου.
Πολύ ωραία θα ήταν αν με παραπέμψεις και εμένα να το δω. Θα μου έκανες την τιμή αγαπημένε μου;
Αν και μου θυμίζεις τον Καμμένο, πότε στην κερκίδα πότε στην επίθεση, θα σου κάνω την τιμή εγώ.

Το είχα αναφέρει και στον Σατανικό σε αυτό το νήμα.
ΓΑΛΗ έγραψε:
12 Ιαν 2019, 19:22

Αν θες περισσότερες λεπτομέρειες για την αφορμή, εδώ:

Γιατί πολλοί άντρες...
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11813
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Παρατηρητήριο Μισογυνισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 13 Ιαν 2019, 02:38

ΓΑΛΗ έγραψε:
13 Ιαν 2019, 02:25
Χαοτικός έγραψε:
13 Ιαν 2019, 02:20
Βασικά αυτός είναι και ο λόγος που ακολουθούμε τέτοια ιδεολογία. κατά της καταπίεσης και της απαξίωσης της ζωής και της προσωπικότητας.
Kι εγώ αυτό ακριβώς του είπα, αλλά αυτός είναι ουγκ και δεν καταλαβαίνει.

Μόνον εγώ σας νοιώθω.
ΓΑΛΗ έγραψε:
13 Ιαν 2019, 00:37
Νομίζω ότι τους έχεις παρεξηγήσει. Το ίδιο πίστευα κι εγώ αλλά αν το δεις λίγο πιο "ανοιχτά" θα πρέπει να παραδεχτείς ότι αυτή η φαινομενικά φτηνή και επαναλαμβανόμενη συμπεριφορά έχει ένα βαθύτερο επίπεδο όπου η λάμψη της ατσάλινης ιδεολογίας και της συγκροτημένης σκέψης του επαναστάτη, που κινείται στο επέκεινα της ηθικής του μικροαστισμού, είναι εκτυφλωτική. Αλλά αυτά είναι πολύ ψιλά γράμματα για το ευτελές επίπεδο σου, εσύ κινείσαι ακόμα στο νεαντερτάλειο πεδίο του πρωτόγονου φασισμού.
:003:
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών