Προξενιό

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
κουλούρι Θεσσαλονίκης
Δημοσιεύσεις: 11589
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:39
Phorum.gr user: κουλούρι Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Προξενιό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από κουλούρι Θεσσαλονίκης » 13 Ιαν 2019, 04:42

Γραφικός έγραψε:
13 Ιαν 2019, 04:38
κουλούρι Θεσσαλονίκης έγραψε:
13 Ιαν 2019, 04:33
Γραφικός έγραψε:
13 Ιαν 2019, 04:29
Καλά, έχω δει ζευγάρια που η τύπισσα να λέει ότι τον αγαπάει συνέχεια και αυτός της έχει δώσει τα πάντα και να φαίνονται πολύ ερωτευμένοι όταν είναι μαζί αλλά αυτηνής να παίζει το ματάκι της. Αν ήμουν στη θέση του τύπου δεν θα πήγαινε το μυαλό μου.
Είναι να μη σου τύχει.
στον άνθρωπο είναι.
κι εγώ γνωριζα ανάλογο ζευγάρι.μετά από 5 χρόνια γάμου χώρισαν.την επεφτε σ'όλους ,ακόμα και στους πρωην της. :lol:
απλά ψαχνοτανε να κανει παιδιά. και δεν της καθότανε οι γαμάτοι γκόμενοι που είχε.βρήκε έναν παλιο φίλο -που δε βλεπότανε-τον παντρεύτηκε,εκανε παιδιά και μετά τον χώρισε και τώρα κάνει την ζωάρα της.
Θλιβερή ιστορία.
Τώρα όμως νιώθω καλύτερα από πριν, γιατί δεν είμαι εγώ αυτός που το έπαθε.
Είμαι μικροπρεπής τελικά :oops:
όχι μάτια μου να μην αισθάνεσαι έτσι.
είναι ηλίθιος άνθρωπος.κι εμένα μου ''κολλούσε'' σε θέματα που δεν την αφορούσαν.
είναι 40 ετών και συμπεριφέρεται σαν 5χρονο.
(✿ ♥‿♥)
Je suis Αγις
Je suis Χαοτικός

don't speak
Γενική Γραμματέας Συντονισμού
Δημοσιεύσεις: 6674
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:04

Re: Προξενιό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από don't speak » 13 Ιαν 2019, 14:46

Πάνας έγραψε:
13 Ιαν 2019, 03:41
Ελβετός Τραπεζίτης έγραψε:
13 Ιαν 2019, 03:33
Γραφικός έγραψε:
13 Ιαν 2019, 03:32
Προξενιό για γάμο, για σχέση ή για σεξάκι;
8 χρόνια δεν είναι πολλά ρε συ.
Μου έκανες και για καβατζωμένος.

Αυτά είχα να πω!
Ναι, και γω αυτό λέω. Τα 8 χρονια συν/πλην δεν ειναι τίποτα.
Στον άντρα φιλαράκια δεν κάνει μεγάλη διαφορά, στην γυναίκα όμως και σε ηλικίες άνω των 45 είναι θέμα...



Γραφικέ τον Πάνα δεν μπορείς να τον δέσεις εύκολα... έχει ένα επταετή γάμο στην πλάτη του και 8 φορές συγκατοίκηση με υποψήφιες άνω των 6 μηνών διάρκειας χώρια οι γκόμενες που έμεναν σπίτι τους.
Σημαδιακό το 8 :smt005:

Μια χαρά διαφορά το οκτώ χρόνια μικρότερος :lol:

Γιωργης

Re: Προξενιό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γιωργης » 13 Ιαν 2019, 14:52

Γραφικε, τι και πόσο πινεις αν επιτρεπετε?

Φαίδρος
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: 12 Ιαν 2019, 13:35
Phorum.gr user: Φαίδρος

Re: Προξενιό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Φαίδρος » 13 Ιαν 2019, 15:29

Έχω μείνει άφωνος. Άφωνος από την ευτέλεια, την εμμονικότητα, την κακεντρέχεια, την αρρωστημένη φαντασία και το βορβορώδες των υποθέσεων. Διαβάζοντας εσάς, τις ιστορίες που σας τυχαίνουν αλλά και άλλων που μου έρχονται στο μυαλό.

Το καλύτερο και υγιέστερο είναι να απέχει κανείς από κάθε αρρωστημένη ύπαρξη που περνάει το προβληματικό υπόλοιπο του βίου της φτύνοντας φλέμα.

Απέχετε κουτσομπολιών, φιλική σύσταση που την απευθύνω σε κάθε φιλικό αυτί.
Από το σοβαρό στο γελοίο, η απόσταση είναι ελάχιστη, από το γελοίο, όμως, στο σοβαρό, είναι πολύ μεγάλη

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7852
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Προξενιό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 13 Ιαν 2019, 15:37

κουλούρι Θεσσαλονίκης έγραψε:
13 Ιαν 2019, 04:33
Γραφικός έγραψε:
13 Ιαν 2019, 04:29
Καλά, έχω δει ζευγάρια που η τύπισσα να λέει ότι τον αγαπάει συνέχεια και αυτός της έχει δώσει τα πάντα και να φαίνονται πολύ ερωτευμένοι όταν είναι μαζί αλλά αυτηνής να παίζει το ματάκι της. Αν ήμουν στη θέση του τύπου δεν θα πήγαινε το μυαλό μου.
Είναι να μη σου τύχει.
στον άνθρωπο είναι.
κι εγώ γνωριζα ανάλογο ζευγάρι.μετά από 5 χρόνια γάμου χώρισαν.την επεφτε σ'όλους ,ακόμα και στους πρωην της. :lol:
απλά ψαχνοτανε να κανει παιδιά. και δεν της καθότανε οι γαμάτοι γκόμενοι που είχε.βρήκε έναν παλιο φίλο -που δε βλεπότανε-τον παντρεύτηκε,εκανε παιδιά και μετά τον χώρισε και τώρα κάνει την ζωάρα της.
Έχει δικά της λεφτά για να μεγαλώσει τα παιδιά και να κάνει την ζωάρα της ή βασίζεται στους γονείς; Έμαθα για δύο πρόσφατους χωρισμούς αυτού του είδους από το φιλικό περιβάλλον αλλά δεν έχουν την οικονομική δυνατότητα για παιδιά και ζωάρα. Ούτε καν σταθερές δουλειές.
Δεν έχει περάσει πιο κακομαθημένη γενιά από αυτή την χώρα. Αν ήταν σε άλλη χώρα θα ήταν στα κατώτερα επαγγέλματα λόγω μέσης μόρφωσης, κανείς δεν θα τις έκανε θεές (τόσες ψηλές, ξανθές έχουν) και θα δούλευαν σκληρά για την ανεξαρτησία με παιδιά. Έχω και περίπτωση εργάτριας στη Γερμανία που χώρισε με τρία μικρά παιδιά αλλά για σοβαρό λόγο. Η δουλειά, δουλειά όμως στο εργοστάσιο αλλά και η μερσεντές για τις μετακινήσεις, από δικά της λεφτά (ο άνδρας ίσως έμεινε άνεργος από το ποτό).

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Προξενιό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 13 Ιαν 2019, 15:41

Φαίδρος έγραψε:
13 Ιαν 2019, 15:29
Έχω μείνει άφωνος. Άφωνος από την ευτέλεια, την εμμονικότητα, την κακεντρέχεια, την αρρωστημένη φαντασία και το βορβορώδες των υποθέσεων. Διαβάζοντας εσάς, τις ιστορίες που σας τυχαίνουν αλλά και άλλων που μου έρχονται στο μυαλό.

Το καλύτερο και υγιέστερο είναι να απέχει κανείς από κάθε αρρωστημένη ύπαρξη που περνάει το προβληματικό υπόλοιπο του βίου της φτύνοντας φλέμα.

Απέχετε κουτσομπολιών, φιλική σύσταση που την απευθύνω σε κάθε φιλικό αυτί.



Καλά το πας, συνέχισε.
the end

Γραφικός

Re: Προξενιό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γραφικός » 13 Ιαν 2019, 15:45

Γιωργης έγραψε:
13 Ιαν 2019, 14:52
Γραφικε, τι και πόσο πινεις αν επιτρεπετε?
Τώρα που είμαι άνεργος, τσίπουρο από το χωριό. 6€ το λίτρο. Ένα λίτρο τη μέρα. Όταν έχω φράγκα πίνω είτε τσολιά βαρβαγιάννη (γύρω στα τρία πενηνταρέλια την φορά) ή Τζακ (έξι με επτά ποτά) ή Μεταξά (ίδια ποσότητα με το Τζακ). Μου είναι πολύ πιο εύκολο να μην πιω καθόλου παρά να πιω μόνο ένα ποτήρι. Και πάλι όμως, με το καθόλου, την 3η- 4η μέρα ζορίζομαι.

Φαίδρος
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: 12 Ιαν 2019, 13:35
Phorum.gr user: Φαίδρος

Re: Προξενιό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Φαίδρος » 13 Ιαν 2019, 15:48

Πάνας έγραψε:
13 Ιαν 2019, 15:41

Καλά το πας, συνέχισε.

Διαφώτισέ με πάνω σε ποιο θέμα χρειάζεσαι ανάπτυξη, δείξε μου μία από τις περιπτώσεις να σχολιάσουμε, αν διαφωνείς σε κάτι κτλ.
Εξερευνώντας θα βγει μία άκρη.

Σημ: η άκρη στα διαπλεκόμενα είναι το ζητούμενο, γι' αυτήν την άκρη πληρώνουν αρκετοί πολλά, μέχρι να φανεί επιτέλους σε ποια σημεία επιβάλλεται να καταφεύγουμε εγκαίρως στη δικαιοσύνη.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Φαίδρος την 13 Ιαν 2019, 15:58, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Από το σοβαρό στο γελοίο, η απόσταση είναι ελάχιστη, από το γελοίο, όμως, στο σοβαρό, είναι πολύ μεγάλη

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68625
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Προξενιό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 13 Ιαν 2019, 15:55

Πάνας έγραψε:
13 Ιαν 2019, 03:23
Με δύο παιδιά και η κόρη μάλιστα παντρεμένη και γιαγιά από κόρη μεριά....
Καλά, αν κάνατε και δικό σας παιδάκι θα ήταν το τέλειο.

Εσείς θα κρατάγατε το παιδί της κόρης της γυναίκας σου και η μάνα της γυναίκας σου το δικό σας παιδί.

Και θα έλεγες στη γυναίκα του φίλου σου "έλα στον παπού".

:smt005:

Είναι τέλειο στόρυ για σειρά.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Φαίδρος
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: 12 Ιαν 2019, 13:35
Phorum.gr user: Φαίδρος

Re: Προξενιό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Φαίδρος » 13 Ιαν 2019, 16:05

Πάνα σε περιμένω, γνωρίζοντας και μαθαίνοντας, ξετυλίγεται το παζλ.

Για όλους όμως, έτσι; Οι ιστορίες στα σκοτάδια οι κατινιές και οι συκοφαντίες, είναι τα θέματα των ιστοριών που οι σωστοί άνθρωποι θέλουν να βάζουν σε τάξη.

Και η τάξη πάντα λέει, οι μαύρες υποθέσεις να οδηγούνται στη δικαιοσύνη. Ο ηθικός άνθρωπος, μόνον εκεί πρέπει να προσβλέπει. Στην απόδοση δικαιοσύνης.
Από το σοβαρό στο γελοίο, η απόσταση είναι ελάχιστη, από το γελοίο, όμως, στο σοβαρό, είναι πολύ μεγάλη

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 22934
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Προξενιό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 13 Ιαν 2019, 16:19

Πάνας έγραψε:
13 Ιαν 2019, 03:23

Το αποτέλεσμα;

Στο τέλος της βραδιάς να πιάσει ύπνος της την νυφ γιατί ήταν στον κόσμο της, η γυναίκα του φίλου του φίλου μου μου να γουστάρει τον φίλο μου ( ο φίλος μου εν τω μεταξύ στον κόσμο του) και εγώ αυτή γιατί είναι δυνατό μιλφόνι.

Πιάσε το αυγό και κούρευ' το... δεν ξέρω που θα καταλήξουμε.
Εντελώς κινκυ το σκηνικό.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
κουλούρι Θεσσαλονίκης
Δημοσιεύσεις: 11589
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:39
Phorum.gr user: κουλούρι Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Προξενιό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από κουλούρι Θεσσαλονίκης » 13 Ιαν 2019, 16:21

Antares έγραψε:
13 Ιαν 2019, 15:37
κουλούρι Θεσσαλονίκης έγραψε:
13 Ιαν 2019, 04:33
Γραφικός έγραψε:
13 Ιαν 2019, 04:29
Καλά, έχω δει ζευγάρια που η τύπισσα να λέει ότι τον αγαπάει συνέχεια και αυτός της έχει δώσει τα πάντα και να φαίνονται πολύ ερωτευμένοι όταν είναι μαζί αλλά αυτηνής να παίζει το ματάκι της. Αν ήμουν στη θέση του τύπου δεν θα πήγαινε το μυαλό μου.
Είναι να μη σου τύχει.
στον άνθρωπο είναι.
κι εγώ γνωριζα ανάλογο ζευγάρι.μετά από 5 χρόνια γάμου χώρισαν.την επεφτε σ'όλους ,ακόμα και στους πρωην της. :lol:
απλά ψαχνοτανε να κανει παιδιά. και δεν της καθότανε οι γαμάτοι γκόμενοι που είχε.βρήκε έναν παλιο φίλο -που δε βλεπότανε-τον παντρεύτηκε,εκανε παιδιά και μετά τον χώρισε και τώρα κάνει την ζωάρα της.
Έχει δικά της λεφτά για να μεγαλώσει τα παιδιά και να κάνει την ζωάρα της ή βασίζεται στους γονείς; Έμαθα για δύο πρόσφατους χωρισμούς αυτού του είδους από το φιλικό περιβάλλον αλλά δεν έχουν την οικονομική δυνατότητα για παιδιά και ζωάρα. Ούτε καν σταθερές δουλειές.
Δεν έχει περάσει πιο κακομαθημένη γενιά από αυτή την χώρα. Αν ήταν σε άλλη χώρα θα ήταν στα κατώτερα επαγγέλματα λόγω μέσης μόρφωσης, κανείς δεν θα τις έκανε θεές (τόσες ψηλές, ξανθές έχουν) και θα δούλευαν σκληρά για την ανεξαρτησία με παιδιά. Έχω και περίπτωση εργάτριας στη Γερμανία που χώρισε με τρία μικρά παιδιά αλλά για σοβαρό λόγο. Η δουλειά, δουλειά όμως στο εργοστάσιο αλλά και η μερσεντές για τις μετακινήσεις, από δικά της λεφτά (ο άνδρας ίσως έμεινε άνεργος από το ποτό).
ας πούμε ότι το ''ζωάρα'' δεν έχει να κάνει τόσο με τα χρήματα της ή του πρωην άνδρα της.
είναι πιο περίπλοκο.
(✿ ♥‿♥)
Je suis Αγις
Je suis Χαοτικός

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Προξενιό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 13 Ιαν 2019, 17:39

Φαίδρος έγραψε:
13 Ιαν 2019, 16:05
Πάνα σε περιμένω, γνωρίζοντας και μαθαίνοντας, ξετυλίγεται το παζλ.

Για όλους όμως, έτσι; Οι ιστορίες στα σκοτάδια οι κατινιές και οι συκοφαντίες, είναι τα θέματα των ιστοριών που οι σωστοί άνθρωποι θέλουν να βάζουν σε τάξη.

Και η τάξη πάντα λέει, οι μαύρες υποθέσεις να οδηγούνται στη δικαιοσύνη. Ο ηθικός άνθρωπος, μόνον εκεί πρέπει να προσβλέπει. Στην απόδοση δικαιοσύνης.
Και τι δουλειά έχουν όλα αυτά που λες εδώ; σε αυτό το νήμα.
the end

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Προξενιό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 13 Ιαν 2019, 17:40

μακρια απο γυναικες μεγαλυτερες με παιδια

τα ηθελαν και τα επαθαν
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Φαίδρος
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: 12 Ιαν 2019, 13:35
Phorum.gr user: Φαίδρος

Re: Προξενιό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Φαίδρος » 13 Ιαν 2019, 18:07

Πάνας έγραψε:
13 Ιαν 2019, 17:39
Φαίδρος έγραψε:
13 Ιαν 2019, 16:05
Πάνα σε περιμένω, γνωρίζοντας και μαθαίνοντας, ξετυλίγεται το παζλ.

Για όλους όμως, έτσι; Οι ιστορίες στα σκοτάδια οι κατινιές και οι συκοφαντίες, είναι τα θέματα των ιστοριών που οι σωστοί άνθρωποι θέλουν να βάζουν σε τάξη.

Και η τάξη πάντα λέει, οι μαύρες υποθέσεις να οδηγούνται στη δικαιοσύνη. Ο ηθικός άνθρωπος, μόνον εκεί πρέπει να προσβλέπει. Στην απόδοση δικαιοσύνης.
Και τι δουλειά έχουν όλα αυτά που λες εδώ; σε αυτό το νήμα.

(Είδα ειδοποίηση και έστριψα)

Πού να ξέρω; είπες καλά το πάω και το πήγα. Να μην το πάω όταν μου δίνεις τα εύσημα;

Καλό φραιπέ Πάνα, τα είπαμε νομίζω.!

Να περάσετε ένα εποικοδομητικό 2019 , σας αφήνω λόγω φόρτου και υποχρεώσεων.

Cheers
Από το σοβαρό στο γελοίο, η απόσταση είναι ελάχιστη, από το γελοίο, όμως, στο σοβαρό, είναι πολύ μεγάλη

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών