Κανεις δεν ακουμπαει Νομπελιστα ημιπρολεταριοι...

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
geospun
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: 27 Ιουν 2018, 00:26
Phorum.gr user: geospun

Re: Κανεις δεν ακουμπαει Νομπελιστα ημιπρολεταριοι...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από geospun » 14 Ιαν 2019, 17:58

Stalker έγραψε:
14 Ιαν 2019, 17:53
Γι' αυτό άλλωστε το όνομα του Γαλιλαίου έχει χαθεί στην άβυσσο του χρόνου και ..................

Τον Γαλιλαίο όσο κινούνταν στον επιστημονικό του χώρο δεν τον ήξερε ούτε η μάνα του, δηλαδή οι μόνο οι σχετικοί ακαδημαϊκοί κύκλοι, και ........................

Μάλλον δεν κάνει και πολύ καλή δουλειά να καταπιέζει τον κόσμο αυτός ο πολιτικαλ κορρεκτ σκοταδισμός, δε νομίζεις;
fixed

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29600
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Κανεις δεν ακουμπαει Νομπελιστα ημιπρολεταριοι...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 14 Ιαν 2019, 18:02

Αυτό που μου αρέσει με τον κάθε "επιστημολόγο" ψευτοπροοδευτικό γιδοβοσκό που προσπαθεί να "απαξιώσει" τον Γουάτσον, δεν είναι το γεγονός ότι προσπαθούν να βγάλουν "ασήμαντο" έναν πολύ μεγάλο και σπουδαίο επιστήμονα που ανακάλυψε τη δομή του DNA, πηγαίνοντας την επιστήμη ένα βήμα μπροστά. Είναι ότι προσπαθούν να αποδώσουν στο Γουάτσον πράγματα που δεν έχει ισχυριστεί ποτέ.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29600
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Κανεις δεν ακουμπαει Νομπελιστα ημιπρολεταριοι...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 14 Ιαν 2019, 18:03

geospun έγραψε:
14 Ιαν 2019, 17:56
Stalker έγραψε:
14 Ιαν 2019, 17:29
πάλι θα ήταν βαθιά προβληματικό να γυρνάει κάποιος τα πανεπιστήμια και να λέει ότι το χαμηλό IQ είναι αρρώστια και τι ωραία ιδέα που είναι η ευγονική.
Είπε πουθενά αυτό το πράγμα ο Watson; Ευγονική στηρίζουν οι θιασώτες των εκτρώσεων, όπου τι τυχαίο, είναι οι πολίτικαλ κορρέκτ.
Εδώ ο άλλος υποστήριζε ότι ο Γουάτσον θέλει να..."περιορίσει τα δικαιώματα των μαύρων". :lol:

Άβαταρ μέλους
geospun
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: 27 Ιουν 2018, 00:26
Phorum.gr user: geospun

Re: Κανεις δεν ακουμπαει Νομπελιστα ημιπρολεταριοι...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από geospun » 14 Ιαν 2019, 18:07

Golden Age έγραψε:
14 Ιαν 2019, 18:03
geospun έγραψε:
14 Ιαν 2019, 17:56
Stalker έγραψε:
14 Ιαν 2019, 17:29
πάλι θα ήταν βαθιά προβληματικό να γυρνάει κάποιος τα πανεπιστήμια και να λέει ότι το χαμηλό IQ είναι αρρώστια και τι ωραία ιδέα που είναι η ευγονική.
Είπε πουθενά αυτό το πράγμα ο Watson; Ευγονική στηρίζουν οι θιασώτες των εκτρώσεων, όπου τι τυχαίο, είναι οι πολίτικαλ κορρέκτ.
Εδώ ο άλλος υποστήριζε ότι ο Γουάτσον θέλει να..."περιορίσει τα δικαιώματα των μαύρων". :lol:
Δείξε συμπόνια.

Pirate7G
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 27 Δεκ 2018, 19:21

Re: Κανεις δεν ακουμπαει Νομπελιστα ημιπρολεταριοι...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pirate7G » 14 Ιαν 2019, 18:11

geospun έγραψε:
14 Ιαν 2019, 17:56
Stalker έγραψε:
14 Ιαν 2019, 17:29
πάλι θα ήταν βαθιά προβληματικό να γυρνάει κάποιος τα πανεπιστήμια και να λέει ότι το χαμηλό IQ είναι αρρώστια και τι ωραία ιδέα που είναι η ευγονική.
Είπε πουθενά αυτό το πράγμα ο Watson; Ευγονική στηρίζουν οι θιασώτες των εκτρώσεων, όπου τι τυχαίο, είναι οι πολίτικαλ κορρέκτ.
Απλά Καμία σχέση.
Δεν τσακιζω το φρύδι μου

Άβαταρ μέλους
geospun
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: 27 Ιουν 2018, 00:26
Phorum.gr user: geospun

Re: Κανεις δεν ακουμπαει Νομπελιστα ημιπρολεταριοι...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από geospun » 14 Ιαν 2019, 18:25

Pirate7G έγραψε:
14 Ιαν 2019, 18:11
Απλά Καμία σχέση.
Απλά είσαι ο πρώτος που έπαθε blackout, όπως το περίμενα. Να σε ρωτήσω κάτι. Γιατί οι κομμουνιστές όταν δεν έχουν τι να απαντήσουν (δηλαδή πάντα) την κάνουν με ελαφρά πηδηματάκια και πετάνε κραυγές;

Pirate7G
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 27 Δεκ 2018, 19:21

Re: Κανεις δεν ακουμπαει Νομπελιστα ημιπρολεταριοι...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pirate7G » 14 Ιαν 2019, 18:27

geospun έγραψε:
14 Ιαν 2019, 18:25
Pirate7G έγραψε:
14 Ιαν 2019, 18:11
Απλά Καμία σχέση.
Απλά είσαι ο πρώτος που έπαθε blackout, όπως το περίμενα. Να σε ρωτήσω κάτι. Γιατί οι κομμουνιστές όταν δεν έχουν τι να απαντήσουν (δηλαδή πάντα) την κάνουν με ελαφρά πηδηματάκια και πετάνε κραυγές;

Α από εμένα περίμενες το μπλακ άουτ; Και πως αισθάνεσαι τώρα που απέτυχες εξευτελιστικά στην πρόβλεψή σου; :lol:

Δεν ξέρω για τα κουμούνια. Γιατί δεν τα ρωτάς και ρωτάς εμένα;
Δεν τσακιζω το φρύδι μου

Άβαταρ μέλους
geospun
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: 27 Ιουν 2018, 00:26
Phorum.gr user: geospun

Re: Κανεις δεν ακουμπαει Νομπελιστα ημιπρολεταριοι...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από geospun » 14 Ιαν 2019, 18:35

Pirate7G έγραψε:
14 Ιαν 2019, 18:27
Α από εμένα περίμενες το μπλακ άουτ; Και πως αισθάνεσαι τώρα που απέτυχες εξευτελιστικά στην πρόβλεψή σου; :lol:

Δεν ξέρω για τα κουμούνια. Γιατί δεν τα ρωτάς και ρωτάς εμένα;
Όχι, περίμενα να πάθει κάποιος blackout, αλλά έγινε όσο σύντομα το προσδοκούσα.


ΥΓ Γιατί ταυτίζονται οι απόψεις σου εξαιρετικά. Για πες μας.

Pirate7G
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 27 Δεκ 2018, 19:21

Re: Κανεις δεν ακουμπαει Νομπελιστα ημιπρολεταριοι...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pirate7G » 14 Ιαν 2019, 18:39

geospun έγραψε:
14 Ιαν 2019, 18:35
Pirate7G έγραψε:
14 Ιαν 2019, 18:27
Α από εμένα περίμενες το μπλακ άουτ; Και πως αισθάνεσαι τώρα που απέτυχες εξευτελιστικά στην πρόβλεψή σου; :lol:

Δεν ξέρω για τα κουμούνια. Γιατί δεν τα ρωτάς και ρωτάς εμένα;
Όχι, περίμενα να πάθει κάποιος blackout, αλλά έγινε όσο σύντομα το προσδοκούσα.


ΥΓ Γιατί ταυτίζονται οι απόψεις σου εξαιρετικά. Για πες μας.

Ρε συ αφού δεν έπαθε κανένας μπλακ άουτ. Κατανοώ ότι δνε θες να δεχθείς ότι έπεσες απίστευτα έξω και το σέβομαι. Είναι ψιλο ρεζίλεμα. Αυτό δεν σημαίνει ότι θα ενδώσω στους διακαείς πόθους σου.
Και όχι δεν ταυτίζονται οι θέσεις μου με αυτές του ΚΚΕ
Δεν τσακιζω το φρύδι μου

Άβαταρ μέλους
geospun
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: 27 Ιουν 2018, 00:26
Phorum.gr user: geospun

Re: Κανεις δεν ακουμπαει Νομπελιστα ημιπρολεταριοι...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από geospun » 14 Ιαν 2019, 18:57

Δε μιλάω κατ ανάγκη για το ΚΚΕ. Κατά τα άλλα σε όλα τα threads τρέχεις να υπερασπιστείς τους κομμουνιστές.

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19388
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Κανεις δεν ακουμπαει Νομπελιστα ημιπρολεταριοι...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 14 Ιαν 2019, 19:10

Αρρηνmax41postspermonth έγραψε:
14 Ιαν 2019, 16:05
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
14 Ιαν 2019, 14:41
Για να είναι κάποιος διαπρεπής επιστήμονας θα πρέπει να έχει τις ορθές κατ εμας πολιτικές απόψεις ;
εξαρτάται ,ο εν λόγω επιστήμονας με τα λεγόμενα του ανοίγει μια πόρτα που είδαμε και πάθαμε να την κλείσουμε στο παρελθόν την πόρτα των φυλετικών διακρίσεων εις βάρος των μαύρων :αφού είναι πιο χαζοι απ' τους λευκούς δε μπορεί να έχουν ίσα δικαιώματα πως θα γίνει τώρα; απλή "λογική" λέμε τώρα λογική ...
Το επιστημονικό έργο η οι αθλητικές επιδόσεις δεν έχουν σχέση με τα πολιτικά , θρησκευτικά η αλλά ιδεολογικα φρονήματα !!!
Φαντασου να βγάζουμε εκτός όσους επιστήμονες είναι άπιστοι η αριστεριστές κλπ κλπ κλπ

Άβαταρ μέλους
elchav
Δημοσιεύσεις: 8659
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 16:27

Re: Κανεις δεν ακουμπαει Νομπελιστα ημιπρολεταριοι...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από elchav » 14 Ιαν 2019, 20:23

Stalker έγραψε:
14 Ιαν 2019, 17:29
elchav έγραψε:
14 Ιαν 2019, 16:11
Το πρόβλημα με τον Watson δεν είναι ότι λέει πως οι λευκοί είναι πιο έξυπνοι από τους μαύρους.
Είναι ότι δεν το αποδεικνύει, επιστημονικά.
Δεν θα ήταν ρατσιστικό να το λέει αν είχε αποδείξεις για αυτό. Μέχρι τότε, όσα λέει καταγράφονται ως παπαριές.

Σε κάθε περίπτωση, είναι νομπελίστας γιατί ανακάλυψε τη δομή του DNA και είναι μερικά εκατομμύρια φορές πιο σημαντικός από αναρχοσκουπίδια.
Καλά, κόψε κάτι. Αν σε κάποιο παράλληλο σύμπαν ήταν αποδεδειγμένο ότι π.χ. οι μεσογειακοί είχαμε βιολογικό ταβάνι 10 πόντους IQ παρακάτω από τους γύρω λαούς, πάλι θα ήταν βαθιά προβληματικό να γυρνάει κάποιος τα πανεπιστήμια και να λέει ότι το χαμηλό IQ είναι αρρώστια και τι ωραία ιδέα που είναι η ευγονική. Ότι κάνουν πάρτι τα ναζά σε αυτό το νήμα δεν είναι ακριβώς σύμπτωση.

Κατά τα άλλα συμφωνώ ότι ο τύπος που σκαρφάλωσε στη σκηνή με το μαδέρι το μόνο που κατάφερε ήταν να δώσει αξία στον Γουάτσον.
Αν είχε βγει αυτό το συμπέρασμα, θα ήταν άβολο, αλλά θα ήταν επιστημονικά τεκμηριωμένη αλήθεια.

Κατα τα άλλα, δεν έχω ακούσει περί ευγονικής από το Watson (ακόμα και αν το έχει πει αυτό τον καθιστά μαλάκα ως άνθρωπο και δεν αναιρεί τον επιστημονικό του άθλο) και κυρίως δεν είχε ανάγκη να πάρει αξία από τους αναρχοτελειωμένους.
Άγνωστος Πατέρας Χελώνων

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21603
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Κανεις δεν ακουμπαει Νομπελιστα ημιπρολεταριοι...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 14 Ιαν 2019, 22:53

αυτό πάντως που ισχυρίζεται, πως οι στατιστικές εμφανίζουν αυτά τα δεδομένα περί iq λευκών και αφρικανών, ισχύουν; (άσχετα από την αιτία στην οποία οφείλονται ΑΝ ισχύουν)
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Dorian
Δημοσιεύσεις: 2847
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 22:13

Re: Κανεις δεν ακουμπαει Νομπελιστα ημιπρολεταριοι...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dorian » 15 Ιαν 2019, 01:57

Drexler έγραψε:
11 Ιαν 2019, 22:24
Tελικά μαλακίες έλεγαν οι ντόπιοι φιλελεύθεροι, "σοβαροί" μετριοπαθείς κεντρώοι και άλλοι, ότι δήθεν στην σωστή Δύση, δεν έχει τραμπούκους αντιφα, και ότι μπορόύν να δέχονται απόψεις έστω διαφωνώντας. Μια χαρά τον εξευτέλισαν, το κυρίαρχο πολιτικό σύστημα της Δύσης και η γνωστή ελίτ αφαιρώντας τους ακαδημαικούς τίτλους και τιμητικές διακρίσεις.
Το Εργαστήριο Cold Spring Harbor της Νέας Υόρκης ανακοίνωσε ότι ανακαλεί από τον Γουάτσον τους τίτλους του ομότιμου πρύτανη, ομότιμου καθηγητή και επίτιμου μέλους του διοικητικού συμβουλίου του ερευνητικού κέντρου. Ο Γουάτσον είχε διατελέσει διευθυντής του Εργαστηρίου το 1968, πρόεδρος το 1994 και πρύτανης το 2004. «Οι απόψεις του δρος Γουάτσον είναι αξιοκατάκριτες, δεν υποστηρίζονται από την επιστήμη και με κανένα τρόπο δεν αντιπροσωπεύουν τις απόψεις του Εργαστηρίου Cold Spring Harbor, των διδασκόντων του, του προσωπικού του ή των φοιτητών του. Το Εργαστήριο καταδικάζει την κατάχρηση της επιστήμης για τη δικαιολόγηση της προκατάληψης», αναφέρει η σχετική ανακοίνωση.
Δεν είναι η εξαίρεση οι ντόπιοι αναρχικοί αντιφα, είναι όργανα και παρακρατικές ταξιαρχίες. Όποιος είναι αντίθετος δεν μπορεί παρά να βρει ξεκάθαρα αντίθετες πολιτικές δυνάμεις να παλέψουν ενάντια.
https://youtu.be/-VhIL6Ld9qI?t=1166 Πράξη ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ Κατσαφάδου Κωνσταντίνου, Μιχαηλίδου Δόμνας, Βλαχάκου Νικολάου http://tinyurl.com/4hwb2kra

Dorian
Δημοσιεύσεις: 2847
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 22:13

Re: Κανεις δεν ακουμπαει Νομπελιστα ημιπρολεταριοι...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dorian » 15 Ιαν 2019, 01:59

lolek1 έγραψε:
11 Ιαν 2019, 22:28
μονο στο ελλαδισταν αυτα
από ότι φαίνεται όχι. και στις δυτικές χώρες συμβαίνουν.
https://youtu.be/-VhIL6Ld9qI?t=1166 Πράξη ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ Κατσαφάδου Κωνσταντίνου, Μιχαηλίδου Δόμνας, Βλαχάκου Νικολάου http://tinyurl.com/4hwb2kra

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών