Πώς θα χαρακτηρίζατε την εξωτερική σας εμφάνιση;

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.

Πώς θα αξιολογούσατε την εξωτερική σας εμφάνιση;

1) Εξαιρετική/Ασυνήθιστα ωραία
11
15%
2) Ελκυστική
11
15%
3) Ικανοποιητική
11
15%
4) Εντάξει, αλλά θα μπορούσα και καλύτερα
14
19%
5) Είμαι χάλιας με μονοφάναρο
1
1%
6) Είμαι χάλιας με στυλ και λέγειν
2
3%
7) Είμαι χάλιας σκέτο
19
26%
8)Άλλο (προσδιορίστε)
4
5%
 
Σύνολο ψήφων: 73

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Πώς θα χαρακτηρίζατε την εξωτερική σας εμφάνιση;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 08 Φεβ 2019, 18:17

Αγις έγραψε:
08 Φεβ 2019, 18:13
Ασέβαστος έγραψε:
08 Φεβ 2019, 18:00
Αγις έγραψε:
08 Φεβ 2019, 16:58
Ενδιαφέρον .
Η Αυτοπεποίθηση απο που πηγάζει - χτιζεται - συντηρείται ;
απο το μεγεθος της πουτσας, της τσεπης, των δικεφαλων, του εγκεφαλου η οτι τελοσπαντων εχει καθενας.

αμα ξερεις οτι αυτο που εχεις ειναι ενταξει και με το παραπανω, εχεις αυτοπεποιηθηση. αμα εισαι/νομιζεις οτι εισαι λειψος σταπανταολα, δε θα δεις χαρα οσο και να προσπαθεις να βγαλεις φτιασιδωμενη εικονα, μεσα σου θα ξερεις οτι κατι σου λειπει, και θα εισαι μιζερος.
Σωστά ( + αποτελέσματα - αποδοχή με οτι ασχολεισαι ) - το προβλημα είναι οτι οσοι ΔΕΝ μπορουν και ΔΕΝ είναι το γυρίζουν στο τσαμικορακομελάδικο + χλιμιτζουριές+ ευαισθησίες + εσωτερικούς κοσμους+ πγοοδευτισμό + πολύ ωραιο στυλ + 0% λιπαρά + ελευθεροι γλουτένης και μας τα ζαλίζουν .
Βρίσκεσαι σε σύγχιση.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25915
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Πώς θα χαρακτηρίζατε την εξωτερική σας εμφάνιση;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 08 Φεβ 2019, 18:22

Naida έγραψε:
08 Φεβ 2019, 18:17
Αγις έγραψε:
08 Φεβ 2019, 18:13
Ασέβαστος έγραψε:
08 Φεβ 2019, 18:00


απο το μεγεθος της πουτσας, της τσεπης, των δικεφαλων, του εγκεφαλου η οτι τελοσπαντων εχει καθενας.

αμα ξερεις οτι αυτο που εχεις ειναι ενταξει και με το παραπανω, εχεις αυτοπεποιηθηση. αμα εισαι/νομιζεις οτι εισαι λειψος σταπανταολα, δε θα δεις χαρα οσο και να προσπαθεις να βγαλεις φτιασιδωμενη εικονα, μεσα σου θα ξερεις οτι κατι σου λειπει, και θα εισαι μιζερος.
Σωστά ( + αποτελέσματα - αποδοχή με οτι ασχολεισαι ) - το προβλημα είναι οτι οσοι ΔΕΝ μπορουν και ΔΕΝ είναι το γυρίζουν στο τσαμικορακομελάδικο + χλιμιτζουριές+ ευαισθησίες + εσωτερικούς κοσμους+ πγοοδευτισμό + πολύ ωραιο στυλ + 0% λιπαρά + ελευθεροι γλουτένης και μας τα ζαλίζουν .
Βρίσκεσαι σε σύγχιση.
Παγαινε να βράσεις καμια Σταβλισια :smt005:
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Πώς θα χαρακτηρίζατε την εξωτερική σας εμφάνιση;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 08 Φεβ 2019, 18:23

Αγις έγραψε:
08 Φεβ 2019, 18:22


Παγαινε να βράσεις καμια Σταβλισια :smt005:
Η σταβλίσια μόνο στα κάρβουνα :g030:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15081
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Πώς θα χαρακτηρίζατε την εξωτερική σας εμφάνιση;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 08 Φεβ 2019, 18:24

Καπως ετσι σε αρσενικη εκδοση:



ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Πώς θα χαρακτηρίζατε την εξωτερική σας εμφάνιση;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 08 Φεβ 2019, 18:26

Οργισμένος έγραψε:
08 Φεβ 2019, 18:24
Καπως ετσι σε αρσενικη εκδοση:



:smt005:

Έχεις τέτοια ρώγα; Για τσίμπημα :g094:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25915
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Πώς θα χαρακτηρίζατε την εξωτερική σας εμφάνιση;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 08 Φεβ 2019, 18:31

Naida έγραψε:
08 Φεβ 2019, 18:23
Αγις έγραψε:
08 Φεβ 2019, 18:22


Παγαινε να βράσεις καμια Σταβλισια :smt005:
Η σταβλίσια μόνο στα κάρβουνα :g030:
να ανεβάζεις συνέχεια φωτογραφιες απο τα φαγητά σου - την τελευταία την δείχνω στα Ανίψια για να καταλαβαίνουν τι γίνεται εκεί εξω και πόσο τυχερά είναι.
Παιδαγωγικά κάποιοι θα διαφωνήσουν με το σοκ η την μεγάλη πιθανότητα αξεπέραστου ψυχολογικου τραύματος αλλά πιστεύω οτι είναι προτιμότερο να αντιμετωπίζουν κ τα ασχημα- την πικρα της ζωής από μικρά.
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
κουλούρι Θεσσαλονίκης
Δημοσιεύσεις: 11590
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:39
Phorum.gr user: κουλούρι Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Πώς θα χαρακτηρίζατε την εξωτερική σας εμφάνιση;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από κουλούρι Θεσσαλονίκης » 08 Φεβ 2019, 18:33

Οργισμένος έγραψε:
08 Φεβ 2019, 18:24
Καπως ετσι σε αρσενικη εκδοση:



όταν σου είπα οτι μοιάζεις με τον Χαβιέ Μπαρδεμ....(του φέρνει λίγο)
επιβεβαιώθηκα!!
έχω το κληρονομικό χάρισμα..
(✿ ♥‿♥)
Je suis Αγις
Je suis Χαοτικός

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Πώς θα χαρακτηρίζατε την εξωτερική σας εμφάνιση;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 08 Φεβ 2019, 18:36

Αγις έγραψε:
08 Φεβ 2019, 18:31


να ανεβάζεις συνέχεια φωτογραφιες απο τα φαγητά σου - την τελευταία την δείχνω στα Ανίψια για να καταλαβαίνουν τι γίνεται εκεί εξω και πόσο τυχερά είναι.
Παιδαγωγικά κάποιοι θα διαφωνήσουν με το σοκ η την μεγάλη πιθανότητα αξεπέραστου ψυχολογικου τραύματος αλλά πιστεύω οτι είναι προτιμότερο να αντιμετωπίζουν κ τα ασχημα- την πικρα της ζωής από μικρά.
Για τα γεμιστά μου λες; Για τα γεμιστά μου λες το ξέρω :evil:
Άμα έτρωγαν φαγακι από τα χεράκια μου τ' ανηψακια σου θα σου έλεγαν "θείε τράβα για χόρτα"

Πες μας πως ήταν στην εξορία , που τα έβλεπες όλα αλλά δε μπορουσες να μιλήσεις, να πεις κατι. Πες μας, πες μας διψάμε να σ' ακούσουμε :003:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: Πώς θα χαρακτηρίζατε την εξωτερική σας εμφάνιση;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 08 Φεβ 2019, 18:54

Εχω δει ασχημους που εχουν επιτυχιες με τις ωραιες γυναικες και αλλους ασχημους οι οποιοι εχουν ελαχιστες εως καθολου επιτυχιες με γυναικες γενικα.Υπαρχουνε κατα τη γνωμη μου καποιοι ασχημοι που εχουν μια αρρενοπωτητα και μια αυτοπεποιθεση και αλλοι που ειναι σαν αναποδο γαμωτο και βγαζουν μια μιρλα και μια μιζερια.Για τους πολυ ωραιους αντρες δεν ξερω να πω πολλα αλλα νομιζω οτι μπορουν να εχουν κατακτησεις αρκει να μην ειναι ωραιοπαθεις.Περι ορεξεως κολοκυθοπιτα λοιπον ολα ειναι υποκειμενικα σε αυτον τον κοσμο και αν καποιος ειναι καλα με τον εαυτο του και ξερει που να στοχευει μπορει να βρει αυτο που επιδιωκει.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22727
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Πώς θα χαρακτηρίζατε την εξωτερική σας εμφάνιση;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 08 Φεβ 2019, 18:59

Naida έγραψε:
08 Φεβ 2019, 18:36
Αγις έγραψε:
08 Φεβ 2019, 18:31


να ανεβάζεις συνέχεια φωτογραφιες απο τα φαγητά σου - την τελευταία την δείχνω στα Ανίψια για να καταλαβαίνουν τι γίνεται εκεί εξω και πόσο τυχερά είναι.
Παιδαγωγικά κάποιοι θα διαφωνήσουν με το σοκ η την μεγάλη πιθανότητα αξεπέραστου ψυχολογικου τραύματος αλλά πιστεύω οτι είναι προτιμότερο να αντιμετωπίζουν κ τα ασχημα- την πικρα της ζωής από μικρά.
Για τα γεμιστά μου λες; Για τα γεμιστά μου λες το ξέρω :evil:
Άμα έτρωγαν φαγακι από τα χεράκια μου τ' ανηψακια σου θα σου έλεγαν "θείε τράβα για χόρτα"

Πες μας πως ήταν στην εξορία , που τα έβλεπες όλα αλλά δε μπορουσες να μιλήσεις, να πεις κατι. Πες μας, πες μας διψάμε να σ' ακούσουμε :003:
επιτέλους, κανονικότητα.

mec
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: 29 Ιαν 2019, 14:43
Phorum.gr user: mec

Re: Πώς θα χαρακτηρίζατε την εξωτερική σας εμφάνιση;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mec » 08 Φεβ 2019, 19:03

Ασέβαστος έγραψε:
08 Φεβ 2019, 17:52
Otto Weininger έγραψε:
08 Φεβ 2019, 15:59
Ο mec είπε πολύ σωστή κουβέντα. Οι "ειμαι αυτός που ειμαι και σε όποιον αρέσω" κατα 99% είναι αυτοί που είναι γιατι δεν μπορούν να είναι κάτι άλλο.
οχι.

απλως αρεσουν (τοσο οσο) χωρις να χρειαζονται μεικαπ, φτιασιδωματα κλπ, οποτε δεν εχουν κανενα λογο να προσπαθησουν, για να ειναι "κατι αλλο"

ειναι αυτοι που ειναι, και ζουν τη ζωη τους.
Δεν εννοούσα ότι πρέπει να γίνουμε ένα άλλο πρόσωπο, αλλά να βελτιωθούμε. Πολλές φορές αυτό που είμαστε (συνήθειες, επιλογές, συμπεριφορά, παρουσιαστικό κλπ) δεν βοηθάει στην επίτευξη των στόχων μας και πρέπει να κάνουμε αλλαγές για να τους πετύχουμε. Πολλοί όμως, όταν δεν τα καταφέρνουν να κάνουν αυτές τις αλλαγές, μετατρέπουν την αποτυχία σε φιλοσοφία «είμαι αυτός που είμαι» κλπ.

Τα φτιασιδώματα είναι εργαλεία για να φαίνεσαι καλύτερος, όταν αυτό εξυπηρετεί τους στόχους σου. Αν όμως προσπαθείς επίμονα να μιμηθείς κάποιο άλλο πρόσωπο για να γίνεις σαν κι αυτό, πολύ πιθανό να αποκτήσεις ψυχολογικά.

Προσωπικά δεν πιστεύω στο «είμαι ο ευατός μου». Οι περισσότεροι είμαστε «ακατέργαστοι» και βγάζουμε πράγματα όχι μόνο άσχημα για τους άλλους, αλλά πολλές φορές και εναντια στο συμφέρον μας. Εμένα με ενδιαφέρει η καλύτερη version του εαυτού μου, να το δουλέψω για να ξέρω πώς ό,τι βγάζω το ελέγχω και είναι προς το συμφέρον μου. Αυτό δεν σημαίνει βέβαια ότι τα καταφέρνω πάντα.

lolek1
Δημοσιεύσεις: 2059
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 15:27

Re: Πώς θα χαρακτηρίζατε την εξωτερική σας εμφάνιση;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lolek1 » 08 Φεβ 2019, 19:04

Γραφικός έγραψε:
08 Φεβ 2019, 17:23
lolek1 έγραψε:
07 Φεβ 2019, 22:16
:o δεν ειναι ολοι θεοι και θεες,
υπαρχουν και τα αριστερα κατακαθια του φορουμ
Κάπως δεν πρέπει να ισορροπηθεί η ομορφιά του φασισμού; :102:
δεν ειναι ωραιο πραμα η βρωμα και η απλυσια των κουμουναριων! :smt005:

Γραφικός

Re: Πώς θα χαρακτηρίζατε την εξωτερική σας εμφάνιση;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γραφικός » 08 Φεβ 2019, 19:13

lolek1 έγραψε:
08 Φεβ 2019, 19:04
δεν ειναι ωραιο πραμα η βρωμα και η απλυσια των κουμουναριων! :smt005:
Αυτό σου λέω κι εγώ. Το απύθμενο κάλλος της επιβολής, της φασιστικής βίας και της τρομοκρατίας πρέπει να εξισορροπηθεί με κάτι άσχημο. Αγώνα για ανθρώπινες συνθήκες εργασίας κι επιβίωσης της εργατικής τάξης ας πούμε. Είμαστε το σκοτάδι, για να ξεχωρίζετε εσείς που είστε το φως.

Athina__P
Δημοσιεύσεις: 2479
Εγγραφή: 28 Μάιος 2018, 23:01

Re: Πώς θα χαρακτηρίζατε την εξωτερική σας εμφάνιση;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athina__P » 08 Φεβ 2019, 19:17

Γράμμος, άργησε λίγο σε αυτό το τόπικ :roll::roll::lol::lol:
Πάνας έγραψε:
07 Φεβ 2019, 22:10
Τα αξεσουάρ δεν πιάνονται, αλλιώς ας έρθει και η Athina__P να μας πει για την τσάντα της.
:102:

Απλά το είχα σχολιάσει ότι ήταν μια τσάντα που ενέπνεε σεβασμό :003::003: Κρατώντας αυτή την τσάντα ήμουν κάτι σαν τη Γιάννα Αγγελοπούλου :003: Διαφορετικά σκέφτομαι ότι η Μέρκελ έχει βρει ένα ρούχο που της ψιλοπάει, το πήρε σε καμιά 10ριά χρώματα και δεν έχει χρόνο να ασχολείται άλλο. Κανονικά είμαι Μέρκελ :003::003:

Εμφανισιακά, ήμουν συνολικά 7ρι βαριά βαριά και αυτό γιατί δεν έδινα και πολλή σημασία σε χτενίσματα, ντυσίματα κλπ. Κυκλοφορούσα με αρκετά δεκάρια παρόλα αυτά, γιατί.. αυτοπεποίθηση μάλλον.

Τώρα τελευταία μπορεί να έχω ανεβεί κατηγορία γιατί σε σχέση με συνομήλικες έχω βρει τον τύπο μου, πάντα χωρίς να ξοδεύω χρόνο να ετοιμάζω μαλλιά ρούχα κλπ και ώρες ώρες θα μου τηνε πέσουν άντρες μιας κάποιας ηλικίες και πρεστίζ! Απλά γιατί κυκλοφορώ χωρίς παιδιά και σύζυγο παραμάσχαλα και κοιτάνε να δούνε τι να γυρεύει αυτή έτσι ξέμπαρκη. Μου κάνει εντύπωση που αυτοί οι άντρες θέλουν να δείξουν ότι κάπου είναι οι ίδιοι! Τους τελευταίους μήνες τα πράγματα πάνε πιο ΜΕΤΡΙΑ όμως πφφφ λίγα κιλά πάνω κάτω και φαίνεται η διαφορά στα καμάκια.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Πώς θα χαρακτηρίζατε την εξωτερική σας εμφάνιση;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 08 Φεβ 2019, 19:23

Πραγματικά τώρα, δεν σας έχει τύχει να δείτε άντρα που να είναι εμφανισιακά αυτό που οι περισσότεροι λένε ωραίο αλλά να μην έχει χιούμορ πχ ή να είναι ζαχαρούλης και να και να σας ελκύει ο άλλος ο ασχημούλης με το χιούμορ και με το ωραίο υφάκι;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών