Απάντηση μαθητή στις απειλές για τους αγώνες του για τη Μακεδονία

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 28689
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Απάντηση μαθητή στις απειλές για τους αγώνες του για τη Μακεδονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 11 Φεβ 2019, 15:25

Δεν άρεσαν οι καταλήψεις μαθητών σε κάποιους για εθνικό θέμα, και προέβησαν σε λογείς λογείς εκβιασμούς και απειλές σε νέα παιδιά.
Απάντηση μαθητή στις «απειλές», επειδή συμμετείχε σε κατάληψη για την Μακεδονία.

06 Φεβρουαρίου 2019

Εικόνα



Είμαι μαθητής του 2ου Γυμνασίου Βούλας Αττικής. Την Τρίτη 29-01-2019 ξεκινήσαμε κατάληψη στο σχολείο μας για συμπαράσταση των υπόλοιπων σχολείων και ως διαμαρτυρία για την Μακεδονία. Η διάρκεια της κατάληψης αυτής ήταν μία ώρα και κάτι.

Σε εκείνο το διάστημα οι ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ, όπως και ένας ΚΥΡΙΟΣ που εκπροσωπούσε το σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων, προσπαθούσαν να μας μεταπείσουν να ανοίξουμε τις πόρτες του σχολείου. Με αυτή την επιστολή θέλω να απαντήσω σε όλα τα ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ τους ένα προς ένα:

«ΚΑΛΩ ΤΗΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ»: Έγινε μπαμπούλας η αστυνομία που θα συλλάβει μαθητές, γιατί γεννήθηκαν στην Ελλάδα και θέλουν να συνεχίσουν την ζωή τους στην Ελλάδα που παρέλαβαν (!!!)

«ΘΑ ΠΕΣΟΥΝ ΜΗΝΥΣΕΙΣ»: Θα μηνύσουν τα παιδιά που μέχρι εχθές οι ίδιοι διδάσκανε να είναι περήφανα για την ιστορία των προγόνων τους και σήμερα την διαγράφουν (!!!)

«ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΤΕ ΕΚΔΡΟΜΗ»: Έχουμε αποκλειστεί από εκδρομή γιατί δεν είχατε πολλούς συνοδούς καθηγητές και λέτε να μας πειράξει τώρα που οι λόγοι έχουν να κάνουν με την πατρίδα μας; (!!!)

«ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΠΩ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΩ» (???): Πόσες φορές δεν μπορέσατε να δουλέψετε από απεργίες, εκλογές κλπ των εκπαιδευτικών; (!!!)

«ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΧΑΣΕΤΕ ΩΡΕΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ» (?): Δεν έχουμε ανάγκη να χάσουμε ΚΑΙ άλλες ώρες μαθημάτων, μιας και από την αρχή της σχολικής χρονιάς αυτό το έχει αναλάβει το Υπουργείο Παιδείας που δεν είχε στείλει καθηγητές σε κάποια μαθήματα, με αποτέλεσμα να σχολάμε 12:20,το έχουν αναλάβει κάποιοι καθηγητές που λείπουν αρκετές φορές τον μήνα, το έχουν αναλάβει οι απεργίες των καθηγητών, οι εκλογές, οι συνελεύσεις, τα σεμινάρια....

«ΤΙ ΞΕΡΕΙΣ ΑΠΟ ΙΣΤΟΡΙΑ»: Εσείς που γνωρίζετε την ιστορία και έχετε διορισθεί για να την διδάσκετε, πως την διδάσκετε?

«ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ» (?): Δημοκρατία σημαίνει να αναπτύσσω ελεύθερα πρωτοβουλίες χωρίς οι πράξεις μου να καταπιέζουν τους άλλους, ούτε να περιορίζουν τα δικαιώματα τους. Κυρίως, όμως, δημοκρατία σημαίνει να μην είμαι αδιάφορος πολίτης, να ενδιαφέρομαι όχι μόνο για το προσωπικό μου συμφέρον, αλλά και για την πρόοδο της κοινωνίας και της χώρας μου.

Αφού η δημοκρατία ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ στον καθηγητή Μου να με διδάσκει ότι ΔΕΝ υπάρχει Θεός και η μόνη ανώτατη εξουσία είναι ο άνθρωπος, πρέπει να μου ΕΠΙΤΡΑΠΕΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ να προφυλάξω τις ΑΞΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΑΝΙΚΑ μου.

Αλλιώς το πολίτευμα γίνεται ολιγαρχικό ή τυραννικό.

Η κατάληψη μας δεν είχε σκοπό να προκαλέσει ούτε ζημιές, ούτε βανδαλισμούς, μιας και κανένας από εμάς δεν έχει πάρει μέρος σε διαμαρτυρίες που σπάνε, καταστρέφουν ξένες περιουσίες και καίνε χρόνια τώρα το κέντρο της Αθήνας.

Απόδειξη ότι ζητήσαμε 10 λεπτά πριν ανοίξουμε τις πόρτες να μαζέψουμε ότι είχαμε μετακινήσει σε άλλη θέση.

Όταν σε 2-3 χρόνια με καλέσουν στρατιώτη, θα με μάθουν να υπηρετώ την πατρίδα...ενώ τώρα στα 14 με αναγκάζουν να την εγκαταλείψω..

Ποιές πρέπει να είναι οι αξίες και τα ιδανικά μου κύριοι καθηγητές μου?

«Στους γονείς οφείλομεν το ζην, στους δε διδασκάλους το ευ ζην», είχε πει ο Μέγας Αλέξανδρος και πολύ λυπάμαι που δεν μπορώ να το ασπαστώ.

Ξέρω ότι θα στοχοποιηθώ, αλλά δεν με ενοχλεί για μια φορά να μην πάρω έπαινο.. μιας και όπως λένε πολύ καθηγητές μου, δεν έχει αξία η βαθμολογία.

http://antepithesi.gr/index.php?option= ... Itemid=288

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Απάντηση μαθητή στις απειλές για τους αγώνες του για τη Μακεδονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 11 Φεβ 2019, 15:26

εχουμε εικονα του να κοιταξει το προσωπο του στον καθρεπτη?
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα


brb και tyt
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6812
Εγγραφή: 17 Οκτ 2018, 15:11

Re: Απάντηση μαθητή στις απειλές για τους αγώνες του για τη Μακεδονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από brb και tyt » 11 Φεβ 2019, 15:28

Golden Age έγραψε:
11 Φεβ 2019, 15:25
Δεν άρεσαν οι καταλήψεις μαθητών σε κάποιους για εθνικό θέμα, και προέβησαν σε λογείς λογείς εκβιασμούς και απειλές σε νέα παιδιά.
Με το να ασχολείται ο υποστηρικτής της Χρυσής Αυγής, η οποία έχει στην ηγεσία της Νεοναζί, το καίει το θέμα.
Ο Λεωνίδας, ο Κολοκοτρώνης και οι Ταγματασφαλίτες
Γάταρος έγραψε:
05 Φεβ 2019, 15:27

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 28689
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Απάντηση μαθητή στις απειλές για τους αγώνες του για τη Μακεδονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 11 Φεβ 2019, 15:33

Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
11 Φεβ 2019, 15:26
εχουμε εικονα του να κοιταξει το προσωπο του στον καθρεπτη?
Μην πιάνεις στο στόμα σου τους αγωνιζόμενους αθητές, μην τους βάζεις στο ίδιο στόμα με τον..."Ότι". Ασχολήσου με τον Ό,τι να 'ναι σου, άντε και με τον Ιφικράτη.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Απάντηση μαθητή στις απειλές για τους αγώνες του για τη Μακεδονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 11 Φεβ 2019, 15:35

Golden Age έγραψε:
11 Φεβ 2019, 15:33
Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
11 Φεβ 2019, 15:26
εχουμε εικονα του να κοιταξει το προσωπο του στον καθρεπτη?
Μην πιάνεις στο στόμα σου τους μαθητές, μην τους βάζεις στο ίδιο στόμα με τον "Ότι". Ασχολήσου με τον Ό,τι να 'ναι σου.
το παιδακι αντιμαχεται μια συμφωνια που εχει την υπογραφη της αμερικης την ιδια στιγμη που το ιδιο εχει υιοθετησει πληρως το αμερικανικο lifestyle

:c040:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 28689
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Απάντηση μαθητή στις απειλές για τους αγώνες του για τη Μακεδονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 11 Φεβ 2019, 15:39

Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
11 Φεβ 2019, 15:35

το παιδακι αντιμαχεται μια συμφωνια που εχει την υπογραφη της αμερικης την ιδια στιγμη που το ιδιο εχει υιοθετησει πληρως το αμερικανικο lifestyle

:c040:
:smt005::smt005::smt005:

Είπε ο οπαδός του Χατζηστεφάνου.

Κατα τ' άλλα, τον ξέρεις το μαθητή;

brb και tyt
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6812
Εγγραφή: 17 Οκτ 2018, 15:11

Re: Απάντηση μαθητή στις απειλές για τους αγώνες του για τη Μακεδονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από brb και tyt » 11 Φεβ 2019, 15:40

Golden Age έγραψε:
11 Φεβ 2019, 15:25
Δεν άρεσαν οι καταλήψεις μαθητών σε κάποιους για εθνικό θέμα, και προέβησαν σε λογείς λογείς εκβιασμούς και απειλές σε νέα παιδιά.
Απάντηση μαθητή στις «απειλές», επειδή συμμετείχε σε κατάληψη για την Μακεδονία.

06 Φεβρουαρίου 2019

Εικόνα



Είμαι μαθητής του 2ου Γυμνασίου Βούλας Αττικής. Την Τρίτη 29-01-2019 ξεκινήσαμε κατάληψη στο σχολείο μας για συμπαράσταση των υπόλοιπων σχολείων και ως διαμαρτυρία για την Μακεδονία. Η διάρκεια της κατάληψης αυτής ήταν μία ώρα και κάτι.

Σε εκείνο το διάστημα οι ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ, όπως και ένας ΚΥΡΙΟΣ που εκπροσωπούσε το σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων, προσπαθούσαν να μας μεταπείσουν να ανοίξουμε τις πόρτες του σχολείου. Με αυτή την επιστολή θέλω να απαντήσω σε όλα τα ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ τους ένα προς ένα:

«ΚΑΛΩ ΤΗΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ»: Έγινε μπαμπούλας η αστυνομία που θα συλλάβει μαθητές, γιατί γεννήθηκαν στην Ελλάδα και θέλουν να συνεχίσουν την ζωή τους στην Ελλάδα που παρέλαβαν (!!!)
Προφανώς παρέλαβαν την Ελλάδα των μνημονίων και θα την συνεχίσουν
«ΘΑ ΠΕΣΟΥΝ ΜΗΝΥΣΕΙΣ»: Θα μηνύσουν τα παιδιά που μέχρι εχθές οι ίδιοι διδάσκανε να είναι περήφανα για την ιστορία των προγόνων τους και σήμερα την διαγράφουν (!!!)

«ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΤΕ ΕΚΔΡΟΜΗ»: Έχουμε αποκλειστεί από εκδρομή γιατί δεν είχατε πολλούς συνοδούς καθηγητές και λέτε να μας πειράξει τώρα που οι λόγοι έχουν να κάνουν με την πατρίδα μας; (!!!)
Τα μνημόνια αφορούν την πατ΄ριδα μας; Να περιμένω καταλήψεις;
«ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΠΩ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΩ» (???): Πόσες φορές δεν μπορέσατε να δουλέψετε από απεργίες, εκλογές κλπ των εκπαιδευτικών; (!!!)

«ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΧΑΣΕΤΕ ΩΡΕΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ» (?): Δεν έχουμε ανάγκη να χάσουμε ΚΑΙ άλλες ώρες μαθημάτων, μιας και από την αρχή της σχολικής χρονιάς αυτό το έχει αναλάβει το Υπουργείο Παιδείας που δεν είχε στείλει καθηγητές σε κάποια μαθήματα, με αποτέλεσμα να σχολάμε 12:20,το έχουν αναλάβει κάποιοι καθηγητές που λείπουν αρκετές φορές τον μήνα, το έχουν αναλάβει οι απεργίες των καθηγητών, οι εκλογές, οι συνελεύσεις, τα σεμινάρια....

«ΤΙ ΞΕΡΕΙΣ ΑΠΟ ΙΣΤΟΡΙΑ»: Εσείς που γνωρίζετε την ιστορία και έχετε διορισθεί για να την διδάσκετε, πως την διδάσκετε?

«ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ» (?): Δημοκρατία σημαίνει να αναπτύσσω ελεύθερα πρωτοβουλίες χωρίς οι πράξεις μου να καταπιέζουν τους άλλους, ούτε να περιορίζουν τα δικαιώματα τους. Κυρίως, όμως, δημοκρατία σημαίνει να μην είμαι αδιάφορος πολίτης, να ενδιαφέρομαι όχι μόνο για το προσωπικό μου συμφέρον, αλλά και για την πρόοδο της κοινωνίας και της χώρας μου.
Άραγε ποια η γνώμη του για τη Νεοναζιστική Χρυσή Αυγή που δεν έχει καμία σχέση με την Δημοκρατία;
Αφού η δημοκρατία ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ στον καθηγητή Μου να με διδάσκει ότι ΔΕΝ υπάρχει Θεός και η μόνη ανώτατη εξουσία είναι ο άνθρωπος, πρέπει να μου ΕΠΙΤΡΑΠΕΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ να προφυλάξω τις ΑΞΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΑΝΙΚΑ μου.

Αλλιώς το πολίτευμα γίνεται ολιγαρχικό ή τυραννικό.

Η κατάληψη μας δεν είχε σκοπό να προκαλέσει ούτε ζημιές, ούτε βανδαλισμούς, μιας και κανένας από εμάς δεν έχει πάρει μέρος σε διαμαρτυρίες που σπάνε, καταστρέφουν ξένες περιουσίες και καίνε χρόνια τώρα το κέντρο της Αθήνας.

Απόδειξη ότι ζητήσαμε 10 λεπτά πριν ανοίξουμε τις πόρτες να μαζέψουμε ότι είχαμε μετακινήσει σε άλλη θέση.

Όταν σε 2-3 χρόνια με καλέσουν στρατιώτη, θα με μάθουν να υπηρετώ την πατρίδα...ενώ τώρα στα 14 με αναγκάζουν να την εγκαταλείψω..
Από τα μνημόνια που λέγαμε παραπάνω. Μήπως ξέρει πώς θα απαλλαγούμε από τα μνημονιακά μέτρα με ή χωρίς μνημόνια;
Ποιές πρέπει να είναι οι αξίες και τα ιδανικά μου κύριοι καθηγητές μου?

«Στους γονείς οφείλομεν το ζην, στους δε διδασκάλους το ευ ζην», είχε πει ο Μέγας Αλέξανδρος και πολύ λυπάμαι που δεν μπορώ να το ασπαστώ.

Ξέρω ότι θα στοχοποιηθώ, αλλά δεν με ενοχλεί για μια φορά να μην πάρω έπαινο.. μιας και όπως λένε πολύ καθηγητές μου, δεν έχει αξία η βαθμολογία.

http://antepithesi.gr/index.php?option=com_k2&view=item&id=3037:apantisi-mathiti-stis-apeiles-epeidi-symmeteixe-se-katalipsi-gia-tin-makedonia&Itemid=288
Ο Λεωνίδας, ο Κολοκοτρώνης και οι Ταγματασφαλίτες
Γάταρος έγραψε:
05 Φεβ 2019, 15:27

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 28689
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Απάντηση μαθητή στις απειλές για τους αγώνες του για τη Μακεδονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 11 Φεβ 2019, 15:44

brb και tyt έγραψε:
11 Φεβ 2019, 15:40
Golden Age έγραψε:
11 Φεβ 2019, 15:25
Δεν άρεσαν οι καταλήψεις μαθητών σε κάποιους για εθνικό θέμα, και προέβησαν σε λογείς λογείς εκβιασμούς και απειλές σε νέα παιδιά.
Απάντηση μαθητή στις «απειλές», επειδή συμμετείχε σε κατάληψη για την Μακεδονία.

06 Φεβρουαρίου 2019

Εικόνα



Είμαι μαθητής του 2ου Γυμνασίου Βούλας Αττικής. Την Τρίτη 29-01-2019 ξεκινήσαμε κατάληψη στο σχολείο μας για συμπαράσταση των υπόλοιπων σχολείων και ως διαμαρτυρία για την Μακεδονία. Η διάρκεια της κατάληψης αυτής ήταν μία ώρα και κάτι.

Σε εκείνο το διάστημα οι ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ, όπως και ένας ΚΥΡΙΟΣ που εκπροσωπούσε το σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων, προσπαθούσαν να μας μεταπείσουν να ανοίξουμε τις πόρτες του σχολείου. Με αυτή την επιστολή θέλω να απαντήσω σε όλα τα ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ τους ένα προς ένα:

«ΚΑΛΩ ΤΗΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ»: Έγινε μπαμπούλας η αστυνομία που θα συλλάβει μαθητές, γιατί γεννήθηκαν στην Ελλάδα και θέλουν να συνεχίσουν την ζωή τους στην Ελλάδα που παρέλαβαν (!!!)
Προφανώς παρέλαβαν την Ελλάδα των μνημονίων και θα την συνεχίσουν
«ΘΑ ΠΕΣΟΥΝ ΜΗΝΥΣΕΙΣ»: Θα μηνύσουν τα παιδιά που μέχρι εχθές οι ίδιοι διδάσκανε να είναι περήφανα για την ιστορία των προγόνων τους και σήμερα την διαγράφουν (!!!)

«ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΤΕ ΕΚΔΡΟΜΗ»: Έχουμε αποκλειστεί από εκδρομή γιατί δεν είχατε πολλούς συνοδούς καθηγητές και λέτε να μας πειράξει τώρα που οι λόγοι έχουν να κάνουν με την πατρίδα μας; (!!!)
Τα μνημόνια αφορούν την πατ΄ριδα μας; Να περιμένω καταλήψεις;
«ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΠΩ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΩ» (???): Πόσες φορές δεν μπορέσατε να δουλέψετε από απεργίες, εκλογές κλπ των εκπαιδευτικών; (!!!)

«ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΧΑΣΕΤΕ ΩΡΕΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ» (?): Δεν έχουμε ανάγκη να χάσουμε ΚΑΙ άλλες ώρες μαθημάτων, μιας και από την αρχή της σχολικής χρονιάς αυτό το έχει αναλάβει το Υπουργείο Παιδείας που δεν είχε στείλει καθηγητές σε κάποια μαθήματα, με αποτέλεσμα να σχολάμε 12:20,το έχουν αναλάβει κάποιοι καθηγητές που λείπουν αρκετές φορές τον μήνα, το έχουν αναλάβει οι απεργίες των καθηγητών, οι εκλογές, οι συνελεύσεις, τα σεμινάρια....

«ΤΙ ΞΕΡΕΙΣ ΑΠΟ ΙΣΤΟΡΙΑ»: Εσείς που γνωρίζετε την ιστορία και έχετε διορισθεί για να την διδάσκετε, πως την διδάσκετε?

«ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ» (?): Δημοκρατία σημαίνει να αναπτύσσω ελεύθερα πρωτοβουλίες χωρίς οι πράξεις μου να καταπιέζουν τους άλλους, ούτε να περιορίζουν τα δικαιώματα τους. Κυρίως, όμως, δημοκρατία σημαίνει να μην είμαι αδιάφορος πολίτης, να ενδιαφέρομαι όχι μόνο για το προσωπικό μου συμφέρον, αλλά και για την πρόοδο της κοινωνίας και της χώρας μου.
Άραγε ποια η γνώμη του για τη Νεοναζιστική Χρυσή Αυγή που δεν έχει καμία σχέση με την Δημοκρατία;
Αφού η δημοκρατία ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ στον καθηγητή Μου να με διδάσκει ότι ΔΕΝ υπάρχει Θεός και η μόνη ανώτατη εξουσία είναι ο άνθρωπος, πρέπει να μου ΕΠΙΤΡΑΠΕΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ να προφυλάξω τις ΑΞΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΑΝΙΚΑ μου.

Αλλιώς το πολίτευμα γίνεται ολιγαρχικό ή τυραννικό.

Η κατάληψη μας δεν είχε σκοπό να προκαλέσει ούτε ζημιές, ούτε βανδαλισμούς, μιας και κανένας από εμάς δεν έχει πάρει μέρος σε διαμαρτυρίες που σπάνε, καταστρέφουν ξένες περιουσίες και καίνε χρόνια τώρα το κέντρο της Αθήνας.

Απόδειξη ότι ζητήσαμε 10 λεπτά πριν ανοίξουμε τις πόρτες να μαζέψουμε ότι είχαμε μετακινήσει σε άλλη θέση.

Όταν σε 2-3 χρόνια με καλέσουν στρατιώτη, θα με μάθουν να υπηρετώ την πατρίδα...ενώ τώρα στα 14 με αναγκάζουν να την εγκαταλείψω..
Από τα μνημόνια που λέγαμε παραπάνω. Μήπως ξέρει πώς θα απαλλαγούμε από τα μνημονιακά μέτρα με ή χωρίς μνημόνια;
Ποιές πρέπει να είναι οι αξίες και τα ιδανικά μου κύριοι καθηγητές μου?

«Στους γονείς οφείλομεν το ζην, στους δε διδασκάλους το ευ ζην», είχε πει ο Μέγας Αλέξανδρος και πολύ λυπάμαι που δεν μπορώ να το ασπαστώ.

Ξέρω ότι θα στοχοποιηθώ, αλλά δεν με ενοχλεί για μια φορά να μην πάρω έπαινο.. μιας και όπως λένε πολύ καθηγητές μου, δεν έχει αξία η βαθμολογία.

http://antepithesi.gr/index.php?option=com_k2&view=item&id=3037:apantisi-mathiti-stis-apeiles-epeidi-symmeteixe-se-katalipsi-gia-tin-makedonia&Itemid=288
Οι αγωνίες του μαθητή είναι πολύ σημαντικότερες απο τα ενδιαφέροντα της τσέπης σου.

Άβαταρ μέλους
paul25
Δημοσιεύσεις: 6583
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 12:43

Re: Απάντηση μαθητή στις απειλές για τους αγώνες του για τη Μακεδονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από paul25 » 11 Φεβ 2019, 15:46

Παντως εχει παραγινει το κακο με τις απαντησεις σε μορφη επιστολης απο μαθητες ( που ποτε δε τις γραφουν μαθητες). Τι νεα τεχνικη ειναι αυτη; Υπογραψε με το πραγματικο σου ονομα, κυρ Μπαμπης απο Κουκουβαουνες 58 χρονων, τι μανια με τους μαθητες;
«Μνημείο περιβαλλοντικού χάους, αρρώστιας και ανθρώπινου πόνου».
Για τον ΧΥΤΑ ΦΥΛΗΣ η Επιτροπη Αναφορων του Ευρωπαικου Κοινοβουλιου.

brb και tyt
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6812
Εγγραφή: 17 Οκτ 2018, 15:11

Re: Απάντηση μαθητή στις απειλές για τους αγώνες του για τη Μακεδονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από brb και tyt » 11 Φεβ 2019, 15:46

Golden Age έγραψε:
11 Φεβ 2019, 15:44
Οι αγωνίες του μαθητή είναι πολύ σημαντικότερες απο τα ενδιαφέροντα της τσέπης σου.
Ανόητο τρολάρισμα. Πού είναι ο καλός ο Golden;
Η τσέπη ΟΛΩΝ, μην προσπαθείς να εφαρμόσεις το διαίρει και βασίλευε. :wave:
Ο Λεωνίδας, ο Κολοκοτρώνης και οι Ταγματασφαλίτες
Γάταρος έγραψε:
05 Φεβ 2019, 15:27

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 28689
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Απάντηση μαθητή στις απειλές για τους αγώνες του για τη Μακεδονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 11 Φεβ 2019, 15:53

paul25 έγραψε:
11 Φεβ 2019, 15:46
Παντως εχει παραγινει το κακο με τις απαντησεις σε μορφη επιστολης απο μαθητες ( που ποτε δε τις γραφουν μαθητες). Τι νεα τεχνικη ειναι αυτη; Υπογραψε με το πραγματικο σου ονομα, κυρ Μπαμπης απο Κουκουβαουνες 58 χρονων, τι μανια με τους μαθητες;
Όχι κυρ Μπάμπη απο τις Κουκουβάουνες, που με τη γνώση της σοφίας σου, ήρθες να αμφιβητήσεις το μαθητή, ρίχνοντας και μια πορδή (που λέει η παροιμία), καθότι τα ξέρεις όλα.


Την επιστολή την έγραψε μαθητής, σε αυτήν αναφέρεται στα προβλήματα που αντιμετώπισαν στον αγώνα τους και σε διάφορες καταστάσεις του σχολείου τους. Δεν την έγραψε κανένας ενήλικας.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Golden Age την 11 Φεβ 2019, 19:31, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

brb και tyt
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6812
Εγγραφή: 17 Οκτ 2018, 15:11

Re: Απάντηση μαθητή στις απειλές για τους αγώνες του για τη Μακεδονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από brb και tyt » 11 Φεβ 2019, 15:59

Ρε συ Golden Age; Τι σχέση έχει ένας υποστηρικτής κόμματος (το οποίο έχει Νεοναζί στην ηγεσία του) με τα εθνικά θέματα της Ελλάδας; Τι σχέση έχει με τον ελληνικό εθνικισμό;

Αν είναι να γράψεις παπαριά, άσε να απαντήσει ο καλός ο Golden.
Ο Λεωνίδας, ο Κολοκοτρώνης και οι Ταγματασφαλίτες
Γάταρος έγραψε:
05 Φεβ 2019, 15:27

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 28689
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Απάντηση μαθητή στις απειλές για τους αγώνες του για τη Μακεδονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 11 Φεβ 2019, 16:22

brb και tyt έγραψε:
11 Φεβ 2019, 15:46

Η τσέπη ΟΛΩΝ, μην προσπαθείς να εφαρμόσεις το διαίρει και βασίλευε. :wave:
Η τσέπη γενικά. Τα ιδεώδη της τσέπης. Δεν το συγκεκριμενοποίησα για 'σένα. Το σου το είπα επειδή αυτή είναι η προτεραιότητά σου.

Άβαταρ μέλους
geospun
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: 27 Ιουν 2018, 00:26
Phorum.gr user: geospun

Re: Απάντηση μαθητή στις απειλές για τους αγώνες του για τη Μακεδονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από geospun » 11 Φεβ 2019, 17:04

brb και tyt έγραψε:
11 Φεβ 2019, 15:40

Άραγε ποια η γνώμη του για τη Νεοναζιστική Χρυσή Αυγή που δεν έχει καμία σχέση με την Δημοκρατία;
Που το στηρίζεις αυτό που λες συνεχώς;

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών