Πώς θα χαρακτηρίζατε την εξωτερική σας εμφάνιση;

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.

Πώς θα αξιολογούσατε την εξωτερική σας εμφάνιση;

1) Εξαιρετική/Ασυνήθιστα ωραία
11
15%
2) Ελκυστική
11
15%
3) Ικανοποιητική
11
15%
4) Εντάξει, αλλά θα μπορούσα και καλύτερα
14
19%
5) Είμαι χάλιας με μονοφάναρο
1
1%
6) Είμαι χάλιας με στυλ και λέγειν
2
3%
7) Είμαι χάλιας σκέτο
19
26%
8)Άλλο (προσδιορίστε)
4
5%
 
Σύνολο ψήφων: 73

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Πώς θα χαρακτηρίζατε την εξωτερική σας εμφάνιση;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 09 Φεβ 2019, 11:37

Αγις έγραψε:
09 Φεβ 2019, 11:19


Εικόνα
Ξανθούλη φου.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23202
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Πώς θα χαρακτηρίζατε την εξωτερική σας εμφάνιση;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 10 Φεβ 2019, 13:18

plouf έγραψε:
08 Φεβ 2019, 18:54
Εχω δει ασχημους που εχουν επιτυχιες με τις ωραιες γυναικες και αλλους ασχημους οι οποιοι εχουν ελαχιστες εως καθολου επιτυχιες με γυναικες γενικα.Υπαρχουνε κατα τη γνωμη μου καποιοι ασχημοι που εχουν μια αρρενοπωτητα και μια αυτοπεποιθεση και αλλοι που ειναι σαν αναποδο γαμωτο και βγαζουν μια μιρλα και μια μιζερια.Για τους πολυ ωραιους αντρες δεν ξερω να πω πολλα αλλα νομιζω οτι μπορουν να εχουν κατακτησεις αρκει να μην ειναι ωραιοπαθεις.Περι ορεξεως κολοκυθοπιτα λοιπον ολα ειναι υποκειμενικα σε αυτον τον κοσμο και αν καποιος ειναι καλα με τον εαυτο του και ξερει που να στοχευει μπορει να βρει αυτο που επιδιωκει.
Έτσι ακριβώς είναι. Μα το έχω ξαναπεί, όλες οι γυναίκες που είχα ήταν πολύ ωραιότερες μου. Άρα υπάρχει κάποια εξήγηση
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69553
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Πώς θα χαρακτηρίζατε την εξωτερική σας εμφάνιση;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 10 Φεβ 2019, 13:39

Ερμής έγραψε:
10 Φεβ 2019, 13:18
plouf έγραψε:
08 Φεβ 2019, 18:54
Εχω δει ασχημους που εχουν επιτυχιες με τις ωραιες γυναικες και αλλους ασχημους οι οποιοι εχουν ελαχιστες εως καθολου επιτυχιες με γυναικες γενικα.Υπαρχουνε κατα τη γνωμη μου καποιοι ασχημοι που εχουν μια αρρενοπωτητα και μια αυτοπεποιθεση και αλλοι που ειναι σαν αναποδο γαμωτο και βγαζουν μια μιρλα και μια μιζερια.Για τους πολυ ωραιους αντρες δεν ξερω να πω πολλα αλλα νομιζω οτι μπορουν να εχουν κατακτησεις αρκει να μην ειναι ωραιοπαθεις.Περι ορεξεως κολοκυθοπιτα λοιπον ολα ειναι υποκειμενικα σε αυτον τον κοσμο και αν καποιος ειναι καλα με τον εαυτο του και ξερει που να στοχευει μπορει να βρει αυτο που επιδιωκει.
Έτσι ακριβώς είναι. Μα το έχω ξαναπεί, όλες οι γυναίκες που είχα ήταν πολύ ωραιότερες μου. Άρα υπάρχει κάποια εξήγηση
Εξαρτάται από τη σχέση.
Κατά τη γνώμη μου, η όποια αξιολόγηση είναι περισσότερο αξιόπιστη όταν αφορά στη σύγκριση σε σταθερές/μόνιμες και όχι περιστασιακές σχέσεις.

Στο δεύτερο πλαίσιο, υπάρχει μεγαλύτερη αντίθεση τόσο στους άντρες όσο και στις γυναίκες.
Δηλαδή τόσο οι πολύ ωραίοι όσο και οι πολύ ωραίες, στατιστικά παντρεύονται με πιο μέτριους/ες σε εμφάνιση.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.


Άβαταρ μέλους
Ζαποτέκος
Δημοσιεύσεις: 8939
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 17:08

Re: Πώς θα χαρακτηρίζατε την εξωτερική σας εμφάνιση;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζαποτέκος » 10 Φεβ 2019, 20:17

… εις μικράς μεν ατυχίας ευρεθήσεται φίλος, εις μεγίστην δε και επιμένουσαν συμφοράν μηδείς σε πλανήση , φίλος ουκ έσται . ( Στρατηγικόν Κεκαυμένου )

Άβαταρ μέλους
κουλούρι Θεσσαλονίκης
Δημοσιεύσεις: 11590
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:39
Phorum.gr user: κουλούρι Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Πώς θα χαρακτηρίζατε την εξωτερική σας εμφάνιση;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από κουλούρι Θεσσαλονίκης » 10 Φεβ 2019, 22:05

Ορέστης 35 έγραψε:
10 Φεβ 2019, 13:50
Ειμαι απαισιοτατος.
:e045::e045:
(✿ ♥‿♥)
Je suis Αγις
Je suis Χαοτικός

Ορέστης 35

Re: Πώς θα χαρακτηρίζατε την εξωτερική σας εμφάνιση;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 11 Φεβ 2019, 03:55

κουλούρι Θεσσαλονίκης έγραψε:
10 Φεβ 2019, 22:05
Ορέστης 35 έγραψε:
10 Φεβ 2019, 13:50
Ειμαι απαισιοτατος.
:e045::e045:
:hebit:

Άβαταρ μέλους
Belladonna
Δημοσιεύσεις: 558
Εγγραφή: 31 Ιαν 2019, 10:44
Phorum.gr user: Belladonna

Re: Πώς θα χαρακτηρίζατε την εξωτερική σας εμφάνιση;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Belladonna » 11 Φεβ 2019, 16:59

mec έγραψε:
08 Φεβ 2019, 19:03
Ασέβαστος έγραψε:
08 Φεβ 2019, 17:52
Otto Weininger έγραψε:
08 Φεβ 2019, 15:59
Ο mec είπε πολύ σωστή κουβέντα. Οι "ειμαι αυτός που ειμαι και σε όποιον αρέσω" κατα 99% είναι αυτοί που είναι γιατι δεν μπορούν να είναι κάτι άλλο.
οχι.

απλως αρεσουν (τοσο οσο) χωρις να χρειαζονται μεικαπ, φτιασιδωματα κλπ, οποτε δεν εχουν κανενα λογο να προσπαθησουν, για να ειναι "κατι αλλο"

ειναι αυτοι που ειναι, και ζουν τη ζωη τους.
Δεν εννοούσα ότι πρέπει να γίνουμε ένα άλλο πρόσωπο, αλλά να βελτιωθούμε. Πολλές φορές αυτό που είμαστε (συνήθειες, επιλογές, συμπεριφορά, παρουσιαστικό κλπ) δεν βοηθάει στην επίτευξη των στόχων μας και πρέπει να κάνουμε αλλαγές για να τους πετύχουμε. Πολλοί όμως, όταν δεν τα καταφέρνουν να κάνουν αυτές τις αλλαγές, μετατρέπουν την αποτυχία σε φιλοσοφία «είμαι αυτός που είμαι» κλπ.

Τα φτιασιδώματα είναι εργαλεία για να φαίνεσαι καλύτερος, όταν αυτό εξυπηρετεί τους στόχους σου. Αν όμως προσπαθείς επίμονα να μιμηθείς κάποιο άλλο πρόσωπο για να γίνεις σαν κι αυτό, πολύ πιθανό να αποκτήσεις ψυχολογικά.

Προσωπικά δεν πιστεύω στο «είμαι ο ευατός μου». Οι περισσότεροι είμαστε «ακατέργαστοι» και βγάζουμε πράγματα όχι μόνο άσχημα για τους άλλους, αλλά πολλές φορές και εναντια στο συμφέρον μας. Εμένα με ενδιαφέρει η καλύτερη version του εαυτού μου, να το δουλέψω για να ξέρω πώς ό,τι βγάζω το ελέγχω και είναι προς το συμφέρον μου. Αυτό δεν σημαίνει βέβαια ότι τα καταφέρνω πάντα.
Ναι, όταν είμαστε με άλλον είμαστε "άλλος" από το όταν είμαστε μόνοι μας.
Το στοίχημα είναι ο "άλλος" να είναι καλύτερος.
Εκεί είναι η επιτυχία.

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11903
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Πώς θα χαρακτηρίζατε την εξωτερική σας εμφάνιση;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 11 Φεβ 2019, 17:29

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
08 Φεβ 2019, 21:30
Sid Vicious έγραψε:
08 Φεβ 2019, 17:54
mec έγραψε:
08 Φεβ 2019, 13:49
δίπλα σε μία γυναίκα 13 χρόνια μικρότερη κι έχοντας κερδίσει άλλα τόσα από το μακιγιάζ. Θα δείχνω ο γκόμενός της ή ο μπαμπάς της; Ειλικρινά, όχι μόνο δεν θέλω να την κάνω να αισθάνεται άσχημα, αλλά αισθάνομαι άσχημα κι εγώ ο ίδιος.
Έλεος, 13 χρόνια δεν είναι διαφορά! Οριακά συνομήλικοι είσαστε
Ε ναι ρε φίλε, κλάιν. Εντάξει αν είσαι 20 είναι και βάφεσαι Φωτούλης είναι κρίπι, άπαξ και είστε και οι δυο ενήλικες, είναι μια νορμάλ διαφορά.

Τες πάντων τον mec τον παραδέχομαι και τον θαυμάζω , πρώτο γιατί γράφει όμορφα και το κυριότερο γιατί είναι μάγκας με όλη την έννοια της λέξης. Εγώ ας πούμε που μεγάλωσα στην Τούμπα, δεν έχω τα κότσια, ακόμα και αν το ήθελα να βγω με πούδρα στην μάπα. Μια φορά πήρα μια κρέμα Apivita(κάνει θαύματα, αλλά δυστυχώς τέλειωσε)και έστειλα μια φίλη μου. Μετά μαλώσαμε και δεν πήγαινε να μου πάρει και έμεινα να με βαρά αλύπητα ο χρόνος, λόγο του κομπλεξισμού μου. Νομίζω ένα Παρίσι, κάτι τέτοιο, μια αλλαγή περιβάλλοντος ρε παιδί μου, την χρειάζομαι.

Για το θέμα πάντως, όμορφη σχέση είναι να αισθάνεσαι άνετα. Αν πρέπει να παίζεις όλη την ημέρα ρόλους γάμα το.
Ναι ρε συ τον παραδέχομαι κι εγώ τον mec, προσέχει και φροντίζει τον εαυτό του και δεν μιζεριαζει και γενικά αυτό είναι ένα καλό πράγμα.
Σαφώς μια σχέση για να είναι όμορφη δεν πρέπει να σε κάνει να νιώθεις σας να είσαι σε καταναγκαστικα έργα.
Στο θέμα του νήματος τώρα, ξύρισα το κεφάλι και άφησα τις πάνω τρίχες να φτάνουν μέχρι τα μάτια, κάνω πολεμικό κούρεμα ένεκα του ζοφου των εποχών και παρευρέθη σε rave /techno πάρτι προχθές μέχρι πρωίας.
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
ΛΑΘΕ ΒΙΩΣΑΣ
Δημοσιεύσεις: 4210
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 11:37

Re: Πώς θα χαρακτηρίζατε την εξωτερική σας εμφάνιση;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΛΑΘΕ ΒΙΩΣΑΣ » 12 Φεβ 2019, 10:10

κουλούρι Θεσσαλονίκης έγραψε:
08 Φεβ 2019, 21:59
Οργισμένος έγραψε:
08 Φεβ 2019, 21:57
κουλούρι Θεσσαλονίκης έγραψε:
08 Φεβ 2019, 18:33


όταν σου είπα οτι μοιάζεις με τον Χαβιέ Μπαρδεμ....(του φέρνει λίγο)
επιβεβαιώθηκα!!
έχω το κληρονομικό χάρισμα..
Eleow xristianh
τέλος το αποφάσισα του μοιάζεις..
και η γκομενιτσα στην φωτό του φέρνει.
Την Samantha λες; Όχι και γκομενίτσα...
δύο λόγους εἶναι περὶ παντὸς πράγματος, ἀντικειμένους ἀλλήλοις

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: Πώς θα χαρακτηρίζατε την εξωτερική σας εμφάνιση;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 12 Φεβ 2019, 10:15

Πολύ υποκειμενικό αυτό. Αναλόγως με.τα κεφια μου, μεταξύ 2 και 7

νύχτα

Re: Πώς θα χαρακτηρίζατε την εξωτερική σας εμφάνιση;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από νύχτα » 12 Φεβ 2019, 10:26

Ίφιδα έγραψε:
12 Φεβ 2019, 10:15
Πολύ υποκειμενικό αυτό. Αναλόγως με.τα κεφια μου, μεταξύ 2 και 7
πολύ αυστηρή σε βρίσκω

Ορέστης 35

Re: Πώς θα χαρακτηρίζατε την εξωτερική σας εμφάνιση;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 12 Φεβ 2019, 10:32

Nito έγραψε:
08 Φεβ 2019, 16:34

Στο υπογράφω με montblanc των 400ε!
Μην ζοχαδιάζεσαι νομίζοντας ότι οι γυναίκες εστιάζουν τόσο πολύ στην μπάκα, στο στάδιο της φαλάκρας ή στην κλίση της μύτης.
Η αυτοπεποίθηση στον άνδρα παραμένει το ΑΩ και μπορεί κάλλιστα να υπερκαλύψει τυχόν θέματα εμφάνισης. Αν μάλιστα τό'χεις με το μπλαμπλα και την πλάκα (εννοώ απλά πράματα, δεν λέω να είσαι ο Γουίλ Φέρελ), the case is closed.

Χωρίς υπερβολή, νομίζω ότι όποιος έχει τα θεία αυτά χαρίσματα δε χρειάζεται ούτε να τα σκάει σε γυμναστήρια και ρουχάδικα, ούτε να σιχτιρίζει έμπροσθεν του καθρέφτη.
Μια φόρμα adipas απ'τους Κινέζους και για γυμναστική μια γύρα στο σαλόνι ανά τακτά χρονικά διαστήματα προς αποφυγήν πιασίματος από το καθισιό, αρκούν. Οτιδήποτε άλλο υποκρύπτει ανασφάλειες.
Παρα πολλοι αντρες πλακωνονται στα γυμναστηρια για να χτισουν μυς και ετσι, κατα την αντιληψη τους, να γινουν πιο γοητευτικοι στις γυναικες το καλοκαιρι και να τις κατακτησουν.

Νομιζω οτι αυτο ειναι ενας τεραστιος μυθος! Καμια δεν κοιταει αν εχεις γυμνασμενους μυς. Κοιτανε να εισαι λεπτος, ψηλος, να εχεις ωραιο προσωπο, μαλλια, χαμογελο. Μετραει και το κομψο ντυσιμο. Οι μυς αντιθετα δεν προσθετουν κατι.

Ορέστης 35

Re: Πώς θα χαρακτηρίζατε την εξωτερική σας εμφάνιση;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 12 Φεβ 2019, 10:35

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
08 Φεβ 2019, 21:30


Τες πάντων τον mec τον παραδέχομαι και τον θαυμάζω , πρώτο γιατί γράφει όμορφα και το κυριότερο γιατί είναι μάγκας με όλη την έννοια της λέξης. Εγώ ας πούμε που μεγάλωσα στην Τούμπα, δεν έχω τα κότσια, ακόμα και αν το ήθελα να βγω με πούδρα στην μάπα. Μια φορά πήρα μια κρέμα Apivita(κάνει θαύματα, αλλά δυστυχώς τέλειωσε)και έστειλα μια φίλη μου. Μετά μαλώσαμε και δεν πήγαινε να μου πάρει και έμεινα να με βαρά αλύπητα ο χρόνος, λόγο του κομπλεξισμού μου.
Γιατι δεν παραγγελνεις απ το ιντερνετ; :smt017

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: Πώς θα χαρακτηρίζατε την εξωτερική σας εμφάνιση;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 12 Φεβ 2019, 10:52

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
08 Φεβ 2019, 21:30
Μια φορά πήρα μια κρέμα Apivita(κάνει θαύματα, αλλά δυστυχώς τέλειωσε)και έστειλα μια φίλη μου. Μετά μαλώσαμε και δεν πήγαινε να μου πάρει και έμεινα να με βαρά αλύπητα ο χρόνος

Φτιάξε μου μια λίστα να σου πάρω ότι θες

νύχτα έγραψε:
12 Φεβ 2019, 10:26
Ίφιδα έγραψε:
12 Φεβ 2019, 10:15
Πολύ υποκειμενικό αυτό. Αναλόγως με.τα κεφια μου, μεταξύ 2 και 7
πολύ αυστηρή σε βρίσκω
Αναλόγως ποιον έχω απέναντι καρδιά μου. Άμα δε γουστάρω πάω και στο 8 "σαν ανάποδο γαμώτο"

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών