Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Maspoli
Δημοσιεύσεις: 17544
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:10

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maspoli » 12 Φεβ 2019, 11:18

Pirate7G έγραψε:
12 Φεβ 2019, 10:59
Με αντικοινωνική συμπεριφορά εννοεί.
Κι είναι εντελώς λάθος ως άποψη.
Όχι μόνο δεν θα τους κάνουν καλήτερους, αλλά η καταπίεση που θα τους ασκήσουν θα αποθηκευτεί μέσα τους με αποτέλεσμα να την εξωτερικεύουν όλη τους την ζωή σε άλλους. Θα τους κάνουν ανθρώπους σκληρούς, ανάλγητους, συντηριτικούς,.φοβικούς κι αντιδραστικούς προς οτιδήποτε διαφορετικό.
Οι στρατιωτικοί δεν κάνουν για εκπαιδευτικοί. Ιδιαίτερα σε παιδιά με αντικοικωνικοι συμπεριφορά.
Εγκληματίες θα παράξουν
Γι' αυτό και έβαλα το "υπό όρους".
Πάντως θεωρητικά μιλώντας ένας στρατιωτικός σαφώς και μέσα στο ρόλο του έχει και την παράμετρο του εκπαιδευτικού. Ο ρόλος του στρατιωτικού θεωρητικά δεν είναι κάποιος τύπος που απλά φωνάζει δυνατά και τιμωρεί.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 12 Φεβ 2019, 11:20

Custom_F έγραψε:
12 Φεβ 2019, 11:14
Ορισμένοι νομίζω ότι λέτε κουλα για να προκαλέσετε.
θα το έλεγες κακοήθεια φαντάζομαι.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69576
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 12 Φεβ 2019, 11:23

Επ' ευκαιρία, υπάρχει σήμερα στα σχολεία κάτι σαν "κανονισμός" που να οριοθετεί τις υποχρεώσεις και τα δικαιώματα μαθητών και δασκάλων; Αναφέρομαι στην πρωτοβάθμια και δευτεροβάθμια εκπαίδευση.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32532
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 12 Φεβ 2019, 11:28

Augustin Meaulnes έγραψε:
12 Φεβ 2019, 00:32
Δεν εχω διαβάσει όλες τις σελίδες και δεν προτίθεμαι (οταν υφιστανται νηματα σαν το ποια η πολιτιστικη κληρονομια της Τουρκίας που στις 10 πρώτες σελίδες παιζει η ιντερνετικη μητέρα των μαχων και όλες οι κριτικές τακτικές πολέμου και επιθέσεις αυτοκτονίας που θα συναντήσει ενα αργοσχολο τρολ στο σύνολο της ισοβιας καριέρας του) αλλα επειδή καπου πηρε το ματι μου οτι ο καθηγητης για να απαντησε ετσι σημαίνει οτι μπλα μπλα

ΚΥΡΙΟΙ (ΚΑΙ ΚΙΟΥΡΙΕΣ) το πώς απαντησε δεν σημαίνει τιποτα απολύτως. Και εγω τριτη λυκείου που μαλακιζομουν πηρα εναν καθηγητη φαρσα σπιτι, του ειπαμε δυο μαλακιες, μας απαντησε σε απταιστα γαλλικά και το εκλεισε. Τόσα χρονια στο σχολειο ητανε τυπος και υπογραμμος. Αλλα οι μαλακιες επιστρεφονται, τι να κανουμε, ετσι ειναι η ζωη (αρκεί οι συνέπειες τους να μην ειναι πηγή ανηκουστης βλάβης, εκει το πράγμα αλλάζει)
Δεν παίρνω το μερος του καθηγητη, απο μεμονωμένα περιστατικά ποτε δεν κρίνεις, το γενικοτερο κλίμα προφανώς είναι οτι τα παιδιά εχουν ξεφύγει, πέραν αυτού χωρις γνώση όλου του ιστορικού, συμπεράσματα δεν βγαίνουν, μονο αξιοχάζευτα τοπικ
αλλο ο καθηγητης στο σχολειο, και αλλο στο σπιτι του.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23174
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 12 Φεβ 2019, 11:29

Ερμής έγραψε:
12 Φεβ 2019, 11:10
Ασέβαστος έγραψε:
12 Φεβ 2019, 10:58

ειμαι μια 10ετια πριν απο εσας, ειδα αυτα που λετε, αλλα ειδα και γονιο να στελνει νοσοκομειο τον δασκαλο που βαρεσε το γιο του. δυστυχως ο δικος μου πατερας ηταν απο αυτους που λετε, ετρωγα δευτερο χερι στο σπιτι.

σεβασμος δεν υπηρξε. ποτε και πουθενα. μονο φοβος.
Δε κατάλαβες, δεν είπαμε οτι αν σου έριχνε καμια ψιλή καθηγητής τότε θα τις έτρωγες και στο σπίτι.
Αν σου έριχνε καμια ψιλή επειδή του είπες οτι του γαμάς το σπίτι, θα έτρωγες και άλλες
Αν σου έριχνε καμια ψιλή γιατί δε του άρεσε το κούρεμα σου, τότε ναι, θα είχε αυτός το θέμα.
Το θέμα είναι πως πλέον οι περισσότεροι γονείς θα ρίξουν το φταίξιμο στον καθηγητή χωρίς να έχουν ψάξει το τι έχει συμβεί στην ουσία.

Κανένας φόβος δεν υπήρχε σε καθηγητή, σε κάποιους ήμασταν κλαρίνο, άλλους τους ψιλογράφαμε αλλά ποτέ δε γινόμασταν κάφροι απέναντι τους, ούτε καν προσβλητικοί.
Βέβαια είχα και την τύχη στο σχολείο που ήμουν, να μην παίζει σχεδόν καθόλου αριστερα απο τους καθηγητές. Ίσως παίζει και αυτό το ρόλο του.
Ο Λυκειάρχης ήταν ΠΑΣΟΚ αλλά παίζει να σιχαινόταν την αριστερά πιο πολύ και απο τον Πλεύρη
Παντως, α ή β λυκειου παιζει να ήμουν,και ο μοναδικός καθηγητής στον οποίο στεκόμασταν ολοι κλαρινέτα,ακομα και οι πιο αντικοινωνικοι (και στο δικο μου τμήμα και σε καποια αλλα που ειχε αναλαβει) ήταν ένας μαθηματικός χαρντκορ ΚΝΑΤατζής,που μαλιστα τον ειχαμε δει και σε πλάνα στην τβ σε καποια φαση μεσα σε αλυσιδα σε μπλοκ του ΠΑΜΕ. Δεν είχε καν βρίσει ή κακοχαρακτηρίσει παιδί ποτέ (ούτε τόλμησε ποτέ να κομμουνοπροπαγανδίσει μεσα στην ταξη φυσικά), το μονο που εκανε αν τον έφτανες εντελως στο αμην, απλα σε πετουσε εξω με ωριαία. Ο τρόπος επιβολής του γενικά, ήταν αξιοζήλευτος απο τους αλλους καθηγητες. Μου 'χει μείνει τοσο εντονα η συμπεριφορα του, που παιζει να ειναι ο μονος καθηγητης μου που τον θυμαμαι με το ονοματεπωνυμο ολοκληρο.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vantono την 12 Φεβ 2019, 11:32, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69576
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 12 Φεβ 2019, 11:31

vantono έγραψε:
12 Φεβ 2019, 11:00
κάτι άλλο που εχω παρατηρήσει καθ'ολη τη διάρκεια των σχολικών μου χρόνων, ειναι ότι τον εκάστοτε γυμναστή,ποτέ κανενα παιδί δεν τον είχε σε εκτίμηση ως καθηγητή. Ηταν άπειρα τα περιστατικά συμμαθητών/τριων μου στο παρελθον με ημιαντικοινωνικη συμπεριφορά, που αντιμιλούσαν και εβριζαν τους γυμναστές με περίσσια ευκολία,σε σύγκριση με το οτι τα ίδια ακριβώς παιδια, θα μιλούσαν πχ, στο φιλόλογο ή το μαθηματικό.
Πάντοτε υπήρχε αυτή η αντίστροφη ιεραρχία. Γυμναστές, αγγλικούδες/γαλλικούδες, θεολόγοι ήταν συνήθως οι πιο απαξιωμένοι, ακόμη και αν η συγκεκριμένη απαξίωση δεν εκφραζόταν με βρισιές αλλά αυτό που λέμε "γράψιμο".
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23202
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 12 Φεβ 2019, 11:33

Ναι αλλά υπάρχει μεγάλη διαφορά ανάμεσα στο "γραψιμο του μαθήματος" με το να του πεις οτι του γαμας το σπίτι.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25889
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 12 Φεβ 2019, 11:40

ΓΑΛΗ έγραψε:
12 Φεβ 2019, 11:31
vantono έγραψε:
12 Φεβ 2019, 11:00
κάτι άλλο που εχω παρατηρήσει καθ'ολη τη διάρκεια των σχολικών μου χρόνων, ειναι ότι τον εκάστοτε γυμναστή,ποτέ κανενα παιδί δεν τον είχε σε εκτίμηση ως καθηγητή. Ηταν άπειρα τα περιστατικά συμμαθητών/τριων μου στο παρελθον με ημιαντικοινωνικη συμπεριφορά, που αντιμιλούσαν και εβριζαν τους γυμναστές με περίσσια ευκολία,σε σύγκριση με το οτι τα ίδια ακριβώς παιδια, θα μιλούσαν πχ, στο φιλόλογο ή το μαθηματικό.
Πάντοτε υπήρχε αυτή η αντίστροφη ιεραρχία. Γυμναστές, αγγλικούδες/γαλλικούδες, θεολόγοι ήταν συνήθως οι πιο απαξιωμένοι, ακόμη και αν η συγκεκριμένη απαξίωση δεν εκφραζόταν με βρισιές αλλά αυτό που λέμε "γράψιμο".
:g030:

* και χωμενοι - ες στα γκομενιλικια
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23174
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 12 Φεβ 2019, 11:43

ΓΑΛΗ έγραψε:
12 Φεβ 2019, 11:31
vantono έγραψε:
12 Φεβ 2019, 11:00
κάτι άλλο που εχω παρατηρήσει καθ'ολη τη διάρκεια των σχολικών μου χρόνων, ειναι ότι τον εκάστοτε γυμναστή,ποτέ κανενα παιδί δεν τον είχε σε εκτίμηση ως καθηγητή. Ηταν άπειρα τα περιστατικά συμμαθητών/τριων μου στο παρελθον με ημιαντικοινωνικη συμπεριφορά, που αντιμιλούσαν και εβριζαν τους γυμναστές με περίσσια ευκολία,σε σύγκριση με το οτι τα ίδια ακριβώς παιδια, θα μιλούσαν πχ, στο φιλόλογο ή το μαθηματικό.
Πάντοτε υπήρχε αυτή η αντίστροφη ιεραρχία. Γυμναστές, αγγλικούδες/γαλλικούδες, θεολόγοι ήταν συνήθως οι πιο απαξιωμένοι, ακόμη και αν η συγκεκριμένη απαξίωση δεν εκφραζόταν με βρισιές αλλά αυτό που λέμε "γράψιμο".
κυρίως με γυμναστές έτυχε να το παρατηρησω αυτο στα δικα μου χρόνια. Για καποιο λόγο ετρωγαν ανεξηγητο μπουλινγκ, ακομα και απο μαθητριες. Οχι απλα γραψιμο, αλλα και βρισιες. Κανενας σεβασμος. Και αυτοι που συνηθως μπορουσαν να "αποσπάσουν" ευκολοτερα το σεβασμο απο τα πιτσιρικια, ηταν οι μαθηματικοι. Καλα, με μια 24χρονη αγγλικου στο γυμνασιο θυμαμαι, οκ θεα η τυπισσα :hebit: γινοταν του σοβαντισματος κυριολεκτικα μεσα στην ταξη. Ειχε φτασει σε σημειο να ντυνεται σαν καλογρια, για να μην "προκαλει τους ξαναμμενους έφηβους". :lol: Απορω ακομα με τι θαρρος εμπαινε μεσα στην ταξη να κανει μαθημα, διχως να φοβαται μην την παρουν τιποτα σκάγια. :e040:

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23202
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 12 Φεβ 2019, 11:47

βαντονε πότε τελειωσες;
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69576
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 12 Φεβ 2019, 11:47

Ερμής έγραψε:
12 Φεβ 2019, 11:33
Ναι αλλά υπάρχει μεγάλη διαφορά ανάμεσα στο "γραψιμο του μαθήματος" με το να του πεις οτι του γαμας το σπίτι.
Μα ναι, γι' αυτό το έγραψα.
Απλώς απάντησα στον vandono αναφορικά με την "απαξίωση" των γυμναστών.
Δεν ήταν μόνον οι γυμναστές σ' αυτήν την κατηγορία.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΓΑΛΗ την 12 Φεβ 2019, 12:09, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Ορέστης 35

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 12 Φεβ 2019, 11:47

Ειχα εναν πολυ καλο καθηγητη γυμναστικης στο Γυμνασιο που με ελεγε γιγαντα. :D Αυτος με εβαλε δωρεαν στον Στιβο.

Οι καθηγητες που δεν σεβομασταν ηταν οι ηπιοι στη συμπεριφορα τους. Θυμαμαι μονο μια νεαρη ωρομισθια Αγγλικου οτι ηταν ετσι, και μια φιλολογο. Οι αλλοι δε σηκωναν ασχημες συμπεριφορες την ωρα του μαθηματος. Απο την ωρα που εφευγε ο καθηγητης μεχρι την ωρα που εμπαινε στην ταξη ομως, μπορουσες να βασανισεις οποιον ηθελες, οσο ηθελες.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69576
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 12 Φεβ 2019, 11:49

vantono έγραψε:
12 Φεβ 2019, 11:43
ΓΑΛΗ έγραψε:
12 Φεβ 2019, 11:31
vantono έγραψε:
12 Φεβ 2019, 11:00
κάτι άλλο που εχω παρατηρήσει καθ'ολη τη διάρκεια των σχολικών μου χρόνων, ειναι ότι τον εκάστοτε γυμναστή,ποτέ κανενα παιδί δεν τον είχε σε εκτίμηση ως καθηγητή. Ηταν άπειρα τα περιστατικά συμμαθητών/τριων μου στο παρελθον με ημιαντικοινωνικη συμπεριφορά, που αντιμιλούσαν και εβριζαν τους γυμναστές με περίσσια ευκολία,σε σύγκριση με το οτι τα ίδια ακριβώς παιδια, θα μιλούσαν πχ, στο φιλόλογο ή το μαθηματικό.
Πάντοτε υπήρχε αυτή η αντίστροφη ιεραρχία. Γυμναστές, αγγλικούδες/γαλλικούδες, θεολόγοι ήταν συνήθως οι πιο απαξιωμένοι, ακόμη και αν η συγκεκριμένη απαξίωση δεν εκφραζόταν με βρισιές αλλά αυτό που λέμε "γράψιμο".
κυρίως με γυμναστές έτυχε να το παρατηρησω αυτο στα δικα μου χρόνια. Για καποιο λόγο ετρωγαν ανεξηγητο μπουλινγκ, ακομα και απο μαθητριες. Οχι απλα γραψιμο, αλλα και βρισιες. Κανενας σεβασμος. Και αυτοι που συνηθως μπορουσαν να "αποσπάσουν" ευκολοτερα το σεβασμο απο τα πιτσιρικια, ηταν οι μαθηματικοι. Καλα, με μια 24χρονη αγγλικου στο γυμνασιο θυμαμαι, οκ θεα η τυπισσα :hebit: γινοταν του σοβαντισματος κυριολεκτικα μεσα στην ταξη. Ειχε φτασει σε σημειο να ντυνεται σαν καλογρια, για να μην "προκαλει τους ξαναμμενους έφηβους". :lol: Απορω ακομα με τι θαρρος εμπαινε μεσα στην ταξη να κανει μαθημα, διχως να φοβαται μην την παρουν τιποτα σκάγια. :e040:
Το παρατήρησες κυρίως στους γυμναστές αλλά έχεις περισσότερες αναμνήσεις από την αγγλικού... ή κάνω λάθος; :P
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23174
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 12 Φεβ 2019, 11:58

Ερμής έγραψε:
12 Φεβ 2019, 11:47
βαντονε πότε τελειωσες;
2006
ΓΑΛΗ έγραψε:
12 Φεβ 2019, 11:49
Το παρατήρησες κυρίως στους γυμναστές αλλά έχεις περισσότερες αναμνήσεις από την αγγλικού... ή κάνω λάθος; :P
ναι και απ'αυτην εχω αναμνήσεις, και απ τη συμπεριφορά των συμμαθητών μου καθε φορά που ειχαμε αγγλικά :003: Κοιτουσαν ποιος θα πρωτοπιάσει τελευταια θρανία για χειρωνακτική εργασία. Εγώ δυστυχως ημουν απουσιολογος και επρεπε να διατηρω ενα προφιλ εκεινη τη στιγμη,να καταπιεζω τις ορμες μου :e040: Δε βαριεσαι, ξεσπάθωνα στο σπιτι μετα τουλαχιστον.

Άβαταρ μέλους
Custom_F
Δημοσιεύσεις: 9262
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:12

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Custom_F » 12 Φεβ 2019, 12:02

Βρε Naida αν εφτανε το τέλος της χρονιάς κ ήταν να μείνεις για μια απουσία, θα την έπαιρνε πίσω. εκείνη την ώρα ο άνθρωπος είχε απηυδησει κ σας έβγαλε έξω. Καηκες μαζί με τα ξερα, χλωρό μου. Αλλά θα την έπαιρνε πίσω αν ήταν μόνο η δική του.

Αλλά κ συ... Που πας; Κράτα καμία καβατζα!

Εγώ πάντως προσεχα μέχρι κ στα αγγλικά. Γινόταν της πτανας συνήθως γύρω μου, αλλά εγώ δε μπορούσα, σκεφτόμουν την καθηγήτρια. Αν δεν ήθελα να παρακολουθήσω, απλώς δεν παρακολουθούσα.

Ήμουν από τα παιδιά που θα είχα τσίχλες, χαρτομάντιλα κ λεφτά πάντα. Κ στο σχολείο ήταν να μην κάνεις το λάθος να τα εμφανίσεις. Έβγαλα να φάω μια τσίχλα, τις πήραν χαμπάρι από γύρω, λυσσαξαν, με επρηξαν να τους δώσω κ τις πέταξα από πίσω να τις πάρουν. Έπεσε το κουτάκι στο κεφάλι του καθηγητη της πολιτικής οικονομίας. Με αγριοκοιταξε. Λουφαξα. Αυτό.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Custom_F την 12 Φεβ 2019, 12:04, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

HaTeRs GoNnA hAtE... :102:
νύχτα έγραψε:
23 Δεκ 2019, 09:51
...η φιλία γενικώς μας εξημερώνει

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών