Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Υπερσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 12514
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 07:29
Phorum.gr user: enterprise-psi
Τοποθεσία: Sector 001
Επικοινωνία:

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enterprise-psi » 12 Φεβ 2019, 12:42

Οφείλεις να σέβεσαι τους πάντες αν θες να σε σέβονται. όταν αυτό δεν δουλεύει τότε κανείς και ανάλογη κλιμάκωση, μέχρι να σέβονται.

Επίσης ξέχασα τους γονείς στην ποινή, και αυτοί με μια οδοντόβουρτσα και σχολικές τουαλέτες.
People blow their minds ,They choose to resign
This deformed society is part of a design
It'll never go away , It's in the cards that way
The masses of humanity have always had to suffer

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32133
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 12 Φεβ 2019, 12:46

Maspoli έγραψε:
12 Φεβ 2019, 12:36
Ασέβαστος έγραψε:
12 Φεβ 2019, 12:33
Maspoli έγραψε:
12 Φεβ 2019, 10:30
Αν ισχύει όπως μεταδίδεται η είδηση, ο καθηγητής ήταν λάθος να απαντήσει κατ' αυτόν τον τρόπο αλλά θα του έδινα συγχαρητήρια αν της άστραφτε ένα γερό φούσκο
αν της αστραφτε ενα γερο φουσκο και ηταν κορη μου, θα ξοδευε εναν ετησιο μισθο σε οδοντιατρο.

ετσι πανε αυτα, κλιμακωτα. :102:
Συγχαρητήρια σε σένα αν μια τέτοια ήταν κόρη σου
εκτελεση στον πατερα του καθηγητη, αν τετοιος ηταν ο γιος του.

ειδες; κλιμακωτα. :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22341
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 12 Φεβ 2019, 12:49

σε 3-4 βήματα θα φτάσουμε στην ατομική, να χαρεί και η Natasha.

Άβαταρ μέλους
Κουρκούας
Δημοσιεύσεις: 1410
Εγγραφή: 28 Ιαν 2019, 21:58
Phorum.gr user: Κουρκούας

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κουρκούας » 12 Φεβ 2019, 12:50

Γω βρίσκω τη συμπεριφορά του καθηγητή τη χειρότερη. Γιατί είναι επαγγελματίας και άρα σε παίρνει να χεις πολύ υψηλότερες απαιτήσεις σε σύγκριση με μαθητές.

Η συμπεριφορά της μαθήτριας είναι για μέγιστη δυνατή ποινή πλην εκδίωξη.

Τον αδελφό θα του δινα φανερα μια αποβολάρα και κρυφά θα του κάρφωνα μετάλλιο.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32133
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 12 Φεβ 2019, 12:52

enterprise-psi έγραψε:
12 Φεβ 2019, 12:42
Οφείλεις να σέβεσαι τους πάντες αν θες να σε σέβονται. όταν αυτό δεν δουλεύει τότε κανείς και ανάλογη κλιμάκωση, μέχρι να σέβονται.

Επίσης ξέχασα τους γονείς στην ποινή, και αυτοί με μια οδοντόβουρτσα και σχολικές τουαλέτες.
ειναι θεμα αβγου και κοτας. για να σεβαστεις πρεπει να σε σεβονται, και αναποδα.

αυτος που αρχιζει πρωτος την ασεβεια ειναι ο ενοχος. ολα τα πυρηνικα πανω του (που ειναι αυτη η ψυχη, γιατι δεν εχουν πεσει ακομη πυρηνικα σε νημα για την πατρα, αχαια, πολιτισμος;) :hammer:

και πιο συχνα το κανει αυτος που απο θεση ισχυος απαιτει σεβασμο χωρις να σεβεται.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22341
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 12 Φεβ 2019, 12:56

την μεγαλύτερη ποινή πρέπει να την φάει ο αδελφός νομίζω εγώ.

Για να φανεί πιο έυκολα γιατί ειναι κόπανος εντελώς, ας πούμε οτι ήταν δύο αγόρια αδέλφια, και εκείνος ο μεγάλος. Εχω βρεθεί 2-3 φορές στην πλευρά της κοπέλας και καλά, να πω εξυπνάδα γνωρίζοντας οτι είναι εκεί ο μεγάλος και θα με σώσει. Με άφησε και έγινα μαύρος και με κοίταγε, κατάλαβα οτι πρέπει να έχω τιμή πρώτα για να την προστατεύσει, με βοήθησε να μην είμαι μαλάκας, αυτό κάνουν τα αδέλφια.

Ο φίλος μοιάζει ο τυπικός ερωτευμένος με την αδελφή του μάλλον, πίσσα και πούπουλα.

Άβαταρ μέλους
Custom_F
Δημοσιεύσεις: 9262
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:12

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Custom_F » 12 Φεβ 2019, 13:01

Ασέβαστος έγραψε:
12 Φεβ 2019, 12:41
Custom_F έγραψε:
12 Φεβ 2019, 11:14
Τι αλλαγή σχολικού περιβάλλοντος; Ρωτήσατε το άλλο σχολείο αν έχουν όρεξη να δεχθούν τέτοιο μπουμπούκι; Το παιδί να πάει εκεί που ανήκει. Εφόσον υπεύθυνοι είναι οι γονείς ας βάλουν έναν από τους δύο για κάνα μήνα φυλακή ή πρόστιμο που θα τους αφαιρεθεί αυτόματα από μισθό, λογαριασμό τράπεζας κλ. Θα σου πω μετά.
ειναι αρκετα πιθανον, αλλα οχι βεβαιο το οτι φταινε οι γονεις για τη συμπεριφορα του παιδιου. ειναι λαθος να τιμωρηθουν αυτοι.
Μα δε το λέω για σωστό, ακριβώς επειδή δε μπορούμε να ξέρουμε, αφου κάθε περίπτωση είναι μοναδική. Αν όμως γινόταν κάτι τέτοιο, ε όσο ναναι και θα το μαζεύανε, αλλά κ το ίδιο το παιδί πιθανό θα μαζευόταν από μόνο του.

HaTeRs GoNnA hAtE... :102:
νύχτα έγραψε:
23 Δεκ 2019, 09:51
...η φιλία γενικώς μας εξημερώνει

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 12 Φεβ 2019, 13:02

Ασέβαστος έγραψε:
12 Φεβ 2019, 12:52
enterprise-psi έγραψε:
12 Φεβ 2019, 12:42
Οφείλεις να σέβεσαι τους πάντες αν θες να σε σέβονται. όταν αυτό δεν δουλεύει τότε κανείς και ανάλογη κλιμάκωση, μέχρι να σέβονται.

Επίσης ξέχασα τους γονείς στην ποινή, και αυτοί με μια οδοντόβουρτσα και σχολικές τουαλέτες.
ειναι θεμα αβγου και κοτας. για να σεβαστεις πρεπει να σε σεβονται, και αναποδα.

αυτος που αρχιζει πρωτος την ασεβεια ειναι ο ενοχος. ολα τα πυρηνικα πανω του (που ειναι αυτη η ψυχη, γιατι δεν εχουν πεσει ακομη πυρηνικα σε νημα για την πατρα, αχαια, πολιτισμος;) :hammer:

και πιο συχνα το κανει αυτος που απο θεση ισχυος απαιτει σεβασμο χωρις να σεβεται.
Πες τα ρε Ασεβαστε, πες τα. Γιατί από λογική πάσχουν σε τούτο το νήμα.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Κουρκούας
Δημοσιεύσεις: 1410
Εγγραφή: 28 Ιαν 2019, 21:58
Phorum.gr user: Κουρκούας

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κουρκούας » 12 Φεβ 2019, 13:07

Ασέβαστος έγραψε:
12 Φεβ 2019, 12:52
enterprise-psi έγραψε:
12 Φεβ 2019, 12:42
Οφείλεις να σέβεσαι τους πάντες αν θες να σε σέβονται. όταν αυτό δεν δουλεύει τότε κανείς και ανάλογη κλιμάκωση, μέχρι να σέβονται.

Επίσης ξέχασα τους γονείς στην ποινή, και αυτοί με μια οδοντόβουρτσα και σχολικές τουαλέτες.
ειναι θεμα αβγου και κοτας. για να σεβαστεις πρεπει να σε σεβονται, και αναποδα.

αυτος που αρχιζει πρωτος την ασεβεια ειναι ο ενοχος. ολα τα πυρηνικα πανω του (που ειναι αυτη η ψυχη, γιατι δεν εχουν πεσει ακομη πυρηνικα σε νημα για την πατρα, αχαια, πολιτισμος;) :hammer:

και πιο συχνα το κανει αυτος που απο θεση ισχυος απαιτει σεβασμο χωρις να σεβεται.
τί πυρηνικά; το νέο υπερόπλο σου κάνει;
patra2.jpg

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32133
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 12 Φεβ 2019, 13:11

Κουρκούας έγραψε:
12 Φεβ 2019, 13:07

τί πυρηνικά; το νέο υπερόπλο σου κάνει;
patra2.jpg
οπλο που μετατρεπει την αγιου νικολαου σε μουνι;

καλο φαινεται. :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Nostalgia
Δημοσιεύσεις: 9499
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:24
Phorum.gr user: Nostalgia

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nostalgia » 12 Φεβ 2019, 13:17

enaon έγραψε:
12 Φεβ 2019, 12:56
την μεγαλύτερη ποινή πρέπει να την φάει ο αδελφός νομίζω εγώ.

Για να φανεί πιο έυκολα γιατί ειναι κόπανος εντελώς, ας πούμε οτι ήταν δύο αγόρια αδέλφια, και εκείνος ο μεγάλος. Εχω βρεθεί 2-3 φορές στην πλευρά της κοπέλας και καλά, να πω εξυπνάδα γνωρίζοντας οτι είναι εκεί ο μεγάλος και θα με σώσει. Με άφησε και έγινα μαύρος και με κοίταγε, κατάλαβα οτι πρέπει να έχω τιμή πρώτα για να την προστατεύσει, με βοήθησε να μην είμαι μαλάκας, αυτό κάνουν τα αδέλφια.

Ο φίλος μοιάζει ο τυπικός ερωτευμένος με την αδελφή του μάλλον, πίσσα και πούπουλα.
Εμεις κατι αδερφους που εβλεπαν τα αδερφια τους να τρωνε ξυλο και να κοιταζουν σαν χανοι, ειτε χεστηδες τους λεγαμε ειτε μαλάκια, επειδη δεν ειχαν αιμα μεσα τους. Πολυ απλα ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ να βλεπεις τον αδερφο σου ή την αδερφη σου σε δυσκολη κατασταση και να κατσεις αμετοχος, ακομα κι αν φταιει. Με το συμπαθειο και χωρις παρεξηγηση....
"Εγώ Μανιάτα φυσικιά. Θα στεϊρωθού 'ς τα γόνατα. Και όλους τους φίλους θα δεχτού κατά που πρέπει καθενού...."

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22341
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 12 Φεβ 2019, 13:18

καμία παρεξήγηση, απλά διαφωνούμε κάθετα :)

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32133
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 12 Φεβ 2019, 13:21

Nostalgia έγραψε:
12 Φεβ 2019, 13:17
Εμεις κατι αδερφους που εβλεπαν τα αδερφια τους να τρωνε ξυλο και να κοιταζουν σαν χανοι, ειτε χεστηδες τους λεγαμε ειτε μαλάκια, επειδη δεν ειχαν αιμα μεσα τους. Πολυ απλα ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ να βλεπεις τον αδερφο σου ή την αδερφη σου σε δυσκολη κατασταση και να κατσεις αμετοχος, ακομα κι αν φταιει. Με το συμπαθειο και χωρις παρεξηγηση....
ο δικος μου αδελφος ποτε δεν εκατσε να παρακολουθει καποιον να μου ριχνει ξυλο. αυτος ηταν που μου εριχνε το ξυλο. :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22341
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 12 Φεβ 2019, 13:25

και εμένα ρε παιδιά με κοπάναγε, σταματήσαμε τα μεταξύ μας όταν δυνάμωσα τόσο που θα τραυματιζόμασταν σοβαρά, αλλά ήταν και ο βιντσιλάντε του σχολείου, των διακοπών, παντού, ήταν χουλκ ο άνθρωπος, έπιανε 2-2 τους θνητούς και τους έσφιγγε να σβήσουν. Τα έμαθα και εγώ μετά, έχουμε παίξει ομαδικά ομηρικό ξύλο. Όποτε ηξερα οτι έχω το δίκιο μαζί μου πέταγα στην μάχη πρώτος, δεν είχε σημασία αν θα έτρωγα μερικές, αρκεί να ήμουν όρθιος οταν άρχιζε εκείνος.

Αλλά μου πήρε λίγο να καταλάβω οτι πρέπει να έχω δίκιο πρώτα. :)

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22341
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 12 Φεβ 2019, 13:39

άσχετο, αλλά αυτά νομίζω ειναι τα δύο βήματα που χρειάζονται για να πάψεις να παίζεις μπουνιές με τον κόσμο.

Πρώτα να καταλάβεις ότι πρέπει να έχεις δίκιο αλήθεια και σίγουρα κλπ, και μετά να καταλάβεις ότι αυτά είναι σχετικά πράγματα, ποτέ δεν ξέρεις ακριβώς, πολύ υποκειμενικό, άστο καλύτερα. :003:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών