Τι κάνεις το πρωί;

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Τι κάνεις το πρωί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 13 Φεβ 2019, 19:59

Πάνας έγραψε:
13 Φεβ 2019, 19:54
perseus έγραψε:
13 Φεβ 2019, 19:52
Ξυπναω 3 ,βαζω καποιον αγωνα απο το νβα ,5:50 φτιαχνω τον πρωτο μου καφε ,τουαλεττες κλπ και μετα δουλεια
Τι ώρα κοιμάσαι;
11-12 και παντα μια ωρα το μεσημερι

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: Τι κάνεις το πρωί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 13 Φεβ 2019, 20:00

plouf έγραψε:
13 Φεβ 2019, 13:43
Διαβαζω το παραφορουμ.
Μεσα σε ολα αυτα να μην ξεχασω οτι μολις ανοιξω τα ματια στριβω και αναβω ενα τσιγαρο πριν ακομα πλυνω το προσωπο μου.
Ειμαι πολυ εξαρτημενος γμτ μου. :e040:

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Τι κάνεις το πρωί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 13 Φεβ 2019, 20:00

casper quantum έγραψε:
13 Φεβ 2019, 19:48
Naida έγραψε:
13 Φεβ 2019, 18:48
casper quantum έγραψε:
13 Φεβ 2019, 16:39
Δευτέρα - Παρασκευή: ξύπνημα στις 7:30, πλένω πρόσωπο/δόντια, ντύνομαι, βάφομαι (πολύ ελαφριά μόνο στα μάτια και λίγο στα χείλη), βάζω καμια κρέμα/άρωμα, ετοιμάζω τσάντα (με τα βιβλία/ντοσιέ της ημέρας), και ίσα που προλαβαίνω να κάνω ένα τοστ (όχι πάντα). Μου έμεινε το συνήθειο πια να τρώω κάτι πριν φύγω, λόγω της δουλειάς που αν είμαι πρωινή θα πάρω διάλειμμα πολύ αργά και δεν γουστάρω να ζαλίζομαι.

Τα Σκα που ξυπνάω στις 5:30, αν έχω καμιά μπάρα δημητριακών ή βρω μπροστά μου καμιά μπανάνα, την αρπάζω για να την φάω καθώς περπατάω πριν μπω αεροδρόμιο - και δυστυχώς όχι πάντα γιατί ξεχνάω. Ετοιμάζω τον ένα και μοναδικό καφέ της μέρας για να τον πιω στο αυτοκίνητο (και είμαι πολύ proud που κατάφερα να πίνω μόνο ένα :D ) και φεύγω γύρω στις 6:15-6:20 αφού πάρω λεφτά και ετοιμάσω κάτι στα γρήγορα για να φάω στη δουλειά.
Πως την παλεύεις με μόνο έναν καφέ; Αααααχ νιάτα...
Άσε ρε μεγάλη :D

Δεν παίζει ρόλο η ηλικία, αλήθεια.
Είχα κόψει τον καφέ για ένα 6μηνο. Μαχαίρι.
Απλά μ' αρέσει και δεν θέλω τώρα να τον ξανακόψω τελείως. Εξάλλου κάνει και καλό.

Είναι συνήθεια που αν το παρακάνεις γίνεται εθισμός. Έβαλα πείσμα και αν νιώθω πολύ χάλια (που λόγω ηλικίας δεν θα περίμενες π.χ υπερκόπωση) θα πιω πολλύ νερό (ή φρέσκο χυμό) και θα φάω κάτι για να με ξυπνήσει/κρατήσει, όταν πραγματικά το χρειαστώ.

Κατά τ' άλλα, αχ. Εννοείται πως ακόμα και +10 λεπτά όχι απλά σε αναζωογονούν, αλλά...σε σώζουν. :lol:
Ρε σοβαρά παλιά δεν έπινα καν καφέ. Όταν έπινα έτρεμαν τα χέρια μου . Δεν τον χρειάζομαι για να ξυπνάω, ξυπνάω στις 6 και δεν μπορώ να πιω καφέ τόσο νωρίς, πίνω πάντα νερό κι έτσι έχω μάθει να ξυπνάω και δεν νυστάζω
Αλλά μες στην μέρα τα φτύνω από ενέργεια χρειάζομαι τουλάχιστον 2 καφέδες μεγάλους. Δε μου δίνει τίποτα άλλο ενέργεια. Ή μάλλον μου δίνει το ταχίνι αλλά που να το βρεις όταν είσαι όλη μέρα έξω.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

casper quantum

Re: Τι κάνεις το πρωί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από casper quantum » 13 Φεβ 2019, 20:05

Naida έγραψε:
13 Φεβ 2019, 20:00
casper quantum έγραψε:
13 Φεβ 2019, 19:48
Naida έγραψε:
13 Φεβ 2019, 18:48


Πως την παλεύεις με μόνο έναν καφέ; Αααααχ νιάτα...
Άσε ρε μεγάλη :D

Δεν παίζει ρόλο η ηλικία, αλήθεια.
Είχα κόψει τον καφέ για ένα 6μηνο. Μαχαίρι.
Απλά μ' αρέσει και δεν θέλω τώρα να τον ξανακόψω τελείως. Εξάλλου κάνει και καλό.

Είναι συνήθεια που αν το παρακάνεις γίνεται εθισμός. Έβαλα πείσμα και αν νιώθω πολύ χάλια (που λόγω ηλικίας δεν θα περίμενες π.χ υπερκόπωση) θα πιω πολλύ νερό (ή φρέσκο χυμό) και θα φάω κάτι για να με ξυπνήσει/κρατήσει, όταν πραγματικά το χρειαστώ.

Κατά τ' άλλα, αχ. Εννοείται πως ακόμα και +10 λεπτά όχι απλά σε αναζωογονούν, αλλά...σε σώζουν. :lol:
Ρε σοβαρά παλιά δεν έπινα καν καφέ. Όταν έπινα έτρεμαν τα χέρια μου . Δεν τον χρειάζομαι για να ξυπνάω, ξυπνάω στις 6 και δεν μπορώ να πιω καφέ τόσο νωρίς, πίνω πάντα νερό κι έτσι έχω μάθει να ξυπνάω και δεν νυστάζω
Αλλά μες στην μέρα τα φτύνω από ενέργεια χρειάζομαι τουλάχιστον 2 καφέδες μεγάλους. Δε μου δίνει τίποτα άλλο ενέργεια. Ή μάλλον μου δίνει το ταχίνι αλλά που να το βρεις όταν είσαι όλη μέρα έξω.
Καταλαβαίνω τι λες γιατί υπάρχουν φορές που την βγάζω πάνω από μία, ή ακόμα και 2 μέρες άυπνη με μαθήματα και δουλειά, και ειλικρινά ο μόνος τρόπος για να μπορούσα να παρακολουθώ τα μαθήματα (και να συμμετέχω κιόλας, μα πραγματικά μόνο εγώ διόρθωνα φοιτητές και καθηγητές, πάθαινα πλάκα :lol: ) με έσωζε ο καφές στο διάλειμμα! Κάνει θαύματα λέμε. ΑΛΛΑ πιστεύω κάνει θαύματα εκεί που πραγματικά τον χρειάζεσαι. Αν πίνεις 4-5 είναι εθισμός, δεν σε αγγίζει καν. Οπότε αν πιεις ένα, ή και 2ο, την ώρα που είσαι έτοιμη να πέσεις κάτω ή να κλείσεις τα μάτια, εννοείται πως θα σε σώσει. Αλλά την ίδια ενέργεια μου δίνει και η τροφή... Από το να πιεις ασπούμε τον 3ο καφέ της μέρας, προτίμησε να φας κάτι. Κανα φρούτο, χυμό, μπάρα.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7896
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Τι κάνεις το πρωί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 13 Φεβ 2019, 20:09

casper quantum έγραψε:
13 Φεβ 2019, 19:57
Mec έχω διαβάσει έρευνες που λένε πως η πολύ πρωινή εργασία κάνει κακό στον οργανισμό όπως και η νυχτερινή. Πιάνω δουλειά στις 06:45 (κατακρίβειαν τότε ξεκινάει η ημερίσια ενημέρωση, μπορεί να αλλάξουμε τους συναδέλφους 06:50 ή και 55). Έγραφε αυτό που λες και εσύ, πως για να είσαι ξεκούραστος η κατάλληλη πρωινή ώρα είναι στις 9 (για να πιάνεις δουλειά).
Πες τα και δεν είμαι πρωϊνός τύπος. Φυσιολογικά στις 7 και μισή με 8 μπορώ να ξυπνήσω. Χωρίς να ξενυχτήσω, να κοιμηθώ κατά τις 11 και μισή με 12. Χρειάζομαι αρκετό ύπνο όχι τέσσερις, πέντε ώρες, εκτός και αν υπάρχει ανάγκη ή θέλω να κάνω κάτι εξαιρετικά ενδιαφέρον. Για την ρουτίνα όμως όχι.
Στις 10 το βράδυ δυσκολεύομαι να κοιμηθώ για να σηκωθώ στις 5 και μισή με 6.
Φυσικά νεότερη δεν είχα μεγάλο θέμα. Αλλά μου άρεσαν και τότε οι απογευματινές βάρδιες περισσότερο.

the comet the course the tail

Re: Τι κάνεις το πρωί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 13 Φεβ 2019, 20:10

casper quantum έγραψε:
13 Φεβ 2019, 20:05
Αλλά την ίδια ενέργεια μου δίνει και η τροφή... Από το να πιεις ασπούμε τον 3ο καφέ της μέρας, προτίμησε να φας κάτι. Κανα φρούτο, χυμό, μπάρα.
α, μπράβο... εγώ στην δουλειά για το διάλειμμα παίρνω μαζί μου ψωμί, ελιές, ένα κρεμμύδι, τυρί και ένα κατρούτσο κρασάκι....

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Τι κάνεις το πρωί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 13 Φεβ 2019, 20:15

casper quantum έγραψε:
13 Φεβ 2019, 20:05
Naida έγραψε:
13 Φεβ 2019, 20:00
casper quantum έγραψε:
13 Φεβ 2019, 19:48


Άσε ρε μεγάλη :D

Δεν παίζει ρόλο η ηλικία, αλήθεια.
Είχα κόψει τον καφέ για ένα 6μηνο. Μαχαίρι.
Απλά μ' αρέσει και δεν θέλω τώρα να τον ξανακόψω τελείως. Εξάλλου κάνει και καλό.

Είναι συνήθεια που αν το παρακάνεις γίνεται εθισμός. Έβαλα πείσμα και αν νιώθω πολύ χάλια (που λόγω ηλικίας δεν θα περίμενες π.χ υπερκόπωση) θα πιω πολλύ νερό (ή φρέσκο χυμό) και θα φάω κάτι για να με ξυπνήσει/κρατήσει, όταν πραγματικά το χρειαστώ.

Κατά τ' άλλα, αχ. Εννοείται πως ακόμα και +10 λεπτά όχι απλά σε αναζωογονούν, αλλά...σε σώζουν. :lol:
Ρε σοβαρά παλιά δεν έπινα καν καφέ. Όταν έπινα έτρεμαν τα χέρια μου . Δεν τον χρειάζομαι για να ξυπνάω, ξυπνάω στις 6 και δεν μπορώ να πιω καφέ τόσο νωρίς, πίνω πάντα νερό κι έτσι έχω μάθει να ξυπνάω και δεν νυστάζω
Αλλά μες στην μέρα τα φτύνω από ενέργεια χρειάζομαι τουλάχιστον 2 καφέδες μεγάλους. Δε μου δίνει τίποτα άλλο ενέργεια. Ή μάλλον μου δίνει το ταχίνι αλλά που να το βρεις όταν είσαι όλη μέρα έξω.
Καταλαβαίνω τι λες γιατί υπάρχουν φορές που την βγάζω πάνω από μία, ή ακόμα και 2 μέρες άυπνη με μαθήματα και δουλειά, και ειλικρινά ο μόνος τρόπος για να μπορούσα να παρακολουθώ τα μαθήματα (και να συμμετέχω κιόλας, μα πραγματικά μόνο εγώ διόρθωνα φοιτητές και καθηγητές, πάθαινα πλάκα :lol: ) με έσωζε ο καφές στο διάλειμμα! Κάνει θαύματα λέμε. ΑΛΛΑ πιστεύω κάνει θαύματα εκεί που πραγματικά τον χρειάζεσαι. Αν πίνεις 4-5 είναι εθισμός, δεν σε αγγίζει καν. Οπότε αν πιεις ένα, ή και 2ο, την ώρα που είσαι έτοιμη να πέσεις κάτω ή να κλείσεις τα μάτια, εννοείται πως θα σε σώσει. Αλλά την ίδια ενέργεια μου δίνει και η τροφή... Από το να πιεις ασπούμε τον 3ο καφέ της μέρας, προτίμησε να φας κάτι. Κανα φρούτο, χυμό, μπάρα.
Δε μου κάνουν τίποτα φρούτα και τέτοια. Σήμερα στη δουλειά νυσταζα κατά τις 1, έφαγα 2 μήλα. Στις 2 πήρα 2ο καφέ Προσπαθώ να μην ξεφεύγω. Πίνω δύο μεγάλους κι αν πάρω και 3ο είναι κανονικός.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

casper quantum

Re: Τι κάνεις το πρωί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από casper quantum » 13 Φεβ 2019, 20:16

Antares έγραψε:
13 Φεβ 2019, 20:09
casper quantum έγραψε:
13 Φεβ 2019, 19:57
Mec έχω διαβάσει έρευνες που λένε πως η πολύ πρωινή εργασία κάνει κακό στον οργανισμό όπως και η νυχτερινή. Πιάνω δουλειά στις 06:45 (κατακρίβειαν τότε ξεκινάει η ημερίσια ενημέρωση, μπορεί να αλλάξουμε τους συναδέλφους 06:50 ή και 55). Έγραφε αυτό που λες και εσύ, πως για να είσαι ξεκούραστος η κατάλληλη πρωινή ώρα είναι στις 9 (για να πιάνεις δουλειά).
Πες τα και δεν είμαι πρωϊνός τύπος. Φυσιολογικά στις 7 και μισή με 8 μπορώ να ξυπνήσω. Χωρίς να ξενυχτήσω, να κοιμηθώ κατά τις 11 και μισή με 12. Χρειάζομαι αρκετό ύπνο όχι τέσσερις, πέντε ώρες, εκτός και αν υπάρχει ανάγκη ή θέλω να κάνω κάτι εξαιρετικά ενδιαφέρον. Για την ρουτίνα όμως όχι.
Στις 10 το βράδυ δυσκολεύομαι να κοιμηθώ για να σηκωθώ στις 5 και μισή με 6.
Φυσικά νεότερη δεν είχα μεγάλο θέμα. Αλλά μου άρεσαν και τότε οι απογευματινές βάρδιες περισσότερο.
Χμμ.. ούτε εγώ και το παράξενο είναι πως αγαπώ τις πρωινές βάρδιες... και η δική μου δεν είναι 07:00-15:00 (καλά αυτή για μένα θεωρείται ρεπό, μετά κάνεις όοοο,τι θες) αλλά 07:00-19:00. Η 15:00-23:00 είναι η χειρότερη, πώς αντέχεται τις απογευματινές; Πάντα τις μισούσα. Λατρεύω νυχτερινές (ακόμη και η 12ωρη που πας από το απόγευμα στις 7) γιατί αγαπώ την νύχτα, αλλά από τον μήνα που άρχισα να κάνω 4ις την βδομάδα και οι 2 μαζί, και από την μέρα που άρχισα να βγάζω μαύρους κύκλους που δεν φεύγουνε πια ούτε με κρέμες, ΤΙΣ ΜΙΣΩ. Ακόμη κι' αν πριν την δουλειά γινόταν 4 ή 5 να με πάρει ο ύπνος, τώρα από την υπερένταση γίνεται απόγευμα (ή και βράδυ). Το να μην κοιμάσαι τις ώρες που πρέπει, ή το να ξυπνάς πριν καν βγει ο ήλιος, κάνει το ίδιο κακό στην υγεία σου. Είναι τα 2 άκρα ουσιαστικά.

casper quantum

Re: Τι κάνεις το πρωί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από casper quantum » 13 Φεβ 2019, 20:17

the comet the course the tail έγραψε:
13 Φεβ 2019, 20:10
casper quantum έγραψε:
13 Φεβ 2019, 20:05
Αλλά την ίδια ενέργεια μου δίνει και η τροφή... Από το να πιεις ασπούμε τον 3ο καφέ της μέρας, προτίμησε να φας κάτι. Κανα φρούτο, χυμό, μπάρα.
α, μπράβο... εγώ στην δουλειά για το διάλειμμα παίρνω μαζί μου ψωμί, ελιές, ένα κρεμμύδι, τυρί και ένα κατρούτσο κρασάκι....
Αν με δουν να τρώω ψωμί με ελιές και κρεμμύδι, θα με αρχίσουν στο δούλεμα. :lol:

Αλλά...ΤΕΛΕΙΟΟΟ. :)

casper quantum

Re: Τι κάνεις το πρωί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από casper quantum » 13 Φεβ 2019, 20:21

Naida έγραψε:
13 Φεβ 2019, 20:15
casper quantum έγραψε:
13 Φεβ 2019, 20:05
Naida έγραψε:
13 Φεβ 2019, 20:00


Ρε σοβαρά παλιά δεν έπινα καν καφέ. Όταν έπινα έτρεμαν τα χέρια μου . Δεν τον χρειάζομαι για να ξυπνάω, ξυπνάω στις 6 και δεν μπορώ να πιω καφέ τόσο νωρίς, πίνω πάντα νερό κι έτσι έχω μάθει να ξυπνάω και δεν νυστάζω
Αλλά μες στην μέρα τα φτύνω από ενέργεια χρειάζομαι τουλάχιστον 2 καφέδες μεγάλους. Δε μου δίνει τίποτα άλλο ενέργεια. Ή μάλλον μου δίνει το ταχίνι αλλά που να το βρεις όταν είσαι όλη μέρα έξω.
Καταλαβαίνω τι λες γιατί υπάρχουν φορές που την βγάζω πάνω από μία, ή ακόμα και 2 μέρες άυπνη με μαθήματα και δουλειά, και ειλικρινά ο μόνος τρόπος για να μπορούσα να παρακολουθώ τα μαθήματα (και να συμμετέχω κιόλας, μα πραγματικά μόνο εγώ διόρθωνα φοιτητές και καθηγητές, πάθαινα πλάκα :lol: ) με έσωζε ο καφές στο διάλειμμα! Κάνει θαύματα λέμε. ΑΛΛΑ πιστεύω κάνει θαύματα εκεί που πραγματικά τον χρειάζεσαι. Αν πίνεις 4-5 είναι εθισμός, δεν σε αγγίζει καν. Οπότε αν πιεις ένα, ή και 2ο, την ώρα που είσαι έτοιμη να πέσεις κάτω ή να κλείσεις τα μάτια, εννοείται πως θα σε σώσει. Αλλά την ίδια ενέργεια μου δίνει και η τροφή... Από το να πιεις ασπούμε τον 3ο καφέ της μέρας, προτίμησε να φας κάτι. Κανα φρούτο, χυμό, μπάρα.
Δε μου κάνουν τίποτα φρούτα και τέτοια. Σήμερα στη δουλειά νυσταζα κατά τις 1, έφαγα 2 μήλα. Στις 2 πήρα 2ο καφέ Προσπαθώ να μην ξεφεύγω. Πίνω δύο μεγάλους κι αν πάρω και 3ο είναι κανονικός.
Ούτε μήλο; Ούτε χυμό πορτοκάλι; Ούτε κανα σαντουιτς; Ούτε μπάρα; :o Χμμ καλά ντάξει. Τώρα πέρα από την πλάκα, αν σου λείπει ύπνος, το "θαύμα" θα γίνει με τον καφέ εκεί που πραγματικά θα τον χρειαστείς. 3ις καφέδες εφόσον έχεις πιεσμένο πρόγραμμα, είναι μια χαρά!

the comet the course the tail

Re: Τι κάνεις το πρωί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 13 Φεβ 2019, 20:24

casper quantum έγραψε:
13 Φεβ 2019, 20:17
the comet the course the tail έγραψε:
13 Φεβ 2019, 20:10
casper quantum έγραψε:
13 Φεβ 2019, 20:05
Αλλά την ίδια ενέργεια μου δίνει και η τροφή... Από το να πιεις ασπούμε τον 3ο καφέ της μέρας, προτίμησε να φας κάτι. Κανα φρούτο, χυμό, μπάρα.
α, μπράβο... εγώ στην δουλειά για το διάλειμμα παίρνω μαζί μου ψωμί, ελιές, ένα κρεμμύδι, τυρί και ένα κατρούτσο κρασάκι....
Αν με δουν να τρώω ψωμί με ελιές και κρεμμύδι, θα με αρχίσουν στο δούλεμα. :lol:

Αλλά...ΤΕΛΕΙΟΟΟ. :)
σώπα μωρέ... μην έχετε τέτοια κόμπλεξ και τελικά καταλήγετε να τρώτε όλα τα συντηρητικά και τα επεξεργασμένα... αναρωτιέστε μετά γιατί έχετε κόπωση και μελαγχολία... αφού η διάθεση από το πεπτικό ξεκινάει... φάτε χάμο και πιέτε σαν άνθρωποι...

casper quantum

Re: Τι κάνεις το πρωί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από casper quantum » 13 Φεβ 2019, 20:27

the comet the course the tail έγραψε:
13 Φεβ 2019, 20:24
casper quantum έγραψε:
13 Φεβ 2019, 20:17
the comet the course the tail έγραψε:
13 Φεβ 2019, 20:10


α, μπράβο... εγώ στην δουλειά για το διάλειμμα παίρνω μαζί μου ψωμί, ελιές, ένα κρεμμύδι, τυρί και ένα κατρούτσο κρασάκι....
Αν με δουν να τρώω ψωμί με ελιές και κρεμμύδι, θα με αρχίσουν στο δούλεμα. :lol:

Αλλά...ΤΕΛΕΙΟΟΟ. :)
σώπα μωρέ... μην έχετε τέτοια κόμπλεξ και τελικά καταλήγετε να τρώτε όλα τα συντηρητικά και τα επεξεργασμένα... αναρωτιέστε μετά γιατί έχετε κόπωση και μελαγχολία... αφού η διάθεση από το πεπτικό ξεκινάει... φάτε χάμο και πιέτε σαν άνθρωποι...
Μ' αρέσει που ψάρωσες. :lol:
(Εδώ μια φορά πήρα κουπέπια...)


(Και δεν έχω μελαγχολία :011: )

the comet the course the tail

Re: Τι κάνεις το πρωί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 13 Φεβ 2019, 20:31

casper quantum έγραψε:
13 Φεβ 2019, 20:27

(Εδώ μια φορά πήρα κουπέπια...)
σε φαντάζομαι να έχεις κρυφτεί σε καμιά γωνία και να ανοίγεις με τρόπο το ταπεράκι... και να τα μασουλάς ενοχικά....

casper quantum

Re: Τι κάνεις το πρωί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από casper quantum » 13 Φεβ 2019, 20:35

the comet the course the tail έγραψε:
13 Φεβ 2019, 20:31
casper quantum έγραψε:
13 Φεβ 2019, 20:27

(Εδώ μια φορά πήρα κουπέπια...)
σε φαντάζομαι να έχεις κρυφτεί σε καμιά γωνία και να ανοίγεις με τρόπο το ταπεράκι... και να τα μασουλάς ενοχικά....
Εγώ.
ΕΓΩ.

Καθόλου δεν με ξέρεις.
Σοβαρά όμως. :lol:

(Το ανοίγω...πόδια πάνω κάτω, κάθομαι άνετη και όποιος περνάει επειδή με κοιτάει με το μισό του
"Κοπιάστε. Θέλει κανείς κουπέπια;".. Ωωω καλή όρεξη.
Και την επόμενη -και μεθεπόμενη και βάλε- να με βλέπουν να τρώω κάτι άλλο και να με ρωτάνε πού είναι τα κουπέπια.)

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7896
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Τι κάνεις το πρωί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 13 Φεβ 2019, 20:43

casper quantum έγραψε:
13 Φεβ 2019, 20:16
Χμμ.. ούτε εγώ και το παράξενο είναι πως αγαπώ τις πρωινές βάρδιες... και η δική μου δεν είναι 07:00-15:00 (καλά αυτή για μένα θεωρείται ρεπό, μετά κάνεις όοοο,τι θες) αλλά 07:00-19:00. Η 15:00-23:00 είναι η χειρότερη, πώς αντέχεται τις απογευματινές; Πάντα τις μισούσα. Λατρεύω νυχτερινές (ακόμη και η 12ωρη που πας από το απόγευμα στις 7) γιατί αγαπώ την νύχτα, αλλά από τον μήνα που άρχισα να κάνω 4ις την βδομάδα και οι 2 μαζί, και από την μέρα που άρχισα να βγάζω μαύρους κύκλους που δεν φεύγουνε πια ούτε με κρέμες, ΤΙΣ ΜΙΣΩ. Ακόμη κι' αν πριν την δουλειά γινόταν 4 ή 5 να με πάρει ο ύπνος, τώρα από την υπερένταση γίνεται απόγευμα (ή και βράδυ). Το να μην κοιμάσαι τις ώρες που πρέπει, ή το να ξυπνάς πριν καν βγει ο ήλιος, κάνει το ίδιο κακό στην υγεία σου. Είναι τα 2 άκρα ουσιαστικά.
Πάντα οκτάωρο δούλευα και στο εξωτερικό. Οι υπερωρίες extra και όταν χρειαζόταν. Η απογευματινή βάρδια έχει παραπάνω χρήματα. Εμένα μου άρεσε. Η νυχτερινή φαίνεται καλή και με παραπάνω λεφτά αλλά μακροπρόθεσμα κάνει κακό στην υγεία.
Μιλάω φυσικά για δουλειές εκτός του αντικειμένου που έχω σπουδάσει. Αν δούλευα στο αντικείμενό μου δεν θα με πείραζε να μην είχα καν ωράριο.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών