250 xιλ μουσουλμανοι στην Αθηνα, ουτε ενα τζαμι

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 26961
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: 250 xιλ μουσουλμανοι στην Αθηνα, ουτε ενα τζαμι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 05 Φεβ 2019, 21:09

Northern Spirit έγραψε:
05 Φεβ 2019, 20:57
Nandros έγραψε:
05 Φεβ 2019, 20:52
Northern Spirit έγραψε:
05 Φεβ 2019, 18:56
τους Ελ μεταναστες που χτιζανε εκκλησιες στο εξωτερικο τους ειχε καλεσει κανενας; Γιατι δεν φτιαχνανε και αυτοι στα γραφεια τους;
ΝΑΙ! Η συντριπτική πλειοψηφία αρχικά πήγε μετά από πρόσκληση και έγινε δεκτή μετά από έλεγχο.
Όλοι είχαν βίζα ή την έπαιρναν στην άφιξη και μην κάνεις πως δεν τα ξέρεις.

Άλλο χαζό επιχείρημα;
Το "τα παιρνανε στην αφιξη" σημαιαν απλα οτι οποιος εφτανε εκει επαιρνε βιζα..Ασπρος,μαυρος, κιτρινος κλπ...
Μια λεπτομερεια που σου διαφευγει..Οι πιο πολλοι δεν ειχανε καν skills...Εστιατορια και γυραδικα ανοιγανε..
Ψάξε για τις φάμπρικες της Γερμανίας και του Βελγίου τις στοές. :g030:
Ψάξε για το Ellis Island.
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 28693
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: 250 xιλ μουσουλμανοι στην Αθηνα, ουτε ενα τζαμι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 05 Φεβ 2019, 21:46

Northern Spirit έγραψε:
05 Φεβ 2019, 20:45
Golden Age έγραψε:
05 Φεβ 2019, 20:03


Ναι τους είχανε καλέσει τα κράτη. Επίσης, τις εκκλησίες δεν τους τις έχτιζαν αυτά.
Κανενα κρατος δεν καλει κανεναν μεταναστη (πλην εξαιρεσεων). Οσο για τις εκκλησιες στα πιο πολλα κρατη θεωρουνται ιδιωτικη υποθεση..Αγοραζεις γη με εισφορα μελων και χτιζεις εκκλησια...Απλο ειναι το θεμα..Στρην Ελλαδα ομως οι μουφτηδες διοριζονται απο το ελληνικο κρατος και τα τζαμια ειναι ΝΠΔΔ.

https://www.naftemporiki.gr/story/14407 ... prosdokies

Εγω δεν εχω κανενα προβλημα τα τζαμια να χτιζονται με χρηματα των πιστων...Το Ελ κρατος εχει που δεν επιτρεπει κατι τετοιο..

Στις δεκαετίες του '50 και του '60 που πήγαιναν οι Έλληνες καλούσαν.

Δεν είναι υποχρεωμένο κάποιο κράτος να χτίσει ναούς για κάποιους μετανάστες που δεν τους κάλεσε.

Άβαταρ μέλους
Northern Spirit
Δημοσιεύσεις: 10759
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:19

Re: 250 xιλ μουσουλμανοι στην Αθηνα, ουτε ενα τζαμι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Northern Spirit » 10 Φεβ 2019, 15:49

Nandros έγραψε:
05 Φεβ 2019, 21:01
Northern Spirit έγραψε:
05 Φεβ 2019, 20:55
Nandros έγραψε:
05 Φεβ 2019, 20:48

Είμαι άθεος, κορόιδο μουσλίμι. Τους έχω ΚΑΙ τους δικούς σου βαλμένους στον ίδιο βόθρο, μαζί με τους άλλους φανατικούς.
Αν και δεν έχω ανάγκη να σου απαντήσω - έχω γραμμένη την γνώμη σου για μένα - το κάνω προς χάριν τρίτων, για να μην μείνουν αναπάντητες οι συκοφαντίες σου.
Είμαι σε συνεχή διαμάχη από το παλιό με τα χρυσαύγουλα, τα οποία αποκαλώ χαϊδευτικά νεοΝΑΖΙάρες, επειδή μας κάνουν νάζια πως δεν είναι ναζί.
Δεν εξηγεις ομως ποια ειναι η διαφορα αναμεσα σε σενα και στα χρυσαυγουλα στο θεμα των μεταναστων...
Τα χρυσαύγοπυλα τα έχουν με όλους τους μετανάστες. Εγώ δεν θέλω μόνο τους μουσλίμ στην Ευρώπη, το ξέρεις, στο έχω γράψει πολλάκις και συνεχίζεις να κάνεις την ίδια ηλίθια ερώτηση.
.
Ξεχασα οτι ειαι χριστιανος φονταμενταλιστης..Crusader κι ετσι..ΚΙ ας το παιζεις αθεος αλλου..
"Έκαστος τόπος έχει την πληγήν του: Η Αγγλία την ομίχλην, η Αίγυπτος τας οφθαλμίας, η Βλαχία τας ακρίδας και η Ελλάς τους Έλληνας".

Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8313
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: 250 xιλ μουσουλμανοι στην Αθηνα, ουτε ενα τζαμι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 10 Φεβ 2019, 16:41

Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 26961
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: 250 xιλ μουσουλμανοι στην Αθηνα, ουτε ενα τζαμι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 10 Φεβ 2019, 17:15

Northern Spirit έγραψε:
10 Φεβ 2019, 15:49
Nandros έγραψε:
05 Φεβ 2019, 21:01
Northern Spirit έγραψε:
05 Φεβ 2019, 20:55
Δεν εξηγεις ομως ποια ειναι η διαφορα αναμεσα σε σενα και στα χρυσαυγουλα στο θεμα των μεταναστων...
Τα χρυσαύγοπυλα τα έχουν με όλους τους μετανάστες. Εγώ δεν θέλω μόνο τους μουσλίμ στην Ευρώπη, το ξέρεις, στο έχω γράψει πολλάκις και συνεχίζεις να κάνεις την ίδια ηλίθια ερώτηση.
Ξεχασα οτι ειαι χριστιανος φονταμενταλιστης..Crusader κι ετσι..ΚΙ ας το παιζεις αθεος αλλου..
Το πολύ στα τέσσερα και το κοπάνημα του μετώπου στο πάτωμα, σε έχει χαζέψει τελείως, μουσλίμι! :003:
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24587
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: 250 xιλ μουσουλμανοι στην Αθηνα, ουτε ενα τζαμι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 10 Φεβ 2019, 18:47

αν οι μουσουλμάνοι δεν είναι πρόβλημα τότε γιατί χρειάζεται κρατικός έλεγχος;

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37589
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: 250 xιλ μουσουλμανοι στην Αθηνα, ουτε ενα τζαμι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 10 Φεβ 2019, 19:39

Northern Spirit έγραψε:
10 Φεβ 2019, 15:49
Nandros έγραψε:
05 Φεβ 2019, 21:01
Northern Spirit έγραψε:
05 Φεβ 2019, 20:55
Δεν εξηγεις ομως ποια ειναι η διαφορα αναμεσα σε σενα και στα χρυσαυγουλα στο θεμα των μεταναστων...
Τα χρυσαύγοπυλα τα έχουν με όλους τους μετανάστες. Εγώ δεν θέλω μόνο τους μουσλίμ στην Ευρώπη, το ξέρεις, στο έχω γράψει πολλάκις και συνεχίζεις να κάνεις την ίδια ηλίθια ερώτηση.
.
Ξεχασα οτι ειαι χριστιανος φονταμενταλιστης..Crusader κι ετσι..ΚΙ ας το παιζεις αθεος αλλου..
Έτσι πίθηκα, αμπογκάλυπσζε όλη ντην αλήθεια.
:smt005::smt005::smt005:
:romance-hearteyes::romance-hearteyes::romance-hearteyes:
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Λόρδος Αίας
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: 10 Φεβ 2019, 18:54

Re: 250 xιλ μουσουλμανοι στην Αθηνα, ουτε ενα τζαμι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λόρδος Αίας » 10 Φεβ 2019, 20:19

250.000 ειναι μόνο στη Κυψέλη

Άβαταρ μέλους
Apergos8
Δημοσιεύσεις: 1721
Εγγραφή: 31 Οκτ 2018, 20:54

Re: 250 xιλ μουσουλμανοι στην Αθηνα, ουτε ενα τζαμι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Apergos8 » 18 Φεβ 2019, 01:06

Για το Τζαμί είχα ακούσει και ντιμπέιτ και πολλά άλλα και είχα δει και συνέντευξη κάποιου Ελγαντουρ που συστηνόταν ως εκπρόσωπος των μουσουλμάνων μεταναστών της Ελλάδας.Εχω μπερδευτεί από το όλο θέμα για το Τζαμί και αφού δεν ζω στην Αθήνα το μπέρδεμα γίνεται ακόμα μεγαλύτερο.
"Το έθνος πρέπει να θεωρεί εθνικό αυτό που είναι αληθές"
Διονύσιος Σολομος

Άβαταρ μέλους
Revolutionaris
Δημοσιεύσεις: 107
Εγγραφή: 03 Φεβ 2019, 11:08

Re: 250 xιλ μουσουλμανοι στην Αθηνα, ουτε ενα τζαμι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Revolutionaris » 18 Φεβ 2019, 10:42

Apergos8 έγραψε:
18 Φεβ 2019, 01:06
Για το Τζαμί είχα ακούσει και ντιμπέιτ και πολλά άλλα και είχα δει και συνέντευξη κάποιου Ελγαντουρ που συστηνόταν ως εκπρόσωπος των μουσουλμάνων μεταναστών της Ελλάδας.Εχω μπερδευτεί από το όλο θέμα για το Τζαμί και αφού δεν ζω στην Αθήνα το μπέρδεμα γίνεται ακόμα μεγαλύτερο.
Αυτό που θα πω δεν έχει άμεση σχέση με το θέμα για το τζαμί στην Αθήνα αλλά έχει σχέση με κάποιον επιφανή μουσουλμάνο της Αθήνας. Ο Ναιμ Ελγαντουρ είναι γνωστό (τουλάχιστον στους κύκλους των μεταναστών αλλά και όσων ασχολούνται με αυτά τα θέματα) ότι είναι στέλεχος των Αδελφών Μουσουλμάνων και έχει στενές σχέσεις με τον Ερντογάν και την Τουρκική κυβέρνηση ενώ διατηρεί σχέσεις και με το κόμμα ΚΙΕΦ το κόμμα που ελέγχεται από το προξενείο της Τουρκίας στη Θράκη και στις ευρωεκλογές 2014 είχε σαρώσει στους νομούς Ροδόπης και Ξάνθης ερχόμενο πρώτο με τεράστια διαφορά.Σχέσεις έχει και με τους ψευδομουφτηδες Ροδόπης και Ξάνθης.Εχει παραστεί στο μνημόσυνο Σαδίκ στη Θράκη και κατά την επίσκεψη του Μπιλάλ Ερντογάν (γιού του Ερντογάν) στη Θράκη ήταν παρών να τον υποδεχτεί στην Κομοτηνή και του φίλησε μάλιστα και το χέρι.Τα λέω αυτά γιατί ο Ελγαντουρ αυτοπροσδιορίζεται ως πρόεδρος των μουσουλμάνων της Ελλάδας(δεν υπάρχει τέτοιος τίτλος και δεν έχει εκλεγεί ποτέ) και τα κανάλια και οι εκάστοτε ελληνικές κυβερνήσεις τον έχουν αναγορεύσει σε επίσημο συνομιλητή (όταν δεν τολμά να πάει λόγω του ότι είναι μέλος των Αδερφών μουσουλμάνων στην πατρίδα του την Αιγυπτο-οπου κυβερνά ο Σίσι που ανέτρεψε τους Αδερφούς Μουσουλμάνους- ,στην Τυνησία-οπου κυβερνά το κοσμικό κόμμα που στις τελευταίες εκλογές κέρδισε το Ισλαμιστικό -που ανήκει κι αυτό στους Αδερφούς μουσουλμάνους- και σε άλλες χώρες).Αυτά τα ολίγα για να ξέρει ο καθένας τι εστί Ελγαντουρ.

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: 250 xιλ μουσουλμανοι στην Αθηνα, ουτε ενα τζαμι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 18 Φεβ 2019, 11:02

Ο Σύριζα θέλει να φτιάξει τζαμί αλλά να ... γκρεμίσει τις χριστιανικές εκκλησίες.
Πολύ περίεργο.
Πάντως, ρωτάω τα αβγά και δεν μου απαντάνε, αν λάβουμε σαν δεδομένο ότι οι μουσουλμάνοι της Ελλάδος είναι σε μεγάλη πλειοψηφία Άραβες και όχι Τούρκοι γιατί να μην υπάρχει τζαμί ; Και γιατί να είναι ο προσηλυτισμός από μία κομμουνιστική κόβα προτιμώτερος από το τζαμί ;

Αν γίνει τζαμί στην Αθήνα θα υπάρξει άλλο πρόβλημα όμως. Θα χρησιμοποιείται για αντιεβραϊκό κήρυγμα, ακριβώς όπως κάνουν και τα αβγά, σε μικρότερη κλίμακα. Αυτό θα περιπλέξει την κατάσταση. Θα πρέπει να επιτραπεί μόνο αν μπορούσε να διασφαλισθεί ότι δεν θα γίνεται αντιεβραϊκό κήρυγμα από το τζαμί.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: 250 xιλ μουσουλμανοι στην Αθηνα, ουτε ενα τζαμι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 18 Φεβ 2019, 11:05

Otto Weininger έγραψε:
03 Φεβ 2019, 11:55
Επειδή εσύ εκτός από ανθέλληνας, έγινες τώρα και μουσουλμάνος θα μας τα ζαλίζεις και με το τζαμί;
Ο Βόρειος είναι μουσουλμανολάγνος εδώ και καιρό, να τα λέμε όλα





Θέλουμε λινκ που να πιστοποιεί τον αριθμό των μουσουλμάνων στην Αθήνα και επίσης υπάρχει τζαμί στον Ελαιώνα. Κατα τ άλλα άλλη μια μπούρδα του Βόρειου


Άβαταρ μέλους
relativer777
Δημοσιεύσεις: 4145
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:11
Phorum.gr user: relativer777
Τοποθεσία: Χαλκηδόνα

Re: 250 xιλ μουσουλμανοι στην Αθηνα, ουτε ενα τζαμι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από relativer777 » 07 Απρ 2020, 02:48

Εάν θέλουν Τζαμί να βάλουν το χέρι στις τσέπες τους, όπως έκαναν οι απανταχού Έλληνες πρόσφυγες.
Η ζωή είναι ωραία γι'αυτούς που ξέρουν να την ομορφαίνουν

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21306
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: 250 xιλ μουσουλμανοι στην Αθηνα, ουτε ενα τζαμι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 07 Απρ 2020, 02:52

όταν οι άθεοι γκρινιάζουν για την απουσία τζαμιών
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών