zητουν αυτονομια της μακεδονιας

Συζητήσεις για τα εθνικά θέματα της Ελλάδας, τα στρατιωτικά ζητήματα και τις ένοπλες δυνάμεις.
run
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
Phorum.gr user: ran
Τοποθεσία: sterea ellada

zητουν αυτονομια της μακεδονιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 01 Μαρ 2019, 14:15

http://www.thestival.gr/society/item/43 ... makedonias

Το «αυτονομία της Μακεδονίας» είναι στα ελληνικά με λάθος στο «της» που είναι με γιώτα αλλά και στα λατινικά, αλλά όχι στα κυριλλικά. Ως συντάκτης υπογράφει το VMRO Οbedineta που είναι η “αριστερή” πτέρυγα του κόμματος Γκρουέφσκι.

ΠΡΟΒΟΚΑΤΣΙΑ ΣΕ ΣΕΡΡΕΣ ΚΑΙ ΦΛΩΡΙΝΑ ΜΕ ΦΥΛΛΑΔΙΑ ΓΙΑ ΑΠΟΣΧΙΣΗ ΤΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

«Eίναι αυτοί που δημιουργήσανε στη εποχή του μεσοπολέμου το ευφυολόγημα των τριών ανυπάρκτων «Μακεδονιών», την τεχνητή γλώσσα και τώρα θέλουν να δημιουργήσουν τεχνητή , φτιαχτή μειονότητα που περιλαμβάνει και την αυτονομία. Να αυτονομηθούν , δηλαδή να αποσχιστούν από την Ελλάδα» δηλώνει στο Star o Μιχάλης Χρυσανθακόπουλος, πρόεδρος Παμμακεδονικών Ενώσεων Αγώνα Ελλάδας – Αυστραλίας.

ΕΘΝΙΚΙΣΤΕΣ ΣΤΟ BBC: ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΜΑΣ ΠΗΡΑΝ ΤΗ "ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ"!

Την ίδια ρητορική περί μεγάλης Μακεδονίας προωθούν ακραίοι κύκλοι ακόμη και με συνεντεύξεις στα μεγαλύτερα δίκτυα όπως το BBC.

«Μας την πήραν πριν από 100 χρόνια, το 1930. Είναι δική μας. Εμείς οι Μακεδόνες ζούμε με το όνειρο να ενώσουμε όλα τα κομμάτια της Μακεδονίας» δήλωσε στον δημόσιο ραδιοτηλεοπτικό οργανισμό της Μεγάλης Βρετανίας – και έναν από τους μεγαλύτερους στον κόσμο – ο Γιάνκο Μπάτσεφ, πρόεδρος της «Ενωμένης Μακεδονίας».

«Έχουν αποθρασυνθεί. Κάποιοι μοιράζουν φυλλάδια στα χωριά των Σερρών και όπως μαθαίνουμε στα χωριά της Δυτικής Μακεδονίας, τα οποία μιλούν για αυτονόμηση της Μακεδονίας» επισημαίνει στο Star o Γιώργος Τάτσιος, πρόεδρος της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Πολιτιστικών Συλλόγων Μακεδόνων.


ξαγρυπνειτε ω ελληνες

ο συριζα ως επιγονος του κκε παραρτημα ΚΚΣΕ παραχωρησε εθνικα δικαιώματα που ηταν και είναι το μεγιστο ονειρο τους
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος run την 01 Μαρ 2019, 14:29, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

run
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
Phorum.gr user: ran
Τοποθεσία: sterea ellada

Re: zητουν αυτονομια της μακεδονιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 01 Μαρ 2019, 14:21

ο συριζα πασοκοαριστερα αρφανα σιμιτιού στον τενεκε της ιστοριας
αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

Άβαταρ μέλους
MiGiSukhoI
Δημοσιεύσεις: 1694
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 22:19
Τοποθεσία: Chaos CiTy

Re: zητουν αυτονομια της μακεδονιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MiGiSukhoI » 01 Μαρ 2019, 14:35

Καιρός ήταν.. Και εγώ θέλω ανεξαρτησία της περιοχής μου..
ΑΡΧΙΣΕ Η ΚΑΘΑΡΣΗ...

Athos
Δημοσιεύσεις: 4044
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 17:30
Phorum.gr user: Athos

Re: zητουν αυτονομια της μακεδονιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athos » 01 Μαρ 2019, 14:42

MiGiSukhoI έγραψε:
01 Μαρ 2019, 14:35
Καιρός ήταν.. Και εγώ θέλω ανεξαρτησία της περιοχής μου..
εθνικιστής δηλαδή
θα το δουλεύετε σκληρά το εξηνταράκι σας

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: zητουν αυτονομια της μακεδονιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 01 Μαρ 2019, 14:45

Μακάρι :scross:
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14033
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: zητουν αυτονομια της μακεδονιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 01 Μαρ 2019, 14:47

οι καθημερινές εξελίξεις κάνουν όλο και πιο δυσχερή τη θέση των ζαίων, δεν μπορούν με τίποτα να δικαιολογήσουν τη προδοτική συμφωνία.
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29850
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: zητουν αυτονομια της μακεδονιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 01 Μαρ 2019, 15:04

MiGiSukhoI έγραψε:
01 Μαρ 2019, 14:35
Καιρός ήταν.. Και εγώ θέλω ανεξαρτησία της περιοχής μου..
Ανεξαρτησία;
Και πώς ακριβώς θα την υπερασπιστείς αν χρειαστεί;


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
thorton
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: 24 Δεκ 2018, 19:22
Phorum.gr user: thorton

Re: zητουν αυτονομια της μακεδονιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από thorton » 01 Μαρ 2019, 15:06

γιατι δεν τους πυροβολει καποιος, τοσοι ποντιοι υπαρχουν εκει.

brb και tyt
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6812
Εγγραφή: 17 Οκτ 2018, 15:11

Re: zητουν αυτονομια της μακεδονιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από brb και tyt » 01 Μαρ 2019, 15:15

run έγραψε:
01 Μαρ 2019, 14:15
http://www.thestival.gr/society/item/43 ... makedonias

Το «αυτονομία της Μακεδονίας» είναι στα ελληνικά με λάθος στο «της» που είναι με γιώτα αλλά και στα λατινικά, αλλά όχι στα κυριλλικά. Ως συντάκτης υπογράφει το VMRO Οbedineta που είναι η “αριστερή” πτέρυγα του κόμματος Γκρουέφσκι.

ΠΡΟΒΟΚΑΤΣΙΑ ΣΕ ΣΕΡΡΕΣ ΚΑΙ ΦΛΩΡΙΝΑ ΜΕ ΦΥΛΛΑΔΙΑ ΓΙΑ ΑΠΟΣΧΙΣΗ ΤΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

«Eίναι αυτοί που δημιουργήσανε στη εποχή του μεσοπολέμου το ευφυολόγημα των τριών ανυπάρκτων «Μακεδονιών», την τεχνητή γλώσσα και τώρα θέλουν να δημιουργήσουν τεχνητή , φτιαχτή μειονότητα που περιλαμβάνει και την αυτονομία. Να αυτονομηθούν , δηλαδή να αποσχιστούν από την Ελλάδα» δηλώνει στο Star o Μιχάλης Χρυσανθακόπουλος, πρόεδρος Παμμακεδονικών Ενώσεων Αγώνα Ελλάδας – Αυστραλίας.

ΕΘΝΙΚΙΣΤΕΣ ΣΤΟ BBC: ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΜΑΣ ΠΗΡΑΝ ΤΗ "ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ"!

Την ίδια ρητορική περί μεγάλης Μακεδονίας προωθούν ακραίοι κύκλοι ακόμη και με συνεντεύξεις στα μεγαλύτερα δίκτυα όπως το BBC.

«Μας την πήραν πριν από 100 χρόνια, το 1930. Είναι δική μας. Εμείς οι Μακεδόνες ζούμε με το όνειρο να ενώσουμε όλα τα κομμάτια της Μακεδονίας» δήλωσε στον δημόσιο ραδιοτηλεοπτικό οργανισμό της Μεγάλης Βρετανίας – και έναν από τους μεγαλύτερους στον κόσμο – ο Γιάνκο Μπάτσεφ, πρόεδρος της «Ενωμένης Μακεδονίας».

«Έχουν αποθρασυνθεί. Κάποιοι μοιράζουν φυλλάδια στα χωριά των Σερρών και όπως μαθαίνουμε στα χωριά της Δυτικής Μακεδονίας, τα οποία μιλούν για αυτονόμηση της Μακεδονίας» επισημαίνει στο Star o Γιώργος Τάτσιος, πρόεδρος της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Πολιτιστικών Συλλόγων Μακεδόνων.


ξαγρυπνειτε ω ελληνες

ο συριζα ως επιγονος του κκε παραρτημα ΚΚΣΕ παραχωρησε εθνικα δικαιώματα που ηταν και είναι το μεγιστο ονειρο τους
Ότι ήθελε αυτός που υμνεί η Χρυσή Αυγή (ο Χίτλερ) Μάλλον χειρότερα γιατί την έδωσε μαζί με την Θράκη στους Βούλγαρους. Και την Ήπειρο στους Τσάμηδες.
Ο Λεωνίδας, ο Κολοκοτρώνης και οι Ταγματασφαλίτες
Γάταρος έγραψε:
05 Φεβ 2019, 15:27

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: zητουν αυτονομια της μακεδονιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 01 Μαρ 2019, 15:24

southern έγραψε:
01 Μαρ 2019, 14:47
οι καθημερινές εξελίξεις κάνουν όλο και πιο δυσχερή τη θέση των ζαίων, δεν μπορούν με τίποτα να δικαιολογήσουν τη προδοτική συμφωνία.
Δεν ξέρω ουτε έναν Συριζαίο που να θέλει ή να νιώθει οποιαδήποτε ανάγκη να "δικαιολογήσει" Τουλάχιστον στον κόσμο που κινούμαι. Βέβαια η αλήθεια είναι ότι δεν τα έψαξα όλα. Θα δω και Νικελόντεον και θα σου πω. :wink
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
NewModelArmy
Δημοσιεύσεις: 5061
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:39

Re: zητουν αυτονομια της μακεδονιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από NewModelArmy » 01 Μαρ 2019, 15:34

Μεχρι που θα φτασει ο ακροδεξιος κατιμας.Προβοκατσια κακοστημενη και προχειρη,ισα ισα για να γκαριζει ο Ρουμελιοτς στο πχορουμ.

Pirate7G
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 27 Δεκ 2018, 19:21

Re: zητουν αυτονομια της μακεδονιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pirate7G » 01 Μαρ 2019, 15:40

Χαοτικός έγραψε:
01 Μαρ 2019, 15:24
southern έγραψε:
01 Μαρ 2019, 14:47
οι καθημερινές εξελίξεις κάνουν όλο και πιο δυσχερή τη θέση των ζαίων, δεν μπορούν με τίποτα να δικαιολογήσουν τη προδοτική συμφωνία.
Δεν ξέρω ουτε έναν Συριζαίο που να θέλει ή να νιώθει οποιαδήποτε ανάγκη να "δικαιολογήσει" Τουλάχιστον στον κόσμο που κινούμαι. Βέβαια η αλήθεια είναι ότι δεν τα έψαξα όλα. Θα δω και Νικελόντεον και θα σου πω. :wink

Καταρχάς μιλάει για προδοτικη συμφωνία. Άρα ο οποιοσδήποτε καταλαβαίνει ότι είναι ένας τύπος ο οποίος δεν ξέρει ούτε τον τίτλο της συμφωνίας κι απλά αναμασάει τις αηδιες και τα ψέματα που ακούει από το #skai_kseftiles
Δεν τσακιζω το φρύδι μου

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: zητουν αυτονομια της μακεδονιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 01 Μαρ 2019, 15:45

Pirate7G έγραψε:
01 Μαρ 2019, 15:40
Χαοτικός έγραψε:
01 Μαρ 2019, 15:24
southern έγραψε:
01 Μαρ 2019, 14:47
οι καθημερινές εξελίξεις κάνουν όλο και πιο δυσχερή τη θέση των ζαίων, δεν μπορούν με τίποτα να δικαιολογήσουν τη προδοτική συμφωνία.
Δεν ξέρω ουτε έναν Συριζαίο που να θέλει ή να νιώθει οποιαδήποτε ανάγκη να "δικαιολογήσει" Τουλάχιστον στον κόσμο που κινούμαι. Βέβαια η αλήθεια είναι ότι δεν τα έψαξα όλα. Θα δω και Νικελόντεον και θα σου πω. :wink

Καταρχάς μιλάει για προδοτικη συμφωνία. Άρα ο οποιοσδήποτε καταλαβαίνει ότι είναι ένας τύπος ο οποίος δεν ξέρει ούτε τον τίτλο της συμφωνίας κι απλά αναμασάει τις αηδιες και τα ψέματα που ακούει από το #skai_kseftiles

Κάνεις λάθος. Διαφωνώ.

Είναι: xe όχι kse.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Pirate7G
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 27 Δεκ 2018, 19:21

Re: zητουν αυτονομια της μακεδονιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pirate7G » 01 Μαρ 2019, 15:48

Χαοτικός έγραψε:
01 Μαρ 2019, 15:45
Pirate7G έγραψε:
01 Μαρ 2019, 15:40
Χαοτικός έγραψε:
01 Μαρ 2019, 15:24


Δεν ξέρω ουτε έναν Συριζαίο που να θέλει ή να νιώθει οποιαδήποτε ανάγκη να "δικαιολογήσει" Τουλάχιστον στον κόσμο που κινούμαι. Βέβαια η αλήθεια είναι ότι δεν τα έψαξα όλα. Θα δω και Νικελόντεον και θα σου πω. :wink

Καταρχάς μιλάει για προδοτικη συμφωνία. Άρα ο οποιοσδήποτε καταλαβαίνει ότι είναι ένας τύπος ο οποίος δεν ξέρει ούτε τον τίτλο της συμφωνίας κι απλά αναμασάει τις αηδιες και τα ψέματα που ακούει από το #skai_kseftiles

Κάνεις λάθος. Διαφωνώ.

Είναι: xe όχι kse.
:oops:
Δεν τσακιζω το φρύδι μου

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: zητουν αυτονομια της μακεδονιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 01 Μαρ 2019, 15:49

Να μην επαναληφθεί παρακαλώ :xena:
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εθνικά Θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών