Life coaching χωρίς αναισθητικό

Διασκέδαση, μόδα, life style, dolce vita
mec
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: 29 Ιαν 2019, 14:43
Phorum.gr user: mec

Re: Life coaching χωρίς αναισθητικό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mec » 02 Μαρ 2019, 18:59

Cecily Anne έγραψε:
02 Μαρ 2019, 18:15
Είδαμε και τα δικά σου ποστ μέχρι τώρα στο νήμα πόσο σοβαρά κρίθηκαν. Περιμένω να δω κι εγώ, έχει ενδιαφέρον.
Ένα ποστ μου σχετικά με την ανατροφή κάποιων κόπηκε. Είχα θεωρήσει ότι αν μιλήσω ευρύτερα κι όχι προσωποποιημένα και δεν χρησιμοποιήσω συγκεκριμμένους προσβλητικούς χαρακτηρισμούς αλλά απαξίωση, θα μπορούσε να περάσει. Έκανα λάθος κι εκ των υστέρων θεωρώ ότι ήμουν υπερβολικός και καλώς κόπηκε. Από κει και πέρα και πάρα πολλά πόστς στο νήμα κόπηκαν μεταξύ των οποίων και δικά μου. Δεν έχω κάποιου είδους ασυλία και δεν βλέπω για ποιο λόγο να έχεις εσύ. Για ό,τι είναι ενάντια στον κανονισμό λαμβάνονται μέτρα και ισχύουν για όλους μας.

Τι έχεις να μου καταλογίσεις; Θέματα απόψεων;

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 12034
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Life coaching χωρίς αναισθητικό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 02 Μαρ 2019, 19:01

Η φωνή της Αληθειας έγραψε:
02 Μαρ 2019, 18:30
Δεν διαβασα το νημα. Τι νιου ειτζ παπαρια ειναι παλι αυτο το life coaching;
Πας Θιβέτ. Κάνεις εκεί κάτι οοοομ ααοοοουυυμ.
Γυρνάς πίσω σουπερ ντούπερ έτοιμος να coachαρεις τις ορδές των θυμάτων του καταναλωτισμού τα οποία έχουν φάει το παραμύθι των πολυεθνικών και ΠΟΤΕ δεν είναι ευχαριστημένοι με ότι έχουν. Πράγμα που σημαίνει πως η ανασφάλεια σε επιλογές σοβαρές για την ζωή τους είναι δεδομένη...σε αυτό το σημείο ως από μηχανής θεός έρχεται ο coach και σου δείχνει τον δρόμο αναλογικά με το μέγεθος του πορτοφολιού σου.

Και όλοι μένουν ευχαριστημένοι.
Ψεύτικες ανάγκες+Ψεύτικες λύσεις= 'Άνθρωποι άρρωστοι.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23540
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Life coaching χωρίς αναισθητικό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 02 Μαρ 2019, 19:03

Για προσβολή οικογένειας μέλους, στο παλιό τουλάχιστον, υπήρχε προειδοποίηση. Δεν είδαμε κανέναν άλλον πέρα από εσένα, να χρησιμοποιεί τέτοιες μεθόδους.
Ίσα ίσα από τα πρώτα ποστ είπα ότι εφόσον η δουλεια σου είναι νόμιμη με γεια σου με χαρά σου. Αυτό δε σημαίνει ότι δε θα την κρίνουμε κιολας ή ότι δε θα λέμε την άποψη μας περί αυτής.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
DIOMEDESGR
Δημοσιεύσεις: 6665
Εγγραφή: 24 Οκτ 2018, 19:46
Phorum.gr user: DIOMEDESGR

Re: Life coaching χωρίς αναισθητικό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από DIOMEDESGR » 02 Μαρ 2019, 19:03

talaipwros έγραψε:
02 Μαρ 2019, 18:56



αυτο λες; μολις γοογλισα, δεν παιρνω θεση
:bravo:

Τα σπας φίλε!
"Patriotism is the last refuge of a scoundrel." Samuel Johnson, 1775.

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14675
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: Life coaching χωρίς αναισθητικό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 02 Μαρ 2019, 19:17

Παντως, μεταξυ μας, υπαρχει περιπτωση κοουταρισμα αναμεσα σε αντρα κοουτς και γυναικα πελατισσα να μην καταληξει σε κοουτσαρισμα του πισινου της?...
Ας ειμαστε ειλικρινεις...
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49072
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Life coaching χωρίς αναισθητικό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 02 Μαρ 2019, 19:22

Daje έγραψε:
02 Μαρ 2019, 19:17
Παντως, μεταξυ μας, υπαρχει περιπτωση κοουταρισμα αναμεσα σε αντρα κοουτς και γυναικα πελατισσα να μην καταληξει σε κοουτσαρισμα του πισινου της?...
Ας ειμαστε ειλικρινεις...
Νομίζω πιο ενδιαφέρον θα ήταν να είναι γυναίκα κόοουτς και άνδρας πελάτης, και να υπάρξει και βαθμολογία μετά. :003:
Και να είναι και αυστηρή. :romance-hearteyes:
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 12034
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Life coaching χωρίς αναισθητικό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 02 Μαρ 2019, 19:26

Kauldron έγραψε:
02 Μαρ 2019, 19:22
Daje έγραψε:
02 Μαρ 2019, 19:17
Παντως, μεταξυ μας, υπαρχει περιπτωση κοουταρισμα αναμεσα σε αντρα κοουτς και γυναικα πελατισσα να μην καταληξει σε κοουτσαρισμα του πισινου της?...
Ας ειμαστε ειλικρινεις...
Νομίζω πιο ενδιαφέρον θα ήταν να είναι γυναίκα κόοουτς και άνδρας πελάτης, και να υπάρξει και βαθμολογία μετά. :003:
Και να είναι και αυστηρή. :romance-hearteyes:
Σενάριο για τσόντα :lol:

Άβαταρ μέλους
Κουρκούας
Δημοσιεύσεις: 1410
Εγγραφή: 28 Ιαν 2019, 21:58
Phorum.gr user: Κουρκούας

Re: Life coaching χωρίς αναισθητικό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κουρκούας » 02 Μαρ 2019, 19:27

Η φωνή της Αληθειας έγραψε:
02 Μαρ 2019, 18:58
Ωραιο νημα, διαβασα λιγακι... γνωριζω μονο ενα ατομο που παρουσιαζεται κατι ως λαιφ κοουτς, αλλα αυτος αυτοαποκαλειται «inspirational speaker»... μεσηλικας, με ασπρισμενα δοντια, δεν παντρευτηκε ποτε, δεν εχει ουτε παιδια, ουτε γατια, παρα μονο μια (υπερμουναρα) γκομενα καμια 10ετα μικροτερη του. Ειναι ολη την ωρα ειτε στα γυμναστηρια, ειτε σε ποδηλατικες εκδρομες, εκδρομες με κανο κτλ. Καλα κανει ο ανθρωπος αμα αυτο το ευχαριστει, δεν κατακρινω καθολου τον τροπο ζωης του, αλλα να δινει «συμβουλες ζωης» σε επιτυχημενα στελεχη μεγαλων εταιρειων, σε οικογενειαρχες, σε επιχειρηματιες κτλ... απο που και ως που 😆 ;
αυτό που περιγράφεις είναι 9 στα 10 ατζέντης στη βιομηχανία παροχής σεξουαλικών υπηρεσιών.

mec
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: 29 Ιαν 2019, 14:43
Phorum.gr user: mec

Re: Life coaching χωρίς αναισθητικό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mec » 02 Μαρ 2019, 19:31

Ερμής έγραψε:
02 Μαρ 2019, 19:03
Για προσβολή οικογένειας μέλους, στο παλιό τουλάχιστον, υπήρχε προειδοποίηση. Δεν είδαμε κανέναν άλλον πέρα από εσένα, να χρησιμοποιεί τέτοιες μεθόδους.
Δεν έχω προσβάλει οικογένεια μέλους από πρόθεση. Ίσως έγινε παρανόηση, από εσφαλμένη διατύπωση. Επίσης στα ελληνικά μπορείς να χρησιμοποιείς το β ενικό και για να μιλάς γενικά, πχ «Αθήνα-Θεσσαλονίκη μπορείς να πας με τρένο». Επίσης δεν χειρίζομαι τέλεια τα ελληνικά μετά από τόσα χρόνια έξω. Αν έχει γίνει κάποια παρεξήγηση με κάποιον, λύνεται πάραυτα αυτή τη στιγμή: ΣΥΓΝΩΜΗ, ΔΕΝ ΥΠΗΡΞΕ ΠΡΟΘΕΣΗ

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70708
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Life coaching χωρίς αναισθητικό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 02 Μαρ 2019, 19:32

Cecily Anne έγραψε:
02 Μαρ 2019, 16:31
talaipwros έγραψε:
02 Μαρ 2019, 16:28
ΓΑΛΗ έγραψε:
02 Μαρ 2019, 16:25


Κάτι ελληνικό, ως δείγμα.

https://www.eduguide.gr/grad/program/pa ... logia,1153
Τι σχέση έχει αυτό με MBA?

Ένα μάθημα leadership είχαμε και μια επιλογή entrepreneurship. Τα υπόλοιπα ήταν οικονομικά, HR, μάρκετινγκ και ακομα περισσοτερα οικονομικά , στρατηγικη, λογιστικα κλπ
Και finance, εξού γιατί ο άλλος πάει σαν αναλυτής μετά ή σα σύμβουλος (αν και ποτέ δεν κατάλαβα το σύμβουλος, θέλω να δω τζομπ ντισκριψιον).
Γι' αυτό έγραψα "δείγμα". Ως συμπληρωματική εξειδίκευση σε κάποιον βασικό τομέα στον οποίο υπάρχει ήδη εμπειρία.

Ρίξε μια ματιά και σ' αυτά.

https://www.news247.gr/paideia/o-coach- ... 71957.html

http://www.c-mba.com/
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49072
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Life coaching χωρίς αναισθητικό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 02 Μαρ 2019, 19:33

Να 'ναι κανένας Lexington Steele ξέρω 'γω, και να νιώθει ανασφάλειες οτι έχει πάρα πολύ μικρό πέος, και δε μπορεί να πετύχει τους στόχους του, και να πάει σε λάιφ κόουτς να τον κατευθύνει, και ν' αρχίσει "μα πρέπει να το 'δω" "-μα ξέρετε ντρέπομαι", κλπ. :D.
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

mec
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: 29 Ιαν 2019, 14:43
Phorum.gr user: mec

Re: Life coaching χωρίς αναισθητικό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mec » 02 Μαρ 2019, 19:46

Κουρκούας έγραψε:
02 Μαρ 2019, 19:27
Η φωνή της Αληθειας έγραψε:
02 Μαρ 2019, 18:58
Ωραιο νημα, διαβασα λιγακι... γνωριζω μονο ενα ατομο που παρουσιαζεται κατι ως λαιφ κοουτς, αλλα αυτος αυτοαποκαλειται «inspirational speaker»... μεσηλικας, με ασπρισμενα δοντια, δεν παντρευτηκε ποτε, δεν εχει ουτε παιδια, ουτε γατια, παρα μονο μια (υπερμουναρα) γκομενα καμια 10ετα μικροτερη του. Ειναι ολη την ωρα ειτε στα γυμναστηρια, ειτε σε ποδηλατικες εκδρομες, εκδρομες με κανο κτλ. Καλα κανει ο ανθρωπος αμα αυτο το ευχαριστει, δεν κατακρινω καθολου τον τροπο ζωης του, αλλα να δινει «συμβουλες ζωης» σε επιτυχημενα στελεχη μεγαλων εταιρειων, σε οικογενειαρχες, σε επιχειρηματιες κτλ... απο που και ως που 😆 ;
αυτό που περιγράφεις είναι 9 στα 10 ατζέντης στη βιομηχανία παροχής σεξουαλικών υπηρεσιών.
:smt005::smt005::smt005: Άσταδιαλαρε, μη με δίνεις τόσο στεγνά.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23540
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Life coaching χωρίς αναισθητικό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 02 Μαρ 2019, 19:49

mec έγραψε:
02 Μαρ 2019, 19:31
Ερμής έγραψε:
02 Μαρ 2019, 19:03
Για προσβολή οικογένειας μέλους, στο παλιό τουλάχιστον, υπήρχε προειδοποίηση. Δεν είδαμε κανέναν άλλον πέρα από εσένα, να χρησιμοποιεί τέτοιες μεθόδους.
Δεν έχω προσβάλει οικογένεια μέλους από πρόθεση. Ίσως έγινε παρανόηση, από εσφαλμένη διατύπωση. Επίσης στα ελληνικά μπορείς να χρησιμοποιείς το β ενικό και για να μιλάς γενικά, πχ «Αθήνα-Θεσσαλονίκη μπορείς να πας με τρένο». Επίσης δεν χειρίζομαι τέλεια τα ελληνικά μετά από τόσα χρόνια έξω. Αν έχει γίνει κάποια παρεξήγηση με κάποιον, λύνεται πάραυτα αυτή τη στιγμή: ΣΥΓΝΩΜΗ, ΔΕΝ ΥΠΗΡΞΕ ΠΡΟΘΕΣΗ
Δέχομαι τη δικαιολογία ότι δε ξερεις να χειρίζεσαι τα ελληνικά. Αν και βλέπω πως μια χαρά τα χειρίζεσαι. Τελοσπαντων δέχομαι αυτό που λες, πως έγινε από το μη επαρκή χειρισμό της Ελληνικής Γλώσσας.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
lyna
Δημοσιεύσεις: 2140
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 01:38

Re: Life coaching χωρίς αναισθητικό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lyna » 02 Μαρ 2019, 19:51

κατι μου λέει οτι εχω χάσει πανυγηρι εδω πέρα. αλλά δεν με νοιάζει

στηριζω μεκ απο το 2010 :003:
~~¥~~

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30005
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Life coaching χωρίς αναισθητικό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 02 Μαρ 2019, 19:53

Από το 2010 ; Ποιος ήταν;


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Κλειδωμένο


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Life style”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών