Ο Αντετοκουμπο μιλάει στα ίσα και οι αριστεροφιλελεδες σε στοχασμό.

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30674
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Ο Αντετοκουμπο μιλάει στα ίσα και οι αριστεροφιλελεδες σε στοχασμό.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 07 Μαρ 2019, 00:05

Dwarven Blacksmith έγραψε:
06 Μαρ 2019, 23:36
Otto Weininger έγραψε:
06 Μαρ 2019, 23:30
Dwarven Blacksmith έγραψε:
06 Μαρ 2019, 23:24

Αν θες να γίνει συζήτηση πάντως θα γίνει πάνω σε αυτά που είπε και όχι σε αυτά που νομίζεις ότι είπε.
Αν θες να βριστούμε, ευχαρίστως.
Δεν πρόκειται να βριστώ μαζί σου. Και κακώς σε ρώτησα να μου πεις αν τον παριστάνεις ή είσαι.

Χρήζεις παρατήρησης τον τελευταίο καιρό και αυτό θα κάνω. Με τον καιρό θα απαντήσω μόνος μου στο ερώτημα που σου έθεσα παραπάνω.
Κάντο. Ξέρουμε τι δεν θα κάνεις. Δεν θα εξηγήσεις τα λογικά άλματα που έκανες.
Ο καθένας βλέπει πόσο σε τιμά αυτή η συζήτηση.
Ποια λογικά άλματα.
Πάει σπίτι και εκεί όλα είναι Νιγηριανα. Η κουλτούρα του όταν φύγουν οι κάμερες και τα φώτα είναι Νιγηρία 100%.
Τα υπόλοιπα είναι να είχαμε να λέγαμε.

Νιγηριανός γεννιέσαι, δεν γίνεσαι. Και μπράβο του του μάγκα.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 44003
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Ο Αντετοκουμπο μιλάει στα ίσα και οι αριστεροφιλελεδες σε στοχασμό.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 07 Μαρ 2019, 00:12

Otto Weininger έγραψε:
07 Μαρ 2019, 00:05
Dwarven Blacksmith έγραψε:
06 Μαρ 2019, 23:36
Otto Weininger έγραψε:
06 Μαρ 2019, 23:30


Δεν πρόκειται να βριστώ μαζί σου. Και κακώς σε ρώτησα να μου πεις αν τον παριστάνεις ή είσαι.

Χρήζεις παρατήρησης τον τελευταίο καιρό και αυτό θα κάνω. Με τον καιρό θα απαντήσω μόνος μου στο ερώτημα που σου έθεσα παραπάνω.
Κάντο. Ξέρουμε τι δεν θα κάνεις. Δεν θα εξηγήσεις τα λογικά άλματα που έκανες.
Ο καθένας βλέπει πόσο σε τιμά αυτή η συζήτηση.
Ποια λογικά άλματα.
Πάει σπίτι και εκεί όλα είναι Νιγηριανα. Η κουλτούρα του όταν φύγουν οι κάμερες και τα φώτα είναι Νιγηρία 100%.
Τα υπόλοιπα είναι να είχαμε να λέγαμε.

Νιγηριανός γεννιέσαι, δεν γίνεσαι. Και μπράβο του του μάγκα.
Ο άνθρωπος λέει ότι έλαβε δύο κουλτούρες, μία από τους γονείς του επειδή έμενε μαζί τους και μία από τον υπόλοιπο περίγυρο του. Δεν λέει ότι ξύπνησε κάτι στο DNA του.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Ο Αντετοκουμπο μιλάει στα ίσα και οι αριστεροφιλελεδες σε στοχασμό.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 07 Μαρ 2019, 00:15

γιανναρος οταν ειναι πλουσιος μπασκετμπολιστας επικινδυνος λαθραιος βρωμυλος οταν ειναι ο μεσος μεροκαματιαρης της μανωλαδας

αυτη ειναι η δεξια :g030:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

brb και tyt
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6812
Εγγραφή: 17 Οκτ 2018, 15:11

Re: Ο Αντετοκουμπο μιλάει στα ίσα και οι αριστεροφιλελεδες σε στοχασμό.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από brb και tyt » 07 Μαρ 2019, 00:48

Otto Weininger έγραψε:
06 Μαρ 2019, 23:12
brb και tyt έγραψε:
06 Μαρ 2019, 23:09
SpoilerShow
Otto Weininger έγραψε:
06 Μαρ 2019, 22:41
Δεν ήξερα σε ποια κατηγορία να μπει και το έβαλα εδώ έχει και πολιτικές προεκτάσεις.
Έπρεπε να το βάλεις στο νήμα με τα hoaxes.
"Ο Έλληνας Freak" δεν μπορεί να περιμένει να πάει να μάθει περισσότερα για τις ρίζες του.

Οι ρίζες του στο Λάγος της Νιγηρίας.

"Προφανώς, πολλοί άνθρωποι δεν ξέρουν από πού είμαι", δήλωσε ο Milwaukee Bucks All-Star ο Γιάννης Αντεκουνμπώ στον The Undefeated. "Πολλοί άνθρωποι σκέφτονται ότι η μητέρα μου ή ο μπαμπάς μου είναι από την Ελλάδα, αλλά όχι. Και οι δύο γονείς μου είναι μαύροι. Και οι δύο γονείς μου είναι Νιγηριανοί. "

Ο Charles και η Veronica Adetokunbo μετακόμισαν από το Λάγος στην Ελλάδα το 1991 με την ελπίδα καλύτερου μέλλοντος για τον εαυτό τους και την οικογένειά τους, αφού αγωνίστηκαν για να βρουν απασχόληση. Ο μεγαλύτερος γιος του Adetokunbos, Francis, έμεινε πίσω στο Λάγος για να μεγαλώσει από τους παππούδες του. Ο Charles Adetokunbo εργάστηκε ως βοηθός και γυναίκα Veronica ως baby sitter στον αγώνα τους να συναντήσουν τα άκρα για την οικογένειά τους, η οποία ήταν η μόνη μαύρη στην περιοχή, σύμφωνα με The New York Times. Ο Αδετοκούμνος είχε τέσσερις περισσότερους γιους, που γεννήθηκαν στην Ελλάδα, συμπεριλαμβανομένου του Γιάννη στις 6 Δεκεμβρίου 1994. (Το Αντεtokουνμπου έγινε επώνυμο του Γιάννη αφού το έγραφαν με τον τρόπο αυτό στο ελληνικό του διαβατήριο αντί του γενέτειρα του Αδετοκούμπου).

Το Antetokounmpo μεγάλωσε στην ελληνική κουλτούρα, μαθαίνοντας τη γλώσσα, πηγαίνοντας στο σχολείο και τελικά άρχισε να παίζει μπάσκετ στην ηλικία των 7 ετών. Αλλά όταν ήταν σπίτι με την οικογένειά του, έμαθε και έζησε τον νιγηριανό τρόπο.

«Μεγάλωσα σε νοικοκυριό της Νιγηρίας», ανέφερε ο Αντετοουνμπού. "Προφανώς, γεννήθηκα στην Ελλάδα και πήγα στο σχολείο στην Ελλάδα. Αλλά στο τέλος της ημέρας, όταν πάω σπίτι, δεν υπάρχει ελληνική κουλτούρα. Είναι μια κατ 'ευθείαν νιγηριανή κουλτούρα. Πρόκειται για πειθαρχία, αφορά το σεβασμό των πρεσβυτέρων σας, την ύπαρξη ηθών ».

Η Veronica Adetokunbo μίλησε στους γιους της στη νιγηριανή γλώσσα του Igbo, η οποία είναι μία από τις τέσσερις επίσημες νιγηριανές γλώσσες και μιλιούνται από περίπου 18 εκατομμύρια άτομα στη Νιγηρία και την Ισημερινή Γουινέα, σύμφωνα με αρκετές ιστοσελίδες.

"Μπορώ να το καταλάβω λίγο. Μπορώ να υπολογίζω. Δεν είναι σαν να μιλάω άπταιστα », ανέφερε ο Antetokounmpo για το Igbo. "Δεν είναι σαν να μπορώ να επιστρέψω σπίτι στη Νιγηρία και να καταλάβουν τι λέω. Είναι αστείο.

"Και οι δύο γονείς μου είναι από τη Νιγηρία. Αλλά η Νιγηρία είναι σαν 250 διαλέκτων, έτσι η μητέρα μου και ο μπαμπάς μου δεν μιλάνε την ίδια γλώσσα ».


Αίθουσα Famer Hakeem Olajuwon, ο οποίος είναι αναμφισβήτητα ο μεγαλύτερος διεθνής παίκτης μπάσκετ όλων των εποχών και ένας από τους μεγαλύτερους παίκτες NBA, έχει επίσης μια νιγηριανή σύνδεση με την Antetokounmpo. Olajuwon δήλωσε στο The Undefeated ότι αυτός και το Antetokounmpo είναι Yoruba.

"Ξέρω από το επώνυμό του ότι είμαστε από την ίδια φυλή, τη φυλή Yoruba. Το τελευταίο του όνομα, το οποίο στην Γιορούμπα λέγεται Adetokunbo, σημαίνει ότι «το στέμμα έχει επιστρέψει από το εξωτερικό», δήλωσε ο Olajuwon.

Με το Bucks που κατέχει το καλύτερο ρεκόρ στο NBA, η Antetokounmpo φαίνεται να είναι ο πρώτος για το 2019 NBA MVP βραβείο, ανταγωνιζόμενος τους συμπαίκτες του James Harden του Χιούστον Ρόκετς, τον Παύλο Γεώργιο του Oklahoma City Thunder και τον Golden State Warriors ' Ο Stephen Curry και ο Kevin Durant. Το Antetokounmpo είναι κατά μέσο όρο 27,1 μονάδες, 12,6 ριμπάουντ και έξι ασίστ και οδήγησε την Ανατολική Διάσκεψη σε ψηφοφορίες All-Star.

"Είμαι βέβαιος ότι οι Νιγηριανοί είναι πολύ περήφανοι γι 'αυτόν, ειδικά εξαιτίας του τρόπου με τον οποίο τον οδήγησε και του πώς κυριαρχεί στο πρωτάθλημα", δήλωσε ο Olajuwon. "Έχει πετύχει πολλά σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα".

Το Antetokounmpo δεν σχεδιάστηκε να είναι σούπερ σταρ όταν επιλέχθηκε 15ος συνολικά στον πρώτο γύρο του 2013 NBA σχέδιο από το Bucks. Αλλά ο πρώην κέντρο πολεμιστών Festus Ezeli, επίσης ντόπιος της Νιγηρίας, πίστευε ότι ο Antetokounmpo θα ήταν ειδικός αφού είδε να κερδίζει 22 πόντους για την ομάδα της Αφρικής στο πρώτο Αφρικανικό Παιχνίδι στο Γιοχάνεσμπουργκ την 1η Αυγούστου 2015. Η έκθεση ήταν το Antetokounmpo's πρώτο ταξίδι στην Αφρική.

"Ω, Θεέ μου, πήρε την ομάδα της Αφρικής στη Νότια Αφρική", δήλωσε ο Ezeli. "Μιλήσαμε γι 'αυτό στον πάγκο," Αυτό το παιδί εδώ. ... «Σκεφτόμουν,« Yo, αυτό το παιδί είναι πραγματικά ξεχωριστό ». Μόνο η ευκολία του πώς έκανε τα πράγματα και ο τρόπος με τον οποίο έφτασε στο κύπελλο, ο αθλητισμός ήταν εκεί. Και σε ένα φιλικό παιχνίδι στην Αφρική, η ανταγωνιστικότητα και η άκρη ήταν εκεί. "

Ο Olajuwon πέρασε επίσης χρόνο με το Antetokounmpo στο ταξίδι και είπε ότι απολάμβανε την συνάντηση με την οικογένειά του.

"Είναι πάντα καλό να εντοπίζεις τις ρίζες σου", δήλωσε ο Olajuwon.

Το Antetokounmpo δεν έχει εντοπίσει τις ρίζες του στο πρόσωπο ακόμα, αλλά λέει ότι ελπίζει να επισκεφθεί τη Νιγηρία είτε αυτό το καλοκαίρι ή το επόμενο καλοκαίρι. Είπε ότι σχεδόν πήγε στη Νιγηρία το περασμένο καλοκαίρι, αλλά "η μαμά μου είπε," Όχι, μην πάτε, επειδή όλοι θα είναι πάνω σας. "

Δυστυχώς, ο πατέρας του πέθανε στην ηλικία των 54 ετών μετά από καρδιακή προσβολή το 2017.

"Θέλω να δω από πού προέρχεται η οικογένειά μου, όπου η μητέρα μου μεγάλωσε, να δούμε την οικογένειά μου, να δούμε πού ανατράφηκε ο μπαμπάς μου. Αυτό είναι πολύ σημαντικό. Ελπίζω ότι τα παιδιά μου μπορούν να κάνουν το ίδιο πράγμα για μένα ", ανέφερε ο Αντετοουνμπώ. "Προφανώς, θα έχω παιδιά που θα μεγαλώσουν στις Η.Π.Α., αλλά κάποια μέρα ελπίζω ότι μπορούν να επιστρέψουν [στην Ελλάδα] και να επισκεφτούν και να δουν πού μεγάλωσα, την παιδική χαρά που έπαιζα".

Ο Antetokounmpo δήλωσε ότι πήρε επίσης το διαβατήριο του από τη Νιγηρία το 2015.

Όταν ρωτήθηκε γιατί απέκτησε ένα διαβατήριο της Νιγηρίας, ο Αντετοουνμπώ απάντησε: «Είναι σημαντικό. Είναι μέρος του ποιος είμαι. Και οι δύο γονείς μου είναι Νιγηριανοί. Ήθελαν να το βρω. Ήθελα να το έχω, έτσι το πήρα. "

«Ο Έλληνας freak» είπε κατά τη διάρκεια του πρόσφατου Σαββατοκύριακου All-Star του NBA ότι αγαπά το ψευδώνυμό του και είναι "μέρος του ποιος είμαι τώρα". Αλλά είπε επίσης στον The Undefeated ότι είναι πολύ περισσότερο από απλώς το "The Greek Freak" ισχυριζόμενος ότι είναι επίσης υπερήφανος αφρικανός.

"Υπάρχουν πολλοί άνθρωποι που βλέπω και τους λέω ότι είμαι αφρικανός. Δεν είμαι μόνο «ο Έλληνας Freak», δήλωσε ο Antetokounmpo.

"Δεν έχει σημασία τι μπορούν να πιστέψουν οι άνθρωποι λόγω του παρατσούκλι μου. Υπήρχαν πολλές φορές όταν βρισκόμουν στην Ελλάδα όπου οι άνθρωποι είπαν: «Δεν είστε Έλληνας. Είσαι Νιγηριανός γιατί είσαι μαύρος. 'Αλλά τότε υπήρξαν πολλές φορές εκεί που ήταν το αντίθετο, όπου οι άνθρωποι λένε,' Δεν είσαι αφρικανός. Είσαι Έλληνας. Είσαι «ο Έλληνας Freak». «Αλλά δεν μου νοιάζει πραγματικά. Βαθιά κάτω, ξέρω ποιος είμαι και από πού είμαι. Αυτό είναι όλο που έχει σημασία για μένα. "
https://theundefeated.com/features/buck ... rian-roots
[/spoiler]

Ντάξει, είσαι απλά χαζός.
Έκανες bold τα ίδια που έβαλα εγώ σε μετάφραση και μιλάς για Hoax.

Λαχανόμυαλε υποσαχάριε Μπονόμπο.
Το νήμα θα αναφερθεί ως προπαγανδιστικό και παραπλανητικό. :wave:
Ο Λεωνίδας, ο Κολοκοτρώνης και οι Ταγματασφαλίτες
Γάταρος έγραψε:
05 Φεβ 2019, 15:27

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30674
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Ο Αντετοκουμπο μιλάει στα ίσα και οι αριστεροφιλελεδες σε στοχασμό.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 07 Μαρ 2019, 00:49

brb και tyt έγραψε:
07 Μαρ 2019, 00:48
Otto Weininger έγραψε:
06 Μαρ 2019, 23:12
brb και tyt έγραψε:
06 Μαρ 2019, 23:09
SpoilerShow

Έπρεπε να το βάλεις στο νήμα με τα hoaxes.


[/spoiler]

Ντάξει, είσαι απλά χαζός.
Έκανες bold τα ίδια που έβαλα εγώ σε μετάφραση και μιλάς για Hoax.

Λαχανόμυαλε υποσαχάριε Μπονόμπο.
Το νήμα θα αναφερθεί ως προπαγανδιστικό και παραπλανητικό. :wave:
Στα παπαρια μου :wave:


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


brb και tyt
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6812
Εγγραφή: 17 Οκτ 2018, 15:11

Re: Ο Αντετοκουμπο μιλάει στα ίσα και οι αριστεροφιλελεδες σε στοχασμό.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από brb και tyt » 07 Μαρ 2019, 00:50

Otto Weininger έγραψε:
07 Μαρ 2019, 00:49
brb και tyt έγραψε:
07 Μαρ 2019, 00:48
Otto Weininger έγραψε:
06 Μαρ 2019, 23:12


[/spoiler]

Ντάξει, είσαι απλά χαζός.
Έκανες bold τα ίδια που έβαλα εγώ σε μετάφραση και μιλάς για Hoax.

Λαχανόμυαλε υποσαχάριε Μπονόμπο.
Το νήμα θα αναφερθεί ως προπαγανδιστικό και παραπλανητικό. :wave:
Στα παπαρια μου :wave:
Στο στόμα σου, καλή όρεξη. :wave:
Ο Λεωνίδας, ο Κολοκοτρώνης και οι Ταγματασφαλίτες
Γάταρος έγραψε:
05 Φεβ 2019, 15:27

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30674
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Ο Αντετοκουμπο μιλάει στα ίσα και οι αριστεροφιλελεδες σε στοχασμό.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 07 Μαρ 2019, 00:51

Northern Spirit έγραψε:
06 Μαρ 2019, 22:46
Eγω στη θεση του θα ακουγα για ελλαδα και θα συχτιριζα..
Γιατί; Του έκανε κάτι η Ελλάδα;


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"



Άβαταρ μέλους
elchav
Δημοσιεύσεις: 8659
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 16:27

Re: Ο Αντετοκουμπο μιλάει στα ίσα και οι αριστεροφιλελεδες σε στοχασμό.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από elchav » 07 Μαρ 2019, 01:03

Northern Spirit έγραψε:
06 Μαρ 2019, 22:46
Eγω στη θεση του θα ακουγα για ελλαδα και θα συχτιριζα..
Γιατί, τώρα τι κάνεις ρε καρμίρη;
Άγνωστος Πατέρας Χελώνων

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Ο Αντετοκουμπο μιλάει στα ίσα και οι αριστεροφιλελεδες σε στοχασμό.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 07 Μαρ 2019, 01:03

Otto Weininger έγραψε:
06 Μαρ 2019, 22:41
Δεν ήξερα σε ποια κατηγορία να μπει και το έβαλα εδώ έχει και πολιτικές προεκτάσεις.

Αριστεροφιλελεδες μας τα έχουν ζαλίσει με το no borders, πως Έλληνας είναι οποιος το δηλώσει κλπ.

Εθνομηδενιστικες βλακείες που ξέρουν να επιτίθενται μόνο στον ελληνικό πατριωτισμό βεβαίως.

Και έρχεται ο Γιανναρος όπου έχουν δοξασει περίπου ως τον μοναδικό πραγματικό Έλληνα και τους κάνει μαθήματα σοβαρού πατριωτισμού.

Μπράβο Γιάννη και δεν ειρωνεύομαι καθόλου.


Εικόνα
Άντε ρε που ακούς τη γνώμη ενός αράπη!

SpoilerShow

:003:



Σοβαρά τώρα, κάποτε πρέπει να μιλήσουμε για τον πατριωτισμό καθαρά και ξάστερα. Άσε τις δηλώσεις που ακούς από διάφορους αυτοαποκαλούμενους αριστερούς. Αρκετές φορές κι εδώ κάποιοι αριστεροί έχουν γράψει για την πατρίδα και έχει φανεί η αγάπη τους γι αυτήν, Απλά περνάει έτσι απαρατήρητο από σένα γιατί είσαι τσιλιαρισμένος αριστερός. Κι εγώ μπορεί να μην παρατηρήσω ότι θα πεις κάτι ανθρώπινο για τους αδύναμους γιατί προέχει στην πρώτη ευκαιρία να πω φασίστα όποιον βρω μπροστά μου που θα είναι απλά πολιτικός αντίπαλος. Όλοι παρασυρόμαστε απ' αυτά.
Να δούμε επίσης πόσο πατριώτες είναι κάποιοι που θα υποστήριζες σε μια κόντρα που θα έβαζες και θα σου έβαζαν γελάκια. Σου μιλάω για άτομα που πραγματικά σιχαίνονται την Ελλάδα και ακόμα πιο πολύ τους Έλληνες.
Να τα δούμε κάποια στιγμή.[
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Νon4me
Δημοσιεύσεις: 10210
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 12:20
Phorum.gr user: Νon4me

Re: Ο Αντετοκουμπο μιλάει στα ίσα και οι αριστεροφιλελεδες σε στοχασμό.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νon4me » 07 Μαρ 2019, 01:15

Νιγηριανός είναι ο άνθρωπος (ριζες ) δηλαδή τι να ελπίζαμε να κάνει σε κλειστό περιβάλλον όπως το σπίτι του ( και πολυ προσεκτικα το εθεσε δεδομενου πως ειναι διασημος και κονομημενος πλεον :wink ) απο το να νιώθει νιγηριανός ? Να γυρναει το βραδυ σπιτι και να μαγειρευει μουσακά ακούγοντας μακη χριστοδουλοπουλο , Δεν περιμεναμε τον ιδιο να το επιβεβαιώσει το είχαμε υποπτευθεί :lol: , ο καθενας βεβαια το επιβεβαιωνει οπως τον βολευει . Τα αυγα θα πουν μας πουλησε το τομαρι ο νεγρος , οι διεθνιστες παρτε τα μαλακες ελλ που τον ειχατε για δικό σας κοκ .

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Ο Αντετοκουμπο μιλάει στα ίσα και οι αριστεροφιλελεδες σε στοχασμό.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 07 Μαρ 2019, 01:31

Ήταν ένα αλβανάκι, το πιο αστέρι μαθητής της τάξης και ίσως του σχολείου ολόκληρου. Σαν τα παιδάκια που παίζουν μαθηματικές ολυμπιάδες και τέτοια. Η δασκάλα κατενθουσιασμένη με την πάρτη του ,ψιλοπατριώστισσα κιόλας ξεπέρασε τις αναστολές της και του πρότεινε ξεκάθαρα.
- Γκέντι αγόρι μου όπως ξέρεις κι εσύ θα πάρεις ελληνική υπηκοότητα. Οι γονείς σου είναι πολλά χρόνια στη χώρα. Δε μένει παρά να σου δώσουμε κι ένα ελληνικό όνομα για να σε σέβονται περισσότερο ως Έλληνα. Τι λες;
- Εντάξει κυρία. Συμφωνώ, το θέλω κι εγώ.
- Σκέφτομαι ότι σου πάει το "Κώστας". Μμμ;
- Α ναι κυρία, πολύ μου αρέσει αυτό το όνομα.
- Ωραία λοιπόν Κώστα μου, είσαι κανονικός Έλληνας μέσα στους Έλληνες! Μουτς! (φιλί)

Πάει σπίτι το παιδί, τρώει, περνάει η ώρα και σε κάποια φάση του λέει ο πατέρας του,

- Γκέντι διάβασες γι αύριο;
-Όχι Γκέντι, Κώστα
-Τι;
- Δε με λένε Γκέντι, μη με λέτε έτσι. Κώστα να με λέτε.
- Τι λε ρε, τι σαχλαμάρες είναι αυτές;

Έγινε κάποιος διαπληκτισμός και με τα πολλά τα πήρε ο μπαμπάς του και τον πλακώνει στο ξύλο. Την άλλη μέρα πάει στο σχολείο το παιδί με μελανιές. Τον βλέπει η δασκάλα...

- Κώστα παιδί μου τι έπαθες;
- Αφήστε τα κυρία. Χθες μου επιτέθηκαν κάτι Αλβανοί. :c040:
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Chainis
Δημοσιεύσεις: 21282
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:39
Phorum.gr user: Chainis

Re: Ο Αντετοκουμπο μιλάει στα ίσα και οι αριστεροφιλελεδες σε στοχασμό.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chainis » 07 Μαρ 2019, 01:34

Northern Spirit έγραψε:
06 Μαρ 2019, 22:46
Eγω στη θεση του θα ακουγα για ελλαδα και θα συχτιριζα..
Γιατί τώρα που δεν είσαι στην θέση του δεν την σιχτιρίζεις.
Όπου δεν κατάφερε να επικρατήσει ο ΕΛΑΣ εξοντωνοντας τις άλλες αντιστασιακες οργανώσεις δεν υπήρξαν και τάγματα ασφαλείας

Μάργκαρετ Θάτσερ:
Ο σοσιαλισμός είναι πολύ καλός μέχρι να τελειώσουν τα λεφτά των αλλων

Άβαταρ μέλους
Γαληνός
Δημοσιεύσεις: 5842
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:15

Re: Ο Αντετοκουμπο μιλάει στα ίσα και οι αριστεροφιλελεδες σε στοχασμό.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γαληνός » 07 Μαρ 2019, 01:54

Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
07 Μαρ 2019, 00:15
γιανναρος οταν ειναι πλουσιος μπασκετμπολιστας επικινδυνος λαθραιος βρωμυλος οταν ειναι ο μεσος μεροκαματιαρης της μανωλαδας

αυτη ειναι η δεξια :g030:

επαρχιακή πόλη, εμφανίστηκαν σιγά σιγά κι εδώ κάποιες μαντίλες,
κόσμος έξαλλος,
ένας επίσημος να δηλώνει "έξω οι λαθρο-ισλαμιστές από τον τόπο μας, μόνο Αλβανοί, Μαύροι, Ρωσίδες, Κουβανοί να έρχονται, αυτοί δεν μας δημιουργησαν ποτέ πρόβλημα"

μια μέρα, έρχονται μαντιλοφόροι Σαουδάραβες με λιμουζίνα
πρώτο θέμα στα τοπικά κανάλια, αφιερώσεις, κοσμοσυρροή για μια φωτογραφία
ο επίσημος καμάρωνε

γιατί και η ιθαγένεια είναι βαθιά ταξική υπόθεση
“A bird doesn’t sing because it has an answer, it sings because it has a song.”—Joan Walsh Anglund

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Ο Αντετοκουμπο μιλάει στα ίσα και οι αριστεροφιλελεδες σε στοχασμό.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 07 Μαρ 2019, 02:27

Γαληνός έγραψε:
07 Μαρ 2019, 01:54
Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
07 Μαρ 2019, 00:15
γιανναρος οταν ειναι πλουσιος μπασκετμπολιστας επικινδυνος λαθραιος βρωμυλος οταν ειναι ο μεσος μεροκαματιαρης της μανωλαδας

αυτη ειναι η δεξια :g030:

επαρχιακή πόλη, εμφανίστηκαν σιγά σιγά κι εδώ κάποιες μαντίλες,
κόσμος έξαλλος,
ένας επίσημος να δηλώνει "έξω οι λαθρο-ισλαμιστές από τον τόπο μας, μόνο Αλβανοί, Μαύροι, Ρωσίδες, Κουβανοί να έρχονται, αυτοί δεν μας δημιουργησαν ποτέ πρόβλημα"

μια μέρα, έρχονται μαντιλοφόροι Σαουδάραβες με λιμουζίνα
πρώτο θέμα στα τοπικά κανάλια, αφιερώσεις, κοσμοσυρροή για μια φωτογραφία
ο επίσημος καμάρωνε

γιατί και η ιθαγένεια είναι βαθιά ταξική υπόθεση
γιαννιτσα ή καλαματα? :lol:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών