Καμιά σειρά που αξίζει να δει κανείς ;

Κινηματογράφος (κριτικές και προτάσεις), θέατρο, ερμηνεία, χορός, τραγούδι, τηλεόραση, ραδιόφωνο κ.ά.
Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11832
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Καμιά σειρά που αξίζει να δει κανείς ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 13 Μαρ 2019, 12:39

Atheos έγραψε:
10 Μαρ 2019, 01:44
La casa de papel.

Υπερεκτιμημένη στον υπέρτατο βαθμό.
Έχω σιχαθεί τα πιτσιρίκια που ντύνονται στις απόκριες με τις στολές των ληστών.
Αν ήταν Αμερικανική σειρά θα την κραζαμε για τις σεναριακές ευκολίες,τις τρύπες και τις υπερβολές.
Τό άκρων αωτον της ανικανότητας της Ισπανικής αστυνομίας ήταν όταν ληστής απέδρασε και ξαναμπήκε στο νομισματοκοπείο με μηχανή.
Οι ηθοποιοί ατάλαντοι εκτός τον Βερολίνο,τον καθηγητή και τα κωλομερια της Τόκιο.
Αν δεν έχει κάποια βαρετά fill in επεισόδια θα ήταν καλή.

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25174
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Καμιά σειρά που αξίζει να δει κανείς ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 13 Μαρ 2019, 12:41

The order.
Σαχλαμαριτσα, βλέπεται ευχάριστα

Άβαταρ μέλους
shrike
Δημοσιεύσεις: 4282
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 08:39
Phorum.gr user: Isildur
Τοποθεσία: Παρά θῖν' ἁλὸς

Re: Καμιά σειρά που αξίζει να δει κανείς ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από shrike » 13 Μαρ 2019, 20:41

Ξεκίνησε ο Β' του American Gods.


Άβαταρ μέλους
Βινόσαυρος
Δημοσιεύσεις: 6335
Εγγραφή: 26 Απρ 2018, 05:38

Re: Καμιά σειρά που αξίζει να δει κανείς ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βινόσαυρος » 14 Μαρ 2019, 00:47

shrike έγραψε:
13 Μαρ 2019, 20:41
Ξεκίνησε ο Β' του American Gods.
Nero για πες
Αλληλεγγύη στην κα. Σταυράκη-Πατούλη.
Αλληλεγγύη στην αδελφότητα Κυρίλλου και Μεθοδίου.
Αλληλεγγύη στον κ. Καιρίδη.
Αλληλεγγύη στην κα. Συγγενιώτου.

Άβαταρ μέλους
Stalker
Δημοσιεύσεις: 5656
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 08:36
Phorum.gr user: CTAΛKEP

Re: Καμιά σειρά που αξίζει να δει κανείς ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stalker » 14 Μαρ 2019, 09:54

Συμπαθητικά ξεκινάει αλλά μαζί με τους προηγούμενους show runner τους έριξαν άκυρο και σημαντικά μέλη του καστ (η αντερσον και η άνοιξη), και μια και το σχίσμα ήταν λόγω διαφωνιών για το που θα πάει η πλοκή, η δεύτερη σαιζόν μάλλον έχει αρκετά αντίξοες συνθήκες να αντιμετωπίσει.
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality

Nero

Re: Καμιά σειρά που αξίζει να δει κανείς ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 14 Μαρ 2019, 09:57

Βινόσαυρος έγραψε:
14 Μαρ 2019, 00:47
shrike έγραψε:
13 Μαρ 2019, 20:41
Ξεκίνησε ο Β' του American Gods.
Nero για πες
Δεν το βλέπω, είναι ζωντανό πτώμα αφού έφυγε ο Φούλερ και το μισό καστ
Stalker έγραψε:
14 Μαρ 2019, 09:54
Συμπαθητικά ξεκινάει αλλά μαζί με τους προηγούμενους show runner τους έριξαν άκυρο και σημαντικά μέλη του καστ (η αντερσον και η άνοιξη), και μια και το σχίσμα ήταν λόγω διαφωνιών για το που θα πάει η πλοκή, η δεύτερη σαιζόν μάλλον έχει αρκετά αντίξοες συνθήκες να αντιμετωπίσει.
δεν τους έριξαν άκυρο, αντίθετα σηκώθηκαν και έφευγαν γιατί έπαιζαν μόνο για να κάνουν χάρη στον προηγούμενο σεναριογράφο :lol:

Άβαταρ μέλους
shrike
Δημοσιεύσεις: 4282
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 08:39
Phorum.gr user: Isildur
Τοποθεσία: Παρά θῖν' ἁλὸς

Re: Καμιά σειρά που αξίζει να δει κανείς ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από shrike » 14 Μαρ 2019, 09:59

Nero έγραψε:
14 Μαρ 2019, 09:57
Βινόσαυρος έγραψε:
14 Μαρ 2019, 00:47
shrike έγραψε:
13 Μαρ 2019, 20:41
Ξεκίνησε ο Β' του American Gods.
Nero για πες
Δεν το βλέπω, είναι ζωντανό πτώμα αφού έφυγε ο Φούλερ και το μισό καστ
Stalker έγραψε:
14 Μαρ 2019, 09:54
Συμπαθητικά ξεκινάει αλλά μαζί με τους προηγούμενους show runner τους έριξαν άκυρο και σημαντικά μέλη του καστ (η αντερσον και η άνοιξη), και μια και το σχίσμα ήταν λόγω διαφωνιών για το που θα πάει η πλοκή, η δεύτερη σαιζόν μάλλον έχει αρκετά αντίξοες συνθήκες να αντιμετωπίσει.
δεν τους έριξαν άκυρο, αντίθετα σηκώθηκαν και έφευγαν γιατί έπαιζαν μόνο για να κάνουν χάρη στον προηγούμενο σεναριογράφο :lol:
Α, κατάλαβα. Να μην ασχοληθώ δηλαδή, ε; Δεν έχω δει ακόμα, αλλά το περίμενα πως και πως να αρχίσει η φετεινή σεζόν...


Άβαταρ μέλους
Stalker
Δημοσιεύσεις: 5656
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 08:36
Phorum.gr user: CTAΛKEP

Re: Καμιά σειρά που αξίζει να δει κανείς ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stalker » 14 Μαρ 2019, 10:05

shrike έγραψε:
14 Μαρ 2019, 09:59
Α, κατάλαβα. Να μην ασχοληθώ δηλαδή, ε; Δεν έχω δει ακόμα, αλλά το περίμενα πως και πως να αρχίσει η φετεινή σεζόν...
Δεν ξεκίνησε άσχημα, και ο προηγούμενος show runner δεν ήταν και κανένας αναντικατάστατος θεός της τηλεόρασης, θα δούμε.

Nero έγραψε: δεν τους έριξαν άκυρο, αντίθετα σηκώθηκαν και έφευγαν γιατί έπαιζαν μόνο για να κάνουν χάρη στον προηγούμενο σεναριογράφο :lol:
Δεν σκόπευα να εννοηθεί ότι ήταν άσχετα συμβάντα μεταξύ τους, αλλά θενκς για την διευκρίνηση.
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality

Nero

Re: Καμιά σειρά που αξίζει να δει κανείς ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 14 Μαρ 2019, 10:07

shrike έγραψε:
14 Μαρ 2019, 09:59
Nero έγραψε:
14 Μαρ 2019, 09:57
Βινόσαυρος έγραψε:
14 Μαρ 2019, 00:47

Nero για πες
Δεν το βλέπω, είναι ζωντανό πτώμα αφού έφυγε ο Φούλερ και το μισό καστ
Stalker έγραψε:
14 Μαρ 2019, 09:54
Συμπαθητικά ξεκινάει αλλά μαζί με τους προηγούμενους show runner τους έριξαν άκυρο και σημαντικά μέλη του καστ (η αντερσον και η άνοιξη), και μια και το σχίσμα ήταν λόγω διαφωνιών για το που θα πάει η πλοκή, η δεύτερη σαιζόν μάλλον έχει αρκετά αντίξοες συνθήκες να αντιμετωπίσει.
δεν τους έριξαν άκυρο, αντίθετα σηκώθηκαν και έφευγαν γιατί έπαιζαν μόνο για να κάνουν χάρη στον προηγούμενο σεναριογράφο :lol:
Α, κατάλαβα. Να μην ασχοληθώ δηλαδή, ε; Δεν έχω δει ακόμα, αλλά το περίμενα πως και πως να αρχίσει η φετεινή σεζόν...

καλά,μπορεί κατα τύχη να μην είναι σούπα αλλά οι πιθανότητες είναι λίγες και το ξεκατίνιασμα πίσω απο τις κάμερες σε ξενερώνει. Δεν θα έτρωγα τον χρόνο μου

αν ενδιαφέρεσαι για Gaiman σε λίγο καιρο βγαίνει το good omens. Θα το προτιμούσα


Άβαταρ μέλους
shrike
Δημοσιεύσεις: 4282
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 08:39
Phorum.gr user: Isildur
Τοποθεσία: Παρά θῖν' ἁλὸς

Re: Καμιά σειρά που αξίζει να δει κανείς ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από shrike » 14 Μαρ 2019, 10:15

Nero έγραψε:
14 Μαρ 2019, 10:07
αν ενδιαφέρεσαι για Gaiman σε λίγο καιρο βγαίνει το good omens. Θα το προτιμούσα

Όχι ρε φίλε! Γκείμαν, Πράτσετ και στο καστ Σιν, Κοξ, Κάμπερμπατς, Τέναντ και πάει λέγοντας;!
Δεν είχα ιδέα, θενκς για το τιπ. Δεν χάνεται αυτό...


Άβαταρ μέλους
Stalker
Δημοσιεύσεις: 5656
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 08:36
Phorum.gr user: CTAΛKEP

Re: Καμιά σειρά που αξίζει να δει κανείς ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stalker » 14 Μαρ 2019, 10:31

Το Good Omens με ανησυχεί λίγο ότι φαίνονται φτηνιάρικα τα ειδικά εφφέ σε τραίηλερ ένα μήνα πριν το launch, ελπίζω να μην αποδειχθεί γραφικάντζα τύπου Μάγισσες ή supernatural. Επίσης είτε έχουν κάνει αρκετές αλλαγές είτε πραγματικά δεν θυμάμαι καθόλου το βιβλίο.

Αναπάντεχα ξεκίνησε δεύτερη σαιζόν Fleabag (το πρώτο ήταν βασικά μεταφορά θεατρικού, οπότε από που κι ως που σηκουελ). Δεν είμαι σίγουρος πως να το περιγράψω γιατί δεν έχω ιδιαίτερες άλλες dramedy παραστάσεις, τρομερά καλή δουλειά χαρακτήρων και ηθοποιία, και γενικά πιο διασκεδαστικό από ότι θα περίμενε κανείς. Επίσης τα επεισόδια είναι 25λεπτα οπότε παραμένει εύπεπτο παρά την ενίοτε βαριά θεματολογία. Πρωταγωνιστεί το sjw ρομπότ από το Σόλο, η βασίλισσα από το The Favourite, o Moriarty κ.α.
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality

Άβαταρ μέλους
shrike
Δημοσιεύσεις: 4282
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 08:39
Phorum.gr user: Isildur
Τοποθεσία: Παρά θῖν' ἁλὸς

Re: Καμιά σειρά που αξίζει να δει κανείς ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από shrike » 14 Μαρ 2019, 10:37

Stalker έγραψε:
14 Μαρ 2019, 10:31
Το Good Omens με ανησυχεί λίγο ότι φαίνονται φτηνιάρικα τα ειδικά εφφέ σε τραίηλερ ένα μήνα πριν το launch, ελπίζω να μην αποδειχθεί γραφικάντζα τύπου Μάγισσες ή supernatural. Επίσης είτε έχουν κάνει αρκετές αλλαγές είτε πραγματικά δεν θυμάμαι καθόλου το βιβλίο.
Εγώ δεν ήξερα καν για την ύπαρξη του βιβλίου. Και από Πράτσετ άλλο τίποτα... μέχρι και τους Χαλιμάντζαρους έχω διαβάσει. :o
Stalker έγραψε:
14 Μαρ 2019, 10:31
Πρωταγωνιστεί το sjw ρομπότ από το Σόλο, η βασίλισσα από το The Favourite, o Moriarty κ.α.
Τώρα το είδα, παίζει και ο Γκάτις. Καλό αυτό, πολύ τον πάω.


Άβαταρ μέλους
Stalker
Δημοσιεύσεις: 5656
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 08:36
Phorum.gr user: CTAΛKEP

Re: Καμιά σειρά που αξίζει να δει κανείς ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stalker » 14 Μαρ 2019, 10:43

shrike έγραψε:
14 Μαρ 2019, 10:37
Εγώ δεν ήξερα καν για την ύπαρξη του βιβλίου. Και από Πράτσετ άλλο τίποτα... μέχρι και τους Χαλιμάντζαρους έχω διαβάσει. :o
Από την άλλη, εμένα είναι το μόνο Pratchet που έχω διαβάσει :D
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16280
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Καμιά σειρά που αξίζει να δει κανείς ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 14 Μαρ 2019, 10:49

shrike έγραψε:
14 Μαρ 2019, 10:37
Stalker έγραψε:
14 Μαρ 2019, 10:31
Το Good Omens με ανησυχεί λίγο ότι φαίνονται φτηνιάρικα τα ειδικά εφφέ σε τραίηλερ ένα μήνα πριν το launch, ελπίζω να μην αποδειχθεί γραφικάντζα τύπου Μάγισσες ή supernatural. Επίσης είτε έχουν κάνει αρκετές αλλαγές είτε πραγματικά δεν θυμάμαι καθόλου το βιβλίο.
Εγώ δεν ήξερα καν για την ύπαρξη του βιβλίου. Και από Πράτσετ άλλο τίποτα... μέχρι και τους Χαλιμάντζαρους έχω διαβάσει. :o
+1
:smt023
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25095
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Καμιά σειρά που αξίζει να δει κανείς ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 14 Μαρ 2019, 23:27

Beria έγραψε:
25 Ιαν 2019, 21:38
Τις Ισραηλινές σειρές, ρε μπαγλαμάδες, (Fauda, Hostage και Mossad 101) τις έχει δει κανείς, ή εγώ πρέπει να το κάνω κι αυτό;
Εικόνα

Απόψε είδα το πρώτο επεισόδιο από το HaMossad: Sipur Kisuy
Μεγάλες μούρες όλοι οι γέροντες που μιλάνε (πρώην επιχειρησιακοί διευθυντές και πράκτορες της Μοσάντ)
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “7η τέχνη και Ηλ. ΜΜΕ”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών