Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32631
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 14 Μαρ 2019, 13:58

Ερμής έγραψε:
14 Μαρ 2019, 13:53
Αγις έγραψε:
14 Μαρ 2019, 13:50
Ερμής έγραψε:
14 Μαρ 2019, 13:31
δεν ηταν ερώτηση απάντηση, ήταν δυο περιστατικά που μου κίνησαν τη σκέψη.
Απλα δεν ήξερα που να τα βάλω και δεν άξιζε να ανοίξω νήμα για αυτά.
Να ανοιξεις - να γραφουν ολοι τις εμπειριες τους.
Εχετε συνηθισει να διαγραφετε απο την μνημη περιστατικα - να τα απωθείτε η το πολυ να τα θεωρειτε μεμονωμενα μιας και ειναι ενοχλητικα και χαλανε το κοινωνικο αφηγημα κ το εμφυτευμενο λογισμικο λειτουργιας ''σχεσεων'' που εχει ρυθμιστει να τα αναγνωριζει σαν ιους και να τα μπλοκάρει - στέλνει στο καλαθι αχρηστων
Θα ειναι ιδιαιτερα χρησιμο - αποκαλυπτικο νημα ...
Ρε σου λέω σε θυμήθηκα με αυτά τα δυο περιστατικά.
Εντάξει αυτή που μου έτυχε εμένα ήταν απλά ένα ψωνιζμένο ζώον. Η άλλη όμως είναι ο ορισμός του θράσους και της χλέπας. Εύχομαι να της ξηγηθεί η ζωή ανάλογα.
με εκπλησσει το γεγονος οτι αυτα τα περιστατικα σου κανουν εντυπωση.

καθημερινοτητα ειναι.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23239
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 14 Μαρ 2019, 14:01

Είμαι απλά πολύ τυχερός τότε. Τέτοιες περιπτώσεις δε με ελκύουν και δε τις ελκύω τελικά.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 4999
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 14 Μαρ 2019, 14:03

Ερμής έγραψε:
14 Μαρ 2019, 14:01
Είμαι απλά πολύ τυχερός τότε. Τέτοιες περιπτώσεις δε με ελκύουν και δε τις ελκύω τελικά μεχρι στιγμης.


μηδενα προ του τελους..

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11911
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 14 Μαρ 2019, 14:05

Ερμής έγραψε:
14 Μαρ 2019, 12:46

Δευτερο περιστατικό, φίλος χώρισε πριν εναμισο χρόνο περίπου. Ή άλλη έκανε τη ζωή της γαμήθηκε με 2-3, το φιλαράκι εδω και κανένα τετράμηνο έχει κανει και αυτό μια σχέση. Η εν λόγω πρώην έμαθε οτι ο τυπος έχει κάνει μια σχέση και τα πάει πολύ καλά, τον παίρνει τηλ την καθαροδευτέρα(κακώς το σήκωσε, του το είπα) και μετά απο τα κλασσικά "τι κάνεις, καλα ειμαι, κλπ" άρχισε να του τα χώνει με αποθέωση όταν του πέταξε ένα πολύ ωραίο, επειδή δε θυμάμαι ακριβώς πως μου τα είπε θα τα μεταφέρω στο περίπου
"Περίμενα οτι αφου σε χώρισα θα κοιτάξεις πιο γρήγορα να βρεις ένα σπίτι και μετά να έρθεις να μου πεις, αγαπη μου ελα στο σπίτι μας, τα κατάφερα, αντι αυτου εσυ δεν έκανες καμια κίνηση και κοίταξες να βρεις άλλη", σε απάντηση του φιλου "τι λες κοπέλα μου δε με παράτησες και άρχισες να γαμιέσαι δεξια και αριστερά" η εν λόγω είπε "Μα αφού ειχαμε χωρίσει". Κατα τη γνώμη μου θα έπρεπε να το παίξει σα κλαμένο κουτάβι και μόλις συναντηθουν να τη φτύσει στα μούτρα και να φύγει.
Θεάρα!
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25899
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 14 Μαρ 2019, 14:08

Sid Vicious έγραψε:
14 Μαρ 2019, 14:05
Ερμής έγραψε:
14 Μαρ 2019, 12:46

Δευτερο περιστατικό, φίλος χώρισε πριν εναμισο χρόνο περίπου. Ή άλλη έκανε τη ζωή της γαμήθηκε με 2-3, το φιλαράκι εδω και κανένα τετράμηνο έχει κανει και αυτό μια σχέση. Η εν λόγω πρώην έμαθε οτι ο τυπος έχει κάνει μια σχέση και τα πάει πολύ καλά, τον παίρνει τηλ την καθαροδευτέρα(κακώς το σήκωσε, του το είπα) και μετά απο τα κλασσικά "τι κάνεις, καλα ειμαι, κλπ" άρχισε να του τα χώνει με αποθέωση όταν του πέταξε ένα πολύ ωραίο, επειδή δε θυμάμαι ακριβώς πως μου τα είπε θα τα μεταφέρω στο περίπου
"Περίμενα οτι αφου σε χώρισα θα κοιτάξεις πιο γρήγορα να βρεις ένα σπίτι και μετά να έρθεις να μου πεις, αγαπη μου ελα στο σπίτι μας, τα κατάφερα, αντι αυτου εσυ δεν έκανες καμια κίνηση και κοίταξες να βρεις άλλη", σε απάντηση του φιλου "τι λες κοπέλα μου δε με παράτησες και άρχισες να γαμιέσαι δεξια και αριστερά" η εν λόγω είπε "Μα αφού ειχαμε χωρίσει". Κατα τη γνώμη μου θα έπρεπε να το παίξει σα κλαμένο κουτάβι και μόλις συναντηθουν να τη φτύσει στα μούτρα και να φύγει.
Θεάρα!
Τα αναλογα περιστατικα που εχω καταγραψει μετριουνται σε χιλιαδες.
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23239
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 14 Μαρ 2019, 14:10

omg kai 3 lol έγραψε:
14 Μαρ 2019, 14:03
Ερμής έγραψε:
14 Μαρ 2019, 14:01
Είμαι απλά πολύ τυχερός τότε. Τέτοιες περιπτώσεις δε με ελκύουν και δε τις ελκύω τελικά μεχρι στιγμης.


μηδενα προ του τελους..
Μή χαίρεσαι, πρόλαβα και σώθηκα και μάλιστα με τον καλύτερο τρόπο.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 14 Μαρ 2019, 14:15

Δεν έχει να κάνει με άνδρες γυναικες στις σχέσεις. Ο κωλοχαρακτηρας είναι ανθρώπινο γνώρισμα και όχι φυλου.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 4999
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 14 Μαρ 2019, 14:18

Ερμής έγραψε:
14 Μαρ 2019, 14:10
omg kai 3 lol έγραψε:
14 Μαρ 2019, 14:03
Ερμής έγραψε:
14 Μαρ 2019, 14:01
Είμαι απλά πολύ τυχερός τότε. Τέτοιες περιπτώσεις δε με ελκύουν και δε τις ελκύω τελικά μεχρι στιγμης.


μηδενα προ του τελους..
Μή χαίρεσαι, πρόλαβα και σώθηκα και μάλιστα με τον καλύτερο τρόπο.


αντε βρε και του χρονου! :D

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23239
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 14 Μαρ 2019, 14:21

Πάλι του χρόνου; Όχι! Δε μπορώ άλλα άγχη απο την αρχή καπάκι.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25899
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 14 Μαρ 2019, 14:22

Naida έγραψε:
14 Μαρ 2019, 14:15
Δεν έχει να κάνει με άνδρες γυναικες στις σχέσεις. Ο κωλοχαρακτηρας είναι ανθρώπινο γνώρισμα και όχι φυλου.
Δεν υπάρχουν '' κωλοχαρακτηρες'' υπάρχουν προτυπα ''σχεσεων '' '' δεσμων '' '' συμπεριφορων'' που ειναι αφυσικα κ γελοια
Αναμενομενο να μην πιανει καμια - κανεις τα ορια υψους και να περναμε ολοι κ ολες πολυ κάτω απο τον πηχυ . :003:
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23239
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 14 Μαρ 2019, 14:24

Αγις έγραψε:
14 Μαρ 2019, 14:22
Naida έγραψε:
14 Μαρ 2019, 14:15
Δεν έχει να κάνει με άνδρες γυναικες στις σχέσεις. Ο κωλοχαρακτηρας είναι ανθρώπινο γνώρισμα και όχι φυλου.
Δεν υπάρχουν '' κωλοχαρακτηρες'' υπάρχουν προτυπα ''σχεσεων '' '' δεσμων '' '' συμπεριφορων'' που ειναι αφυσικα κ γελοια
Αναμενομενο να μην πιανει καμια - κανεις τα ορια υψους και να περναμε ολοι κ ολες πολυ κάτω απο τον πηχυ . :003:
Θεωρώ οτι ο κωλοχαρακτήρας είναι έτσι όσο του επιτρέπεις να είναι.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24531
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 14 Μαρ 2019, 14:25

Naida έγραψε:
14 Μαρ 2019, 14:15
Δεν έχει να κάνει με άνδρες γυναικες στις σχέσεις. Ο κωλοχαρακτηρας είναι ανθρώπινο γνώρισμα και όχι φυλου.
ξέρεις πάρα πολύ καλά ότι εξαιρουμένων ορισμένων ανθρώπων που είχαν τη ΧΥ αλυσίδα ατυχιών και κατέληξαν κωλάνθρωποι, σε όλες τις άλλες περιπτώσεις φταίει η μάνα τους.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25899
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 14 Μαρ 2019, 14:34

'Περιστατικο΄.
Τρωμε κατι μεζεκλικια με μια Κυρια - κληση στο τηλ - απο μια γκομενιτσα - της λεω αποτομα να κλεισει γιατι ενοχλει εν ωρα εργασιας.
Η Κυρια ( φανατικη χριστιανη - συζυγος κ μητερα ) μου βάζει χοντροχερο '' Θα σε κάψει ο θεος με τα ψεματα που λες κ τον τροπο που φερεσαι.....μπλα μπλα ....''

Λεπτομερεια .
Πριν μιση ωρα μου εκανε αριστοτεχνικες πιπες κ κουνηματα στο γραφειο της...
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40683
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 14 Μαρ 2019, 14:36

Γραφικός έγραψε:
13 Μαρ 2019, 17:26
Πολλές φορές άντρες και γυναίκες δεν καταλαβαινόμαστε. Εδώ οι μεν θα ρωτούν τους/τις δε για απορίες που προκύπτουν και δεν βρίσκεται ποτέ η ευκαιρία να τις λύσουν.

Ερωτήσεις προς γυναίκες:
Θεωρείτε ότι η κοινωνία μας αντιμετωπίζει τις γυναίκες άδικα σε σχέση με τους άνδρες;
Αν ναι θεωρείτε ότι δεν έχουν κανένα πλεονέκτημα σε σχέση με τους άνδρες;
Αν θεωρείτε ότι υπάρχουν πλεονεκτήματα στο να είσαι γυναίκα, θα ήσασταν διατεθειμένες να τα θυσιάσετε προκειμένου να έχουμε μία τελείως μη σεξιστική κοινωνία που το φύλο κάποιου δεν θα καθορίζει καθόλου ποια είναι τα δικαιώματα και οι υποχρεώσεις του;
Δυνατές ερωτήσεις.
Nito έγραψε:
14 Μαρ 2019, 00:22
Ερωτήσεις unisex δεν μπορούμε να κάνουμε;
Όπως: Ποια είναι η καλύτερη στάση στο σεξ; Να πληκτρολογείς με το αριστερό ή κανονικά με το δεξί;
Γι' αυτά υπάρχει το Περί Ανέμων.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69760
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ερωτήσεις προς αντίθετο φύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 14 Μαρ 2019, 14:46

Γραφικός έγραψε:
13 Μαρ 2019, 17:26
Πολλές φορές άντρες και γυναίκες δεν καταλαβαινόμαστε. Εδώ οι μεν θα ρωτούν τους/τις δε για απορίες που προκύπτουν και δεν βρίσκεται ποτέ η ευκαιρία να τις λύσουν.

Ερωτήσεις προς γυναίκες:
1. Θεωρείτε ότι η κοινωνία μας αντιμετωπίζει τις γυναίκες άδικα σε σχέση με τους άνδρες;
2. Αν ναι θεωρείτε ότι δεν έχουν κανένα πλεονέκτημα σε σχέση με τους άνδρες;
3. Αν θεωρείτε ότι υπάρχουν πλεονεκτήματα στο να είσαι γυναίκα, θα ήσασταν διατεθειμένες να τα θυσιάσετε προκειμένου να έχουμε μία τελείως μη σεξιστική κοινωνία που το φύλο κάποιου δεν θα καθορίζει καθόλου ποια είναι τα δικαιώματα και οι υποχρεώσεις του;
1. Στη δυτική κοινωνία, όχι, δεν θεωρώ ότι υπάρχει άδικη αντιμετώπιση.
2. Οι γυναίκες έχουν δύο βασικά πλεονεκτήματα σε σχέση με τους άνδρες. Το πρώτο είναι η μητρότητα και το δεύτερο η μεγαλύτερη ευκολία στην ερωτική χειραγώγηση των ανδρών. Οι άνδρες είναι πολύ πιο ευάλωτοι σ' αυτό το θέμα.
3. Δεν είμαι διατεθειμένη να "θυσιάσω" τίποτα γιατί δεν έχω τις ίδιες αντιλήψεις με όλες τις γυναίκες, τόσο για το ανδρικό όσο και το γυναικείο φύλο.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών