Δεκαδες νεκροι απο επιθεσεις σε τζαμια στην Νεα Ζηλανδια

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας
Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Δεκαδες νεκροι απο επιθεσεις σε τζαμια στην Νεα Ζηλανδια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 16 Μαρ 2019, 19:40

Στρακαστρουκας έγραψε:
16 Μαρ 2019, 19:35
Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
16 Μαρ 2019, 19:12
Cavaliere έγραψε:
16 Μαρ 2019, 18:42
Καταπίεση είναι να μην έχεις να φας, να σε βομβαρδίζουν... Όχι να γυρίζεις τον Κόσμο επειδή βαριέσαι, και να έχεις φράγκα να αγοράζεις όπλα. Εντάξει, υπάρχει και η καταπίεση του ψυχασθενούς, αλλά αυτό δεν είναι φταίξιμο του ίδιου, σε αντίθεση με τα πιστεύω πολλών ψευτοαριστερών εδώ, που ενοχοποιούν κάθε σωματική και νοητική ασθένεια. Ή παρέκκλιση. Αλλά ο τύπος δεν ήταν τρελός. Φασίστας ήτανε, και είναι. Οι φασίστες του φόρουμ πρέπει να παίξανε πέντε μαλακίες με το βίντεο και το κείμενό του για την Κωνσταντινούπολη. Μόνο για το κείμενο στους Τούρκους, θα του χαρίζαν άλλα τρία τζαμιά με γυναικόπαιδα, χαλάλι του, του μπαγάσα. Αλλά δεν θα μείνουν μόνοι τους εδώ, είμαστε σκιά τους και θα τους καταγράφουμε.
καταπιεση ειναι να βιωνεις μια κατασταση απολυτου ευνουχισμου οπως βιωνει ο συγχρονος ανδρας σημερα

μετα σε αυτη την καταπιεση εντασσεται και η πενια η οικονομικη
Αυτος ο αντρας να βρει καμια δουλεια και να σταματησει τα pcgame
αυτος ο ανδρας και να βρει την οποια δουλεια-χαρτζιλικι στην ιδια καταπιεση θα ζει

επισης το αν θα εχει δουλειαη οχι δεν το καθοριζει ο ιδιος αλλα οι ελιτ μετα στο καπιταλιστικο πλαισιο
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27215
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Δεκαδες νεκροι απο επιθεσεις σε τζαμια στην Νεα Ζηλανδια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 16 Μαρ 2019, 19:41

να ποινικοποιηθούν οι ρατσιστικές και φασιστικές ιδέες.Να ποινικοποιηθούν όμως και οι ιδέες της 17Ν δηλαδή οι μαρξιστικές ιδέες.
:smt023

Γενικά πούτσα στους εθνολαϊκιστές
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37989
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Δεκαδες νεκροι απο επιθεσεις σε τζαμια στην Νεα Ζηλανδια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 16 Μαρ 2019, 19:42

ο πατ παίρνει κεφάλια βλέπω σήμερα.
:D
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Pirate7G
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 27 Δεκ 2018, 19:21

Re: Δεκαδες νεκροι απο επιθεσεις σε τζαμια στην Νεα Ζηλανδια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pirate7G » 16 Μαρ 2019, 19:44

Ερμής έγραψε:
16 Μαρ 2019, 18:30
Pirate7G έγραψε:
15 Μαρ 2019, 22:54
Ερμής έγραψε:
15 Μαρ 2019, 22:05
Ο Μπρέιβικ χτύπησε στοχευμένα και όχι αδιακρίτως όποιον έβρισκε μπροστά του. Το γιατί και το πώς το είχαμε χιλιοαναλυσει στο παλιό.
Ακριβώς δηλαδή όπως κι ο ψυχανωμαλος στην Ν Ζηλανδία
Ούτε καν. Αλλά αφού δε το καταλαβαίνεις δεν υπάρχει και λόγος να εξηγήσω παραπάνω.
Σωστό αυτό που λες. Βέβαια κι εσύ αν δεν διακρίνεις την σχέση που εχουν τα 2 περιστατικά, κι εγώ δεν μπορώ να στο εξηγήσω παραπάνω.
Δεν τσακιζω το φρύδι μου

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 35046
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Δεκαδες νεκροι απο επιθεσεις σε τζαμια στην Νεα Ζηλανδια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 16 Μαρ 2019, 19:45

Cavaliere έγραψε:
16 Μαρ 2019, 19:31
Παιδιά, έπρεπε να γράψει δέκα τόμους μανιφέστου για να δείτε πως ο τύπος είναι φασίστας και κινήθηκε πολιτικά; Στο ένα που γράφει, δεν σας πείθει; :blm:
Φυσικά και δεν χρειάζεται.Φασίστας είναι και πολιτικά κινήθηκε.Και οι 17νοεμβρίτες μαρξιστές ήσαν και πολιτικά κινήθηκαν.
Όλοι αυτοί που λένε για ψυχιάτρους κλπ είναι το αντίστοιχο των προοδευτικών που προσπαθούσαν να βρουν δικαιολογίες για τη 17Ν.Η πολιτική είναι δύσκολο σπορ.Μια από τις μεγαλύτερες δυσκολίες είναι να βρίσκεις δικαιολογίες για εξτρεμιστές με ιδέες συγγενείς με τις δικές σου.Θέλει τέχνη. :D

Άβαταρ μέλους
Rocco Siffredi
Δημοσιεύσεις: 7517
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 10:40

Re: Δεκαδες νεκροι απο επιθεσεις σε τζαμια στην Νεα Ζηλανδια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rocco Siffredi » 16 Μαρ 2019, 19:46

Ερμής έγραψε:
16 Μαρ 2019, 19:36
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
16 Μαρ 2019, 19:29
Ρε ερμή ποιές είναι οι πιθανότητες να έβρισκε άσχετους παρασκευή στο τζαμί; Εάν ήταν κάποιος με στολή χίτλερ ή καπελάκι μάγκα θα τη γλύτωνε.
Μα αυτό λέω. Ότι χτύπησε ότι να ναι. Άντρες, γυναικόπαιδα, γερόντια. Ότι έπεφτε μπροστά του. Ο Μπρέιβικ χτύπησε μόνο μέλη της νεολαίας του κόμματος και μάλιστα συγκεκριμένα, υπάρχουν μαρτυρίες τότε που λένε ότι πέρασε δίπλα τους και ούτε καν τους κοίταξε.
Δλδ.ο ένας είχε ως κριτήριο τη θρησκεία και την καταγωγή, ο αλλος την ιδεολογία και αυτά που πρεσβεύουν συγκεκριμένα πρόσωπα.
Ναι και οι δύο σκότωσαν και οι δύο πρέπει να πληρώσουν και θα πληρώσουν. Αν το αναλύσουμε όμως υπάρχουν μεγάλες διαφορές του ενός με του άλλου.
δεν βλεπω και τεραστιες διαφορες
ο μπρειβικ εχει βαλει και βομβα πριν παει στο νησι ειχε θυματα και εκει

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Δεκαδες νεκροι απο επιθεσεις σε τζαμια στην Νεα Ζηλανδια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 16 Μαρ 2019, 19:50

πατησιωτης έγραψε:
16 Μαρ 2019, 19:37
Όχι,δεν έχει.Βουνά είναι και οι σκοτωμένοι ΑΠΟ τους κομμουνιστές στη δεκαετία του 40.Εγώ δεν σε ρώτησα ποιός μπορεί να επιβάλλει την ποινικοποίηση του άλλου για να εξαπολύεις προειδοποιήσεις ότι θα "καλοπεράσει" όποιος το κάνει αλλά εάν ΠΡΕΠΕΙ να ποινικοποιηθεί συγκεκριμένη ιδεολογία που ευθύνεται για σωρεία δολοφονιών εν καιρώ δημοκρατίας.
Δεν απαντάς όμως στο ΔΕΟΝ για να μη φανείς ανακόλουθος αλλά το γυρίζεις ποιός ΜΠΟΡΕΙ να απαγορεύσει τον άλλον.Λοιπόν σήμερα δεν μπορείτε να απαγορεύσετε τίποτα διότι χάσατε τον ψυχρό πόλεμο. :D Βεβαίως μπορούν ως ένα σημείο να απαγορεύσουν τους ρατσιστές κλπ η σπορά των νικητών ΚΑΙ του 1945 ΚΑΙ του 1989 και αυτό κάνουν,εξ ου και οι αντιρστσιστικοί νόμοι.Ως ένα σημείο όμως πάντα.Διότι όσο υπάρχει τυπική ελευθερία του λόγου - και αυτό είναι συστατικό του σημερινού δυτικού κόσμου όλο και κάποια πράγματα θα ξεφεύγουν.Δεν μπορεί να ελεγχθεί πλήρως η κοινωνική πραγματικότητα.Η Γερμανία με την οποία είσαι εξοικειωμένος έχει τους πιο αυστηρούς αντιναζί και αντιρστσιστικούς νόμους.Άρκεσε να στείλει επάνω ένα εκατομμύριο λαθρομετανάστες η πρώτη φορά αριστερά και το τζίνι άρχισε και εκεί να ξεφεύγει από το μπουκάλι.Τι AFD και τι Βέμπερ που προσπαθούν όλοι μαζί να ελέγξουν τα πράγματα.Γαλλία και Ιταλία έχουν ξεφύγει προ πολλού.
Να είσαι ευχαριστημένος με την ελληνική κατάσταση.Εδώ είσαστε τώρα πιο καλά βολεμένοι οι αριστεροί.Αλλά τίποτα δεν κρατάει για πάντα. :D
Φυσικά κι έχει ισάριθμους τουλάχιστον νεκρούς και παρά λίγο νεκρούς από επιθέσεις. Αν ο Περίανδρος δεν παραδινότανε για λόγους που φαντάζομαι, ακόμα θα έπινε ρετσίνες με μπάτσους στις ταβέρνες. Λοιπόν, επειδή τα θύματα των φίλων σας αντικομουνιστών ναζί εκεί τα ταιριάζετε δεν είναι Αμερικάνοι αξιωματικοί, αλλά πολύ συχνά φουκαράδες Πακιστανοί, και δεν γράφεται το έγκλημα μετά προκηρύξεως στην Ελευθεροτυπία, δεν σημαίνει πως μασάμε κουτόχορτο και δεν ξέρουμε ό,τι ξέρεις κι εσύ. Όσο για την καλοπέραση, δεν απείλησα, εγώ δεν είμαι πολιτικός, εγώ μόνο ξέρω πως το να δηλώνεις μαρξιστής ακόμα κι εδώ που ζω (που το KPD απαγορεύτηκε ήδη το 1956) δεν προκαλεί την αηδία που θα προκαλέσει η παραδοχή πως είσαι ναζί. Γιατί; Κούκου, μάντεψε. Ας κάνουμε ένα πείραμα, πάρε το Κεφάλαιο, και τον Αγώνα στον ηλεκτρικό και διάβαζε. Όχι στην Ελλάδα, οπουδήποτε. Ξέρεις τη διαφορά. Κι όλη την ξέρουν. Μην κρυβόμαστε, η προσπάθειά σας να εξομοιώσετε τους μαρξιστές και τα κάθε φασιστοειδή, δεν πείθει ούτε τον Donald Trump, φτου, φτου, φτου. :lol: Εγώ ζω στη Γερμανία, ξέρω πως αν δηλώνω κομουνιστής, το πολύ-πολύ να με πουν χαζό, αν δηλώσω ναζί, απλώς θα κάνουν όλοι εμετό. Μια και μου ανέφερες τη χώρα μου.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Δεκαδες νεκροι απο επιθεσεις σε τζαμια στην Νεα Ζηλανδια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 16 Μαρ 2019, 19:51

πατησιωτης έγραψε:
16 Μαρ 2019, 19:45
Φυσικά και δεν χρειάζεται.Φασίστας είναι και πολιτικά κινήθηκε.Και οι 17νοεμβρίτες μαρξιστές ήσαν και πολιτικά κινήθηκαν.
Όλοι αυτοί που λένε για ψυχιάτρους κλπ είναι το αντίστοιχο των προοδευτικών που προσπαθούσαν να βρουν δικαιολογίες για τη 17Ν.Η πολιτική είναι δύσκολο σπορ.Μια από τις μεγαλύτερες δυσκολίες είναι να βρίσκεις δικαιολογίες για εξτρεμιστές με ιδέες συγγενείς με τις δικές σου.Θέλει τέχνη. :D
Μα ναι, φίλε, δεν είπα πως ο Κουφοντίνας σκότωσε τον Άγγλο για μια γκόμενα. Πολιτικά σκότωσε.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70432
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Δεκαδες νεκροι απο επιθεσεις σε τζαμια στην Νεα Ζηλανδια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 16 Μαρ 2019, 19:54

πατησιωτης έγραψε:
16 Μαρ 2019, 19:45
Cavaliere έγραψε:
16 Μαρ 2019, 19:31
Παιδιά, έπρεπε να γράψει δέκα τόμους μανιφέστου για να δείτε πως ο τύπος είναι φασίστας και κινήθηκε πολιτικά; Στο ένα που γράφει, δεν σας πείθει; :blm:
Φυσικά και δεν χρειάζεται.Φασίστας είναι και πολιτικά κινήθηκε.Και οι 17νοεμβρίτες μαρξιστές ήσαν και πολιτικά κινήθηκαν.
Όλοι αυτοί που λένε για ψυχιάτρους κλπ είναι το αντίστοιχο των προοδευτικών που προσπαθούσαν να βρουν δικαιολογίες για τη 17Ν.Η πολιτική είναι δύσκολο σπορ.Μια από τις μεγαλύτερες δυσκολίες είναι να βρίσκεις δικαιολογίες για εξτρεμιστές με ιδέες συγγενείς με τις δικές σου.Θέλει τέχνη. :D
Ελπίζω να μην εννοείς ότι είναι έντεχνος ο Καβαλιέρε γιατί δεν θα σε συγχωρήσει ποτέ. :P
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία ή θυμηδία.

Perp
Δημοσιεύσεις: 479
Εγγραφή: 08 Σεπ 2018, 14:51
Phorum.gr user: Perp

Re: Δεκαδες νεκροι απο επιθεσεις σε τζαμια στην Νεα Ζηλανδια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Perp » 16 Μαρ 2019, 19:57

Cavaliere έγραψε:
16 Μαρ 2019, 19:50
πατησιωτης έγραψε:
16 Μαρ 2019, 19:37
Όχι,δεν έχει.Βουνά είναι και οι σκοτωμένοι ΑΠΟ τους κομμουνιστές στη δεκαετία του 40.Εγώ δεν σε ρώτησα ποιός μπορεί να επιβάλλει την ποινικοποίηση του άλλου για να εξαπολύεις προειδοποιήσεις ότι θα "καλοπεράσει" όποιος το κάνει αλλά εάν ΠΡΕΠΕΙ να ποινικοποιηθεί συγκεκριμένη ιδεολογία που ευθύνεται για σωρεία δολοφονιών εν καιρώ δημοκρατίας.
Δεν απαντάς όμως στο ΔΕΟΝ για να μη φανείς ανακόλουθος αλλά το γυρίζεις ποιός ΜΠΟΡΕΙ να απαγορεύσει τον άλλον.Λοιπόν σήμερα δεν μπορείτε να απαγορεύσετε τίποτα διότι χάσατε τον ψυχρό πόλεμο. :D Βεβαίως μπορούν ως ένα σημείο να απαγορεύσουν τους ρατσιστές κλπ η σπορά των νικητών ΚΑΙ του 1945 ΚΑΙ του 1989 και αυτό κάνουν,εξ ου και οι αντιρστσιστικοί νόμοι.Ως ένα σημείο όμως πάντα.Διότι όσο υπάρχει τυπική ελευθερία του λόγου - και αυτό είναι συστατικό του σημερινού δυτικού κόσμου όλο και κάποια πράγματα θα ξεφεύγουν.Δεν μπορεί να ελεγχθεί πλήρως η κοινωνική πραγματικότητα.Η Γερμανία με την οποία είσαι εξοικειωμένος έχει τους πιο αυστηρούς αντιναζί και αντιρστσιστικούς νόμους.Άρκεσε να στείλει επάνω ένα εκατομμύριο λαθρομετανάστες η πρώτη φορά αριστερά και το τζίνι άρχισε και εκεί να ξεφεύγει από το μπουκάλι.Τι AFD και τι Βέμπερ που προσπαθούν όλοι μαζί να ελέγξουν τα πράγματα.Γαλλία και Ιταλία έχουν ξεφύγει προ πολλού.
Να είσαι ευχαριστημένος με την ελληνική κατάσταση.Εδώ είσαστε τώρα πιο καλά βολεμένοι οι αριστεροί.Αλλά τίποτα δεν κρατάει για πάντα. :D
Φυσικά κι έχει ισάριθμους τουλάχιστον νεκρούς και παρά λίγο νεκρούς από επιθέσεις. Αν ο Περίανδρος δεν παραδινότανε για λόγους που φαντάζομαι, ακόμα θα έπινε ρετσίνες με μπάτσους στις ταβέρνες. Λοιπόν, επειδή τα θύματα των φίλων σας αντικομουνιστών ναζί εκεί τα ταιριάζετε δεν είναι Αμερικάνοι αξιωματικοί, αλλά πολύ συχνά φουκαράδες Πακιστανοί, και δεν γράφεται το έγκλημα μετά προκηρύξεως στην Ελευθεροτυπία, δεν σημαίνει πως μασάμε κουτόχορτο και δεν ξέρουμε ό,τι ξέρεις κι εσύ. Όσο για την καλοπέραση, δεν απείλησα, εγώ δεν είμαι πολιτικός, εγώ μόνο ξέρω πως το να δηλώνεις μαρξιστής ακόμα κι εδώ που ζω (που το KPD απαγορεύτηκε ήδη το 1956) δεν προκαλεί την αηδία που θα προκαλέσει η παραδοχή πως είσαι ναζί. Γιατί; Κούκου, μάντεψε. Ας κάνουμε ένα πείραμα, πάρε το Κεφάλαιο, και τον Αγώνα στον ηλεκτρικό και διάβαζε. Όχι στην Ελλάδα, οπουδήποτε. Ξέρεις τη διαφορά. Κι όλη την ξέρουν. Μην κρυβόμαστε, η προσπάθειά σας να εξομοιώσετε τους μαρξιστές και τα κάθε φασιστοειδή, δεν πείθει ούτε τον Donald Trump, φτου, φτου, φτου. :lol: Εγώ ζω στη Γερμανία, ξέρω πως αν δηλώνω κομουνιστής, το πολύ-πολύ να με πουν χαζό, αν δηλώσω ναζί, απλώς θα κάνουν όλοι εμετό. Μια και μου ανέφερες τη χώρα μου.
:goodpost:

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27145
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Δεκαδες νεκροι απο επιθεσεις σε τζαμια στην Νεα Ζηλανδια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 16 Μαρ 2019, 19:57

Cavaliere έγραψε:
16 Μαρ 2019, 19:22
Μήπως δεν έχουν ποινικοποιηθεί; Από τον Βενιζέλο μέχρι το τέλος της Χούντας, κάνουν βουνό οι φυλακισμένοι, εκτελεσμένοι, και βασανισμένοι ως αναπηρίας κομουνιστές. Κι εσύ μιλάς για 70 θύματα. Ας ποινικοποιηθεί, εγώ είμαι, να δούμε αν το κοινό αντανακλαστικό για τους μαρξιστές είναι το ίδιο με αυτό για τους φασίστες. Η παράταξή σου έχει σκοτώσει, εξορίσει, και βασανίσει χιλιάδες. Ας κάνει παράνομους τους μαρξιστές, να καλοπεράσει. Όσο για τις άδειες, είσαι άκυρος, άδειες παίρνουν οι φυλακισμένοι. Κι όσο για την δίκη ως κοινοί ποινικοί, αυτό το ήθελε το σύστημα, εγώ λέω πως κάνανε πολιτικά εγκλήματα. Δεν σκοτώσανε τον τάδε επειδή τους έφαγε την γκόμενα, ούτε για να του πάρουν το αμάξι. Κι επειδή χάνεις την αριθμητική, θα σου θυμίσω ότι οι 70 της άκρας αριστεράς υπάρχουν και από την άκρα δεξιά. Στη μεταπολίτευση, παρακαλώ, ως και στα σήμερα.
Και η Ιστορία απέδειξε - όσον αφορά την Ελλάδα - πως ΚΑΛΩΣ κυνηγήθηκαν, εξορίστηκαν, φυλακίστηκαν, εκτελέστηκαν. Εισέπραξαν τους καρπούς των πράξεων τους.
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 35046
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Δεκαδες νεκροι απο επιθεσεις σε τζαμια στην Νεα Ζηλανδια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 16 Μαρ 2019, 20:00

Cavaliere έγραψε:
16 Μαρ 2019, 19:50
Όχι στην Ελλάδα, οπουδήποτε

Στην Ουγγαρία;στην Ουκρανία,τη γη του Χολομόντορ; :D ; στην Εσθονία με τους υπουργούς της οποίας τσακώνονται ο Πολάκης και ο Κοντονης;Άστα καλύτερα,κάθε χώρα έχει το παρελθόν της.Όσο για την ακροδεξιά βία στην Ελλάδα αυτή είχε μια τεράστια κοιλιά.Η τελευταία βόμβα που έβαλε ο Μιχαλολιάκος πάλι νομίζω ήταν το 1979 ή 1980.Μετά δεν υπάρχει τίποτα για χρόνια.Και αν μετρήσεις τα θύματα δεν υπάρχει σύγκριση για τον πολύ απλό λόγο ότι χρυσαυγίτες και λοιποί δεν χρησιμοποιούν πυροβόλα όπλα και εκρηκτικά.Τα μαχαίρια και τα ρόπαλα δεν είναι το ίδιο αποτελεσματικά όπως τα άλλα.Οι νεκροί δεν υπερβαίνουν τα δάχτυλα του χεριού και με βάση τις δικογραφίες.

zteo
Δημοσιεύσεις: 10275
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:36

Re: Δεκαδες νεκροι απο επιθεσεις σε τζαμια στην Νεα Ζηλανδια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από zteo » 16 Μαρ 2019, 20:00

Nandros έγραψε:
16 Μαρ 2019, 19:57
Cavaliere έγραψε:
16 Μαρ 2019, 19:22
Μήπως δεν έχουν ποινικοποιηθεί; Από τον Βενιζέλο μέχρι το τέλος της Χούντας, κάνουν βουνό οι φυλακισμένοι, εκτελεσμένοι, και βασανισμένοι ως αναπηρίας κομουνιστές. Κι εσύ μιλάς για 70 θύματα. Ας ποινικοποιηθεί, εγώ είμαι, να δούμε αν το κοινό αντανακλαστικό για τους μαρξιστές είναι το ίδιο με αυτό για τους φασίστες. Η παράταξή σου έχει σκοτώσει, εξορίσει, και βασανίσει χιλιάδες. Ας κάνει παράνομους τους μαρξιστές, να καλοπεράσει. Όσο για τις άδειες, είσαι άκυρος, άδειες παίρνουν οι φυλακισμένοι. Κι όσο για την δίκη ως κοινοί ποινικοί, αυτό το ήθελε το σύστημα, εγώ λέω πως κάνανε πολιτικά εγκλήματα. Δεν σκοτώσανε τον τάδε επειδή τους έφαγε την γκόμενα, ούτε για να του πάρουν το αμάξι. Κι επειδή χάνεις την αριθμητική, θα σου θυμίσω ότι οι 70 της άκρας αριστεράς υπάρχουν και από την άκρα δεξιά. Στη μεταπολίτευση, παρακαλώ, ως και στα σήμερα.
Και η Ιστορία απέδειξε - όσον αφορά την Ελλάδα - πως ΚΑΛΩΣ κυνηγήθηκαν, εξορίστηκαν, φυλακίστηκαν, εκτελέστηκαν. Εισέπραξαν τους καρπούς των πράξεων τους.
.
Επειδη η ιστορια στην Ελλαδα και στον κοσμο εδειξε οτι τους κυνηγησαν ανταμα φανατικοι θρησκοληπτοι μαζι με φιλελλευθερους και εθνικιστες καλως λοιπον ταυτιζοντε ο μακελλαρης του Μπατακλαν με τον μακελλαρη της Ν.Ζηλανδιας.
Όποιος σπέρνει Τσιπρες και ραντίζει Ανδρουλακηδες θερίζει Μητσοτακιδες και μια γκέισα Παναγία.

Άβαταρ μέλους
Rocco Siffredi
Δημοσιεύσεις: 7517
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 10:40

Re: Δεκαδες νεκροι απο επιθεσεις σε τζαμια στην Νεα Ζηλανδια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rocco Siffredi » 16 Μαρ 2019, 20:02

Cavaliere έγραψε:
16 Μαρ 2019, 19:50
Φυσικά κι έχει ισάριθμους τουλάχιστον νεκρούς και παρά λίγο νεκρούς από επιθέσεις. Αν ο Περίανδρος δεν παραδινότανε για λόγους που φαντάζομαι, ακόμα θα έπινε ρετσίνες με μπάτσους στις ταβέρνες. Λοιπόν, επειδή τα θύματα των φίλων σας αντικομουνιστών ναζί εκεί τα ταιριάζετε δεν είναι Αμερικάνοι αξιωματικοί, αλλά πολύ συχνά φουκαράδες Πακιστανοί, και δεν γράφεται το έγκλημα μετά προκηρύξεως στην Ελευθεροτυπία, δεν σημαίνει πως μασάμε κουτόχορτο και δεν ξέρουμε ό,τι ξέρεις κι εσύ.
δηλ υπαρχουνε στην Ελλαδα τουλαχιστον 70 νεκροι απο ναζι στην μεταπολιτευση;
τι μαθαινει κανεις

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Δεκαδες νεκροι απο επιθεσεις σε τζαμια στην Νεα Ζηλανδια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 16 Μαρ 2019, 20:02

Nandros έγραψε:
16 Μαρ 2019, 19:57
Και η Ιστορία απέδειξε - όσον αφορά την Ελλάδα - πως ΚΑΛΩΣ κυνηγήθηκαν, εξορίστηκαν, φυλακίστηκαν, εκτελέστηκαν. Εισέπραξαν τους καρπούς των πράξεων τους.
:lol: Αυτά να τα πεις σε έναν πλανήτη που διαμαρτύρονταν για την εκτέλεση Μπελογιάννη, για την εξορία Θεοδωράκη, κ.α.. Η Ιστορία το μόνο που απέδειξε είναι πως αυτοί που πολεμήσαν τους ναζί τουφεκίστηκαν, όταν πια δεν ήταν χρήσιμοι στους Συμμάχους. Ή μάλλον, τους χαλούσαν τις συμφωνίες. Κι εσύ ζήσε με καλούς και κακούς.
Ordem e Progresso.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών