Μπαντριωντιγκές αλλαξοκωλιές. Ο Μυλωνάκης έφυγε απ' το ΑΡΤ, και πήγε...

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Λευκός Λύκος
Δημοσιεύσεις: 3602
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:06
Phorum.gr user: Λευκός Λύκος
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη-Μακεδονία

Re: Μπαντριωντιγκές αλλαξοκωλιές. Ο Μυλωνάκης έφυγε απ' το ΑΡΤ, και πήγε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λευκός Λύκος » 17 Μαρ 2019, 11:23

southern έγραψε:
17 Μαρ 2019, 11:21
Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
17 Μαρ 2019, 11:10
southern έγραψε:
17 Μαρ 2019, 11:03

είναι λάθος το κοινωνικό κράτος, καθιστά τις χώρες μαγνήτη παράνομων μεταναστών. άλλος κάθεται και άλλος πληρώνει;; δεν πάει έτσι :011:
Στο θέμα της λαθρομετανάστευσης, είμαι υπερ του να πάρουν μπούλο όλοι. Αυτό είναι κοινή λογική, άλλο πράγμα οι εθνικισμοί.
ο φυσικός σου χώρος δεν είναι ο ΣΥΡΙΖΑ.
Και ποιος είναι;
Το παλιό το καλό το πασοκ το συριζα στηριξε το 2015.Και συνεχιζει να στηρίζει.
Εκεί ανήκει ο υπερ.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29304
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Μπαντριωντιγκές αλλαξοκωλιές. Ο Μυλωνάκης έφυγε απ' το ΑΡΤ, και πήγε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 17 Μαρ 2019, 11:30

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
17 Μαρ 2019, 10:47

Κρίμα που έφυγε ένα νέος άνθρωπος, εντελώς για το τίποτα. Η "θυσία" του δεν εξυπηρέτησε τίποτα και ακόμα και στην Ελλάδικη κοινωνία πέρασε εντελώς"μπάι", με πλήρη αδιαφορία. Η μεγάλη πλειοψηφία είπε, πως τα θελε και τα πάθε.
Μακάρι να μην τσιμπούσε από κούφια λόγια και να συνέχιζε την ζωή του.

Δεν είναι "τίποτα" η Βόρειος Ήπειρος. Συν ότι ακόμη αντιμετωπίζει προβλήματα εαν θες να το πας και στο "πρακτικό".

Όσο για την κοινωνία, κάνεις μεγάλος λάθος. Για αυτήν είναι ένας σύγχρονος Ήρωας.

Για τον Κατσίφα έχουνε βγει κάμποσα τραγούδια, μοιρολόγια:
ολόκληρη λίσταShow










Ενώ για τους αδιάφορους ωχαδελφιστές, το μόνο που βρήκα είναι αυτό, που όμως τους κράζει:

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Golden Age την 17 Μαρ 2019, 11:42, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14033
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Μπαντριωντιγκές αλλαξοκωλιές. Ο Μυλωνάκης έφυγε απ' το ΑΡΤ, και πήγε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 17 Μαρ 2019, 11:32

Λευκός Λύκος έγραψε:
17 Μαρ 2019, 11:23
southern έγραψε:
17 Μαρ 2019, 11:21
Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
17 Μαρ 2019, 11:10

Στο θέμα της λαθρομετανάστευσης, είμαι υπερ του να πάρουν μπούλο όλοι. Αυτό είναι κοινή λογική, άλλο πράγμα οι εθνικισμοί.
ο φυσικός σου χώρος δεν είναι ο ΣΥΡΙΖΑ.
Και ποιος είναι;
Το παλιό το καλό το πασοκ το συριζα στηριξε το 2015.Και συνεχιζει να στηρίζει.
Εκεί ανήκει ο υπερ.
δεν είναι δυνατόν άνθρωπος που να θέλει αντιμετώπιση της παράνομης μετανάστευσης να ψηφίζει ΣΥΡΙΖΑ..
ελπίζω κάποια στιγμή μετά την εξαΰλωση του ΣΥΡΙΖΑ να δει το φως το αληθινό..
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
Υπερκουλτουριάρης
Δημοσιεύσεις: 2892
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:01
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/ Ν. Μακεδονία

Re: Μπαντριωντιγκές αλλαξοκωλιές. Ο Μυλωνάκης έφυγε απ' το ΑΡΤ, και πήγε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υπερκουλτουριάρης » 17 Μαρ 2019, 11:47

southern έγραψε:
17 Μαρ 2019, 11:21

ο φυσικός σου χώρος δεν είναι ο ΣΥΡΙΖΑ.
Ο φυσικός μου χώρος δεν υπάρχει. Οικονομικά είμαι υπερ της σοσιαλδημοκρατίας και κοινωνικά υπέρ της ησυχίας και της τάξης. Κάτι προς παλιό αριστερό Κεντρο ή παλιο ΠΑΣΟΚ ορθόδοξο :lol:
Αυτή την στιγμή στηρίζω ΣΥΡΙΖΑ ως μη χειρον. Αν δεν είχαμε απέναντι το μεγαλύτερο ξέρασμα του πολιτικού σκηνικού, αλλά κάτι σε Κωστάκη, πιθανόν να μην έριχνα Τσίπρα. Είμαι πρακτικός άνθρωπος, από το καλό υπάρχει και καλύτερο, από το κακό και χειρότερο.
πατησιωτης έγραψε:
17 Μαρ 2019, 11:23


Aυτό συνέβη επειδή έχει αλλάξει η ελληνική κοινή γνώμη έπειτα από μισό αιώνα μεταπολίτευση και εντατική προπαγάνδα περί του αναλλοίωτου των συνόρων.Φυσικά αυτό συμβαδίζει με τα σημερινά συμφέροντα της Ελλάδος αφού με την εξαίρεση της Β.Ηπείρου δεν υπάρχουν ελληνικές μειονότητες έξω από την Ελλάδα.Ωστόσο ο χειρισμός αυτής της εξαίρεσης παραμένει δύσκολος.
Υπάρχει και η Κύπρος. Είμαι υπέρ της διπλής διχοτόμησης ή της διατήρησης του στατους κβο. Με την Αλβανία υπέρ της ανταλλαγής πληθυσμών. Η μειονότητες είναι παράγων αποσταθεροποίησης. Από μακριά και αγαπημένοι, μας το δίδαξε και το 22 αυτό.
Golden Age έγραψε:
17 Μαρ 2019, 11:30


Όσο για την κοινωνία, κάνεις μεγάλος λάθος. Για αυτήν είναι ένας σύγχρονος Ήρωας.
Μπορεί να γουστάρετε " ήρωες" που προσφέρονται για πολιτική εκμετάλευση,ενώ σε προσωπικό επίπεδο σας είναι αδιάφοροι και σας βολεύουν πεθαμένοι. Εδώ οι άλλοι τέλειωσαν τον Λαμπράκη μέσα στο ασθενοφόρο :P , αλλά εγώ που δεν ανήκω κάπου, δεν έχω λόγο να θέλω να γίνονται αστερόσκονη στα 35 τους. Όταν το άκουσα είπα ανθρώπινα, κρίμα νέος άνθρωπος, να πεθάνει για μια μαλακία.
Επέτρεψε μου να έχω καλύτερη άποψη για το πόσο συγκινήθηκε η μεγάλη πλειοψηφία, λόγο δουλειάς μιλάω με κόσμο και κοσμάκη. Οι ελάχιστοι που καταδέχθηκαν να αναφερθούν(ο ένας ήταν και Β.Ηπειρώτης, εκανα εγώ αναφορά για να τον ρωτήσω τι πιστεύει), είπαν το έφαγε το κεφάλι του μόνος του. Γενικά για Βορειοηπειρώτες, Κύπριους, Ρωσοπόντιους ο Ελλαδίτης δεν δίνει φράγκο.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29304
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Μπαντριωντιγκές αλλαξοκωλιές. Ο Μυλωνάκης έφυγε απ' το ΑΡΤ, και πήγε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 17 Μαρ 2019, 11:58

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
17 Μαρ 2019, 11:47

Μπορεί να γουστάρετε " ήρωες" που προσφέρονται για πολιτική εκμετάλευση,ενώ σε προσωπικό επίπεδο σας είναι αδιάφοροι και σας βολεύουν πεθαμένοι. Εδώ οι άλλοι τέλειωσαν τον Λαμπράκη μέσα στο ασθενοφόρο :P , αλλά εγώ που δεν ανήκω κάπου, δεν έχω λόγο να θέλω να γίνονται αστερόσκονη στα 35 τους. Όταν το άκουσα είπα ανθρώπινα, κρίμα νέος άνθρωπος, να πεθάνει για μια μαλακία.
Επέτρεψε μου να έχω καλύτερη άποψη για το πόσο συγκινήθηκε η μεγάλη πλειοψηφία, λόγο δουλειάς μιλάω με κόσμο και κοσμάκη. Οι ελάχιστοι που καταδέχθηκαν να αναφερθούν(ο ένας ήταν και Β.Ηπειρώτης, εκανα εγώ αναφορά για να τον ρωτήσω τι πιστεύει), είπαν το έφαγε το κεφάλι του μόνος του. Γενικά για Βορειοηπειρώτες, Κύπριους, Ρωσοπόντιους ο Ελλαδίτης δεν δίνει φράγκο.
Δεν είναι "ήρωας", αλλά Ήρωας. Όπως ήταν και οι Μακεδονομάχοι, και οι αντάρτες του Σπηρομήλιου και οι αντάρτες του Πόντου και οι αντάρτες της ΕΟΚΑ και πόσοι άλλοι. Δεν με/μας "βολεύει" για καμμία πολιτική εκμετάλλευση. Η ηρωικότητά του κρίνεται απο τις πράξεις του και όχι απο το τί θα πω εγώ κι εσύ.

Δεν είναι "μαλακία" ούτε η Ιδέα της Βορείου Ηπείρου, ούτε η ύπαρξη προβλημάτων που αντιμετωπίζει ο κόσμος εκεί.


Για τον κόσμο κάνεις λάθος. Τουλάχιστον για τη νεολαία. Αλλά και για μεγάλους.

Άβαταρ μέλους
Υπερκουλτουριάρης
Δημοσιεύσεις: 2892
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:01
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/ Ν. Μακεδονία

Re: Μπαντριωντιγκές αλλαξοκωλιές. Ο Μυλωνάκης έφυγε απ' το ΑΡΤ, και πήγε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υπερκουλτουριάρης » 17 Μαρ 2019, 12:56

Η νεολαία και αναφέρομαι στους μέχρι 25, είναι πληρως αντεθνικιστες. Σε multi κοινωνια μεγαλωσαν,εχουν από 5 μαύρους φιλους ο καθένας. Ουτε καν με ομάδες και μουσική δεν ασχολουνται.

Άβαταρ μέλους
oldjedi
Δημοσιεύσεις: 1929
Εγγραφή: 20 Αύγ 2018, 23:20
Phorum.gr user: oldjedi

Re: Μπαντριωντιγκές αλλαξοκωλιές. Ο Μυλωνάκης έφυγε απ' το ΑΡΤ, και πήγε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από oldjedi » 17 Μαρ 2019, 13:54

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
17 Μαρ 2019, 12:56
Η νεολαία και αναφέρομαι στους μέχρι 25, είναι πληρως αντεθνικιστες. Σε multi κοινωνια μεγαλωσαν,εχουν από 5 μαύρους φιλους ο καθένας. Ουτε καν με ομάδες και μουσική δεν ασχολουνται.
:)

Αυτο δεν θελατε εσεις οι αριστεροι ;; Γι' αυτο δεν αγωνιστηκατε ;;

:wave:
Εξεστι , αριστεροις , ασχημονειν

Άβαταρ μέλους
Υπερκουλτουριάρης
Δημοσιεύσεις: 2892
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:01
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/ Ν. Μακεδονία

Re: Μπαντριωντιγκές αλλαξοκωλιές. Ο Μυλωνάκης έφυγε απ' το ΑΡΤ, και πήγε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υπερκουλτουριάρης » 17 Μαρ 2019, 14:03

oldjedi έγραψε:
17 Μαρ 2019, 13:54
Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
17 Μαρ 2019, 12:56
Η νεολαία και αναφέρομαι στους μέχρι 25, είναι πληρως αντεθνικιστες. Σε multi κοινωνια μεγαλωσαν,εχουν από 5 μαύρους φιλους ο καθένας. Ουτε καν με ομάδες και μουσική δεν ασχολουνται.
:)

Αυτο δεν θελατε εσεις οι αριστεροι ;; Γι' αυτο δεν αγωνιστηκατε ;;

:wave:
Δεν είμαι αριστερός, αλλά δεν το βρίσκω αρνητικό. Αν και οι λάθρο ηταν στο ίδιο μουντ και αντι για τζαμια ,μαντιλες και μαλακιες, ειχαν διάθεση να μπουν στην φάση δεν θα ειχα καμιά σοβαρή ένσταση στο θέμα.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29304
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Μπαντριωντιγκές αλλαξοκωλιές. Ο Μυλωνάκης έφυγε απ' το ΑΡΤ, και πήγε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 17 Μαρ 2019, 14:25

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
17 Μαρ 2019, 12:56
Η νεολαία και αναφέρομαι στους μέχρι 25, είναι πληρως αντεθνικιστες. Σε multi κοινωνια μεγαλωσαν,εχουν από 5 μαύρους φιλους ο καθένας. Ουτε καν με ομάδες και μουσική δεν ασχολουνται.
Έχεις μαύρα μεσάνυκτα απο τη σημερινή νεολαία!


Εαν εξαιρέσεις κάτι κομματογαβ εθνομηδενιστικών παραφυάδων, οι υπόλοιποι είναι τουλάχιστον πατριώτες. Ακόμη και οι παρτακοατομιστές είναι περιορισμένοι σε σχέση με τις προηγούμενες δεκαετίες!

Για τις ίδιες ηλικίες μιλώ κι εγώ εννοείται.

Άβαταρ μέλους
Υπερκουλτουριάρης
Δημοσιεύσεις: 2892
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:01
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/ Ν. Μακεδονία

Re: Μπαντριωντιγκές αλλαξοκωλιές. Ο Μυλωνάκης έφυγε απ' το ΑΡΤ, και πήγε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υπερκουλτουριάρης » 17 Μαρ 2019, 14:51

Τι να σου πω, ισως υπαρχει τοπικη διαφοροποίηση.
Σε αυτους που βλέπω εγώ, ενα μεγάλο μέρος ειναι μπαισεξουαλ, στο συνολο τους ασχολούνται με την προοδο τους επαγγελματικα και δεν έχουν καμιά διάθεση διαφοροποίησης για έθνη,ποδόσφαιρο, ιδέες κ.λ.π.
Καλά ξυγιουνται, από εμάς, καλυτεροι είναι. Πιο μετριοπαθείς, πιο ευγενείς.

-71
Δημοσιεύσεις: 1251
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2018, 21:53

Re: Μπαντριωντιγκές αλλαξοκωλιές. Ο Μυλωνάκης έφυγε απ' το ΑΡΤ, και πήγε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από -71 » 17 Μαρ 2019, 15:13

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
17 Μαρ 2019, 14:51
Τι να σου πω, ισως υπαρχει τοπικη διαφοροποίηση.
Σε αυτους που βλέπω εγώ, ενα μεγάλο μέρος ειναι μπαισεξουαλ, στο συνολο τους ασχολούνται με την προοδο τους επαγγελματικα και δεν έχουν καμιά διάθεση διαφοροποίησης για έθνη,ποδόσφαιρο, ιδέες κ.λ.π.
Καλά ξυγιουνται, από εμάς, καλυτεροι είναι. Πιο μετριοπαθείς, πιο ευγενείς.
Σε μεγάλο βαθμό έτσι είναι τα πράγματα όπως τα γράφεις.Το μπάι δεν το έχω παρατηρήσει και δεν είμαι σε θέση να το ξέρω(αντικειμενικά),αυτό που έχω παρατηρήσει όμως είναι το ότι έπαψαν να κρύβονται τα ομοφυλόφιλα άτομα,βγαίνουν στα ίσα πλέον και το δείχνουν με διάφορους τρόπους.Θα συμφωνήσω για τα φράγκα,αν και δεν είναι μόνο οι 25άρηδες έτσι μιας και άτομα κοντά στα σαράντα και γενικά από νέους μέχρι μεσήλικες είναι όλοι τους πλήρως εκχρηματισμένοι.Στα φράγκα πιστεύουν όλοι τους αλλά αυτό που διαφοροποιεί κυρίως τους 25άρηδες που λες και συ είναι ο ασύδοτος καταναλωτισμός.Ο ρωμιός ανέκαθεν ήταν ένα σίχαμα που θα σου έχωνε πισώπλατη μαχαιριά,οι νεο-ρωμιοί και κυρίως οι νεολαίοι τους όμως θα το έκαναν τόσο απροκάλυπτα και χυδαία αν ήταν για μια αστραφτερή λαμαρίνα για παράδειγμα.Αυτό πιστεύω είναι το κύριο χαρακτηριστικό τους.Οι περισσότεροι εξ αυτών πήγαν σχολείο επί εκσυγχρονιστικού χυδαίου πασοκ.Βασική παράμετρος η τελευταία.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος -71 την 17 Μαρ 2019, 17:00, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48753
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Μπαντριωντιγκές αλλαξοκωλιές. Ο Μυλωνάκης έφυγε απ' το ΑΡΤ, και πήγε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 17 Μαρ 2019, 15:39

oldjedi έγραψε:
17 Μαρ 2019, 09:11
Kauldron έγραψε:
17 Μαρ 2019, 00:20
Saliveros έγραψε:
17 Μαρ 2019, 00:03


:smt017

Γιατί μόνο κάθε Παρασκευή;
Πάει με τα όσπρια. :giggle:
:)

Εδω στην Χαλκιδικη , δεν πιανουμε πολλους σταθμους ... Οποτε τον βλεπω στο ΚΟΝΤΡΑ καθε Παρασκευη βραδυ ... Ακουω τον πολιτικο του σχολιασμοα και αλλαζω καναλι , οταν αρχιζει τα επεγγελματικα του ...
Οσο για την φασολαδα αποτελει ενα απο τα αγαπημενα μου φαγητα ...

Περι ορεξεως ...

:wave:
Μια χαρά είναι τα φασολάκια, οι φακές όμως πιο εύκολες να τις φτιάξεις.
Τώρα για τους σταθμούς, εγώ δεν έχω καν τηλεόραση. Από το YT βλέπω τον Βελόπουλα. Πολύ καλύτερο από τηλεόραση, βλέπεις όποτε θέλεις.
Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
17 Μαρ 2019, 12:56
Η νεολαία και αναφέρομαι στους μέχρι 25, είναι πληρως αντεθνικιστες. Σε multi κοινωνια μεγαλωσαν,εχουν από 5 μαύρους φιλους ο καθένας. Ουτε καν με ομάδες και μουσική δεν ασχολουνται.
Συνέχισε να κλείνεις τα μάτια σου. Η πραγματικότητα είναι ΤΟ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΝΤΙΘΕΤΟ απ' αυτό που λες. Και η εξήγηση είναι απλούστατη. Η νεολαία είναι αντισυστημική. Όταν το σύστημα είναι η μπούρδα του μπολυμπολιτιΖμού, που προσπαθούν να τους το επιβάλλουν με το έτσι θέλω, τότε λογικά ως νέοι θ' αντιδράσουν και στην ετσιθελική επιβολή, και στο γεγονός οτι πρόκειται για κατεστημένο. Πάρτο απόφαση, η ροζουλί Αχριστερά δε μπορεί να είναι ταυτόχρονα και σύστημα και επανάσταση. Απ' τη στιγμή που έγινε σύστημα, η νεολαία είναι απέναντι.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Kauldron την 17 Μαρ 2019, 15:44, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29304
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Μπαντριωντιγκές αλλαξοκωλιές. Ο Μυλωνάκης έφυγε απ' το ΑΡΤ, και πήγε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 17 Μαρ 2019, 15:43

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
17 Μαρ 2019, 14:51
Τι να σου πω, ισως υπαρχει τοπικη διαφοροποίηση.
Όταν είδα τη νεολαία να ακτεβαίνει μαζικά στους δρόμμους για το Μακεδονικό, συνειδητοποίησα πως είμαι πια μεσήλιξ (ή έστω κατα προσέγγιση. ημιμεσήλιξ ας πούμε). Μέχρι τότε πίστευα τα ίδια με 'σένα.Η μαζική συμμετοχή της νεολαίας και μάλιστα με ισχυρή εθνική αντίληψη ήταν μια ευχάριστη έκπληξη για 'μένα.

-71
Δημοσιεύσεις: 1251
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2018, 21:53

Re: Μπαντριωντιγκές αλλαξοκωλιές. Ο Μυλωνάκης έφυγε απ' το ΑΡΤ, και πήγε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από -71 » 17 Μαρ 2019, 17:03

Golden Age έγραψε:
17 Μαρ 2019, 15:43
Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
17 Μαρ 2019, 14:51
Τι να σου πω, ισως υπαρχει τοπικη διαφοροποίηση.
Όταν είδα τη νεολαία να ακτεβαίνει μαζικά στους δρόμμους για το Μακεδονικό, συνειδητοποίησα πως είμαι πια μεσήλιξ (ή έστω κατα προσέγγιση. ημιμεσήλιξ ας πούμε). Μέχρι τότε πίστευα τα ίδια με 'σένα.Η μαζική συμμετοχή της νεολαίας και μάλιστα με ισχυρή εθνική αντίληψη ήταν μια ευχάριστη έκπληξη για 'μένα.
Ποια εθνική αντίληψη ρε χρυσέ αιώνα,μας δουλεύεις κυριακάτικο;Έπεσε EςEμEς από τα κεντρικά της δαπ/οννεδ,τώρα τα άλλα τα παιδάκια στα σχολεία στη β.Ελλάδα για να χάσουν το μάθημα πήγαν.Υπηρέτησες με κανά νεοδημοκράτη στο στρατό να σου χώνει μπιφτέκια από τα σφυριχτά που έριχνε στους καραβανάδες φίλους του και να κάνεις τις υπηρεσίες του όταν ήτανε αραχτός ντα κάπο;Ξύπνα ρε φίλε.

Άβαταρ μέλους
Υπερκουλτουριάρης
Δημοσιεύσεις: 2892
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:01
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/ Ν. Μακεδονία

Re: Μπαντριωντιγκές αλλαξοκωλιές. Ο Μυλωνάκης έφυγε απ' το ΑΡΤ, και πήγε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υπερκουλτουριάρης » 17 Μαρ 2019, 18:26

Golden Age έγραψε:
17 Μαρ 2019, 15:43
Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
17 Μαρ 2019, 14:51
Τι να σου πω, ισως υπαρχει τοπικη διαφοροποίηση.
Όταν είδα τη νεολαία να ακτεβαίνει μαζικά στους δρόμμους για το Μακεδονικό, συνειδητοποίησα πως είμαι πια μεσήλιξ (ή έστω κατα προσέγγιση. ημιμεσήλιξ ας πούμε). Μέχρι τότε πίστευα τα ίδια με 'σένα.Η μαζική συμμετοχή της νεολαίας και μάλιστα με ισχυρή εθνική αντίληψη ήταν μια ευχάριστη έκπληξη για 'μένα.
Στο πρώτο συλλαλητήριο πήγα. Παίζει στα 36 μου να ήμουν τεντυμπόις, στο 1% που είχε μαλλιά και μάλιστα μαύρα.
Για τις καταλήψεις άστο, εμείς κάναμε για να έχει καπότες στο κυλικείο, την περίοδο που ρίχναμε τον χάρακα για να δούμε τι χρώμα εσώρουχο φορά η καθηγήτρια.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών