Μπαντριωντιγκές αλλαξοκωλιές. Ο Μυλωνάκης έφυγε απ' το ΑΡΤ, και πήγε...

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29042
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Μπαντριωντιγκές αλλαξοκωλιές. Ο Μυλωνάκης έφυγε απ' το ΑΡΤ, και πήγε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 17 Μαρ 2019, 19:41

-71 έγραψε:
17 Μαρ 2019, 19:39
Golden Age έγραψε:
17 Μαρ 2019, 19:32
-71 έγραψε:
17 Μαρ 2019, 19:28

Πάντως ήταν τούρλα στους οννεδίτες/δαπίτες τα μασκαριλίκια στο σύνταγμα...έτυχε να δω και ένα χαλβά δαπίτη που γνώριζα φατσικά από τις σπουδές μου.Μιλάμε για σκληρό καρνάβαλο όχι αστεία,μέχρι και το σαμαρά το διασώστη μας δημοσίευσαν σε φωτογραφίες στο πρώτο θέμα ως λαϊκό αγωνιστή ενάντια στα δακρυγόνα...Επίσης εδώ που ζω ένα κοριτσάκι ελευθέρω ηθών διορισμένη σε μουσείο από τη νδ κατέβηκε αν κρίνω από τις δημοσιεύσεις στο προφίλ της στα μκδ.

Γνωστά αυτά, στα συλλαλητήρια κατέβηκαν και Νεοδημοκράτες, ακόμη και Λαφαζανικοί, για ψηφοθηρία. Αυτό δεν αναιρεί την ποιότητα της πλειοψηφία του κόσμου. Πολύ περισσότερο των μαθητών. Έχω παρακολουθήσει και πορείες τους. Ό,τι έκαναν, το πίστευαν.
Χρήσιμοι ηλίθιοι ήταν παρέα με θρασύδειλα τομάρια που πήραν το sms από την τοπική της νδ για κάθοδο.Το ότι υπάρχουν πάντα λίγοι ειλικρινείς ιδεολόγοι δεν αναιρεί ότι η μάζα πάντα απαρτίζεται από όσους περιγράφω.Ως προς τα παιδιά εξακολουθώ να πιστεύω ότι απλά γουστάρανε να χάσουνε μάθημα,ακολούθησε καφεδάκι και μετά μαθητικός πεοθηλασμός σε κάποιο σπίτι που ήταν άδειο από γονείς.Τα έχω ζήσει και γω στην ίδια κοινωνία ζούμε.
Χρήσιμοι ηλίθιοι είναι όσοι προώνοντια με το "συνταγματικό τόξο". Ο κόσμος που κατέβηκε ήταν ανιδιοτελής. Και τα παιδιά, είχαν πεποίθηση. Μου αρκεί η σύγκριση με τις καταλήψεις και τις κινητοποιήσεις της εποχής μου.

-71
Δημοσιεύσεις: 1251
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2018, 21:53

Re: Μπαντριωντιγκές αλλαξοκωλιές. Ο Μυλωνάκης έφυγε απ' το ΑΡΤ, και πήγε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από -71 » 17 Μαρ 2019, 19:46

Golden Age έγραψε:
17 Μαρ 2019, 19:41
-71 έγραψε:
17 Μαρ 2019, 19:39
Golden Age έγραψε:
17 Μαρ 2019, 19:32



Γνωστά αυτά, στα συλλαλητήρια κατέβηκαν και Νεοδημοκράτες, ακόμη και Λαφαζανικοί, για ψηφοθηρία. Αυτό δεν αναιρεί την ποιότητα της πλειοψηφία του κόσμου. Πολύ περισσότερο των μαθητών. Έχω παρακολουθήσει και πορείες τους. Ό,τι έκαναν, το πίστευαν.
Χρήσιμοι ηλίθιοι ήταν παρέα με θρασύδειλα τομάρια που πήραν το sms από την τοπική της νδ για κάθοδο.Το ότι υπάρχουν πάντα λίγοι ειλικρινείς ιδεολόγοι δεν αναιρεί ότι η μάζα πάντα απαρτίζεται από όσους περιγράφω.Ως προς τα παιδιά εξακολουθώ να πιστεύω ότι απλά γουστάρανε να χάσουνε μάθημα,ακολούθησε καφεδάκι και μετά μαθητικός πεοθηλασμός σε κάποιο σπίτι που ήταν άδειο από γονείς.Τα έχω ζήσει και γω στην ίδια κοινωνία ζούμε.
Χρήσιμοι ηλίθιοι είναι όσοι προώνοντια με το "συνταγματικό τόξο". Ο κόσμος που κατέβηκε ήταν ανιδιοτελής. Και τα παιδιά, είχαν πεποίθηση. Μου αρκεί η σύγκριση με τις καταλήψεις και τις κινητοποιήσεις της εποχής μου.
Κρίνω και από εδώ ποιοι είχανε κατέβει,άσε που ήταν βαριά καμιά κατοστή χιλιάδες παρά το γεγονός ότι γνωστοί λαδέμποροι μας λέγανε για μισό εκατομμύριο.Σκληρό τρόλλινγκ...

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 13913
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Μπαντριωντιγκές αλλαξοκωλιές. Ο Μυλωνάκης έφυγε απ' το ΑΡΤ, και πήγε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 17 Μαρ 2019, 19:50

-71 έγραψε:
17 Μαρ 2019, 15:13
Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
17 Μαρ 2019, 14:51
Τι να σου πω, ισως υπαρχει τοπικη διαφοροποίηση.
Σε αυτους που βλέπω εγώ, ενα μεγάλο μέρος ειναι μπαισεξουαλ, στο συνολο τους ασχολούνται με την προοδο τους επαγγελματικα και δεν έχουν καμιά διάθεση διαφοροποίησης για έθνη,ποδόσφαιρο, ιδέες κ.λ.π.
Καλά ξυγιουνται, από εμάς, καλυτεροι είναι. Πιο μετριοπαθείς, πιο ευγενείς.
Σε μεγάλο βαθμό έτσι είναι τα πράγματα όπως τα γράφεις.Το μπάι δεν το έχω παρατηρήσει και δεν είμαι σε θέση να το ξέρω(αντικειμενικά),αυτό που έχω παρατηρήσει όμως είναι το ότι έπαψαν να κρύβονται τα ομοφυλόφιλα άτομα,βγαίνουν στα ίσα πλέον και το δείχνουν με διάφορους τρόπους.Θα συμφωνήσω για τα φράγκα,αν και δεν είναι μόνο οι 25άρηδες έτσι μιας και άτομα κοντά στα σαράντα και γενικά από νέους μέχρι μεσήλικες είναι όλοι τους πλήρως εκχρηματισμένοι.Στα φράγκα πιστεύουν όλοι τους αλλά αυτό που διαφοροποιεί κυρίως τους 25άρηδες που λες και συ είναι ο ασύδοτος καταναλωτισμός.Ο ρωμιός ανέκαθεν ήταν ένα σίχαμα που θα σου έχωνε πισώπλατη μαχαιριά,οι νεο-ρωμιοί και κυρίως οι νεολαίοι τους όμως θα το έκαναν τόσο απροκάλυπτα και χυδαία αν ήταν για μια αστραφτερή λαμαρίνα για παράδειγμα.Αυτό πιστεύω είναι το κύριο χαρακτηριστικό τους.Οι περισσότεροι εξ αυτών πήγαν σχολείο επί εκσυγχρονιστικού χυδαίου πασοκ.Βασική παράμετρος η τελευταία.
αν σε ενοχλούσε η παιδεία του εκσυγχρονιστικού Πασοκ, τότε πως σου φαίνεται ο Γαβρόγλου που στηρίζει τα αιτήματα του Ουράνιο Τόξου;;
Ο κόσμος του εκσυγχρονιστικού ΠΑΣΟΚ έχει αρχίσει να μπαίνει και στο ΣΥΡΙΖΑ. Αν δεν κάνω λάθος, έχεις εκφράσεις ευρωσκεπτικιστές απόψεις. Ο ΣΥΡΙΖΑ έχει προσχωρήσει στο στρατόπεδο του φεντεραλισμού, όπως και η ΝΔ. Διαφοροποιείται από τη νεοφιλελεύθερη ΝΔ μόνο στην ατζέντα των δικαιωματιστών. Αν βέβαια ασπάζεσαι τις ανησυχίες των δικαιωματιστών και των no borders τότε καλώς στηρίζεις ΣΥΡΙΖΑ. Σήμερα τα σκληρά δεξιά και εθνικιστικά κόμματα μάχονται τη σημερινή μορφή της ΕΕ.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος southern την 17 Μαρ 2019, 19:51, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29042
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Μπαντριωντιγκές αλλαξοκωλιές. Ο Μυλωνάκης έφυγε απ' το ΑΡΤ, και πήγε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 17 Μαρ 2019, 19:50

-71 έγραψε:
17 Μαρ 2019, 19:46
Golden Age έγραψε:
17 Μαρ 2019, 19:41
-71 έγραψε:
17 Μαρ 2019, 19:39

Χρήσιμοι ηλίθιοι ήταν παρέα με θρασύδειλα τομάρια που πήραν το sms από την τοπική της νδ για κάθοδο.Το ότι υπάρχουν πάντα λίγοι ειλικρινείς ιδεολόγοι δεν αναιρεί ότι η μάζα πάντα απαρτίζεται από όσους περιγράφω.Ως προς τα παιδιά εξακολουθώ να πιστεύω ότι απλά γουστάρανε να χάσουνε μάθημα,ακολούθησε καφεδάκι και μετά μαθητικός πεοθηλασμός σε κάποιο σπίτι που ήταν άδειο από γονείς.Τα έχω ζήσει και γω στην ίδια κοινωνία ζούμε.
Χρήσιμοι ηλίθιοι είναι όσοι προώνοντια με το "συνταγματικό τόξο". Ο κόσμος που κατέβηκε ήταν ανιδιοτελής. Και τα παιδιά, είχαν πεποίθηση. Μου αρκεί η σύγκριση με τις καταλήψεις και τις κινητοποιήσεις της εποχής μου.
Κρίνω και από εδώ ποιοι είχανε κατέβει,άσε που ήταν βαριά καμιά κατοστή χιλιάδες ότι γνωστοί λαδέμποροι μας λέγανε για μισό εκατομμύριο.Σκληρό τρόλλινγκ...
Οκ, αυτοί ήτανε..."βαριά 100.000" και..."στην πλειοψηφία τους βαλτοί της ΝΔ" (που σαμπόταρε το πρώτο συλλαλητήριο). :)

Jolly Roger
Δημοσιεύσεις: 8524
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2018, 00:21
Phorum.gr user: Jolly Roger

Re: Μπαντριωντιγκές αλλαξοκωλιές. Ο Μυλωνάκης έφυγε απ' το ΑΡΤ, και πήγε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jolly Roger » 17 Μαρ 2019, 19:53

Golden Age έγραψε:
17 Μαρ 2019, 19:38
Jolly Roger έγραψε:
17 Μαρ 2019, 19:36
Golden Age έγραψε:
17 Μαρ 2019, 19:33


Δεν χρησιμοποίησα ονομαστική, αλλά αιτιατική. Μην κομμουνιστομπαχαλεύεις το νήμα.
Για ξαναδιάβασε τι έγραψες:

"'Το ζήλο που είδα δεν έχει καμμία σχέση με ΟΝΝΕΔ κλπ."

Aν χρησιμοποίησες αιτιατική είναι λάθος όλο το επόμενο μέρος της πρότασης - σαν να λες "τον Μπάμπη δεν κοιμάται".

Αν χρησιμοποίησες ονομαστική - που μόνο έτσι έχει νόημα η συνέχεια της πρότασης - έπρεπε να γράψεις o ζήλος.
Το φραστικό μου σχήμα, είναι διαδεδομένο στην καθουμιλουμένη. Είναι σαν να λέω "το ζήλο που είδα, δεν τον έχω δει αλλού".
Άλλο ο προφορικός λόγος άλλο ο γραπτός. Δε γίνεται να γράφουμε όπως μιλάμε.

"Τον ζήλο που είδα δεν τον έχω ξαναδεί" = Σωστό.

"Ο ζήλος που είδα δεν έχει σχέση με..." = Σωστό.

"Τον ζήλο που είδα δεν έχει σχέση με..." = Λάθος.

-71
Δημοσιεύσεις: 1251
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2018, 21:53

Re: Μπαντριωντιγκές αλλαξοκωλιές. Ο Μυλωνάκης έφυγε απ' το ΑΡΤ, και πήγε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από -71 » 17 Μαρ 2019, 19:56

Golden Age έγραψε:
17 Μαρ 2019, 19:50
-71 έγραψε:
17 Μαρ 2019, 19:46
Golden Age έγραψε:
17 Μαρ 2019, 19:41


Χρήσιμοι ηλίθιοι είναι όσοι προώνοντια με το "συνταγματικό τόξο". Ο κόσμος που κατέβηκε ήταν ανιδιοτελής. Και τα παιδιά, είχαν πεποίθηση. Μου αρκεί η σύγκριση με τις καταλήψεις και τις κινητοποιήσεις της εποχής μου.
Κρίνω και από εδώ ποιοι είχανε κατέβει,άσε που ήταν βαριά καμιά κατοστή χιλιάδες ότι γνωστοί λαδέμποροι μας λέγανε για μισό εκατομμύριο.Σκληρό τρόλλινγκ...
Οκ, αυτοί ήτανε..."βαριά 100.000" και..."στην πλειοψηφία τους βαλτοί της ΝΔ" (που σαμπόταρε το πρώτο συλλαλητήριο). :)
Στο δεύτερο ανοικτά έστειλε μέχρι και την κότα του το καλύτερο βιογραφικό της χώρας.Στο πρώτο δεν είχα παρακολουθήσει τι παίχτηκε αν και θεωρώ απίθανο να μην είχε στείλει σήμα η τοπική.Τα συλλαλητήρια αυτά ήταν τα "Παραιτηθείτε" του 2018 και τίποτα περισσότερο.Το δεύτερο ήταν σίγουρα αποτυχημένο αν σκεφτείς ότι κατέβηκε όλη η επίσημη νδ.

-71
Δημοσιεύσεις: 1251
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2018, 21:53

Re: Μπαντριωντιγκές αλλαξοκωλιές. Ο Μυλωνάκης έφυγε απ' το ΑΡΤ, και πήγε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από -71 » 17 Μαρ 2019, 19:59

southern έγραψε:
17 Μαρ 2019, 19:50
-71 έγραψε:
17 Μαρ 2019, 15:13
Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
17 Μαρ 2019, 14:51
Τι να σου πω, ισως υπαρχει τοπικη διαφοροποίηση.
Σε αυτους που βλέπω εγώ, ενα μεγάλο μέρος ειναι μπαισεξουαλ, στο συνολο τους ασχολούνται με την προοδο τους επαγγελματικα και δεν έχουν καμιά διάθεση διαφοροποίησης για έθνη,ποδόσφαιρο, ιδέες κ.λ.π.
Καλά ξυγιουνται, από εμάς, καλυτεροι είναι. Πιο μετριοπαθείς, πιο ευγενείς.
Σε μεγάλο βαθμό έτσι είναι τα πράγματα όπως τα γράφεις.Το μπάι δεν το έχω παρατηρήσει και δεν είμαι σε θέση να το ξέρω(αντικειμενικά),αυτό που έχω παρατηρήσει όμως είναι το ότι έπαψαν να κρύβονται τα ομοφυλόφιλα άτομα,βγαίνουν στα ίσα πλέον και το δείχνουν με διάφορους τρόπους.Θα συμφωνήσω για τα φράγκα,αν και δεν είναι μόνο οι 25άρηδες έτσι μιας και άτομα κοντά στα σαράντα και γενικά από νέους μέχρι μεσήλικες είναι όλοι τους πλήρως εκχρηματισμένοι.Στα φράγκα πιστεύουν όλοι τους αλλά αυτό που διαφοροποιεί κυρίως τους 25άρηδες που λες και συ είναι ο ασύδοτος καταναλωτισμός.Ο ρωμιός ανέκαθεν ήταν ένα σίχαμα που θα σου έχωνε πισώπλατη μαχαιριά,οι νεο-ρωμιοί και κυρίως οι νεολαίοι τους όμως θα το έκαναν τόσο απροκάλυπτα και χυδαία αν ήταν για μια αστραφτερή λαμαρίνα για παράδειγμα.Αυτό πιστεύω είναι το κύριο χαρακτηριστικό τους.Οι περισσότεροι εξ αυτών πήγαν σχολείο επί εκσυγχρονιστικού χυδαίου πασοκ.Βασική παράμετρος η τελευταία.
αν σε ενοχλούσε η παιδεία του εκσυγχρονιστικού Πασοκ, τότε πως σου φαίνεται ο Γαβρόγλου που στηρίζει τα αιτήματα του Ουράνιο Τόξου;;
Ο κόσμος του εκσυγχρονιστικού ΠΑΣΟΚ έχει αρχίσει να μπαίνει και στο ΣΥΡΙΖΑ. Αν δεν κάνω λάθος, έχεις εκφράσεις ευρωσκεπτικιστές απόψεις. Ο ΣΥΡΙΖΑ έχει προσχωρήσει στο στρατόπεδο του φεντεραλισμού, όπως και η ΝΔ. Διαφοροποιείται από τη νεοφιλελεύθερη ΝΔ μόνο στην ατζέντα των δικαιωματιστών. Αν βέβαια ασπάζεσαι τις ανησυχίες των δικαιωματιστών και των no borders τότε καλώς στηρίζεις ΣΥΡΙΖΑ. Σήμερα τα σκληρά δεξιά και εθνικιστικά κόμματα μάχονται τη σημερινή μορφή της ΕΕ.
Εγώ φίλε ποτέ μου δεν έχω ψηφίσει πασοκ (για νδ δε χρειάζεται νομίζω να το αναφέρω) για να μου λες για ποταμοπασόκουος εκσυγχρονιστές-λαμόγια.Είμαι αριστερός,είμαι πατριώτης και είμαι συνάμα ρεαλιστής.Για την ώρα θεωρώ ότι ο ΣΥΡΙΖΑ,παρά τα λάθη του,ικανοποιεί και τα τρία χαρακτηριστικά που ψάχνω σε ένα κόμμα.Δίχως ψευδαισθήσεις θα το στηρίξω και πάλι.Και ναι έχω τάσεις ευρωσκεπτικισμού ποτέ δεν τις έχω κρύψει.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29042
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Μπαντριωντιγκές αλλαξοκωλιές. Ο Μυλωνάκης έφυγε απ' το ΑΡΤ, και πήγε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 17 Μαρ 2019, 20:01

-71 έγραψε:
17 Μαρ 2019, 19:56
Τα συλλαλητήρια αυτά ήταν τα "Παραιτηθείτε" του 2018 και τίποτα περισσότερο.

Καμμία σχέση!!!

Στα "Παραιτηθείτε" κατέβαινε ο κάθε "Τατσόπουλος". Στα συλλαλητήρια για τη Μακεδονία δεν υπήρχαν. Η πλειοψηφιά τους ήταν αγνός κόσμος.

-71
Δημοσιεύσεις: 1251
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2018, 21:53

Re: Μπαντριωντιγκές αλλαξοκωλιές. Ο Μυλωνάκης έφυγε απ' το ΑΡΤ, και πήγε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από -71 » 17 Μαρ 2019, 20:02

Golden Age έγραψε:
17 Μαρ 2019, 20:01
-71 έγραψε:
17 Μαρ 2019, 19:56
Τα συλλαλητήρια αυτά ήταν τα "Παραιτηθείτε" του 2018 και τίποτα περισσότερο.

Καμμία σχέση!!!

Στα "Παραιτηθείτε" κατέβαινε ο κάθε "Τατσόπουλος". Στα συλλαλητήρια για τη Μακεδονία δεν υπήρχαν. Η πλειοψηφιά τους ήταν αγνός κόσμος.
Σκοπό είχαν να ρίξουν την κυβέρνηση συριζα,ψάξε εδώ και τι γράφανε οι νεοδημοκράτες πριν λίγους μήνες.Στην όψη δεν ήταν ίδια αλλά στην ουσία ταυτίζοταν.

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 13913
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Μπαντριωντιγκές αλλαξοκωλιές. Ο Μυλωνάκης έφυγε απ' το ΑΡΤ, και πήγε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 17 Μαρ 2019, 20:11

-71 έγραψε:
17 Μαρ 2019, 19:59
southern έγραψε:
17 Μαρ 2019, 19:50
-71 έγραψε:
17 Μαρ 2019, 15:13

Σε μεγάλο βαθμό έτσι είναι τα πράγματα όπως τα γράφεις.Το μπάι δεν το έχω παρατηρήσει και δεν είμαι σε θέση να το ξέρω(αντικειμενικά),αυτό που έχω παρατηρήσει όμως είναι το ότι έπαψαν να κρύβονται τα ομοφυλόφιλα άτομα,βγαίνουν στα ίσα πλέον και το δείχνουν με διάφορους τρόπους.Θα συμφωνήσω για τα φράγκα,αν και δεν είναι μόνο οι 25άρηδες έτσι μιας και άτομα κοντά στα σαράντα και γενικά από νέους μέχρι μεσήλικες είναι όλοι τους πλήρως εκχρηματισμένοι.Στα φράγκα πιστεύουν όλοι τους αλλά αυτό που διαφοροποιεί κυρίως τους 25άρηδες που λες και συ είναι ο ασύδοτος καταναλωτισμός.Ο ρωμιός ανέκαθεν ήταν ένα σίχαμα που θα σου έχωνε πισώπλατη μαχαιριά,οι νεο-ρωμιοί και κυρίως οι νεολαίοι τους όμως θα το έκαναν τόσο απροκάλυπτα και χυδαία αν ήταν για μια αστραφτερή λαμαρίνα για παράδειγμα.Αυτό πιστεύω είναι το κύριο χαρακτηριστικό τους.Οι περισσότεροι εξ αυτών πήγαν σχολείο επί εκσυγχρονιστικού χυδαίου πασοκ.Βασική παράμετρος η τελευταία.
αν σε ενοχλούσε η παιδεία του εκσυγχρονιστικού Πασοκ, τότε πως σου φαίνεται ο Γαβρόγλου που στηρίζει τα αιτήματα του Ουράνιο Τόξου;;
Ο κόσμος του εκσυγχρονιστικού ΠΑΣΟΚ έχει αρχίσει να μπαίνει και στο ΣΥΡΙΖΑ. Αν δεν κάνω λάθος, έχεις εκφράσεις ευρωσκεπτικιστές απόψεις. Ο ΣΥΡΙΖΑ έχει προσχωρήσει στο στρατόπεδο του φεντεραλισμού, όπως και η ΝΔ. Διαφοροποιείται από τη νεοφιλελεύθερη ΝΔ μόνο στην ατζέντα των δικαιωματιστών. Αν βέβαια ασπάζεσαι τις ανησυχίες των δικαιωματιστών και των no borders τότε καλώς στηρίζεις ΣΥΡΙΖΑ. Σήμερα τα σκληρά δεξιά και εθνικιστικά κόμματα μάχονται τη σημερινή μορφή της ΕΕ.
Εγώ φίλε ποτέ μου δεν έχω ψηφίσει πασοκ (για νδ δε χρειάζεται νομίζω να το αναφέρω) για να μου λες για ποταμοπασόκουος εκσυγχρονιστές-λαμόγια.Είμαι αριστερός,είμαι πατριώτης και είμαι συνάμα ρεαλιστής.Για την ώρα θεωρώ ότι ο ΣΥΡΙΖΑ,παρά τα λάθη του,ικανοποιεί και τα τρία χαρακτηριστικά που ψάχνω σε ένα κόμμα.Δίχως ψευδαισθήσεις θα το στηρίξω και πάλι.Και ναι έχω τάσεις ευρωσκεπτικισμού ποτέ δεν τις έχω κρύψει.
πολιτική επιλογή σου. Η Ρίζα όλων των προβλημάτων βρίσκεται στις Βρυξέλλες και στο ευρώ που κακώς με πλασματικά στοιχεία μας έβαλε ο Σημίτης. Για να αντέξουμε εντός ευρώ θα πρέπει να μειωθεί το χρέος αλλιώς θα πρέπει να υπάρξει εναλλακτικό σχέδιο.
δεν σε έχω το ίδιο με τον fonfon ή το Βινόσαυρο.
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48469
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Μπαντριωντιγκές αλλαξοκωλιές. Ο Μυλωνάκης έφυγε απ' το ΑΡΤ, και πήγε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 17 Μαρ 2019, 20:14

Είμαι αριστερός,είμαι πατριώτης και είμαι συνάμα ρεαλιστής.Για την ώρα θεωρώ ότι ο ΣΥΡΙΖΑ,παρά τα λάθη του,ικανοποιεί και τα τρία χαρακτηριστικά που ψάχνω σε ένα κόμμα.
:fp:
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Jolly Roger
Δημοσιεύσεις: 8524
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2018, 00:21
Phorum.gr user: Jolly Roger

Re: Μπαντριωντιγκές αλλαξοκωλιές. Ο Μυλωνάκης έφυγε απ' το ΑΡΤ, και πήγε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jolly Roger » 17 Μαρ 2019, 20:15

Σίγκνατσουρ ματήριαλ.

-71
Δημοσιεύσεις: 1251
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2018, 21:53

Re: Μπαντριωντιγκές αλλαξοκωλιές. Ο Μυλωνάκης έφυγε απ' το ΑΡΤ, και πήγε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από -71 » 17 Μαρ 2019, 20:20

southern έγραψε:
17 Μαρ 2019, 20:11
-71 έγραψε:
17 Μαρ 2019, 19:59
southern έγραψε:
17 Μαρ 2019, 19:50

αν σε ενοχλούσε η παιδεία του εκσυγχρονιστικού Πασοκ, τότε πως σου φαίνεται ο Γαβρόγλου που στηρίζει τα αιτήματα του Ουράνιο Τόξου;;
Ο κόσμος του εκσυγχρονιστικού ΠΑΣΟΚ έχει αρχίσει να μπαίνει και στο ΣΥΡΙΖΑ. Αν δεν κάνω λάθος, έχεις εκφράσεις ευρωσκεπτικιστές απόψεις. Ο ΣΥΡΙΖΑ έχει προσχωρήσει στο στρατόπεδο του φεντεραλισμού, όπως και η ΝΔ. Διαφοροποιείται από τη νεοφιλελεύθερη ΝΔ μόνο στην ατζέντα των δικαιωματιστών. Αν βέβαια ασπάζεσαι τις ανησυχίες των δικαιωματιστών και των no borders τότε καλώς στηρίζεις ΣΥΡΙΖΑ. Σήμερα τα σκληρά δεξιά και εθνικιστικά κόμματα μάχονται τη σημερινή μορφή της ΕΕ.
Εγώ φίλε ποτέ μου δεν έχω ψηφίσει πασοκ (για νδ δε χρειάζεται νομίζω να το αναφέρω) για να μου λες για ποταμοπασόκουος εκσυγχρονιστές-λαμόγια.Είμαι αριστερός,είμαι πατριώτης και είμαι συνάμα ρεαλιστής.Για την ώρα θεωρώ ότι ο ΣΥΡΙΖΑ,παρά τα λάθη του,ικανοποιεί και τα τρία χαρακτηριστικά που ψάχνω σε ένα κόμμα.Δίχως ψευδαισθήσεις θα το στηρίξω και πάλι.Και ναι έχω τάσεις ευρωσκεπτικισμού ποτέ δεν τις έχω κρύψει.
πολιτική επιλογή σου. Η Ρίζα όλων των προβλημάτων βρίσκεται στις Βρυξέλλες και στο ευρώ που κακώς με πλασματικά στοιχεία μας έβαλε ο Σημίτης. Για να αντέξουμε εντός ευρώ θα πρέπει να μειωθεί το χρέος αλλιώς θα πρέπει να υπάρξει εναλλακτικό σχέδιο.
δεν σε έχω το ίδιο με τον fonfon ή το Βινόσαυρο.
Δε ξερω ποιοι είναι αυτοί ο φοφον και ο βινοσαυρος.Για μένα ο εχθρός είναι ο μητσοτάκης φίλε και ο νεοφιλελευθερισμός που θέλει να καταστρέψει τις ζωές των λαϊκών στρωμάτων.Η ευρώπη αν διαλυθεί θα το κάνει από μόνη της,είναι μικρή η Ελλάδα να τη διαλύσει.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48469
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Μπαντριωντιγκές αλλαξοκωλιές. Ο Μυλωνάκης έφυγε απ' το ΑΡΤ, και πήγε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 17 Μαρ 2019, 20:21

Jolly Roger έγραψε:
17 Μαρ 2019, 20:15
Σίγκνατσουρ ματήριαλ.
Ακριβώς.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48469
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Μπαντριωντιγκές αλλαξοκωλιές. Ο Μυλωνάκης έφυγε απ' το ΑΡΤ, και πήγε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 17 Μαρ 2019, 20:21

-71 έγραψε:
17 Μαρ 2019, 20:20
southern έγραψε:
17 Μαρ 2019, 20:11
-71 έγραψε:
17 Μαρ 2019, 19:59

Εγώ φίλε ποτέ μου δεν έχω ψηφίσει πασοκ (για νδ δε χρειάζεται νομίζω να το αναφέρω) για να μου λες για ποταμοπασόκουος εκσυγχρονιστές-λαμόγια.Είμαι αριστερός,είμαι πατριώτης και είμαι συνάμα ρεαλιστής.Για την ώρα θεωρώ ότι ο ΣΥΡΙΖΑ,παρά τα λάθη του,ικανοποιεί και τα τρία χαρακτηριστικά που ψάχνω σε ένα κόμμα.Δίχως ψευδαισθήσεις θα το στηρίξω και πάλι.Και ναι έχω τάσεις ευρωσκεπτικισμού ποτέ δεν τις έχω κρύψει.
πολιτική επιλογή σου. Η Ρίζα όλων των προβλημάτων βρίσκεται στις Βρυξέλλες και στο ευρώ που κακώς με πλασματικά στοιχεία μας έβαλε ο Σημίτης. Για να αντέξουμε εντός ευρώ θα πρέπει να μειωθεί το χρέος αλλιώς θα πρέπει να υπάρξει εναλλακτικό σχέδιο.
δεν σε έχω το ίδιο με τον fonfon ή το Βινόσαυρο.
Δε ξερω ποιοι είναι αυτοί ο φοφον και ο βινοσαυρος.Για μένα ο εχθρός είναι ο μητσοτάκης φίλε και ο νεοφιλελευθερισμός που θέλει να καταστρέψει τις ζωές των λαϊκών στρωμάτων.Η ευρώπη αν διαλυθεί θα το κάνει από μόνη της,είναι μικρή η Ελλάδα να τη διαλύσει.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών