Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Ψυχή και άνθρωπος.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 27 Φεβ 2019, 21:25

Ορέστης 35 έγραψε:
27 Φεβ 2019, 21:17
Naida έγραψε:
27 Φεβ 2019, 21:09
Ορέστης 35 έγραψε:
27 Φεβ 2019, 20:56


Περιεγαψε την.
3 άντρες μεταξύ τους.Βασικά οι δύο την έπεσαν στον έναν. Στην αρχή τον έβριζαν και μετά ο ένας άρχισε τον έσπρωχνε,.ο άλλος μόνο τον έβριζε. Αυτός που δεχόταν τα σπρωξίματα αντεπιτέθηκε και άρχισε να σπρώχνει κι αυτός καί πιάστηκαν στα χέρια, χώθηκε και ο αλλος και τον άρχισαν στις γροθιές και στις κλωτσιές. Μετά έφυγα.
Αλλοδαποι ηταν; Ηξεραν πολεμικες τεχνες;
Έλληνες ήταν. Πολεμικες τέχνες δεν ήξεραν. Οι δύο σίγουρα δεν ήξεραν.Ο άλλος δεν ξέρω αν τις ξεδίπλωσε μετά.Αλλά ήξεραν από βρισίδια με μεγάλη φαντασία. Άκουσα φράσεις που αγνοούσα :lol:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Ορέστης 35

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 27 Φεβ 2019, 21:36

Naida έγραψε:
27 Φεβ 2019, 21:25
Ορέστης 35 έγραψε:
27 Φεβ 2019, 21:17
Naida έγραψε:
27 Φεβ 2019, 21:09


3 άντρες μεταξύ τους.Βασικά οι δύο την έπεσαν στον έναν. Στην αρχή τον έβριζαν και μετά ο ένας άρχισε τον έσπρωχνε,.ο άλλος μόνο τον έβριζε. Αυτός που δεχόταν τα σπρωξίματα αντεπιτέθηκε και άρχισε να σπρώχνει κι αυτός καί πιάστηκαν στα χέρια, χώθηκε και ο αλλος και τον άρχισαν στις γροθιές και στις κλωτσιές. Μετά έφυγα.
Αλλοδαποι ηταν; Ηξεραν πολεμικες τεχνες;
Έλληνες ήταν. Πολεμικες τέχνες δεν ήξεραν. Οι δύο σίγουρα δεν ήξεραν.Ο άλλος δεν ξέρω αν τις ξεδίπλωσε μετά.Αλλά ήξεραν από βρισίδια με μεγάλη φαντασία. Άκουσα φράσεις που αγνοούσα :lol:
Θα εξεθεσε την αδερφη τους μαλλον.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 27 Φεβ 2019, 21:39

Ορέστης 35 έγραψε:
27 Φεβ 2019, 21:36
Naida έγραψε:
27 Φεβ 2019, 21:25
Ορέστης 35 έγραψε:
27 Φεβ 2019, 21:17

Αλλοδαποι ηταν; Ηξεραν πολεμικες τεχνες;
Έλληνες ήταν. Πολεμικες τέχνες δεν ήξεραν. Οι δύο σίγουρα δεν ήξεραν.Ο άλλος δεν ξέρω αν τις ξεδίπλωσε μετά.Αλλά ήξεραν από βρισίδια με μεγάλη φαντασία. Άκουσα φράσεις που αγνοούσα :lol:
Θα εξεθεσε την αδερφη τους μαλλον.
Τι να σου πω. Δεν ξέρω.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 11 Μαρ 2019, 13:40

Είδα πως ήμουν με μια φίλη κάπου σε επαρχία, σε ένα σπίτι δίπλα σε θάλασσα και κάτω από ένα τεράστιο ψηλό βράχο που έγερνε. Και εφευγα περπατώντας και έπεφταν μικρές πέτρες σαν κατολίσθηση αλλά δεν με πετύχαιναν. Μετά ήμουν σ' ένα αυτοκίνητο και φορούσα ένα μαύρο καπέλο και το είχα αρκετά κατεβασμένο μπροστά στα μάτια και φαινόταν μόνο τα χείλη μου τα οποία τα έβαφα με ένα κατακόκκινο κραγιόν. Αγχωτικό όνειρο.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23819
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 02 Απρ 2019, 20:06

Είδα κυνηγητό. Με κυνηγούσε καποιος άγνωστος με ένα οπλο με σιγαστήρα, και πυροβολούσε προς το μέρος μου δίχως να με πετυχαίνει. Έτρεχα σαν τρελός, τα μικροεμπόδια μπροστά μου τα περνούσα σε φάση παρκούρ,ενω αργότερα πέρασα μια μάντρα σκαρφαλώνοντάς την, και μετά ενα συρματόπλεγμα αρκετά ψηλότερο,εντελώς ξεκούραστα και τα δύο, σαν να πετούσα. Μετά αντί να τρέξω ακόμα πιο μακριά, κρύφτηκα κάπου εκεί και του την είχα στημένη. Οταν περασε κι αυτος το συρματόπλεγμα και με έψαχνε, πετάχτηκα απο εκει που ειχα κρυφτεί,του έκανα λαβή στο όπλο και το έστριψα καταπανω του χωρίς να συναντήσω ιδιαιτερη αντίσταση, συγκεκριμένα το ακούμπησα στο μάγουλό του και τον απειλούσα οτι θα τραβήξω τη σκανδάλη, φτάνοντας αυτός στο σημείο να κλαίει και να με παρακαλάει για τη ζωή του. Και εκεί τελειώνει το ονειρο.
Εχω ξαναδει κυνηγητό κτλ,αλλα οχι ετσι. Αυτό παρα ήταν ζωντανό.

Χτες βράδυ αυτο, και σήμερα μεσημέρι μου προκύπτει χοντρό προσωπικό πρόβλημα,του οποίου η έκβαση/λύση παραμένει έως τωρα μετέωρη και ασαφής, και χωρις να εξαρτάται απο μενα. Προπομπός το όνειρο? Τι να πω. Αν στη σουρεαλιστική περίπτωση που οντως παίζει κατι τέτοιο, το ονειρο είχε καλή κατάληξη,οποτε ελπίζω καπως έτσι να κλείσει και το θέμα μου.

Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 02 Απρ 2019, 20:10

Εγω το μεσημερι ειδα αυτή που θηλαζει το τετράχρονο να με κυνηγαει να με θηλάσει

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23819
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 02 Απρ 2019, 20:16

τυχερέ!

Άβαταρ μέλους
κουλούρι Θεσσαλονίκης
Δημοσιεύσεις: 11623
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:39
Phorum.gr user: κουλούρι Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από κουλούρι Θεσσαλονίκης » 02 Απρ 2019, 20:18

vantono έγραψε:
02 Απρ 2019, 20:06
Είδα κυνηγητό. Με κυνηγούσε καποιος άγνωστος με ένα οπλο με σιγαστήρα, και πυροβολούσε προς το μέρος μου δίχως να με πετυχαίνει. Έτρεχα σαν τρελός, τα μικροεμπόδια μπροστά μου τα περνούσα σε φάση παρκούρ,ενω αργότερα πέρασα μια μάντρα σκαρφαλώνοντάς την, και μετά ενα συρματόπλεγμα αρκετά ψηλότερο,εντελώς ξεκούραστα και τα δύο, σαν να πετούσα. Μετά αντί να τρέξω ακόμα πιο μακριά, κρύφτηκα κάπου εκεί και του την είχα στημένη. Οταν περασε κι αυτος το συρματόπλεγμα και με έψαχνε, πετάχτηκα απο εκει που ειχα κρυφτεί,του έκανα λαβή στο όπλο και το έστριψα καταπανω του χωρίς να συναντήσω ιδιαιτερη αντίσταση, συγκεκριμένα το ακούμπησα στο μάγουλό του και τον απειλούσα οτι θα τραβήξω τη σκανδάλη, φτάνοντας αυτός στο σημείο να κλαίει και να με παρακαλάει για τη ζωή του. Και εκεί τελειώνει το ονειρο.
Εχω ξαναδει κυνηγητό κτλ,αλλα οχι ετσι. Αυτό παρα ήταν ζωντανό.

Χτες βράδυ αυτο, και σήμερα μεσημέρι μου προκύπτει χοντρό προσωπικό πρόβλημα,του οποίου η έκβαση/λύση παραμένει έως τωρα μετέωρη και ασαφής, και χωρις να εξαρτάται απο μενα. Προπομπός το όνειρο? Τι να πω. Αν στη σουρεαλιστική περίπτωση που οντως παίζει κατι τέτοιο, το ονειρο είχε καλή κατάληξη,οποτε ελπίζω καπως έτσι να κλείσει και το θέμα μου.
Μήπως σε κάποια φάση έμεινες λίγο φλάτ στην ζωή σου; Και χρειάζεσαι λίγο περισσότερο πυγμή;
Στο όνειρο έδρασες γρήγορα κι αποφασιστικά και είχε αποτέλεσμα.Μήπως και σε αυτή την φάση χρειάζεσαι κάτι τέτοιο;
Όλα καλά να σου πάνε!!
(✿ ♥‿♥)
Je suis Αγις
Je suis Χαοτικός
Je suis Joost Klein

Άβαταρ μέλους
shrike
Δημοσιεύσεις: 4282
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 08:39
Phorum.gr user: Isildur
Τοποθεσία: Παρά θῖν' ἁλὸς

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από shrike » 02 Απρ 2019, 20:21

perseus έγραψε:
02 Απρ 2019, 20:10
Εγω το μεσημερι ειδα αυτή που θηλαζει το τετράχρονο να με κυνηγαει να με θηλάσει
Σε κυνηγούσε να σε θηλάσει ή να την θηλάσεις; Έχει διαφορά...


Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 02 Απρ 2019, 20:23

Θα σε γελασω ,ξυπνησα πριν συμβει

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23819
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 02 Απρ 2019, 20:58

κουλούρι Θεσσαλονίκης έγραψε:
02 Απρ 2019, 20:18
vantono έγραψε:
02 Απρ 2019, 20:06
Είδα κυνηγητό. Με κυνηγούσε καποιος άγνωστος με ένα οπλο με σιγαστήρα, και πυροβολούσε προς το μέρος μου δίχως να με πετυχαίνει. Έτρεχα σαν τρελός, τα μικροεμπόδια μπροστά μου τα περνούσα σε φάση παρκούρ,ενω αργότερα πέρασα μια μάντρα σκαρφαλώνοντάς την, και μετά ενα συρματόπλεγμα αρκετά ψηλότερο,εντελώς ξεκούραστα και τα δύο, σαν να πετούσα. Μετά αντί να τρέξω ακόμα πιο μακριά, κρύφτηκα κάπου εκεί και του την είχα στημένη. Οταν περασε κι αυτος το συρματόπλεγμα και με έψαχνε, πετάχτηκα απο εκει που ειχα κρυφτεί,του έκανα λαβή στο όπλο και το έστριψα καταπανω του χωρίς να συναντήσω ιδιαιτερη αντίσταση, συγκεκριμένα το ακούμπησα στο μάγουλό του και τον απειλούσα οτι θα τραβήξω τη σκανδάλη, φτάνοντας αυτός στο σημείο να κλαίει και να με παρακαλάει για τη ζωή του. Και εκεί τελειώνει το ονειρο.
Εχω ξαναδει κυνηγητό κτλ,αλλα οχι ετσι. Αυτό παρα ήταν ζωντανό.

Χτες βράδυ αυτο, και σήμερα μεσημέρι μου προκύπτει χοντρό προσωπικό πρόβλημα,του οποίου η έκβαση/λύση παραμένει έως τωρα μετέωρη και ασαφής, και χωρις να εξαρτάται απο μενα. Προπομπός το όνειρο? Τι να πω. Αν στη σουρεαλιστική περίπτωση που οντως παίζει κατι τέτοιο, το ονειρο είχε καλή κατάληξη,οποτε ελπίζω καπως έτσι να κλείσει και το θέμα μου.
Μήπως σε κάποια φάση έμεινες λίγο φλάτ στην ζωή σου; Και χρειάζεσαι λίγο περισσότερο πυγμή;
Στο όνειρο έδρασες γρήγορα κι αποφασιστικά και είχε αποτέλεσμα.Μήπως και σε αυτή την φάση χρειάζεσαι κάτι τέτοιο;
Όλα καλά να σου πάνε!!
θενξ κουλουράκι! :hebit:

Άβαταρ μέλους
Βινόσαυρος
Δημοσιεύσεις: 6335
Εγγραφή: 26 Απρ 2018, 05:38

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βινόσαυρος » 02 Απρ 2019, 21:02

vantono έγραψε:
02 Απρ 2019, 20:06
Προπομπός το όνειρο?
i have a dream και ετσι
Αλληλεγγύη στην κα. Σταυράκη-Πατούλη.
Αλληλεγγύη στην αδελφότητα Κυρίλλου και Μεθοδίου.
Αλληλεγγύη στον κ. Καιρίδη.
Αλληλεγγύη στην κα. Συγγενιώτου.

the comet the course the tail

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 02 Απρ 2019, 21:07

εγώ είδα ότι ήμουν στο μαγαζί του Παντέλου. το ετοιμάζανε για καλοκαίρι. απ' έξω ήταν κάποιος που σκούπιζε, μέσα κάποιος γέμιζε το ψυγείο με μπύρες. μόνο ένα τραπεζάκι είχε απ' έξω, προς την αμουδιά, που φαίνεται να είχαν κάτσει κάποιοι να πιουν ούζα. πάνω στο τραπέζι άδεια πιατελάκια, ποτήρια και ψίχουλα, κάτω από το τραπέζι είδα πεσμένα κέρματα. μονόευρα, πενηντάλεπτα, εικοσάλεπτα. κοίταξα τριγύρω αν με βλέπει κανείς και έσκιψα να τα μαζέψω.

(έχω μνήμες από αρχές 80s σε αυτό το μαγαζί. έβρισκα κατοστάρικα και πενηντάρικα κάτω από τα τραπέζια και μετά από τραπεζώματα-κραιπάλες τουριστών...)

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 12090
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 02 Απρ 2019, 21:16

Ειδα χθες πώς ήμουν με μια πανέμορφη, ήμασταν αραχτοι και γούτσου γούτσου, αθώα πράγματα , χάδια, αγκαλιές, φιλιά, γελάκια, που ηρεμούν την ψυχή φάση, μην με ξυπνάτε ρε, εδώ είναι ωραία. Και εκεί που λες τσσσσς τι ζούμε στον ύπνο ξαφνου στο όνειρο εμφανίζεται ένας γέροντας με μακριά άσπρη γενειάδα. Ωχ αμάν, κανένας σεβασμός στον ύπνο μου, περνούσα τόσο ωραία, τι ‘ναι τούτος πάλι, την κοπάνησε και η ωραία ύπαρξη, που πήγες, όχι μη, μη φεύγεις, γύρνα πίσωωωωω, μη φεύγεις, μηηηηηη... Τα χω πάρει και του λέω του τύπου
-ποιος είσαι συ, τι θες, παίζει κάνα προμπ;
-Ηρέμησε νεαρέ (στον ύπνο μου είμαι πάντα κάπου στα 22), είμαι ο Πατέρας Παοκίσιος και ήρθα για να αφήσω ένα μήνυμα, μια προφητεία: Θα παρακαλάνε να χάσει ο ΠΑΟΚ και ο ΠΑΟΚ δεν θα χάνει.
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
shrike
Δημοσιεύσεις: 4282
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 08:39
Phorum.gr user: Isildur
Τοποθεσία: Παρά θῖν' ἁλὸς

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από shrike » 02 Απρ 2019, 21:20

Sid Vicious έγραψε:
02 Απρ 2019, 21:16
Ειδα χθες πώς ήμουν με μια πανέμορφη, ήμασταν αραχτοι και γούτσου γούτσου, αθώα πράγματα , χάδια, αγκαλιές, φιλιά, γελάκια, που ηρεμούν την ψυχή φάση, μην με ξυπνάτε ρε, εδώ είναι ωραία. Και εκεί που λες τσσσσς τι ζούμε στον ύπνο ξαφνου στο όνειρο εμφανίζεται ένας γέροντας με μακριά άσπρη γενειάδα. Ωχ αμάν, κανένας σεβασμός στον ύπνο μου, περνούσα τόσο ωραία, τι ‘ναι τούτος πάλι, την κοπάνησε και η ωραία ύπαρξη, που πήγες, όχι μη, μη φεύγεις, γύρνα πίσωωωωω, μη φεύγεις, μηηηηηη... Τα χω πάρει και του λέω του τύπου
-ποιος είσαι συ, τι θες, παίζει κάνα προμπ;
-Ηρέμησε νεαρέ (στον ύπνο μου είμαι πάντα κάπου στα 22), είμαι ο Πατέρας Παοκίσιος και ήρθα για να αφήσω ένα μήνυμα, μια προφητεία: Θα παρακαλάνε να χάσει ο ΠΑΟΚ και ο ΠΑΟΚ δεν θα χάνει.
Λουλούδι της προσέφερες της πανέμορφης;


Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ψυχολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών