Κριτική διακοπής καπνίσματος

Διασκέδαση, μόδα, life style, dolce vita
brb και tyt
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6812
Εγγραφή: 17 Οκτ 2018, 15:11

Re: Κριτική διακοπής καπνίσματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από brb και tyt » 12 Απρ 2019, 15:17

Drexler έγραψε:
12 Απρ 2019, 14:20
Εβαλες μυαλο.
Κι εσύ έβαλες μυαλό.

Ο κύριος μείον 273 (το απόλυτο μηδέν) που κάποιοι έβαλαν στην Περιφέρεια Αττικής (το 2012 τον είχαν μαυρίσει στις βουλευτικές εκλογές) πρέπει καπνίζει πίπα ανάλογη με τις πίπες που είναι οι ιδέες του. Άναψε δε πίπα και στο περιφεριακό συμβούλιο και τον έκραξαν.

Εικόνα
Ο Λεωνίδας, ο Κολοκοτρώνης και οι Ταγματασφαλίτες
Γάταρος έγραψε:
05 Φεβ 2019, 15:27

Άβαταρ μέλους
Drexler
Δημοσιεύσεις: 8047
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 11:43

Re: Κριτική διακοπής καπνίσματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Drexler » 12 Απρ 2019, 15:21

brb και tyt έγραψε:
12 Απρ 2019, 15:17
Drexler έγραψε:
12 Απρ 2019, 14:20
Εβαλες μυαλο.
Κι εσύ έβαλες μυαλό.

Ο κύριος μείον 273 (το απόλυτο μηδέν) που κάποιοι έβαλαν στην Περιφέρεια Αττικής (το 2012 τον είχαν μαυρίσει στις βουλευτικές εκλογές) πρέπει καπνίζει πίπα ανάλογη με τις πίπες που είναι οι ιδέες του. Άναψε δε πίπα και στο περιφεριακό συμβούλιο και τον έκραξαν.

Εικόνα
Πουλα τρελα Ευκλειδη οτι τον μισο χρονο καπνιζεις και τον αλλο μισο οχι :c020:
Με λογισμό και μ' όνειρο τσακίζουμε το ημιπρολεταριάτο!

brb και tyt
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6812
Εγγραφή: 17 Οκτ 2018, 15:11

Re: Κριτική διακοπής καπνίσματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από brb και tyt » 12 Απρ 2019, 15:59

Drexler έγραψε:
12 Απρ 2019, 15:21
brb και tyt έγραψε:
12 Απρ 2019, 15:17
Drexler έγραψε:
12 Απρ 2019, 14:20
Εβαλες μυαλο.
Κι εσύ έβαλες μυαλό.

Ο κύριος μείον 273 (το απόλυτο μηδέν) που κάποιοι έβαλαν στην Περιφέρεια Αττικής (το 2012 τον είχαν μαυρίσει στις βουλευτικές εκλογές) πρέπει καπνίζει πίπα ανάλογη με τις πίπες που είναι οι ιδέες του. Άναψε δε πίπα και στο περιφεριακό συμβούλιο και τον έκραξαν.

Εικόνα
Πουλα τρελα Ευκλειδη οτι τον μισο χρονο καπνιζεις και τον αλλο μισο οχι :c020:
Ο κύριος μείον 273 (το επόλυτο μηδέν) δεν τόλμησε να ξανακαπνίσει πίπα στο περιφερειακό συμβούλιο. Μόνον όταν μιλάει λέει πίπες. :giggle:

Τσακαλώτε οπαδέ του κυρίου μείον 273 (το επόλυτο μηδέν) πούλα σανό. :alright:
Ο Λεωνίδας, ο Κολοκοτρώνης και οι Ταγματασφαλίτες
Γάταρος έγραψε:
05 Φεβ 2019, 15:27

Άβαταρ μέλους
Saliveros
Δημοσιεύσεις: 4884
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08
Phorum.gr user: Saliveros
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Κριτική διακοπής καπνίσματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saliveros » 12 Απρ 2019, 17:20

Antares έγραψε:
12 Απρ 2019, 13:51
Εγώ νομίζω θα ξανακαπνίσω αν μου πούνε δεν έχεις καμία ελπίδα θα πεθάνεις.
Μέχρι σήμερα, πάντως, μόνο ένας (1) γιατρός από όσους με έχουν εξετάσει για οποιαδήποτε αιτία, τόλμησε να μου πει (μετά από μια πλήρη σειρά εξετάσεων σε ένα πρόγραμμα για την υπέρταση στο Ιπποκράτειο) "ε, μήπως να το ελαττώνατε..." (κι εγώ γέλασα σαρκαστικά).
    Σας κάναμε ανθρώπους.
    Πάνος Σκουρλέτης

    Άβαταρ μέλους
    Saliveros
    Δημοσιεύσεις: 4884
    Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08
    Phorum.gr user: Saliveros
    Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

    Re: Κριτική διακοπής καπνίσματος

    Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saliveros » 12 Απρ 2019, 17:21

    brb και tyt έγραψε:
    12 Απρ 2019, 13:56
    Saliveros έγραψε:
    12 Απρ 2019, 13:00
    Μπακάλης έγραψε:
    12 Απρ 2019, 12:24
    Μετά από 40 χρόνια διαρκούς και αδιαλήπτου καπνίσματος έκανα τεστ κόπωσης και άλλες εξετάσεις και το καρδιαγγειακό είναι μια χαρά.
    Ομοίως, μετά από >60 χρόνια άφιλτρων.
    Φανταστείτε να μην καπνίζατε καθόλου ή να το είχατε κόψει.
    Θα ήμασταν δυό χαρές; :D
      Σας κάναμε ανθρώπους.
      Πάνος Σκουρλέτης

      Άβαταρ μέλους
      Antares
      Δημοσιεύσεις: 7852
      Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
      Phorum.gr user: Ακταία

      Re: Κριτική διακοπής καπνίσματος

      Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 12 Απρ 2019, 17:26

      Saliveros έγραψε:
      12 Απρ 2019, 17:20
      Antares έγραψε:
      12 Απρ 2019, 13:51
      Εγώ νομίζω θα ξανακαπνίσω αν μου πούνε δεν έχεις καμία ελπίδα θα πεθάνεις.
      Μέχρι σήμερα, πάντως, μόνο ένας (1) γιατρός από όσους με έχουν εξετάσει για οποιαδήποτε αιτία, τόλμησε να μου πει (μετά από μια πλήρη σειρά εξετάσεων σε ένα πρόγραμμα για την υπέρταση στο Ιπποκράτειο) "ε, μήπως να το ελαττώνατε..." (κι εγώ γέλασα σαρκαστικά).
      :lol:
      Μακάρι να μπορούσα να το πω και εγώ αυτό. Πριν έκανα τον σταυρό μου όταν περνούσα από νοσοκομεία, τώρα όταν περνάω από Εκκλησία (ή και αρχαιοελληνικούς ναούς, δεν θέλω να τους αποκλείσω αυτούς).

      brb και tyt
      Μέλη που αποχώρησαν
      Δημοσιεύσεις: 6812
      Εγγραφή: 17 Οκτ 2018, 15:11

      Re: Κριτική διακοπής καπνίσματος

      Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από brb και tyt » 12 Απρ 2019, 17:27

      Saliveros έγραψε:
      12 Απρ 2019, 17:21
      brb και tyt έγραψε:
      12 Απρ 2019, 13:56
      Saliveros έγραψε:
      12 Απρ 2019, 13:00

      Ομοίως, μετά από >60 χρόνια άφιλτρων.
      Φανταστείτε να μην καπνίζατε καθόλου ή να το είχατε κόψει.
      Θα ήμασταν δυό χαρές; :D
      Εσύ μιάμιση, για παραπάνω δεν σε κόβω. :D
      Ο Λεωνίδας, ο Κολοκοτρώνης και οι Ταγματασφαλίτες
      Γάταρος έγραψε:
      05 Φεβ 2019, 15:27

      Άβαταρ μέλους
      Cavaliere
      Μέλη που αποχώρησαν
      Δημοσιεύσεις: 15685
      Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
      Τοποθεσία: HH

      Re: Κριτική διακοπής καπνίσματος

      Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 12 Απρ 2019, 17:39

      Βινόσαυρος έγραψε:
      11 Απρ 2019, 23:01
      Άμεσα (βραχυπρόθεσμα) πρακτικά οφέλη από διακοπή καπνίσματος ισον με μηδέν.
      Αισθάνομαι άσχημα που διέκοψα αυτήν την υγιεινή συνήθεια εδώ και 40 ημερνύχτια.
      Αντοχή; η ίδια μη πω χειρότερη. Όρεξη; απίστευτο χλαπάκιασμα.
      Ώρες-ώρες σκεφτομαι να το ξαναρχίσω μόνο και μόνο γιατί δεν είχε κανένα αποτέλεσμα,
      κάτι να πιαστώ βρε αδερφέ για να το συνεχίσω.


      Υπερκουλτουριάρης τι λες;
      Μαλακίες, είμαστε πρεζόνια. Το κάπνισμα μόνο σε γαμάει, σκέψου πόσο γλιτώνεις την καρδιά σου, τα πνευμόνια σου, και μην ξαναρχίσεις. Δείξε χαρακτήρα, μην είσαι Ελληνάρας.
      Ordem e Progresso.

      Άβαταρ μέλους
      Υπερκουλτουριάρης
      Δημοσιεύσεις: 2892
      Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:01
      Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/ Ν. Μακεδονία

      Re: Κριτική διακοπής καπνίσματος

      Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υπερκουλτουριάρης » 12 Απρ 2019, 18:15

      aLiCat έγραψε:
      12 Απρ 2019, 00:14

      :goodpost:
      Μπράβο βρε Υπερκουλ, με κάλυψες πλήρως. Την ίδια περίπου εμπειρία έχω και εγώ και οι απόψεις μας συμφωνούν σε ότι φορά το θέμα.

      Εικόνα
      Ρε Θεούλα βρήκες και γάτα με πνευμονικό; :smt023 Μου άρεσε και η άλλη στο πως φαντάζεσαι....
      LEONAS έγραψε:
      12 Απρ 2019, 12:28




      Τα πνευμονία;
      Δεν είναι σίγουρο πως θα γαμηθούν. Ας πούμε έκανα σπυρομέτρηση κανα μήνα πριν το κόψω, σε μια πολύ φίνα γιατρίνα. Εκείνη την περίοδο είχα δύσπνοια, που όμως τελικά οφειλόταν σε μεγάλη δόση θυροξίνης(το έπιασε η γάτα :) )
      Στην αρχή δεν της λέω τίποτα, φυσάω μου λέει σούπερ. Είσαι 32, μου έβγαλε ηλικία 27. Τις λέω πως καπνίζω χυδαία και θέλω να ξανακάνω στο καπάκι, τα ίδια. Με αυτήν συνεννοηθήκαμε. Αντικαπνίστρια μεν, αλλά δεν με υποτίμησε σαν ασθενή,ούτε σαν άνθρωπο. Μου είπε πως επειδή για κάποιο θαυμαστό λόγο,που το βλέπει σε κάποιους, τα πνευμόνια μου είναι ανθεκτικά, δεν σημαίνει πως δεν μπορεί να πάθω καρκίνο από την πίσσα κ.λ.π., αλλά μου τόνισε πως υπάρχει ζημιά, το αντίθετο είμαι σούπερ.
      Πήγα και σε 2ο στο καπάκι, γιατί δεν μπορούσα να το χωνεψω. Αυτός υστερικός ήταν, αλλά μου έβγαλε την ίδια αναπνευστική ηλικία :)
      Περιέργα δουλεύει ο εγκέφαλος πάντως. Αν μου έλεγαν πως έχω γαμηθεί εντελώς, χλωμό να το έκοβα. Έτσι το είδα σαν μια ευκαιρία να αφήσω κάτι πίσω μου χωρίς συνέπειες.
      Cavaliere έγραψε:
      12 Απρ 2019, 17:39
      Δείξε χαρακτήρα, μην είσαι Ελληνάρας.
      Έχεις μεγάλο κόμπλεξ εσύ. Μια χαρά λαός είναι οι Ελληνες, σχεδόν στα όλα τους. Ακόμα και στο θεμα τσιγάρου, οι ξένοι ξεκάθαρα καπνίζουν περισσότερο πλέον. Εδώ είμαστε γκατσετάκιδες και πρωτοπόροι, στο ηλεκτρονικό και στο iqos έχουμε πάει μαζικά σαν λαός, όταν ο άλλος με την άσπρη κάλτσα στρίβει χορτάρια και σε κοιτά σαν εξωγήινο.
      Άσε που δεν το θεωρώ και υποτιμητικό να καπνίζει κανείς. Πρέπει να έχεις και κανένα πάθος στην ζωή, αλλιώς δεν περνά με τίποτα.

      Άβαταρ μέλους
      Cavaliere
      Μέλη που αποχώρησαν
      Δημοσιεύσεις: 15685
      Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
      Τοποθεσία: HH

      Re: Κριτική διακοπής καπνίσματος

      Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 12 Απρ 2019, 18:33

      Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
      12 Απρ 2019, 18:15
      Έχεις μεγάλο κόμπλεξ εσύ. Μια χαρά λαός είναι οι Ελληνες, σχεδόν στα όλα τους. Ακόμα και στο θεμα τσιγάρου, οι ξένοι ξεκάθαρα καπνίζουν περισσότερο πλέον. Εδώ είμαστε γκατσετάκιδες και πρωτοπόροι, στο ηλεκτρονικό και στο iqos έχουμε πάει μαζικά σαν λαός, όταν ο άλλος με την άσπρη κάλτσα στρίβει χορτάρια και σε κοιτά σαν εξωγήινο.
      Άσε που δεν το θεωρώ και υποτιμητικό να καπνίζει κανείς. Πρέπει να έχεις και κανένα πάθος στην ζωή, αλλιώς δεν περνά με τίποτα.
      Εσύ ξέρεις πως ό,τι λέω είναι αλήθεια, άδικα προσπαθείς να υπερασπιστείς με αυτοκολακείες. Η αυτοκολακεία είναι βλακεία. Προσωπικά είμαι καπνιστής, αλλά δεν ανάγω τη μαλακία μου σε άποψη ζωής. Αυτά είναι για ταρίφες που ξέρουν πού κρύβεται η 7η μυστική βιβλιοθήκη ακούγοντας Βελόπουλο.
      Ordem e Progresso.

      Άβαταρ μέλους
      Υπερκουλτουριάρης
      Δημοσιεύσεις: 2892
      Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:01
      Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/ Ν. Μακεδονία

      Re: Κριτική διακοπής καπνίσματος

      Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υπερκουλτουριάρης » 12 Απρ 2019, 18:50

      Cavaliere έγραψε:
      12 Απρ 2019, 18:33
      Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
      12 Απρ 2019, 18:15
      Έχεις μεγάλο κόμπλεξ εσύ. Μια χαρά λαός είναι οι Ελληνες, σχεδόν στα όλα τους. Ακόμα και στο θεμα τσιγάρου, οι ξένοι ξεκάθαρα καπνίζουν περισσότερο πλέον. Εδώ είμαστε γκατσετάκιδες και πρωτοπόροι, στο ηλεκτρονικό και στο iqos έχουμε πάει μαζικά σαν λαός, όταν ο άλλος με την άσπρη κάλτσα στρίβει χορτάρια και σε κοιτά σαν εξωγήινο.
      Άσε που δεν το θεωρώ και υποτιμητικό να καπνίζει κανείς. Πρέπει να έχεις και κανένα πάθος στην ζωή, αλλιώς δεν περνά με τίποτα.
      Εσύ ξέρεις πως ό,τι λέω είναι αλήθεια, άδικα προσπαθείς να υπερασπιστείς με αυτοκολακείες. Η αυτοκολακεία είναι βλακεία. Προσωπικά είμαι καπνιστής, αλλά δεν ανάγω τη μαλακία μου σε άποψη ζωής. Αυτά είναι για ταρίφες που ξέρουν πού κρύβεται η 7η μυστική βιβλιοθήκη ακούγοντας Βελόπουλο.
      Εγώ αναφέρομαι σε όλη αυτή την απαξιωτική σου διαθεση με τους Έλληνες και με τους ταρίφες και με τους καραμπαμπές κ.λ.π., όλο αυτό τον ντεμεκ ψευτοελιτισμό. Αν απαξιώνεις τον άλλο τόσο ρηχά , δεν παίρνεις αξία, χάνεις και αυτή που ήδη έχεις.
      Στο θέμα αυτό,που προσωπικά έγραψα πως το άφησα πίσω οριστικά, όπως και σε όλα όσα έχουν σχέση με πάθη, σέβομαι τον οποιοδήποτε χρήστη,εφόσον σέβεται τον εαυτό του και ο ίδιος. Το βλάπτει,αλλά μου αρέσει και θέλω να το κάνω(αυτό το δέχομαι για κάθε εθισμό) ή το τα ζύγισα και το άφησα πίσω μου, είναι οι μόνες δεκτές απαντήσεις. Τα άλλα δεν είναι για ενηλικους ανθρώπους.
      Εννοείται δεν έχω επιθετική ή προσβλητική διάθεση εναντίον σου, ας πούμε είναι μια φιλική ένσταση ύφους,που μου είναι ελαφρώς αντιαισθητική και τίποτα άλλο.
      :wave:

      Άβαταρ μέλους
      Cavaliere
      Μέλη που αποχώρησαν
      Δημοσιεύσεις: 15685
      Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
      Τοποθεσία: HH

      Re: Κριτική διακοπής καπνίσματος

      Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 12 Απρ 2019, 19:17

      Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
      12 Απρ 2019, 18:50
      Εγώ αναφέρομαι σε όλη αυτή την απαξιωτική σου διαθεση με τους Έλληνες και με τους ταρίφες και με τους καραμπαμπές κ.λ.π., όλο αυτό τον ντεμεκ ψευτοελιτισμό. Αν απαξιώνεις τον άλλο τόσο ρηχά , δεν παίρνεις αξία, χάνεις και αυτή που ήδη έχεις.
      Στο θέμα αυτό,που προσωπικά έγραψα πως το άφησα πίσω οριστικά, όπως και σε όλα όσα έχουν σχέση με πάθη, σέβομαι τον οποιοδήποτε χρήστη,εφόσον σέβεται τον εαυτό του και ο ίδιος. Το βλάπτει,αλλά μου αρέσει και θέλω να το κάνω(αυτό το δέχομαι για κάθε εθισμό) ή το τα ζύγισα και το άφησα πίσω μου, είναι οι μόνες δεκτές απαντήσεις. Τα άλλα δεν είναι για ενηλικους ανθρώπους.
      Εννοείται δεν έχω επιθετική ή προσβλητική διάθεση εναντίον σου, ας πούμε είναι μια φιλική ένσταση ύφους,που μου είναι ελαφρώς αντιαισθητική και τίποτα άλλο.
      :wave:
      ...παπαριές Μαρίτσα'μ. Όπως έχω γράψει χιλιάδες φορές, τα ίδια λέω και για άλλους, π.χ. Γερμανούς αλλά τότε υπάρχει γκουχ γκουχ, αν όχι μια κρυφή κάβλα από τους αναγνώστες. Όταν κανείς θίξει Έλληνες, αντιδρά ένας βαλκανικός παλιομοδίτικος τσαμπουκάς θιγμένου. Μαλακίες, το ξέρεις, το ξέρω. Η γνώμη μου είναι πως δεν πρέπει να ασχολείται με καραμπαμπίσια ιδεολογήματα, και να συνεχίσει να προσέχει την υγεία του. Τα υπόλοιπα περί ελίτ είναι ψέμματα, τονίζω διαρκώς τη λαϊκή και χωριάτική μου ταυτότητα με περηφάνια, οπότε, εκτός από κόμπλεξ, παίζει και χοντρό ψέμμα. Δεν είμαι ελίτ, λογικός άνθρωπος είμαι, αλλά πονάει πολύ αρκετούς, δεν πειράζει, ας πήξουν και ας πάρουν ξίδι αν τους χαλάει το κόνσεπτ ότι όποιος κρίνει τους Ελληναράδες είναι και Σουσού, ένας λαϊκός βλάχος είμαι, και μαγκιά μου, σας πονάει, αλλά πήξτε. Επίσης είμαι εξ ίσου Ελληνάρας στο θέμα καπνού, αφού ο ίδιος καπνίζω και σε μέρη που απαγορεύεται.
      Ordem e Progresso.

      Al Bundy

      Re: Κριτική διακοπής καπνίσματος

      Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Al Bundy » 12 Απρ 2019, 19:22

      Αυτοί (και) οι τρεις...κάπνιζαν (κατά σειρά...πούρο-τσιμπούκι-τσιγάρο).

      Εικόνα


      ...αυτός δεν κάπνιζε. :003:

      Εικόνα

      Μαντέψτε ποιος πέθανε πρώτος. :003::003::003:

      Άβαταρ μέλους
      Ζενίθεδρος
      Δημοσιεύσεις: 14486
      Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
      Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
      Επικοινωνία:

      Re: Κριτική διακοπής καπνίσματος

      Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 12 Απρ 2019, 19:29

      23 χρόνια καπνιστής γύρω στο πακέτο την ημέρα. Το έχω κόψει τρεις φορές μέχρι τώρα για 8 με 9 μήνες. Μετά το ξαναρχιζα, πάντα για κάποια αστεία δικαιολογία. Χτες έκλεισα μισό χρόνο ακαπνος, αλλά υπάρχουν φάσεις που θέλω να τραβήξω μια τσουρα.
      Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
      ☦𓀢

      Άβαταρ μέλους
      νύχτα
      Δημοσιεύσεις: 8657
      Εγγραφή: 03 Μαρ 2019, 12:18

      Re: Κριτική διακοπής καπνίσματος

      Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από νύχτα » 12 Απρ 2019, 19:31

      εγώ σκέφτομαι να το γυρίσω στην πίπα, πάντως

      (εκτός αν είναι χειρότερος ο καπνός, οπότε θα το κόψω διά παντός)
      fear as night can’t be shut off

      Απάντηση


      • Παραπλήσια Θέματα
        Απαντήσεις
        Προβολές
        Τελευταία δημοσίευση

      Επιστροφή στο “Life style”

      Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών