Μαχαιριές σε πιτ μπουλ

Φιλοζωικό αίσθημα, συζητήσεις, προβληματισμοί. Εκπαίδευση, φροντίδα & συμβουλές.
Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24637
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Μαχαιριές σε πιτ μπουλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 20 Απρ 2019, 15:36

Gherschaagk έγραψε:
20 Απρ 2019, 15:30
Εγώ κατάλαβα πως τα συγκεκριμένα σκυλιά είναι επιθετικά προς όλους τους άλλους εκτός από έναν. Αυτόν που αντιλαμβάνονται ως αρχηγό της αγέλης τους δλδ το αφεντικό τους. Όλοι οι υπόλοιποι είναι αναλώσιμοι.
Επιθετικοι ειναι απεναντι σε αλλα σκυλια , παιδια και μικροτερα ζωα.

Στους υπολοιπους ειναι απλα σε ακραια επιφυλακη.

Σημειωτεον αυτες ειναι γενετικα προγραμματισμενες συμπεριφορες. Θελει εκπαιδευση τοσο ο σκυλος για να τις ξεμαθει οσο και το αφεντικο για να μην τις τριγκαρει.

Ειναι απιστευτο που μπορει οποια μαλακισμενη θελει να αποκτησει 2 τετοια και να τα κυκλοφορει.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30005
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Μαχαιριές σε πιτ μπουλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 20 Απρ 2019, 15:37

ΟΥΤΙΣ έγραψε:
20 Απρ 2019, 15:32
fagano3 έγραψε:
20 Απρ 2019, 15:30
ΟΥΤΙΣ έγραψε:
20 Απρ 2019, 15:25

Φαγανέ, αυτή είναι η εκδοχή της ιδιοκτήτριας του Πιτ-Μπουλ. Έχουμε άλλη εκδοχή; Ή είναι και η μοναδική;
Δεν ξερω αλλα μου φαινεται και η πιο λογικη.

Μιλαμε ο αλλος κουβαλουσε μαχαιρι μαζι του.Ποιος φυσιολογικος ανθρωπος κουβαλαει μαχαιρι μαζι του;
Αυτός ίσως που βγάζει βόλτα σκύλο...

Και, ποιος φυσιολογικός άνθρωπος έχει για κατοικίδιο Πιτ-μπουλ;
Ο,τι να'ναι.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16392
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Μαχαιριές σε πιτ μπουλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 20 Απρ 2019, 15:39

Εξω απο το παρκο ή οταν μπουν αλλα σκυλια στο παρκο πρεπει να το εχει δεμενο και αν εχει δειξει σημαδια επιθετικοτητας προς αλλα ζωα να ειναι και φιμωμενο.
Φίλε φαγανέ, κανεις ενα βασικο λαθος - υποθετεις οτι ο τριτος ξερει (ή ότι τον νοιάζει κιόλα) αν το παιδί που βλέπει μπροστά του έχει στο παρελθον δειξει σημαδια επιθετικοτητας. Που να ξερω ρε φιλε; Το είχα δει και χθες; Αυτο που ξέρω (γιατι το βλέπω μπροστά μου ΤΩΡΑ) είναι ότι εχεις μαζί σου ενα λυτο και χωρις φιμωτρο ΦΟΝΙΚΟ ΟΠΛΟ. Στ'αρχίδια μου αν ειναι γλυκούλης κατα βάθος και ξέρεις ότι όταν σε κοιτάζει στα μάτια πλημύριζει ο κόσμος από ευτυχία κι αγάπη.
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
Σαμψών
Δημοσιεύσεις: 514
Εγγραφή: 09 Ιουν 2018, 15:24

Re: Μαχαιριές σε πιτ μπουλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σαμψών » 20 Απρ 2019, 15:40

Gherschaagk έγραψε:
20 Απρ 2019, 15:30
Εγώ κατάλαβα πως τα συγκεκριμένα σκυλιά είναι επιθετικά προς όλους τους άλλους εκτός από έναν. Αυτόν που αντιλαμβάνονται ως αρχηγό της αγέλης τους δλδ το αφεντικό τους. Όλοι οι υπόλοιποι είναι αναλώσιμοι.
Καλά και για το αφεντικό μην παίρνει όρκο. Μόνο άμα ο άλλος του έχει επιβληθεί και του έχει κάνει ξεκάθαρο ποιος κάνει κουμάντο από μικρή ηλικία. Τώρα άμα η άλλη πάρει αρσενικό πιτ μπουλ και το έχει για γούτσου γούτσου ο σκύλος θεωρεί τον ευατό του αρχηγό της αγέλης και κάνει ότι γουστάρει.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30005
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Μαχαιριές σε πιτ μπουλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 20 Απρ 2019, 15:41

Φονιάδες όλα τα πιτ μπουλ, το δίχως άλλο.



"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29724
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Μαχαιριές σε πιτ μπουλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 20 Απρ 2019, 15:42

foscilis έγραψε:
20 Απρ 2019, 15:36
Gherschaagk έγραψε:
20 Απρ 2019, 15:30
Εγώ κατάλαβα πως τα συγκεκριμένα σκυλιά είναι επιθετικά προς όλους τους άλλους εκτός από έναν. Αυτόν που αντιλαμβάνονται ως αρχηγό της αγέλης τους δλδ το αφεντικό τους. Όλοι οι υπόλοιποι είναι αναλώσιμοι.
Επιθετικοι ειναι απεναντι σε αλλα σκυλια , παιδια και μικροτερα ζωα.

Στους υπολοιπους ειναι απλα σε ακραια επιφυλακη.

Σημειωτεον αυτες ειναι γενετικα προγραμματισμενες συμπεριφορες. Θελει εκπαιδευση τοσο ο σκυλος για να τις ξεμαθει οσο και το αφεντικο για να μην τις τριγκαρει.

Ειναι απιστευτο που μπορει οποια μαλακισμενη θελει να αποκτησει 2 τετοια και να τα κυκλοφορει.
Και ποιος λογικός άνθρωπος έχει σκυλί που μπορεί να επιτεθεί σε παιδί;
Σαμψών έγραψε:
20 Απρ 2019, 15:40
Gherschaagk έγραψε:
20 Απρ 2019, 15:30
Εγώ κατάλαβα πως τα συγκεκριμένα σκυλιά είναι επιθετικά προς όλους τους άλλους εκτός από έναν. Αυτόν που αντιλαμβάνονται ως αρχηγό της αγέλης τους δλδ το αφεντικό τους. Όλοι οι υπόλοιποι είναι αναλώσιμοι.
Καλά και για το αφεντικό μην παίρνει όρκο. Μόνο άμα ο άλλος του έχει επιβληθεί και του έχει κάνει ξεκάθαρο ποιος κάνει κουμάντο από μικρή ηλικία. Τώρα άμα η άλλη πάρει αρσενικό πιτ μπουλ και το έχει για γούτσου γούτσου ο σκύλος θεωρεί τον ευατό του αρχηγό της αγέλης και κάνει ότι γουστάρει.
Makes sense. Απόλυτα.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24637
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Μαχαιριές σε πιτ μπουλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 20 Απρ 2019, 15:43

Για να του ειπε "μη μπαινεις πριν το δεσω" λετε να το ηξερε για γλυκουλινι το κοπροσκυλο της? Αντιθετα ηταν βεβαιη πως θα επιτεθει στο κανις οπως πιθανοτατα ειχε ξανακανει.

fagano3

Re: Μαχαιριές σε πιτ μπουλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fagano3 » 20 Απρ 2019, 15:43

ΟΥΤΙΣ έγραψε:
20 Απρ 2019, 15:32
fagano3 έγραψε:
20 Απρ 2019, 15:30
ΟΥΤΙΣ έγραψε:
20 Απρ 2019, 15:25

Φαγανέ, αυτή είναι η εκδοχή της ιδιοκτήτριας του Πιτ-Μπουλ. Έχουμε άλλη εκδοχή; Ή είναι και η μοναδική;
Δεν ξερω αλλα μου φαινεται και η πιο λογικη.

Μιλαμε ο αλλος κουβαλουσε μαχαιρι μαζι του.Ποιος φυσιολογικος ανθρωπος κουβαλαει μαχαιρι μαζι του;
Αυτός ίσως που βγάζει βόλτα σκύλο...

Και, ποιος φυσιολογικός άνθρωπος έχει για κατοικίδιο Πιτ-μπουλ;
Και γω βγαζω το σκυλο βολτα αλλα δεν εχω σκεφτει ποτε να κουβαλω μαχαιρι,ποσο μαλλον με σκοπο να ψαχνω αφορμη για να σκοτωσω αλλο σκυλι.

Απλα αμα δω μποξερ,λυκοσκυλο ή πιτ κραταω το ρανταπλαν μου μεχρι να μου πει ο ιδιοκτητης του αλλου σκυλιου οτι ειναι οκ ο σκυλος του και δεν δειχνει επιθετικοτητα προς αλλα σκυλια ( προς ανθρωπους δεν εχω πετυχει ακομα ουτε στην Γερμανια ουτε στην Ισπανια επιθετικο σκυλι, εκτος φυσικα αν ειναι φυλακας και πας στο χωρο που φυλαει).

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Μαχαιριές σε πιτ μπουλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 20 Απρ 2019, 15:44

Το αυτοσχέδιο πάρκο, τι στην ευχή είναι;
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24637
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Μαχαιριές σε πιτ μπουλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 20 Απρ 2019, 15:45

Cavaliere έγραψε:
20 Απρ 2019, 15:44
Το αυτοσχέδιο πάρκο, τι στην ευχή είναι;
Χωρος που εχουν καταλαβει οι τρελοι με τα ζωα και τα πανε να χεσουν.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30005
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Μαχαιριές σε πιτ μπουλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 20 Απρ 2019, 15:46

foscilis έγραψε:
20 Απρ 2019, 15:43
Για να του ειπε "μη μπαινεις πριν το δεσω" λετε να το ηξερε για γλυκουλινι το κοπροσκυλο της? Αντιθετα ηταν βεβαιη πως θα επιτεθει στο κανις οπως πιθανοτατα ειχε ξανακανει.
Το μην μπαίνεις πριν το δέσω είναι αφενός θέμα πρόληψης, αφετέρου δεν έχει να κάνει μόνο με τα πιτ μπουλ.

Πολλά σκυλιά αρπάζονται ανεξάρτητα από την ρατσα.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"



fagano3

Re: Μαχαιριές σε πιτ μπουλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fagano3 » 20 Απρ 2019, 15:48

Yochanan έγραψε:
20 Απρ 2019, 15:39
Εξω απο το παρκο ή οταν μπουν αλλα σκυλια στο παρκο πρεπει να το εχει δεμενο και αν εχει δειξει σημαδια επιθετικοτητας προς αλλα ζωα να ειναι και φιμωμενο.
Φίλε φαγανέ, κανεις ενα βασικο λαθος - υποθετεις οτι ο τριτος ξερει (ή ότι τον νοιάζει κιόλα) αν το παιδί που βλέπει μπροστά του έχει στο παρελθον δειξει σημαδια επιθετικοτητας. Που να ξερω ρε φιλε; Το είχα δει και χθες; Αυτο που ξέρω (γιατι το βλέπω μπροστά μου ΤΩΡΑ) είναι ότι εχεις μαζί σου ενα λυτο και χωρις φιμωτρο ΦΟΝΙΚΟ ΟΠΛΟ. Στ'αρχίδια μου αν ειναι γλυκούλης κατα βάθος και ξέρεις ότι όταν σε κοιτάζει στα μάτια πλημύριζει ο κόσμος από ευτυχία κι αγάπη.
Παρκο για σκυλους εννοω οχι απλο παρκο.Περιφραγμενος χωρος μονο για σκυλους οπου απαγορευονται να μπαινουν παιδια.

Δεν ξερω πως ειναι στην Ελλαδα.

brb και tyt
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6812
Εγγραφή: 17 Οκτ 2018, 15:11

Re: Μαχαιριές σε πιτ μπουλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από brb και tyt » 20 Απρ 2019, 15:49

Σαμψών έγραψε:
20 Απρ 2019, 13:49
Ο κόσμος ξεσηκώνεται. Τα πάρκα ανήκουν σε όλους
Εικόνα

Και επειδή οι μαγκιές πληρώνονται, την έβαψε ο τύπος. Κάτι λένε για 30 χιλιάδες για κακοποίηση ζώου κι εδώ έχουμε περισσότερα παραπτώματα.
Ο Λεωνίδας, ο Κολοκοτρώνης και οι Ταγματασφαλίτες
Γάταρος έγραψε:
05 Φεβ 2019, 15:27

Al Bundy

Re: Μαχαιριές σε πιτ μπουλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Al Bundy » 20 Απρ 2019, 15:51

brb και tyt έγραψε:
20 Απρ 2019, 15:49
Σαμψών έγραψε:
20 Απρ 2019, 13:49
Ο κόσμος ξεσηκώνεται. Τα πάρκα ανήκουν σε όλους
Εικόνα

Και επειδή οι μαγκιές πληρώνονται, την έβαψε ο τύπος. Κάτι λένε για 30 χιλιάδες για κακοποίηση ζώου κι εδώ έχουμε περισσότερα παραπτώματα.
Εκτός εάν το σκυλί του επιτέθηκε.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ζώα & άνθρωπος”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών