Σύριζα και Χρυσή Αυγή

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
metaxoskolikas
Δημοσιεύσεις: 3626
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 17:38

Re: Σύριζα και Χρυσή Αυγή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από metaxoskolikas » 01 Μάιος 2019, 00:24

Δημοκράτης έγραψε:
01 Μάιος 2019, 00:21
metaxoskolikas έγραψε:
01 Μάιος 2019, 00:06
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
01 Μάιος 2019, 00:04


Ομολογία χρυσαυγίτη αρθρογράφου: Ψηφίσαμε την Θάνου γιατί κινδυνεύουμε με 20 χρόνια φυλακή
Πηγή: iefimerida.gr - https://www.iefimerida.gr/news/469331/o ... -20-hronia

μια χαρά τα πάει η χα με το συριζα, η συναλλαγή βαίνει καλώς
συγγνώμη κιόλας αλλά η χα δεν έχει δηλώσει ουδέποτε ότι θα συνεργαστεί με τον συριζα.
η νδ αντιθέτως έχει δηλώσει ότι θα συνεργαστεί με τον συριζα και ιδίως τον... αξιόλογο παπαδημούλη για την καταπολέμηση της ακροδεξιάς.
επίσης ο δένδιας έχει χειροκροτηθεί από τους συριζαιους και βγαίνει τσάρκες με τον βούτση για να πάνε στην παρουσίαση ακροαριστερού αντιχρυσαυγιτικου βιβλίου ενώ η μπακογιάννη ισχυρίζεται ότι το 2015 η ΝΔ ήταν έτοιμη να συγκυβερνήσει με τον συριζα.
σε όχι και πολλά χρόνια από τώρα θα υλοποιηθεί αυτό (δηλαδή η συγκυβέρνηση νδυριζα) και μάλιστα πιθανότατα με γενικό πρόσταγμα τον ενωμένο πόλεμο ενάντια στην χα.
και τότε θα μας λέτε άλλα .
αν φτάσουμε στην κατάντια να πρέπει να επιλέξουμε νδσύριζα ή ΧΑ φυσικά και θα πάμε στο ΝΔύριζα. Δεν το συζηάμε καν καθώς είστε πιο σκατά και από τα σκατά.
Βασικά ακόμα και αν φτάσουμε στο ακόμα χειρότερο η επιλογή να είναι ΣΥΡΙΖΑ ή ΧΑ θα αναγκαστούμε να πάμε με τα κατακάθια του ΣΥΡΙΖΑ. Καλύτερα να γεμίσει η χώρα πούστηδες παρά νεοναζί
το γνωρίζω ότι πολλοί νεοδημοκράτες προτιμάτε συριζα αντί για χρυσή αυγή, γι αυτό και υποκρίνεστε ότι είστε οι μεγαλύτεροι αντισυριζαιοι και πως οι χρυσαυγιτες είναι αυτοί που συνεργάζονται μαζί τους. για να καλύψετε το γεγονός ότι εσείς βρίσκετε ιδεολογικά πολύ πιο κοντά τους και στην πραγματικότητα οι διαφορές σας ειδικά τώρα πια είναι ελάχιστες....
δε χρειάζεται να ξεμπροστιάζεστε από τώρα από μόνοι σας.. θα ξεμπροστιαστείτε έτσι κι αλλιώς σε κάποια χρονάκια ολοκληρωτικά. :c020: μέχρι τώρα έχουμε μόνο τις ενδείξεις τις οποίες τα μεγάλα μέσα δεν πολυπροβάλλουν όπως τη δήλωση του επικεφαλής του ευρωψηφοδελτίου σας για κοινό μέτωπο με τον υποτιθέμενο ορκισμένο σας εχθρό παπαδημούλη.. έχουν να πέσουν γέλια.

Άβαταρ μέλους
metaxoskolikas
Δημοσιεύσεις: 3626
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 17:38

Re: Σύριζα και Χρυσή Αυγή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από metaxoskolikas » 01 Μάιος 2019, 00:27

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
01 Μάιος 2019, 00:22
metaxoskolikas έγραψε:
01 Μάιος 2019, 00:18
southern έγραψε:
01 Μάιος 2019, 00:17
Μην τους χαρίζετε τον όρο ακροδεξιά, εθνικοσοσιαλιστές με τη βούλα είναι. Καμία μορφή δεξιάς δεν περιλαμβάνει τη λατρεία στο Χίτλερ και τον εθνοφυλετισμο.
:lol:
ο εθνικοσοσιαλισμός ανήκει στην άκρα δεξιά μόνο εσύ φαίνεται ότι το αγνοείς.
επίσης το ότι η χρυσή αυγή είναι εθνικοσοσιαλιστική είναι επίσης ένα ακόμα αυθαίρετο ψέμα το οποίο έρχεται σε αντίθεση με τις επίσημες δηλώσεις του κόμματος που δηλώνει εθνικιστικό. :wave:
:lol:
όλοι γνωρίζουν ότι ο εθνικοσοσιαλισμός είναι πολιτική ιδεολογία της άκρας δεξιάς.
το "σοσιαλισμός" μπήκε για να αποσπάσει δημοτικότητα από τον κομμουνισμό που τότε κέρδιζε έδαφος και είχε επιρροή τον λαό. πράγματι στον τομέα της οικονομίας έχει αριστερές επιρροές, αλλά απορρίπτει την πάλη των τάξεων, άρα δεν μπορεί να χαρακτηριστεί σαν κίνημα της αριστεράς.
στα υπόλοιπα δε ζητήματα είναι καθαρά κίνημα της (ακρο)δεξιάς.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος metaxoskolikas την 01 Μάιος 2019, 00:28, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Jolly Roger
Δημοσιεύσεις: 8524
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2018, 00:21
Phorum.gr user: Jolly Roger

Re: Σύριζα και Χρυσή Αυγή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jolly Roger » 01 Μάιος 2019, 00:27

Αυτά τα γκουλάγκ τελικά ο σύριζα θα τα φτιάξει ή το ΚΚΕ; Για να ξέρω κι εγώ τι να ψηφίσω. :lol:

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24586
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Σύριζα και Χρυσή Αυγή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 01 Μάιος 2019, 00:29

metaxoskolikas έγραψε:
01 Μάιος 2019, 00:24
Δημοκράτης έγραψε:
01 Μάιος 2019, 00:21
metaxoskolikas έγραψε:
01 Μάιος 2019, 00:06
συγγνώμη κιόλας αλλά η χα δεν έχει δηλώσει ουδέποτε ότι θα συνεργαστεί με τον συριζα.
η νδ αντιθέτως έχει δηλώσει ότι θα συνεργαστεί με τον συριζα και ιδίως τον... αξιόλογο παπαδημούλη για την καταπολέμηση της ακροδεξιάς.
επίσης ο δένδιας έχει χειροκροτηθεί από τους συριζαιους και βγαίνει τσάρκες με τον βούτση για να πάνε στην παρουσίαση ακροαριστερού αντιχρυσαυγιτικου βιβλίου ενώ η μπακογιάννη ισχυρίζεται ότι το 2015 η ΝΔ ήταν έτοιμη να συγκυβερνήσει με τον συριζα.
σε όχι και πολλά χρόνια από τώρα θα υλοποιηθεί αυτό (δηλαδή η συγκυβέρνηση νδυριζα) και μάλιστα πιθανότατα με γενικό πρόσταγμα τον ενωμένο πόλεμο ενάντια στην χα.
και τότε θα μας λέτε άλλα .
αν φτάσουμε στην κατάντια να πρέπει να επιλέξουμε νδσύριζα ή ΧΑ φυσικά και θα πάμε στο ΝΔύριζα. Δεν το συζηάμε καν καθώς είστε πιο σκατά και από τα σκατά.
Βασικά ακόμα και αν φτάσουμε στο ακόμα χειρότερο η επιλογή να είναι ΣΥΡΙΖΑ ή ΧΑ θα αναγκαστούμε να πάμε με τα κατακάθια του ΣΥΡΙΖΑ. Καλύτερα να γεμίσει η χώρα πούστηδες παρά νεοναζί
το γνωρίζω ότι πολλοί νεοδημοκράτες προτιμάτε συριζα αντί για χρυσή αυγή, γι αυτό και υποκρίνεστε ότι είστε οι μεγαλύτεροι αντισυριζαιοι και πως οι χρυσαυγιτες είναι αυτοί που συνεργάζονται μαζί τους. για να καλύψετε το γεγονός ότι εσείς βρίσκετε ιδεολογικά πολύ πιο κοντά τους και στην πραγματικότητα οι διαφορές σας ειδικά τώρα πια είναι ελάχιστες....
δε χρειάζεται να ξεμπροστιάζεστε από τώρα από μόνοι σας.. θα ξεμπροστιαστείτε έτσι κι αλλιώς σε κάποια χρονάκια ολοκληρωτικά. :c020: μέχρι τώρα έχουμε μόνο τις ενδείξεις τις οποίες τα μεγάλα μέσα δεν πολυπροβάλλουν όπως τη δήλωση του επικεφαλής του ευρωψηφοδελτίου σας για κοινό μέτωπο με τον υποτιθέμενο ορκισμένο σας εχθρό παπαδημούλη.. έχουν να πέσουν γέλια.
τώρα τι να απαντήσω σε έναν μπετόβλακα νεοναζί που βλέπει παντού νεοδημοκράτες; Ρε είστε ο κατιμάς της γης λέμε. Δεν έχει πιο σκατά ιδεολογία από την δική σας. Είστε μισάνθρωπα , ηλίθια, κατακάθια που αν γίνει η στραβή και κυβερνήσετε θα πάθουμε πολύ μεγαλύτερη ζημιά από ότι πάθαμε με τον ΣΥΡΙΖΑ

Άβαταρ μέλους
metaxoskolikas
Δημοσιεύσεις: 3626
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 17:38

Re: Σύριζα και Χρυσή Αυγή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από metaxoskolikas » 01 Μάιος 2019, 00:31

Δημοκράτης έγραψε:
01 Μάιος 2019, 00:29
metaxoskolikas έγραψε:
01 Μάιος 2019, 00:24
Δημοκράτης έγραψε:
01 Μάιος 2019, 00:21

αν φτάσουμε στην κατάντια να πρέπει να επιλέξουμε νδσύριζα ή ΧΑ φυσικά και θα πάμε στο ΝΔύριζα. Δεν το συζηάμε καν καθώς είστε πιο σκατά και από τα σκατά.
Βασικά ακόμα και αν φτάσουμε στο ακόμα χειρότερο η επιλογή να είναι ΣΥΡΙΖΑ ή ΧΑ θα αναγκαστούμε να πάμε με τα κατακάθια του ΣΥΡΙΖΑ. Καλύτερα να γεμίσει η χώρα πούστηδες παρά νεοναζί
το γνωρίζω ότι πολλοί νεοδημοκράτες προτιμάτε συριζα αντί για χρυσή αυγή, γι αυτό και υποκρίνεστε ότι είστε οι μεγαλύτεροι αντισυριζαιοι και πως οι χρυσαυγιτες είναι αυτοί που συνεργάζονται μαζί τους. για να καλύψετε το γεγονός ότι εσείς βρίσκετε ιδεολογικά πολύ πιο κοντά τους και στην πραγματικότητα οι διαφορές σας ειδικά τώρα πια είναι ελάχιστες....
δε χρειάζεται να ξεμπροστιάζεστε από τώρα από μόνοι σας.. θα ξεμπροστιαστείτε έτσι κι αλλιώς σε κάποια χρονάκια ολοκληρωτικά. :c020: μέχρι τώρα έχουμε μόνο τις ενδείξεις τις οποίες τα μεγάλα μέσα δεν πολυπροβάλλουν όπως τη δήλωση του επικεφαλής του ευρωψηφοδελτίου σας για κοινό μέτωπο με τον υποτιθέμενο ορκισμένο σας εχθρό παπαδημούλη.. έχουν να πέσουν γέλια.
τώρα τι να απαντήσω σε έναν μπετόβλακα νεοναζί που βλέπει παντού νεοδημοκράτες; Ρε είστε ο κατιμάς της γης λέμε. Δεν έχει πιο σκατά ιδεολογία από την δική σας. Είστε μισάνθρωπα , ηλίθια, κατακάθια που αν γίνει η στραβή και κυβερνήσετε θα πάθουμε πολύ μεγαλύτερη ζημιά από ότι πάθαμε με τον ΣΥΡΙΖΑ
δεν είσαι νεοδημοκράτης, λάθος κάνω; :lol:
μπετόβλακες είστε εσείς, όχι εγώ, φαίνεται από την πολιτική σας νοημοσύνη και τις ιστορικές σας γνώσεις.
δεν είμαι ναζί. παρολαυτά ειδικά με τα σημερινά δεδομένα ακροδεξιός σίγουρα χαρακτηρίζομαι.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος metaxoskolikas την 01 Μάιος 2019, 00:33, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
metaxoskolikas
Δημοσιεύσεις: 3626
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 17:38

Re: Σύριζα και Χρυσή Αυγή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από metaxoskolikas » 01 Μάιος 2019, 00:33

Nero έγραψε:
01 Μάιος 2019, 00:31
metaxoskolikas έγραψε:
01 Μάιος 2019, 00:27
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
01 Μάιος 2019, 00:22

:lol:
όλοι γνωρίζουν ότι ο εθνικοσοσιαλισμός είναι πολιτική ιδεολογία της άκρας δεξιάς.
το "σοσιαλισμός" μπήκε για να αποσπάσει δημοτικότητα από τον κομμουνισμό που τότε κέρδιζε έδαφος και είχε επιρροή τον λαό. πράγματι στον τομέα της οικονομίας έχει αριστερές επιρροές, αλλά απορρίπτει την πάλη των τάξεων, άρα δεν μπορεί να χαρακτηριστεί σαν κίνημα της αριστεράς.
στα υπόλοιπα δε ζητήματα είναι καθαρά κίνημα της (ακρο)δεξιάς.
είσαι γνώστης εσύ, απο πολιτική θεωρία σκίζεις. Γι'αυτό είσαι νάζουλας μάλλον
δεν είμαι εθνικοσοσιαλιστής, , είμαι όμως ακροδεξιός
και ναι, αν κρίνω απ' όσα διαβάζω και ακούω, από πολιτική θεωρία σκίζω.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος metaxoskolikas την 01 Μάιος 2019, 00:36, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
metaxoskolikas
Δημοσιεύσεις: 3626
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 17:38

Re: Σύριζα και Χρυσή Αυγή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από metaxoskolikas » 01 Μάιος 2019, 00:37

Nero έγραψε:
01 Μάιος 2019, 00:35
δε λέμε το ίδιο. ο εθνικοσοσιαλισμός είναι πολύ συγκεκριμένο κίνημα της ακροδεξιάς με πολύ συγκεκριμένα ιδεολογικά χαρακτηριστικά τα οποία προσωπικά δε με καλύπτουν.

Nero

Re: Σύριζα και Χρυσή Αυγή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 01 Μάιος 2019, 00:39

metaxoskolikas έγραψε:
01 Μάιος 2019, 00:37
Nero έγραψε:
01 Μάιος 2019, 00:35
metaxoskolikas έγραψε:
01 Μάιος 2019, 00:33


δεν είμαι εθνικοσοσιαλιστής, , είμαι όμως ακροδεξιός
ναι, το ίδιο λέμε, νάζουλας
δε λέμε το ίδιο. ο εθνικοσοσιαλισμός είναι πολύ συγκεκριμένο κίνημα της ακροδεξιάς με πολύ συγκεκριμένα ιδεολογικά χαρακτηριστικά τα οποία προσωπικά δε με καλύπτουν.
πως δε σε καλύπτουν? Αφού τους ψηφίζεις

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
metaxoskolikas
Δημοσιεύσεις: 3626
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 17:38

Re: Σύριζα και Χρυσή Αυγή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από metaxoskolikas » 01 Μάιος 2019, 00:41

Nero έγραψε:
01 Μάιος 2019, 00:39
metaxoskolikas έγραψε:
01 Μάιος 2019, 00:37
Nero έγραψε:
01 Μάιος 2019, 00:35


ναι, το ίδιο λέμε, νάζουλας
δε λέμε το ίδιο. ο εθνικοσοσιαλισμός είναι πολύ συγκεκριμένο κίνημα της ακροδεξιάς με πολύ συγκεκριμένα ιδεολογικά χαρακτηριστικά τα οποία προσωπικά δε με καλύπτουν.
πως δε σε καλύπτουν? Αφού τους ψηφίζεις

Εικόνα
ψηφίζω χρυσή αυγή γιατί είναι το πλησιέστερο στις απόψεις μου ισχυρό κόμμα. επίσης δηλώνουν εθνικιστές, άρα με καλύπτουν.
αυτό που με ενοχλεί στη χα είναι ο αντιαμερικανισμός και ο αντισημιτισμός.

Nero

Re: Σύριζα και Χρυσή Αυγή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 01 Μάιος 2019, 00:47

metaxoskolikas έγραψε:
01 Μάιος 2019, 00:41
Nero έγραψε:
01 Μάιος 2019, 00:39
metaxoskolikas έγραψε:
01 Μάιος 2019, 00:37


δε λέμε το ίδιο. ο εθνικοσοσιαλισμός είναι πολύ συγκεκριμένο κίνημα της ακροδεξιάς με πολύ συγκεκριμένα ιδεολογικά χαρακτηριστικά τα οποία προσωπικά δε με καλύπτουν.
πως δε σε καλύπτουν? Αφού τους ψηφίζεις

Εικόνα
ψηφίζω χρυσή αυγή γιατί είναι το πλησιέστερο στις απόψεις μου ισχυρό κόμμα
και το οποίο κόμμα ενστερνίζεται τον εθνικοσοσιαλισμό, όπως βλέπεις και παραπάνω. Άρα τι συζητάμε, σωστό ήταν το νάζουλας

Όσο για το τι "δηλώνει" είναι αδιάφορο. Είναι γνωστό ότι οι εθνικοσοσιαλιστές συστηματικά ακολουθούν την τακτική να κρύβουν τις πραγματικές τους απόψεις όσο μπορούν και τις στρογγυλεύουν για να μαζέψουν mainstream κοινό, αυτό δεν είναι (ειρωνεία) μυστικό, το γράφει στα βιβλία του ο ιδεολογικός σας καθοδηγητής, ο Γκέμπελς στο ίδιο βιβλίο που βρήκαν στο pc του αρχηγού. Αν δεν είσαι κι εσύ το κόλπο και προσπαθείς να δουλέψεις εμένα, λυπάμαι φίλε αλλά σε πιάσανε κορόιδο

Άβαταρ μέλους
metaxoskolikas
Δημοσιεύσεις: 3626
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 17:38

Re: Σύριζα και Χρυσή Αυγή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από metaxoskolikas » 01 Μάιος 2019, 00:51

Nero έγραψε:
01 Μάιος 2019, 00:47
metaxoskolikas έγραψε:
01 Μάιος 2019, 00:41
Nero έγραψε:
01 Μάιος 2019, 00:39


πως δε σε καλύπτουν? Αφού τους ψηφίζεις

Εικόνα
ψηφίζω χρυσή αυγή γιατί είναι το πλησιέστερο στις απόψεις μου ισχυρό κόμμα
και το οποίο κόμμα ενστερνίζεται τον εθνικοσοσιαλισμό, όπως βλέπεις και παραπάνω. Άρα τι συζητάμε, σωστό ήταν το νάζουλας

Όσο για το τι "δηλώνει" είναι αδιάφορο. Είναι γνωστό ότι οι εθνικοσοσιαλιστές συστηματικά ακολουθούν την τακτική να κρύβουν τις πραγματικές τους απόψεις όσο μπορούν και τις στρογγυλεύουν για να μαζέψουν mainstream κοινό, αυτό δεν είναι (ειρωνεία) μυστικό, το γράφει στα βιβλία του ο ιδεολογικός σας καθοδηγητής, ο Γκέμπελς στο ίδιο βιβλίο που βρήκαν στο pc του αρχηγού. Αν δεν είσαι κι εσύ το κόλπο και προσπαθείς να δουλέψεις εμένα, λυπάμαι φίλε αλλά σε πιάσανε κορόιδο
δεν είναι αδιάφορο, το τι είναι το κόμμα εξαρτάται από το τι δηλώνει (και άμα αναλάβει την εξουσία από το τι κάνει) και όχι από τις αυθαίρετες κρίσεις του ενός και του άλλου. :)
εγώ παρατηρώ, κρίνω και αποφασίζω μόνος μου, άλλοι πιάνουν άλλους κορόιδα, εκμεταλλευόμενοι τη νηπιακή πολιτική τους σκέψη. :lol: για παράδειγμα κάποιοι 45 χρόνια τρώνε αμάσητο με την ίδια πάντα όρεξη, το ίδιο επιχείρημα-εκβιασμό ψηφιστενδνασωθουμεαποτηναριστερα.

Άβαταρ μέλους
metaxoskolikas
Δημοσιεύσεις: 3626
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 17:38

Re: Σύριζα και Χρυσή Αυγή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από metaxoskolikas » 01 Μάιος 2019, 00:53

Δημοκράτης έγραψε:
01 Μάιος 2019, 00:46
θεωρείς ότι σε αφορά το θέμα μικρέ αινσταιν και ανησυχείς; :lol:


υγ διακρίνω έναν λανθάνοντα ρατσισμό στο γραπτό σου για τους καθυστερημένους.. :-?

Nero

Re: Σύριζα και Χρυσή Αυγή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 01 Μάιος 2019, 01:02

metaxoskolikas έγραψε:
01 Μάιος 2019, 00:51
Nero έγραψε:
01 Μάιος 2019, 00:47
metaxoskolikas έγραψε:
01 Μάιος 2019, 00:41


ψηφίζω χρυσή αυγή γιατί είναι το πλησιέστερο στις απόψεις μου ισχυρό κόμμα
και το οποίο κόμμα ενστερνίζεται τον εθνικοσοσιαλισμό, όπως βλέπεις και παραπάνω. Άρα τι συζητάμε, σωστό ήταν το νάζουλας

Όσο για το τι "δηλώνει" είναι αδιάφορο. Είναι γνωστό ότι οι εθνικοσοσιαλιστές συστηματικά ακολουθούν την τακτική να κρύβουν τις πραγματικές τους απόψεις όσο μπορούν και τις στρογγυλεύουν για να μαζέψουν mainstream κοινό, αυτό δεν είναι (ειρωνεία) μυστικό, το γράφει στα βιβλία του ο ιδεολογικός σας καθοδηγητής, ο Γκέμπελς στο ίδιο βιβλίο που βρήκαν στο pc του αρχηγού. Αν δεν είσαι κι εσύ το κόλπο και προσπαθείς να δουλέψεις εμένα, λυπάμαι φίλε αλλά σε πιάσανε κορόιδο
δεν είναι αδιάφορο, το τι είναι το κόμμα εξαρτάται από το τι δηλώνει (και άμα αναλάβει την εξουσία από το τι κάνει) και όχι από τις αυθαίρετες κρίσεις του ενός και του άλλου. :)
εγώ παρατηρώ, κρίνω και αποφασίζω, άλλοι πιάνουν άλλους κορόιδα, εκμεταλλευόμενοι τη νηπιακή πολιτική τους σκέψη. :lol: για παράδειγμα κάποιοι 45 χρόνια τρώνε αμάσητο με την ίδια πάντα όρεξη, το ίδιο επιχείρημα-εκβιασμό.
αυθαίρετες? Χμ μπορεί να έχεις δίκιο, κάτσε να δω

χρυσή αυγή 1981-2011= κόμμα με αδιαμφισβήτητα εθνικοσοσιαλιστικό χαρακτήρα που δηλώνεται παντού, σε όλα τα κείμενα που εκδίδει| χρυσή αυγή post 2011= κόμμα που δηλώνει "εθνικιστικό" "πατριωτικό" χωρίς σχέση με τον εθνικοσοσιαλισμό+ ένας χείμμαρος απο στοιχεία, γραπτά, οπτικά,ακουστικά που υποδηλώνουν ότι όσο δεν βρίσκεται σε κοντινή απόσταση εν γνώση τους κάμερα, συνεχίζουν τη λατρεία προς οτιδήποτε εθνικοσοσιαλιστικό| νικοδημισμός= γνωστή τακτική των εθνικοοσοσιαλιστών, καταγεγραμένη και χαρτογραφημένη απο τους μεγαλύτερους θεωρητικούς του κινήματος| a+x+y=αυθαίρετος συλλογισμός


ορθός συλλογισμός συλλογισμός+ εντάξει, μπορεί να περπατάει σαν πάπια, να ακούγεται σαν πάπια και να μοιάζει με πάπια αλλά δηλώνει ότι είναι παγόνι οπότε πρέπει να είναι παγόνι (εξάλλου εμένα μου αρέσουν τα παγώνια και δεν υπάρχει αλλος πολιτικός σχηματισμός που να μοιάζει με παγόνι )


οκ :D

Άβαταρ μέλους
metaxoskolikas
Δημοσιεύσεις: 3626
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 17:38

Re: Σύριζα και Χρυσή Αυγή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από metaxoskolikas » 01 Μάιος 2019, 01:06

Nero έγραψε:
01 Μάιος 2019, 01:02
metaxoskolikas έγραψε:
01 Μάιος 2019, 00:51
Nero έγραψε:
01 Μάιος 2019, 00:47


και το οποίο κόμμα ενστερνίζεται τον εθνικοσοσιαλισμό, όπως βλέπεις και παραπάνω. Άρα τι συζητάμε, σωστό ήταν το νάζουλας

Όσο για το τι "δηλώνει" είναι αδιάφορο. Είναι γνωστό ότι οι εθνικοσοσιαλιστές συστηματικά ακολουθούν την τακτική να κρύβουν τις πραγματικές τους απόψεις όσο μπορούν και τις στρογγυλεύουν για να μαζέψουν mainstream κοινό, αυτό δεν είναι (ειρωνεία) μυστικό, το γράφει στα βιβλία του ο ιδεολογικός σας καθοδηγητής, ο Γκέμπελς στο ίδιο βιβλίο που βρήκαν στο pc του αρχηγού. Αν δεν είσαι κι εσύ το κόλπο και προσπαθείς να δουλέψεις εμένα, λυπάμαι φίλε αλλά σε πιάσανε κορόιδο
δεν είναι αδιάφορο, το τι είναι το κόμμα εξαρτάται από το τι δηλώνει (και άμα αναλάβει την εξουσία από το τι κάνει) και όχι από τις αυθαίρετες κρίσεις του ενός και του άλλου. :)
εγώ παρατηρώ, κρίνω και αποφασίζω, άλλοι πιάνουν άλλους κορόιδα, εκμεταλλευόμενοι τη νηπιακή πολιτική τους σκέψη. :lol: για παράδειγμα κάποιοι 45 χρόνια τρώνε αμάσητο με την ίδια πάντα όρεξη, το ίδιο επιχείρημα-εκβιασμό.
αυθαίρετες? Χμ μπορεί να έχεις δίκιο, κάτσε να δω

χρυσή αυγή 1981-2011= κόμμα με αδιαμφισβήτητα εθνικοσοσιαλιστικό χαρακτήρα που δηλώνεται παντού, σε όλα τα κείμενα που εκδίδει| χρυσή αυγή post 2011= κόμμα που δηλώνει "εθνικιστικό" "πατριωτικό" χωρίς σχέση με τον εθνικοσοσιαλισμό+ ένας χείμμαρος απο στοιχεία, γραπτά, οπτικά,ακουστικά που υποδηλώνουν ότι όσο δεν βρίσκεται σε κοντινή απόσταση εν γνώση τους κάμερα, συνεχίζουν τη λατρεία προς οτιδήποτε εθνικοσοσιαλιστικό| νικοδημισμός= γνωστή τακτική των εθνικοοσοσιαλιστών, καταγεγραμένη και χαρτογραφημένη απο τους μεγαλύτερους θεωρητικούς του κινήματος| a+x+y=αυθαίρετος συλλογισμός


ορθός συλλογισμός συλλογισμός+ εντάξει, μπορεί να περπατάει σαν πάπια, να ακούγεται σαν πάπια και να μοιάζει με πάπια αλλά δηλώνει ότι είναι παγόνι οπότε πρέπει να είναι παγόνι (εξάλλου εμένα μου αρέσουν τα παγώνια και δεν υπάρχει αλλος πολιτικός σχηματισμός που να μοιάζει με παγόνι )


οκ :D
κάνεις λάθος, η χα μόνο το '80 πιθανόν να ήταν εθνικοσοσιαλιστικό κόμμα. έκτοτε υπάρχουν εθνικοσοσιαλιστικά στοιχεία και συμπάθεια στον χίτλερ, αλλά σταδιακά αποδυναμώνονται.
με καλύπτουν σε μεγάλο βαθμό οι θέσεις που έχει και εκφράζει, άρα την ψηφίζω.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος metaxoskolikas την 01 Μάιος 2019, 01:07, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Nero

Re: Σύριζα και Χρυσή Αυγή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 01 Μάιος 2019, 01:15

metaxoskolikas έγραψε:
01 Μάιος 2019, 01:06
Nero έγραψε:
01 Μάιος 2019, 01:02
metaxoskolikas έγραψε:
01 Μάιος 2019, 00:51


δεν είναι αδιάφορο, το τι είναι το κόμμα εξαρτάται από το τι δηλώνει (και άμα αναλάβει την εξουσία από το τι κάνει) και όχι από τις αυθαίρετες κρίσεις του ενός και του άλλου. :)
εγώ παρατηρώ, κρίνω και αποφασίζω, άλλοι πιάνουν άλλους κορόιδα, εκμεταλλευόμενοι τη νηπιακή πολιτική τους σκέψη. :lol: για παράδειγμα κάποιοι 45 χρόνια τρώνε αμάσητο με την ίδια πάντα όρεξη, το ίδιο επιχείρημα-εκβιασμό.
αυθαίρετες? Χμ μπορεί να έχεις δίκιο, κάτσε να δω

χρυσή αυγή 1981-2011= κόμμα με αδιαμφισβήτητα εθνικοσοσιαλιστικό χαρακτήρα που δηλώνεται παντού, σε όλα τα κείμενα που εκδίδει| χρυσή αυγή post 2011= κόμμα που δηλώνει "εθνικιστικό" "πατριωτικό" χωρίς σχέση με τον εθνικοσοσιαλισμό+ ένας χείμμαρος απο στοιχεία, γραπτά, οπτικά,ακουστικά που υποδηλώνουν ότι όσο δεν βρίσκεται σε κοντινή απόσταση εν γνώση τους κάμερα, συνεχίζουν τη λατρεία προς οτιδήποτε εθνικοσοσιαλιστικό| νικοδημισμός= γνωστή τακτική των εθνικοοσοσιαλιστών, καταγεγραμένη και χαρτογραφημένη απο τους μεγαλύτερους θεωρητικούς του κινήματος| a+x+y=αυθαίρετος συλλογισμός


ορθός συλλογισμός συλλογισμός+ εντάξει, μπορεί να περπατάει σαν πάπια, να ακούγεται σαν πάπια και να μοιάζει με πάπια αλλά δηλώνει ότι είναι παγόνι οπότε πρέπει να είναι παγόνι (εξάλλου εμένα μου αρέσουν τα παγώνια και δεν υπάρχει αλλος πολιτικός σχηματισμός που να μοιάζει με παγόνι )


οκ :D
κάνεις λάθος, η χα ίσως μόνο το '80 πιθανόν να ήταν εθνικοσοσιαλιστικό κόμμα. έκτοτε υπάρχουν εθνικοσοσιαλιστικά στοιχεία και συμπάθεια στον χίτλερ, αλλά σταδιακά αποδυναμώνονται.
με καλύπτουν σε μεγάλο βαθμό οι θέσεις που έχει και εκφράζει, άρα την ψηφίζω.
Έτσι μπράβο, τώρα μιλάς σωστά. Καταλαβαίνεις πολύ καλά ότι είναι εθνικοσοσιαλιστές, με τους οποίους δεν έχεις και τρομερό πρόβλημα αλλά νομίζεις ότι είσαι ξύπνιος και θα τους γυρίσεις σιγά σιγά εκεί που θες εσύ. Η πραγματικότητα είναι λίγο διαφορετική βέβαια, γιατί όπως σου είπα, οι εθνικοσοσιαλιστές δεν είναι πιο χαζοί απο 'σενα και έχουν σχέδιο




η μάζα είναι πουτάνα και πάει με τους ισχυρούς :wink

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών