καλα πραγματα που εκανε ο συριζα

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 26961
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: καλα πραγματα που εκανε ο συριζα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 15 Μάιος 2019, 23:21

-71 έγραψε:
15 Μάιος 2019, 23:02
gassim έγραψε:
15 Μάιος 2019, 22:45
Εναρμονίσου με την νεα κομματική γραμμή σύντροφε. Δωσίλογοι ήταν αυτοί που το 2014 υποστήριζαν την πολιτική που εφάρμοσε ο Τσίπρας το 2015.
Τώρα να λες για τις ελίτ.
Δωσίλογοι είναι οι απόγονοι αυτών που συνεργάστηκαν με τους γερμανούς κατά τη διάρκεια της κατοχής.
Είναι όλοι τους δεξιοί και 9 στους 10 είναι νεοδημοκράτες.
Καλό βράδυ.
Σήμερα δωσίλογοι και μερκελιστές είναι αυτοί που έλεγαν εσείς στα 4, έξω η μέρκελ και τώρα είναι οι πρώτοι γερμανοτσολιάδες και μερκελιστές!

:g030:
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

-71
Δημοσιεύσεις: 1251
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2018, 21:53

Re: καλα πραγματα που εκανε ο συριζα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από -71 » 15 Μάιος 2019, 23:23

Nandros έγραψε:
15 Μάιος 2019, 23:16

Αντίθετα με την συνήθη πρακτική μου, να μην δέχομαι μύγα στο σπαθί μου και να απαντώ στα ίσα στις προκλήσεις, ΔΕΝ θα κατέβω στο επίπεδο σου, με τις συνεχείς προσωπικές και μη προσβολές.
Δείχνει την απελπισία σου/σας, που βλέπετε ότι ο κοσμάκης σιχάθηκε τα απίστευτα ψέματα σας και θα σας μαυρίσει.

Είμαι πολιτικοποιημένοις, αλλά όχι κομματόσκυλο σαν κάποιους εδώ μέσα, ονόματα δεν λέμε. Γνωρίζεις ελάχιστα πράγματα για μένα, αλλά με ταμπελιάζεις κατά το δοκούν/ πολίτικη ιδεοληψία σου.
Την ΝουΔούλα την ψήφισα άπαξ και για πρώτη φορά στην ζωή μου το ΄12, για να μην κερδίσει ο εσμός των απατεώνων/ψευτών που υποστηρίζεις.
Κόντρα σε όσα μου καταμαρτυρείς (είπαμε γνωρίζεις ελάχιστα πράγματα για μένα) πάντα ψήφιζα με σκοπό το κοινό καλό και φυσικά και το δικό μου, αφού είμαι ένας τυπικός μικροαστός του ΙΤ.

Ανήκω στην μειοψηφία αυτών που ΔΕΝ τα έφαγαν μαζί με σας τους υπόλοιπους - όταν κυκλοφορεί πολύ χρήμα όλοι τρώνε - αφού δούλεψα στον ναυτιλιακό τομέα και οι μισθοί μου και των συναδέλφων μου ήταν εισαγόμενο συνάλλαγμα που πάντα είχε ανάγκη η χώρα. Δάνειο δεν πήρα. Η χώρα μου/μας χρωστάει και δεν της χρωστώ/χρωστάμε, αλλά δεν έχω/έχουμε απαιτήσεις.

Μάζεψε λοιπόν το δάκτυλο που μου κουνάς και να το βάλεις εκεί που σε πονεί περισσότερο. Και αν θα μου απευθύνεις το λόγο ξανά, να είσαι κοσμιώτερος απέναντι μου.
.
Ουρσουλίνες. :003:

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: καλα πραγματα που εκανε ο συριζα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 15 Μάιος 2019, 23:25

Τους ανασφάλιστους στα νοσοκομεία τους θεσμοθέτησε ο Άδωνιδ.
Το ΚΕΑ το έκοψε από το λαό ο Σύριζα !!!
Μπορεί να μην επαρκούσε λόγω μνημονίου αλλά το έκοψε, τι να λέμε τώρα ;;;
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

-71
Δημοσιεύσεις: 1251
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2018, 21:53

Re: καλα πραγματα που εκανε ο συριζα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από -71 » 15 Μάιος 2019, 23:25

under έγραψε:
15 Μάιος 2019, 23:24

Δεν χρειαζεται καμια διαιρεση αληταρα αριστερε.Με σενα το εισιτηριο αυξηθηκε.
Μετεξεταστέος ή στα δεύτερης ευκαιρίας κολλέγια του εξωτερικού.
Δρόμο.

Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 17016
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:44

Re: καλα πραγματα που εκανε ο συριζα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ » 15 Μάιος 2019, 23:25

Perp έγραψε:
15 Μάιος 2019, 23:19
Μείωση ασφαλιστικών εισφορών στους εε μέσω της αναλογικότητας με το εισόδημα
Δεν υπηρξε μειωση
Ισα ισα αυξηθηκαν τα χρηματα που εισπραττει το συστημα
Αυτο που εγινε ηταν μετατροπη των ασφαλιστικων εισφορων σε φορο εισοδηματος
Δηλαδη αυτοι που παραγουν και βγαζουν κερδη πληρωνουν το μεριδιοτων αντιπαραγωγικων
Η δε επιβαρυνση ειναι τοσο μεγαλη που οδηγει σε φοροδιαφυγη και σε αλλαγη εδρας(σε αλλες χωρες) των επιχειρησεων

120 δόσεις (έρχεται αυτό)
Ολες οι ρυθμισεις με πολλες δοσεις απετυχαν παταγωδως.Θα αποτυχει και αυτη.Επιπλεον τονωσαν τον μπαταξισμο αφου ολοι σταματανε να πληρωνουν περιμενοντας την επομενηρυθμιση.
Αυτες οι λυσεις επισης κρατουν στην ζωη (με την οικονομικη εννοια του ορου) ζομπι τα οποια οσο ζουν φρεναρουν την αναπτυξη
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ την 15 Μάιος 2019, 23:27, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Αρίστος for Tsirpas
Eχουμε ΔΙΠΛΗ πολιτειακη εκτροπη
Μια γιατι ο πρωθυπουργος επραξε αντιθετα στο ΟΧΙ του δημοψηφισματος...
Και δευτερη γιατι μεσω του Ταμειου Ξεπουληματος Χωρας παρεδωσε την εθνικη κυριαρχια και τον εθνικο πλουτο στους δανειστες

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 26961
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: καλα πραγματα που εκανε ο συριζα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 15 Μάιος 2019, 23:26

-71 έγραψε:
15 Μάιος 2019, 23:23
Nandros έγραψε:
15 Μάιος 2019, 23:16

Αντίθετα με την συνήθη πρακτική μου, να μην δέχομαι μύγα στο σπαθί μου και να απαντώ στα ίσα στις προκλήσεις, ΔΕΝ θα κατέβω στο επίπεδο σου, με τις συνεχείς προσωπικές και μη προσβολές.
Δείχνει την απελπισία σου/σας, που βλέπετε ότι ο κοσμάκης σιχάθηκε τα απίστευτα ψέματα σας και θα σας μαυρίσει.

Είμαι πολιτικοποιημένοις, αλλά όχι κομματόσκυλο σαν κάποιους εδώ μέσα, ονόματα δεν λέμε. Γνωρίζεις ελάχιστα πράγματα για μένα, αλλά με ταμπελιάζεις κατά το δοκούν/ πολίτικη ιδεοληψία σου.
Την ΝουΔούλα την ψήφισα άπαξ και για πρώτη φορά στην ζωή μου το ΄12, για να μην κερδίσει ο εσμός των απατεώνων/ψευτών που υποστηρίζεις.
Κόντρα σε όσα μου καταμαρτυρείς (είπαμε γνωρίζεις ελάχιστα πράγματα για μένα) πάντα ψήφιζα με σκοπό το κοινό καλό και φυσικά και το δικό μου, αφού είμαι ένας τυπικός μικροαστός του ΙΤ.

Ανήκω στην μειοψηφία αυτών που ΔΕΝ τα έφαγαν μαζί με σας τους υπόλοιπους - όταν κυκλοφορεί πολύ χρήμα όλοι τρώνε - αφού δούλεψα στον ναυτιλιακό τομέα και οι μισθοί μου και των συναδέλφων μου ήταν εισαγόμενο συνάλλαγμα που πάντα είχε ανάγκη η χώρα. Δάνειο δεν πήρα. Η χώρα μου/μας χρωστάει και δεν της χρωστώ/χρωστάμε, αλλά δεν έχω/έχουμε απαιτήσεις.

Μάζεψε λοιπόν το δάκτυλο που μου κουνάς και να το βάλεις εκεί που σε πονεί περισσότερο. Και αν θα μου απευθύνεις το λόγο ξανά, να είσαι κοσμιώτερος απέναντι μου.
Ουρσουλίνες. :003:
Μπεκροκανάτες. :g030:
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

aspergillus
Δημοσιεύσεις: 1603
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 18:12

Re: καλα πραγματα που εκανε ο συριζα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aspergillus » 15 Μάιος 2019, 23:30

Ένα θετικό για την εν λόγω παράταξη είναι ότι στελέχη της δεν ενεπλάκησαν σε σοβαρά σκάνδαλα όπως είχαμε συνηθίσει τις προηγούμενες δεκαετίες από το ΠΑΣΟΚ και τη δεξιά.
Άλλωστε οι ψευτοδεξιοί της ΝΔ το μόνο που βρίσκουν να σχολιάσουν είναι......τα σουβλάκια του Πολάκη και το ντύσιμο της Περιστέρας.
Πολύ αρνητικό της κυβέρνησης είναι η ανοχή στην παράνομη μετανάστευση.Κατάφεραν να κάνουν το κέντρο των Αθηνών χειρότερο απ'ότι ήταν πριν το 2010.

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16179
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: καλα πραγματα που εκανε ο συριζα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 15 Μάιος 2019, 23:33

το καλύτερο που εχει να κανει ο συριζα ειναι να ψοφησουνε ολοι πεμπτη. να ειναι η παρασκευη αργια να κανουμε τριήμερο
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: καλα πραγματα που εκανε ο συριζα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 15 Μάιος 2019, 23:36

Καλά, εγώ δέχομαι να πει ένας πολιτικός ότι "επί πρωθυπουργίας μου έγιναν Χριστούγεννα στην Ελλάδα".
Δε λέει ψέμματα, στις 25 Δεκεμβρίου είχαμε Χριστούγεννα, θέτε δεν θέτε.
Αλλά όχι και ... έφερε το (όποιο) ΚΕΑ ο Τσίπρας !
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 26961
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: καλα πραγματα που εκανε ο συριζα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 15 Μάιος 2019, 23:39

-71 έγραψε:
15 Μάιος 2019, 23:23
Ουρσουλίνες. :003:
Nandros έγραψε:
15 Μάιος 2019, 23:26
Μπεκροκανάτες. :g030:
-71 έγραψε:
15 Μάιος 2019, 23:29
Κοίτα προσωπικά ποτέ δε σε έβαλα στο τσουβάλι που βάζω τα άλλα τα σιχάματα εδώ πέρα,ούτε ασπάστηκα ποτέ τις θεωρίες ότι είσαι έμμισθος της νδ.Η γραφή σου δεν προδίδει κάτι τέτοιο.Απλά να ξέρεις ότι δεν σε τιμά όταν σε στριμώχνουν να ρίχνεις το ρουφιάνο να σβήνουν δημοσιεύσεις και επίσης δεν είναι κανά παιδάκι να φωνάζεις τη δασκάλα.
Κατά την ταπεινή μου άποψη πάντοτε.
Το προσβλητικό εναντίον μου ποστ του πειρατή είναι ακόμα στην θέση του Pirate7G @ καλα πραγματα που εκανε ο συριζα Αν το είχα αναφέρει, δεν θα έκανα τον κόπο να απαντήσω.
Στην απάντηση μου δεν είδα κάποιος να με στρίμωξε και το Ουρσουλίνες δεν είναι στρίμωγμα.

Όσο για το ρουφιανόκουμπο, δεν έχω δισταγμούς να το πατήσω, είτε με αφορά, είτε όχι. Ξεπέρασα την φάση του σχολείου, όταν ο αλήτης που έβριζε/ απειλούσε/ έδερνε μικρότερους, τους αποκαλούσε ρουφιάνους όταν τον κάρφωναν στην δασκάλα.
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

-71
Δημοσιεύσεις: 1251
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2018, 21:53

Re: καλα πραγματα που εκανε ο συριζα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από -71 » 15 Μάιος 2019, 23:41

Nandros έγραψε:
15 Μάιος 2019, 23:39

Το προσβλητικό εναντίον μου ποστ του πειρατή είναι ακόμα στην θέση του Pirate7G @ καλα πραγματα που εκανε ο συριζα Αν το είχα αναφέρει, δεν θα έκανα τον κόπο να απαντήσω.
Στην απάντηση μου δεν είδα κάποιος να με στρίμωξε και το Ουρσουλίνες δεν είναι στρίμωγμα.

Όσο για το ρουφιανόκουμπο, δεν έχω δισταγμούς να το πατήσω, είτε με αφορά, είτε όχι. Ξεπέρασα την φάση του σχολείου, όταν ο αλήτης που απειλούσε/ έδερνε μικρότερους, τους αποκαλούσε ρουφιάνους όταν τον κάρφωναν στην δασκάλα.
.
Όπως αγαπάς.
Πάντως η νδ δεν πρόκειται να λύσει το πρόβλημα της φυλακής που έχεις μέσα σου.
Μπορείς και καλύτερα.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 26961
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: καλα πραγματα που εκανε ο συριζα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 15 Μάιος 2019, 23:44

-71 έγραψε:
15 Μάιος 2019, 23:41
Nandros έγραψε:
15 Μάιος 2019, 23:39

Το προσβλητικό εναντίον μου ποστ του πειρατή είναι ακόμα στην θέση του Pirate7G @ καλα πραγματα που εκανε ο συριζα Αν το είχα αναφέρει, δεν θα έκανα τον κόπο να απαντήσω.
Στην απάντηση μου δεν είδα κάποιος να με στρίμωξε και το Ουρσουλίνες δεν είναι στρίμωγμα.

Όσο για το ρουφιανόκουμπο, δεν έχω δισταγμούς να το πατήσω, είτε με αφορά, είτε όχι. Ξεπέρασα την φάση του σχολείου, όταν ο αλήτης που απειλούσε/ έδερνε μικρότερους, τους αποκαλούσε ρουφιάνους όταν τον κάρφωναν στην δασκάλα.
Όπως αγαπάς.
Πάντως η νδ δεν πρόκειται να λύσει το πρόβλημα της φυλακής που έχεις μέσα σου.
Μπορείς και καλύτερα.
Τί'ν' τούτο πάλι; :smt017
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 26961
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: καλα πραγματα που εκανε ο συριζα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 15 Μάιος 2019, 23:49

aspergillus έγραψε:
15 Μάιος 2019, 23:30
Ένα θετικό για την εν λόγω παράταξη είναι ότι στελέχη της δεν ενεπλάκησαν σε σοβαρά σκάνδαλα όπως είχαμε συνηθίσει τις προηγούμενες δεκαετίες από το ΠΑΣΟΚ και τη δεξιά.
Άλλωστε οι ψευτοδεξιοί της ΝΔ το μόνο που βρίσκουν να σχολιάσουν είναι......τα σουβλάκια του Πολάκη και το ντύσιμο της Περιστέρας.
Πολύ αρνητικό της κυβέρνησης είναι η ανοχή στην παράνομη μετανάστευση.Κατάφεραν να κάνουν το κέντρο των Αθηνών χειρότερο απ'ότι ήταν πριν το 2010.
Για σκάνδαλα θα δούμε. Λίγη υπομονή.
Μπορεί το σουβλάκι του κοτοπολάκη να μην είναι ενδιαφέρον, αλλά οι νεκροί του Ματιού, λόγω ανικανότητας είναι. Συν το "ανοίξαμε και σας περιμένουμε" συν η προστασία της αριστερής ανομίας συν οι Πρέσπες.
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: καλα πραγματα που εκανε ο συριζα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 16 Μάιος 2019, 00:04

Ζενίθεδρος έγραψε:
15 Μάιος 2019, 22:52

Δεν είναι τελικά τζιφάκι το αβατάρι σου. Ήλπιζα πως θα αλλάξει το σταυροπόδι.
SpoilerShow
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30299
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: καλα πραγματα που εκανε ο συριζα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 16 Μάιος 2019, 00:28

Εικόνα
Наше дело правое - победа будет за нами!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών