8 σεζόν G.O.T

Κινηματογράφος (κριτικές και προτάσεις), θέατρο, ερμηνεία, χορός, τραγούδι, τηλεόραση, ραδιόφωνο κ.ά.
Άβαταρ μέλους
Last Veteran
Δημοσιεύσεις: 789
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 11:30

Re: 8 σεζόν G.O.T

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Last Veteran » 21 Μάιος 2019, 12:23

Ρε μλκς ο Ντρογκον παει στο Ασσαι να αναστήσει τη ντανυ. Θα γυρίσει με έναν Ντρόγκον διπλό σε μέγεθος (οι δρακοι μεγαλώνουν ασταμάτητα βάσει got lore). Ποιος από σας πάγωσε την οθόνη για να δει τι έγραφε η Μπριεν στο βιβλίο των ιπποτωνε;
Μάλλον πάνε για σηκουελ, το θέμα είναι αν θα θέλουν να παιξουν/μπλέξουν πάλι οι τωρινοι ηθοποιοί.

Άβαταρ μέλους
Rocco Siffredi
Δημοσιεύσεις: 7502
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 10:40

Re: 8 σεζόν G.O.T

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rocco Siffredi » 21 Μάιος 2019, 12:34

και εγω το σκεφτηκα οτι μενει ανοιχτο το θεμα για σικουελ αλλα δεν νομιζω να γινει συντομα
υπαρχει το πρικουελ που θα γινει σιγουρα αν εχει επιτυχια ισως στο μελλον το σκεφτουν για σικουελ

χωρις βιβλια ξεβρακωθηκαν οι DB

Άβαταρ μέλους
Κουρκούας
Δημοσιεύσεις: 1410
Εγγραφή: 28 Ιαν 2019, 21:58
Phorum.gr user: Κουρκούας

Re: 8 σεζόν G.O.T

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κουρκούας » 21 Μάιος 2019, 12:35

Από το μπλογκ του μάρτιν
And I’m writing. Winter is coming, I told you, long ago… and so it is. THE WINDS OF WINTER is very late, I know, I know, but it will be done. I won’t say when, I’ve tried that before, only to burn you all and jinx myself… but I will finish it, and then will come A DREAM OF SPRING.

How will it all end? I hear people asking. The same ending as the show? Different?

Well… yes. And no. And yes. And no. And yes. And no. And yes.

I am working in a very different medium than David and Dan, never forget. They had six hours for this final season. I expect these last two books of mine will fill 3000 manuscript pages between them before I’m done… and if more pages and chapters and scenes are needed, I’ll add them. And of course the butterfly effect will be at work as well; those of you who follow this Not A Blog will know that I’ve been talking about that since season one. There are characters who never made it onto the screen at all, and others who died in the show but still live in the books… so if nothing else, the readers will learn what happened to Jeyne Poole, Lady Stoneheart, Penny and her pig, Skahaz Shavepate, Arianne Martell, Darkstar, Victarion Greyjoy, Ser Garlan the Gallant, Aegon VI, and a myriad of other characters both great and small that viewers of the show never had the chance to meet. And yes, there will be unicorns… of a sort…

Άβαταρ μέλους
Rocco Siffredi
Δημοσιεύσεις: 7502
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 10:40

Re: 8 σεζόν G.O.T

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rocco Siffredi » 21 Μάιος 2019, 12:41

βαλε κι αυτο :lol:
And me? I’m still here, and I’m still busy. As a producer, I’ve got five shows in development at HBO (some having nothing whatsoever to do with the world of Westeros), two at Hulu, one on the History Channel. I’m involved with a number of feature projects, some based upon my own stories and books, some on material created by others. There are these short films I am hoping to make, adaptations of classic stories by one of the most brilliant, quirky, and original writers our genre has ever produced. I’ve consulted on a video game out of Japan. And then there’s Meow Wolf…
μακαρι να τα τελειωσει αλλα εισαι και 70 χρ μπαρμπα ποτε θα τα προλαβεις

Άβαταρ μέλους
Albrecht
Δημοσιεύσεις: 4165
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 00:46
Phorum.gr user: Albrecht

Re: 8 σεζόν G.O.T

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Albrecht » 21 Μάιος 2019, 14:43

Ζαποτέκος έγραψε:
19 Σεπ 2021, 08:42
GoBack έγραψε:
19 Σεπ 2021, 08:33
Γιατι ηταν τυχερο το γκολ;
Γιατί έτσι με συμφέρει να λέω

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: 8 σεζόν G.O.T

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 21 Μάιος 2019, 14:52

shrike έγραψε:
21 Μάιος 2019, 09:48
zteo έγραψε:
21 Μάιος 2019, 09:39
Λυστε μου μερικες απορίες
1.Ο Ντρογκο εκαψε συνηδειτα τον σιδερενιο θρονο η οχι?
Σίγουρα συνειδητά. Έτσι φάνηκε.

Ο λόγος; Ποιος ξέρει... είτε στη λογική "αφού δεν θα τον έχει η μαμά, δεν θα τον έχει κανείς" είτε "τελειώσαν οι Ταργκάρυεν, το "μπάσταρδο" σιγά μην αναλάβει, τέλος κι ο θρόνος τους".
Εγω το πήρα "γι αυτόν τον θρόνο σφάζεστε ρε ηλίθιοι, πάει κι η Μανούλα μου, μπουρλότο"

Άβαταρ μέλους
Κουρκούας
Δημοσιεύσεις: 1410
Εγγραφή: 28 Ιαν 2019, 21:58
Phorum.gr user: Κουρκούας

Re: 8 σεζόν G.O.T

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κουρκούας » 21 Μάιος 2019, 14:52

---Γιατί έκαψε το ΚΛ η ντάνυ, τύριον μου;
---Το έκαψε γιατί έχει τρελλαθεί, τζον.
---Δεν το πιστεύω τύριον, έχει τρελλαθεί η ντάνυ;
--- Ναι, τζον. Δυστυχώς η ντάνυ έχει γίνει τρελλή.
---Δεν το πιστεύω, η ντάνυ τρελλή.
---Από πάντα ήταν τρελή, να σου θυμίσω τί είχε κάνει;
---Από πάντα τύριον μου;
---Ναι από πάντα έκαιγε ανθρώπους.
--- Από πάντα έκαιγε ανθρώπους; Μου λες αλήθεια ότι η ντάνυ έκαιγε ανθρώπους από πάντα;

User_601

Re: 8 σεζόν G.O.T

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από User_601 » 21 Μάιος 2019, 16:43

Οταν μιλαει η Εσθηρ.... :lol:
Το ειχα πει οτι στον θρονο θα κατσει ο Μπραν.
Anonymous @ Ποιος/α θα κάτσει τελικά στον Iron Throne;
Μια χαρα τελος ειχε ,που λυσσαξαν καποιοι.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος User_601 την 21 Μάιος 2019, 17:55, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.


Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11437
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: 8 σεζόν G.O.T

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 21 Μάιος 2019, 17:03

Πως ειστεεεεεεεεε;
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Άβαταρ μέλους
Rocco Siffredi
Δημοσιεύσεις: 7502
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 10:40

Re: 8 σεζόν G.O.T

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rocco Siffredi » 21 Μάιος 2019, 17:30

Εσθήρ έγραψε:
21 Μάιος 2019, 16:43
Μια χαρα τελος ειχε ,που λυσσαξαν καποιοι.
ναι και γαμω ητανε :lol:


Άβαταρ μέλους
Stalker
Δημοσιεύσεις: 5657
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 08:36
Phorum.gr user: CTAΛKEP

Re: 8 σεζόν G.O.T

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stalker » 21 Μάιος 2019, 17:53

Λεγεών έγραψε:
21 Μάιος 2019, 17:03
Πως ειστεεεεεεεεε;
Μην πήζεις τόσο, θα πάθεις τίποτα :lol:

Μόλις υποχωρήσουν λίγο οι κλάψες των καψερών που νόμιζαν ότι τόσον καιρό έβλεπαν σεναριακό αριστούργημα που ξαφνικά ήρθε η τελευταία σαιζόν και τους το χάλασε, κατά πάσα πιθανότητα θα θυμηθεί ο κόσμος ότι η παρακαταθήκη της σειράς δεν είναι το σούπερ σέττινγκ και οι σούπερ χαρακτήρες που ούτε ο δημιουργός τους δεν ξέρει τι να τους κάνει πια, άλλα ότι κάθε δυο επεισόδια βλέπαμε πράγματα που δεν είχαν ξαναγίνει στην τηλεόραση.

Αν και δεν πωρώθηκα ποτέ ιδιαίτερα με την ASOIAF φάση, δεν μου έρχεται άλλη σειρά που να κατάφεραν να παίζει μπάλα μόνη της σε ένα genre στον βαθμό που το κατάφερε το GoTh.

Βλέπε και το Galactica που ενώ είχε δέκα φορές πιο ελεεινή κατάληξη σαν ιστορία, πρακτικά καθόρισε τις προσδοκίες για το τηλεοπτικό scifi μέχρι και σήμερα, παράλληλα εξαφανίζοντας το σταρτρεκ από την τιβι για δεκαετίες.

It's been fun.
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality

Άβαταρ μέλους
shrike
Δημοσιεύσεις: 4282
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 08:39
Phorum.gr user: Isildur
Τοποθεσία: Παρά θῖν' ἁλὸς

Re: 8 σεζόν G.O.T

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από shrike » 21 Μάιος 2019, 18:00

Λεγεών έγραψε:
21 Μάιος 2019, 17:03
Πως ειστεεεεεεεεε;
Μια χαρά, γιατί;


Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48620
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: 8 σεζόν G.O.T

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 21 Μάιος 2019, 18:15

Orion22 έγραψε:
20 Μάιος 2019, 22:23
Kauldron έγραψε:
20 Μάιος 2019, 22:03
ΓΑΛΗ έγραψε:
20 Μάιος 2019, 21:23


Έχω κι άλλη σχετική απορία. Πως διάολο θα συνεχιζόταν η μνήμη της ανθρωπότης :P μέσω του Μπραν (και όλα τα συγκινητικά που είπε ο Τύριον για τη σημασία των ιστοριών για τους ανθρώπους) μετά το θάνατο του Μπραν, από τη στιγμή που δεν θα υπήρχε κληρονομική συνέχεια που έδινε έστω μια υπόνοια μεταφοράς γονιδιακής πληροφορίας;

Ήταν το πιο ξενέρωτο και από ένα σημείο και μετά προβλέψιμο και ηθικοπλαστικό επεισόδιο που έχω δει. Λειτούργησε κι ο δράκος ως από μηχανής θεός και όλα καλά. :lol:
Ουσιαστικά δημιουργούν ένα έιδος θεοκρατικού καθεστώτος. Ο Μπράν είναι κάτι σαν τη "φωνή των (παλιών?) Θεών στον κόσμο". Το Κοράκι με τα τρία μάτια θα είναι κάποιος άλλος όταν πεθάνει ο Μπράν (πάντα κάποιος είναι που διαδέχεται το Κοράκι, αν μπορεί να πεθάνει αυτό το πλάσμα χωρίς να σκοτωθεί (ο προηγούμενος σκοτώθηκε)). Οπότε πάντα θα είναι τα βασίλεια στα ασφαλή χέρια των Θεών.
Θα είχε περισσότερο ενδιαφέρον αν άφηνε έστω υπόνοια για ένα είδος νταρθ μπραν (ή έστω λορντ οφ λάητ μπραν)
Κάποιος είχε πεί σε μια γιουτιουμποανάλυση κάτι σχετικό, οτι δηλαδή ο Λορντ οφ λάιτ ήταν ο Μπράν, δηλαδή αυτός άναψε τα σπαθιά, επανέφερε τον Σνόου, κλπ. Άλλωστε αν προσέξει κανείς, οι προσευχές της Μάγισσας αρχικά πάνε στράφι, και στην ανάσταση του Σνόου, και στο άναμα της τάφρου.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48620
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: 8 σεζόν G.O.T

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 21 Μάιος 2019, 18:19

ΓΑΛΗ έγραψε:
20 Μάιος 2019, 22:14
Kauldron έγραψε:
20 Μάιος 2019, 22:03
ΓΑΛΗ έγραψε:
20 Μάιος 2019, 21:23


Έχω κι άλλη σχετική απορία. Πως διάολο θα συνεχιζόταν η μνήμη της ανθρωπότης :P μέσω του Μπραν (και όλα τα συγκινητικά που είπε ο Τύριον για τη σημασία των ιστοριών για τους ανθρώπους) μετά το θάνατο του Μπραν, από τη στιγμή που δεν θα υπήρχε κληρονομική συνέχεια που έδινε έστω μια υπόνοια μεταφοράς γονιδιακής πληροφορίας;

Ήταν το πιο ξενέρωτο και από ένα σημείο και μετά προβλέψιμο και ηθικοπλαστικό επεισόδιο που έχω δει. Λειτούργησε κι ο δράκος ως από μηχανής θεός και όλα καλά. :lol:
Ουσιαστικά δημιουργούν ένα έιδος θεοκρατικού καθεστώτος. Ο Μπράν είναι κάτι σαν τη "φωνή των (παλιών?) Θεών στον κόσμο". Το Κοράκι με τα τρία μάτια θα είναι κάποιος άλλος όταν πεθάνει ο Μπράν (πάντα κάποιος είναι που διαδέχεται το Κοράκι, αν μπορεί να πεθάνει αυτό το πλάσμα χωρίς να σκοτωθεί (ο προηγούμενος σκοτώθηκε)). Οπότε πάντα θα είναι τα βασίλεια στα ασφαλή χέρια των Θεών.
Δεν έχω την ίδια γνώμη. Όλη η πολιτικαλικορεκτίλα που είχε καταπιεστεί στους προηγούμενους κύκλους, έβγαλε τα απωθημένα της στο τελευταίο επεισόδιο σε γελοίο βαθμό.
Δεν ξέρω για πολιτικαλκορεκτίλα. Κι εγώ το περίμενα αλλά τελικά, εκεί που λέει αυτή η Σκαλίσι, Καλίσι, πώς την λένε οτι οι άλλοι δε θα έχουν δικαίωμα να διαλέξουν, μου θύμισε πολύ τις "δημοκρατίες" μας, που δε μας δίνουν το δικαίωμα επιλογής αν θα ζούμε μαζί με τους λαθρο. καμιά φορά πάνε να πουλήσουν κορεκτίλα, και τους γυρνάει μπούμερανγκ, όπως με το American History X, που πήγαν να χτυπήσουν τους ακροδεξιούς, αλλά δεν υπήρχε ούτε ΕΝΑ επιχείρημα κατά της άκρας δεξιάς που κατάφεραν να προβάλουν. Σε κάθε συζήτηση (και στο οικογενειακό τραπέζι, και σ' όλες τις άλλες συζητήσεις ιδεολογίας) νικήτρια είναι η άκρα δεξιά.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “7η τέχνη και Ηλ. ΜΜΕ”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών