"Όπως επιβιώσαμε απο τον Αλέξανδρο και τον Τζένγκις Χαν"

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας
ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19466
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: "Όπως επιβιώσαμε απο τον Αλέξανδρο και τον Τζένγκις Χαν"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 21 Μάιος 2019, 20:33

Στηρίζουμε αμερικανική εισβολή στο Ιράν και διάδοση του Δυτικού Πολιτισμού στις βαρβαρες και απολιτιστες αυτές χώρες

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: "Όπως επιβιώσαμε απο τον Αλέξανδρο και τον Τζένγκις Χαν"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 21 Μάιος 2019, 20:35

Δε στηρίζουμε καμια Αμερικανική εισβολή, στηρίζουμε επιστροφή των μεσανατολιτών στις χώρες τους και να τους αφήσουμε στην ησυχία τους να ζήσουν όπως αυτοί θελουν

Pirate7G
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 27 Δεκ 2018, 19:21

Re: "Όπως επιβιώσαμε απο τον Αλέξανδρο και τον Τζένγκις Χαν"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pirate7G » 21 Μάιος 2019, 20:38

Ίφιδα έγραψε:
21 Μάιος 2019, 20:35
Δε στηρίζουμε καμια Αμερικανική εισβολή, στηρίζουμε επιστροφή των μεσανατολιτών στις χώρες τους και να τους αφήσουμε στην ησυχία τους να ζήσουν όπως αυτοί θελουν
Γιατί επιστροφή στις χώρες τους; Άμα δεν θέλουν; Κατά τ άλλα, ας ζήσουν όπως θέλουν κι έτσι. :smt005:

"Ας ζήσουν όπως θέλουν, αρκεί να ζήσουν όπου εγώ θέλω." :smt005:

Fucking logic
Δεν τσακιζω το φρύδι μου

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7977
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: "Όπως επιβιώσαμε απο τον Αλέξανδρο και τον Τζένγκις Χαν"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 21 Μάιος 2019, 20:38

foscilis έγραψε:
21 Μάιος 2019, 20:13
Δεν καταλαβαίνω γιατί χάνεις το χρόνο σου εδώ πέρα αντί να αγωνίζεσαι να εκδικηθούμε τη Γαλλία για το ναυτικό αποκλεισμό του Πειραιά το 1854-55 με χιλιάδες νεκρούς από πείνα.

Αν μη τι άλλο πρόκειται για ένα γεγονός που βρίσκεται 10 χρόνια πιο κοντά μας απ' ό,τι οι Περσικοί Πόλεμοι στον Αλέξανδρο. Και είμαστε και η ίδια χώρα με το 1855, αντί να είμαστε 100 πόλεις-κράτη που τις κατέκτησε ο βόρειος γείτονας και αυτοδιορίστηκε συνεχιστής τους.

Υποψιάζομαι ότι είσαι λιγάκι προδοτούλα και επιθυμείς οι Γάλλοι που σε μισθοδοτούν να τη βγάλουν καθαροί. Κι ας γυρίζουν στον τάφο τους οι αδικοχαμένοι του 1854... :vp6:
Το θέμα της Μακεδονίας είναι επίκαιρο. Ποιος ξέρει τι μας ετοιμάζουν. Κατά τα άλλα οι αγριότητες του παρελθόντος είναι πολλές. Μόνο ένας Θεός θα μπορούσε να αποδώσει δικαιοσύνη και ίσως αποδίδει με τρόπο που εμείς δεν υποψιαζόμαστε. Εμείς μόνο συν τον Θεό μπορούμε να είμαστε, να μην επαναπαυόμαστε.
Όσο για τον μισθό, όχι δεν με μισθοδοτούσαν οι Γάλλοι (πριν ασθενήσω) οι Έλληνες με τον λογαριασμό που πλήρωναν με μισθοδοτούσαν, ούτε πλούτισα, ούτε οικογένεια έκανα, ούτε σπίτι απέκτησα, ούτε αυτοκίνητο, ούτε καταθέσεις έχω. Ελληνικό μισθό έπαιρνα και θα είχα φύγει από καιρό αλλά με πρόλαβαν οι ασθένειες. Αν επιστρέψω τώρα (αφού δεν έχω ούτε ευρώ κατάθεση) πρέπει να μετράω τα επίπεδα της ραδιενέργειας στην καρέκλα μου, γιατί για το τι έπινα και έτρωγα εκεί πέρα είχα λάβει μέτρα. Ίσως γι' αυτό είχα το θράσος να ζήσω. Ας δούμε λίγο ποιο βρωμερό παράσιτο μας κάνει κουμάντο εδώ πέρα.

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: "Όπως επιβιώσαμε απο τον Αλέξανδρο και τον Τζένγκις Χαν"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 21 Μάιος 2019, 20:41

Pirate7G έγραψε:
21 Μάιος 2019, 20:38
Ίφιδα έγραψε:
21 Μάιος 2019, 20:35
Δε στηρίζουμε καμια Αμερικανική εισβολή, στηρίζουμε επιστροφή των μεσανατολιτών στις χώρες τους και να τους αφήσουμε στην ησυχία τους να ζήσουν όπως αυτοί θελουν
Γιατί επιστροφή στις χώρες τους; Άμα δεν θέλουν; Κατά τ άλλα, ας ζήσουν όπως θέλουν κι έτσι. :smt005:

"Ας ζήσουν όπως θέλουν, αρκεί να ζήσουν όπου εγώ θέλω." :smt005:

Fucking logic
Να ζησουν οπως θελουν, οταν αυτο που θελουν ειναι διαφορετικό απ αυτό που θέλει η χώρα στην οποία πήγαν. :smt005:
Fucking logic

Τα δικα μας δικά μας και τα δικά τους πάλι δικά μας

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19466
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: "Όπως επιβιώσαμε απο τον Αλέξανδρο και τον Τζένγκις Χαν"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 21 Μάιος 2019, 20:42

Pirate7G έγραψε:
21 Μάιος 2019, 20:38
Ίφιδα έγραψε:
21 Μάιος 2019, 20:35
Δε στηρίζουμε καμια Αμερικανική εισβολή, στηρίζουμε επιστροφή των μεσανατολιτών στις χώρες τους και να τους αφήσουμε στην ησυχία τους να ζήσουν όπως αυτοί θελουν
Γιατί επιστροφή στις χώρες τους; Άμα δεν θέλουν; Κατά τ άλλα, ας ζήσουν όπως θέλουν κι έτσι. :smt005:

"Ας ζήσουν όπως θέλουν, αρκεί να ζήσουν όπου εγώ θέλω." :smt005:

Fucking logic
Οι παρατυποι μετανάστες είναι χρήσιμοι για τα κτήματα μας να δουλεύουν με χαμηλα μεροκάματα

Nero

Re: "Όπως επιβιώσαμε απο τον Αλέξανδρο και τον Τζένγκις Χαν"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 21 Μάιος 2019, 20:53

Ίφιδα έγραψε:
21 Μάιος 2019, 20:27
Αλέξανδρος σφαγέας των λαών ουγκ ούγκ
Κύρος και Ξέρξης εκπολιτιστές των λαών ουγκ ουγκ
Ελληνιστική αυτοκρατορία τα τέρατα με τις βιβλιοθήκες και τις αγορές ουγκ ούγκ
Περσική αυτοκρατορία πνιγμένη στο αίμα, φανταστική τιτανοτεράστια ουγκ ούγκ
Εικόνα με Ιρανό πολέμαρχο και τον στρατό του, αγαπούσες καρδούλες αγκαλίτσες
Εικόνα με Έλληνα και τον στρατό του, ούυυυ σιξ σιξ σιξ, καραμπαμπες, κοίτα ξεφτίλα
400 χρόνια σκλαβιά, ραγιαδισμός, σφαγές, να λέτε κι ευχαριστώ
Μετά από 400 χρόνια καταπίεσης και σφαγών φτάνουν οι Έλληνες ως την Άγκυρα, ντροπή τους αντί να πουν κι ευχαριστώ.
Μια χαρά τα πάει το Ιράν με τα πυρηνικά, τις μπουργκοφορούσες και τα σφαγμενα παιδιά, ποιος νοιάζεται εξάλλου, σιγουρα όχι τα κακομαθημένα της Δύσης
2 μέτρα και σταθμά για τα ούγκανα εν Ελλάδι, όσο μορφωμένα κι αν το παίζουν

Υ.γ. Δεν έχει καμία δουλειά η Αμερική να κάνει πόλεμο με το Ιράν κι αν το κάνει να αναλάβει και το μεταναστευτικό ρεύμα.
Δεν έχεις ιδέα τι γράφεις και απ'ότι φαίνεται οι γνώσεις σου περι περσική ιστορίας είναι όλες αποκλειστικά παρμένες απο την ταινία με τον Τζεραλντ Μπάτλερ

Η Περσία των Αχαιμενιδών στην εποχή της ήταν μακράν το πιο φιλελεύθερο κράτος του κόσμου. Αυτή ήταν η δύναμη του, εκεί βάσισε ιδεολογικά την εξουσία του. Πάνω στο ότι πρόσφερε ειρήνη, δικαιοσύνη και κοινωνικές ελευθερίες που δεν υπήρχαν πουθενά στον κόσμο. Ο Κύρος ο Μέγας, σε όλες τις πηγές παρουσιάζεται λίγο πολύ ως ένας άγιος που έδειχνε υπεράνθρωπη φιλευσπλαχνία, ακόμα και στους εχθρούς του. Και αυτά δεν τα γράφει κανένας Πέρσης, τα γράφει ο Ξενοφώντας, που αν άκουγε να λες τέτοιες μαλακίες περί βάρβαρου Κύρου και αιμοσταγών Περσών θα σε έφτυνε...όχι ψέματα δεν θα σε έφτυνε(αφού αναρωτιόταν τι δουλειά έχεις εσύ που δεν έχεις καν πουλάκι να κάθεσαι να μιλάς για πράγματα όπως ιστορία :102: )

Pirate7G
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 27 Δεκ 2018, 19:21

Re: "Όπως επιβιώσαμε απο τον Αλέξανδρο και τον Τζένγκις Χαν"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pirate7G » 21 Μάιος 2019, 20:58

Ίφιδα έγραψε:
21 Μάιος 2019, 20:41
Pirate7G έγραψε:
21 Μάιος 2019, 20:38
Ίφιδα έγραψε:
21 Μάιος 2019, 20:35
Δε στηρίζουμε καμια Αμερικανική εισβολή, στηρίζουμε επιστροφή των μεσανατολιτών στις χώρες τους και να τους αφήσουμε στην ησυχία τους να ζήσουν όπως αυτοί θελουν
Γιατί επιστροφή στις χώρες τους; Άμα δεν θέλουν; Κατά τ άλλα, ας ζήσουν όπως θέλουν κι έτσι. :smt005:

"Ας ζήσουν όπως θέλουν, αρκεί να ζήσουν όπου εγώ θέλω." :smt005:

Fucking logic
Να ζησουν οπως θελουν, οταν αυτο που θελουν ειναι διαφορετικό απ αυτό που θέλει η χώρα στην οποία πήγαν. :smt005:
Fucking logic

Τα δικα μας δικά μας και τα δικά τους πάλι δικά μας
Οι μεταναστες ζουν όπως θέλουν, αλλά αυτό που θέλουν είναι πάντα διαφορετικό από αυτό που θέλει η χώρα όπου διαμένουν, για την Ίφιδα.
Fucking logic.

Και φωνή των χωρών τώρα η Ίφιδα. :smt005:
Δεν τσακιζω το φρύδι μου

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17530
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: "Όπως επιβιώσαμε απο τον Αλέξανδρο και τον Τζένγκις Χαν"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 21 Μάιος 2019, 21:31

foscilis έγραψε:
21 Μάιος 2019, 20:07
Antares έγραψε:
21 Μάιος 2019, 19:11
Στο Ιράκ ήθελαν δήθεν να επιβάλλουν δημοκρατία και εισέβαλλαν; Με ψευδή στοιχεία; Και τι έκαναν και κάνουν εκεί πέρα;
Ο Μέγας Αλέξανδρος έκανε εκστρατεία γιατί είχαν προηγηθεί πολλές επιθέσεις εναντίον της Ελλάδας.
Σε όλες η Μακεδονία που ήταν άλλη χώρα από την Ελλάδα πολέμησε με το μέρος των Περσών.

Για την ακρίβεια η Μακεδονία του Αλέξανδρου κατέκτησε τελικά την Ελλάδα και η Μακεδονία του Αλέξανδρου έκανε τους Σπαρτιάτες να προσκυνήσουν το βασιλιά της Ασίας.

(προσπερνώντας ότι αυτό που λες είναι ηλίθιο γιατί είχαν περάσει 170 χρόνια και έχει το ίδιο ηθικό νόημα με το να επιτεθεί η Ελλάδα ξερωγω στην Γαλλία για τον ναυτικό αποκλεισμό του 1855).
:smt124

Η επιστολή του Μ. Αλεξάνδρου προς τον Δαρείο: Η τέχνη στη λήψη αποφάσεων και διαπραγμάτευσης
«Οι πρόγονοί σας, αφού εξεστράτευσαν στη Μακεδονία και την υπόλοιπη Ελλάδα μας έβλαψαν, ενώ δεν είχαν αδικηθεί προηγουμένως· εγώ, επειδή αναδείχτηκα ηγεμών των Ελλήνων και επειδή θέλω να τιμωρηθούν οι Πέρσες, πέρασα στην Ασία, αφού εσείς κάνατε την αρχή. Διότι και τους Περίνθιους βοηθήσατε, που αδικούσαν τον πατέρα μου, και στη Θράκη, την οποία εξουσιάζαμε εμείς, έστειλε δύναμη ο ΄Ωχος· και όταν δολοφονήθηκε ο πατέρας μου από τους συνωμότες που εσείς υποκινήσατε, όπως οι ίδιοι με επιστολές προς όλους καυχηθήκατε κι όταν εσύ σκότωσες τον Αρσή με τη βοήθεια του Βαγώου και κατέλαβες την εξουσία παράνομα, παραβαίνοντας το νόμο των Περσών, αδικώντας τους Πέρσες και όταν έστειλες εχθρικά γράμματα για μένα στους ΄Ελληνες για να με πολεμήσουν και χρήματα στους Λακεδαιμονίους και σε κάποιους άλλους ΄Ελληνες, που δεν τα δέχτηκε καμιά άλλη πόλη, εκτός από τους Λακεδαιμονίους κι όταν οι απεσταλμένοι σου διέφθειραν τους φίλους μου και την ειρήνη, την οποία εδραίωσα στους ΄Ελληνες, προσπάθησαν να την χαλάσουν, εξεστράτευσα εναντίον σου, γιατί εσύ είχες κάνει την αρχή της έχθρας.
How are Albanians distorting history
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17530
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: "Όπως επιβιώσαμε απο τον Αλέξανδρο και τον Τζένγκις Χαν"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 21 Μάιος 2019, 21:35

Pirate7G έγραψε:
21 Μάιος 2019, 20:58
Ίφιδα έγραψε:
21 Μάιος 2019, 20:41
Pirate7G έγραψε:
21 Μάιος 2019, 20:38


Γιατί επιστροφή στις χώρες τους; Άμα δεν θέλουν; Κατά τ άλλα, ας ζήσουν όπως θέλουν κι έτσι. :smt005:

"Ας ζήσουν όπως θέλουν, αρκεί να ζήσουν όπου εγώ θέλω." :smt005:

Fucking logic
Να ζησουν οπως θελουν, οταν αυτο που θελουν ειναι διαφορετικό απ αυτό που θέλει η χώρα στην οποία πήγαν. :smt005:
Fucking logic

Τα δικα μας δικά μας και τα δικά τους πάλι δικά μας
Οι μεταναστες ζουν όπως θέλουν, αλλά αυτό που θέλουν είναι πάντα διαφορετικό από αυτό που θέλει η χώρα όπου διαμένουν, για την Ίφιδα.
Fucking logic.

Και φωνή των χωρών τώρα η Ίφιδα. :smt005:
Δηλαδή εμάς δεν μας πέφτει λόγος για τη γη μας, τη διαφύλαξη του πολιτισμού μας και την ποιότητα της ζωής μας! Μόνον οι λαθρομετανάστες έχουν δικαίωμα να αποφασίζουν για τη μοίρα τους και εμείς να σκάσουμε, δνε δικαιούμαστε να αποφασίζουμε για τη ζωή μας!
Πόσο φασισμό κρύβει το σχόλιό σου!
How are Albanians distorting history
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19466
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: "Όπως επιβιώσαμε απο τον Αλέξανδρο και τον Τζένγκις Χαν"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 21 Μάιος 2019, 21:43

Λίγα με τους μετανάστες
Θέλουμε σκλάβους για τα χωράφια και γυναίκες για τα κ-λομπαρα !!! :smt005:
Οι Αλβανοί και οι προηγούμενοι μετανάστες φτιάχτηκαν και σήκωσαν κεφάλι και ζητούν ψηλά μεροκάματα
Θέλουμε λοιπόν νέους πεινασμένους και εξαθλιωμένους μετανάστες για εκμετάλλευση .
:003:

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7977
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: "Όπως επιβιώσαμε απο τον Αλέξανδρο και τον Τζένγκις Χαν"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 21 Μάιος 2019, 21:47

Juno έγραψε:
21 Μάιος 2019, 21:31

Η επιστολή του Μ. Αλεξάνδρου προς τον Δαρείο: Η τέχνη στη λήψη αποφάσεων και διαπραγμάτευσης

«Οι πρόγονοί σας, αφού εξεστράτευσαν στη Μακεδονία και την υπόλοιπη Ελλάδα μας έβλαψαν, ενώ δεν είχαν αδικηθεί προηγουμένως· εγώ, επειδή αναδείχτηκα ηγεμών των Ελλήνων και επειδή θέλω να τιμωρηθούν οι Πέρσες, πέρασα στην Ασία, αφού εσείς κάνατε την αρχή. Διότι και τους Περίνθιους βοηθήσατε, που αδικούσαν τον πατέρα μου, και στη Θράκη, την οποία εξουσιάζαμε εμείς, έστειλε δύναμη ο ΄Ωχος· και όταν δολοφονήθηκε ο πατέρας μου από τους συνωμότες που εσείς υποκινήσατε, όπως οι ίδιοι με επιστολές προς όλους καυχηθήκατε κι όταν εσύ σκότωσες τον Αρσή με τη βοήθεια του Βαγώου και κατέλαβες την εξουσία παράνομα, παραβαίνοντας το νόμο των Περσών, αδικώντας τους Πέρσες και όταν έστειλες εχθρικά γράμματα για μένα στους ΄Ελληνες για να με πολεμήσουν και χρήματα στους Λακεδαιμονίους και σε κάποιους άλλους ΄Ελληνες, που δεν τα δέχτηκε καμιά άλλη πόλη, εκτός από τους Λακεδαιμονίους κι όταν οι απεσταλμένοι σου διέφθειραν τους φίλους μου και την ειρήνη, την οποία εδραίωσα στους ΄Ελληνες, προσπάθησαν να την χαλάσουν, εξεστράτευσα εναντίον σου, γιατί εσύ είχες κάνει την αρχή της έχθρας.
Συνωμοσίες και ίντριγκες από τότε. Ποιος ξέρει ποιες πονηρές αλεπούδες κρύβονται από πίσω. Αναρωτιέμαι αν ανιχνεύεται το δηλητήριο στα οστά γιατί και ο Μέγας Αλέξανδρος πρέπει να δολοφονήθηκε. Αν βρεθεί ο τάφος του.

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17530
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: "Όπως επιβιώσαμε απο τον Αλέξανδρο και τον Τζένγκις Χαν"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 21 Μάιος 2019, 21:50

Antares έγραψε:
21 Μάιος 2019, 21:47
Juno έγραψε:
21 Μάιος 2019, 21:31

Η επιστολή του Μ. Αλεξάνδρου προς τον Δαρείο: Η τέχνη στη λήψη αποφάσεων και διαπραγμάτευσης

«Οι πρόγονοί σας, αφού εξεστράτευσαν στη Μακεδονία και την υπόλοιπη Ελλάδα μας έβλαψαν, ενώ δεν είχαν αδικηθεί προηγουμένως· εγώ, επειδή αναδείχτηκα ηγεμών των Ελλήνων και επειδή θέλω να τιμωρηθούν οι Πέρσες, πέρασα στην Ασία, αφού εσείς κάνατε την αρχή. Διότι και τους Περίνθιους βοηθήσατε, που αδικούσαν τον πατέρα μου, και στη Θράκη, την οποία εξουσιάζαμε εμείς, έστειλε δύναμη ο ΄Ωχος· και όταν δολοφονήθηκε ο πατέρας μου από τους συνωμότες που εσείς υποκινήσατε, όπως οι ίδιοι με επιστολές προς όλους καυχηθήκατε κι όταν εσύ σκότωσες τον Αρσή με τη βοήθεια του Βαγώου και κατέλαβες την εξουσία παράνομα, παραβαίνοντας το νόμο των Περσών, αδικώντας τους Πέρσες και όταν έστειλες εχθρικά γράμματα για μένα στους ΄Ελληνες για να με πολεμήσουν και χρήματα στους Λακεδαιμονίους και σε κάποιους άλλους ΄Ελληνες, που δεν τα δέχτηκε καμιά άλλη πόλη, εκτός από τους Λακεδαιμονίους κι όταν οι απεσταλμένοι σου διέφθειραν τους φίλους μου και την ειρήνη, την οποία εδραίωσα στους ΄Ελληνες, προσπάθησαν να την χαλάσουν, εξεστράτευσα εναντίον σου, γιατί εσύ είχες κάνει την αρχή της έχθρας.
Συνωμοσίες και ίντριγκες από τότε. Ποιος ξέρει ποιες πονηρές αλεπούδες κρύβονται από πίσω. Αναρωτιέμαι αν ανιχνεύεται το δηλητήριο στα οστά γιατί και ο Μέγας Αλέξανδρος πρέπει να δολοφονήθηκε. Αν βρεθεί ο τάφος του.
Το είχε γυρίσει στον πολυπολιτισμό τελευταία, μια γνώμη είπα.
How are Albanians distorting history
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

nemo
Δημοσιεύσεις: 7579
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: "Όπως επιβιώσαμε απο τον Αλέξανδρο και τον Τζένγκις Χαν"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 21 Μάιος 2019, 21:57

Nero έγραψε:
21 Μάιος 2019, 20:53
Ίφιδα έγραψε:
21 Μάιος 2019, 20:27
Αλέξανδρος σφαγέας των λαών ουγκ ούγκ
Κύρος και Ξέρξης εκπολιτιστές των λαών ουγκ ουγκ
Ελληνιστική αυτοκρατορία τα τέρατα με τις βιβλιοθήκες και τις αγορές ουγκ ούγκ
Περσική αυτοκρατορία πνιγμένη στο αίμα, φανταστική τιτανοτεράστια ουγκ ούγκ
Εικόνα με Ιρανό πολέμαρχο και τον στρατό του, αγαπούσες καρδούλες αγκαλίτσες
Εικόνα με Έλληνα και τον στρατό του, ούυυυ σιξ σιξ σιξ, καραμπαμπες, κοίτα ξεφτίλα
400 χρόνια σκλαβιά, ραγιαδισμός, σφαγές, να λέτε κι ευχαριστώ
Μετά από 400 χρόνια καταπίεσης και σφαγών φτάνουν οι Έλληνες ως την Άγκυρα, ντροπή τους αντί να πουν κι ευχαριστώ.
Μια χαρά τα πάει το Ιράν με τα πυρηνικά, τις μπουργκοφορούσες και τα σφαγμενα παιδιά, ποιος νοιάζεται εξάλλου, σιγουρα όχι τα κακομαθημένα της Δύσης
2 μέτρα και σταθμά για τα ούγκανα εν Ελλάδι, όσο μορφωμένα κι αν το παίζουν

Υ.γ. Δεν έχει καμία δουλειά η Αμερική να κάνει πόλεμο με το Ιράν κι αν το κάνει να αναλάβει και το μεταναστευτικό ρεύμα.
Δεν έχεις ιδέα τι γράφεις και απ'ότι φαίνεται οι γνώσεις σου περι περσική ιστορίας είναι όλες αποκλειστικά παρμένες απο την ταινία με τον Τζεραλντ Μπάτλερ

Η Περσία των Αχαιμενιδών στην εποχή της ήταν μακράν το πιο φιλελεύθερο κράτος του κόσμου. Αυτή ήταν η δύναμη του, εκεί βάσισε ιδεολογικά την εξουσία του. Πάνω στο ότι πρόσφερε ειρήνη, δικαιοσύνη και κοινωνικές ελευθερίες που δεν υπήρχαν πουθενά στον κόσμο. Ο Κύρος ο Μέγας, σε όλες τις πηγές παρουσιάζεται λίγο πολύ ως ένας άγιος που έδειχνε υπεράνθρωπη φιλευσπλαχνία, ακόμα και στους εχθρούς του. Και αυτά δεν τα γράφει κανένας Πέρσης, τα γράφει ο Ξενοφώντας, που αν άκουγε να λες τέτοιες μαλακίες περί βάρβαρου Κύρου και αιμοσταγών Περσών θα σε έφτυνε...όχι ψέματα δεν θα σε έφτυνε(αφού αναρωτιόταν τι δουλειά έχεις εσύ που δεν έχεις καν πουλάκι να κάθεσαι να μιλάς για πράγματα όπως ιστορία :102: )
Ζούσε ο Ξενοφώντας τον καιρό του Κύρου;Πάντως μια μικρή δόση αλήθειας την λες κατά τα άλλα
ο Ελύτης έζησε στο αιγαίο και έγραψε για το αιγαίο φαντάσου να έγραφε για τα Σέτλαντ

Pirate7G
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 27 Δεκ 2018, 19:21

Re: "Όπως επιβιώσαμε απο τον Αλέξανδρο και τον Τζένγκις Χαν"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pirate7G » 21 Μάιος 2019, 21:58

Juno έγραψε:
21 Μάιος 2019, 21:35
Pirate7G έγραψε:
21 Μάιος 2019, 20:58
Ίφιδα έγραψε:
21 Μάιος 2019, 20:41

Να ζησουν οπως θελουν, οταν αυτο που θελουν ειναι διαφορετικό απ αυτό που θέλει η χώρα στην οποία πήγαν. :smt005:
Fucking logic

Τα δικα μας δικά μας και τα δικά τους πάλι δικά μας
Οι μεταναστες ζουν όπως θέλουν, αλλά αυτό που θέλουν είναι πάντα διαφορετικό από αυτό που θέλει η χώρα όπου διαμένουν, για την Ίφιδα.
Fucking logic.

Και φωνή των χωρών τώρα η Ίφιδα. :smt005:
Δηλαδή εμάς δεν μας πέφτει λόγος για τη γη μας, τη διαφύλαξη του πολιτισμού μας και την ποιότητα της ζωής μας! Μόνον οι λαθρομετανάστες έχουν δικαίωμα να αποφασίζουν για τη μοίρα τους και εμείς να σκάσουμε, δνε δικαιούμαστε να αποφασίζουμε για τη ζωή μας!
Πόσο φασισμό κρύβει το σχόλιό σου!
Ναι κούκλα μου. Σου πέφτει. Σου πέφτει όταν κάτι πoυ κάνουν εκείνοι αλλοιώνει αλλοιώνει, επιρεάζει ή ότι την δική σου ζωή. Οτνα αυτό δεν το συμβαίνει, όχι δεν σου πέφτει. Κι η αλήθεια είναι πως δεν κάνουν τίποτα που να επιρεάζει το σπίτι σου, το εξοχικό σου, τα χωράφια σου και την γη σου γενικώς. Δεν κάνουν τίποτα που να επηρεάζει τον πολιτισμό σου. Μπορείς να τραγουδάς το "μαμά" ανενόχλητα βλέποντας eurovision.
Δεν επηρεάζουν σε τίποτα την ποιότητα της ζωής σου.

Αν ειχαν το οτιδήποτε φασιστικό αυτά που γράφω, θα συμφωνούσες και δεν θα διαφωνούσες μαζί μου. Για προφανείς λόγους.
Δεν τσακιζω το φρύδι μου

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών