The Childfree Life

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.

Έχετε παιδιά;

1) Ναι, έχω και δε θα το άλλαζα με τίποτα
29
39%
2) Ναι, έχω αλλά δεν είχα υπολογίσει το ζόρι, ίσως αν είχα τώρα επιλογή να μην έκανα
3
4%
3) Όχι δεν έχω αλλά θέλω να κάνω
20
27%
4) Όχι δεν έχω και ούτε θέλω να κάνω
23
31%
 
Σύνολο ψήφων: 75

Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: The Childfree Life

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 24 Μάιος 2019, 12:45

Otto Weininger έγραψε:
24 Μάιος 2019, 12:40
foscilis έγραψε:
24 Μάιος 2019, 12:23


Άμα μια γκόμενα περνάει καλά μαζί σου δεν έχει λόγο να σε κερατώσει, τουλάχιστον όχι σε βαθμό που να γίνει σοβαρό και να οδηγήσει στο χωρισμό και σε όλα τα υπόλοιπα (δε λέμε να συμβεί μια αρπαχτή στα πλαίσια του άνθρωποι είμαστε).
.
Πολλές εκπτώσεις διακρίνω. Βασικά εδώ και 2 σελίδες μιλάς σαν φεμινίστρια του τρίτου κύματος.
Το θεμα ειναι οτι λεει πολλα χωρις να ξέρει τι γινεται στο δικο του σπιτι

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: The Childfree Life

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 24 Μάιος 2019, 12:49

shrike έγραψε:
24 Μάιος 2019, 12:44

Ναι, αλλά εγώ άλλο λέω.

Ο ένας (λούγκο) παρουσιάζει την τύπισσα με τις εξόδους της, τα γυμναστήριά της, τις φίλες της κλπ.
Ο άλλος (φος) την παρουσιάζει με αλυσίδα στο πόδι, να πλένει με αλυσίβα και τρίφτη χειρός τα σώβρακα του άντρα της, κλεισμένη 24/7 σε τέσσερις τοίχους.

Σαφώς και εμείς δεν ξέρουμε τι απο τα δυο ισχύει (και σε ποιον βαθμό), αλλά μου φαίνεται κομματάκι αστείο ο δεύτερος που απλά άκουσε την ιστορία από τον πρώτο να λέει "αυτά είναι δική σου εκτίμηση".
Επί της ουσίας το θέμα είναι ότι οταν λειπεις συνεχώς απ το σπίτι σου και τους ανθρώπους σου θα φας κέρατο, είτε εισαι άντρας, είτε είσαι γυναίκα. Κι όπως δε θα λέγαμε καργιολη τον τύπο που θα κερατωνε μια γυναίκα που δε βλέπει, έτσι δεν είναι καργιόλα κι η γυναίκα που κερατώνει έναν άντρα που δε βλέπει. Είναι άνθρωποι που έχουν ανάγκες οι οποίες δεν ικανοποιούνται με το χρήμα. Κοινώς δεν είναι αυτοί οι καργιολιδες κι οι άλλοι οι άγιοι. Έχει ο ο καθένας το δικό του μερίδιο ευθυνης

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 31292
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: The Childfree Life

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 24 Μάιος 2019, 12:50

Lugozzi έγραψε:
26 Μάιος 2018, 18:30
Το ιστορικό τεύχος του ΤΙΜΕ
Εικόνα

ποια η άποψή σας?
Εικόνα

Εικόνα
Наше дело правое - победа будет за нами!

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25893
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: The Childfree Life

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 24 Μάιος 2019, 12:55

Ο άρχοντας ο αδελφός γλύτωσε από πιτσιρίκα χάρη στο prenup.

Είχαν βγει οι προσκλήσεις, είχε κλείσει το ξενοδοχείο, η τύπισσα ζήταγε να πληρώνει ο αδερφός σε περίπτωση διαζυγίου τους γονείς της για 7 χρόνια και αυτήν για πάντα, τα ακύρωσε όλα και ησύχασε.
Στο τσακ γλύτωσε

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: The Childfree Life

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 24 Μάιος 2019, 12:57

Αν ηταν αρχοντας ο αδερφος δε θα επελεγε εξ αρχής μια γυναίκα που θα του έλεγε κάτι τετοιο
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Ίφιδα την 24 Μάιος 2019, 12:58, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
shrike
Δημοσιεύσεις: 4282
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 08:39
Phorum.gr user: Isildur
Τοποθεσία: Παρά θῖν' ἁλὸς

Re: The Childfree Life

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από shrike » 24 Μάιος 2019, 12:57

Ίφιδα έγραψε:
24 Μάιος 2019, 12:49
shrike έγραψε:
24 Μάιος 2019, 12:44

Ναι, αλλά εγώ άλλο λέω.

Ο ένας (λούγκο) παρουσιάζει την τύπισσα με τις εξόδους της, τα γυμναστήριά της, τις φίλες της κλπ.
Ο άλλος (φος) την παρουσιάζει με αλυσίδα στο πόδι, να πλένει με αλυσίβα και τρίφτη χειρός τα σώβρακα του άντρα της, κλεισμένη 24/7 σε τέσσερις τοίχους.

Σαφώς και εμείς δεν ξέρουμε τι απο τα δυο ισχύει (και σε ποιον βαθμό), αλλά μου φαίνεται κομματάκι αστείο ο δεύτερος που απλά άκουσε την ιστορία από τον πρώτο να λέει "αυτά είναι δική σου εκτίμηση".
Επί της ουσίας το θέμα είναι ότι οταν λειπεις συνεχώς απ το σπίτι σου και τους ανθρώπους σου θα φας κέρατο, είτε εισαι άντρας, είτε είσαι γυναίκα. Κι όπως δε θα λέγαμε καργιολη τον τύπο που θα κερατωνε μια γυναίκα που δε βλέπει, έτσι δεν είναι καργιόλα κι η γυναίκα που κερατώνει έναν άντρα που δε βλέπει. Είναι άνθρωποι που έχουν ανάγκες οι οποίες δεν ικανοποιούνται με το χρήμα. Κοινώς δεν είναι αυτοί οι καργιολιδες κι οι άλλοι οι άγιοι. Έχει ο ο καθένας το δικό του μερίδιο ευθυνης
Αν λείπεις πάρα πολύ, και αν παραμελείς τη φαμίλια (αυτά τα δυο δεν πάνε πάντα μαζί, ξες) και αν τον λίγο ελεύθερο χρόνο που σου μένει να περάσεις μαζί τους, τον χρησιμοποιείς για προσωπική σου διασκέδαση, τότε ναι. Και να το φας, και να σου αξίζει.

Αν όμως γαμιέσαι όλη μέρα στη δουλειά, επειδή η κατάσταση της αγοράς είναι τέτοια που πρέπει να δουλεύεις 2 και 3 φορές παραπάνω από παλιότερα, απλά και μόνο για να βγάζεις τα προς το ζειν (και αν... ακόμα κι αυτό), τότε δεν καταλαβαίνω γιατί "θα φας κέρατο" όπως λες, σε μορφή τιμωρίας μάλιστα.


Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33276
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: The Childfree Life

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 24 Μάιος 2019, 12:59

Ίφιδα έγραψε:
24 Μάιος 2019, 11:55
-Τί εννοείς με κερατωσες Βίρνα;
- Σε κεράτωσα Γιανγκο, αυτό εννοώ, σε κεράτωσα, πήγα με άλλον
-Τί εννοείς με κερατωσες Βίρνα; Γιατί με κεράτωσες με άλλον Βίρνα, Τί εννοείς;
- Δεν ήσουν ποτέ σπίτι Γιάνγκο
-Τί εννοείς με κερατωσες Βίρνα; Δεν ήμουν σπίτι τις Κυριακές;
- Σε κερατωσα Γιανγκο γιατί ήσουν σπίτι μόνο τις Κυριακές ξαπλωμένος στον καναπέ να αναπληρώσεις τις 84 ώρες που δούλευες όλη τη βδομάδα Γιανγκο. Άσε που δεν κάναμε ποτέ σεξ
-Τί εννοείς με κερατωσες Βίρνα; Δε σου αγόρασα εγώ τον καλύτερο δονητή της αγοράς; Τί θες να πεις Βίρνα, προτιμάς εμένα απ τον καλύτερο δονητή της αγοράς; Γι αυτό δουλεύω 14 ώρες τη μερα;
- Ούτε μια αγκαλίτσα Γιανγκο μου, ούτε μια αγκαλίτσα
-Τί εννοείς με κερατωσες Βίρνα; Δε σου πήρα εγώ το καλύτερο μαξιλάρι αγκαλίτσα της αγοράς;
- Δε μιλούσαμε ποτέ Γιάνγκο;
-Τί εννοείς με κερατωσες Βίρνα; Δε σου πλήρωσα εγώ τον καλύτερο ψυχολόγο της αγοράς;Γι αυτό δουλεύω 14 ωρες; Για να μιλάμε κι όλας;
- Και το παιδί Γιάνγκο μου, το παιδί;
-Τί εννοείς με κερατωσες Βίρνα; Τί το παιδί; Τί του λείπει του Γιωργάκη Βίρνα;
- Δημήτρη τον λένε Γιανγκο μου και του λείπει ο πατέρας του
-Τί εννοείς με κερατωσες Βίρνα; Τί εννοείς του λείπει ο πατέρας του; Δε του αγόρασα εγω το καλύτερο ρομποτάκι της αγοράς που τον ξυπνάει λέγοντας " καλημέρα κορούλα μου"; Δε του αγόρασα εγώ τα καλύτερα αυτοκινητάκια, τα καλύτερα φορτηγά, τα καλύτερα ποδήλατα;
- Δε σε βλέπει Γιανγκο μου; Έχει τόσα παιχνίδια και δεν παίξατε ποτέ μαζί
-Τί εννοείς με κερατωσες Βίρνα; Δε του αγορασα εγώ το καλύτερο άιφον Βίρνα; Δε τού βαλες τα μούτρα μου στο φόντο να τα βλέπει; Δεν έδωσα εγώ λεφτά στον γείτονα τον Πέτρο για να παίζει το παιδάκι μας με το δικό του;
-Κώστα τον λένε, μ αυτόν σε κεράτωσα, τον έβλεπα περισσότερο και το παιδί άρχισε να τον φωνάζει μπαμπά;
-Τί εννοείς με κερατωσες με τον Γρηγόρη Βίρνα; Τί εννοείς; Ε είσαι μεγάλη καργιολαρα Βίρνα
- Είμαι Γιανγκο μου, είμαι, αγόρασε μου τώρα και τα καλύτερα βυζάκια της αγοράς να τα χαίρεται ο Κώστας, Γιάνγκο μου
αυτο. ακριβως αυτο.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: The Childfree Life

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 24 Μάιος 2019, 13:00

της ουσίας το θέμα είναι ότι οταν λειπεις συνεχώς απ το σπίτι σου και τους ανθρώπους σου θα φας κέρατο, είτε εισαι άντρας, είτε είσαι γυναίκα. Κι όπως δε θα λέγαμε καργιολη τον τύπο που θα κερατωνε
Τι λες σοβαρα ? Ας ηταν λιγοτερο πουτανα

Ορέστης 35

Re: The Childfree Life

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 24 Μάιος 2019, 13:01

Ειχα μαι συμμαθητρια που ο πατερας της ηταν ναυτικος και ερχοταν να τη δει στο σχολειο πριν ξαναμπαρκαρει. Ισως πιστευετε οτι η γυναικα του επρεπε να τον κερατωνει.

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25893
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: The Childfree Life

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 24 Μάιος 2019, 13:02

Ίφιδα έγραψε:
24 Μάιος 2019, 12:57
Αν ηταν αρχοντας ο αδερφος δε θα επελεγε εξ αρχής μια γυναίκα που θα του έλεγε κάτι τετοιο
Ήταν άρχοντας επειδή πρόσεξε. Τυπικά προσόντα είχε, σπουδές, δούλευε σε κάτι projects κλπ.
Ας ψάξει αλλού κορόιδο η τύπισσα τώρα

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30661
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: The Childfree Life

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 24 Μάιος 2019, 13:03

Ασέβαστος έγραψε:
24 Μάιος 2019, 12:59
Ίφιδα έγραψε:
24 Μάιος 2019, 11:55
-Τί εννοείς με κερατωσες Βίρνα;
- Σε κεράτωσα Γιανγκο, αυτό εννοώ, σε κεράτωσα, πήγα με άλλον
-Τί εννοείς με κερατωσες Βίρνα; Γιατί με κεράτωσες με άλλον Βίρνα, Τί εννοείς;
- Δεν ήσουν ποτέ σπίτι Γιάνγκο
-Τί εννοείς με κερατωσες Βίρνα; Δεν ήμουν σπίτι τις Κυριακές;
- Σε κερατωσα Γιανγκο γιατί ήσουν σπίτι μόνο τις Κυριακές ξαπλωμένος στον καναπέ να αναπληρώσεις τις 84 ώρες που δούλευες όλη τη βδομάδα Γιανγκο. Άσε που δεν κάναμε ποτέ σεξ
-Τί εννοείς με κερατωσες Βίρνα; Δε σου αγόρασα εγώ τον καλύτερο δονητή της αγοράς; Τί θες να πεις Βίρνα, προτιμάς εμένα απ τον καλύτερο δονητή της αγοράς; Γι αυτό δουλεύω 14 ώρες τη μερα;
- Ούτε μια αγκαλίτσα Γιανγκο μου, ούτε μια αγκαλίτσα
-Τί εννοείς με κερατωσες Βίρνα; Δε σου πήρα εγώ το καλύτερο μαξιλάρι αγκαλίτσα της αγοράς;
- Δε μιλούσαμε ποτέ Γιάνγκο;
-Τί εννοείς με κερατωσες Βίρνα; Δε σου πλήρωσα εγώ τον καλύτερο ψυχολόγο της αγοράς;Γι αυτό δουλεύω 14 ωρες; Για να μιλάμε κι όλας;
- Και το παιδί Γιάνγκο μου, το παιδί;
-Τί εννοείς με κερατωσες Βίρνα; Τί το παιδί; Τί του λείπει του Γιωργάκη Βίρνα;
- Δημήτρη τον λένε Γιανγκο μου και του λείπει ο πατέρας του
-Τί εννοείς με κερατωσες Βίρνα; Τί εννοείς του λείπει ο πατέρας του; Δε του αγόρασα εγω το καλύτερο ρομποτάκι της αγοράς που τον ξυπνάει λέγοντας " καλημέρα κορούλα μου"; Δε του αγόρασα εγώ τα καλύτερα αυτοκινητάκια, τα καλύτερα φορτηγά, τα καλύτερα ποδήλατα;
- Δε σε βλέπει Γιανγκο μου; Έχει τόσα παιχνίδια και δεν παίξατε ποτέ μαζί
-Τί εννοείς με κερατωσες Βίρνα; Δε του αγορασα εγώ το καλύτερο άιφον Βίρνα; Δε τού βαλες τα μούτρα μου στο φόντο να τα βλέπει; Δεν έδωσα εγώ λεφτά στον γείτονα τον Πέτρο για να παίζει το παιδάκι μας με το δικό του;
-Κώστα τον λένε, μ αυτόν σε κεράτωσα, τον έβλεπα περισσότερο και το παιδί άρχισε να τον φωνάζει μπαμπά;
-Τί εννοείς με κερατωσες με τον Γρηγόρη Βίρνα; Τί εννοείς; Ε είσαι μεγάλη καργιολαρα Βίρνα
- Είμαι Γιανγκο μου, είμαι, αγόρασε μου τώρα και τα καλύτερα βυζάκια της αγοράς να τα χαίρεται ο Κώστας, Γιάνγκο μου
αυτο. ακριβως αυτο.
Ναι αλλά τα φράγκα τα θέλει.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25893
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: The Childfree Life

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 24 Μάιος 2019, 13:06

Εν κατακλείδι.
Γυναίκα που κερατωνε, θα κερατωνε ότι και να γινόταν.
Η δικαιολογία θα άλλαζε από "δουλεύεις όλη την ωρα" σε "είσαι ανεπροκοπος " σε "δε σου αρέσει η μάνα μου" ξέρω γω.
Πρώτα χώρισε, μετά κέρατο αν θες να είσαι κύριος/κυρία

Άβαταρ μέλους
lyna
Δημοσιεύσεις: 2141
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 01:38

Re: The Childfree Life

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lyna » 24 Μάιος 2019, 13:09

Που πάτε κ τις βρίσκετε όλες αυτές ; Σε νυχαδικα συχναζετε ;
~~¥~~

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38292
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: The Childfree Life

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 24 Μάιος 2019, 13:10

Ορέστης 35 έγραψε:
24 Μάιος 2019, 13:01
Ειχα μαι συμμαθητρια που ο πατερας της ηταν ναυτικος και ερχοταν να τη δει στο σχολειο πριν ξαναμπαρκαρει. Ισως πιστευετε οτι η γυναικα του επρεπε να τον κερατωνει.
Σε αυτήν την περίπτωση νομίζω δεν έχει σημασία τι πιστεύουν.
:wink
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 6043
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: The Childfree Life

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 24 Μάιος 2019, 13:12

μπορει να φτασει το νημα τις 1000 σελιδες και παλι ακρη δε θα βγει γιατι σαυτες τις περιπτωσεις το τι κανει το ζευγαρι στο κρεβατι και πως συμπεριφερεται οταν ειναι μονοι δε θα το μαθετε ποτε ουτε μεταφερεται με φιλικες κουβεντες..

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών